Temperamentní dítě a já někdy na mrtvici

luthien.k
18. únor 2010

Milé maminky, zajímalo by mě, kolik nás tu je "od malých neposedů" do jednoho roku. V mém reálném okolí se totiž daleko častěji vyskytují děti, které jsou klidné, což se o našem dráčeti opravdu říct nedá, jeho životním heslem je nejpíš: neustále v pohybu!
Na každé prohlídce doktorka nezapomene poznamenat, že bychom ho měli zklidňovat (chování v klubíčku, povídání, zpívání - to ho fakt nebaví 😅 ), že je to divoch apod. Dodnes nedokáže spát bez zavinutí ručiček... Je mu 8,5 měsíce a už se sám s oporou postaví a vydrží tak klidně čtvrt hodiny i víc. Od půl roku se plazí, dnes už i leze, jako blesk. Všechno se mu hned okouká, pořád vyžaduje nové podněty. Obvykle když si připravuji jídlo (mažu chleba), ječí a ječí, to samé, když jsu přiložit do kotle, na záchod apod... A to ho nedávám do žádné ohrádky, je vždy poblíž ve ve volném prostoru.
Nemůžu s ním nikam jít (popovídat si s kamarádkou apod.), po 20 minutách je totálně zpruzený (i když má možnost se zabavit - hračky, mojí pozornost, prostor na lezení...). Včera jsem se vydeptaná vrátila z návštěvy jídelničky zdravé výživy, kde mají krásný dětský koutek - kamarádky stejně starý chlapeček celou dobu spokojeně prohlížel hračky apod. a náš blesk po 15 minutách ječel a ječel, sápal se mi po špaldovém kafíčku, šplhal se po mně, sápal se po kamarádky malém apod. Při oblékání a přebalování mívá úplně hysterické záchvaty... U toho se někdy tak vytočím, že na něj zakřičím a pak mě to mrzí 😔 (a stejně to nepomůže, spíš řve a vrtí se ještě víc).
Co ho celkem pěkně uklidní, je nošení v nosítku - ale venku samozřejmě, což je tady vzhledem ke sněhu a samým kopcům zase docela problém při mých 51 kg a jeho 8 kg... Kočárek tady nehrozí.
Co děláte s takovými dětičkami? Máte nějaké tipy na zabavení (a taky jak to přežít - já si říkám, že až bude samostatně a bezpečně chodit, že to bude lepší... nebo se mýlím?) Nějaké paci paci a podobné ho absolutně nezajímají. U toho musí být v klidu, že... 😅
Předem díky za reakce! Jinak poučování typu, že jsem matka, tak se mu přece musím věnovat a to ostatní vydržet - to samozřejmě vím a dělám. I mm říká, že to moc řeším, že mám být ráda, jaké máme šikovné a čilé dítě. Jenže on s ním doma celý den není...
Než jsem to dopsala, tak jsem nesčetněkrát vymýšlela, jak ho zabavit, abych to mohla docvakat...

beruska2x
18. únor 2010

jestli nevadi ze malymu je uz 1,5 rolku tak se hlasim 😀 jinak se to moc zlepsilo co se sam pohybuje - uz si pekne pohraje, vezme si knizku a prohlizi ale musi mit naladu ale musim si hodne hrat s nim, je spolecenskej a v kolektivu je borec 😀 😀 😀 😀

momin
18. únor 2010

luthein huraaaa!!!! Tema pro meeee!!
Ha ha nam rika doktorka to same,ale kdyz ho dam do klubicka tak se muze zblaznit... 😎
Ste o neco mladsi ,ale maleho nebere pacipaci ani ted. jedine co umi ukazat je -jak je veliky.. a zbytek nezajem. nejradsi se se mnou honi.. kdyz ja lezu po 4 a on za mnou. to se muze potrhat smichy.. Ale ty moje kolena AU AU...

taky si rikam ze to bude lepsi az bude chodit-uz zacina za ruce-moje zada AU AU 😀 😎
A taky az bude leto a budeme moct ven a on se tam bude moct vyblbnout....

