Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

meleri
2. čer 2008

ahojte,

ne, citiim se jako kul v plote tady doma ne na diskuzi. 🙂

no dostala jsem se tady protoze manzel je francouz.

Jinak teda tady je takky hnusne, slunce uz nevysvitlo ani nepamatuju, porad prsi, zima, letos asi zadne leto nebude.

je to o nicem...tesim se, ze az bude miminko, tak ze nebudu tak sama.

pekny tyden preju, jestli jste v praci. 🙂

mishita
2. čer 2008

Meleri: a to jste se s manzou seznamili v CR nebo jak jsi se dostala do Francie? To jsi se tam prestehovala kvuli nemu? A odkud jsi z Cech?To vis, jsme tu vesmes vsechny moc zvedavy 😉 Aspon ja a Kocurek jo 😀

markeeta
2. čer 2008

kocurku, mishita: podivejte se do jejiho albumu, tam to ma hezky zdokumentovany 🙂

pawlica
3. čer 2008

prosim poradit... som slovenka a zijem CR. 2:2:2008 sa mi narodil syn v Prahe. matersky prispek na pol roka poberam zo Slovenska a tak nemam narok sa zaregistrovat v Ceskej zdravotnej. a bez toho nemozem sa zaregistrovat na Cudzineckej policii.a tak ked som si ziadala vyplatenie porodneho, bolo mi oznamene ze si mam ziadat na Slovensku... prosim kto mi vie poradit na co mam narok a na co nie.
Dakujem vsetkym kto mi pomozu... papa 🙂

kocurek
autor
3. čer 2008

pawlica: Jsou zde 2 temata na konikovi:

Slovenky v cechach - porodne, materska, rodicovska 🙂
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... - 39k -

Slovenky v cechach II
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... - 36k

Snad ti to pomuze... 😅

mishita
4. čer 2008

KOcurek: ty jsi snad spravce techto stranek 😉 mas ty ale prehled, no ja koukam 🙂

kocurek
autor
4. čer 2008

mishita: nejsem,jen vim,ze jsem to zde videla....

Jinak holky, dnes jsme si posedela 3h na Ministerstvu prace a socialnich veci. Funkcionari zde vubec nepracuji, porad jsme videlajen chodit lidi ven-kourit, s taskama s nakupem...a jen jeden clovek podaval informace, vydaval dokumentaci, certifikaty atd...mela jsem jen par cisel pred sebou, ale 3h.....

miska1977
5. čer 2008

ahoj holky,chci se zeptat co poustite za hudbu svym detem??Ja mam ted CD z ceskych vecernicku a pohadek ale chtela bych nejake klasicke vesele detske pisnicky.Mise se strasne libi ve spanelstine 😉 (el coro de la patata y el patio de mi casa).To uplne ztvrdne a posloucha je to vesele zpivaji to deti.Tak bych chtela takoveho neco ale samozdrejme v cestine. 😉 tak se mejte ahojky

kocurek
autor
5. čer 2008

miska1977:
ahoj, ja mam CD Zpivani s beruskou, klde jsou pisnicky jako napr.:: Slunicko, slunicko, Skakal pes, Prsi prsi, PAsla ovecky, Ja mam kone atd. Proste klasicke ceske pisnicky, ktere zpivaji deti-sbor...malemu s eto strasne libi, taktuje a zpiva si taky (brumla) 😅 . Denne mu ji poustim....a kdyz nepustim, sam si o nej rekne. Z pohadek se mu libi Krtecek, ale jen jedno DVD a to jich mam aspon 5 o Krtkovi, jine pohadky zatim nechce, ale krtecka ma rad a hlavne, kdyz jsou tam pisnicky...

markeeta
7. čer 2008

taky shanim pekne pisnicky, zatim ji zpivam sama, co si jeste pamatuju (vetisnou jen prvni sloku a tu porad omejlam), ono se ji to hrozne libi, hlavne to Slunicko, slunicko a prostredek nevim, tak rikam tralala 🙂

kocurek
autor
8. čer 2008

markeeta:

Sluníčko sluníčko

Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko.
Sedíš tu u cesty, stane se neštěstí,
něco tě zajede.

