Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

niki31
15. zář 2010

ahoj holky, snad to budou už jen hodiny, i když nevím, nevím.. Byli jsme s dětma se projít na hřiště, pak tam hodinu a půl pouštěli draky, tak si říkám, že ten pohyb by mohl Daníka rozpohybovat. 🙂 Ale zatím žádná změna. Akorát taťka nám nervozní čím dál víc. 😀 Na jednu stranu se nemůže dočkat a na druhou se bojí, co ho tam čeká. Včera jsme do půlnoci probírali varianty, které by mohly nastat 🙂 . Už aby to bylo, hrozně se to táhne ty poslední dny. 🙂 Ale říkal mi známý léčitel, že když se rozhodnu, tak to bude v ten termín, který chci. Takže jsem se rozhodla, že rodit budu 21.9. mezi 15-16 hodinou 😀 😀 😀 .

emtu
15. zář 2010

@niki31 To je zajímavá myšlénka. Tak jsem zvědavá, jak to toho 21.9. dopadne. Co takhle na sv. Václava? Českého to patrona a ochránce? Třeba by pro tebe přijel i s celou družinou z Blaníku, by tě odvezl do porodnice? 🙂 🙂 Kdyby nezabrala síla myšlenky, tak zkus ještě den předem, tedy 20.9. dlouhou procházku. To udělala kamarádka. Rozhodla se, že už chce rodit, šla se projít na cca 2 hodiny a do druhého dne porodila vcukuletu, rychle a bez nějakých dramat. Prvorodička! A nebo dřepy. To pomohlo jiné kamarádce. Každopádně na tě každý den myslím, tak jestli trpíš škytavkou, tak jsem tomu v pozadí.
@sara.max No, kdo jde do CS dobrovolně (a ještě si za to připlatí), je dle mého názoru truhla truhlovitá.
@honzulka Jejda, to mne odcévkovali do 24 hodin, ale byla jsem pak ještě 2 dny na pooperačním pokoji, takové centrále pro nešťastnice s CS, kde jsme museli dělat různý šprťouchlata, jako sbírat po 12 hodinách moč do džbánů a měřit se a cosi kdesi, a tam jsme děcka u sebe taky neměly. Mám z toho úžasné psychadelické zážitky.

honzulka
16. zář 2010

Ahoj holky...

@niki31 držím pěsti,ať je to už co nejdřív...Věřím,že se to hrozně táhne,ty poslední dny... ☹Mně tedy nepomohlo ani u jednoho nic-sex vůůůbec ne,věšela jsem záclony,myla okna u Tomika a prd... 😵Ale zkusím to tedy s tím datumem.. 😀I když já nějak nevím,jaký zvolit... 😀17.11.mám narozeniny já,tak by to bylo hezký,jen o 10 dní dřív a tomu nevěřím,že bych tentokrát rodila dřív,když jsem oba kluky přenášela... 😒 Tak pak tedy 9.12.-to má tchán narozeniny a třeba by si alepsoň tím ho ta naše malá získala,když už se mu nelíbí,že budeme mít tři děti... ☹
@emtu Já byla hned ten den převezená na normální pokoj,jelikož ten pokoj po CS potřebovali volný,ale cévku mi vyndavali až ...a teď jsem si uvědomila,že jsem lhala!!!!!V sobotu mi vyndali cévku a asi tedy v něděli drén a pak mi ho tam teprve nechali...Omlouvám se...Mě se to nějak pomotalo...Vím,že dokud jsem měla hadičky,tak mi ho nosili jen na jídlo a jednou nechali na dýl,když tam byl u mně MM.Ale nic jsme si neměřili ani moč nesbírali...Prostě jak mi vyndali drén,tak jsem byla v pohodě a nikdo mě nehlídal... 😉 Takže já mám na dny po CS lepší zážitky než po normálním...To se Jeník narodil v sobotu večer,skončila jsem na JIP na gyn.a přinesli mi ho ukázat jen jednou a na pokoj jsem se dostala v pondělí,šoupli mi ho tam a nezájem,že jsem měla velkou ztrátu krve,nemohla se hýbat,motala se mi hlava ale nikdo se nepřišel za celou dobu zeptat nebo podívat,i když jsem hned řekla,jestli by mi mohl někdo pomoct při prvním přebalování ho přenést,že se mi hodně motá hlava,že se bojím aby mi nespadl... 😠 Naštěstí tam byla moc hodná maminka spolubydlící a pomohla mi... 😉 Takže toť můj velmi příjemný zážitek na první porod... 😠

