Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

rketka
21. zář 2007

uz jsem myslela, ze jsi se do zeme propadla doubku, jak mate na severu, tady leje a je zima. Zkusim brnknout kolem 4, ted jdu varit a pak si dam po obede nejakou siestu u telky, jsem nejaka utahana

CSA si vzdy uctovali za mimca, i kdyz ne plnou cenu, hlavne taxy. Jednou jsem koukala a vyslo by to pro dospeleho s CSA levneji nez ze smartwings, ale chteli 60 euro za dite, coz zase udelalo tu letenku se smart levnejsi, tam nechteli nic

rketka
21. zář 2007

Holky, tady jsou normalne privalovy deste, uz nekdy od pulnoci leje, ani neni videt skrz dest, ze zahrady mame jednu velkou kaluz, tak 5 cm vody, ani travnik neni videt, silnice uz taky neni videt, tak je uz snad 10 cm vody, to jsem tu jeste nezazila

kocurek
autor
21. zář 2007

rketka
Dite do 0-2 roky ma letenku zdarma!!!!! 🙂

rketka
21. zář 2007

tak nevim, me to ukazalo na taxach 60 euro za malou

kocurek
autor
21. zář 2007

kocurek
Zapomnela jsem pripsat, ze s CSA je letenka do 2 let zdarma, jelikoz nemas sedadlo!!!!

mishita
21. zář 2007

To je teda divnz holkz, ja jim psala a oni odepsali ye plati 10% y cenz ale ye to nejde koupit pres net, ye to musi bzt pres call centr nebo na pobocce CSA. Tak to teda nechapu.

mishita
21. zář 2007

Tady prikladam jejich odpoved.
Please include the following line in all replies.
Tracking number: CSA20070918_0000001866

Vazena pani Matouskova,

dekujeme za Vas email.

Deti do dvou let plati vetsinou 10% z ceny tarifu pro dospele. Po internetu nelze pro miminko letenku zakoupit, pouze v nasich kancelarich ci po telefonu na Kontaktnim centru.

rketka
21. zář 2007

Presne tak Mishito, me taky, jak uz jsem vyse psala CSA uctovali neco za letenku pro Lauru, bylo to onech 10% plus taxy, dohromady 60 euro, samozrejme nemela narok na sedadlo, je to Kocurku opravdu tak, vzdyt s Laurou furt litam, tak vim proboha, co jsem koupila, pokud jsi ted koupila u CSA jinak, asi zmenili podminky, ale prijde mi to divne. Proste si nektere spolecnosti za mimi uctujou, jine ne, vetsinou ale jo, furt koukam po nejakych letenkach i se zahranicnima spolecnostma a vidim, ze prave temer vsichni si aspon neco uctujou, vetsinou teh 10% plus nejake taxy, pricemz na sedadlo nema logicky narok mimi do 2 let nikdy.

A jak je Mishito? Alespon malinko lip 🙂 ?

kocurek
autor
22. zář 2007

rketka: Ja vystavovala plno letenk pro maminky s detmi do 2 let pro lety s CSA, bylo to zdarma a ted je to cca 22 EUR, ptala jsme se vcera na to v cestovce, kde delam v Madridu a yblo mi to potvrzeno. Jinak, kdyz si to date do vyhledavace, tak si muzete ceny za maminku a maminku s ditetem srovnat.Zalezi taky zda kupujeteletenku pres Call Centre, v cestovce nebo pres net. Pres net je to vzdy daleko levnejsi a dost casto se meni i tarify z hodiny na hodinu. 😉

mishita
22. zář 2007

Holky, ale mluvime o tech Click4sky.com a tam asi maji trochu jiny podminky nez klasicky CSA. U CSA jsou mimina za tech 10%, ale maji zmatek v te nizkorozpoctove. Tam rozhodne letenku pro mimi koupit pres net nejde. No snad to nejak dodelaji aby to slo a bylo levnejsi, jinak by to totiz vychazelo draz nez klasicky s CSA.
Rketka: Je to trochu lepsi, byla jsem na kraniosakralni terapii kde mi odblokovavali vsechna napeti, tak jsem z toho pak dostala teplotu a strasne jsem zvracela a tak jsem to snad ze sebe dost dostala. Snazim se se segrou komunikovat na trochu jine urovni, ale zatim mi to moc nejde. No ale verim tomu, ze ona to citi a slysi me, a je porad s nama.