Elce, pelce, strejček Nimra koupil Šimla v Kadani,
ani nevíš, jak to šimrá, když mi lezeš po dlani.

Podívej se, zvedá krovky, asi někam poletí.
Do nebe, či do Stromovky, hádej, hádej, hádej potřetí.

Nevím, nevím nemám zdání,počkej s nataženou dlaní.
Snad se vrátí za chviličku. I ty malý popleto.
Letí hledat osmou tečku.
Nevrátí se. Nevrátí se. Nevrátí se. Nevrátí se,tak je to.

mishita
8. čer 2008

Ja mam taky nejaky pisnicky, ale moc je A. nepoustim. Kdyz ji ale J. pusti v telce MTV tak na to kouka ani oci neodtrhne 😀

zuzik_p
13. čer 2008

Ahoj holky, necetla jsem celou diskuzi, takze nevim jestli je tu nejaka tehulka take zijici v egypte jako ja, kdyz tak se ozvete. Chodim do soukrome nemocnice, za navstevu doktora platime v prepoctu 150 kc a za ultrazvuk 120 kc. Je to nemocnice na velmi dobre urovni, i ma doktorka se tomu velice podivovala. Nejvic me dostala, kdyz se divila, ze i termin porodu mi dokonce vypocitali spravne! 🙂 Lide opravdu maji zkreslene predstavy o Egypte. Nicmeme rodit budu doma v cr, manzel za mnou prijede, takze jsem moc spokojena.

aguii
13. čer 2008

Ahoj vsem!Tak jsem uplne nahodou nalezla tyto stranky!Nejsem tehulka,ale mam rocni bajby a ziju ve spanelsku stejne jako kocourek.Mimochodem odkud jsi?Ja jsem v barcelone!

rketka
13. čer 2008

Ahoj Aguii, je nas tu pomerne dost ze Spanelska, ale z Barcelony zadna ☹

mishita
13. čer 2008

Vitejte mezi nami.
Zuzik: Je pravda,ze o Egypte toho moc nevim. Muj manzel kdyz tam byl nedavno na ceste, tak si pak musel koupit novy kontaktni cocky, protoze se mu uplne znicily a dehydratovaly z poluce. A taky z vlaku kterym musel jet nebyl nadsenej. jak to tam mate s nabozenstvim? Toleruji cizince a jina vyznani nebo se musis podridit?

markeeta
14. čer 2008

vitam nove prichozi,

zuzik: Z Egypta tu nikdo skutecne takovy nebyl. Jak se zije v Egypte? Pro me to je zeme vzdalena, na nas by tam bylo moc horko. Jake narodnosti je tvuj manzel?
MP se take hrozne libilo jmeno Jasmine, ale me zase tolik ne. Kdyz vidim tu zdrobnelitu Jasminka, tak jsem zmenila nazor 🙂

rketka
14. čer 2008

Mam jednu kamaradku a ta je provdana za Egyptana, nicmene ne muslima, ale krestana, kteri tam tvori asi 10% populace. Ziji teda v CR, on je napul cech a je to ulne normalni fajn kluk.
Dnes v noci razim do CR, vstavame ve 3 rano 😖

meleri
14. čer 2008

holky, sorry, chvíli jsem tady nebyla...🙂

jinak někdo se ptal odkud jsem, jsem z Ostravy, žiju od roku 2004 ve Francii, s manželem čekáme miminko, už se moc těším! Teda akorát z porodu mám strach... ☹ a hlavně z těch začátků...

jůj, tady je někdo v Egyptě? To musí být romantika! akorát teda nevím, jak asi s prací...ale takhle být celý rok v teploučku, to by se mi líbilo..i když česká zima je taky pěkná, pokud je sníh....ta mi chybí, se přiznám i tady ve Francii. Naštěstí máme nedaleko alpy tak v zimě chodím na výlety..

