Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

schiffa
2. kvě 2008

Kazdy je asi jiny, Zofko. Treba mi to ani neprijde, ani mne to do CR az tak netahne a kdybych tam nemela rodice tak tam ani nejezdim. Abych to uvedla na pravou miru, tak Cechy jsou fajn a ja tam jsem rada, ale vzdy kdyz jsem si mela vybrat kde stravit treba mesic dolovene (prazdnin), tak ja radsi vzdycky jela nekam do Asie ci do Afriky kde jsem cestovala po zemich, ktere mne lakaji, ktere jsem touzila poznat a kde jsem predtim nikdy nebyla. V Cechach to znam, takze tam jsem se pak na zpatecni ceste vetsinou stavovala jen kvuli rodicum. Takze to je asi dost individualni. Ja v CR neziji uz vic jak 10 let, nicmene ani kdyz jsem uplne poprve jela na cely rok pryc (do Jordanska), tak se mi po rodne hroude nijak zvlast nestyskalo a ani se mi pak zpet do CR nechtelo, nebot mi Bizky Vychod proste pripadal mnohem vice vzrusujici! Nejvice tedy zalezi na tom, jaka jsi povaha. Zkus se do Nemec na par mesicu nezavazne odstehovat a sama mozna uvidis jestli to je zivot pro tebe nebo ne.

Jeste mne napada - ja ziju v Kanade, takze do Cech je daleko, kdezto holky z Evropy tom maji za humny a tim, ze jezdi do Cech casto, tak ten kontakt je stale obnovovan, kdezto ja jsem asi uz tak nejak mimo, ani nevim co se v Cechach deje a ani mne to v podstate prilis nezajima.

klaras
2. kvě 2008

ahoj..ja ziju v Australii a jsem na tom jako schiffa, ve vsem s ni souhlasim..

kocurek
autor
2. kvě 2008

zofko-Nemecko je za humny, jak se rika, mam znamou, co jezdi 1x zamesic do Cech a to musi prejet cele Nemecko i CR a stoji ji to za to, ale jak se zde pise, zalezi na povaze.

JA kdyz pracovala, ani nemela potrebu do CR jezdit, byvala vice po svete a do Spain jezdivala prebalit kufry a do CR 3-4x do roka a ani mi to nepripadalo, ze mi neco chybi, ale od doby, kdy jsem otehotnela me to tahne porad domu do Cech a s malym uz ani nemluve, nechci, aby babicka, dedecek, prababicky a zbytek rodiny videli maleho jen 1x do roka, jak jedu ja nebo prijedou oni, to opravdu ne.

xzofka
2. kvě 2008

Ahoj holky. No, ja se toho docela desím, jsem tak nejak fixovana na mamu a ona na me. Pritele mi porad vymlouva, protoze bych ji odjela. Jenze ja sem nikdy nemilovala tolik nikoho jako jeho. Určite s nim chci být, naporad, jen proste nevim, jak zvladnu to odlouceni. Docela z toho mam strach☹ V Nemecku bych bydlela u franc. hranic, nedaleko Strasbourgu. Je to daleko, ale mohlo by byt hur.A po priteli nemuzu chtit, aby sel pracovat do Cech.Jo jo...stale je co resit....

a jak se maji Vasi prdolkove? Musim rict, ze uz mi to taky pekne tika🙂))

Pekny den.
xZ

mishita
5. kvě 2008

Je to tezky, ale mama to musi pochopit. Ja tu zustala taky kvuli chlapovi a kdyz nasi vidi, z ejsem stastna a mame s eradi tak to nesou lip.

kocurek
autor
7. kvě 2008

Je to velice tezke, ale zalezi na povaze, jak jsme zde uz psaly a na tom, jak moc jsi vazana na rodinu, pratele atd.... 🙂. Vzdy budes rodine chybet. JA jsem treba sama, nemam sourozence, o to vice jim chybim.

rketka
7. kvě 2008

A jak jsi Kocurku brala to, ze jsi jedinacek, chybel ti nekdy sourozenec? Ja porad premyslim, jestli si mame poridit druhe dite nebo ne, jeden den chci, druhy ne, JC by chtel hned, mozna, kdybychom byli v Cr, tak jo, ale takhle si predstavuju to cestovani a spoustu dalsich veci a nevim no, jak to vidite vy, poridite si dalsi?

