Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

kocurek
autor
10. kvě 2007

mishita Tak vidíš, nakonec vše rodinka pochopí a nechají tě hezky v klidu. Píšeš, že jsi studovala v Olomouci, odkud jsi a kolik ti je, pokud se můžu zeptat?
Tady je opět škaredě, ale to je úplně normální, když je v Madridu hezky a šílené vedro. 😎
Hezky den.papa 😉

mishita
10. kvě 2007

Jsem z Brna a je mi 28 🙂 Doufam, ze se seznamime osobne az se vratis do Madridu.

Mate nejaky rady na vyvolani porodu? Teda krome pohlavniho styku a stimulace bradavek?

kocurek
autor
10. kvě 2007

Taky doufám, že se uvidíme po mém návratu. 😉

Radu žádnou nemám, moje prababičkakdysi říkávala, že až miminko chse z bříška ven, samo si řekne. 😅

mishita
10. kvě 2007

No jo, ale kdyz mi hrozi 4 kilovym macickem tak bych rada udelala neco pro uspiseni 🙂

rketka
11. kvě 2007

Jen nech pekne Amalku dopect, sama si zvoli svuj cas 🙂

S tema navstevama v nemocnici je to opravdu sileny, nikdo je nevyhodi, i kdyz jsou vsude vyveseny navstevni hodiny. Me tam tchanovci taky vysedavali snad tri hodiny denne, ale ostatni prisli, koukli se a po chvilce sli. Docela jsem mela stesti i na "spolubydlici", vystridali se mi tam dve a celkem to ty jejich rodiny neprehanely. Kdyz jsem se ale prosla po chodbe a nakukovala do ostatnich pokoju, tak jsem neverila vlastnim ocim, teba 40 lidi na pokoji v 11 vecer. To si nedovedu predstavit, me bylo po cisari docela blbe a abych tam poslouchala nejaky blaboly cizich lidi....
Dalsi debilni spanelskej zvyk je, ze se mi tchanovci nakvartyrovali do baraku, kdyz jsem byla v porodnici (jsou z jinyho mesta), prej aby nam pomahali, postarali se o domacnost, nevim sice s cim, snad kdybych mela starsi dite, tak to chapu, ale takhle tam jen sami sedeli, varili a cumeli na televizi a ja z toho byla nervozni, nemam rada, kdyz mi nekdo leze do meho "prostoru" navic v me nepritomnosti. Navic Juan Carlos byl skoro 24 hodin u me, tak to opravdu postradalo smysl.

kocurek
autor
11. kvě 2007

mishita

nikdy nebudes vedet presne, kolik to malicke bude mit. +/- je to o 400g... 🙂

doubek
11. kvě 2007

ahoj, dala jsem nejake fotky do alba 🙂

mishita
12. kvě 2007

Ahojte, dnes tu mame opet letni pocasi a je tu konkurz na konich kde zavodi jeden kamos tak se pujdem podivat. Jen se letos na konickovi asi nepovozim 😀 Ikdyz treba by mi to natrasani pomohlo k porodu 😉 ale chudak kun, co by se se mnou musel tahat!!!
Vcera tu byl svagr, taky jsou tehotni o 4 mesice min nez my a donesli nam cestovni postylku jako darek, ale musime koupit "elevador" a matraci, na to jaksi pozapomneli 😠 Cekaji kluka, takze tchani muzou byt spokojeni, budou mit parecek s rozdilem 4 mesicu. Tchyne si prala vic vnucku a tchan vnuka tak si nemuzou stezovat! Nastesti bydli taky ve Valdemoru, takze zadny stehovani k nam nehrozi. To jen kdyz pak prijedou nasi, ale ti jsou v pohode, do niceho se nepletou a delaji opravdu uzitecny veci, jako strihani ruzi, lakovani drevenyho stolu apod. 😅 Opet se musim opakovat...zlaty Cechy!!!!!!!! 😀

listicka20
12. kvě 2007

Ahoj holky, přidám se k vám z Anglie. Koukám, že si docela užíváte s rodinkama ve Španělsku 😀 jejich porodnice musejí být docela hukot, když se tam sejde dvacet lidí ke každé mamince. My jsme tady v Anglii oba cizinci, takže rodiny daleko, navíc jsem teď četla na brožurce z nemocnice, že každé miminko smějí navštívit vždycky jen dva lidé, víc jich tam najednou nepustí. Ani se tady nesmějí používat mobilní telefony, aby to nerušilo přístroje. Jak to vypadá ve Španělsku s mateřskou? Pochopí rodiny, že s mimčem budete chtít být doma déle než šest měsíců? V některých zemích to prý není zvykem.

anddy
12. kvě 2007

Ahoj listicko 20 kde bydlis v Anglii? Ja Manchester. 😀

jarca
12. kvě 2007

ja jsme taky v anglii 🙂
anddy vidim ze mimco cekas kazdym dnem, jak se citis? ja uz 4 den prenasim 😝

kocurek
autor
12. kvě 2007

MAme 2. mesice... 😉

Dnes jsem si rano oblekla saty - "S" a kdyz me nasi a kamoska videli, jen koukali, pry jsem jak vyzle, hubenejsi, jak pred zacatkem tehotenstvi. Znami, co me potkali rikali, ze neveri, ze je Ericek muj, ze jsem 2. mesice po porodu. Zrovna dnes se to pred 2. mesici stalo.

