Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

doubek
25. pro 2006

Ahoj mmmk, podle vseho Kocourek chce rodit v CR. Nedavno jsem cetla na netu, jak jedna mamina byla velice nespokojena s porodem v CR, ze v zadnem pripade jiz nechce rodit v CR. Kocourek je spokojeny. Asi vzdy zalezi na lidech, ktere potkas v nemocnici, na doktorech, na sestrach.

kocurek
autor
26. pro 2006

Ahoj holky, tak ja si to naplanovala rodit v CR, ale nevim, do konce ledna jsem v CR a pak na mesic do Madridu, a po mesici zpet...ale clovek mini... 😉 takze se pripravuji i na to, kdyby knecemu doslo, ze porodim ve Spanelsku. Kazdopadne si pripravny kurz udelam v MAdridu, kde to hradi zdravotni pojisteni, vlastne je to jedina vec, kterou stat da tehotnym co matkam, pak ani EURO....tak uvidime, kde nakonce porodim.... 😅

lucija76
26. pro 2006

Ahojky Karin,tak jak je doma??? Takze porad nejsi rozhodnuta kde porodis?? 🙂 No hlavne aby to nebylo nekde napul cesty,vid? 😀

mmmk
28. pro 2006

Holciny, nevite nektera, co ma Paula, porodila-li uz? 😵

kocurek
autor
29. pro 2006

Ahoj Lucko, doma je nadherne, snizek poletuje, ale je nad 0, takze to asi brzy opadne.....zitra jedeme na chalupu do Jeseniku, snad aspon tam bude snehu dost....papa vsem a hezky SILVESTR. 🙂

slunicko2
30. pro 2006

ahoj holky, ja jsem teprve na zacatku tehotenstvi a ziju v UK. Chystam se rodit tady, pokud vsechno dobre dopadne. Myslim si, ze od bolesti mi nikdo nepomuze, a tak je jedno kde budu rodit 😀 navic znam spoustu holek co tu rodila a nikdo si nestezoval. Tehotenska pece je takova minimalni,coz me malinko znervoznuje, ale kdyz jsou ostatni tisice zenskych v poradku, tak snad budu i ja ;)

Vite nektera, jak je to tu s midwife a prohlidkami?

mmmk
1. led 2007

Pauli, tak co? Chlapecek nebo holcicka? 😵

marce
2. led 2007

Ahoj holky, nebudu to procitat cele uz je to hodne dlouhe. Ch ci se zeptat jestli tady je nekdo z Francie?

mmmk
2. led 2007

jj, Lucija76 😉

lucija76
2. led 2007

Ahoj marce, ja se hlasim!!! 🙂 Kde ve francii zijes?

marce
2. led 2007

V jedne vesnicce nedaleko Strasbourgu (Alsace)

marce
2. led 2007

A kde ty? A co tam delas? Pracujes? Jesis ja mam otazek...

mmmk
2. led 2007

Koukam, ze ve Francii jmeno Emma fakt frci 😉 No, tady u nas v Nemecku je hlavnim favoritem 😵

lucija76
2. led 2007

Tak se ze jmen presouvam sem at se drzime tematu 😀 Takze bydlime v La Baule v Bretani...no smula,na opacnem konci! Momentalne nedelam nic,krom toho ze si uzivam tehotenstvi 🙂 A ty??? Koukam,ze budes brzy rodit, budes rodit ve Fr???

marce
2. led 2007

To je skoda ze tak daleko. Ja pred Vanocema prijela do CR, protoze jsme meli nejake problemy s pritelem (on je FR), problemy jsou vyresene ale nevim jestli se to stihne jeste pred porodem prestehovat se zase spatky, proste strasny bordel - jsem z toho uz uplne KO.
Ty jses vdana? Fr, nebo nasinec? Jak jsi se dostala do Fr?

lucija76
2. led 2007

Do francie jsem puvodne prijela na dovcu,ale to je na dlouhy povidani 😀 Vdana nejsem,nejak jsme to s pritelem (fr) nestihli 🙂 otehotneli jsme bleskove po vysazeni HA a jako tehotny se mi vdavat nechtelo 🙂
No tak to asi budes spis rodit v CR,co? Ale hlavne ze se to vyresilo s pritelem... A co tebe privedlo do Fr,jsi tady dlouho?

lucija76
2. led 2007

Mmk: tak taky Emma? 🙂 zajimalo by me,co ta nase paula,asi uz porodila,to je jasny,ale jak to dopadlo? 😵

marce
2. led 2007

Ja ve Fr delala staze z hotelovky. Prvni jsem byla na Korsice v Porto-Vecchio na 3mesice, pak v Alpach na 7 tydnu a dalsi leto jsem se zase vratila na Korsiku do jine restaurace a zase na 3m. No a Jean-Marcem jsem v te restauraci precovala - on delal sezony. Pak jsem odjela do CR dokoncit skolu, tak jsme se vidali 1x mesicne a od 1. cervna jsem az do ted byla ve Fr. Takze francouzsky se domluvim v pohode, ale asi tak jak ti tamani u nas v CR 😀 Jinak mam uz od toho 1. cervna zazadane o prac povoleni, ale nejak se to nehybe. Mas s tim skusenost?

