Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

doubek
5. říj 2009

yellowbanna - v Dublinu se ti asi moc nelibi?

yellowbanna
6. říj 2009

doubek: uz ho mam plny zuby ☹

a dneska jsem se navic dozvedela, ze prvni volny termin na prvni kontrolu v porodnici je v prosinci, coz uz je pozde... jejich zdravotni system me opravdu dostava, uz to tu urcite muselo zaznit mockrat...

kocurek
autor
14. říj 2009

Lékaři zaznamenali první přenos rakoviny z těhotné matky na plod ☹

http://www.novinky.cz/veda-skoly/181511-lekari-...

kocurek
autor
15. říj 2009

Hezke rano,mame tady snehovou nadilku a porad fuja a fuja,minuly tyden 26st a dnes pod nulou.....Nachystame oteplovacky a pujdeme se kuk na snih.......hezky den 😉

cheri.l
16. říj 2009

Ahoj všem, tak se taky připojuji mezi těhulky v zahraničí...3 a půl roku žiju v Dublinu. Teď jsem v 13tt. Bohužel nastali komplikace☹ Nemáte někdo zkušenosti s formulářem E 106? Musím zůstat nějakou dobu v ČR, protože mi vyšly špatné výsledky z prvotrimestrálního screeningu, takže jen lítám po dr. Problém je vtom, že tu nejsem zdravotně pojištěná a platím nemalé peníze za veškerá vyšetření. Na VZP mi řekli, že pokud od Irska dostanu potrvrzený formulář E 106, veškeré zdravotní výlohy mi budou hrazeny. Budu vděčná, za rady....

kocurek
autor
26. říj 2009

Krásný relax (pohybuj myší)
http://www.sharkbreak.com/

mishita
1. lis 2009

Cheri, tak s tim teda nemam zkusenosti, navic to ve Spanelsku bude urcite jinak 🙂 . JInak hlavne hodne stesti, at vse dobre diopadne. Ja jsem taky an zacatku tehotenstvi, tak jen doufam, z ebude vse OK. Za 10 dni letime na mesic do CR, takze s tebou, Kocurku, se v Madridu minu!!! Uz jen cekam, az prestanu zvracet a byvat mi spatne. Fakt me to uz zmaha. Snad pomuze ceska mamincina kuchyne 😝
Jinak Amalka je ve skolce uz zase moc spokojena, jen doufam, ze mi ji nevyhodi, kdyz ted budem mesic pryc. Je totiz statni a kdyz se chybi dyl jak 14 dni bez odduvodneni, tka je to duvod k propusteni. A dovolena asi jako dostatecny duvod neprojde 😖 . No uvidime.Ted mi tu Ami rve, ze nechce spinkat...ach jooooooooooooo

mariannna89
7. lis 2009

Ahojte.chcela by som sa opytat dievcat , ktore byvaju a rodili v Spainelsku.
Ja som byvala v Seville s mojim muzom aj tam sme sa brali, ktory tam aj nadalej je. Ked som otehotnela,tak som odisla na Slovensko, ale planujem porod v Spaielsku,aby moj manzel mohol byt so mnou a tak...ze by sme boli vsetci traja spolu. Co ma zaujima,ze ked sa narodi dvom cudzincom babo,ake ma obcianstvo?lebo pocula som ze v Anglicku, nedavaju anglicke obcianstvo dietatu dvoch cudzincov.Tak preto baby,prosim,ktore tam zijete,poradte mi. A este neviete nahodou ,ako je to s materskou ( inac nepracovala som v Sp. 3 roky ),resp. rodicovsky prispevok,alebo neviem ako sa to vola...stratka peniaze ktore by som mala dostat od statu na dieta?ze aka je vyska?aspon zhruba?. Ak by niektora vedela, prosim poradte mi,napr aj na email: mariannna8@hotmail.com
Dakujem Vam krasne... 😵

carolynag
5. pro 2009

Ahoj maminky🙂 jsem cca 13tt a vypadá to, že v termín porodu budeme celá rodina (kvůli dlouhodobé práci manžela) ve Španělsku. Ráda bych se zeptala maminek, které rodily v Madridu (nebo jinde ve Španělsku) jak to tam v nemocnici probíhá??? Připadá v úvahu jen státní porodnice, slyšela jsem, že jsou na dobré úrovni, ale není nad reference maminek 🙂 🙂 🙂 Jaké dokumenty jste měly sebou??? Byla možná účast manžela u porodu??? Případně jak je to s porodným?? Má ne něj nárok jen maminka s trvalým pobytem ve Španělsku?? Všem moc děkuji za případné informace na e-mail: carric@seznam.cz

kocurek
autor
16. pro 2009

¡Feliz, feliz NAVIDAD, la que hace que nos acordemos de las
ilusiones de nuestra infancia, le recuerde al abuelo las alegrías
de su juventud, y le transporte al viajero a su chimenea y a su
dulce hogar! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
FELIZ NAVIDAD 😅