Hezkou sobotu z lijicich Cech. 😢

anddy
12. kvě 2007

jaru ja te obdivuju, ja uz jsem na masli,strasne jsem otekla. Ve ctvrtek jsem byla u PA a ta mi rekla,ze je prcek uz hodne nizko a ze to muze byt tento tyden a nebo i za 14 dni... 😀 😝 tak si vyber
Poslicky sice mam, ale vis jak to je 😠

jarca
12. kvě 2007

tak ja otekla nejsme jen mne to uz nebavi 😉

listicka20
12. kvě 2007

Anddy - jsem ve Slough, kousek od Londýna. Vy už to máte holky (Anddy a Jarčo) na spadnutí, pak musíte poreferovat, jak to probíhalo. Budete mít taťky u porodu?

mishita
13. kvě 2007

Me jeste zbyva 3,5 tydne a zacinaji mi taky otekat nohy a vubec se citim cela napuchla. Uvidim co mi rekne pristi tyden doktor, ale jeste mam asi dost casu.
KOcurek: To mas teda super ze uz mas zpatky svou postavicku 😉 To bych taky potrebovala, zvlast ted na leto a na plaz na Mallorku 😀 Delalas pro to neco specialniho nebo jen priroda a Ericek? Vsechno nejlepsi k jeho mesicninam!!!

anddy
13. kvě 2007

Listicka20 ja urcite. Je to super, ze chce jit se mnou. Nevim jak bych to sama zvladla, jsem straspytel, pak urcite poreferuju, jestli to teda zvladnu, ale asi jo budu muset 😀
Mishita, ja jsem otekla posledni mesic, je to pry vsechno voda, ktera jde hned po porodu pryc, tak uvidime. 🙄

kocurek
autor
14. kvě 2007

mishita
Ahojky, nedelam pro to vubec nic, naopak, jsem hubenejsi, nez pred otehotnenim, jen sama kost a kuze a dost jim, ale asi to vse Ericek vypije. 😅 Jinak podnikam dlouhe prochazky, ale to si pekne nosim svacinky, jelikoz chodim po cyklostezkach kolem rek, do prirofdy, proste at se Ericek ma dobre. Jsem zvedava, kam budu chodit v Madridu.tak hezky den. V osm rano zde bylo 26st...uplne leto.papa 🙂

mishita
14. kvě 2007

To tady mame zase trosku kosu. Sice sviti slunicko, ale je chladno. Opravdu to funguje, ze kdyz je v CR hezky tak tady je naopak skarede. byla jsme dopoledne po dlouhe dobe v centru Madridu tak jsem cela uchozena. tak se pujdu napapkat a odpocinout si...

4a
14. kvě 2007

holky dotaz. Žiju v Rakousku a jelikož mám kluky předčasně narozený, neočkovali je v nemocnici na TBC. Když jsem se dneska ptala doktora, kdy kluky naočkuje, řekl mi, že se v AT TBC neočkuje a že ani v AT nekoupím vakcínu. Že vakcína je stejně málo účinná a proto od toho upustili. Jak je to u vás? máte s tím zkušenost?

mishita
14. kvě 2007

Tak to teda opravdu vubec nevim. Budu se na to taky muset zeptat jak je to tady.

4a
14. kvě 2007

mishita,
byla bys moc hodná. Mě to dost překvapilo.

doubek
14. kvě 2007

ahoj, tady se na _TBC ockuje. 🙂 my jsme uz tri tydny naockovani.

kocurek
autor
14. kvě 2007

Ahojky, v CR se ockuje na TBC jeste v nemocnici, pokud dite ma 2500g.papa 😉

4a
14. kvě 2007

doubek,
a kde je to tady 🙂

kocurek
autor
15. kvě 2007

4a
Ahoj, mam znameho v Nemecku a ptala jsme se a je to i na netu, ve kterych zemich se ockuje dite po narozeni na TBC a tak mi rikal, ze se deti opravdu neockuji, a vakcinu malo kdy sezenes, vim, ze si nechali deti na TBC ockovat v CR.

Dnes mame 9 tydnu,jdeme se zvazit.. 😉

Vcera jsme meli v CR 31st., hyce, jak v Africe.... 😀

doubek
15. kvě 2007

tady to je Spanelsko, promin. 😉

doubek
15. kvě 2007

kocourku, vy jste ale ranni ptacata. 😝

kocurek
autor
15. kvě 2007

doubek Ranni ptacata, to jsme od 5 hod rano uz nespinkame, takze ta sedma je tak akorat, pokud je zrovna chvilinka na psani.....

Mame 9. tydnu-55cm a 4700g, uz jsme zdvojnasobili porodni vahu 🙂

rketka
15. kvě 2007

No ja mam pocit, ze tady v Andaluzii TBC neockujou, krk za to nedam, az dorazim pristi patek z Prahy, tak mrknu do ockovaku. Vim ze hned po porodu malé pichli hepatitidu B a pak uz jen vzdy ty kombinovany - neco jako jsou u nas ty hexavakciny.