Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

zezulinda
14. črc 2009

Ahoj,jsem na to obdobně,dceři je 11,synovi 9.Říkala jsem si ,že mě nemůže nic rozhodit,ale opak je pravdou.

evuna
autor
14. črc 2009

Já mám dvě hollky,Daniele je 9let,a Barče 7let.Jsem v 10.týdnu,před tím jsem byla hubeňour,ale teď,že jsem doma,tak mě příjde,že přibírám,dr.mi navážila o tři kila navíc od počátku 🙂 A co ty?jak prožíváš ten šok?ne bylo chtěné?

zezulinda
14. črc 2009

My máme mimčo plánované,takže šok ani ne.Dneska končíme 12 t.Nevím,kolik jsem nabrala,protože zvážit jsem se měla možnost poprvé až minulý týden,ale vzhledem k tomu,že jsem byla také dost hubená,je to už na bříšku pěkně vidět.

evuna
autor
14. črc 2009

no to mám stejný problém,vypadám jak v šestým nebo sedmým 😀 😀

evuna
autor
14. črc 2009

odkud jsi?našla jsem plavání zrovna dnes,tak se jdu podívat a zaplavat,snad to bude v poho 🙂

zezulinda
15. črc 2009

Já jsem z HK,nemám žádné problémy,jsem v pohodě,tak zatím ještě chodím do práce,ale odpoledne jsem tak unavená,že nevím,jestli bych ještě nějaké plavání zvládala.Ale teď jsme se vrátili z dovolené.Byli jsme 16 dní u moře,tak mám plavání ještě v živé paměti.

zezulinda
15. črc 2009

Zítra jdu do nemocnice na podrobný ultrazvuk a v pátek jdeme na genetiku,tak mám trochu nervy na pochodu.Ještě,že jsou děti na prázdninách a já se můžu věnovat sama sobě.

hanula11
15. črc 2009

Já taky čekám 3., holčičku. Holka má 23, kluk 20, to mám ještě trochu dělší "pauzu" mezi dětmi 😉. Jsem 24 tt, tak se mějte holky dobře a ať vám prťata rostou. 🙂

zezulinda
15. črc 2009

Tak to je bomba 😉 ,gratuluju.Mimčo jste plánovali?My chtěli moc,děti se už nemůžou dočkat,tak doufám,že nám ta naše počáteční euforie vydrží co nejdéle.Co to bude ještě nevíme,děti chtějí sestřičku,rodiče hlavně zdravé miminko 😵

evuna
autor
15. črc 2009

Ahoj tak jsem opět tu.To chápu tu práci,musela jsem přestat,bylo a je mi zle,nemohla jsem to vydržet,sice neblinkám,ale mám tak strašně citlivý frňáček,mám alergii na náš obývák,neustále tu něco cítím,vadí mi aviváž,co jsem v ní vyprala polštáře,akvárko mi smrdí,ratanové věci jsem musela dát pryč,hrůza..............jinde to necítím,jen tahle místnost.No jinak plavání bylo moc fajn,dneska jsem byla na józe pro těhotné,taky to bylo fajn.A co ty,něco nového?

zezulinda
16. črc 2009

jj,novinku mám.Dnes mám za sebou podrobný ultrazvuk na vývojové vady a riziko,že by mimčo bylo postižené(nemocné) vyšlo opravdu hodně nízké.Zítra máme pohovor na genetice.Jinak nosánek mám taky dost citlivý,cítím dost intenzivně úplně všecičko,že nade mnou všichni kroutí hlavou.Jinak jsem úplně v pohodě 😎 ,až na permanentní ospalost.Jsem ráda,,že nemusím být zatím doma,ukousala bych se tam nudou,obzvláště teď,když jsou děti na prázdninách.

marrttina
16. črc 2009

Ahojky,taky čekáme třeti mimi.Klukovi je 14 dceři 4 a tedkom jsme do toho spadli ani nevíme jak 🙂 samozřejmě se ,ale těšíme.jsem asi tak 11tt.zítra jdu,na první poradnu tak uvidíme.Jinak vás všechny zdravím

hoandra
18. črc 2009

Ahojky,

tak já taky čekám třetí a žádnou podobnou diskuzi jsem nenašla. Máme teda daleko menší rozestupy. Dva kluky . 3,5 roku a mladší 1 rok a 8 měsíců. Teď jsem v 10týdnu. Takže Vás zdravím

