Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

rketka
19. lis 2007

tak to s tema hodinama a tak nechapu, me to proste vyhodi cenu, v prosinci lednu a unoru to tam je vetsinou 102 euro tam, 103 zpet bez tax a pak uz si muzu vybrat hodinu letu, myslim, ze litaj 3 x denne, ale cena je stejna pro vsechny ty lety. Koukam primo na strankach CSA - spanelska verze, ty taky?

Jinak taky koukam na lety z Granady pres Madrid s Iberii, koukala jsem primo na stranky Iberie a dalsi vyhledavace a zjistila jsem, ze uplne nejlevnejs me to vyjde koupit pres student agency v CR, skoro o 1000 kc levnejs nez pres Iberii na jejich strankach, no ale stejne je to nejakejch 350 euro, nic moc, ono ale, kdyz me JC vzdy veze do Madridu, tak ten benzin taky naskace, takze to takto vyjde asi nejlip. Prosim Te, iberie lita z T4, pokud vim, ale plati to pro mezinarodni i vnitrostatni lety, nerada bych tam nekde prejizdela z T1 na T4.

mishita
19. lis 2007

Cela iberia je ta T4 takze bys nemela mit problem.

kocurek
autor
19. lis 2007

No,nekdy jsou ty ceny stejne, ale nekdy jine, dle hodiny, nekdy ranni let je drazsi nez posledni odpoledni-vecerni. Ja vzdy kliknu az na konec, pred rezervaci, abych vedela. V sobotu se menily dost ceny, kdyz jsem zacala hledat, tak byly ceny jine, jak po 2h.
Iberie pry ma mit vlastni lety do Prahy, ale cetla jsem, ze jeste lita ve spolupraci s CSA.

Jo, cela T4 je Iberie. 🙂

Kdy letis do CR a zpet? Kdyz te to stoji tolik, nevyplati se ti letet s CSA a koupit letenku pres click4sky? teda 2 letenky?Vzdy je to levnejsi-8.000, kdyz jedna letenka vyjde na 3990,- 🙂

Ericek se dnes sam 3x po prve posadil z lehu, nekdy , kdyz jej posazuji, tak si misto sedu snazi stoupnout a stoji pevne, dnes se tomu dost smal...... 😀
Papapa, mavame 😅

rketka
20. lis 2007

No to se mi prece nevyplati jet s click4sky, kdy musim platit plnou cenu za Lauru, to je porad levnejsi s CSA ci smartwings (ted maj ty ceny na leden temer srovnatelny), kde za ni platim minimum. Tady jde navic o tu cestu granada - madrid, coz vyjde asi na 150 euro za benzin, kdyz me JC veze a pak pro me jede, je to v podstate celkem temer 2000 km dvakrat tam a zpet, hruza.

S tou Iberii, jak jsem psala se to da koupit uz z Granady s prestumem v Madridu, o to mi jde a jestli let do prahy operujou s CSA je mi celkem jedno.

kocurek
autor
20. lis 2007

Tak to mas super, ze se to da koupit u Iberie primo z Granady. Psala jsi, ze letenka stoji 350 EUR, tak proto jsme ti psala, zda se ti nevyplati letet s click...to by vyslo levneji.

Kdy letis???Hezky den, zde mmame hnusne, lije jao z onve... 😕

kocurek
autor
20. lis 2007
kocurek
autor
20. lis 2007

Mamce ze Spain,
budu si delat objednavku na Nutridrink z lekarny-on-line z CZ, pokud byste neco chtely, pisnete, vezmu to do jednoho baliku. Musim pit denne Nutridrink,zde to stoji 4 EUR a u nas v CR 40kc. Na netu nasla nabidku za 36,- a do Spain mi to zaslou za 250,-. Takze si to objedna a zaslou mi to. Taky jsem si chtela dovezt nejake jine veci,ale necham si to poslat v baliku. Usetrim tak dost EUR.papa. budu objednavat zitra. 🙂

mishita
21. lis 2007

Ja misto toho nutridrinku piju koktejly znacky Meritene, doporucili mi to jak v lekarne tak matrona a 15 sacku stoji 19 eur. ale hlavne uz mam zase hlad a jim takze to snad nebudu moc dlouho potrebovat. A za 2 tydny uz jedem do Cech kde me maminka vykrmi 🙂

kocurek
autor
22. lis 2007

JAke pouzivate perinky do postylky-spanelsky styl nebo cesky?