mishita
7. kvě 2008

Ja si urcite rada poridim dalsi miminko. Na to jak pak budu cestovat a vubec vsechno zvladat radeji moc nemyslim. Proste to pak vsechno zvladnu a hotovo. Jinak bych s enikdy k nicemu v zivote nezmohla.Zvladly to ostatni tak ja taky a vim, jak je dulezity mit sourozence. A taky jak je tezky, kdyz ho pak ztratim, ale na to lepsi nemyslet. J. by taky rad co nejdriv. Ja sice taky, ale co me zatim drzi zpatky je zvraceni v tehotenstvi. S Amalkou mi byvalo dost spatne a to jsem mohla celej den prolezet, ted ale s malym miminem by to tak neslo. Alejak rikam, radeji na tyhle veci nemyslim a az to prijde tak se to bude resit.

doubek
7. kvě 2008

Ja jsem taky jedinacek a nemuzu rict,ze by mi sourezenci chybeli. Asi kdyz je nemas, tak nevis, jake by to bylo, kdybys je mela. Ale v dospelosti vidim, ze spusta sourozencu nema moc dobre vztahy, coz je asi skoda.
Urcite je to fajn pro rodice videt,jak vyrustaji dve deti vedle sebe. 🙂

kocurek
autor
7. kvě 2008

rketka
Predtim mi nikdy sourozenci nechybeli, tedy kdyz jsem byla mala, ale ted ano, clovek by rad nekomu sveril sve pocity a nase tim nechci trapit. Uz tak je to pro ne tezke, ze jsem pryc. Nastesti maleho ted vidavaji casto, moc by me mrzelo, kdyby je videli jen 3x do roka. Rodice me uz od detstvi vedli k samostatnosti, nemeli me jako rozmazlenou holku, ktera vse dostane, naopak.
Vzdy jsem chtela mit jen 1 dite, ale ted jsem rozhodnuta, ze pujdu i do druheho, ale kdo vi kdy, i kdyz roky utikaji...JAkpises, v CR bych sla do toho hned, ale zde...

doubek: Je pravda, ze mnoho sourozencu nema dobre vztahy, ale to vse zalezi na zazemi v rodine, vychove atd....

doubek
7. kvě 2008

Kocourek-myslim, ze to jsou iluze,ze by jsi se sverovala sestre nebo bratrovi. Ne vse zalezi jen na vychove.

rketka
7. kvě 2008

My jsme se se segrou jako male desne rezaly, bylo to peklo, oddychla jsem si, az kdyz se v 18 odstehovla, to se hned nase vztahy zacaly zlepsovat, no a ted poslednich 15 let je to uplne super, rekla bych, cim dal lepsi, výborne si rozumime, pokecame a sverujeme se jak nejlepsi kamosky (dnes jsme spolu zrovna volaly snad dve hodiny), jsem strasne rada, ze ji mam, v tehle chvilich si rikam, ze to Laure nemuzu udelat, nechat ji samotnou, ale je fakt, ze znam spoustu lidi, co se se sourozencema ani nebavi, je to proste individualni.

kocurek
autor
7. kvě 2008

doubek- no, tak v tom atd. jsem mela na mysli i vztahu s rodinou, sourozenci a je samozrejme jeste mnoho dalsich veci. Napr. to, ze jsem daleko od CR, to uz dela svoje, treba s rodici jsem si nikdy tak nevykladala, jako v poslednich letech. Jak pise rketka- je to individualni, ale hlavne je to o vztazich a pocitech.
Obe nemame sourozence, ale je videt, ze kazda to bereme jinak.

mishita- o nekterych vecech je treba mluvit predem a ne az prijde cas. A zvraceni, nevolnost v tehotenstvi, to je to posledni, nac by mel clovek myslet, pokud chce dalsi dite.

mishita
7. kvě 2008

ja se s jednou segrou taky od malicka strasne hadala a prala a az se vdala a mela deti tak se to teprve zacalo srovnavat a ted je to skvely. Druha segra se pdstehovala kdyz jsem byla jeste mala takze jsme si spolecnou cestu nasly az jsem byla vetsi, a vzdycky jsme mely krasny vztah. je mi po ni strasne moc smutno. a s brachou je pravda, ze skoro zadny zvtah nemame. Velky vekovy rozdil, manzelka krava 😀 ...takze jak vidite, mela jsem toho od vseho trochu. J. ma jednoho brachu a vychazi spolu a vzdy vychazeli perfektne. Takze bychom meli radi 3 deti......ale to s ejeste vsechno uvidi. A jak pise Kocurek...cas leti.............

mishita
7. kvě 2008
kocurek
autor
7. kvě 2008

tak to budeme mit chytre deti...

