Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

lucija76
4. led 2007

MMmk: neboj, urcite bude v poradku, akorat ma asi pekny frmol, tak se na net nedostala 😵 ale uz se tesim az se objevi a napise nam jaky to bylo 🙂 my uz to taky mame za par tydnu... 😵

mmmk
4. led 2007

Marmelado, zkus tema porod v zahranici nebo porod v cizine. Tady myslim nikdo z Anglie nebyl. Ale je to teda odvaha mit miminko tak brzo. Ja bych si na to netroufla, drzim pesti 😵

lucija76
4. led 2007

marmelada: takhle poradit ti nedokazu,pac nevim co te zajima,tak prolouskej jednotlive temata diskuzi a co te bude zajimat procti 😵 a mamka ti taky urcite poradi a pomuze,ne? hlavne zadne stresy,drzim palecky 😵 😵

kamus77
5. led 2007

Ahojky, já jsem teprve v 7.t. a jsem ve Švýcarsku. Není náhodou někdo taky odtud? Vaši konverzaci jsem přejela bleskurychle, takže vše jsem nechytla 😉. Zkušenosti zatím nemám témeř žáné 😕

kaata
5. led 2007

Ahoj holky, zdravim vas z Londyna. Ja jsem taky v sedmym tydnu, takze hodne na zacatku - a momentalne nacitam vsechny mozne informace 🙂 Tady mi obvodak zatim jen zmeril tlak a rekl par zakladnich veci, na testy a prvni scan me pozvou az ve 12-13. tydnu. At se vam dari 😀

pistalka.x
5. led 2007

Ahojky, ja vas zdravim z cr, ale zase za tyden ficim domu do irska. Se mi ani moc nechce ale co se da delat. Jak jste holky stravily vanoce vsude mozne po svete? ja koncene po dvou letech normalne cesky hihi 🙂

mmmk
5. led 2007

Pistalko, jak to doma vzali (myslim miminko)?
Zdravim nove prichozi tehulky 😵 Jsem tu jedina netehotna (a ted uz snad i Paula 😵 ), ale chodim sem, abych chytla nejaky ten tehu bacil 😀

lucija76
5. led 2007

mmmk: to prece nevadi,ze nejsi tehotna 😀 a kdy vy to vlastne planujete? 🙂
pistalka: francouzske vanoce byly nakonec docela hezke,nebyl snih (to ale v cechach letos taky ne) nebyly pohadky a nebyl kaprik,ale byly zase jiny veci... 😵 😎 pristi rok jedeme k nam,tak si to uziju pocesku 😀

pistalka.x
6. led 2007

mmmk: no uprimne nasi nereagovali tak sokovane jak jsem ocekavala, proste takova normalka "je fakt no dobry, tak se hodne oblikej, jez vitaminy..." ale i tak dobry. Jsou radi a oba se tesi az za mnou prileti do irska. Otec porad at se prestehujeme do domku nekde u more aby mohl chodit s kocarkem po pobrezi hihi No sranda. Takze dobry.
Byla jsem tady i na gynde tak mi delali sono a ten prcek je super, plaval si tam hybal nozickama a rucickama fakt krasa.
Jo akorat holky, chtela jsem se zeptat jake mate zkusenosti se zubarem v tehotenstvi. Ja jsem si zasla a on mi rika jee veliky kaz to bude s injekci, upozornila jsem ho na to ze jsem tehotna ale on ze bych to nevydrzela a injekce do dasne neuskodi. Ja jsem zase cetla ze vsechno co se dostane do krevniho obehu neni dobry. Tak z toho mam docela blby pocit. Co si o tom myslite? Ja doufam ze doktor vi co delal ☹

mmmk
6. led 2007

Lucija76, my na tom pracujem a to se naplanovat neda. Takze vlastne cekame, kdy se prirode zachce 😵
Pistalka: To je krasny, ze to vzali takhle, i kdyz jsi relativne mlada 😵 Myslim, ze injekce by ti uskodit nemela, ani miminku. Je to lokalni, nedostane se ti toho do obehu moc. A myslim, ze zubar by to mel vedet 😅

kocurek
autor
6. led 2007

Ahoj holky, zdravim vas z Frydku, zrovna jsme prijela z letiste, odvezla jsme pritele, ktery dnes odlita do Madridu a ja mam letet koncem mesice, abych pravdu rekla, tak to bylo asi po 1., co bylo louceni smutne, coz se ¨mi jeste nikdy nestalo,ale to je asi normalni tim tehotenstvim. Tak papa vsem ☹

doubek
6. led 2007

Ahoj Kocourku, me ted taky dojima vsechno a hned se mi chce brecet, ale louceni je vzdycky smutne. Drz se.