mishandbaby
23. lis 2007

🙂 AHOJ tehulky!!
Ja se tu chci pridat do debaty...jsem v Atlante, GA. Cekam prvni mimi - malou zimni princeznu!!! 🙂 🙂 🙂 🙂
Jsem ve 31tt. Cetla jsem prispevky na prvni strane o pojisteni a celem tehu a porodu a materske v Americe a souhlasim s Petrou - tady to stoji za ho*** 😠
Neni nad zdravotni pomoc doma!!! Ja mam ale pritele/tatinka americana, takze rodit budu tady...a taky pracovat nechci a on nas bude muset nejakym zpusobem uzivit... 😎 😎 😉

website pro moji princeznu, abychom s epredstavili 🙂 http://mishandella.websnadno.cz

kocurek
autor
23. lis 2007

mishandbaby Ahoj, vitej mezi nama.....jak dlouho zijes v Atlante? a jak se tam zije???? 🙂

kocurek
autor
23. lis 2007

Moc mile a hezoucke....

mishandbaby
23. lis 2007

ahoj! 7 let! co je mile a hezoucke? 😉

pupis
23. lis 2007

Cau holky! kocurek asi myslela ten tvuj web. Taky jsem te chtela pochvalit - jak jiz rekla kocurek - moc mile a hezoucke..

mishandbaby
23. lis 2007

dekuju PUPIS! 😉 Kde zijes? a koukam mame podobny termin porodu...ja uz se bojim ted!!!! 😉 😕 😕 😕

markeeta
23. lis 2007

kocurku: na co se pijou ty nutridrinky?
to ale neberou pausalem, to se musi platit za vahu baliku.
taky bych si nechala posilat pekne veci, asi s tim po novem roce zacnu.

Svagrovci shaneli v USA takovou tu zidli, co na ni zacinaji deti sedet a takovou trojkombinaci, ze to roste i s ditkem. Jenze v USA to nemaji, tak ho poslala to koupit do SRN 🙂 .

mishandbaby: vitej mezi nama, skoda ze si se tu neobjevila drive, v tehu jsem shanela nejake pekne obrazky, abych je namalovala na zed v detskem pokojicku

pupis
24. lis 2007

Ahoj markeet.
mishandbaby - Ja bydlim v Anglii. Taky jsem koukala, ze termin mame podobny, ale nekde pisou, ze jsem v 30 nekde v 31, tak nevim, podle ceho jim to ty pocitace pocitaj 🙂 Ja jsem ve 30 a basta. Koukam, ze mas taky vybavicku nakouopenou. Ja jsem litala dneska a vcera a zkoupila jsem, co se dalo. Byly vyprodeje a slevy. Clovek by toho koupil tolik.. jak je to roztomily a jak se tesi, ze to tomu miimu bude sluset. Furt jsem se musela krotit, mama mi volala, at nejancim, ze to mimco brzo ze vseho vyroste 😀

pupis
24. lis 2007

Ale jak budu krmit a ktery pleny jsou nejlepsi - o tom nemam zatim ani sajn, ale to snad prijde ☹

mishandbaby
24. lis 2007

jj- zvlast na holcicky..mne tu nema kdo zastavit, tak jedu jako drak...je to radost spojena s prichazejicim mimi + tehotenstvi je tezka vec a nejak si to musime vybalancovat... 🙂 😎 🙂 🙂 moje posedlost je GAP 😎

