Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

jasamin
24. zář 2010

@georgine - no to je fakt 😀 V noci bych tam nevylezla z baráku.

sara.max
25. zář 2010

Ahoj holky, nějak v posledních dnech nemám čas na počítač, tak se moc omlouvám, že vás zanedbávám. Budiž mi odpuštěno 😉 .
U nás nic nového, do noci jsme zase plakaly, takže probiotika asi moc nezabírají. Už nevím co s ní, asi to budeme muset prostě jen nějak vydržet. Třeba se to časem změní.

@nilika Taky jsem to slyšela, že porod po tolika letech je jako poprvé, ale já měla asi štěstí, protože jsem měla nádherný porod, kdybych trochu přeháněla, tak řeknu, že i bezbolestný. Než jsem se vzpamatovala bylo po všem a ikdyž jsem s oběma prvníma dětma byla dost šitá, tentokrát jsem nebyla ani nastřihlá. Fakt super, dvě hodiny po porodu už jsem lítala jak čiperka a sháněla se po snídani. Rozhodně na něj budu vzpomínat s největší láskou celý život.

@jasamin Niki je myslím taky z Ostravy 🙂 . Kde té je konec, myslím že už nemá ani chuť jít na počítač, snad jsou v pořádku.

Holky přeji krásný víkend, když to půjde, večer se ozvu na dýl. Ikdyž ty naše večery jsou vždycky takové divoké. Tak pa 😵

cabaretka
26. zář 2010

ahoj holky, jak se máte?? počasí se pokazilo ☹ u nás prší.

georgine
26. zář 2010

ahojky u nás taky prší, ale co obrazíme obchodáky.

sara.max
26. zář 2010

Ahojky, tak tady taky lije. Asi je to dnes všude. Terezka je na závodech v Račicích u Prahy a od včerejška jim taky hrozně lije. Já jsem uvařila, uklidila a vyžehlila a přemýšlím co budeme dělat odpoledne. Chtěla jsem jít ven, ale jestli bude takto hnusně, asi se nám ani nebude chtít. TO jsem zvědavá, co budeme celý ten podzim dělat, pokud bude hodně upršený, ach jo ☹ . Tak se mějte hezky a příjemné nákupy 🙂
Niki jsi OK?

holesov
26. zář 2010

dobrý den,čekáme třetí dítě máme trošku strach že to nezvládnem finančně,manžel bere 20 000kč měsíčně a já mám 6500kč měsíčně,máme velký postavený baráček čeká nás ale koupě vybavení,našetřenýho nemáme nic,tedka sme museli koupit nové auto takže uspory padli tam,,,máme strach že to nezvládnem,jak ste na tom vy? zvládáte to? jaké je to se třemi dětmi?děkuji jsem zoufalá nevím co si počít,,,zda to zvládnem či ne,,,nechci aby dětem něco chybělo,,,

cabaretka
26. zář 2010

@holesov tak takové obavy mám přesně taky ☹ jak to finančně zvládneme. ale tak nějak budeme muset. zvádáme 2 tak jedno navíc snad nebude tak moc 😉 horší to bude,až budou větší, ale tak snad do té doby bude líp.

holesov
27. zář 2010

A třetí miminko ste plánovali? vydím že máte děti ještě malé,mi máme katka 7 let a nikolka bude mít tedka 2 roky,,, plánovali ste třetí? a co manžel na to? manžel chce právě abych šla na přerušení,má strach jak by sme to zvládli,nevím no nechci jít na přerušení,jednou jsem byla a po druhé nechci,,,manžel mi řekl že je to na mě že mě nenutí at se rozhodnu sama,,,nevím comám dělat,,,

