Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

mishita
12. pro 2007

Ahojte, zdravim uz z Brna. Jsme tu uz od patku a porad je skarede zima a poprcha. Jsme jeste trochu nemocny tak ani ven nemuzeme. Me uz ten kasel zmaha a nic mi nezabira. Uz ale aspon vic jim a mam mliko, ikdyz male to asi moc nestaci, protoze v noci se bude kazdy 2 hodiny na kojeni. Uz jsem z toho zoufala a rano vstavam jak po vyprasku. Davam ji uz zeleninku a ovoce, ale moc toho jeste nesni a chce prso. Doktorka mi tu rekla, ze mam radeji kupovat uz hotove presnidavky, ze slozeni je vyvazene a je to zdravejsi nez pripravovat kasicky sama, zvlaste ted v zime. Tak zitra uvidime, jak ji to bude chutnat.
A v sobotu uz prijede tatinek!!

caira
12. pro 2007

markeeta: tak toho se taky bojim, ze az sem mamina za nama prileti, ze m bude do vseho kecat a rikat mi co a jak mam delat, s maminou je to obcas docela tezky.. musim rict, ze nejlip vychazime, kdyz se nevidime 😅
vzycky kdyz jedeme do cech na navstevu tak se stejne alespon jednou pohadame.. je to rozeny general a me obcas prijde, ze me porad komanduje 😒
No snad tentokrat uz to bude ok a nejak to spolu prezijeme 😀

rketka
13. pro 2007

Tak to holky tem maminam hned zkraje zatrhnete a je to. Moje mamka mi nastesti do niceho nekeca, jasne, ze sem tam padne rada, ale ja vetsinou, pokud nesouhlasim, svym pohledem dam najevo, co si myslim a je klid, Ale jinak se mame moc rady a taky me stve, ze malou nemuze casto videt. Jezdime sice domu kazde tri mesice a vzdy nejmene na mesic, koukame na sebe denne pres skype (mala, kdyz ho otevru, tak uz vola baba, jeste nez stacim zazvonit 😀 ), ale stejne to neni ono.

Kocurku, tak co, odleteli jste? My minule take letely s teplotou a nachlazenim, ale teda ne tak vysokou. Napada me, jestli malej nema nahodou sestou nemoc, to jsou tak tri dny prave tak vysoky teploty, pak se osype od hlavy az k pate, teplota klesne na normal a tim to konci, nijak se to neleci. Laura to mela pesne ve veku, jaky ma ted Erik.

mishita
14. pro 2007

Ahoj, dnes jsme s tatkou celej den montovali novou velikou skrin u me v pokoji. Amalka byla nastesti celkem hodna a koukala na nas a dokonce uz zacina vic jist jak ovoce tak zeleninu s masem a ryzovou bananovou kasi.Ale v noci se porad casto budi na kojeni. Uz nevim cim ji nacpat, aby nemela hlad a spala nekolik hodin za sebou.Treba dnes po te kasi bude spat celou noc🙂
JInak uz jsme konecne zdravy, ikdyz ja jeste pokaslavam, taky tu dnes napadl snih a mel by dal padat tak zitra Juanja privita snehova nadilka. Jen aby to zase nezaskocilo silnicare a nemel problemy s cestou do Brna. Musime jit honem koupit sanky at si ten snih Amalka uzije, v Madridu ho urcite mit nebude....paaa

ha_nik
15. pro 2007

Ahojky holky,

take se pridam na tema zda postradam sve rodice atd. Toto tema je hodne individualni, protoze kazdy ma s rodici jiny vztah a hlavne ted o Vanocich to kazdemu prichazi jeste vice. Dalo by se rict, ze s manzelem jsem nasla i novou bajecnou rodinu. Jeho rodice ziji od nas 8min. autem a to je pro me TA rodina, kterou bych opravdu moc postradala. S myma rodicma mame trochu jiny vztah, takze jsem rada, ze tady moje máti prijet nemuze, jelikoz je to na ni drahe. Minule Vanoce jsme ji zaplatili let, byla tady skoro na tri tydny a jiz po tydnu jsem toho mela dost. Bylo to celkem narocne a vystacilo to opet na par let. V lete jsme byli s manzilkem take v CR a stacily nam dva dny... Az k nam jednou prileti tatka s zenou, to se budu opravdu tesit. Ale jak pisi, jsem ta nejstastnejsi, protoze mam u sebe svou novou rodinu. V dnesni dobe skype, icq, a vubec jakychkoli jinych internetovych vymozenosti se zije o hodne lepe, nez kdybychom se meli spolehat na dopis ci draha tel. spojeni. To nejbajecnejsi preci ale je, ze si zijeme svuj zivot dle nasich predstav, ikdyz obcas po rodine zasmutnite. Krasny vikend!

