Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

mishita
17. únor 2008

V utery uz razime na lyze, jen to s pocasim nevypada uplne idealne. No snad budem mit stesti. Vcera miodjeli rodice tak je mi smutno, ale za necely mesic jedem do Cr my tak to rychle utece. A. je k neudrzeni, strasne aktivni a pres den skoro nic nenaspi. ale jinak je moc vesela a usmevava. No proste nase zlaticko. Zitra ma uz 9 mesicu!!Hruza jak ten cas leti.....

kocurek
autor
18. únor 2008

mishita Uzijte si lyze.... 🙂

rketka
19. únor 2008

Kuk, jsem tu. Tady jsou ted prazdniny, tak je Praha castecne vylidnena, vsichni odjeli na hory, i kdyz tam neni zadnej snih. No musim rict, ze uz se moc tesim do Sp., 7 tydnu je dost, i kdyz se mi nebude odjizdet lehce , tak musim ale uznat, ze uz se mi fakt stejska.
Laura tu desne vyrostla, polovinu veci tu necham, protoze uz ji nejsou no a taky se dost rozmluvila, samozrejme cesky a hlavne uz fakt hodne rozumi, tak jsem ted zvedava, jak to bude se spanelstinou, ale snad ok. Pred chvili jsme mluvili s JC a mela jsem pocit, ze mu moc nerozumela, neco ji rikal a nic, az kdyz jsem ji to rekla cesky, tak to udelala, ale jak rikam, navrat do spanelskeho prostredi udela urcite své.
Zitra mame ten tridni sraz, tak uz se tesim, ale je mi nejak divne, mam tu skoro celou dobu porad rymu, sem tam teplotu, asi neco prechazim, jenze s Laurou se moc lezet neda... No a v patek uz odletame, to to leti, hruza...

kocurek
autor
19. únor 2008

rketka
Hezky si uzij sve...My letime pristi tyden na mesic do Cech, uz s enemohu dockat.
JInak mame rekord navstevy tchyne, dnes zde byla 5h a dokonce zustala na koupani....
Mame uz 2 stolicky venku a asi zitra bue i dalsi , celkem mame 10 zoubku...... 😀 😀

rketka
20. únor 2008

Dnes je tu uplny jaro, nadherne teplo, to jsou neuveritelne teplotni vykyvy, v nedeli bylo v noci minus deset a ted je snad patnact nad nulou, no priprava na spanelske teplicko musi byt, i kdyz v Granade pry vcera cely den lilo a byla zima, tak uvidime.

kocurek
autor
20. únor 2008

rketka:
zde bylo hnusne 3 dny a dost velka zima a dnes svitilo slunicko, ale teplota 10st na slunci, takze nic moc, ale to je tak vzdy, kdyz je v CR zima, zde teplo a naopak....
Jaky byl sraz???? 😅

kocurek
autor
20. únor 2008

jDnes jsem videla film (po chvilkach) Posledni vlak do OSwietimi, je to cesko-rakousky film a opravdu moc pekne, myslela jsem, ze se na to nebudu moci divat, ze to bude vse z koncentracniho tabora, ale ne. Hlavni role Kukura, mnoho ceskych hercu a ten herec, co hraje v serialu REX, ted nevzpomenu na jmeno, moc pekne udelane, stoji za to na to kuk, JE V TOM KUS NASI HISTORIE..... 😉

rketka
21. únor 2008

Tak se probiram, dorazila jsem domu kolem treti rano a v 8 me vzbudila Laura, no, ale jsem uz zvykla, ze se nevyspim. Sraz byl, jak jsem ocekavala, vybornej, stalo to za to zustat tady. Sad ho budeme delat casteji. No a ted uz pomalu zacnu balit, ja ty odjezdy a baleni nesnasim, navic musime byt na letisti v 9 rano, coz jsou nejvetsi zacpy v Praze, to abych vyrazila tak v pul osmy, bydlime na druhym knci Prahy, takze se zase nevyspim. No JC uz je pripravenej prevzit to vse za me a ja budu hajinkat zase po dlouhy dobe aspon do 11, jestli teda budu moct, znam se, ze kdyz muzu, tak se sama vzbudim a uz se mi nechce 😖 .

kocurek
autor
21. únor 2008

Ty se balis do Spain a ja se za tyden budu balit do CR, uz se nemohu dockat.