rketka
22. zář 2007

To je dobre Mishito, ze to ze sebe dostavas, moc ti fandim a cele rodine taky.

Jinak myslim, ze asi nema cenu se tu dohadovat o letenkach, ja mela na mysli klasicke CSA, nekupuju jinak nez pres net, jak jinak v dnesni dobe taky. Asi kazdy den meni a s tim tady nic nenadelame.

Holky, ja dnes slavim 33, to je sileny, jak to leti, nejak ani nemam chut slavit. Pred dvema lety jsme si presne na moje narozky "vyrobili" Lauru, to byl hezky darecek a JC dnes zacal rikat, ze dneska vyrobime Filipka 😀 😀 , no myslim, ze ne, jeste se mi do druhyho nechce a hlavne taky rodila jsem cisarem, tak uz jen z toho duvodu bych mela pockat, prece jen radi 2 roky pauzu.

kocurek
autor
22. zář 2007

rketka
Vše nejlepší 🙂 🙂 mě to samé číslo čeká za necelé 2 měsíce 🙂 Jak se říká, jsou to Kristova léta, ta nejlepší...je třeba vychutnávat a žít naplno.... 🙂

anddy
22. zář 2007

rktetka vse nej 😵 😵 😵 me to taky ceka v prosinci 😀 😝

mishita
22. zář 2007

Taky preju vsechno nejlepsi!!
A jeste k tem letenkam, spolecnost Click4sky opravdu neposkytuje zadne slevy pro miminka takze mame po levnem litani. Ach jo, nevim k cemu je mi sedadlo pro malou, kdyz je stejne na kline. Je to fakt skoda. Jedine kdyz bude litat Jaunjo sam nebo kdyz za nama nekdo pojede tak to bude vyhodnejsi, jinak ja nadale budu litat Smartwingsem. Skoda ze ti zacali litat z Brna jen do Gerony a ne do Madridu.
Dnes tu mame pekne podzimni pocasi tak jsme byli na husich hodech v Boskovicich u kamaradu tak jsme stravili den venku.

doubek
23. zář 2007

🙂

rketka
23. zář 2007

Dekuji vsem za prani, no nakonec jsme to trochu oslavili, vecer prisli kamaradi, taky maji male mimi, tak to bylo takove prijemne komorni posezeni. Jo a nejhezci bylo, ze mi laura dala poprve poradnou pusu, kdyz mi ji daval JC, drzela jsem ji v ruce a najednou se mi pricucla ke rtu, a hned nekolikrat za sebou, to nikdy neudelala, asi vytusila vaznost situace 😀 😀 😀 Dneska uz zase nic, jen me tak lizne. 😠

kocurek
autor
24. zář 2007

Holky, ja mam chripku, mam strach, aby to maly nechytil. Musim dodrzovat spravnou hygienu, porad si myt ruce, co nejmene na nej dychat...ke vsemu jsem byla s nim pres vikend sama, takze dost zaprah. Ke vsemu mu vylezl dalsi zub, uz v poradi 7., takze teploty, knourani, plakani. V noci se mi dnes zbudil 8x.
Hezky den vsem 😉

kocurek
autor
24. zář 2007

Zprávy z CSA:
Cena letenky pro dite do 2 let v doprovodu dospele osoby byva obvykle 10% z ceny pro dospeleho a dite nema narok na vlastni sedadlo. Dite do 2 let ma narok na prepravu 1 kusu zavazadla (jehoz soucet vsech tri rozmeru nepresahuje 115 cm a hmotnost nepresahuje 10 kg) a slozeneho detskeho kocarku jidla na dobu letu. 🙂