mishita
15. pro 2007

To je pravda co pises, oba jsme si s manzelem uvedomili, ze ta hlavni rodina jsme ted my tri a o nas musime pecovat a starat se, aby nam bylo spolu dobre. Ikdyz i ty ostatni mame radi a je nam po nich smutno, nebo naopak jich mame plne zuby. To vite, ze toho tu v CR mam taky obcas dost a jsem rada, ze ziju jinde, ale pak je mi stejne v madridu smutno jak po rodine, kamaradech a Cechach vubec. Je to asi tak, ze vzdycky chci to co nemam, ale myslim si, ze to tak byva..no ne???
ach jo, mala place a nechce spat ikdyz je u ni tata. To zase bude noc.

kocurek
autor
17. pro 2007

Ahoj holky, konecne se dostavam na konika a púisnu par radku. Tak jsme nakonec mohli odletet v patek rano, Erickovi tečplotka klesla, ale let byl hrozny, celou cestu do Prahy neusnul, porad nurkal, ale prezili jsme to a v letadle do Ostravy usnul coz me jej bylo moc lito jej budit....Tad spinka od prijezdu skoro cely den vzdy 2h dopoledne, napapa se, pak je hodinku vzhuru a uz zase se mu chce spinkat a pak cele odpoledne, pak zase 2h vzhuru a v sedm uz je v postylce a spinka. Asi mu chybi spanek, je vycerpany po horeckach a ceste. Sestou nemoc nema, jelikoz se neosypal, taky jsme si rikala....zitra se jdeme zvazit a zmerit.
Jinak babicka nam koupila sanky, tak pojedeme na hory a vytahneme fusak po me abudeme jezdit na sanich!!!! Ericek je jeste malinky, ale aspon pujdeme nekam do prirody.
Jinak uz jsem schovala korbicku a vytahla opet MAtrix, dala jej do polohy v sede a jak se mu tam libi, jsme zvedava na 1.vychazku, aspon tam je dobre zateplen, jeste nechci vytahovat sportak.
PApapa a hezky den vsem....

kocurek
autor
17. pro 2007

Uz vim, co mu bylo, rostou mu ocni zoubky, proto ty teplotky, slanek, vycerpani a porad si saha do pusinky a do nosu.....a ve Sain rekli virus.... ☹

doubek
17. pro 2007

co jsou ocni zoubky?

kocurek
autor
18. pro 2007

Ocni zoubky jsou spicaky, vsak si sahnete na spicaky, odkud rostou, kousek od oci, proto se jim tak v lekarskem slangu rika,....

Poslusne hlasime, ze mame 9. mesicu, 8 zoubku, 72cm a 8750 g.

kocurek
autor
18. pro 2007

JInak jsme vcera byla na socialce vse super, za 10 min jsem byla pryc, ani zadne fronty, klidek i pani mila....... 😅

mishita
20. pro 2007

Taky zdravim,
nemuzeme mit ani chvili klid. Dnes mi zemrel deda. Mel 95 let.Ach jo.....uz aby zacal dalsi a snad lepsi rok.....porad si rikam, horsi uz to byt nemuze a vzdycky se neco dalsiho najde..........

kocurek
autor
21. pro 2007

mishita To je mi moc lítooo ☹

kocurek
autor
21. pro 2007

😅 😅 Krásné bílé vánoce s vločkami štěstí,
zabalené kouzlem lásky,
přikryté peřinkou splněných snů
a plamínky pohody v očích.
😅 😅 😅

rketka
23. pro 2007

Taky vsem preji vesele Vanoce!!

Mishito, u nas mame podobnou atmosferu, v pondeli zemrel JC tata, necekane, najednou, byl to sok. Byli jsme cely tyden v Almunecaru s jeho mamkou a ja ted nemam vubec nic pripraveneho, skoro zadne darky, stromek neozdobenej, JC nema pochopitelne naladu na zadny Vanoce, ach jo, no budeme mit dnes a zitra peknej frmol...., ale kvuli Laure samozrejme Vanoce udelame.

kocurek
autor
23. pro 2007

To je smutne, co zde ctu..... ☹

Holky, mam novinu, vcera Ericek rekl, po 1. mama. kdyz jsem jej rano vytahovala z postylky.... 🙂

mishita
23. pro 2007

Ach jo, no to je teda rok. Snad bude ten pristi lepsi. Hlavne z emame ty nasemimisky co nam delaji samou redost. Prave jdeme zdobit stromecek, ale J. se pochopitelne musi divat na fotbal Real Madrid - Barca 😠
Preji vam vsem krasne proziti vanocnich svatku, hlavne klid a pohodu a spoustu darecku!!!!