PRIJMENI KLUKA!!!!!!!!!!!!!! 🙂
Pokud se vam narodi chlapecek, a je-li matka CESKA, NEBUDE MIT na konci -OVA, ale pokud vysvetite presne, co znamena nase ceske -ova, Spanele to pochopi, pokud na Registro civil nebudou pritvrdli, musite za to bojovat a bude se jmenovat, jako kazdy cesky chlapecek, bez -ova. Kamoska ma 2 clapecky, je Ceska, vysvetlila to zde v Madriduz ova. Takze pokud dalsi detatko bude chlapecek, stoji za to bojovat, jelikoz to zni primo hrozne, aspon me.
😅
Jsem zvedava, jak poridime my, zde to trva vice, jak rok a na velvysku v Praze jen tyden, tak je to super, akorat je treba to vse podat osobne.

doubek
22. únor 2008

Nase holcicka taky nema ova. 🙂

kocurek
autor
22. únor 2008

doubek
Zalezi, co ma matka v rodnem liste a pokud ma -ova, tak jsou to pry problemy, ale da se to vyridit. Ty mas ova v rodnem liste tvem?

doubek
22. únor 2008

Kocourek
ja vim, ze je to podle RL matky. Ja nemam ova. 🙂
Uz jsi zacala pracovat na vyrizovani?

kocurek
autor
23. únor 2008

doubek
Ja jeste ne, budu to delat, az budu ted v CR, je cas....a krome do Prahy to mam dost daleko....musi tam zajet Ruben, ja se nebudu do niceho hrnout, ja mela dost vyrizovani po porodu, kdy mela odpocivat a misto toho litala po uradech... 🙂

rketka
23. únor 2008

Tak se hlasim z Granady, let byl bez problemu, letusky se mohly pretrhnout, porad jestli nechci pro malou vodu, dzus, deku, polstar atd. a pak mi i samy zaridily kocarek, podrzely tasky, no to se mi jeste nestalo, pri ceste do prahy se teda vubec nesnazily, asi zalezi, na koho clovek narazi, ale tentokrat byly vsechny moc milé.

Jinak mala prvni dve hodiny absolutne netusila, co ji tatka rika, vubec mu nerozumela ani to, co uz umela, ale pak ji to nejak v hlavicce secvaklo, a uz reagovala, sice cesky, ale aspon neco a dnes uz vsechno opakuje i spanelsky. V Praze se opravdu neskutecne rozmluvila, ale cesky....

No a ja se ted valim, jsem lina vybalovat, jo a jeste takova perlicka, stale mame vanocni stromecek, JC ho neuklidil, prej at se jeste pokocham.... 😀

mishita
24. únor 2008

Tak ja se hlasim po lyzarskem vyletu do Astunu. Bohuzel, jeste pred odjezdem zMadridu si J. stihnul zvrtnout kotnik v praci, takz e1. den mistolyzovani jsme byli ve spitale. Ma velkej vyron a nastipnutej kotnik, takze ma sadrovou dlahu a misto lyzovani seden pod svahem z nohou nahore a berlema a hlidal malou. Nastesti venku dost spala tak jsem mohla lyzovat aspon ja, ale neni to ono. A ted mam litani a vybalovani a uklizeni a starani jak o Amalku tak o chote. No co se da delat.
Vcera jsme jeste tady jeli znova do nemocnice, protoz eis taky narazil zebra a dost ho to boli, ale ty nastesti zlomeny nema. Snad to bdue brzo dobry.
POcasi jsme tam krome 1. dne meli nadherny a z lyzovani me boli uplne celej clovek. Ale stalo to za to. Hned bych jela nekam zase. Do CR jedem za 3 tydny, taky s emoc tesim, al eto uz urcite nikde nebude snih. Navic J. za nama dojede az po Semana santa takze to uz nebude snih snad ani v Alpach. Takze si bude muset pockat na lyzovani na pristi rok.