aguii
14. čer 2008

To je skoda,rada bych tu mela nekoho cesky hovoriciho.No neva tak si aspoñ pokecame tady,ze?Jak dlouho uz jste ve spanelsku?Ja uz tu budu 8 let na vanoce teda.ztyska se Vam po cechach,zvycich a jidle?No teda jestli nejste takovy umelci v kuchyni jako ja tak asi ne,co?Me tu chybi chleba uz jsem z baget uplne veka!

meleri
14. čer 2008

stýská stýská.... 🙂
ne jsem ve Francii, tady to zas není tak hrozné.
ráda pokecám, musím ale končit, manžel se sem dere

mishita
14. čer 2008

Ja kombinuju jak ceskou tak spanelskou kuchyni a manzel je nadsenej, jak mu pekne varim 😀 Tchyne z toho asi az tak nadsena neni,kdyz me J. vychvaluje a nechybi mu mamincino papani 😉 . Añe kdyz jsem v CR tak si to uzivam. mamka je vyborna kucharka a ja ceskou kuchyni miluju. knedliky, omacky, maso....mñam 🙂
Ve Spanelsku jsem pres 7 let. Hrozne to utika.
Agui: A co katalanstina, umis oboji?

kocurek
autor
14. čer 2008

aguii : Vitej mezi nama....Ja mam kamosku, ktera zila v BArcelone a ted v Calelle, kdyby sis chtela povykladat...a dalsi mam v Malgratu, obe provdane za Spanely...

rketka: jaka byla cesta?

Ja byla v Egypte pracovne a moc se mi tam libilo. Jak se rika, jiny kraj, jiny mrav, ale to je zde ve Spain taky....JA taky varim vsemozne....

V Utery letime na 2 mesice do CR,tatinek za nama prileti na mesic....jak se uz vsichni tesime....

aguii
14. čer 2008

Ja uz jsem tu taky pres 7 let ,vdana a s rocni Agátkou!No ja moc nevarim,manzel je exkuchar,takze si jazycisko taky nesidim,jen mi obcas ta ceska kuchyne chybi,hlavne polevky,omackova jsem moc nebyla,ale ted bych se utloukla.Ted jedu taky prvniho do cech tak si hned porucim segedin,holoubky,svickovou a halusky!

Holky!Daj se delat knedliky z ty mouky co tu maj?Resim to uz leta,ale jeste jsem to nezkusila,teda delat je neumim,to mi bude muset nadiktovat mamca,ale radsi se do toho nechci poustet,aby z toho nebylo lepidlo nebo neco takovyho.Zkoumala jsem ty druhy mouky,tak tu maj tu nasi hladkou,teda asi je hladsi a polohrube se asi vyrovna harina de fuerza!Jestli v tom mate jasneji nez ja,tak se prosim o sve znalosti se mnou podelte!

Kocourek; Jinac Caella a Malgrat mam trochu z ruky noo.

Katalanstina je ted moje reto.Prave jsem ukoncila jeden z kurzu (prvni)a v zari pokracuju,takze mam jen zaklady.Chtela bych ziskat certifikat,tady katalanstinu dost vyzadujou.Mishita odkud jsi?

meleri
15. čer 2008

caute holky,

taky řeším mouku, tady jich mají víc druhů, ale nedokážu rozpoznat, která by mohla být ta polohrubá.... ☹ jinak ze zkušenosti jsem zjistila, že do receptů s polohrubou dám tak tři čtvrtiny hladké co tu mají a je to v pohodě...

s těmi knedlíky nevím, ale s hladké by to snad taky nebylo špatné..