Prebalovani je u nas taky horor,veskere cinnosti kdyz ho nejak diskriminuju sou strasne!

sabuse1
18. únor 2010

taky se hlásím do klubu, sice teda s holčičkou, ale jsme na tom velice podobně🙂 Taky závidím maminkám co si zajdou občas na kafe a dítě jim to tam buď prospí nebo si v klidu hraje, když zkoušíme paci a paci hrozně jí baví když to dělám já, ale jakmile jí chytnu za ručičky začne se se mnou prát, u všeho vydrží chvíli a pořád potřebuje nějákou akci, v kočárku mi nespí aby jí náhodou něco neuteklo takže procházky musím plánovat na dobu kdy je vyspalá jinak je protivná...jediný u čeho chvilku vydrží je mluvicí pejsek od Fischer Price a kdybychom to dovolili tak psí misky s vodou a granulema - u toho vydrží hodně dlouho🙂))
Občas už jsem z toho taky na mrtvici, manža je v práci od rána do večera, hlídání tady žádný nemáme takže sem na to víceméně pořád sama, no a taky se utěšuju tím, že se to možná zlepší až začne chodit - beruska mě trochu uklidnila, že to asi půjde🙂))

moravanka
18. únor 2010

my jsme na tom uplne stejne. mala lozi, chodi kolem nabytku, skace v loznici po postelach, no hruza! a chvilku neposedi, v kocarku jeci, si tam stoupa, klidna prochazka neexistuje, nekdy zaspi a pak muzem byt hodinu venku, jinak nic. na navstevach klidne neposedi, vyzaduje mou pozornost. pristi sobotu ma 10 mesicu a az zacne chodit, tak nevim, budu muset za ni porad utikat. i kdyz ted taky, leze neuveritelnou rychosti. jsem na ni sama, hlidani nemam, takze jssem s malou zaprahla 24 hodin denne. v obchode ji posadim na vozik, sedi tam tak 2 minuty a pak se dere ven. a druhe deti sedi pekne v klidu. doufam, ze v lete bude lip, to ji muzu vytahnout z kocarku, ukazovat nove veci, sednou si s ni na lavicku. ted kdyz venku jeci, dere se z kocarku, je to nemozne byt venku. sjede ji cepicka a nadycha se studeneho vzduchu. tak cucime doma a hrat si sama nechce. fakt na palici.
tak snad bude lip,je to neposeda a porad by rajtovala.

arietiska
18. únor 2010

luthien.k: já doporučuju vydržet, stejně nic jinýho nepomůže. 🙂 🙂 🙂 Vzít kameru a natáčet ho, za rok na to budeš s úsměvem vzpomínat jako já. Přesto si teď přeju, klidnou, chytrou holčičku. 🙂 Můj syn se uklidnil, jak začal rozumět. Hold do 1,5 roku budeš mít živo!
Na nějaký rady tipu jóga, pohádky aj. zklidňovací metody nejsem a hlavně, to radí ti co nemají živé děti, protože by věděli, že živé dítě chce pohyb ne sedět a čučet. Děti co potřebují pohyb, potřebují pohyb! Koupit odrážedla a jedéém. 🙂 Syn jezdil od 10. měsíců. Oblíct ho a šup s ním do sněhu, ať maká! No co bude trochu mokrý...
Nevím jak je to u Vás, ale já když chtěla chvíli klid, posadila jsem ho do kočáru, dala mu do ruky jídlo a pustila např. sekačku. To seděl a čučel. 🙂 Miluje dodnes zvuky jako motorová pila, sekačka, bagry, vše co dělá dobrej randál. Prostě ho zabavit, tím co ho baví.
No a pak si myslím, že živé děti potřebují režim a spánek.

momin
18. únor 2010

Rezim dodrzujeme tvrde teda..... 😎 Jinak by nam vazne za chvili prerostl pres hlavu... 😉
A ty zklidnovaci metody sou podle me taky blbost u takhle aktivnich deti.. Bych je chtela videt jak by mi zklidnilli Danika... 😀

arietiska
18. únor 2010

Doporučuju takovou tu croos motorku! Na té jezdil syn fakt hooodně moc a dlouho. Občas ji osedlá dosud. Ve 20 měsících dostal kolo odrážedlo a jezdil z kopce s nohama hore za 3 dny. Prostě aktivní dítě, potřebuje pohyb. Tak sportovní pomůcky. Čtení a jiné klidné aktivity u nás frčí taky až tak od 20. měsíců bych řekla. Prostě opravdu, dokud nezačnou rozumět a nedá se s němi domluvit, tak jsou to teleta. 😀

momin
18. únor 2010

takze kdyz mi nebude v roce delat paci paci a ukazovat papa nemam si z toho delat hlavu? 😎
Vetsina deti to umi uz ted....

