Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

kocurek
autor
3. lis 2007

mishita dekujeme za hlas

jinak jsme dnes byli u tchyne a dopadlo to celkem ok, nad moje ocekavani, ale ona i zbytek rodiny se chce predat, same hracky darecky ale takoveho typu, ze jen mluvi, coz se mi nelibi, jelikoz to nejde zastavit. tchyne se uz ptala, zda muze v pondeli odpoledne prijit k nam domu, to ale ruben nebude doma, tak jsme zvedava, jak to zvladneme samy...ale asi jo, jak tak vidim, bude zde pecena varena....

moc namitali, ze na maleho mluvim cesky, ale ja jim vse vysvetlila, ze i u nich doma na nej budu mluvit cesky, i kdyz nebudou rozumet....dobrou...

mishita
4. lis 2007

Kocurek: a jak to vzala rodina, kdyz jsi jim vysvetlila, ze na nej budes mluvit jen cesky? Pochopili to? Ja se musim priznat, ze mi to obcas ujede do spanelstiny, ale snazim se to ovladat.
Dnes mi nastesti zednici neprisli, tak jsem rada. Nejsem z toho nadsena mit tu partu Rumunu kdyz je Juanjo na cestach... 😠 V utery s euz nastesti vrati. Doufam, ze nebude v Ceute a okolnim Maroku moc velkej pruser kvuli kralovske navsteve a nic se nestane. Nemam rada kdyz J. jezdi na takovy "nebezpecny" mista. Driv jsme to brala vic s nadhledem, ale od te doby co mame Amalku mam vetsi strach.
Ta nas vcera pekne vydesila, zacala silene zurive brecet az se ji nedostavalo vzduchu a ikdyz na ni J. foukal a hazel s ni tak ho nemohla lapnout. Tak jsem ji chytla ja a dala brichem dolu a klepla do zad a to nastesti pomohlo a nadechla se, ale klepu se jeste ted kdyz si na to vzpomenu. Mate s tim nejaky zkusenosti?

kocurek
autor
4. lis 2007

Vzali to v pohode, Ruben s eme zastal, vse jsme jim vysvetlili. jen si nedovedu predstavit, jak tchyne prijde k nam domu a budu ja na Ericka mluvit cesky, ona na nej spanelsky, me to nevadi, ale jim asi vadilo, ze nam nerozimeli.....

Co dela Juanjo????? 🙂

🙂 🙂 🙂 Pro vas vsechny 🙂 🙂 🙂
Klikni na odkaz dole, potom vepiš své jméno kolonky
message bez diakritiky
a pak klinkni na submit a cekej..... Je to paráda!!!

http://www.star28.net/snow.html

oblacek
4. lis 2007

ahoj, nema zde nahodou nekdo zkusenost s tehotenstvim v Chorvatsku? My jsme se sem prave minimalne na rok prestehovali a ja prave zjistila, ze jsem tehotna. Manzel zde pracuje, pojisteni mu plati zamestnavatel, ja jsem zatim doma, zdravotni pojisteni si platim v CR a zde mam rocni turisticke pojisteni. Ted premyslim co dal a vidim to nejak pesimisticky☹

doubek
4. lis 2007

kocourek- mne to nefunguje

mishita
5. lis 2007

Kocurek: tak to je dobry, moje segra totiz sbirala naprosto vsechno s tucnakama, mela jich doma asi tak 2 miliony a kazdy dalsi blbustky s timhle zviratkem zboznovala. Skoda, ze ji to uz nemuzu poslat! Ale je to perfektni, ikdyz slzicku do oci mi to nahnalo.

kocurek
autor
5. lis 2007

oblacek Mohla bych ti dat kontakt na mou znamou, je ceska, zije v BAsce vode na ostrove Krk uz 20 let a je zdravotni sestra, pracuje v nemocnici.