honzulka
27. zář 2010

Ahoj holky...Nakukuji než vyrazím pro Jeníka do školky a koukám,že žádné zprávy od Niky... ☹
@sara.max ty máš na Niky telefon,tak kdyby něco tak dáš asi vědět,viď? ☹
Já byla dnes v porodnici a normálně za tu chvíli než mě sepsali,tak tam přišli čtyři maminy na CS.Jedna tedy byla doporučena kvůli velikosti plodu(což chápu),ale zbytek se šel jen domlouvat..Prý nechce nikdo rodit normálně... 😕 Tak jsem na sebe zvědavá,jestli se nepůjdu taky domlouvat... 😀 Jinak mě sestřička tam trošku vylekala,jednak mi řekla,že zase tak jistý pohlaví z plodovky být taky nemusí... 😨 Akdyž mi jmenovala důvody kdy přijít do porodnice,tak jeden z nich byl prudké pohyby plodu(a to musím tedy zjistit ve středu v poradně,co to přesně zanmená,jelikož už teď se mi někdy hýbe tak,že to hýbe i se mnou... 😝 😕
@holesov My tohle těhu taky neplánovali a tyk mám strach,jak to zvládnem.. 😉 Máme úvěr na krku,rekonstruujem baráček,teď nám odešlo auto atd.Ale na druhou stranu si říkám,že děti přeci nepotřebují žít v luxusu,že potřebují hlavně lásku rodičů,a tu určitě s manželem máte..😉My holt nejezdili po dovolených do teď,tak nějaký pátek nepojedem zase,značkové oblečení nepotřebuji ani já,ani MM a děti z toho rozum taky ještě nemají..A přesně jak říká cabaretka-ten jeden krk navíc se dá zvládnout vždycky,pokud se člověk trošku uskromní... 😉 Moje známá třeba do třetího jít nechce jen kvůli tomu luxusu,aby mohli jezdit několikrát az rok na dovolený a aby kluky mohla značkově oblékat-tohle pro mě není na prvním místě,takže tak.. 😉 Ale neboj,strach mám taky a kort,když okolí mi stále má tendenci připomínat,jací jsme blázni,že jsme šli do třtího...Ale oninás živit nebudou,že... 😎

honzulka
27. zář 2010

Omlouvám se,že jsem se tak rozepsala,ale zrovna mě v sobotu čerstvě připomněl tchán naší situaci,tak jsem toho ješět plná... 😠

marmla
27. zář 2010

KOukáme, že lidí co druhý odsuzujou protože si pořídili ještě dítko je asi hodně. U nás to nějak nemůže rozdýchat tchýně, ale co ona nás živit nebude a my to nějak zvládnem, zase nevidím takový rozdíl mezi dvěma nebo třema dětičkama. Taky si nejezdíme po dovolených a děti a nás neoblíkáme do luxusních kousků, na co to nám štěstí nepřinese.
Já si vždy říkám, že se nad to musím povznést a říct si, chtěli jsme velkou rodinu a tu budeme opravdu mít 🙂
Hlavně aby jsme měli zdravé všechny děti a my se o ně dokázali postarat

marmla
27. zář 2010

sara.max no já teda zrovna moc hodný kluky nemám, ale jak se to vezme. Někdy to jsou boje a jindy to jsou pokladi k zulíbání, takže co víc si přát, snad jen hodného třetího kluka 🙂

sara.max
27. zář 2010

Ahoj mamky, tak mám nové zprávy od Niki, jsou oba v pořádku, ve čtvrtek vyvolávačka, neozývala se, protože ji nefunguje internet. Už jsem ji psala, že na ni budeme moc myslet. Jo a mám vás všechny od ní moc pozdravovat.

@marmla Tak přesně tohle znám. Někdy k zulíbání a jindy na profackování. Tedy u těch mých starších ratolestí. Chce to pevné nervy 😀

Jinak tady v OL jen lije a lije. Už jsem to ale po ránu nemohla vydržet a vyjely jsme do terénu, už jen proto, že sousedi zase vyvádí se zbíječkou. Ikdyž všude mokro a s deštníkem v ruce žádná klidná procházka, jsem ráda za tu chvíli na vzduchu a klidu. Večer je tu kvůli oslavám velký ohňostroj, když to půjde, tak bychom vyrazily ještě jednou.

marmla
27. zář 2010

Když je nás tu tolik, tak se zeptátm na radu.
Náš šestiletý syn, nechce jíst skoro žádné potraviny a třeba ani neochutná a radši bude hladovej. Máme tohle chování už přes rok, ale dnes jsem schválně koukala co snědl a teda nevim nevim, ale druhej čtyřletej syn toho snědl oproti němu dvakrát a možná i třikrát tolik. Já už nevím co s ním. Byli jsme i na vyšetření a tam nic nenašli, jenže pořád zkouším jak na něj a nějak si k němu nemůžu v jídle najít cestičku

helabella
27. zář 2010

Ahoj maminky,
můžu se k vám přidat? I když to "třetí mimi NA CESTĚ" už u mě asi dlouho platit nebude 😀 😀
Třetí mimi jsme plánovali, i když zvládat to asi nebude jen tak. Ale chtěli jsme víc dětí, tak je teď budeme mít 🙂

