Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

doubek
4. říj 2007

😠

markeeta
4. říj 2007

kocurek: diky, to jsem si presne myslela

mishita
5. říj 2007

Ahojte, dnes jsme byli nafotit nejaky rodinny fotecky, tak jsem zvedava co z toho bude. Nastesti mela Amalka dobrou naladu, tak snad budou pekny. A za chvili jdeme na tridni sraz s gymplem, skoro 9 let od maturity. Je to hruza jak to leti. Tim ze ziju daleko, tak se s nikym moc nevidam, tak doufam, ze se jeste pozname 😅. Taky tam bude muj ex, tak snad probehne vse v pohode. Juanjo s malou jdou totiz se mnou 😵.V pondeli uz nam tatka odleti a nam tu bude zbyvat jen tyden. Uz se ale aspon trosicku zacinam tesit do Sp. tak aspon neco. 😖

mausi
5. říj 2007

Ahoj holky, vsimla jsem si, ze jste skoro vsechny ze Spanelska, takze sem nepatrim (ja jsem v Nemecku), ale nahodou jsem si u vas neco cetla a objevila jsem info od Markeety, ze zije na Islandu. Markeeto, jak se ti tam zije ? To musi byt naaaadhera ! Umis uz islandsky ? Nebos studovala nordistiku ? Nezlob se, ze jsem tak zvedava, ale Island je tak trochu moje vysnena zeme, tak by me to moc zajimalo. 🙂

mishita
7. říj 2007

Tak jsem zjistila dalsi vec o spolecnosti Click4sky co me moc nepotesila a to, ze prodavaji jen zpatecni letenky, jednosmerne nejdou 😠 .Uz jsem si planovala jak by to slo nakombinovat, kdyz by smartwings byli drazsi a ono zase nic. Ach jo, kdyby alespon meli ty detske slevy...
Za tyden uz se vracim do Madridu a z Brna do Prahy pojedu s malou autobudem CSA a to bez sedacky, tak jsem zvedava jak dlouho mi vydrzi sedet nebo jak to provedem.Kez by meli volna mista a nechali me vzit nahoru korbicku a nechat malou v ni. Treba to nejak s ridicem ukecam.

kocurek
autor
8. říj 2007

mishita
Nerikala jsi, ze letis se Smart Wings? Jak tedy busem s CSA? Pokud vim, da se koupit letenka i s jizdenkou pro bus s CSA nebo vlak, ale jen autobus? Ja poletim nekdy kkoncem pristiho tydne a stale zvazuji zda pres vikend nebo behem tydne... 😢 Jo, s Click4sky, pokud se Smartwings sezenes letenku za levnou cenu, nekdy se da sehnat i za 50 EUR, tak se ti to prece vyplati, koupis zpatecni letenku, ale absolvujes jen jednu cestu.papapa a hezky den vsem

Musim se pochlubit, koupila jsem capacky, tedy prvni boticky, ne, jak se ted rika capackum jen botickam do kocarku. Tak tedy prvni boticky mely cenu 380,-kc a ja je koupila za 60,-kc, jelikoz to byl vyprodej, uplne super boticky, hned jsme koupila dvoje, tedy jine velikosti, nastesti meli i to nejmensi ciselko...kozene, zdravotni, kotnickove....uplne super. 🙂

rketka
8. říj 2007

Hlásím se zpet z cest, bylo to moc hezky, pocasi se vydarilo, Laura to zvladla nad moje ocekavani uplne skvele, vsichni rikali, jak je mozny, ze mam tak hodny dite (no to mi casto moc nepripada 😀 ), je ale pravda, ze je dost spolecenska a na vsechny se culi. Nevedela jsem, ze se do Cantabrie jezdi pres Baskicko (Madrid - Burgos - Bilbao - Santander, z Burgos do Santander totiz neni dalnice), takze jsem byla Doubku dost blizko od tebe, coz mi bylo lito, ze jsem Te nemohla videt, snad jindy.
Ten sever je opravdu uplne jinej, krasne zelenej, obcas mi to tam pripadalo jak u nas, castecne taky jak nekde v Alpach, to hlavne ten jihozapad Baskicka, kdyz jsme tamtudy projizdeli. No proste hezka dovca.