mishita
25. zář 2007

Ahojte, tak jsme si dnes uzili asi posledniho tepleho dne, ikdyz jsme ho stravili na zimnim stadionu divanim na trenink me netere a synovce, co delaji krasobrusleni. Je neuveritelny co tak maly deti 6-8 let uz umi.
Juanjo zacal chodit na tu cestinu pro cizince a pochvaluje si to. je to sice zmatek, protoze ho to uci holka v anglictine, ale zvlada to, tak jsem zvedava, jak dlouho mu to vydrzi. Taky jsme koupili ucebnici Quiere Ud, hablar checo a chci ho opravdu donutit aby se se mnou ucil az se vratime do Madridu.Co u vas noveho?

kocurek
autor
26. zář 2007

mishita Nechci ti brat iluze, ale az bude Juanjo v Madridu, nebude mit na cestinu cas, je to stejne, jako u nas vs Rubenem, tady se uci, diva na TV s rodinou a znamymi domlouva cesky, ale pak v Madridu ani tuk....ale ted az se vratime, zacne to, jelikoz ja budu jen a jen mluvit a malym cesky i pred jeho rodinou. Jsem CESKA, tak at si zvykaji, pokud si jeste nezvykli. 🙂

mishita
27. zář 2007

Ja vim, ale zatim je aspon s tema hodinama cestiny spokojenej a bavi ho to tak uvidime. Pro me je dost narocny mluvit na malou jen cesky kdyz chci aby tomu J. taky rozumnel a porad rikat vsechno 2x se mi nechce. Ale vim, ze musim byt dusledna, jinak se to mala nenauci jen ve spanelskym prostredi.Hlavne musime jezdit casto do CR aby tu mela kontakt s cestinou a ceskymi zvyky...napr. jist ovoce a ne porad jen gusanitos a patatas fritas....nechapu, ze to ti spanelsti rodice dovoli. Snad nikdy jsem nevidela, aby si decko vzalo odpoledne jen tak treba hrusku. Jsou ti Spanele proste obcas divni no ne??!! 😀

kocurek
autor
27. zář 2007

mishita
Tak na me se treba span.rodina diva divne, kdyz si ovoce nevezmu hned po obede nebo jogurt ...nechapou, ze mam plne bricho a radeji si jej snim odpoledne nebo vecer. Nebo se divi, ze mam v osm a nekdy i drive hlad, ze jedi az kolem devate.. Ruben to taky neumel, proste bud pri stolovani u obeda a nebo vubec, se mnou se naucil dost veci, zpocatku se divil, ale ted uz je to pro nej samozrejmost, treba veceret nejpozdeji v osm. TAky to, ze neni treba vzdy vyrazit nekam, aby se clovek bavil, ze se lide mohou schazet treba doma.....
Kdyz zde byl po 1., mluvila jsem s nim i malym jen spanelsky, dokonce i po 2.navsteve,ale pak po 3.a dalsich uz jen cesky, zpocatku mi bylo blbe mluvit s malym a on tomu moc nerozumet, spise si jen neco domyslet-neco uz umi-ale at si zvyka, vi s kym ma dite a vedel to predem. Jen nevim, jak na to bude reagovat jeho rodina, az budu mluvit s malym jen cesky i pred nima. Nechci, aby v tom mel maly zmatek a chci, aby dobre umel oba jazyky.

rketka Jake s tim mas zkusenosti? 🙂

rketka
27. zář 2007

Ähojky ve spolek 😀
No ohledne jidla, JC byl dost tvarnej a nedela mu problem jist ovoce a zeleninu, takze v podstate absolutne nekupujeme zadnou comida basura, nenajdes u nas chipsy, bonbony atd., ale ani embutidos, obcas teda jamon, ale to mi prijde ok, to neni tak tucny. V zivote jsem nesmazila brambory. Fakt se snazime jist zdrave, no ale zase to obcas prehanime s mnozstvim, takze jsme oba tak trochu oplacany 😀 , no je pravda, ze se najime radi 😀 😀 Vsude v rodine jsme rozhlasili, ze je zakazano Laure davat sladkosti, vim, ze se tomu neubranime, ale cim pozdeji na to prijde, tim lip.