emtu
16. zář 2010

@honzulka No pane jo, to tedy vypadá jako moc milá a maminkám vstřícná porodnice, ten ústav, kdes rodila. Tam se chystáš zase? No ono, když není z čeho vybírat, tak to je těžké. Tak snad sis to už všechno špatné vybrala a ten třetí porod bude třeba opravdu úplně jiný a třeba i "pohodový". 😉 A tchána zcela jistě obměkčí první pohled na miminko a to ještě vnučku! Třeba mého tchána by to dostalo do kolen, protože v rodě MM jsou jen a pouze samí kluci, takže jaké snaše se podaří porodit holčičku, ta bude zřejmě adorována. 😠 A s tím termínem: hahaha, nezapomeň, že nám není dovoleno dlouho přenášet! 😝 Takže 9.12. si můžu vybrat já, ale ty ne, heč!

niki31
16. zář 2010

@emtu ty jo, to už aby Venca z toho Blaníku vyjel, aby neuštval koně než sem dorazí. 😀 😀 Sílu myšlenky beru jako doplněk ke všem ostatním variantám, jak dosáhnout porodu. 😉 Ale pravda je, že jsem u holek na tom byla stejně jako honzulka, taky mi nepomohlo vůbec nic.. ani uklízení, ani sex, ani procházky. Prostě se asi chtěly vyfintit, tak se jim ven nechtělo. 😀 😀
@honzulka jsem si myslela, že kluka přenášet nebudu, a ono to vypadá, že i kluci chtějí být krásní 😉 . Ale vyzkoušíme, uvidíme, a pak zjistíme, že třeba něco funguje 😀

honzulka
16. zář 2010

@niki31 já moc nevidím rozdíl mezi klukama a holkama... 😉 Sousedka přenášela kluka a holku myslím že měla přesně v termínu... 😀 Ale věřím,že ty to máš za pár... 😉 Moc ti to přeju aj sem zvědavá,jak to bude rychlý... 😉

niki31
16. zář 2010

@honzulka já taky rozdíl nevidím, je to jen naděje, co kdyby 😉 Už nemůžu ani spát, jak mne všechno bolí. 😠 Ráno jedu na kontrolu, tak jsem zvědavá, co mi dr řekne.. Podám hlášení, jak dorazím domů. 🙂 Chystám se, že ještě zajedu na velký nákup, holky jedou na víkend k tátovi, tak si chcem s přítelem udělat hezký víkend..asi poslední jen ve dvou 😉 No třeba se to po víkendu rozjede 🙂

honzulka
17. zář 2010

@niki31 tak si udělejste hezký víkend,někde jsem snad i slyšela,že sklenka vína a pořádný sex zabralo... 😀 Ale kdo ví...Myslím si,že oni si stejně rozhodnou sami,ti naši prckové...Tak držím palce na dobré výsledky od doktora...😉

sara.max
17. zář 2010

Ahoj kočky, tak to budeš mít niki super víkend! Užívejte si ho pořádně, protože to budou asi na dlouho klidné chvilky 😵 . Jinak pokud chceš Daníka vyšoupnout, tak já radím odvar ze skořice, hřebíčku a zázvoru. Popíjela jsem to ani ne 48 hodin a už jsme jeli 😀 😀 😀