Teda Mishita, ty jsi tady mezi nama peknej benjaminek 😀 😀 , ja uz ani radsi nepocitam, kolik let mam od maturity.
Kocurek, to je supr, ze jsi poridila takhle levny botky a pritom zdravotni, to se jen tak nevidi. Ja Laure kupuju boty v CR od Essi, to je ceskej certifikovanej vyrobce detske obuvi, ale ceny od 600 KC vys.

mishita
8. říj 2007

Kocurek: Jde koupit jen autobus od CSA z Brna do Prahy na letiste asi za 260Kc, s miminem 290, ikdyz s nima pak dal neletis. A casove mi to vyhovuje tak akorat a nemusi se nikde prestupovat. Nechce se mi zase nekoho otravovat, aby me vezl do Prahy na letiste. Jede mi v 6 rano tak doufam, ze to mala prospi a bude hodna.

Uz se mi uplne obraci na brisko a vzteka se, kdyz ji neco nejde, tak jsem na tu cestu zvedava. Ani se ji uz moc nelibi v kocarku, takze dnes, kdyz jsem byla na obede s kamosem, tak jsem musela dat deku na stul, na ni polozit Amalku a byla spokojena. Pak usnula a byl klid, jen cisnice se na me tak divne divala 😀 Dost brzo se nam naucila usinat v hospode na stole.... 😉

kocurek
autor
9. říj 2007

mishita Psala jsi, ze budes v buse bez sedacky, ale v letadle prece taky, korbicku ti nenechaji do letadla, to vydrzis....uz jsi aspon letela, me to ceka koncem pristiho tydne taky, male se porad vrti, vse chce chtat do rucicek, vzteka se, kdyz to nedostane.....takze si myslim, ze cely let Praha Madrid prostojim a prochodim po letadle, aby maly nerval. Ostrava-Praha snad prezijeme. Nejhorsi bude spani, maly neusne jinak nez v kocarku nebo na mych rukach v zavinovacce pres den a mame uspech, uz 4 noci usnul v me posteli pekne v perinach. Kdyz je ospaly, tak vetsinou knurka nebo place, pokud jej nepohoupu pres den......
Predstavte si, dnes jsem se vyspala 5h v kuse, maly se probudi ve 23:00 na kojeni a pak az kolem 4 ráno...kéž by to bylo tak vždycky už, je to, jako prvni 2 měsíce.....po porodu.

kocurek
autor
10. říj 2007

Ahojky, a hezky den vsem, tak vcera mi nadherne maly spinkal, ale dnes od tri 😉 skripal zubama 😉 az skoro do peti, dovedes si to predtsvit? JAk stary chlap. Asi nam zase dalsi zoubek poroste, maly vcera zase zacal silene slintat, porad si neco rve do pusiny, tak jsme zvedava, kdy budeme mit 8.zoubek.
🙂

mishita
10. říj 2007

Ahojte, prave za chvili jdu k zubarovi ja a jsem dost unavena. Mala se porad budi, al easi to dnes bylo tim, ze jsem ji prala spaci pytel a spalo pod dekou a perinkou a to si odkopavala. Tak pak skoncila u me v posteli 🙂
KOcurek: Vim, ze v letadle nemuzu mit sedacku a nejak se to zvladne, ale bylo by fajn, kdyby aspon v tom autobuse mohla v necem sedet a v klidu spat a ja pripadne taky. A hlavne kvuli bezpecnosti. Je zvykla jezdit v aute v korbicce a tak by si v pohode lezel aa spala nebo hrala s hrackama. Jedem uz v 6 rano. NO uvidime co nam rekne pan ridic.
Vcera a zitra me jeste ceka prebirani veci po sestre, obleceni atd...takze je to takovy dost narocny, ale zase strasne rada budu jeji veci nosit. Budu ji tak citit jeste bliz.

