Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

kocurek
autor
16. kvě 2007

Ja vim, ze TBC v Madriodu se taky neockuje, mam to zjisteno. V CR se ockuje hned v nemocnici a ve 3 mesicich na hepatitidu B 🙂

kocurek
autor
16. kvě 2007

Mate rady horoskopy??????????? 😅

je zde i detsky horoskop......... 😨

http://www.horoskopy-online.cz/astro/cz/home/Ma...

doubek
16. kvě 2007

V Guipuzcoa se ockuje. Nase nemocnice v Zumarraze byla vyhlasena jako nejlepsi ve Sp. Bylo to v novinach. Amalka ma knizecku podobnou tehotenske, kde jsou uvedeny vsechny vakciny. V pripade zajmu to opisu.

kocurek
autor
16. kvě 2007

doubek
Ahojky,to bych chtela, pisni mi to mailem, ju...diky moc. 😉

v CR je taky knizecka, kde je presne napsano, kdy je treba jit n apreventivni kontrolu a kdyse ockuje. taky jsme dostali i knizecku k zubari. a co 😨 kycle 😨 , chdite???Ja zde byla s Erickem ve 3 tydnech a ted ,mam jit po 3 mesicich.

rketka
16. kvě 2007

V Granade mi taky dali knizecku, ktera je podobna te tehotenske a kde se zapisuje vse o zdravotnim stavu ditete vcetne ockovani a je tam i ten ockovaci kalendar, to bude asi vsude ce Sp. stejny. No a pak jsme jeste nakonec dali placenou vakcinu Prevenar, to vam taky nabidnou v patem mesici pro mimi, je to nepovinne, proti meningitide, je mi jasny, ze marketingovy tah farmaceutickejch firem, ale nedej to svemu ditku, ze? Docela darda, jedna davka 75 euro a celkem jsou 4. Uz jsem na to videla i reklamu v ceskym casopisu..., glbalizace funguje spolehlive 😀

Pristi patek letime s Lauritou do Madridu a budeme cucet 6 hodin na letisti na spoj do Malagy. Nebude nejaka "spanelka" volna, aby nam to cekani zprijemnila?

doubek
16. kvě 2007

rketka, mluvis s Lauritou pouze cesky? Ptam se na zaklade, ze pises Laurita. 🙂

rketka
16. kvě 2007

jo, jo, vyhradne cesky a rikam ji ale ruzne - Lauro, Lauri, Laurisku a dalsi obcas podivnosti 😀 , v CR ji rodina pocestila z Laurity na Lauritku a uz ji tu nikdo nerekne jinak. Kdyz o ni ale mluvim, tak vzdy jako o Laure nebo Laurite (Laurinka mi nejak nejde pres pusu, pripomina mi to to historicky auto - Laurin a Klement, kteremu sberatele rikaji s laskou laurinka)

doubek
16. kvě 2007

ja taky jenom cesky a sranda je, ze Clement prebira moje ceska slova a rika je Amalce. Jako napr.papat, takze napr. vamos a papat. 😀

rketka
16. kvě 2007

No vidis, tak se alespon manza taky nauci cesky 😀, jen musi byt striktni ve spanelstine, kdyz bude mluvit na malou. My to taky meleme dohromady pul vety tak, druha pulka jinak, nekdy i slova, jak rikas vamos a papat je u nas naprosto normalni, strasna mluva...budeme si muset zacit davat pozor.

kocurek
autor
16. kvě 2007

rketka ja bych na letiste za tebou prijela, ale bohuzel v madridu nejsem... ☹

Ahoj holky, tak ja taky rikam Ericku, Eri a Ruben mu nerekne jinak, zpocatku mu sice rikal Erik, ale ted uz si privlastnuje ceska slovicka... 🙂

kocurek
autor
16. kvě 2007

rketka: mohla bych rict kamosce, pokud nebude zrovna pracovat, napis v kolik tam budes a ktery den.ju?! 🙂

doubek
16. kvě 2007

kocourek jses tady otaznik

doubek
16. kvě 2007

rketka - to on bude striktni, to nehrozi, ze by mluvil cesky. jedno - dve slova, kera jsou libozvucna,to ano, ale jinak nic.

mishita
16. kvě 2007

Rketka: Ja bych mozna v ten patek teoreticky mohla, pokud teda nebudu rodit nebo neco podobnyho🙂. Ikdyz dnes mi doktor rikal, ze jsem jeste uplne zavrena, takze to spis vypada na zpozdeni nez na nejaky rychly porod. Napis horarios tvych letu a kdyztak mi posli interne cislo at ti muzu dat vedet co a jak, hlavne kdyz bych nakonec na posledni chvili nemohla.

markeeta
16. kvě 2007

Ahoj Kocourku, zaujalome to 3D video o zivote v brisku. Muzes mi rict, jak se to video jmenuje. Chtela bych si to sehnat. V jakem jazyku mas ten magazin?

kocurek
autor
17. kvě 2007

mishita
Ja jsme taky jeden den byla uzavrena a druhy bylo mimi na svete.... 😀

markeeta
je to ve spanelstine-EN EL VIENTRE MATERNO 😉

rketka
17. kvě 2007

Tak do Madridu dorazim ve 2 a pak mi to leti az v 9.30 vecer. Takze dokonce 7 a pul hodiny cekani. Kdyby mi aspon odbavili kufry driv.