markeeta
5. lis 2007

ja si myslela, ze strample jsou dupacky
ono to je slovo z nemciny, uz chapu, proc me Tim nerozumel 🙂

kocurek
autor
5. lis 2007

Uz o tom vite???? 🙂 🙂
☹ Vládní reforma - třírychlostní rodičovský příspěvek ☹

Poslanecká sněmovna schválila dne 21.8. koaliční návrh reformy veřejných financí. Podle dosavadního vývoje se zdá, že reforma bude přijata. V září by ji měli posoudit senátoři, přičemž vládní ODS má v horní komoře převahu, a podepsat jí by měl i přezident. Změny by měly začít platit od ledna 2008.

Dle tohoto návrhu má být výše rodičovského příspěvku odstupňována z hlediska délky péče o dítě.Za péči do dvou let věku dítěte má náležet 11 400 korun měsíčně. Tuto možnost budou moci zvolit ale jen ti rodiče, kteří pobírali peněžitou pomoc v mateřství minimálně ve výši 11.400 Kč měsíčně.

Rodiče s nižšími příjmy by mohli volit mezi dvěma zbývajícími variantami - základní a sníženou. Při tříleté péči by náležel základní příspěvek 7600 korun měsíčně, což odpovídá současné dávce. Při péči až do čtyř let dítěte by rodič dostával prvních 21 měsíců 7600 Kč a po zbývající měsíce 3800 korun.

Vládní návrh zmiňuje i přechodná ustanovení, týkajících se dosavadních příjemců rodičovského příspěvku. Rodičům dětí, které k 1.1.2008 budou starší 3 let bude rodičovský příspěvek poskytován ve snížené výměře (3800 Kč) do 4 let věku dítěte. Rodičům dětí starších 21 měsíců, by měla být dávka poskytována v základní výměře 7600 Kč do 3 let věku dítěte a následně ve snížené výměře 3800 do 4 let věku dítěte

oblacek
5. lis 2007

kocurek: pokud bys mi ten kontakt mohla dat, bylo by to super, bud do IP nebo na oblacek23@centrum.cz. predem moc diky

mishita
5. lis 2007

to o te reforme vim, ale ted kdyz jsme si o meterskou zadala, tak s eme nikdo neptal jestli ji chci na 3 nebo 4 roky. Radeji bych teda asi ty 3 protoze stejne brzo planujeme druhy. ikdyz dnes mela Amalka den, kdy bych ji snad poslala do hned od zitrka do jesli 😉 . Uz se ji vyklubal 2. zoubek a navic ji zednici budili ze spanku tak doufam, ze to bude tim. Uz mam te stavby po krk a to teprve zacali.
Pujdu ted rychle spat, mala za chvili bude chtit zase jist. Vcera chtela kazdy 2 hodiny...a pres den taky tak...

mishita
6. lis 2007

Ahojte, v noci to celkem slo az na to ze od 4 rana zase musela byt u me v posteli. Vzdy vyciti ze tata neni doma a chce ke mne. Je to proste opicka.
Doubek: ty jsi myslim psala, ze jste zacali s malou chodit na plavani. My zaciname ted ve stredu? Jaky to je? Libi se ji to? Mas nejakou spacialni zkusenost nebo radu?
V CR dnes snezi, prave mi mamka posilala MMS a pry se sype a sype 🙂

zuzka.l
6. lis 2007

ahojky ja jsem Zuzka a nachazim se v Anglii uz dva a pul roku a mam 15mesicniho syna Daniela.Jsem s nim doma,nekdy se clovek citi sam,nebot moc lidi tady neznam ☹ Rodila jsem tady,zdravotni pece priserna.Navic s malym nemuzeme,ani do cech je na dlouho nez se mu vyridi pas.A jakpak vy?Je tady nekdo z Anglie?A jake zkusenosti jsou v jinych zemi?S pozdravem Zuzka

markeeta
6. lis 2007

ahoj,

kocurku: ty pobiras davky z CR?

