Těžká životní situace. Prosím poradíte?

zakarin
23. led 2011

Ahoj, mám skoro pětiletého syna a nyní čekám druhé dítě. Po mateřské jsem se evidovala na pracovní úřad a usilovně hledala práci, ale protože jsem s dítětem sama, těžko se práce hledá, když jej nemá kdo hlídat. Pak se mi jen přece poštěstilo s tím, že se synem mi pomůže přítel, protože to mělo být v pekárně, takže tam jsou převážně odpolední, noční. Nastoupila jsem na dohodu na zkoušku a pak mi měli dát smlouvu, jenže jsem otěhotněla, takže už mě nevzali a i brigádně mě vystrnadili. Díky otěhotnění už mě nikdo nezaměstná, ale to bylo ještě málo, opustil mě i přítel, takže jsem zůstala na vše úplně sama. Ráda bych přijala jakékoli rady, tipy, kdo je v podobné situaci jako já, jak to finančně zvládnout a alespoň trochu se vysvobodit od tohoto trápení a stresů, že mi odeberou děti a já skončím na ulici. A jaká je nyní moje situace. Jsem na ÚP, už nepobírám podporu, mám příjem pouze ze sociálky příspěvek na bydlení a příspěvek na dítě, sociální zrušili a plus alimenty na syna, ale tohle nestačí, teď jsem měla našetřeno něco z brigád, ale zásoba už se snížila. Jsem úplně na vše sama, nemám podporu ani od rodiny. Ještě jsem se dozvěděla, že já nemám nárok na volbu trvání rodičovské dovolené, takže devět měsíců budu pobírat 7600,- a pak po zbytek až do čtyř let věku dítěte jen 3800,- z toho se prostě žít nedá. Máte někdo rady, jak z tohoto ven? Už kvůli tomu nespím, jsem utrápená a tíží mě, že nemůžu synovi koupit ani blbou čokoládu. ☹

zakarin
autor
24. led 2011

@peroli ano životní minimum bude tolik a tuto částku doplácí na městském úřadě,ale je tady jedna věc,už jsem si o tohle byla jednou zažádat a alimenty,které mi platí otec na syna se také do příjmu počítají,takže když zažádám o zvýšení alimentů tak mi zase přizpějí méně na úřadě,takže nejspíš na tom zůstanu finančně stejně.

zakarin
autor
24. led 2011

a určitě bych byla ráda i za tu tisícovku navíc

popelka.miri
24. led 2011

Můj bratránek jeden čas s manželkou dělali doma jističe, jenže ty zmetci vyčůraný jim třeba půlku nechtěli zaplatit s tím, že je to blbě, ale nebylo!!! Jen holt prostě bratránek byl šikovnej a udělal toho dost a jm se nechtělo tolik zaplatit...další byly obálky: ale musela sis to tam sama vozit a odvážet a to i do druhého dne, což se nevyplatilo vzhledem k benzínu a taky na to muselo být víc lidí, aby to vůbec stihla a měla za to pár korun. Ale narazila jsem na netu na briigádu: je to prodej drobného zboží, přívěsky na klíče, na postižený děti, už jsem taky tady pár holek potkala. Je to prý na 100 na hod. a na měs. až 5000.

popelka.miri
24. led 2011

Je to na seznamu v Práce a myslím, že je to po celé republice, tak mrkni na brigádu.

aleachim
24. led 2011

@zakarin zkus pohledat, jestli u vás někde není bezplatná právní pomoc, ale jinak by ti s těmahle věcma měli poradit právě na sociálním odboru. Nevím, co přesně myslíš městským úřadem, ale jestli tam máš někoho ochotného, zkus se poptat tam, třeba ti poradí, kde tu něakou tu poradnu pohledat.

S prací je to bída všude, ale chce to se nevzdávat. Zase bych se zkusila podívat, jestli tam nemáte nějaké personální agentury, které by takovéhle brigády zprostředkovaly. Samozřejmě, že si z toho zase berou nějakou provizi, ale aspoň se dostaneš k práci a časem se dostaneš k přímému zaměstnavateli.