kocurek
autor
6. led 2007

Ahou doubku, diky. Vzdy, kdyz odjizdim z CR do Madridu, je me smutno, i kdyz jsem tam uz sedm let, kdyz odjizdela pred vanoci z Madridu, docela me to dojalo, ale ted....vubec to nechapu a pri tom uvidim pritele za 3 tydny. 🙂

lucija76
6. led 2007

Ahoj kocourku 🙂 tak to se uvidite za chvilicku,neboj utece to rychle 😵

To tehotenstvi asi na nas nejak pusobi,ja zase ted furt brecim u televize,staci aby se tam mihlo nejake miminko nebo zviratko 😉 a tuhle jsem koukala na dokument o opustenych detech,to bylo slz!!! ☹

paula
6. led 2007

ahoj holky!
tak uz nejsem tehulka! 26.12. se nam narodila holcicka, cimz se vyresil problem s jmenem... jmenuje se Laura, coz se libi i me i tatinkovi a je to celkem mezinarodni.
lucija76, dekuji za blahoprani.
Ja ted vubec nestiham nejake diskuze, pripada mi, ze porad jen kojim a prebaluji a jsem rada, kdyz se v prestavkach stihnu najest, nebo trosku odpocnout. Hrdy tatinek ale uz chce vyrazit s kocarkem, tak budu mit hodinu denne volno... Ja se na chozeni ven jeste necitim.
Preju vam hodne uspechu do noveho roku.

paula
6. led 2007

Holky, jestli brecite v tehotenstvi, tak si pockejte na sestinedeli, to teprve bude 😉 🙂

mmmk
6. led 2007

Pauli, silene moc a moc gratuluju. Moc jsem na tebe myslela a prala ti, at jde vsechno hladce. Tak snad byl porod ok. Napis kdyztak vic. A vitej mezi netehotnyma 😀

lucija76
6. led 2007

Pauli,moc hezke jmeno jste vybrali 😵 Tak az budes mit nekdy dlouhou chvilku (je mi jasny ze to asi hned tak nebude) 😀 😀 😀 tak nam prosim napis prubeh porodu,jestli ty maliniky a jiny "ulehcovaci" metody zabraly,ju? 🙂

natalia3
8. led 2007

Natalia 21tt
Ahoj, vsechny Vas zdravim. Ziji v Nemecku a musim rict, ze jsem se zdravotni peci hodne spokojena. Nektere holky tady psaly, ze museli hodne platit za vysetreni. Ja jsem ted ve 21 tt a zatim jsem nezaplatila ani Euro. A tech 10 euro za ctvrleti, jsem taky dostala zpatky, pry, ze tehotne platit nemusi. Napise mi taky jeste nekdo zkusenosti z Nemecka, budu moc vdecna... Paa

mmmk
8. led 2007

Ahoj Nat, zdravim te, taktez z Nemecka (Sasko). Zitra jdu poprve na gyndu tady, mam silene bolesti v podbrisku (vpravo), tak nechci nic zanedbat. Tak pak sem napisu podrobnosti. Doufam, ze nebudu muset moc platit. U jake jsi pojistovny? Ja jsem u AOK.
Uz vis, jestli cekas chlapecka nebo holcicku? 😵

paula
8. led 2007

ahoj holky, s tim porodem vas nechci radsi desit... bylo to strasny. "mala" mela 4,120kg takze to bylo asi tim. mela jsem i dost dlouhou 2.dobu porodni a myslela jsem,ze uz to nepreziju... kdyz vam ale pak to detatko lezi na brise, vsechny utrapy zapomenete. nevim, jestli malinik pomohl, treba by to bez nej bylo jeste horsi.. ale vse se mi rychle regeneruje, treba je to tim.
taky jsem mela moc dobrou hebamme (por. asistentku) a doktora. vubec veskery personal v nemocnci byl super! ale v utery nad ranem jsem rodila a ve ctvrtek sla domu, celkem rychle, byl to naraz, doporucuju zustat dyl!
t

mmmk
8. led 2007

Tak to je fajn. Tady v Chemnitz je porodnice, kde si muzete vybrat polohu pri porodu a na vlastni zadost zustat dyl (treba v pripade, ze mate obavy, ze to nezvladnete nebo mate nejake zdravotni komplikace).
Znama v Rakousku rodila "ambulatne" dvojcatka. Kdyz to na ni prislo, zavezl ji tam manzel, porodila a jak osetrili miminka, jeli domu 😵 Nevim, co je lepsi 😅
Jaky jste platily poplatky, nez jste otehotnely (myslim u gynekologa).