Jinak já umím asi 5 pokrmů z fr. kuchyně, z toho dvě jenom podle receptu, ale např. pomazánky manželovi strašně chutnají, ze všeho nejvíc budapeštská kterou dělám. Taky má rád svíčkovou ale nesnáší rýžový nákyp a všechny ty sladké jídla..Francouzi jsou děsně vybíraví, aspon v jeho rodině, a je to děs...já se přiznám, že nejvíc mi chutná ta kuchyně čínská! to je labůžo! dostali jsme kdysi tu pánev wok, ale neumím na tom vůbec vařit.musím splašit nějaký recept a zkusit to.

aguii
15. čer 2008

Meleri,takze cekas ratolest?To je super!Doufam,ze si dopravas vsech moznych dobrutek,aby miminko bylo stastne!Cekas na triplle test?No pro me to bylo to nejhorsi obdobi!Jeste,ze to mam za sebou.Vybiras uz jmeno?Ja z toho mela dilema.Das francouzske,nebo ceske,nebo univerzalni?Ja dala univerzalni "Agatha"!

Jé, zrovna vcera jsem delala pomazanku cesnekovou a prehnala jsem to asi s cesnekem,ale manzelovi moc chutnala.Jeste umim rybi a to je vse!Mohla by jsi mi dat nejaky ten receptik na tu pomazanku,prosim!Me chutna moc spanelska kuchyne,cinu si taky obcas udelam.
Jinak mezi spanelama a francouzema je hrozna rivalita,co se jidla tyce!Ja teda nic francouskyho nejedla,kdyz jsem byla v parizi,tak jsem jedla v portugalsky restauraci levne menu,protoze tam bylo dost draze!Prekvapilo me ale,ze syra roquefort davaj jako zakusek!Mam kamaradku francouzku,ale ta chudak kuchyñ nesnasi,tak mi zadny receptik neda.
Dnes budu delat "cocido" to je typicky jidlo z cizrny,ruznych druhu masa a vyvaru,je to mñamka!Jinac jim moc chutnaj spanelsky ptacci!

meleri
15. čer 2008

Ahoj Aguii,

jo čekám!! 🙂 ale je to po IVF. Snažili jsme se dlouho. Já stresovala asi do 10. týdne. nejdřív to byla dvojčata, jedno umřelo. tedkom už tak moc nestresuju. Mám štěstí na doktora, on je moc hodný, a dost mě uklidnil, tak se ted cítím líp. Jméno je problém. Chtěla bych Eva nebo Jan...nevím ale co na to manžel...mi se líbí Viktorie..ale nevím..to víš, že manžel by chtěl francouzské...ale ty se mi moc nelíbí..max Gabriel.

Jé, tak tu česnekovou zrovna neumím..jo ta budapeštská: v misce rozmícháš tvaroh s troškou másla, stačí vidličkou. pak přidáš na velmi drobno nakrájenou sladkou červenou papriku, i s tou štávou co vypustí..dá se i ze zavařené kápie. pak přidáš hodně mleté papriky. do toho nadrobno nakrájenou cibulku, a je to! vajíčková je stejně-zas to máslo s tvarohem, plus cibulka a nadrobno vajíčko...někdo přidává myslím i trochu hořčice nebo majonézy. já jen trochu mlíka, a je to fajn....

Já mám kamarádku španělku, ta mě naučila to gaspáčo. je to super polívka. jinak se přiznám, kromě paelly taky nic...:( ale musí to byt super kuchyně.

Tady záleží kde žiješ...na severovýchodě je to hodně jak v německu a ke všemu jedí hranolky..dokonce knedlíky+hranolky+rajská..na severu zase samé dary moře...na jihu je to taková ta jižní kuchyně..hodně zeleniny, ryb..tady zase hodně hovězího..ale mají dobrá zeleninová jídla...taky dobré těstoviny a zapékané brambory. mám to tady ráda.
jo, tady je sýr nakonec..po všech těch chodech tě to pak totálně dorazí..🙂
Jo ještě jsem jedla nějaké kuře na šp. způsob..ale to už je dávno!

aguii
15. čer 2008

Tak to je mi moc lito,ze jsi o jedno prisla,ale asi ti doktor rekl ze pri IVF je to caste,ze?Ja taky o jedno prisla na 12 mesici a pak mi to trvalo 2 roky,nez jsem znovu otehotnela.Pak mi rekli na triple,ze ma velky ryziko deformace,bylo to hrozny,mela jsem takovy depky a nakonec po vyberu plodovky,vse ok!