Jinak všem příjemný pátek a krásný víkend 😉

emtu
17. zář 2010

Dobrý hezký den všem! 🙂 To jsou mi tedy rady, už chybí jen odvar z babského ucha 😉 . Niki, šťastné pořízení u Mudrce! A na nadcházející víkend doporučuji postupně vyzkoušet všechny navržené postupy, jen nevím, co s tebou udělá kombinace vína a skořicohřebíčkozázvorového odvaru. Ačkoliv možná to by mohlo být tím zásadním koktejlem.. A pak předlouhá svižná procházka a sex zakončený několika desítkama dřepů. Myslím, že máš celý víkend co dělat 😀. Každopádně právě proto, že vám hrozí hezký osamělý víkend ve dvou, je možné, že vám ho Daník bude chtít zkazit a začne se drát na svět. Protože děti jsou už od přírody takové malé naschválnické potvůrky.
@sara.max Jak se připravuješ na návštěvy? Máš uklizíno, napečíno, Marušku vymydlenou?
@honzulka Jak postupuje rekonstrukce? Už finišujete? Nám už dneska přidělají v těch opravovaných pokojích radiátory a máme to za sebou. Teda ještě nejsou zasazený futra a tím pádem ani dveře, ale vzhledem k financím to na ně stejně nevypadá. Takže už jen tu horu věcí zase nějak nastěhovat zpátky.

niki31
17. zář 2010

@honzulka Ahoj holky, tak jsem dorazila domů, a jsem totálně rozhozená.. Dvakrát jsem byla na monitoru a nešlo natočit srdíčko, pořád sebou malý mlel a vynechávalo to křivku. Ale i to málo, co se podařilo natočit se doktorovi nelíbilo, takže odpoledne jedu do porodky na další vyšetření. ☹ ☹ Doufám, že to bude v pořádku a pošlou mě domů, protože podle doktora se na porod zatím pořád nechystám. Ale začala jsem krvácet, asi po tom vyšetření, dr říkal, že se to tentokrát může stát, ať se neděsím. Tak uvidíme, co z toho vyleze. Jsem strašně nervozní, tak mi držte palce i pěstičky.. Když mě tam nenechají, dám vědět, jak jsem dopadla.. No a pokud budu doma, tak postupně vyzkouším všechny recepty, co jste mi tu poradily 😉
@sara.max prosím tě, kolik jsi dávala čeho do toho čaje z hřebíčku, skořice a zázvoru? Aspoň přibližně 😉

emtu
17. zář 2010

@niki31 Držím všechny palce, co mám!!! A ultrazvuk ti neudělali? Já to říkám, Daník ti víkend ve dvou nepřeje a chce ven: Že se k porodu nechystáš, neznamená, že porod nebude. Moc na tebe myslím a ať je všechno odpoledne v pořádku!!!!!

honzulka
17. zář 2010

@niki31 klid...já měla tohle u Tomika-ráno se jim nelíbilo srdíčko,tak jsem musela odpoledne znovu a řekl mi ať si rovnou vezmu tašku,že pokud mu tam nevystřihnu joo krásný záznam,že mě domů nepustí.. 😉 Odpoledne mi přišel záznam stejný,ale dokor pospíchal se sestřičkou na chlebíčky,tam mě poslal domů a večer mě to chytlo.. 😠 Měřili ti teplotu?

honzulka
17. zář 2010

@emtu Souhlasím...o víkendu máš Danečka u sebe niki... 😉 Hlavně ať jste v pořádku... 😉 Budu na tebe myslet a držet palce,ať to máš tak rychlé jako sara.max... 😉

niki31
17. zář 2010

@emtu
@honzulka nedělal mi vůbec nic, jen mne prohlédl, a řekl, že na porod to zatím nevypadá. Ani ultrazvuk, ani teplotu.. Teplota něco znamená?

