Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

kocurek
autor
3. pro 2006

Lucko, ja mam DVD 3D a 4D a videla, jak se male vyviji od 1.tydne az po porod, skvele, doporucuji koupit. Vydani listopad-NATIONAL GEOGRAFIC.

kocurek
autor
3. pro 2006

PAulo, MAS PRAVDU, ALE JA TO TAKY TAK CITIM....DIK

lucija76
3. pro 2006

Karin,ja myslela jesti jste byli na 3D ultrazvuku? My tam byli tento tyden a ja z toho porad jeste nemuzu 😀 Je to fakt krasny zazitek. Miminko tam jde krasne videt a prave dost dobre tam jde videt i to pohlavi. I kdyz to je uplne to nejmin dulezity,ja to chtela hrozne vedet jen proto, ze jsem ukrutne zvedava zenska,ale jinak je mi sumak jestli by to byla holcicka nebo kluk 🙂
O tom NG jsem cetla,to bude zajimavy,ale ja se ted uz do cech nedostanu,a tady takova priloha nevysla.To je zas jedna nevyhoda zivota v zahranici,ze se vsechny cesky casaky,filmy apod. dostanou ke mne az se zpozdenim,pokud tedy vubec,ze? 😀 😀
Jinak mejte se hezky,zitra jedeme na par dni na vyletik,tak se tady neukazu 😵
Paaa!

paula
4. pro 2006

Jo holky, mam to za par a uz jsem taky hrozne netrpeliva. Chtela bych, aby uz mimi prislo. Vcera jsem donutila manzela, aby prestehoval postylku k nam do loznice, preprala jsem vsechny oblecky a ted je zehlim. Jsou tak mrnavy a roztomily, uz se tesim, az do nich mimi oblecu. 😀
Druha stranka veci je, ze uz se mi fakt nechce tahat s tim obrovskym brichem! Do 8.mesice to bylo roztomily, ale ted uz prestava vsechna sranda. Tahnou me i tehotensky kalhoty 😒
Holky nevite nejaky klucici jmeno, co by znelo arabsky i evropsky?

kocurek
autor
4. pro 2006

Paulo, ja si ten casopis koupila zde v Madridu!!!!!!!!!!!! 😅 Jak bylo na vylete? Na 3D jsem zde v Madridu nebyla, ale chci jit v CR, tedy za par tydnu.......

paja123
4. pro 2006

ahojky holky, chtela jsem se zeptat zda mate nektera zkusenost s peci a porodem v UK.
Zatim nejsem tehotna, ale zijeme v Anglii,tak zvazuji zda to vse naplnovat tak ze se zaradim mezi tehu tady nebo v CR. 🙂

mmmk
4. pro 2006

Ahoj holky, mam za sebou 400 km autem jako ridic 😒 takze jsem utahana, jako bych byla tehu 😀 ... vim, jak vam je a nezavidim 😎

Pauli, vy budete mit darecek pod stromeckem, to je strasne kraaasny 😵 Jen nedavejte Adamka nebo Evicku, to by to chudatko melo narozky, svatek a Vanoce v jeden den.

Luci, no jo, me to Stella Artois vubec nenapadlo 😀 Na to muj manza jeste nedosel. Jen se jednou silene smal, kdyz nekde videl, ze se maly Beckham jmenuje Cruz 😀 To je pry spanelske pivo.

Paji, myslim, ze je tu nekde diskuze Tehotna v UK nebo v Anglii nebo proste tak nejak 😵

elly
4. pro 2006

Pajo vsude je neco. Ja ziju v Holadsku a nesmim byt pojistena ve dvouch statech, takze mam NL pojisteni. Rozhodla jsem se pak (az se to povede) rodit v NL. Sice mam trochu strach, protoze me to tu pripada trochu sarlatanske, ale budis...myslim, ze v UK si take musis zvykat.