lucija76
8. led 2007

Pavli,taky tak nejak cekam,ze to nebude prochazka ruzovym sadem 😉 ale za ten vysledek to stoji,ne? 😀 😵
Mne tady v porodnici doporucili zustat alespon 5 dni (pry taky kvuli kojeni,ze nejakou dobu trva nez se to rozjede),s tim ze pokud budu chtit jit domu driv muzu,a muzu i zustat dyl. Tak jsem zvedava jak to bude probihat v realu ;) Myslim ze jestli budou mit plno tak me stejne vykopnou co nejdriv 😀

paula
8. led 2007

no ja jsem taky mohla zustat dyl, ale zdalo se mi, ze tam neni chvili klid a ze si doma lip odpocnu... to jsem se ale spletla. Tam se aspon dalo miminko odlozit k sestrickam, ale doma to neslo! 😉 Mam ale Nachsorge Hebamme, coz je takova porodni baba, co se stara po porodu, prvni dny co jsem byla doma z porodnice ke me dochazela kazdy den a radila prave s kojenim, divala se miminku na pupik, kontrolovala i me a vedela odpovedi na vsechny otazky. Ted chodi jednou za 3 dny. Co jste holky v nemecku, urcite si ji taky vemte, je to ohromna pomoc a plati to pojistovna.
Prave jsem vyhnala chlapa s miminkem na prochazku, tak mam chvili klid 😀 😀 . Ja jeste ven nejdu, jsem slaba, ale Laurince dela cerstvy vzduch dobre, vic potom v noci spi... Az 4 hodiny v kuse!!!
Holky, kdyz je clovek tehotnej, vubec si nedovede predstavit, jakej je to potom zahul. Ja si porad myslela, ze nejhorsi je porod a pak bude vse ruzove s miminkem doma... ale je to fakt narocne! Jenze pak, kdyz se to na vas podiva, tema krasnyma ocickama, tak zapomenete vsechny probdele noci, bolava prsa a zada... 🙂
Mejte se moc hezky!!

natalia3
8. led 2007

Ahoj, ja jsem pojistena u Taunus BKK. Jak rikam, zatim jsem nic u gynekologa neplatila. Ve ctvrtek jsme byli s manzelem na ultrazvuku (taky zdarma). Bylo to super, moje lekarka ma primo projektor na stenu, velky asi 1x1m. Takze jde mimi pekne videt. Jo, bude to kluk. Pomalu uvazujem o jmene, manzelovi se strasne libi Tobias - tak uvidime, mam jeste dostatek casu na vyber. Zatim cau..

mmmk
8. led 2007

Naty, bydlis nekde kolem Frankfurtu? Hadam podle toho Taunus. Studovala jsem ve Wiesbadenu a miluju to tam 😵
Zitra jdu k doktorce, tak uvidime 😉

alcav
8. led 2007

Ahoj Natalie, ja ziju take v Nemecku a jak jsem psala, tak jsem zatim musela platit 10 eur za kazde ctvrtleti. A kdyz ty ted pises, ze neplatis, tak se mi to zda nejake divne. Protoze tady (Thüringen)plati fakt kazda mamina. Asi zitra zavolam na svoji zdrav. pojistovnu. Diky za info.

mmmk
8. led 2007

Alcav, mozna to zalezi na pojistovne, protoze manzeluv kolega meni pojistovnu, protoze jeho zena je tehotna. Tak treba to bude tim. U ktere jsi ty? A v kterem meste bydlis?

natalia3
9. led 2007

Ahoj, zenske. Ja bydlim u Bodensee. Asi to fakt zalezi na pojistovne, mozna, ze ta moje to plati za mne, nebo fakt nevim. Doufam, ze Ti to dneska u lekare vsechno dobre dopadne. Zatim se mejte fajn a ozvete se. Jeste jedna otazka, jak dlouho vlastne zijete v Nemecku?? paaa

natalia3
9. led 2007

Jo, zenske, jeste jedna otazka, nevite od ktereho tydne se chodi na ty ruzne kurzy ohledne porodu?? Cekam sve prvni dite, takze se v tom moc nevyznam. Dik za odpoved. paaa