doubek
23. pro 2007

My s Amalii vsem prejeme prijemne,klidne a pohodove vanoce. 🙂
Rketka, Mishita- uprimnou sosustrast. 😔
My uz mame stromecek nastrojeny tyden. Vzali jsme to Sapanelsku a jsem rada. Amalka ma od uterka vysoke teploty. Od vcera je to uz dobre.
C taky byl shlednout utkani, ale nastesti se na to divali u otce, takze mi tady chlapi nestrasili. 😀 Tady to bylo placene, v CR zadarmo???

rketka
23. pro 2007

Uf, tak jsem dosedla, ted jsme dodelali s JC spolecnymi silami bramborovej salat. No to byl teda den, hlavne ty nakupy, zacali jsme v Toys r us, samozrejme hlava na hlave, nebylo ani kde zaparkovat, no ale nakoupili jsme nekolik hezkych hracek, jsem uplne nadsena z drevene ohromne krychle, na kazde z bocnich stran ma nejakou aktivitu - pocitadlo, piano, bludiste a diry ruznych tvaru, kam se hazi odpovidajici drevene kosticky a nahore ma malou Zoo, k tomu byl jako darek dreveny vozik s kostkama, valeckama atd, no snad bude Laura taky tak nadsena jako ja 😀. Pak jsme jeli do Carrefouru, to byl jeste vetsi horor, ale prezili jsme ve zdravi, no a cely odpoledne jsem zehlila, uklizela, fakt skvelej den, ale mam temer hotovo, tak jsem rada i stromek uz je nazdobenej. Zitra si jeste pojedeme do centra koupit neco pro sebe a na prochazku, tak snad to tu doma zacne mit trochu vanocni atmosferu. 🙂 Tak jdu jeste zabalit ty hracky...

skaredka
23. pro 2007

rketka muzu se zeptat odkud jsi?? Toys'r'us mame taky ale carrefoure ne ... 🙂

doubek
24. pro 2007

Rketka- ty jedes jak pila. Vsechno to tak hezky postihat. 😉

rketka
24. pro 2007

Ano, jsem superzena, ale v tomto pripade na to nejsem moc hrda 😀 😀 😀

Tak jsem si pred chvili koupila letenku, letim primo z Granady pres Madrid s Iberii, je to teda darda, 380 euro, ale nemusim nikam daleko na letiste, coz se pocita. Z Madridu jsem koukala, nejlevneji to bylo se Smartwings za 200 euro, ale kdyz k tomu pripoctu benzin, tak to vyjde podobne a mame to takhle vsichni pohodlnejsi. Budu teda cekat 4 hod v Madridu, na zpatecni ceste ale jen 2.

Z toho jsi Skaredko urcite vycetla, ze bydlim ve Spanelsku, stejne jako vetsina tady z nas 😀

mishita
24. pro 2007

Uz mame taky skoro vsechno nachystany, ikdyz mamka si urcite jeste nejakou aktivitu najde, abychom nemohli v klidu koukat na pohadky.
Doubek: nasi maji doma satelit UPC a tam davaji kazdy tyden spanelskou ligu. My to mame v Madridu zarizeny taky takze J. kouka kazdy tyden na fotbal zadarmo. Plati se mesicni poplatek, ktery zalezi na poctu a typu programu, myslim ze ve Spanelsku je to podobny treba s Digital Plus.
Jetse jednou prejeme vsem krasne a klidne proziti Vanocnich svatku at je to kdekoli na svete!
Stastny a Veselyyyyyyyy*

markeeta
26. pro 2007

Ahojky, dodatecne stastny a vesely. Jak jste prozili vanoce?

Chtela bych se Vas zeptat jak je v Alicante touto dobou? Premyslime, ze tam pristi vanoce pojedeme.
Nam se povedli bile vanoce, ono to neni moc obvykle ani tady.