@marmla -- vidím, že máš podobný zkušenosti. Naše čtyřletá prostě jídlo vůbec nepotřebuje. Má pár jídel, který sní, ale taky ne vždycky. Ta mladší naopak jí celkem pěkně, ale taky nepřibírá, takže jsou obě hodně drobný. Byla jsem s nima na endokrinologii a jsou naštěstí v pořádku. Takže jsem se rozhodla, že jídlo asi nebudu tolik řešit, možná je to i svým způsobem snaha Kačenky získat pozornost. Zavedli jsme jednoduché pravidlo -- u stolu sedíme společně (i ten kdo nechce jíst) a jídlo máme (většinou) stejné. Kdo se nenají, ví, že nic jiného do další svačiny,oběda,atd.. nebude a tedy bude mít případně hlad. Většinou to Kačence ale vůbec nevadí, ale občas fňuká, že má hlad. Tak doufám, že jí to časem fakt dojde, že je lepší se aspoň trochu najíst.

pepibubu
27. zář 2010

ahoj holky, jdu vám jen vyjádřit podporu 🙂 Já se k vám přidám za pár let, možná dva, možná tři, ale vnitřně cítím že ještě nejsme doma všichni 🙂

Jen chci říct tohle: když se narodil Pepča, tak všichni "a kdy bude druhý?" když jsem otěhotněla podruhý tak to bylo "jééé tak brzo?" (otěhotněla jsem když Pepčovi byl rok). A teď všichni "to je škoda, že to není holka," za to bych střílela, Martin je úžasný miminko, a když řeknu "tak třeba do třetice tak si všichni klepou na čelo. Nevím proč, oni nám je živit nebudou... A jak tu už někdo poznamenal, děcka nepotřebujou luxus, ale lásku, objetí, něco do bříška a něco na sebe, ale jestli je to značka nebo sekáč, to jim je fakt putna 🙂

tak se mějte a držte se!

helabella
27. zář 2010

@pepibubu -- tak z podobných "hlášek" taky šílím. Většina lidí si myslí, že jsme si třetí dítě pořídili proto, že po dvou holkách chceme kluka. Dokonce se mě jeden soused ptal, jak dlouho to ještě budeme zkoušet, když to zase bude holka! Co na tom, že jsme prostě chtěli 3 děti? A že nám je úplně jedno jakého pohlaví?
Manžel už teď šílí z toho co se strhne, až porodím. Pokud to bude holčička, tak ho budou všichni litovat a pokud to bude chlapeček, tak zase budou mít řeči, že se konečně dočkal. Už jsem si říkala, že nejlepší by bylo mít teď kluka a pak si ještě pořídit čtvrtý dítě, aby bylo vidět, že nám fakt nejde o pohlaví 😀 😀 Ale obávám se, že bych čtvrté dítě vychovávala jako vdova 😀 😀

pepibubu
27. zář 2010

@helabella heli přesně, a já navíc tak nějak vím že to bude zase kluk (řekněme že jsem trochu čarodějka ;) ) takže už přesně vidím ty kecy kolem....

helabella
27. zář 2010

@pepibubu -- nejlepší je, že já sama vlastně ani nevím, co bych chtěla 🙂 S holčičkama už to máme zaběhnutý, nadále by se dědily oblečky... ale zase chlapeček by byl úplně nové "dobrodružství" a rozšířil by nám nově obzory. No necháme se překvapit, už to nebude dlouho trvat 😀

A co se týče financí, tak je fakt, že pokud má muž normální příjem, tak se člověk musí trochu uskromnit. A náklady do budoucna porostou -- školka, škola, kroužky... Ale nějak si pořád říkám, že dokud můžu koupit dětem ovoce, zeleninu, nechodí nahý...tak vlastně žijeme krásně. 🙂

pepibubu
27. zář 2010

@helabella to si piš..... je na jídlo, na oblečení, máme střechu nad hlavou a splácíme auto, tak co chtít víc....ale je pravda že jakmile někde na rádoby vtipnou otázku "a kdy bude třetí" odpovím zcela vážně že tak za tři až pět let, že se mezi tím chci vyspat, tak klesám na úroveň prvoka, protože to přece není normální, chtít a mít tři děti....