evuna
autor
4. srp 2009

Ahoj a zdravím.Vrátila jsem se z dovolené po Francii,projížděli jsme ji od severu až po jih,děsné vedro....prcek to přežil🙂5tis.km v autě🙂Zítra nás čeká opět kontrola,jsem na to dosti zvědavá,těším se až si dnes zaplavu s těhulema🙂 zatím pááááááááááááááááááááá

majatob
22. črc 2010

halo halo, ozije znovu toto tema? 😀

honzulka
27. črc 2010

Ahoj holky...taky čekám třetí a snažím se najít maminky stejného tématu... 🙂

sara.max
28. črc 2010

Ahojky, tak já bych se mohla taky přidat 🙂 . Taky třetí na cestě. Dlouho plánované, s velkými počátečními problémy, ale dostali jsme se až sem, což je pro nás velký zázrak.

honzulka
28. črc 2010

sara.max-tak gratuluji!!!!A hlavně ať je i cesta dál už v pořádku... 😉 My sice nemáme plánované,ale problémy si užíváme taky od začátku... 😉

sara.max
29. črc 2010

@honzulka takže moc dobře víš, o čem je řeč, když se řeknou těhu problémy. My jsme měli tohle mimčo fakt vymodlené a tak každý bojovný den byl o nervy. Snad už to bude dobré. Koukám, že máš děti ještě hodně malé, to budeš mít pěkný záklus s dalším zlatíčkem. My máme kluka skoro 16 a půl a dcera měla nedávno 14.

honzulka
2. srp 2010

@sara.max -vím,co to jsou problémy... 😨 U obouch kluků byla docela pohoda,ale teď si fakt užívám... 😉 Snad už to dotáhnem spolu do konce v pohodě... 😉 Vy už máte to nejhorší za sebou,takže určitě už bude vše v pohodě a budete si užívat.. 😉 Kort když máš pak takový pomocníky... 😉 Já budu mít veselo... 😉 Víš,dost často mi "sklání poklonu"maminky které mají 1 dítko a já si kolikrát přijdu jak špatná matka... ☹ Neříkám,že je to procházka růžovým sadem,mít dvě děti takhle malý,ale zvládám to jak umím a stejně tak to budu muset zvládat se třemi.. 😉 Poslední dobou si přijdu na ulici jak nějaký EXOT...Lidi na mě koukají docela divně,když jdu s klukama a pupkem... 😒 Je to docela nepříjemný... ☹

sara.max
2. srp 2010

@honzulka nenech se tím rozhodit. Je to jen o přístupu k mateřství a rodině vůbec. Já jsem zrovna ten typ, co by se obešel bez kariéry, ale bez dětí a rodiny si svůj život neumím představitl. Mám v práci pár kolegyň, které se mi před lety, kdy jsem nastupovala hrozně smály, že jsem do toho šla tak hrozně brzo, ale dnes jim je kolem 33-36 , jsou bez dětí, dokonce některé i bez partnera, nevdané. Sice se tváří, že je to in být singl a že jim to tak vyhovuje, ale já vím, že mi naopak dnes hrozně závidí. A je mi jich líto. Prostě přešly tu svoji hranici.
Exot rozhodně nejsi! 😀 😀 😀 Vystrč pořádně pyšně bříško a víš co ti můžou! 😉 😉 😉

honzulka
2. srp 2010

@sara.max Tak to jsme na tom stejně... 😀 Já na honění kariery nikdy nebyla,dokonce jsem před ní jednou utekla(Docent jedné kliniky měl se mnou velké plány na vrchní sestru a já jsme do toho fakt jít nikdy nechtěla... 😝 ).A je pravda,že jsem si nikdy nedokázala představit,že bych neměla mít děti a vážím si toho,že je mám a jsou (alespoň zatím!!!!!!!Ťukťukťuk)zdraví!!!!!!Taky máš pravdu,že vlak ujede velmi rychle a už se hodně těžko a špatně dohání... 😉
Můžu Ti říct,že už jsem parkrát měla chuť říct těm především ženským,který na mě tak zírají.."co čumíš"Protože kdyby se třeba pousmáli,ale fakt zírají jak blázen!!!Vím,že jsme blázni,že v dnešní době nejistoty a krize jdeme do třetího dítěte,ale je to jen naše věc a stačí mi tyto průpovídky od tchána a některých z rodiny... 😠 😉 Mně už to právě i začalo být tak nepříjemný,že jsem začala hledat maminy s podobnou volbou-třech a více ratolestí... 😉