arietiska
18. únor 2010

Jinak já se přiznám, že jsem v jisté době hodně utrácela. Abych přežila den, často jsme jezdili do obchodu. 🙂 V autě byl hodný a nám se den zkrátil o 2-3 hodiny. 🙂 V obchodě jsem jo šupla do vozíku, vrazila mu rohlík a nakupovalo se. Když mě někdo sprdnul, že nemá sedět ve vozíku, ale na sedčce, jela jsem dál a paní neposlouchala. V 9. měsících mně ve vozíkové sedačce stál a já měla co dělat, abych ho chytila. 😀 Tenkrát se mnou byla těhu kámoška a málem ji omejvalo. 😀

arietiska
18. únor 2010

momin: neboj, třeba bude, má ještě 2 měsíce čas. Ale ať nedělá, když proti jiným pro změnu bude umět jezdit jak širón na motorce... 😀

arietiska
18. únor 2010

Ale teda proti Vám jsme naopak u Dr.měli úspěch. Ten ho vždy uviděl a hlásil: ježiši to je divoch, mě se tak líbí tyhle děti. 🙂

luthien.k
autor
18. únor 2010

🙂 Tak jste mě potěšily i nepotěšily, do roka a půl dalekoooo!!! 😀
Jo, tvrdý denní režim taky máme, chodí pravidelně spát plus mínus půl hodiny, takže to je OK. Jen bohužel s ručičkama u těla, tam jsme zatím na žádný jiný fígl nepřišli. Do spacáku se zašitýma rukama se okamžitě zamotá a i kdyby měl u krku místo jen na prstík, tak ho tam prostrčí a bude se šťouchat do brady a neusne 😅 😀
Jinak taky nemám žádné hlídání, babičky stovky km daleko a stejně pracující a obávám se, že to naše éro by stejně nikdo hlídat ani nechtěl víc jak půl hodiny... Ale i ta by se někdy tak hodila!!!
V kočárku taky nespí od doby, kdy zjistil, že venku je takových zajímavých věcí! V nosítku usne, ale až tak po půl hodině uhoupání chůzí. Ale na to fyzicky nemám, jak jsem psala, takže spí doma zavinutý. Ven taky musíme chodit jen když je čilý, jinak prudí.
ari, když já ho ani na tu kameru nenatočím, protože by se mi mezitím desetkrát zabil o naši dlažbu 😀 Odrážedlo by se dalo použít i doma? No nevím, mám strach, že si s takovými pomůckami akorát ublíží, když nemá žádné zábrany a dovolí mu to získat větší rychlost, než jakou vyvine sám... Jinak taky souhlasím, že zklidňovací metody vymýšlejí ti, co mají klidné děti 😀
Jo, žvýkání křupek ho taky na chvíli zastaví. Pak když mu pustím na netu zpívánky (televizi nemáme), to vydrží i dvě za sebou 🙂 (pro zájemce: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/208542153...).
Psí misky taky miluje!

arietiska
18. únor 2010

Jo ještě nakoupit bubínek, flétničku, harmoniku ... nebo vytáhnout hrnce, vařečky a ať bubnují, hrají a skáčou! U toho se syn taky vždy řádně vyskotačil! Ale doporučuju starší hrnce, 2 jsem musela vbyhodit, tekly, jak opráskal smalt. 😀
Takže syn syce nedělal paci paci, ale uměl hrát na flítnu, buben a harmoniku foukací. 😀

luthien.k
autor
18. únor 2010

ari, taky jezdím každý den do města, i když je to proti mému přesvědčení (toho benzínu zbytečně vyletí výfukem 🙄 , ale autobus k nám na konec světa bohužel nejezdí), ale bez toho bych to nedala 😅

arietiska
18. únor 2010

luthien.k: my máme taky dlažbu a plovoučku. Je pravda, že jsme na chalupě a nějaký šrám na podlaze nám je úplně fukec. Tak na odrážedle jezdil samo doma a nejvíc ho bavilo přes práh! 😀 Můj syn se má hodně rád, je fakt, že přestože lezl po výškách, oknech, v 10 měsících se rušila ohrádka, pač ji přelezl, nasedal do kočáru sám aj. tak nepadal a neubližoval si. Stejnak bych ho asi nechala žuchnout, aby věděl, kde je meze. Tak stejně jako jsem ho letos v létě nechala padnout hlavou do bazénu, aby získal z vody respekt.

arietiska
18. únor 2010

luthi: autobus? No si blázen??? To zvládám dnes, a i tak jsem spocená až na prdeli. 😀 Dosud teda nákupy jsou veselé. Do vozíku ani omylem, běhá po obchodě a nakupuje. Já za ním rychle jezdím, snažím se nakoupit taky, uhlídat si kabelu a dítě. Včera mně např. koupil makrelu, kterou jsem stačila jednou vrátit, podruhé už neuhlídat co mám ve vozíku. 😀

luthien.k
autor
18. únor 2010

no, tak asi konec psaní, spal prosím 35 minut, a to byl totálně hotovej...