majatob
27. zář 2010

Ahoj holky, moooc dlouho jsem tu nebyla, co noveho? kdo vsechno uz ma miminka u sebe? 😵
Ja ted nejak nestiham, Tobik je strasnej vztekloun, Bibi je zas az moc rychla, tak mame veselo 😅 mimi uz krasne kopka, citim ho uz od 14tt, ale ted uz to pozna aj manzel kdyz si da ruku na brisko 😵 😵 😵 no a tak, prihlasila jsem decka do krouzku a jeste jsem nahodou dostala praci, tak jsme furt v jednom kole, ale aspon neni cas moc vysedavat doma a nudit se 🙂

helabella
27. zář 2010

@pepibubu -- mně stačí ke štěstí, že manžel se nakonec pro třetí rozhodl sám dobrovolně 🙂 Je teda fakt, že občas na ulici schválně vystrkuju břicho, aby bylo ještě větší, když vidím ty pohledy -- nejdřív lidi sjedou pohledem mě s břichem, pak Kačku, Štěpánku a pak se vrátí ještě jednou k mýmu břichu. A občas se i někdo ještě otočí 😀 Předpokládám, že si říkají, že jsem cvok nebo si to neumím ohlídat... Jasně, že občas panikařím, jak to budu zvládat, jak to zvládnou holky, jestli s manželem budeme mít ještě nějaký čas pro sebe...ale klady dalšího člena rodiny pořád převažují 🙂

pepibubu
27. zář 2010

koukám že jsem se vám sem dobře vtírla co .-) ale jestli mě nevyobcujete, tak občas ráda zajdu, konečně někde na mě nekoukaj jak na magora že chci tři děti 🙂 H taky ale trochu se bojí, přece jen živit pětičlennou rodinu není humor.... I proto chci ještě počkat, po mateřský s Martinem si chci udělat rekvalifikaci na účto a dělat ho z domova..... tak než se "zajedu"

helabella
27. zář 2010

@pepibubu -- nevím, jestli jsem ta pravá na vítání nových "členek", sama jsem nováček, ale snad to nikomu vadit nebude 🙂

Já z domova pracuju celou dobu, co máme děti -- ale je to naprosté minimum, zhruba 15-20 hodin za měsíc. A v poslední době nějak začínám horko těžko hledat čas i na tohle málo 😅 Ale zatím mě to baví, mám spojení s prací a nějaká ta koruna se taky hodí. Ale uvidíme, jestli to budu zvládat i nadále.

@majatob -- ani se nedivím, že jsi v jednom kole 🙂

majatob
27. zář 2010

@helabella jakou mas praci? 🙂 to je uplne idealni kdyz muzes pracovat z domu 😵

pepibubu
27. zář 2010

@helabella já doučuju angličtinu a občas chodím na placený průzkum trhu, ale uvažuju o něčem trvalejším... ne jenom kvůli penězům, ale i pocitu že jsem užitečná nejen na utírání prdelek 🙂

helabella
27. zář 2010

@majatob -- dělám účetní práce, ale nejsem opravdová účetní. Spíš jde o vnitřní sledování financí, kontrolu, jestli jdou peníze kam mají. A občas se k tomu připlete i nějaký překlad, ale už docela dlouho nic nebylo. A co děláš ty?

@pepibubu -- já taky občas dostanu nějaký ten průzkum, ale už je to horší kvůli hlídání.

helabella
27. zář 2010

@pepibubu -- s tím doučováním tě obdivuju, já bych neměla trpělivost. Dřív jsem učila Američany česky a musela jsem se hrozně držet, když jsem něco vysvětlovala po stý 🙂

marmla
28. zář 2010

@helabella No právě, že taky moc dobře ví, že nic jiného nedostane a za tím si dost stojím, ale kolikrát nejí skoro celý den nic a pak třeba ani večeři a jde spát třeba hladovej, to mně vždycky jdou slzy do očí ☹

marmla
28. zář 2010

Teď jsem to tu dočetla a koukám, že všude je to stejný, když jdu s jedním dítětem a s břichem, tak se ani moc lidí nezarazí, ale když jdu se dvěma a břichem, tak se lidi i otáčejí. Spousta lidí nechápe, že jsme si to přáli a že se nám nestala žádná nehoda, ale že je to dítě z lásky. Já tak nějak cítila, že nejsme úplná rodina a teď začínám mít v sbě ten klid, že to je to co jsem si přála. Mít kolem sebe děti, manžela a být spokojený. Vim, že si za deset patnáct let neřeknu a tak teď jsme promrhala dobu kdy být mámou a pak lítat po doktorech, abych něco dohnala. A myslím si, že pokud nám jednou hrábne, že si pořídíme čtvrtý, tak do toho opravdu nikomu nic nebude.
Měla jste to taky tak, že jste prostě cítili, že ty dvě dítka nesplňují tu Vaši představu té velké rodinky a ještě Vám ta ratolest doma chyběla??? 😎