mmmk
4. pro 2006

Me by zajimal porod v Nemecku (snad uz se brzo dockame, ze Pauli 😉 ). O Anglii jsem teda neslysela nic moc pekneho 😒 Pry je mamina moc nezajima a tehotenstvi tam neni povazovano za zadny extra stav. Pry nemaji ani tehotenske prukazky 😕

miluska.baxova
4. pro 2006

Paulo,
moje kamaradka ma syna a ten se jmenuje Sami, coz je arabske jmeno ale kdyby mi to nerekla, tam mi to ani nenapadne....

mmmk
4. pro 2006

A co Samer? To je v Cechach "pojem" 😀
Libi se mi jmeno Kerim (to uz jsem psala) a Mani (obe klucici) 😉

paula
5. pro 2006

mmmk: podle me je predporodni pece v Nemecku hodne dobra. Velka nabidka kurzu, por. asistentky, prohlidky porodnic a tak... Vse se mi libilo. Co se tyce porodu a poporodni pece, to jeste nevim, ale brzy zjistim 😉 . Dnes se jdu do porodnice oficialne prihlasit k porodu. 😀
Holky my asi zustanem u toho Ahmeda. Ja uz si pomalu zvykam. taky se to pekne hodi k prijmeni.Me se Kerim ani Mani nelibi, asi je to tim, ze je mi to proste nezvykle... Kdyz nad tim tak premyslim, tak mi Ahmed zas tak nevadi, jen me od toho ceske pribuzenstvo a pratele hodne zrazovali... Jenze vybrat jmeno pro kluka je opravdu tezke. Holcicka bude zrejme Miriam, nebo Laura, me se ted libi jeste Rosalia...

kivsy
5. pro 2006

Ahoj miluska.baxova,
hadej kdo te tu nasel? No dala jsi mi s tim "Big brothers" zabrat, uz jsem si rikala, kde me tu kdo sleduje ...hihihi

mmmk
5. pro 2006

Pauli, je to na vas 😉 Drzim pesti, at vsechno klapne a at je miminko zdrave 😵

miluska.baxova
5. pro 2006

kivsy, tak jsem prece mela pravdu 😀

paula
11. pro 2006

ahoj holky! nejak nam to tu najednou vazne.. Co je s vama? Snad nemate zdravotni problemy? Ja se citim snad nejlepe z celeho tehotenstvi, vcera jsem byla na vanocnich trzich a 3 hodiny se tam prochazela, to bych driv uz aspon 2x omdlela a 3x musela na zachod! 😉 . Tak by me zajimalo, co to nahle zlepseni stavu znamena... Ze mimi brzo prijde, nebo ze se mu ven vubec nechce?? 😉 . Uz mame rozhodnuty jmena.. chlapecek bude Ahmed a holcicka Miriam.
mmmk: Myslim, ze jsi psala, ze nejaky Ahmedy znas, jsou to vsechno arabove, nebo i jine narodnosti? Ja zadneho neznam. 🙂

mmmk
11. pro 2006

Pauli, jeden je ze Syrie (super kluk), druhy je Turek ( 😒 ) a treti je tusim Marokanec (nekde z Afriky). Mrkni kdyztak na http://www.behindthename.com/. Myslim, ze jsou i hezci arabska jmena (muj nazor). Ahmed proste nejde nijak zdrobnit.
Zdravotni problemy se snad uz konci. Ale manzilek je sluzebne v CR, takze se ani snazit nemuzeme 😢

paja123
11. pro 2006

ahoj holky, vim ze se to sem nehodi, ale mam za ukol v praci dat v co nejvice jazycich do kupy tuhle vetu.muzete mi prosim pomoci? alespon polsky,rusky,slovensky,nemecky,...

Pro vasi bezpecnost nechavejte dvere stale zamcene.Dekujeme.