pupis
24. lis 2007

jeee, mishandbaby, ty jsi jeste tady? Ja uz budu muset jit spat ☹ Uz docela presluhuju, doufam, ze se zas setkame...Co vlastne delas, kdyz potrebujes s necim poradit? Jako treba, jestli mas vsechno pro dite, takovy ty spec. veci jako odsavacky apod. Asi mas rodinu sveho pritele kolem sebe nebo nejaky kamosky, co maji deti, za tech 7let.. 😉 Ja to vychytavam tady, to je ma net family a obcas cinknu domu....Mama si jeste par veci pamatuje...

markeeta
24. lis 2007

Ahojky,
pupis: tak my ti poradime
Me taky hodne konik pomohl, hlavne v tom dozvedet se hodne informaci o tehu a miminkach, potom i v tom si s nekym pokecat.

my to tady mame tak drahy, ze jsem teda nesilela. Nakoupila sem si vecicky jeste v Cechach a hodne jsme toho dostali. My mame stejne svoje nejoblibenejsi a ty nosime. Plno veci ani nemela na sobe.
Natascha vyrostla za tri mesice o 10cm. Roste spise do sirky nez do delky 🙂

pupis
24. lis 2007

Natasa je hezounka 😵 Asi to bude vesmes klidas, jist a spat..Ja jsem nechtela riskovat, jestli nekde neco dostanu nebo ne, a ty veci staly po 2librach, tak jsem nakoupila tak do 9mesice. Ze zacatku jsem delala blbost, ze jsem zacala v mothercare a tam je to silene drahy. Potkala jsem kamose, co prijel do Londyna jen kvuli tomu, on s tim obchoduje na Slovensku / kazdej se necim zivi 😉 /a rekl mi, ze v Nextu maji obrovskej vyprodej obleceni pro deti bez rozdilu veku. co ty cernosky tam tvorily... 😲 Byla jsem rada, ze jsem vypadla...
Marky - kde bydlis?

kocurek
autor
24. lis 2007

pupis Tak te tady vitam mezi nami devcaty, brzy budes maminkou i mishandbaby, mam jen jednu radu pro obe:

pupis, mishandbaby: Vychutnavejte si tehotenstvi, volne chvilky na precteni nejake hezke knizky, klid, pohodu, az prijde mimi, zacne jiny zivot a nekdy je to docela kolotoc, clovek se zastavi az vecer.. Tohle mi rikavala maminka a mela pravdu. 😅
Pokud muzete, nakupte si veci v CR, maji tam nadherne vecicky a hlavne uzitecne, ktere ani v cizine neznaji, jako napr. dupacky.

Odkud jste z CR?
😵

mishandbaby
24. lis 2007

KOCUR- ja jsem z Bruntalu a predtim Koprivnice.
Veci jsou hezci doma? To mi zase kazdy rika, ze veci jsou peknejsi v cizine..a ja jak se tak divam po albech tady holek v CR , tak vetsinou se to obleceni neda srovnat...tady je to uplne neco jineho!! 🙂 🙂 Ja treba ziju ve velkomeste a nakupovani je tady RAAAAAJJ!! Neudrzis se nakupovat, protoze je tu toho proste tolik - malls, butiku....az prilis mnoho.
Co oblecky se mi libily z Cech , jsou treba veci z Nextu a to anglicka firma, ne? Tam jsem zila taky a pamatuju si to. Bylo to tam drazsi.
Mne doma mamca a rodinka nakupuje darky pro malou, takze by mela mit i "ceske" (stejne je to vsechno s anglickymi napisy!!)oblecky. Ja prave chtela, at mi mamca sezene vecicky s ceskymi napisy, protoze s anglickymi mame vsehno samo, rikala, ze co jsme v Unii, vsechno je to anglicky!! Tak mi to prijde lito...copak deti doma rozumi anglicky? Prijde mi to zvlastni, kdyz vidim mimina z Cech s anglickymi napisy a treba ani rodice anglicky nemluvi. 😢 Ja chci neco s ceskymi napisy!! 😠 😎