zakarin
autor
24. led 2011

@sylvka a s tím prvním mužem co s ním mám syna jsme spolu jako druh a družka žili,ale přesně brala jsem ohledy na jeho situaci po finanční stránce a domluvili jsme se dle toho na alimentech,ale s tím,že mi bude materiálně vypomáhat,ale nijak se neděje nic. Dává mi alimenty 1500,- a za tu dobu co jsem od něj pryč mi přispěl asi dvakrát na boty a jednou za pololetí co platíme rodičovský přízpěvek ve školce,tak na to mi přispěl,jinak nic. Kolikrát jsem mu říkala,at prodá byt a jde do menšího,když to finančně nezvládá,k čemu jemu samotnému je 3+1? Jenže vždy když jsem dala zmíňku,že zažádám o zvýšení alimentů, vždy se začal bránit tím,že si zažádá o syna do své péče a z tohoto důvodu jsem nedělala nic,protože chci syna ušetřit potahovaček u soudu,stejně by to ubližilo jen jemu a taky jsem měla strach,že by vyhrál už jen proto,že jsem nezaměstnaná a nemůžu mu dát vše. Ale to že by tím ubližil synovi,to on nevidí,myslí jen na sebe. Strašně se před ostatními chová jako vzorný otec se zájmem o syna a přitom se vůbec nezajímá o to, jestli něco potřebuje a eventuélně mu někdy něco koupil co potřebuje. Na Vánoce mu koupil třeba dárek takový spíše pro sebe,ale dal ho synovi pod stromek. Koupil mu DVD přehrávAČ,ale zůstal u něj a co malý z toho má? Prostě jeho otec se ukázal jako sobec a ví,že jakmile se začne bránit argumenty že zažádá o syna,tak jsem v koncích. A druhé dítě se narodí v květnu,ale to že od nás tatínek odešel to je k nepochopení,už jen proto jaká jeho exmanželka je,ale už se stalo. Budu mít dvě děti a to je krásné

peroli
24. led 2011

@zakarin to máš vlastně pravdu že teď bys na tom byla stejně ale když si o to zvýšení zažádáš teď tak v budoucnu budeš mít právě o ten rozdíl zase víc...
a zkus se ještě poptat na ten jednorázovej příspěvek na sociálce 😉

turkey
24. led 2011

No Zakarin,je mi z toho moc smutno,co tady čtu ☹ ,chtěla bych Ti jen popřát brzké vyřešení problému a zdravé miminko🙂Pánové zákonodárci by potřebovali zmrskat a žít pár měsíců za tu almužnu,kterou nám DOVOLÍ pobírat,je mi z toho na bl......

popelka.miri
24. led 2011

našla jsem na netu práci na doma, ale zatím o tom lnic nevím, tak mrkni:
http://brigady.hyperinzerce.cz/prace-doma/inzer...

peroli
24. led 2011

@turkey u nás tomu říkáme všimný 😝 😅 😀

zakarin
autor
24. led 2011

docela jsem ráda,že jsem tady po třech letech zavítala a napsala i když nás to neuživí,docela mi to pomáhá o tom mluvit s ostatníma,dobrá psychická podpora 🙂

zakarin
autor
24. led 2011

@turkey jo to máš pravdu,to co oni nám dávají na měsíc,z toho oni by nevyžili ani na dva dny,měli by ubrat sobě ne maminkám s dětmi

aleachim
24. led 2011

@peroli
@zakarin není to jednorázový příspěvek, měl by ti přispívat až do 2 let dítětě, a to pravidelně v měsíčních splátkách. Je to v podstatě výživné, které se jen tak nejmenuje a je zpravidla v nižší výměře než třeba výživné na rozvedenou manželku. A určitě si podej návrh, aby ti byl přiznán. Rozhoduje o tom soud, takže se to samozřejmě podává u soudu, sociálka by ti jen poradila, co a jak napsat.

Pravdou ale je, že o to bys zase dostala míň peněz od státu jako dorovnání do životního minima. To jestli by se ti to vyplatilo, musíš posoudit sama. Kolik ex přítel vydělává?

Od bývalého partnera se rozhodně nenech zastrašit. On si dá pozor, aby si syna vzal do své péče a nevěřím tomu, že by mu soud vyhověl. Naopak, jestli má velký byt ve vlastnictví a příjem, alimenty ti 100% zvýší.

turkey
24. led 2011

@zakarin fakt ti strašně držím palce,může to potkat každou z nás,kdykoli.......

pe.martina
24. led 2011

@popelka.miri Já jsem už na pár takovýchto nabídek domácí práce odpověděla a bohužel je to z 99% "podvod" v tom stylu, že musíte nejdřív poslat peníze, pak si vytvořit vlastní inzeráty s nabídkou práce a "vyděláte" jen tolik, kolik lidí se nechá taky takto nachytat. Samotná práce se nikdy netvoří ........... je bohužel jedno jestli je to přepisování letáků,práce na PC nebo kompletace propisek. Byla bych radši opatrná a dopředu bych se na všechno vyptala ...... většinou to sami přiznají, když se na to přímo zeptáte 😒

zakarin
autor
24. led 2011

@popelka.miri no na takové pozor,s tímhle už jsem měla několikrát čest. Jsou to jenom podvody,co to je za práce,když do ním musíte vkládat peníze? Píšou zdarma,ale jen za tu sms co musíte napsat stojí99,- kč. Tohle pošlete,ale domů už nepříjde nic. Párkrát už jsem na takové naletěla bohužel.

popelka.miri
24. led 2011

Nikdy bych nikam neposlala peníze, tady zatím nikdo žádný nechce, tak uvidím. na tohle si dávám sakra pozor...jsem děsně nedůvěřivá osoba 😀

popelka.miri
24. led 2011

A, parchanti, chtějí poslat sms za 99Kč. Takže nic, zase ☹ Tak jak si má člověk najít přivýdělek sakra????