kocurek
autor
18. kvě 2007

rketka
Jsem z oboru, takze ti poradim jedno, i kdyz mas letenku az na devatou vecer, zajdi si k prepazce spolecnosti se kterou letis a pokud maji volne misto v letadle,ktere leti drive (pokud nejake leti drive) tak te klidne preradi na drivejsi letadlo. ja to taky tak delavala, ne jen pro sve klienty co s nima cestovala, ale i pro sebe...Normalne koupis letenku, ale pak ti vyjdou vstric, zkus to. 🙂 hodne stesti................ 😀

kocurek
autor
21. kvě 2007

Ahoj holky,snad jste prozily super vikend. Ja si vcera po 1. uzila, co je to zmena prostredi,byli jsme na chalupe v jesenikach a Ericek od 5 rana do jedenacti vecer nespinkal..Hezky tyden.. 🙂

kristynaw
21. kvě 2007

ahoj holky,tak gratuluji maminam,dlouho jsem se tady neukazala🙂

doubek
22. kvě 2007

kristynaw. to je pravda. co je u vas noveho?
kocourek: ahoj, vcera jsem mela kontrolu po sestinedeli. kou`pili jsme super kolotoc, je to 4 v 1. kolotoc, svetlo na noc, projector a hudba a hodne ukolebavek, jsou tam 4 moznosti zvukovy a je monzno nahrat hlas rodicu. Amalce se to libi, vydrzi i chvilku v postylce. 🙂

rketka
22. kvě 2007

Ahojky, tak kocurku, diky za tip, urcite se zkusim zeptat.
Doubku, to si te sami pozvali na kontrolu, me vubec nikdo nezval, v propoustecim protokolu z porodnice mi napsali akorat kontrola za 3 mesice a to jsem zrovna jela do CR a skocila si tam rovnou ke svy doktorce, coz jsem byla snad i radsi.

kristynaw
22. kvě 2007

ahojky,noveho asi nic, jsem ted sama☹ u manzelovych rodicu a manzel na FLoride☹ ale prijede v nedeli,uz se nemuzu dockat

zdina
22. kvě 2007

Ahojky, dnes jsem tady poprve. zijij v nemecku a zitra tedy vlastne uz dnes jdu na odber plodove vody. Jsem z toho nervozni, nemuzu spat tak jsem brouzdala netem a narazila na tyto stranky. Ja si na lekare v nem.ztezovat nemuzu.Po tehotenskem testu jsem si volala do ceska mojemu lekari a sestra mi skoro vynadala ze jsem si v mem veku dovolila otehotnet. Takze jsme to s pritelem zkusili vyridit tady a vyslo to.

monja
23. kvě 2007

ahoj zdino!!
ja jeste nejsem tehule,ale narazila jsem na tvuj prispevek.
vitam Te na Konikovi a drzim -- a urcite vsichni tady budou drzet -- palce,at vam to dobre dopadne.Monika

zdina
23. kvě 2007

Ahoj Moniko, jen jsem pred odjezdem do nemocnice zasla zkontrolovat postu. Diky.

mishita
23. kvě 2007

Ahojte holky! Tak si predstavte, ze uz mame Amalku na svete!!!! Narodila se 18.5.v 17.05. a vsechno v pohode. O tri tydny si pospisila ale mela 49 cm a 3260 gramu a APGAR test 10 10!!Doktori rikali, ze uz dlouho nevidela tak zdravy miminko 🙂 . Porod taky probehl v pohode, mam jen jeden steh protoze mala sla pestickou napred a muj doktor si na tom dal zalezet. Mela jsem epidural ale tesne pred uplnym otevrenim mi odeznel a dalsi uz jsem nechtela, takze jsem mohla tlacit z plnych sil 😉
Po 48 hodinach nas pustili domu a musim rict, ze je mala zlaticko. Skoro neplace, pekne spinka, jen s kojenim mame trochu problemy. musim pouzivat kloboucky a i tak me to porad silne boli. Nevim co delam spatne, rikaji vzdy ze je to pozici mimi, ale vyzkousely jsme uz vsechno tak nevim. Snad to casem prejde, hlavne ze mam mliko a vypada ze dost a pdle toho ze mala neplace a kadi jak o zivot simyslim, ze je dobre zivena. Dnes jdem poprve za pediatrem tak uvidime co nam rekne.
preju vsem nadhernej den maminy a tehulky!!!!!!!!!

kocurek
autor
23. kvě 2007

mishita 🙂 🙂 🙂 GTRATULUJEME, HLAVNE AT ROSTE 🙂 🙂

rketka
23. kvě 2007

Moooooc gratuluji Mishito, s kojenim si nedelej starosti, ta bolest prejde, me to taky zkraje dost bolelo, do 3 tydnu to ale preslo, je to normalni. Tak si pekne uzvej Amalku 🙂 🙂

No tak to se asi v Madridu neuvidime, tak snad nekdy priste 😉

kocurek
autor
23. kvě 2007

mishita kup si na prsani bradavky Bepanthen-pomaha