rketka
7. kvě 2008

Jo, uz jsem to cetla dnes rano a hned jsem mela lepsi naladu pri pomysleni, jak budu mit chytre dite 😀 😀 😀
Jeste kojite? My to ukoncily dva tydny po prvnich narozeninach, protoze proste dosel zdroj 😀

mishita
7. kvě 2008

Ja kojim a zatim to vypada, ze to potrva tak do Amalcine plnoletosti 😀
rketka: Jak to ze ti dosel zdroj? Vzdyt pokud se porad stimuluje tak je mliko dal a dal. Ted jsem se zase rozkojila protoze mala v noci zase blbne tak jsem dnes opet mela prsa jak sutry. To uz se mi dlouho nestalo.

kocurek
autor
7. kvě 2008

Ja stale jeste kojim, ale v jednom prsu mam cim dal tim min mlika, skoro zdne, bych rekla, ale v 2. mam dost. 😉

rketka
7. kvě 2008

No mishito, ja jsem v podstate uz ty posledni dva mesice kojila jen rano a vecer, a posledni mesic uz jen rano, protoze vecer uz ze me nic nevycucla a brecela a v noci jsme ji v 11. mesicich uspesne snad za dve noci odnaucili budit se co tri hodiny na kojeni (vzal to do ruky tatka, mel lahvicku s cajem, spal s ni a kdyz necitila mliko, tak se prestala budit na kojeni, to uz nebylo z hladu, ale ze zvyku.

Jinak, nejak se mi od jejiho 8 mesice postupne to mliko postupne s prikrmy snizovalo a uz jsem to do puvodniho stavu nerozkojila, ale pripadalo mi to normalni, aspon jsem nemusela resit, ze mi tvrdnou prsa a tak.

mishita
7. kvě 2008

Tak ja jsem asi opravdu chodici mlikarna jak rika tatinek 😉 .Uz od narozeni Amalky mi asi tece lip mliko z jednoho prsu, ale kojim dal obema a stridam to abych mela plno na obou stranach. zatim je to ok tak snad to jeste vydrzime. Ted mi posledni dva dny nechce nic moc jist. Naucila se to prskat vsude okolo a ja jsem z ni pak na nervy. Snad to bude zoubkama nebo tak necim a zase se srovna. Nebo nas doktor zase sprdne ze malo vazime. Snad uz jsme ale v roce dosahli alespon tech 8 kg. Je to malej hubenour, ale co nadelam.

kocurek
autor
11. kvě 2008

🙂 🙂 At vam vsem tento den prinese stejne tolik stesti a radosti, kolik lasky samy rozdavate svym detem. 🙂 🙂

Pokud jste slavily den matek, jako zde ve Spain min. tyden, tak je torosku opozdene, mozna, ze vam bylo poprano 2x, jako to je u me.... 😅

doubek
11. kvě 2008

Kocourek- neni to stejne v CR jako tady Svatek matek. Je to 1.kvetnova nedele. Kdo ti pral v CR? Ty tam mas jeste jedno dite 😉 ?

mishita
11. kvě 2008

Doubek: a jaky je v tom tedy rozdil krome toho, ze tady je to 1. kvetnova nedele a v CR 2. kvetnova nedele??

doubek
11. kvě 2008

mishita- ja o zadnem rozdilu nevim. myslela jsem se, ze obe zeme maji stejny termin.

rketka
11. kvě 2008

Na me se teda Laura pekne vyprdla 😀

doubek
11. kvě 2008

Mishita- ted rozumi tve otazce. Ja jsem tam zapomnela dat otaznik. Kocourek- neni to stejne v CR jako tady Svatek matek?

mishita
11. kvě 2008

Tady je svatek matek 1. kvetnovou nedeli a v CR 2. kvetnovou nedeli. Proc ale, to opravdu nechapu. Tady si tak zakladaji na dni otcu, ze je to dokonce statni svatek, ale den matek pripada na nedeli 😖. To je mi teda spravedlnost!!! 😠
Dnes jsme se byli podivat na zavody konicku, jezdi tam jeden naskamos, tak se Amalka seznamila s ihahackama 🙂 Snad uz konecne prestane prset a bude zase hezky, protoze jinak je mala nesnesitelna kdyz je celej den zavrena doma
Mate naky rady na zacpu??

kocurek
autor
11. kvě 2008

doubek
kdyby sis dobre precetla, co jsem psala, videla bys, ze jsem psala: Pokud jste slavily den matek, jako zde ve Spain min. tyden, tak je torosku opozdene ( to prani), mozna, ze vam bylo poprano 2x, jako to je u me.... Tim opozdene jsme myslela o tyden drive, jak v CR a tim, z emi bylo prano 2x, tak tim jsme myslela, ze mi oba moji chlapi porali minuly tyden s nadhernou kytici a dnes jset po cesku..... 😅