marce
2. led 2007

Takze Emma vyhrava v Evropske hitparade 🙂

marce
2. led 2007

A jak dlouho jses ve Fr ty? A jak jsi zvladla Franinu?

lucija76
2. led 2007

Ja jsem tu asi dva roky,neumela jsem ani slovo,mluvit jsem zacala po pul roce a po roce uz jsem se domluvila slusne,mam teda prizvuk ale to neresim 🙂 pracovni povoleni nemam doted,to je fakt kriticky,ale je pravda ze prvni rok jsem se o to moc nezajimala,myslela jsem ze jsem tu jen na chvili a ze se brzy vratim domu 😀 zkousela jsem pracovat prozatim v restauraci,hlidat deti,oboji se dalo bez povoleni...jenze to me nebavi.
chci se nekdy vratit ke svoji praci,o papiry jsem zadala milionkrat ale porad nic,pry se budeme muset vzit... 😝

mmmk
2. led 2007

Taky jsem na Paulu uz zvedava. Uplne lituju, ze jsem ji nepoprosila o tel. cislo. Uz jsme mohli vedet 😅

lucija76
2. led 2007

Snad se nam brzy prihlasi a pochlubi 🙂 Jak se ted prehoupl ten novy rok,tak mi doslo ze za dva mesice uz to budu mit taky za sebou 😀 to je divnej pocit 😀 😝

marce
2. led 2007

To je uplne priserne. Ja mam spoluzacku v Parizi a ta mela papiry za 2 a pul mesice. Me uz 2x stratili pracovni smlouvu a moje papiry lezi nekde v koute. A kdyz tam clovek jde, tak nic nevyresi protoze oni nic nevi a dovolat se tam podari taky jen vyjimecne. Me se do toho prave oprel starosta, tak doufaaam. Me se to totiz vyridit musi, protoze pritel se zenit zatim zenit nechce... Tybrdo jses dobra s tou francouzstinou, talent jo jo, nekdo ma a nekdo nema. A jaka je tvoje prace? Ja bych chtela na rekvalifikaci, nebo si najit jinou praci. Mam totiz pracovat jako servirka. Pritelovi rodice vlastni maly hotylek s restauraci, tak tam. Jenze jednak jsem spatna servirka a jednak me to nebavi, tak to je jen tak pro zacatek.

lucija76
2. led 2007

Ja jsem tady jako servirka pracovala poprvy v zivote,a taky nemam pocit ze bych v tom byla nejak dobra 😀 a hlavne me to nebavilo. V cechach jsem pracovala skoro 8 let,v marketingu,v logistice,v telekomunikacich...a jednou jsem si rekla,dam si pul roku prazdnin ve Francii...no a jak to dopadlo 😀

Na prefekture mi rekli ze pro praci v restauraci nepotrebuji cesi pracovni povoleni,je to na seznamu asi 60ti profesi,ktere muzeme vykonavat bez povoleni. Jenze abych pry mohla pracovat,potrebuju carte de sejour (pobytovou kartu), kterou normalne pri vstupu do francie nepotrebujeme (evropska unie)...Takze jsem si zazadala o carte de sejour tady u nas na radnici,po dvou mesicich se zjistilo ze se ten spis ztratil,tak jsme zadali znova a zatim nic.

lucija76
2. led 2007

Jo,od te druhe zadosti uz uplynuly opet dva mesice... 😠
Ted si s tim hlavu moc nelamu,za chvili budu rodit a nechci se stresovat..ale jednani s uradama to je tady opravdu sila,co my se uz najezdili...!!! Zpocatku nas posilali z jednoho mesta do druhyho,z jedne budovy do druhe,pak z jednoho kanclu do druheho nez jsme nasli zenskou ktera mi konecne tu zadost sepsala a poslala ji tam,co jsme byli uplne poprvy!!! 🙄

marce
2. led 2007

A skusi nejaky frantik neco namitnout proti CR... No aspon v tom teda nejsem sama.

lucija76
2. led 2007

Marce a jako tehotna jsi teda chodila k doktorum ve Francii,ze jo? Byla jsi spokojena?

mmmk
4. led 2007

Zacinam citit v kostech, ze Paula ma chlapecka a nejde nam to rict, protoze za
a) ma asi jine starosti
b) jsem ji tu premlouvala, at mu da jine jmeno, ze to, co mela nachystany, se mi nelibi

a mam z toho pekne cerny svedomi 😒

marmelada
4. led 2007

ahoj holky ja jsem v anglii v sedmem mesici cekam kluka a budu tady rodit mam docela stach s toho co jsem si tady precetla. jsem tady u mamky a pracovala jsem jen tri tydny takze tady asi zadne penize nedostanu. je mi 18let a nevim o dulezitych vecech nic moc. dokazaly byste mi poradit? 😅