mishita
12. říj 2007

Tak mi dnes rano vytrhli zub. Sedmicku vlevo nahore. uz s enedal zachranit a akorat by zlobil tak sel ven. takze ted mam na tvari zmrzlou kostku masla uvazanou satkem a cpu se paracetamolem a v nejhorsim pripade mam jeste jakysi injekcni ampulky co jsou udajne setrnejsi nez tabletky, co si rozpustim ve vode a budu upijet. Ach jo, byla jsem tu mesic, Juanjo 4 tydny a musi ¨mi to trhat zrovna 3 dny pred odletem, kdyz jsme tu na malou sama. Nastesti je zatim hodna a bolest je snesitelna. Doufam, ze to bude brzo dobry.

rketka
13. říj 2007

Mishito, pred 2 lety jsem podstoupila to same, sedmicka vlevo nahore, dost me to tenkrat bolelo, slzy mi vyhrkly a normalne se mi chtelo bulet jak maly holcem usela jsem se dost drzet. No a ted naposledy mi trhali sestku vpravo dole, uz mi ji jednou asi pred 7 lety zachranovali, docela to bylo tenkrat drahy, asi 9 tisic (tahali nervy, vyplnovali ty kanalky specialni hmotou, pak mi cistili koren a sypali tam nejakou specialni umelou kost, no aspon nejakej cas to vydrzelo, ale opet se mi tam ted zanet vratil. No a to trhani ted me vubec nebolelo, sama jsem byla prekvapena. Misto ty sestky si necham dat implantat, je to ale silene drahy, rikali 30 tisic, no ale tu obri diru tam fakt nechci, vadi to docela pri kousani, o te chybejicic sedmicce ani nevim. Ach jo, ve 33 letech uz nemam 2 zuby, to je sila.

mausi
13. říj 2007

Rketko, to je sila, ja resim uplne totez. Ted v pondeli mi vytrhli sestku (nahore)a mam tam mezeru jako blazen. Nastesti jsem nemela vubec zadne bolesti, ale ta mezera mi opravdu vadi, je to videt, kdyz se smeju a citim se s tim hrozne 😒 Taky vazne uvazuju o implantatu (lepsi nez mustek) a taky me desi ta cena. Ty bydlis v cizine ? Nebo ta cena, kterou uvadis, je v ceskych korunach ?

rketka
14. říj 2007

Mausi, bydlim sice v cizine, ale k zubari chodim v Praze, takze cena je v Kc. V podstate normalne ten implantat stoji 20 tis., ale jelikoz je to velka stolicka, tak tam musi nasypat jeste umelou kost, coz je dalsich 10 tis., to je nejakej chemickej prasek, kterej proroste s tvoji kosti a ucpe tu desnou diru, jinak by se ten implantat mohl vylomit. Je to cele zalezitost skoro na rok, nejdriv se rana po vytrzeni musi zahojit, to trva 3 mesice, pak tam sypou tu kost, to se musi hojit alespon 6 mesicu a pak tam daj ten implantat. O mustku jsem absolutne neuvazovala, to znici dva okolni zuby a ma to trvanlivost 10 let, tohle byva na porad, pokud se to teda dobre udela.

kocurek
autor
14. říj 2007

rketka ☹ Ahojky, to ti moce nezávidím, zuby, když rostou, je problém, když vypadnou ještě vetší a pokud je nějaký problém, ani nemluvě.... Já chodím taky v ČR a nemohu si to vynachválit. Před 2 roky mi zachraňoval 2 zuby o kterých mi bylůo v Madridu řečeno, že se musí vytrhnout a on mi je zachránil, i když to trvalo 2 měsíce skoro 3x týdně chodit k zubaři při bolestech, ale mám oba zuby.