honzulka
17. zář 2010

@niki31 Já u Jeníka měla jednou taky špatný záznam a hned mi měřili teplotu-tehdy jsem jí neměla...a tak mě poslali domů a nic se nedělo...U Tomika mi teplotu neměřili a já o tom věděla prd..A vlastně když jsem šla na porodnici rodit druhý den ráno,zjistili mi skoro 39 a Tom měl rychlý ozvy a proto jsem šla hned CS.Ale on ten den přd byl naopak klidný,takže to není tvůj případ...To krvácení je normální a třeba ti udělal toho Hemiltona a rozjede se ti porod... 😉

niki31
17. zář 2010

@honzulka taky mne ten hamilton napadl, ale četla jsem, že je to nepříjemný až bolestivý, a já u toho vyšetření skoro nic necítila.. přišlo mi stejné jako vždycky, jen mne zarazilo, že mi řekl o tom krvácení. Tak uvidíme, nervozní jsem, ale to snad přejde 😉 Pro jistotu jsem rychle hodila mobil i kameru na nabíječky, kdyby náhodou něco 😉 😀

sara.max
17. zář 2010

@niki31 Já jsem si dala asi 0,5 litru vody do kastrůlku, do toho 5 hřebíčků a 1 celou skořici. Chviličku jsem to povařila (asi 2 minuty) a pak přidala kousek nastrouhaného zázvoru. Jen kousek asi jako velká kostka cukru. Po vyluhování dalších 10 minut jsem to slila a dala do termokonvice. Během dne jsem si upila tak 0,5 dcl a za hodinku třeba zas. Prostě pocucávat celý den. Asi je to babská rada, ale na mě to fungovalo, tak držím pěstičky, ať to všechno dobře dopadne a už to máš zasebou. Ještě jsi živě pamatuji, jak to psychicky mordovalo mě. 🙂 Jo a to krvácení určitě nic není, četla jsem, že to může souviset i s tou zátkou, která odchází a po vyšetření už to má hodně ženských v tomto stádiu.
@emtu Hlásím uklizeno a zrovna vařím vajíčka na chlebíčky. Nepekla jsem (to už bych se na to mohla vyprdnout 🙂 ) a podávat se budou zákusky. Maruška je nachystaná taky, musely jsme ven už ráno, protože odpoledne tu bude "veselo".

honzulka
17. zář 2010

Tak pořád nakukuji a vypadá to,že niki asi rodí...Jee,kéž by to měla holka naše už za sebou...Táák bych jí to přála... 😉

niki31
17. zář 2010

@honzulka tak už jsem doma.. Natočit srdíčko se sice podařilo, ale pořád to nebylo ideální. PA říkala, že se jí to nelíbí, jeden doktor mě tam chtěl taky nechat, ale volali druhého na konzultaci a ten řekl, že mám jet domů a přijet zase v neděli na 10 hodin, že mi znovu zkontrolují ozvy. Tak jsem z toho taková zmatená. ☹ Zajeli jsme si na večeři, pak na velký nákup do Globusu (místo procházky) 🙂 a už se chystám do postele, protože jsem úplně hotová. Asi spíš psychicky, bojím se, aby se malému nic nestalo. ☹ Ale fyzicky to taky není nic moc. Vendulku mi taky vyvolávali, protože měla špatné ozvy, a nakonec byla v pořádku, ale teď to nějak hůře nesu. ☹ Tvůj Tomík měl po porodu taky všechno v pořádku, že jo? Že ty špatné ozvy nemusí znamenat hned něco blbého,co?

honzulka
17. zář 2010

@niki31 Tomik byl po porodu celkem v pohodě,byl jen trošku fialový,ale nekřísilo ho nic..A měřila sis sama teplotu?Já tě naprosto chápu,že jsi nervozní a unavená...Určitě,pokud by se ti něco nezdálo,tak jeď hned zpět...Ale jak jsem psala,u Jeníka se jim to taky nelíbilo,a nakonec bylo vše v pohodě,jen na ně prostě ten den prděl a nespolupracoval... 😵 Uvidíš,že to bude dobrý...Udělejte si hezký večer,jdi si brzy lehnout,ať pobereš sílu a za pár dní máš Danečka u sebe... 😉

emtu
17. zář 2010

@niki31 Neboj, kdyby to nemělo být v pořádku, tak by tě rozhodně neposlali domů. Uvař si ten utrejch skořicovej a odpočívej. A kdyby se ti cokoliv nezdálo, tak raději jeďte do porodky. Daníkovi se už asi v břiše přestává líbit a chystá výsadek 😉 , tak je trochu neklidný. Držím palce a myslím na tě, ať je vše v pořádku.