sara.max
2. srp 2010

@honzulka Tak ty jsi zdravotní sestřička? To je krásné povolání a máš můj velký obdiv. Já se takových povolání hrozně bojím. Neuměla bych se starat o cizí lidičky a nebo jim dokonce píchnout nebo předepsat lék. Je to hrozná odpovědnost a já ji sice mám, ale jen k věcem, které neohrožují zdraví. Já jsem momentálně účetní a posledních 10 let jsem vždycky pracovala s velkými částkami. Tohle mi ale nikdy problém nedělalo.
Jinak máš pravdu, že v dnešní době jde opravdu o jistý druh přepychu, mít další děťátko. Dokonce znám několik maminek co říkají jedno a dost. Chtějí jim zajistit luxus a proto do dalšího nejdou. Tohle nepochopím, ale proti gustu, no vždyť to znáš. Já si klidně odpustím luxusní dovolené u moře, drahá kola a elektroniku, ale chci se večer "pomazlit" se svou rodinou. Holka, asi jsme velcí blázni 🙂 🙂 🙂

honzulka
4. srp 2010

@sara.max sestřička sice jsem,ale bývala... 😀 Zdravotnictví mě zklamalo,takže už se k němu moc nehlásím... 😀 Navíc já dělala na dětský psyxhiatrii,což bylo něcojinýho a pak se závislýma a to bylo taky mimo zdravotnictví... 😉 No a co bude dál,to jsme sama zvědavá... 🙄
Jinak souhlasím,že hodně ženských nechce další děti kvůli tomu luxusu... 😉 My na dovolený jezdit třikrát do roka nemusíme,značkové oblečení taky nevyžadujeme a prostě si žijeme tak jak chceme a můžeme..Myslím,že dětem prospěje mnohem víc naučit se skromnosti než se topit v luxusu,značkových hadrech apod.A často si myslím,že z jedináčků vyrůstají sobci... ☹
A mně asi i vyhovuje být blázen obklomený dětmi... 😀 😝

majatob
5. srp 2010

je ahoj holky 🙂 hlasim se k blaznum se trema detma 😀 😀 😀

sara.max
5. srp 2010

ahoj majo, tak vítej blázínku 🙂 , jen ať je nás víc a necítíme se samy 😉 . Koukám, že máš taky děti ještě hodně malé. Holky máte můj obdiv. Já se na miminko strašně těším, ale taky jsem hrozně ráda, že ty první dvě už jsou samostatné. Nevím čím to je, ale v poslední době potkávám hodně maminek, které mají 3 děti, nebo třetí čekají, případně je už mají doma. Někdy dokonce i víc dětí. 🙂 Dnes jsem říkala jedné paní, která se divila, že jdeme do dalšího dítěte, že když s tím mají takový problém mladí, tak někdo musí zvedat republikový průměr, ať nás má kdo živit na stará kolena 🙂 🙂 🙂 . Paní se na mě dívala tak nějak blbě, ale já to myslela s humorem. I když něco na tom bude... , no ne? 😀

majatob
5. srp 2010

sara, tak myslim, ze my ten prumer trochu snizujem 😀 budeme trojnasobni rodice ve 24 letech 😀

sara.max
5. srp 2010

tak to klobouk dolů 😉 , ale velké gratulace. Je to obrovské štěstí když se miminko podaří, my bojovali několik let, málem jsme to už vzdali. Dítě je prostě dar ne samozřejmost a kdo to nechápe je hlupák. Ale bude to záhul tři prťata doma, co? 😵 Nemáš z toho obavy?

sara.max
5. srp 2010

@majatob koukala jsem ti do albíčka. Nádherné děti a každé jiné 🙂 Tedy alespoň vzhledově. Já mám taky první 2 děti každé jiné. A od jednoho taťku 🙂 🙂 🙂 !. Dokonce jsem si vždycky říkala, že mi dcerku vyměnili v porodnici, protože ze mně nic nemá. Ale musela jsem uznat po letech, že je celá tchýně. Takže s tou výměnou to asi horké nebude. Syn je zase pro změnu celý já 🙂

majatob
5. srp 2010

sara, dekuju 🙂 nase deti vymeneny byt nemuzou, maji oba poznavaci znameni po tatinkovi- vir ve vlasech nad celem 😀
no a obavy...to vis, ze me sem tam chytne pocit, ze jsme se asi zblaznili 🙂 ale oni jsou nastesti oba hodne klidny a hodny deti, tak snad to spolu nejak zvladnem 🙂 spis se bojim reakci rodiny, jeste to nevi 😅