mishita 🙂 Šťastnou cestu do Madridu. 😉

😵 Jaké máte zkušenosti se sedadlem v letadle, co berete s mimčem, uličku bebo naopak okénko? Já osobně, když lítala sama, vždy brala uličku, ale teď váham, poradite???????? 😵 😵 😵

mausi
14. říj 2007

Rketko, tak to jsem nevedela, ze je to takhle na dlouho. Vim, ze se ta rana musi hojit, ale bylo mi receno tak 8 tydnu (to ovsem nebylo receno s tim, ze se bude delat implantat, tehdy jsme mluvili o mustku). S tou kosti jsem to taky netusila, ale ja jsem to se svym zubarem v podstate jeste neprobirala. Nejdriv se vytrhl zub a co dal, to se uvidi. Ta cena, co jsi psala, to je jen za vyrobu toho implantatu nebo za celou lecbu ? Predpokladam, ze nemas v CR pojisteni, kdyz tam nezijes, nebo jo ?
Ja bydlim taky v cizine a vim, ze tady stoji implantat tak 2500-3000 EUR. Sila, co ?

rketka
14. říj 2007

Mausi, cena je se vsim vsudy, tedy i za praci. Pojisteni v CR nemam, myslim ale, ze v tomto pripade pojistovna stejne nic nehradi ani, kdybych ho mela, to uz je vse nadstandart. Ten doktor, co mi to dela, pracuje obcas i v Italii a taky mi rikal, ze tam za to bere 2500 euro a jeste je tam levnej.

Kocurku, vzdy si rikam ulicku, prijde mi to praktictejsi, kdyz jdu treba prebalovat na zachod. Jinak uz jsem tu psala, ze te vetsinou, pokud je misto, nechaj samotnou na trojsedacce, maximalne ti tam posadi jednoho cloveka, ale jeste se mi nestalo, ze bych tam sedela se dvema.

mausi
14. říj 2007

Rketko, ta cena, co ja jsem uvadela, je JEN za ten implantat, cili BEZ toho kostniho prasku. Ten stoji jeste dost extra, ale neni to vzdycky zapotrebi - zalezi na situaci. Taky pry existuji ruzne zpusoby, jak tu kost osetrit, cili ten prasek je levnejsi, ale trva to nekonecne dlouho. Pak pry existuje jeste jakesi natahovani kosti, to je rychlovka, mas chvili v puse neco jako rovnatka a kost se ti prodlouzi. Pry naroste tak 1 mm za den. To je ale drahy. No, pokud ten doktor bere za vsechno dohromady 2500 EUR, tak to je opravdu levny !!!!! Vsechny tyhle informace ber ale bez zaruky, je to vice mene zjistene na netu a od znamych ....

kocurek
autor
15. říj 2007

rketka dekuji za info, jdu si rezervovat letenku....

kocurek
autor
15. říj 2007

mishita Jaký byl let?

Už mám letenku, vracím se po 10 měsících opět do Madridu 😅 ☹ , letím 23.10. přesně za týden. 😲

alexito
17. říj 2007

Ahoj,ziji ve spanelskua za porod dostaneme 2500euro,ale ja bych chtela vedet jestli nekdo z vas zije taky ve spanelsku,protoze muj malej se ma narodit v listopadu a nevim jestli ho mam navlekat nebo staci dupacky a zavinovacka,tady je zima ale ne jako v cechach : 🙂

kocurek
autor
17. říj 2007

alexito
Kde ve Spain zijes??? dle toho, co pises, ze dostanes 2500 EUR, tak asi v KAtalansku, tam se dostava razova castka, neco jako u nas materska nebo rodicovsky pridavek. Mam v KAtalansku kamaradku a druhou na Fuenteventure a tam to tak je, bohuzel zbytek Spanelska nedostava nic.
A co se tyce oblekani, i kdyz neni ve Spain takova zima, jako v Madridu, musis mit na zreteli, ze miminko potrebuje teplo, jeho kuzicka je uplnejina, nez dospeleho cloveka. Jen si vem, co si na sebe vezmes ty, tak mimi a novorozene nekolikrat vice musi byt zatepleno. 😉

rketka
17. říj 2007

Ja bych obleceni resila az na zaklade teploty, ktera zrovna bude.
Jinak nejsem si tim teda uplne jista, ale neschvalil Zapatero nekdy v polovine roku tech 2500 euro uz pro cele spanelsko, bohuzel teda pro mimca narozena az od poloviny 2007.