rketka
24. únor 2008

jezis mishito, to ten tvuj pracuje na nejakym rizikovym pracovisti ci co? Tak at se brzy uzdravi, aspon ho budes mit vic doma a bude moct hlidat Amalku, abys mela chvilku klid.

Ja bych taky jela nekam lyzovat, ale taky me nebavi sama, tak snad pristi rok. No aspon jsi si vic zalyzovala, stejne bys musela sama, i kdyby si tu nohu nevyvrknul. A kde je Astun, nic mi to nerika.

doubek
24. únor 2008

Kocourek- ja tomu nerozumim. Proc to bude R vyrizovat v Praze(navic moc neumi cesky, ze), to si prece vyridite ve Sp., kdyz se jedna o spanelske doklady.
Rketka- ahoj doma. 🙂 Tatka byl konsternovany, kdyz mu dcera nerozumela,ze?!
My jedeme za dva tydny do Torremolinos na prazdniny, tak doufam, ze bude pekne pocasi a nebudeme nemocny. Ted porad neco mame, nedavno chripka, ted zase Amalka mela teplotu a rymu. Vcera bylo uplne leto, dnes je zima. To bude asi tema pitomyma zmenama pocasi. 😢

mishita
24. únor 2008

Astun je Pirineo Aragones kousek od Jaca provincia Huesca. Takovy mensi centrum ale pekny. Byli jsme tam jeste s jednim ceskym parem co maji rocni holcicku tak jsme vzdy lyzovali ve 2. Samotny je to nebezbecny kdyby se neco stalo. Ted uz domlouvame zase apartman na leto na Mallorce, chceme tam jak loni, bylo to super, ale posledni tyden v cervenci uz to ma obsazeny, tak se nam to o tyden zkrati a budu moct jet az v srpnu. Skoda, ale i tak to bude douha doba tak si Amalka uzije more.

rketka
24. únor 2008

No Doubku, spis nez tatka jsem byla konsternovana ja, bylo mi to lito, ale on to naprosto neresil, ze je to prej logicky, no a dnes po trech dnech uz Laura dela, co ji rekne, samozrejme teda to zakladni, no a vsechno opakuje, tak je to ok. No a muze se z nej zblaznit, je vic s nim nez se mnou, nevdecnice, on s ni blazni, to je ve svym zivlu, ja jsem spis na to mazleni 🙂
Ja porad taky zapasim s nejakou virozou, v Praze se me to temer nepustilo a tady teda taky moc ne, to je tema vykyvama pocasi, tady cely vikend prsi az ted k veceru se vyjasnilo, v CR pry bylo skoro dvacet stupnu, to je neskutecny.
Mishito a na jak dlouho pojedete na Mallorku? Me to u more ani moc nebavi, radeji se na nej koukam nez se v nem koupu, no nejlepsi je sedet na terase, popijet vinecko a koukat na nej 😀 😀 😀, ale tak dva tydny, pak uz me to taky neba.

kocurek
autor
25. únor 2008

doubek
Kdyz to chces vyridit zde v Madridu, trva to vice, jak pul roku, lepe receno, rekli nam nejdriv do roka a v Praze na konzulate to mas za tyden, ale je to uplne opacny problem, jak jste mely vy kvuli pridavkum.....

Jinak v sobotu letime do CR a hlasi snezeni na dalsi 2 tydny a zimu, tak se tesim, mozna jeste vytahneme sanky....ted si jich jiste Ericek vice uzije.