arietiska
18. únor 2010

http://www.detskydum.cz/detail/odredlo-motorka-... tuhle motorku myslím, je stabilní a fakt fajn.

arietiska
18. únor 2010

syce .. sorry 😀

luthien.k
autor
18. únor 2010

S tím busem občas by mohl mít aspoň zážitek, ne? Nad tím odrážedlem zapřemýšlím, ale až bude stabilně stát, zatím se každou chvíli svalí, takže je obloženej polštářema nebo za ním sedím - na dlažbu ho fakt padnout nemůžu nechat. Ale zase ho nijak nepřidržuju a za ruce ho vodit neplánuju, ať se chlapec učí sám 😉 Teď se tu čílí u autosedačky, u které stojí opřený... Prostě by se už potřeboval rozběhnout 😵

luthien.k
autor
18. únor 2010

Hudební nástroje mají u nás taky na chvíli úspěch, ale produkci zatím musím obstarávat já 🙂

momin
18. únor 2010

luthein haha taky sem rikala ze ho za ruce vodit nebudu.... 😎 Noo uvidime....
Hrnce vedou i u nas a poklicky... no vlastne cokoliv z nadobi.. 🙂

arietiska
18. únor 2010

luthien.k: to jo zážitek bus je, ale mně se i stalo, že nás tam s kočárem nevzali, pač jsme se nevešli. Tak leda s nosítkem.
Já za ruce nevodila nikdy, nechtěl ani. Byl lezec od začátku sedmého měsíce do konce 13. měsíce. Pak začal chodit ze dne na den bez pádu. Jinak chodil kolem něčeho nebo s takovým tim chodítkem co se tlačí přes sebou. Ale nijak extra ho nevyužíval. Spíš se pohyboval na motorce či traktoru. Všechno jsemkupovala z bazaru za pár korun. Stroje u nás vždy měly úspěch. Má slušný vozový park.

arietiska
18. únor 2010

http://www.aukro.cz/item924122076_odrazedlo_rob... tohel odrážedlo taky využíval od 10 měsíců. To je stabilní hodně, to nepřevrhl nikdy. Motorka přeci jen už potřebuje určitou stabilitu dítěte.

arietiska
18. únor 2010

http://inzerat.i-bazar.cz/1255821-motorka-bmw-o... a tohle má absolutně největší úspěch od roka dosud. Syn je hodně motorkář po otci a dědovi /má to asi v krvi/. Ale na téhle motorce to utáhl jen on. Vrstevníci až kolem roku a půl. U nás motorky mají úspěch. Kámošky z prcka měli srandu, že je blázen. Byl schopný loni na jaře jezdit klidně hodinu dokola po dvoře. A pak šel na 2h spát. 😀 Ti klidnější kámoši na něj vč. kámošek hleděli vždy jak na šílence. 😀

luthien.k
autor
18. únor 2010

Když my si tak malovali, že povedeme děti k lásce k přírodě a tak, do čehož motorky zrovna moc nepatří 😀 Já myslím, že až bude větší, tak by ho mohl bavit nějaký sport, sjezdovky máme za rohem, běžecké tratě taky... No ale to až až někdy 😉
momin, s tím voděním za ruce - já vím, ono se to teprve ukáže 🙂

luthien.k
autor
18. únor 2010

Momentálně tu honí náš robotický vysavač 😀 😀 😀 Taky vděčná hračka 🙂

momin
18. únor 2010

Holky to je zajimave.. maly na to jaky je to drak a vyvadi tak se takovych hlucnych veci boji. U vysavace,mixeru a podobne breci...
Vadi mu i hracky ktere moc nahlas hrajou! Ale kdyz dela kraval sam-mlati do hrncu-tak to mu nevadi...

luccii
18. únor 2010

tak to jsme na tom stejne 😅 malej skoro neposedi, porad nekam leze, u zadne hracky dlouho nevydrzi... co nadelam, nic, snazim se ho necim zaujmout, ale nema to dlouheho trvani a jedine, co ho u me zajima, jsou talire a hrnecky, kdyz u nej jim 😀

luthien.k
autor
18. únor 2010

Zajímalo by mě, kolik takových dětí znáte ve svém okolí? Mně někdy přijde, že všechny ostatní jsou "hodné" 😀