Ohledne cestiny, tak v tomto to mame lehci, ze JC umi cesky, takze vi, co rikam laure a s rodinou se vidame docela sporadicky, takze to moc neresim, od zacatku jsme jim rekli, ze na Lauru budu mluvit jen cesky a prislo jim to ok.

mishita
27. zář 2007

Rketka:tak to mas vyborny ze JC umi cesky.Jenze se obavam, ze to se u nas nepodari pokud teda nebudem jednou zit v cechach. coz je zatim totalne nerealny. Ja bych ale tak rada. Vcera mi jedna kamoska Slovenka co zije v Madridu rekla, ze se v pondeli stehuje do Prahy. Ani nevite jak ji zavidim. Driv jsem si to ani neuvedomovala, ale od te doby co mam malou a hlavne ted co umrela segra, tak si uvedomuju, ze nehcci byt tak daleko od rodiny a Cech vubec.
A k tomu jidlu, Juanjo je totalni zavislak na Chipsech 🙂 a ovoce skoro neji. Jinak ale jime celkem zdrave, ale spis v horario espanol. Ikdyz tady v CR se bez problemu prizpusobi.
Jo, vcera jsem si byla zadat o tu materskou a potrebuji ode mne jen papir do kdy jsem ve Sp. brala materskou. Ani ten E411 nechteji. Tak snad mi na SS neco daji a bude to ok. A porodny doufam zaplati uz brzo.
Aspon budem mit na letenky 😉

mishita
27. zář 2007

Kocurek: uz jsi zdrava?

rketka
27. zář 2007

Taky uz jsem se setkala s tim, ze ten formular vsude nechtej. Po me ho samozrejme chteli 😠 Je to ale divny, jsou prece nejake normy ne? Prece si to kazda radnice nemuze delat po svem? V kazdem pripade to mas fajn, o papir mene.

rketka
27. zář 2007

Jo a taky doufam, ze se nekdy vratime do Prahy 🙂

mishita
27. zář 2007

rketka: kdyz umi JC cesky tak to je velka vyhoda s praci. A hlavne o argument mene 😉 za chvili jdeme ucit jednu holku spaninu a jeji mamka nas pak zadarmo masiruje..proste takovy vymenny obchod 🙂

kocurek
autor
27. zář 2007

mishita
Uz je mi hej, jen trosku smrkam, ale za to maly kasle a potahuje... ☹

Taky doufam, ze se vratim do Cech....Spanelsko me poslednmi dobou desi. Nedavno tchynerekla, ze az se vratim, konecne budeme vsichni spolu, tak jsem ji rekla,ze ne, ze me bude chybet moje rodina a ona se silene divila, co to rikam......chapete??? 😲

mishita
28. zář 2007

Tak to mi tchani se sice tvari, ze chapou ze mi je smutno, ale i tak jen kdyz jedem na chvili do Cech tak mam pocit, ze maji strach, ze uz se nevratime. Nevim, jak by vzali kdybychom se sem prestehovali. A ani Juanjo se k tomu moc nema takze nema cenu planovat. Ja se budu snazit co nejcasteji jezdit. Zatim to pujde, ale stvou me ve Spanelsku s tou povinnou skolni dochazkou uz od 3 let. To pak bude problem. A taky casem budu muset zacit pracovat, protoze z jednoho platu to asi dlouho neutahnem 😠. No nemame to holky jednoduchy co??!! 😉