Predstavte si, kliknul mi cely operacni system v notebooku, hruza, vse je v haji ☹ , veskere dokumety, neco jsem mela ulozeno na CD a DVD, ale ne vse, tgakze ted uz 2. den si hrajeme s mym pocitacem, vse nainstalovat 😒 . je to des a hruza......

My jedeme k mori nez zacne sezona, v lete hezky do prirody, zelene, hor...

kocurek
autor
25. únor 2008

V letadle zemřela cestující, neměli pro ni kyslík

http://www.novinky.cz/clanek/133969-v-letadle-z...

doubek
25. únor 2008

KOCOUREK- tak ja nevim, co vyrizujete. Myslela jsem, ze zapsani Erika na Registro civil a ze nechces, aby mel ova.

rketka
25. únor 2008

Ja vim, ze jedna holka se vdavala za Spanela v CR a spanelsky rodny list jim v Praze na spanelsky Ambasade vyridili hned, ani nechteli preklad, kdyby ho vyrizovali ve Sp., tak by to pry taky trvalo dlouho a bylo by to komplikovany, s rodnym listem to asi bude podobne, tak asi proto to takhle dela Kocurek

kocurek
autor
25. únor 2008

doubek
Je to zapsani Ericka na Registro Civil a jak pise rketka, v Praze to je vyrizeno hned-trva to tyden od podani zadosti a ke vsemu neni treba zadny preklad, tudiz usetrime penize. Ja prinesu rodny list Ericka a muj v cestine a Ruben svuj ve spanelstine a pasy a je to....zde v Madridu bychom vse museli mit ve spanelstine a platit silene penize, jelikoz ja si to prelozit nemohu, i kdyz mam razitko, na to jsou zakony....

doubek
26. únor 2008

Tak uz tomu rozumim, to je proto, ze Erik se narodil v CR. 🙂

doubek
26. únor 2008

My to mame v CR taky uz vyrizeny, ale delali jsme to pres Ambasadu a trvalo to silene. Tak ted Amalis ma v CR prijmni po otci, obe dve. V lednu nam prisel RL.

kocurek
autor
26. únor 2008

ahojky, musime se pochlubit, ze uz nam chybi jen 8 zoubku do celkoveho poctu, uz jich mame 12................ 😀

rketka
26. únor 2008

Doubku, to ma v CR Amalka 2prijmeni a obe po otcovi a po tobe nic? No to je teda bordel, nam rekli zase, ze muze mit v CR jen jedno prijmeni, takze ve Sp. ma dve a v CR jen jeedno po tatkovi, takze jestli bude jednou nejakej centralni registr, tak tam bude figurovat dvakrat, protoze ma v podstate dve ruzna prijmeni, aspon si to vzdy pouzije, jak bude potrebovat. Opravdu kazdej urednik rika neco jinyho, at jdou do haje.

kocurek
autor
26. únor 2008

rketka

To je prave to, oc ja chci bojovat, aby se maly jmenoval jak v CR, tak Spain stejne, jelikoz je to dle meho hlediska nekdo uplne jiny, jedno jmeno, ale jine prijmeni a uz jsme psala i na EU, abych se informovala a jsem zvedava, zda mi prijde odpoved.....Nechci, aby Ericek byl v CR a rikal nekomu, kdyz se jej zeptaji, jak se jmenue, ze ve Spain je to XYZ a v CR X Y....je to sileny bordel....proto chci dosahnout toho, aby mel stejne prijmeni v obou zemich, stejne tak i s pasem....ma ceksy a rekli nam, ze si muze poridit i spanelsky, takze ted muze mit 2 pasy a kazdy s jinym jmenem...des a hruza

kocurek
autor
26. únor 2008

V CR me rekli, ze pokud jsme svoji, muze mit 2 prijmeni, ale pokud ne, tak jen po otci nebo po matce, dle nasi dohody....ale EU by to vse mela vyresit 🙂 a nebo, kdyz se E narodil v CR a tam ma jedno prijmeno, i ve Spain by mel mit jen jedno.....