Jestli sem dobre pochopila, tak se to vztahuje i na deti narozenych pred 2008? A ty blbci meli v programu, jak je pro ne rodina prioritou. Blbost.
Ja stejne pobyram davky na isladu, v kazdem pripade jsem doma jen 6m. Mozna se mi postesti, ze do druheho ditete schvali matersku na 1rok.

mishita: jakykoliv aktivity s miminkem jsou bezva. My taky budeme chodit na plavani, zacneme od ledna. Zatim pry ji mame davat casto na brisko, aby si procvicovala a zpevnovala brisni svaly a po koupani ji nalit na 3sekundy vodu pres hlavu, aby si zvykla.

markeeta
6. lis 2007

Vitej zuzko,
holek z Anglie je tady pozehnane

tady je jedno tema ve snazilkach
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

mishita
6. lis 2007

Markeeta: Ikdyz poboras na islandu materskou 6 mesicu tak pokud uz tam dal nic pobirat nebudes tak mas narok na ty ceesky pridavky. Uz jsme to tu mockrat probirali tak si to kdyztak procti. Stoji to za to si to vyridit. kazda koruna dobra ne?

anddy
6. lis 2007

zuzko odkud jsi v anglii ? ja jsem taky rodila v anglii a jsem spokojena 😵

rketka
6. lis 2007

No to je teda hezky s tema pridavkama, uz je to jisty?

Pokud jsem teda dobre pochopila ten posledni odstavec, co pise kocurek "Vládní návrh zmiňuje i přechodná ustanovení, týkajících se dosavadních příjemců rodičovského příspěvku. Rodičům dětí, které k 1.1.2008 budou starší 3 let bude rodičovský příspěvek poskytován ve snížené výměře (3800 Kč) do 4 let věku dítěte. Rodičům dětí starších 21 měsíců, by měla být dávka poskytována v základní výměře 7600 Kč do 3 let věku dítěte a následně ve snížené výměře 3800 do 4 let věku dítěte",
tzn, ze pokud bude memu diteti k 1.1.2008 19 mesicu, tak mu uz budou davat jen tech 7600 dva mesice, pokud by ji bylo o 2 mesice vic, tedy 21 mesicu, tak dostane 7600 az do tri let, tzn. ze dite starsi o 2 mesice nez moje dostane zvysenou sazbu o 15 mesicu vic nez ja, to je nejakych 60 000 kc rozdil? To snad ne? Doufam, ze to blbe chapu.

kocurek
autor
6. lis 2007

rketka Tak me to poslalakamoska, ktera ma 2 lete dite. Je pravda, ze kdyz jsme byla v CR, hodne se o tom v TV mluvilo, ze budou 3 druhy rodicovskych pridavku, 4 roky a 3 rok dostavas mene penez. Ale ja si stejne myslim, ze se to jeste nejak zmeni, stejne, jako s porodnym, loni to bylo jinak, letos jinak....skoda mluvit

rketka
6. lis 2007

No tak jsem na to ted koukala na strankach ministerstva a opravdu je to tak, jak pises vyse, bohuzel si to vypada, ze je to definitivni, navic budeme muset vsechny znovu v lednu zadat o ten prispevek a vybrat si, zda chceme 3 nebo 4 roky.

Takze nejen ze me okradli na zacatku o ctyri mesicni davky, ale ted prijdu o dalsi prachy, mela jsem porodit o mesic a pul driv a mela bych tu vyssi davku do 3 let Laury, moje blbost..... 😠 😖 to udelali fakt inteligentne, chapu, ze musi udelat nejaky odstupy, ale odstup 15 mesicu se mi zda dost velkej. Ach jo, to jsem se nastvala. Cely je to ale postaveny na hlavu, i to, ze se to vztahuje jen na jedno dite, tak si rodice, ktery budou chtit druhy dite treba do dvou let po prvnim, na to prvni zazadaj o tu nejvyssi davku a tim nejvic vydelaj. Pak budou zadat uz na druhy. A naopak pokud si nekdo zazada o 4 roky a pak driv otehotni, tak bude tratit.