@sara.max Tak máš pochvalu za splněný úkol. My taky zítra čekáme návštěvu, ale už i na oběd, tak jsem celé odpoledne vymýšlela rychlé a jednoduché menu. Pak jsem nakupovala a teď jsem zcela zralá na thajské masáže. Člověka to zcela oddělá tahle hospodyňská povyražení.

honzulka
17. zář 2010

@niki31 ještě mě jen napdalo-mně před tím porodem Tomika bylo celou noc špatně od žaludku a motala se mi hlava...Tak ješět kdyby se ti něco takovýho dělo,tak bych tam jela zpět.. 😉 Ale neboj,určitě jejich termín špatné ozvy nejsou vždycky signál,že se děje něco hodně zlého...Může to být i tvoje nervozita si myslím.. 😉

emtu
17. zář 2010

@honzulka Souhlasím. Může to být jeden ze signálů, že se miminku v břiše už nedaří dobře, ale není to signál jediný. Kdyby to bylo opravdu špatné, neposlali by tě domů. 😉

niki31
17. zář 2010

@emtu
@honzulka Holky děkuju, docela jste mne uklidnily. Pro jistotu jsem zkoukla reference na druhou porodku, protože na porody mají teď v té mojí stop stav, a půjdu si lehnout, jsem grogy. Takže ještě jednou moc děkuji a přeji všem krásný a pohodový večer 🙂

sara.max
18. zář 2010

Čauky maminy, hezkou sobotu!
Já myslím, že Daníček bude pořádný cvalík, ostatně jako správný chlapák, a tak mu je v bříšku už trošku těsno. Možná proto ty ozvy nejsou ideální. Ikdyž na druhou stranu, ti doktoři většinou jen plaší. Nechci to určitě zlehčovat, ale moje zkušenost například s amniocentézou je taková, že většinou zbytečně maminky jen vystraší a pak je všechno vpořádku. Je to dobře, že se starají a nic nepodceňují, ale na psychiku maminky je to hodně stresující. Já jsem před i po amnio byla tak vystrašená a s nervama v pr....., že jsem si říkala, že to miminko ani nemůžu donosit už kvůli tomu stresu. Dokonce jem četla i takové příběhy, že jim říkali podle testů krve, že miminko bude nemocné a měli by přerušit těhu, ale rodiče se rozhodli si ho nechat a nakonec bylo úplně zdravé. Takže niki buď v klidu, já bych už neřešila žádné procházky, spíš hodně odpočívej. Už je to otázka hodin, když se nebudeš cítit, klidně jeď na radu jinam. Já jsem takhle řešila občas Olomouc a občas Šternberk, když se mi něco nezdálo a nechtěla jsem vypadat jako hysterka. Navíc jsem si i ověřila v praci jak to tam chodí a pak bylo snažší se rozhodnout kam jít rodit. Tak se holka drž, fakt na tebe každou chvíli myslím. Hlavně už nikam nechoď a moc odpočívej 🙂 🙂 🙂
Jinak hlásím, že návštěva včera proběhla docela v klidu, ještě mě to čeká jednou ve větším zítra. 😠 Už aby bylo po všem. Čím jsem starší tyhle rodiné návštěvy snáším čím dál hůř.
Krásný víkend děvčátka 🙂 🙂 🙂

niki31
18. zář 2010

Ahojky děvčata 🙂
@sara.max myslím, že máš pravdu, že někdy doktoři zbytečně plaší, mi taky vyšly z prvotrimestrálního screaningu hodně špatné výsledky, málem to vypadalo na potrat.. To čekání na výsledky z amnio si pak umíš představit, šílela jsem každý den, než přislo, že je všechno ok. Vůbec mne nenapadlo jet na radu někam jinam, to vyzkouším, pokud se mi dneska nebude něco zdát. Zatím jsem strašně unavená, v noci jsem se pořád budila, usla pořádně až ráno kolem osmé a teď jsem vstala. 🙂 Uvařím na oběd špagety a asi zalehnu znova. 🙂 Držím palce, ať i zítřejší návštěva proběhne v klidu. 😉 Já jsem na tom s návštěvama podobně jako ty, pokud se pozvou samy, pořád nenápadně koukám na hodinky, že by už mohli zase jít 😉. Takže krásnou a pohodovou sobotu všem 😵