bublinka9
19. únor 2010

Ahojky je tu někdo z anglie? potřebovala bych něco, prosím písněte mi do IP

barina
17. bře 2010

ahoj,ziju v nemecku a jsem v 27tt ,chtela bych se zeptat zda ma nekdo zkusenost,jak to probiha s pasem pro miminko po porodu,chtela bych aby melo i cesky pas.ale nevim kam se mam obratit. 😒

kocurek
autor
29. bře 2010

Sluníčko nám občas svítí,
na zahrádkách jarní kvítí.
A co bude za krátko?
Vylíhne se kuřátko.
Taky malá housátka,
utečou nám za vrátka.
Uvaříme vajíčka,
velká i ta maličká.
Beránka si upečeme,
polevou ho polijeme.
Krásné Velikonoce přejí

Eriček s maminkou

helennkap
4. kvě 2011

ahoj holky, chci se zeptat, jestli tu neni nekdo z Kanady. Vcera manzel podepsal smlouvu na jeden rok a ted zaciname resit viza a letenky. Jestli tu nektera jste, tak budu rada, kdyz se mi ozvete. Moc dik. Preji pekny den. Hela

smisek2011
4. črc 2011

Ahoj holky ja jsem v irsku...ale zatim tehulka nejsem..

amj
17. črc 2011

@kocurek ahoj. stále jste ve španělsku??

sawmy
26. črc 2011

AHOJ tak ja uz tehotna taky nejsem mimiska uz mame ale cele tehotenstvi a porod sem absolvovala na Mauritiusu 😀 ted se tomu jen smeju ale hroznej zazitek neprala bych to opravdu nikomu 😉

amj
26. črc 2011

@sawmy fiiiha jaky je rodit na mauritiusu? jako vubec jaky je rodit takhle mimo?

sawmy
26. črc 2011

@amj hruza des sou tu 1000let za opicama musela sem lezet zadny rozdychavacky ci pochodovani jak je v cechach zvykem pri bolestech lezis a hotovo nic ti nedovolej ,kontroly to bylo opravdu k smichu ultrazvuk my mimochodem delaly az v8 nebo 9 mesicu v nemocnici My chodily aji k soukromimu gynekologovi a ten nas ujistoval ze je holcicka v poradku a ja pujdu cisarskym rezem .Musim tedy podotknout ze na konec sem rodila prirozene ale sem rada 😎 a mame kluka jako buka 😀

amj
26. črc 2011

@sawmy no to je vyborny... tak koukam ze na todle zas jsou v cechach pripraveny...nedej boze kdyby byly nej. komplikace. my jsme ve spanelsku, a taky mi prijdou trochu zaostaly... no nevim. k vetsine doktoru si jezdim do cech... ale kdyby nahodou prislo to tehu, tk nevim, to bych to pak musela prubnout tady 😒

sawmy
26. črc 2011

@amj no jasne uvidis ze to zvladnes 😀 Taky ses vlastne porad v evrope tak neboj ja to mela v africe a tady se s zenskyma moc nepiplaj 😀

amj
26. črc 2011

@sawmy jojo, ja vim. ja mam manzela z afr. tak vim jak se tam berou zensky 😀

sitrunamelissa
7. srp 2011

Ahoj holky, muzu se pridat? 🙂 Bydlim ve FInsku..

sawmy
10. srp 2011

AHOJ Ja sem na Mauritiusu a mam 7 mesicniho chlapecka 😉 rodila sem tady 😎

amj
10. srp 2011

@sitrunamelissa juuu finsko ..jakej je tam zivot?

sitrunamelissa
11. srp 2011

@amj No je tu krasne, ale lidi jsou trosku rezervovani 🙂 Ale jinak se mi tu libi. A odkud jsi Ty? Mas nadhernou holcicku, takovou jsem si vzdycky prala 🙂 Jenom teda s finem mi to asi uplne nepujde :D

amj
11. srp 2011

@sitrunamelissa hehe. no to s finem se asi nepovede takova holcicka ... 😉 my bydlime ve spanelsku...

holka111
24. srp 2011

ahoj taky bydlim ve Finsku 🙂

helennkap
17. zář 2011

ahoj holky, jsem ted uz mesic v Kanade. Je tu nekdo odtud?

sky.veronika
12. led 2012

Ahoj, jsem v prvnim trimestru a ziji v Irsku pres 5 let. Chtela bych ale rodit v Cesku a neprijit tady pri tom o socialku po mem navratu, tudiz se tu nemohu odhlasit. Resim otazku pojisteni me a mimi behem porodu a nasledne pece. Mate nekdo zkusenost? Zatim jsem byla na VZP-tam si rekli asi o 55tis(fakt nevim kolik si mysli, ze si tady vydelame)!! a AXXA tu moznost ani nema. Diky za kazdou radu