Prosim, diky moc.

mmmk
11. pro 2006

Mozna: Für Ihre Sicherheit lassen Sie dir Tür dauernd geschlossen.
Italsky si na to netroufam a anglicky umi vsichni 😀 😀 😀

paula
11. pro 2006

mmmk: dik za ten odkaz, videla jsem uz hodne stranek se jmeny, ale tahle je fakt zajimava. Ahmed je "chvalyhodny" tak u nej zustanem 😎

Für Ihre Sicherheit lassen Sie die Tür dauernd geschlossen. (die Tür, ne dir Tür, jiste preklep od mmk). V jinych recech teda nevim. Mohla bych jeste nekde najit holandsky.. kdyby bylo potreba.

kocurek
autor
11. pro 2006

Ahoj holky, taky jsem si rikala, co se deje, ze zadna ze zahranici nic neprida.
Posilam link se jmeny, je to super, jelikoz jsou jmena serazena dle ZEMI 🙂
http://www.babycenter.com/babyname/

😲

mmmk
11. pro 2006

Jo, je to preklep... necetla jsem to po sobe 😅

My jsme se vcera bavili o jmenech... jako jeste teda nejsem ani tehule a o jmenu diskutujem jako tyden pred porodem 😀 Me se jeste strasne libi jmeno Finn. A memu muzi taky, jenze s nasim ceskym prijmenim se to malinko tluce 😠

elly
11. pro 2006

Ahoj Pajo, tady je ta holandstina 😀 : Kunt U mij alstublieft helpen?

miluska.baxova
11. pro 2006

Holky jsem slepa, nebo na tom babycenter nejsou cesky jmena?

mmmk
11. pro 2006

Milusko, nejsou :( Ale na rodina.cz jo 😵

miluska.baxova
11. pro 2006

no hlavne ze tam jsou Polsky a Cecensky 😀 .
Kouknu na rodina.cz. Jsem asi prdla, jeste nejsem tehotna a uz koukam na jmena. Ale koukam ze nejsem sama 🙂 .

mmmk
11. pro 2006

To jsem rada, ze jsme aspon 2 😀 Ale jsme obe vdany... blbejsi by bylo, kdybychom byly svobodne a nezadane 😀

Holky v Nemecku, kolik plativate u gynekologa? Jako UTZ, leky, vysetreni...

paula
11. pro 2006

elly, ja teda holandsky moc neumim, ale neznamena tvoje veta nahodou :Muzete mi prosim pomoci??? Paja ale chtela prelozit tu vetu o dverich! 😉 😀

mmmk:plati se ctvrtletni poplatky 10e (kazde tri mesice), ale to i u kazdeho jineho doktora, takze kdyz jdes jinam, nemusis to platit znovu. Pak myslim 16e kdyby sis chtela nechat vysetrit krev na toxoplazmozu (zacatek tehu), je to nadstandart, poj. nehradi, pak 20-30e za ultrazvuky (zalezi na doktorovi), ale to by se spravne melo platit, jen za utz na tvy prani a za fotecky. V Mutterpassu (teh. prukazka) jsou 3 utz povinne, ty by mela hradit pojistovna (bez fotek). V podstate vse, co je v ramci teh. nutne plati pojistovna a nadstandart si platis sama. Hodne zenskych chce utz pokazde a s fotkama, tak to se prodrazi.
Pak taky pojistovna plati kurzy pripravy na porod v porodnici, nachsorge Hebamme (por. asistentku po porodu)na tu mas narok 8 tydnu po porodu, dochazi domu a kontroluje tebe i miminko, pomaha s kojenim...
No ja mam zkusenosti jen z "tehotenskymi" navstevami na gynde. Normalni nevim. Leky mi doktor nikdy zadne nenapsal, rekl mi, ze si muzu koupit teh. vitaminy... sama.
U me bylo vlastne vse o.k., nevim jak by to bylo, kdyby neco nebylo v poradku.
Jinak 1 den v nemocnici stoji pry 10e - za jidlo...

paula
11. pro 2006

miluska_baxova: a odkud jsi ty?

mmmk
11. pro 2006

Tak to je v pohode. O tech 10€ jednou za 3 mesice vim. Jinak mi to prislo dost chaoticke. Protoze nekdo za utz platil, nekdo ne. Uvazuju, ze asi zustanu v CR u doktora, dokud to bude pro me unosne (je to prece jen 400km). Mam oboje pojisteni, tak to tak bude asi lepsi.
Mam pocit, ze Miluska_baxova je z Mnichova.