Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

mmmk
9. led 2007

Ahoj Natalia, jsem v Nemecku (na ruznych mistech) uz asi 2 roky (s prestavkama), ale tedka uz nastalo 😵 Jak dlouho tu zijes ty?

natalia3
10. led 2007

Ahoj, ja jsem v Nemecku uz 5 let. A co tady delas,kde pracujes atd. Jestli se teda muzu ptat??? CAU Nat

mmmk
10. led 2007

Ja studuju BWL na univerzite, pracuju jen prilezitostne ve firme, kde dela manzel. Prisla jsem sem za mym muzem.
Vcera jsem byla u zenske lekarky a maximalni spokojenost 😉 A platila jsem jen 10€. To uz nebudu platit nic vic, kdyz jsem to neplatila tam, nebo?

doubek
15. led 2007

Otazka pro holky ze Spanelska.
Na kolik dnu placeneho volna ma otec po porodu? Slysela jsem, ze je v platnosti novy zakon. Ma nekdo ohledne tohoto tematu nejake informace.
Diky 😖

mmmk
16. led 2007

Doubku, zkus na beremese nebo i odsud napsat IP uzivatelce Marciaros. Ona je ze Spanelska a ma vsechny cesky i spanelsky zakony v malicku, sazim na ni, ze bude vedet 😵

miluska.baxova
16. led 2007

mmmk, jsi pojistena v CR nebo v Nemecku?

kocurek
autor
16. led 2007

DOUBEK, ahoj, ptala jsme se na to, pokud porodis v miste bydliste, tak byly tri dny, pokud jedes do jineho regionu, tak pet, ale ted to zvedli na 15 dnu!!!!!!!!!!!!!!!!!!
papa 🙂

doubek
16. led 2007

kocourek: diky za informaci. Tech 15 dnu je take kdyz rodis v miste bydliste, nebo jenom kdyz jdes do jineho regionu? 😲

kocurek
autor
16. led 2007

15 dnu je, at rodis kdekoli ve Spanelsku 🙂

mmmk
16. led 2007

Milusko, vhledem k tomu, ze jsem v CR stale jste studentka, mam "statni" pojisteni v CR a v Nemecku mame rodinne pojisteni u AOK. A u doktorky jsem tu uz byla a stalo me to jen 10 € za kvartal 😵

miluska.baxova
16. led 2007

No tak to uz nic platit nebudes. Oni si to vyrovnaj s CR mezi sebou.
Moje kamoska tu byla na ceskem pojisteni tehotna a porodila.

mmmk
16. led 2007

Ale ja tu pouzivam AOK v Nemecku a ceskou v CR 😅 Chces rict, ze mi prijde domu Quittung? 😅

pistalka.x
16. led 2007

Ahoj tak jsem zpatky doma v IRL. Cesta v pohode ale uz se domu asi do pristi zimy nepodivam. V lete me to ceka, uz mi trochu zacalo rust brisko je to krasne :o) A konecne se citim vyborne tak doufam ze to nezakriknu, pristi tyden jdu do nemocnice tady na prvni sono a konzultace tak jsem na to zvedava. Pak vam urcite napisu jak to tady probiha.

doubek
16. led 2007

kocourek: tak to je super. Budes rodit tady,nebo v CR? 😎

kocurek
autor
17. led 2007

Doubek, zatim jsme v CR, chci zpet do Spain, ale jeste nevim, zda rodit v Madridu nebo v CR, uvidim..a ty????? Prítel chce byt u porodu, tak budeme zcvazovat 🙂

doubek
17. led 2007

kocourek: ja budu rodit tady. Navic mame nemocnice hned za domem. Bydlis v Madridu? 😉

kocurek
autor
18. led 2007

Jo, bydlim v Madridu a ty? 🙂

miluska.baxova
18. led 2007

AOK je myslim gesetzliche kasse, v tom pripade uz ti nic neprijde. Rechnung chodi jen mne, ja jsem privat versichert.
Ja jsem v CR odhlasena, rikali mi totiz, ze smime byt pojisteny jen v jednom state EU. ale takhle to mas lepsi, dojdes si v CR k doktoru bez papirovani.

doubek
18. led 2007

Bydlim v Baskicku, nedaleko San Sebastianu. Zumarraga. 😎

doubek
18. led 2007

kocourek: jak to vypada s tou vichrici?

kocurek
autor
18. led 2007

Ahoj, ani seneptej, ja jsem zde v CR ve Frydku a sila, cely den silny vitr, ale ted jeto hruza....lije, jak z konve, oknama profukuje, ani se neda vyjit ven, ale treba v Praze nic....papa

kocurek
autor
18. led 2007

Doubku, kdysi jsme si zalozila téma: Tehulky ze Spanelska, ale nikdo se moc nehlasil, nechces si psat tam???aspon by to byly jen spanelacky

doubek
18. led 2007

kocourek: dobre, najdu tema a budeme si psat tam. ahoj 😉

doubek
18. led 2007

kocourek: tak jsem dala tema do vyhledavace a nic mi nevyjelo ☹

slunicko2
18. led 2007

ahoj holky, neni tu nejaka tehule z okoli Glasgow? Pristi tyden se tam stehujeme ze Swansea, tak abych se tam nenudila sama 🙄

kocurek
autor
19. led 2007

Doubek, je to v regionech:Tehulky ze Spanelska, ja si to zadala do vyhledavace a hned na 1. miste to vyslo..... 🙂

paula
19. led 2007

mmmk: co znamena studovat BWL? uz jsem to slysela a nevim, co to znamena. jinak taky moc nechapu jak muzes byt pojistena i tu i v CR? me rikali, ze to nejde...
pokud jsi u aok, zadny ucet ti neprijde. Co neplati, platila bys primo u dr. a to by ti musel predem rict, byl by to nadstandart.

mmmk
20. led 2007

Pauli, tak BWL znamena Betriebswirtschaftslehre (neco jako ekonomika podniku nebo podnikova ekonomika), proste ekonomka zamerena na podnik. Jeste existuje Volkswirtschaftslehre a to je neco jako narodni hospodarstvi.
Oboji pojisteni mam, protoze v Cechach mam stale statut studenta a tady v Nemecku se na me, jakozto na manzelku, vztahuje rodinne pojiste u AOK 😵 A rikala jsem jim to tam a oni me rekli, ze v CR to statem placene zdravotni pojisteni nevadi. Ze by bylo zbytecne, abych si ho platila ja sama.

mauzi.l
22. led 2007

Ahoj holky, mám dotaz moje doktorka mi vypočítala podle ultrazvuku že jsem 7tt+5, takže nám potvrdila rodinku. Dostala jsem mraky informací ale nějak jsem se nezaptla co znamená to 5 za tím plus. Dáte mi některá odpověď? Dík

mmmk
22. led 2007

to je pocet dni. Jako od poceti ubehlo 7 tydnu a 5 dni. Odkud jsi?