Muj manzel taky chtel Gabriel,arturo,nebo Damian,me se to nezamlouvalo a tak to rosekla Agatka!Taky se mi libilo Inés!Moje kamaradka francouzka dala jmeno Liam!No a moje sestra Maximilian.

Jinak dik za tu pomazanku!Jo a s tou cesnekovou urcite zabodujes,my kamosi ji maj moc radi!Takze:Vanicku toho roztiratelnyho tvarohovyho syru ,nebo proste trojuhelnicky,trochu margarinu a majolky,ale ne moc jen aby to dalo roztiratelnou hmotu,cesnek podle chuti a nastouhany na jemno tvrdy syr(gouda,edam a tak),nesolim,protoze syr je slanej(muzes popeprit,posypat syplou cervenou paprikou,na chutovky dat platek sladkokysele zavarovane okurky,to uz je na tobe.Odlezela je lepsi nez cerstva!

Jinak gaspacho je dobry,ale jeste lepsi je salmorejo,dela se stejne,jen se tam da vic tvrdyho chleba,tunak z plechovky a varene vajicko!

mishita
15. čer 2008

Teda holky, tady s eto rozjelo, jen se mi sbihaji sliny na jazyku. Vcera v noci mi prijela na navstevu sestra s manzelem a deckama tak si to uzivam. Uz se dnes rachali v bazenu. Ma ale 19 stupnu, jen jsem tak strcila nohu a myslela jsem, ze me slak trefi 😉 Amalka si jich uziva a ted uz vyrizena spinka. Zitra jdeme do Zoo. je tu v Madridu moc krasne tak se tesim. Pristi sobotu poradame krtiny, takze prijedou v patek jeste nesi a bude veselo. Plnej barak lidi. mam to rada, ale ne na moc dlouho 😀 Jak casto za vama jezdi rodina?'?

meleri
15. čer 2008

jé, tak já do toho gaspača vůbec chleba nedala, jen rozmixované rajčata, česnek a okurku a koření, a bylo to dobré. ale ten chleba teda ne. taky byla druhá verze, že jsem nic nemixovala, ale v troše protlaku zalitém vodou rozvařím na kousky nakrájenou papriku, rajčata, okurku, trocha oliv. oleje, octa a koření, ničím nezahustit, a je to dobré! ale tohle je asi spíš francouzská verze...🙂)

Jo já jsem radši, že je jen jedno miminko. já bych ty dvě nezvládla.

Není zač, dík za tu česnekovou!

Holky mě fakt baví vařit, i když nejsem žádný přeborník a často se mi stane že to zkazím, tak přesto mě to moc baví. je tolik různých věcí a nejvíc mě fakt baví shánět různé recepty.

Já když chodila do jazykovky tak tam byli samí cizinci a dvakrát do roka jsme dělali společné jídlo..každý donesl něco a bylo to super! tak jsem měla možnost ochutnat fr, indické, arabské, vietnamnské, jihoamerické a já nevím jaké možné už, a bylo to boží!

Mishito,

tady taky není moc teplo..včera bylo fajn, chtěli jsme se taky koupat, ale voda teče z hor, a byla ještě studená tak jsme do říčky namočili jen nohy..Užij si rodiny, je to supr...za mnou jezdí mamka v létě a pak v únoru. je učitelka tak nemá jinak kdy. Jinak já se snažím co 3-4 měsíce..akorát nevím jak to bude po porodu...:(
holky dobrou noc!! 🙂