Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

kocurek
autor
21. bře 2009

Dekujeme...

Uz mame vsechny zoubky, za chvili pujdeme po 1. k zubari.... 😀

Jaro 🙂 je o 🙂 bdob 🙂 í plné vuni, barev a dobre nalady.
Prejeme krasne jarni dny plne slunicka a hodne pohody.

😅 😅 😅

blackie26
23. bře 2009

neni tu nikdo z italie?

rketka
25. bře 2009

Ahoj hoky, zdravim z Prahy, je tu desna zima, ale ma se to lepsit. Jinak pro ty, kterym jsem to jeste nestacila rict, jsme tu ted na dobu neurcitou, pristi tyden zacinam v praci, vcera jsem podepsala smlouvu. Nebyla to zadna hrrr akce, planujeme to uz delsi dobu. Ja jsem tu uz pres tyden, JC dorazi o vikendu s narvanym autem, zatim bude teda pendlovat tam a zpet, ale bude vic snad tady. Taky uz jsme byly s Laurou u zapisu do skolky, tak snad mi ji vemou 😒

tera28
26. bře 2009

rketko: ahoj, tak koukam ze jsi se presunula do cech, nebyla jsem tu delsi dobu na netu a tak se uz nestihnem potkat... no posilame do prahy hodne pozdravu 🙂

mishita
26. bře 2009

Rketka: tak to je dobry, vypada to, ze se vas vetsina stehuje zpet do CR. A co jsi podepsala z praci? A kde bude zatim Laura?
Kocurek: Jak jsi na tom ty? Budem te navstevovat na Morave?
My letime do CR pristi stredu, tak doufam, ze se tam to pocasi opravdu zlepsi, nebo zmrznem. Jedem ale jen na mesic.....my se rozhodne stehovat nebudem.....bohuzel mame pracovni zazemi tady. ikdyz popravde, nevim, jestli bych si uplne zvykla. mam asi uz to srdicko rozpulene a nikdy nebudu doma jen na jednom miste. Ale to vy asi taky....

kocurek
autor
30. bře 2009

Prijemne pondeli z destive Moravy. Od stredy ma teplota vysplhat o neco vice, ted jen nad 0, ale od stredy ma byt az 16st a sluicko......

kocurek
autor
10. dub 2009

Hodne dnu plnych slunicka, radosti, usmevu, stesticka i zdravicka.....VESELE VELIKONOCE

rketka
11. dub 2009

Take vsem preju vesele velikonoce, ja sem ted nejak nestiham chodit, co se ze me stala pracujici zena, tak jsem v jednom kole, jeste, ze je tak krasne pocasi, rikali v predpovedi, ze ve Spanelsku je podstatne vetsi zima nez tady. 😀
Normalne mi delali desny problemy se zdravotnim pojistenim, je to hrozna birokracie, nejdriv chteli ze Spanelska papir, ze uz tam nejsem pojistena, takze jsem se tam odhlasila a poslali nejakej jen orazitkovanej kus papiru, ze uz nefiguruju v jejich registru, to jsem poslala do pojistovny tady na centralu emailem a skoro tri tydny zadna odpoved, tak jsem minuly tyden sla osobne nezavisle na jednu pobocku, oni, ze takovej car papiru nestaci, ze na to je zase nejaky specificky evropsky formular, ktery ode me meli i oni tenkrat ve Sp. chtit, kdyz me tam pojistovali a ze si vubec Spanelsko pry dela co chce, pojisti kazdyho, coz je pravda, a nerespektuje evropske zakony. No tak jsme minuly tyden zadali telefonicky v Granade o ten formular, vubec se k tomu nemeli, pry je to desne komplikovany a at pozadam pisemne, takze zase doporuceny dopisy a tak a ted v patek mi prisla emailem odpoved z te centraly, kam jsem to pred tema trema tydny posilala, ze jim to staci a ze uz jsem i s Laurou pojistena, fakt kocourkov, opet kazdy rika neco jineho, no ale asi se nade mnou slitovali, akorat, ze na ty pobocce byla dulezita pani no.
Lauru mi od zari vzali do skolky, tak mam radost, ted, kdyz tu neni JC, mame pani na hlidani, Laura si na ni zvykla bez problemu, zase o starost min, měla jsem z toho docela strach.

kocurek
autor
3. kvě 2009

Kdyby chleba nebylo, kdyby slunce nebylo, kdyby všechny vody vyschly, kdyby stromy navždy uschly, maminčino dobré srdce svět by opět stvořilo.
Vše nejlepši maminkám, ktere slavi den matek dnes ve Španělsku 🙂 ....ja si očkám na příští týden... 😅

angel99
6. kvě 2009

ahoj, prave jsem nasla vasi diskuzi a chtela bych se zeptat jestli je tu nekdo z Italie.