Ja nechapu, proc lidi bez toho fotbalu nevydrzi a museji hrat zrovna o vanocich. Tohle je cas, kdy jsou rodiny pohromade a ne zase separovany chlapy u piva od zbytku rodiny 😠 . Uplne to nesnasim.

mishita
28. pro 2007

Ahoj, vcera nas mala strasne vydesila. Ve vzteku prestala dychat, to uz nam vickrat udelala, ale vzdy po fouknuti do tvare nebo placnuti zase nastartovala,ale tentokrat ne. J. s ni delal vse mozny a nic enzabiralo, az cela zmodrala, no hruza. Pak jsem ji lapla ja a dala tvari dolu a bouchla do zad a naskocila, ale bylo to sileny. Jsme z toho jeste ted vydeseni, hlavne co udelat, aby zareagovala driv. Ptala jsem se doktoru, a snad by to nemelo nic znamenat, ale i tak doporucuji neurologicky vysetreni.
Je zurivka po mamince. Nemate s tim nejaky zkusenosti?

kocurek
autor
29. pro 2007

Ahojky,jak jsme ti psala, je ti u muminek normalni, pokuid se zeptaskterekolo pediatricky. NAm se to stalo v lete, akorat maly nezmodral, ale poradne zrudnu, proto je treba miminka kontrolovat, proste je treba hned reagovat. Hlavne jenechat dite v klidu, rychle reagovat. 🙂
Janak nam vcera prijel tatinek. 😅
Bohuzel mame babicku nemocnou, spadla nam a nemuze se pohnout, chodit na nohy a ruku manehybnou, pisi babicku, ale je to vlastne uz prababicka...
Hezky den......
Jak jste prozily vanoce???

mishita
29. pro 2007

Nam dnes prave tatinek odjel, tak je nam smutno. Letime uz pristi patek takze uz sa to taky krati. Priste priletime na Velikonoce protoze v unoru za nama prileti nasi. Koukala jsem na letenky, ale vsude uz jsou dost drahy, hlavne ty primo do Brna. Na letiste v patek pojedu poprve vlakem, tak doufam, ze to bude v pohode a stihnem to. Myslim si, ze je to jistejsi nez dalnice a taky s malou pohodlnejsi. Budu u sebe mit kocarek tak se muzem kdyztak prochazet po vagonu. A pak z nadrazi v Holesovicich jede kazdych 30 minut autobus na letiste. Jen je blby, ze musime jet uz v 5.43 z Brna 😖. No snad to stihnem a Amalka bude hodna.
Co podniknete na Silvestra? My v klidu doma s babickou a dedou. Takze po mnoha letech skouknu Kaju Gotta v telce a po pripitku pujdu spat 😵

rketka
29. pro 2007

Ahojky,
tak jsem zase zazila sok, jdu si vytisknout letenku, letime uz ve ctvrtek, procitam si to, ctyrikrat je tam u kazdeho letu napsano confirmado a na uplnym konci malym pismenem, ze je problem a pokud se jim do 24 hodin neozvu, tak mi vse rusi, (kupovala jsem to samozrejme zacatkem tejdne a ne vcera) pak koukam na ucet na internetu a tam mi to ale strhli. Tak volame vsude mozne, samozrejme na ty jejich placeny cisla a zjistim, ze na me je letenka potvrzena, ale ne na Lauru, ze prej s tim ma nejakej problem CSA, se kterejma operuje Iberie let do Prahy, fakt super, takze z Granady do Madridu je Laura potvrzena, ale pak ne do Prahy......, prej na tom mem uctu je to zatim jen blokovany, ze si penize nestrhli. No mame jet zitra tady na letiste a tam to prej snad vyresi, fakt super. Nechapu, co ma CSA za problem s Laurou, jako ze ma treba jiny prijmeni nez ja, nic jineho me nenapada,...., to se mi jeste nestalo, zlaty Smarti?

rketka
29. pro 2007

Koukam Mishito, ze se budeme v Praze mijet, no kdybys letela o den pozeji, tak Ti reknu, at prespis u me doma. Ja ale dorazim ve ctvrtek pozde vecer.

Jinak s tou Amalkou, to jsem nikdy neslysela, ze by dite takhle prestalo vzteky dychat, no asi proto, ze jsem to nastesti nezazila. Ja mela do roka ten monitor dechu v postylce, kdyby nahodou, ale takhle ze vzteku, no snad uz se vam to nebude opakovat.

kocurek
autor
29. pro 2007

rketka

Jde jiste o to, ze i kdyz kupujes letenku pres internet, vzdy musis mit dite normalni letenku, ne elektronickou, tu ti CSA neda. Ja si ji vyzvedla primo v CSA, ale mohou ti ji zaslat domu nebo si ji vyzvednes na letisti... Neboj, jisrte vse vyridis na letisti.

Jinak my letime 11.1. a tatinek uz pristi sobotu, ale na velikonoce jsme opet v CR, ale ja asi poletim opet zacatkem brezna..... 😅 Ericek dostal od deceka 1.tarar, tak si jej vytahne, ted uz s nim bude svihat.

Erocek nam uz chodi, jedine, co chce delat je porad stat...usina mi tento tyden kolem 18:00 a vzbudiva se kolem sedme rano, i kdyz v noci se vzbudi nekolikrat.....