zakarin
autor
24. led 2011

@popelka.miri koukla jsem na jejich stránky,na to aby jsi získala více info musíš zaslat sms s nějakým kodem a ta sms stojí 99,- . A s tou nedůvěřivostí jsme na to stejně

peroli
24. led 2011

@aleachim ( @zakarin ) nene, si asi nerozumíme 😉 já když byla Linda malá jsem měla nárok (jako samoživitelka) si na sociálce jednou za půl roku požádat o jednorázovej příspěvek buď na postýlku, skříň, kočárek apod.. prostě jsem si tu žádost vypsala, zadala na CO to potřebuju, (myslím že i předběžnou cenu / hodnotu té věci), podepsala papír že nežiji s žádným mužem ve společné domácnosti a pak jen čekala na schválení jestli a kolik mi přiklepnou... byla to mimořádná dávka takže to nemělo na nic vliv... jen nevím jestli tahle možnost je ještě i dnes, navíc když jsem si o to kdysi dááávno žádala naposledy tak to bylo už hodně seškrtaný na co to šlo použít... to se chce už vážně poptat...

aleachim
24. led 2011

@peroli aha, to se omlouvám, tak o tomhle nevím. Za zeptání se nic nedá, takže bych to zkusila🙂

aleachim
24. led 2011

ještě mě napadlo, když jsi@zakarin na ÚP, mohli by ti zaplatit nějaký rekvalifikační kurz. Kamarádka mamky takhle absolvovala pedikérský kurz a pak si otevřela pedikůru - nejsou to prý velké náklady a může to dělat, kdy má volno (stará se o svou vnučku, dcera někam zmizela). Tak možná zkusit něco takového 😉

sylvka
24. led 2011

@zakarin aha,já nevěděla,že prvního syna máš s jiným partnerem.nevím ani co poradit,na mě tuhle táta martínka vyrukoval,že ho bude chtít do střídavé péče....ale snad z toho nic nebude,protože on zas o něj tolik nestojí...

zakarin
autor
25. led 2011

@sylvka jej jen to ne,střídavá péče s tímhle taky na mě párkrát přišel,ale tohle bych nepřipustila ani za nic,protože to stejně nejvíce uškodí tomu dítěti. Sice nevím jaký je v tvém případě otec tvého dítěte,ale v mém případě si ani nedokážu představit,že by ho měl na půl vychovávat on.

zakarin
autor
25. led 2011

@aleachim jo o rekvalifikační kurz jsem měla zažádané a už to procházelo i nějakou komisí,ale nevyšlo to a odůvodnili to tak,že můj obor ve kterém jsem vyučená,je dobře uplatnitelný na trhu práce. Ale dobře víme,že jde jen o ty z........ prachy o nic jiného,vždyt kurzy jsou od toho aby se člověk zdokonaloval,ne? Chtěla jsem to i protože bych zase pobírala podporu,ale bohužel.

admiral44
1. pro 2013

@zakarin uplne si dovedu predstavit v jake jste situaci, ja jsem se zenou prozival neco podobneho, jen jsem pobiral minimalni mzdu. nejak jsme to prozili, no nakonec kdyz byl malymu rok, manzelka se zapsala do pracovni agentury aby je nasli nejakou brigadu a povedlo se! takze kdyz ti mohu odporucit, skus to za skousku nic nedas,ze jo? ja a myslim, ze to byla tahle agentura a klikni si tam na brigady: brigady.info drzim palce!!

zakarin
autor
2. pro 2013

@admiral44 děkuji za info 🙂

ladaa20
3. pro 2013

ahojky da se zvladnout vše zajdi na socialku tam ti poradi pokud nechce ženska co si k ni přidělena zažadej o jinou ,maš narok na spoustu věci stači jen pohledat, živ. minimum se ti přichodem noveho člena zvyši ,maš naroky na přidavky na děti,přidavek v hmotne nouzi ,na bydleni ...mam znamou ta je taky samoživitelka jedno ditě ma 12 druhe 4 je na UP a bydleni ted řešila jen si musela najit 2+1 - 3+1(dle počtu lidi v domacnosti ti vypočtou kolik maš mit minim m2) musiš mit v bytě trv. bydliště a pak ti budou doplacet vychazi to na 2/3 najmu a dale pak alimenty ......pohledej na netu zajdi do bezplatne pravni poradny je v každem většim a možna i menšim městě

blahova_andrea
3. pro 2013

@terkytka jako z jedné strany máš pravdu. peníze nesbírá stát na poli, ale z druhé strany...zajímavé je, že na své nehorázné platy ti nahoře mají, své práci se nevěnují a na pomoc k porodnosti a výchově dalších daňových poplatníků se taky staví tak, že se čím dál ubírá a škrtá ☹