poletucha
6. kvě 2009

angel- kde jsi v Itosce? ja ve Viareggiu u Pisy

angel99
6. kvě 2009

to ja jsem az na samem konci 😒 v Palermu

blackie26
7. kvě 2009

ja jsrem ve florencii

vanilka1
7. kvě 2009

Prosim vas jak je to z občanstvim, kdyz zijeme v nemecku budu tam i rodit, ale zdravotni a socialni platime v cr.Oba jsme ceské národnosti. dekuji

mishita
10. kvě 2009

Ahojte, po delsi dobe zdravim. Byly jsme ted 6 tydnu v CR a bylo to naprosto uzasny!!! Fakt skvela dovolena. Jen mi to jaksi rychle uteklo. Ale stihlajsem toho moc. Hlavne se po dlouhe dobe videt s lidma, ktery jsem moooooc dlouho nevidela. No proste same party, kavicky, vinecka, oslavy atd 😀 . Takze ted mi tu asi bude trochu krusno 😠 Amalka si to uzivala s babickou a dedou a hlavne bratrancem a sestrenici, ze na maminku ani nemela pomysleni. Ted tu chodi a porad vola "deti, deti" chudatko moje maly. Snad ji vezmou od zari do skolky a trochu se tam vydovadi. Ted jdem na obed ke tchanum...dalsi slabsi clanek navratu do Spain 😒 😀

kocurek
autor
18. kvě 2009

Vse nejlepsi Amalce k jejim 2. narozeninam.... 🙂

doubek
27. kvě 2009

Kocourek: trochu opozdene podekovani. Takze dekujeme. Uz sem vubec nikdo nechodime. Cim to bude? 🙂

angel99
30. kvě 2009

Ahoj, ziju v Italii, a chtela jsem se zeptat, jestli nekdo nevite jak to tu je s materskou dovolenou, a jestli mam narok na nejaky prispevek na dite (u nas se bere materska) tak nevim jak je to tady.

mishita
25. čer 2009

Koukam, ze jsme se na to tady vsechny vykaslaly. Skoda ☹

kocurek
autor
19. črc 2009

Ahojky,jak se mame? Mavame z CR 🙂

princessp
8. srp 2009

Hojky hojky tak ja ziju na Zelandu, mame rizikove tehu, ale stale pracuji akorat ted jsem si zmenila hodiny jsem na polovicnim uvazku a 22tt. Tady mam vse zadarmo krome skenu za ktere platim $20NZ coz je asi 200KC,kontroly po 3tydnech a vsichni jsou moc vstricni a hodni vsechno mi vysvetli a jsou trpelivi takze si nemuzu stezovat a vcera jsme se dozvedeli ze cekame chlapecka 😵 😵 zapim papa a opatrujte se.

mishita
19. zář 2009

Ahojte holky, pokud sem teda jeste nejaka chodite. Jen vam chci oznamit, ze cekam druhe miminko!!! 🙂 Jsme teprve v 8. tydnu a uz 2 tydny zvracim a je mi spatne stejne jako s Ami, tak uz si moc preju, aby byly aspon vanoce a bylo to za mnou!!! Co vy??? Zacnete zase psat!!!!!

doubek
21. zář 2009

Ahoj Mishita. Tak gratuluji. 🙂 Que valiente eres. Ty jedina tady ted spadas do teto dskuse "Tehulky v zahranici". Holky odjely do CR a ja nejsem tehotna. Co Amalia? Chodi uz do skoly?

mishita
3. říj 2009

Ahoj, no konecne se tu taky nekdo objevi. Jo, Ami zacala chodit do skolky, ale minulou nedeli chytila nejaky strevni virus a zacala zvracet a trva ji to trochu do ted, takze do skolky nemohla. Ale moc se ji tam libilo, ucitelka je z ni nadsena, ikdyz posledni 2 dny trochu poplakavala po mamince. Tak snad uz pristi tyden bude moct jit znova. A co tvoje Amalka, jak ji se libi?? Fungujes jeste na facebooku? Dlouho jsem tam od tebe nic nevidela!!

petullek
4. říj 2009

ahoj ja jsem v anglii 🙂) kdepak jsi ty?

mishita
5. říj 2009

Ve Spanelsku, byvalo nas tu hodne, ale jak pise doubek, vetsina se vytratila, nebo prestala psat.

yellowbanna
5. říj 2009

tak ja se teda pridam, aby se to tu zase probudilo 🙂 Zdravim z Dublinu!

petullek
5. říj 2009

Tak to tady trosku rozjedeme ne? on se urcite nekdo prida 🙂))
Ja jsem v londyne a vypada to tak, ze tady zustaneme, já bych chtela byt s prckem první rok v cr snad se nam povede nasetrit.. chtela bych bejt blizko mamci.. no ale nejspis budu mit smulu... necham se prekvapit

doubek
5. říj 2009

Mishita: Amalka taky onemocnela, takze taky dlouho nebyla. Nelibi se ji jit tam, ale potom je spkojena, vsak je to taky jen na chvilinku, to jim holkam utece a hned uz jdou domu. Na Facebook moc nechodim, temer vubec.
Jak snasis tehotenstvi?
yellowbanna ahoj, ja jsem jako Mishita ve Sp.,takze zdravim z Baskicka 🙂 take zdravim Petulek. Ahoj holky.

yellowbanna
5. říj 2009

ja uz v Dublinu pocitam posledni tydny (doufam!!), ale do CR nemirim... manzel je Ital, takze se presouvame tam...jako na smilovani cekame na konkretni datum...zavisi to na jeho firme...uz se nemuzeme dockat! Takze mimco se narodi v Italii...pokud to nenavlikneme tak, aby se mohlo narodit v CR...