doubek
6. lis 2007

Je to pekny bordel.Protoze v normalni demokraticke zemi nemuze byt ley retroaktiva. Ale jak je videt, tak v CR je mozne vsechno. ☹ Nechapeme to.
Mishita- plavani je super. Amalka je je velice spokojena. Prvni dva dny nebyla moc nadsena, predevsim z toho potapeni, ale ted je uz jako ryba ve vode. Rada- nenutit malou do niceho, vsechno delat v pohode. Jestli by se ji nenco nelibilo, tak ji do toho nenut, at jde z toho bazenu spokojena. Napr. jak se Amalce moc nelibilo to potapeni, tak jsme to delaly jenom 3x a a to hned ze zacatku. Chodime 2x tydne do kursu a pak jednou jdeme po vlastni ose.

markeeta
6. lis 2007

misko diky moc, kdyz ja sem vas moc necetla. Dejte mi klidne za to dvojku ze cteni 🙂
takye jestli sem to dobre pochopila. Materska mi skonci 31.1.08 a potom bych mohla pozadat v cr o tu nejvyssi davku, protoze mi staci jen 2 roky a v prepoctu na cesky koruny mam asi 14000cz
s tema prachama i tak nevyzijem, ale jestli nenajdu praci, tak je to porad dobry
jak hodne se pritom muze pracovat?

rketa: ja myslim, ze to chapes dobre. Proste jedni na tom vydelaji, jedni prodelaji. Tohle ale v tom svem predvolebnim programu nemeli.

rketka
6. lis 2007

Markeeto, o tu nejvyssi davku na dva roky muzes pozadat, pokud bude k 1.1. tvemu diteti mene nez 22 tydnu. Vsechny informace jsou na www.mpsv.cz. Jinak pracovat u toho muzes jak chces, je tam pouze podminka, ze dite nesmi jit do jesli nebo skolky, teda muze tam jit asi jen na 5 dni v mesici.
Nicmene je tady dalsi vec, nad kterou stoji za to se zamyslet, pokud jsi totiz doma 4 roky s ditetem, tak se ti tato doba zapocitava v CR do duchodu, pokud si pozadas jen o 3 nebo 2 roky, tak si myslim, ze se ti zapocte pouze toto, tak nevim co je lepsi, ve vysledku dostanes stejne podobnou sumu, tak je pro nas cizinky mozna nejlepsi ta doba 4 let, pokud teda nechcete brzy druhy dite. I kdyz stejne nam asi zadnej duchod nikdy nedaj, ale co kdyby.

kocurek
autor
7. lis 2007

rketka Pokud ti meproplattili nejaky rodicovsky prispevek, zazadej si o to, vyplaceji to zpetne, prece jiste mas doklady za kazdou zaplacenou castku nebo na ucte, staci zajit na urad a zpetne ti to vyplati. Domnivam se, ze si nas sami budou volat a ptat se, jak dlouho chceme pobirat materskou, prece nebude kazda matka chodit na urad, nebo nam poslou uredni dopis, jinak to nevidim.
Hezky den.