sara.max
18. zář 2010

@niki31 Jo tak přesně tohle znám. U mě si už všichni zvykli, že se musí aspoň po telefonu dopředu nahlásit, protože jsem bývala dost nepříjemná, když někdo dorazil bez pozvání a neohlášen. Já moc na to vysedávání u kafíčka a tlachání o blbostech nejsem. Navíc mi příjde, že většinou je to takové jen ze slušnosti. Když jsem byla mladší, tak se si takových návštěv užila až až. Vždycky jsem měla plnou lednici a nebylo víkendu, aby se někdo jen tak nezastavil. Hrozně jsem si to užívala a bylo to fajn. Ale postupem času jsem se nějak zklidnila, no hold už to není co to bývalo 😀 . Stáří se hlásí. 😵
Niki jdi raději do postýlky, pusť si pěkný film a pospávej. Myslím, že i ta tvoje únava už patří k té přípravě na porod. No a taky když jsi byla ještě nemocná, určitě potřebuješ nahnat energii. Tak dobrou a pěkné sny 😉 😉 😉

honzulka
18. zář 2010

Ahoj holky..Jdu mrknout co je tu nového... 😉
@niki31 S tím strašením doktorů mám taky zkušenosti,ale na druhou starnu lepší strašení,než zanedbání... ☹ Můj gyn.mě straší púořád něčím,ale je taky pečlivý a když se mu něco nezdá,tak mě pošle dál..Např.před odběrem triplů nemohl malou pořádně změřit,aby mohl napsat přesné stáří,tak mě posla na důkladnější UZ.U Tomika se mu nelíbilo cosi na ledvince,tak mě poslal na nefrologii a tam mu doktorka řekla,že je moc pečlivý,že to co tam Tomik měl,je hrozně malinký,ale byli jsme do roka věku pod dohledem.. 😉
@sara.max Holky,já ty návštěvy taky nějak nemusím... ☹ Mám raději svůj klid,než být v dobré náladě a rdovat se z návštěvy...Zítra mě čeká návštěva mého bratra s manželkou a synem a taky se na to nějak netěším..Beru to tak,že si alespoň děti pohrají(mají kluka stejně starýho jako je Jeník).Ale zase slyšet otázku-tak kdy se budete stěhovat,a ty jsi blázen že jste šly do třetího když máte úvěr na krku...
@emtu to mi připomíná,že ti dlužím odpověď..MM dodělává pokoje-dělali je ze sádrokartonu,dnes nějak dosádrovali,pak ještě nahodit stěny zděné,udělat podlahy a vymalovat a zařídit... 😕 Teď nás nic netlačí,jelikož budu rodit asi tady a Jeník mi pokračuje tady ve školce do konce listopadu..Takže jsem se zklidnila a chtěla bych nějak do poloviny listopadu být co nejvíc přestěhovaná,aby pak za tu dobu co budu v porodnice MM jen pobral zbytek a šupky do odmečku.. 😉

niki31
19. zář 2010

Ahoj holky, tak hlásím, že jsem už doma z kontroly v porodce. 🙂 Dneska bylo srdíčko v pořádku, a dělali mi i ultrazvuk, takže i průtoky jsou ok a plodovky má malý taky dost. Jen se díval dr do mé karty, jak jsem tam ležela s krvácením, a řekl, že mám v průkazce napsaný špatný termín dle UZ, a přepsal mi ho na 20.9. 😉 Takže první termín porodu mám zítra a druhý pozítří. 🙂 Asi se z toho picnu, samé zmatky a změny, jen porodní bolesti v nedohlednu ☹ . Já teď nějak nic nevydržím. Jedna cesta do města a zpátky a jsem zase zralá na spaní..