kocurek
autor
18. říj 2007

rketka slyšela jsme o tom, ale kdo ví..... ☹

mishita
18. říj 2007

Tak zdravim uz opet z Madridu. S tema 2500 euro je to tak ze je to pro vsechna mimina narozena od 2.7.2007 v celem Spanelsku. Nedavno se mi tu narodil synovec a uz si o to zazadali, al epry to zacnou vyplacet az zacatkem 2008 postupne tem, co si o to zazadali prvni. Ale zaplati to. My jsme to uz bohuzel nestihli tak dostanem ....
JInak k sedadle v letadle, taky jsme vzdy zadala o ulicku, ale ted po zkusenosti uz to nikdy neudela. Sedela jsem a kojila pred odletem a nejaka babka nahore ve skrince neco hledala tak dlouho az na malou spadla bunda. Nastesti byla jen takova lehka a nic se nestalo, ale priste by to mohlo byt neco jinyho, takze si tak s malou uz nikdy nesednu.Taky jsem sedela sama na 3 sedadle, ale dopredu jsem si o to rekla u odbaveni, takz ebylo cele ledatdo uplne plne jen ja sedela sama. Pokud to jde tak u odbaveni zadaji, aby ty okolni mista obsadili az jako posledni takze pokud neni letadlo plne tak to zustane volne.

mishita
18. říj 2007

Jiank cesta probehla v pohode, do autobusu me pustil ridic i s korbickou na zadni 5tisedadlo, a meli i pasy takze jsem malou pridelala pasama a vetsinu cesty prospala. A v letadle plakala jen chvili kdyz na ni spadla ta bunda a jinak spala nebo jsme si hraly.
Jo, a abychom toho nemeli vseho malo, tak v utery tchyne uklouzla v obchode a zlomila si zapesti...takze tchan je porad ve spitale, tchyne ma zlomenou ruku a psychicky stav ceske rodiny je, jak si asi dokazete predstavit, porad spatny......Aspon ze tu sviti slunicko

Kocurek; ozvi se mi az dorazis do Madirdu at se konecne pozname. Tesim se

doubek
18. říj 2007

alex- urcite si porid teply fusak.

kocurek
autor
18. říj 2007

Ahojky, tak pristi utery letim a hned uz nam tchyne naplanovala navstevy, tak jsme rubenovi rekla pekne, ze si preji stravit 1. vikend po 10 mesicich pryc z Madridu spolu, ke vsemu chci oslavit nase vyroci a Erickuv prvni svatel 😅 . O samote, jen my tri a on,ze uz to hezky matince rekl, ze nikam nepojedeme ani k nam nikoho nezveme, a ze prijedeme my sami se ukazat. Nastesti to pochppil sam. 🙂

rketka
18. říj 2007

Jen se Kocurku nedej manipulovat a radit si. Ja to nastesti vcas zarazila a je klid.

Mishito, vidis, to me vubec nenapadlo, ze by na nas mohlo neco spadnout, pritom uz mi jednou takhle taky pristala taska na hlave, ale uz je to hrozne davno a ja na to zapomnela.

Mame aktivni sousedy, kteri zase zorganizovali vylet na tento vikend do Segovie, tak zase jede plny autobus, jako predtim do Cantabrie a Asturias. No moc se mi nechtelo opet absolovovat tu priserne dlouhou trasu, ale na druhou stranu lepsi nez sedet doma.