kocurek
autor
7. lis 2007

Holky, tak uz to zacina,rikali jsme tchyni, aby nic malemu nekupovala,ze vse,co budeme potrebovat rekneme ji a at to zaplati,ale ze si budu veci kupovat sama, mimo to, jsme si dost veci nakoupila v CR,takze nemam ted zadnou potrebu. Ale tchyne ma potrebu neco kupovat. Ruben vera potkal tchyni a ona sla zrova z El CORTE INGLES a mela v ruce tasku,darecek pro maleho, tak jej R uz dala, at uz mu jej vezme, co to bylo???? KAbatek, bohuzel maly (proto radeji neco koupim sama nez to muset jit vracet) a cena???? 😲 😲 😲 63 EUR!!!!Kdyz jsme to videla, malem jsme padla do mndlob. 😨 😨 Takovou drahou vec pro mrne, ktere z nej vyroste zanedlouho. Kdyby nam radeji ty penize dala,tak bych treba za to nakoupila veci....takze si dovedete predstavit, jake budou nase darecky od tchyne...hlavne mu chce porad neco kupovat. Doma u sebe mu uz vse nakoupila-od rucnicku, bryndacku....dokonce veci na koupani, kdybych jej pry chtela u ni vykoupat. 🙂

markeeta
7. lis 2007

kocurek: ty mam akcni tchyni, nam poslala jeste pred narozenim oblecky po svych detech, hodne se z toho hodila a byla sem rada

markeeta
7. lis 2007

cena je fakt premrstena

nevim co kazdy ma s tema kabatkama, me cela moje rodina porad chtela obdarovavat kabatkama, ja sem jim rikala, ze jeden staci a stejne je to na nic, k nikomu na navstevy nechodime a na to petiminutove cekani u doktora ji obleknu doneceho jineho, stejne v kocaru je zabalena

mishita
7. lis 2007

Tak to mas dobry Kocurku, ze alespon neco chteji kupovat. Male bud epul roku a nedali nam ani jedny puncochacky. Dnes prinesla tu obalku se 300 aurama a dala ji Amalce s tim, at ji to rodice neutrati. Tak jsem ji nechala lezet tam kde ji mala nechala a to se pak rychle starala o to, aby se to nahodou neztratilo. tak sjem ji rekla z eza to koupime neco aby taky mela neco na hrani od spanelske babicky a dedy......asi tu indirectu moc nepochopila....
to s tou materskou je stejne nejaky divny a moc to nechapu, jestli ted aja muzu zazadat jen o ty 2 roky nebo ne. Cetla jsme kdesi, ze o to muze zazadat jen ten kdo bral jakousi penezitou pomoc v materstvi, coz nevim presne co znamena. Tenhle tyden mi tam na urad ponese mamka papir tady ze socialky do kdy jsme tady brala materskou, tak se na vsechno snad vypta.
Pokud jsme to spravne pocitala, konecna castka je pro vsechny 3 moznosti stejna, tak kdyby to slo, nechala bych si platit jen ty 2 roky. Planujem brzo druhy tak at to mame doma, kdybych nahodou otehotnela moc brzo. Prece o to neprijdem no ne??

mishita
7. lis 2007

Chapete to s tou penezitou pomoci v materstvi? Je to asi 6 mesicu materske co se plati z nemocenskeho pojisteni zamestnavatelem. je to to stejne co nam tady platili tech 16 tydnu? Pokud to neuznaji, tak jedina moznost brani prispevku je ten nejdelsi zpusob. Pokud jsme to teda spravne pochopila....

markeeta
7. lis 2007

misko: to sem netusila, ze by mohly existovat prarodice, co cely pul roku vnouce neobdari.
Kazdy z moji rodiny chtel neco dat, tak sem rekla az tak od vel 70 ci 80 nebo nejake pekne hracky.
Z Timovi rodiny nam posilali baliky postou postupne, nastesti vetsi veci a taky z dost drahych obchodu. Davat za cepicku 10eur je uplne uhozeny. Fakt me potesilo, ze treba obdarovavaji sousedi, tety z nekolikatyho kolena atd. to sem fakt neocekavala, at je to cokoliv, tak to udela radost, oni to ty lidi mysli dobre.

kocurku: sem ti chtela rict, at mas jakoukoliv tchyni, tak tvuj manzel vypada jako ferovej chlap, co se za svou zenu postavi

na ty pridavky prdim, najdu si praci na polovic, byt i 2roky doma je unavujici, tady tech akci pro matky s detma tolik neni a aspon bude najaka zmena