mishita
24. lis 2007

Je to fakt ze v posledni dobe delaji vsehcno s anglickyma napisama a vubec se pouziva cim dal vic anglickych vyrazu i v televizi a bezne reci. Chudaci starsi lidi, co anglicky neumi, musi z toho byt obcas zmateni.
ja s ednes musela drzet, byli jsme v el corte ingles, teda spis vedla v obchode typ Baumax koupit barvu na zed do sklepa a àk jsme se stavili pro mou oblibenou cokoladu v Hipercoru, a tam meli zase vecicek na deti a celkem za dobrou cenu. Mam toho ale tolik, ze jsem nastesti moc nekoupila. Ale je to sranda, ze me ani nenapadne s epodivat na damsky veci, ale hned s ekoukam jen na detsky...kam to ale speju....

doubek
24. lis 2007

To mas Mishita pravdu, ze me taky ted vic lakaji obchudky s detskym oblecenim. Taky vzdycky musim neco koupit. Tech obchodu pro deti je snad vic, nez pro dospelaky.

kocurek
autor
26. lis 2007

mishandbaby TAk to jsme byly kousek od sebe, ja jsem z Frydku a Koprivnice je cca 30 km a Bruntal znam velice dobre mame kousek chalupu v Jesenikach-Jindrichov ve Slezsku-mozna ti to taky neco rika.

Oblecku je plno, ale ja vetsinou nakupuji v obchudcich pro miminka nez ve velkych obchodnacich a co se tyce obchudku v CR pro mimi, tak ti musim rict, ze klasicke obleceni je vsude, ale jsou opravdu nadherne vecicky, hlavne ne vyrvane barvy, jako vidim zde v Madridu-tedy velkomeste.

PERLICKA VCEREJSIHO DNE 😲
jELI JSME K TCHYNI,E cestou usnul,nechali jej spat,ja jej tam nechala na patiu,byla zima,ale slunicko,teploucko na kocarek svitilo,spalo se mu super,jako na prochazce ve fusaku,ale vsichni se divili,ze jej nechavam venku,misto doma.TAdy to neni vubec ve zvyku,i sousedi se divili,ZAHLIDALI PRES PLOT....TAdy proste mimco porad doma nebo v parku.

😕 😕 RODICOVSKY PRIDAVEK 😕 😕
JAK JSEM ZDE KDYSI PSALA, ZE BUDOUZMENY OD 1.1.2007, TAK UZ JE TO TADY, KAMOSKA MI DNES PSALA, ZE JI PRISEL DOPIS ZE SOCIALKY, ZE DO URCITEHO DATA MA NAHLASIT, JAK DLOUHO BUDE NA MATERSKE, JINAK O RODOCOVSKY PRIDAVEK PRIJDE. TAKZE POKUD VAM NEDOJDE DOPIS, JE TREBA ZAJIT NA URAD 😢 😢

kocurek
autor
26. lis 2007

TAK UZ VIM VSE, DO KONCE LISTOPADU MA PRIJIT DOPIS ZE SOCIALKY A DO KONCE LEDNA JE CAS NA PODANI ZADOSTI 😅 😅

kocurek
autor
26. lis 2007

O rodičovský příspěvek musíte žádat znovu

http://fincentrum.idnes.cz/o-rodicovsky-prispev...

rketka
26. lis 2007

No ted jsem se docetla, ze budeme moct tu novou zadost poslat postou, zaplat panbuh, ze nebudu muset znovu na urad stat frontu, to si s mou zivou Laurou vubec nedovedu predstavit, alespon tohle bude snadne.

http://ekonomika.idnes.cz/rodicovskou-nebude-mo...