Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

jindruna
16. lis 2010

Ahojky maminy,
mám velkou radost,volala jsem na genetiku-plodovka je v pořádku.Do týdne to přijde i poštou.Takže je to opravdu kluk a je v pořádku.Nemusím psát jak se mi ulevilo.Maličkej jako by věděl,že jsem nervozní a od rána se mele jako divej.Jako by se mi snažil říct,že v pořádku 🙂 Už zbejvá jen vybrat jméno. ☹

honzulka
16. lis 2010

@jindruna gratuluji k plodovce!!!Věřím,jak se ti ulevilo... 😉
@jasamin moc hezký,jak si užíváš ty tři dítka... 😵 Taky se na to těším..sice to bude dost náročný,ale těším se na ten rachot... 😉
@emtu s tou taškou to bude ještě zajímavý... 😀 Máme jich tu za poslední dny opravdu více než dost,takže záměna je více než možná... 😀 Já hlavně nevím,co si všechno vzít,tak to musím nějak probrat... 😖Jinak doktorka mě vyšetřovala,ale o tom pondělku mi řekl ten můj MUDr.u kterýho jsem pak byla na UZ....To je právě tak,že je tam pokaždý jiný doktor a každý má prsty jiný,takže u Toma jsem byla jednopu na 2 prsty,pak na jeden atd.Takže to moc neřeším... 🙂

Já myslím,že v to pondělí mám jít s taškou kvůli tomu,že bych možná šla na toho SC..Jednak kvůli tomu jak mě zlobí ta jizva(a že dnes mě tedy bolela víc než kdy jindy) a že malá má už teď ten odhad dost velký,tak aby nebyla moc veliká..Prostě si myslím,že hlavní důvod je to,že jsem po tom císaři...Všichni mi okolo totiž ujišťují,že stejně půjdu určitě zase Sc...Tak uvidím..Sousedka šla prý taky s taškou a pak jí zase poslali domů... 😎

helabella
16. lis 2010

@jasamin -- napsala jsi to fakt moc pěkně. Myslím, že tady to všechny moc dobře chápeme 😉 Já si taky užívám, že je nás 5... přijde mi, že takhle to má být a že v tom jsou plus pro každého z nás. Sice nestíhám, jsem unavená a nebaví mě v noci vstávat, ale jsem moc šťastná. 🙂 A navíc nám super funguje kojení!!! Dneska jsem byla s Františkem v poradně a za 14 dnů přibral 410g! Takže se ode mne fakt naučil pít a vypije si kolik potřebuje. Mám z toho hrozně velikou radost.

@jindruna -- gratuluju k dobrým výsledkům! A k potvrzenému chlapečkovi 🙂 Máte nějaký užší výběr na jména?

georgine
16. lis 2010

@jindruna gratulka k zdravému chlapečkovi..
@helabella jsem ráda že se Franta rozhodlo spolupracovat a užíváš si rodiného hnízděčka..

jindruna
17. lis 2010

Dobré ráno,

@helabella se jménem je to těžké-máme to v rodině už hodně probrané.
Vojtíšek ani Toník neprošel u manžela.Zbejvá ještě Jindříšek(ale já,můj tatí,manžel a manželova maminka se jmenujeme stejně) 😀 😀 ,pak ješ Malyáš a Jenda.Jsem moc zvědavá na čem se nakonec shodnem. ☹

emtu
17. lis 2010

Hezký den všem, ačkoliv počasí stojí za starou belu.
@jindruna Taky moc gratuluju k výsledkům a s hledáním mužského jména naprosto souhlasím, je to dřina. U nás v celém širém okolí je 98% převaha chlapstva a jména vystřílená.
@helabella Tak to je skvělé, že jste to nakonec zvládli. Mohla bys z fleku dělat laktační poradkyni 😉 , hádám. Tak jen tak dál.
@honzulka Všechno nejlepší k narozeninám! Řádně je zapij maliníkovým výluhem! Šmírovala jsem ti ve fotoblogu a obdivovala tvoje malé břicho! To moje je děsně úzké, ale trčí tak 10 metrů přede mně a visí mi hrozně dolů, takže od srpna mi lidé říkají, že už ho mám hrozně dole, že už asi brzo budu rodit. Myslela jsem si, že je to kvůlivá tý jizvě od Sc, ale ty nic takového nemáš, to je nečestné a nesportovní 😎 ! Jinak koukám, že u vás asi chodí povinně s taškou od 39. tt na kontrolu všichni, tak si to tak neber 😉 !
U mě KO dopadla OK, uf, až na to, že tuleň na CTG samosebou spal (tak, jako minule byl naopak ukázkový) jak dřevo. Navrhovala jsem tu hlásnou troubu, ale zdá se, že ve FN Plzeň takovou polnici nemají a musela jsem se jít procházet na chodbu (ještě mi nabízeli schodiště, ale to jsem (vzhledem k dávno řečenému) s díky odmítla. Naštěstí stačilo 100 m kachní chůze a tuleň ožil až moc, protože pak ho zase naháněli po celém břiše. A já dostala mnoho vzteklých a pomstychtivých kopanců 😝 . Tak za týden di dáme repete, pokud se ovšem ještě vejdu do auta. Včera jsem k hrůze zjistila, že ta mezera mezi vrcholem mého břicha a volantem, je na 1 prst, mám-li zůstat v gynekologickém žargonu 🙄 !

jasamin
17. lis 2010

Ahoj holky.
@jindruna - to ti věřím, že se ti ulevilo. Musely to být asi pořádné nervy. Přidávám se tedy ke gratulacím ke zdravému chlapečkovi. Te´d si už jen užívat 🙂 .
@helabella - tak to je paráda, že jste to takhle krásně zvládli. Jste šikulky. Musela to být dřina, co?
@honzulka - sice nevím, že máš narozeniny, ale když to píše EMTU, tak to tak asi bude 😀 . Takže vše nej, nej a nej.
@emtu - jak to, že jsi odmítla schody? Holky pokud chcete porodit rychle, tak schody to jistí 😀 😀 😀

emtu
17. lis 2010

@jasamin No to já vím, že schody to jistí, ale pěkně až v prosinci, teď nechci rodit ani náhodou. Sotva jsem se dala do praní oblečků a plín, tak mi do věčných lovišť odešla žehlička a teď čekám na novou. Manžel stále na cestách a ještě ani nesešrouboval postýlku, která je kdesi složená. Jen ať se tuleň ještě tulí u mě v břiše. Ačkoliv dneska mě přepadly nějaké hormony a přišel na mne záchvat tulení a musela jsem se jít tulit ke klukům. Jenže ty prďolové už na mne dlabou 😠 , musela jsem téměř škemrat 🙄 .

celebes
17. lis 2010

Ahoj, tak včera se konečně moji rodiče dozvěděli, že nás bude v březnu o jednoho víc, použila jsem osvědčený recept - dopis od ježíška, který jim oznamuje, že v březnu dostanou opožděný dárek pod stromeček spolu s fotem z ultrazvuku. Moc se mi tom nechtělo ještě říkat 😉 a to jsem teprve ve 22týdnu 😀 😀 😀 , ani jsem raději nešla k obvoďákovi pro razítko do průkazky (strašná drbna) 😅 😅 . Bohužel už to někdo stihl roznést, tak aby se to naši náhodou nedozvěděli od někoho cizího tak jsem šla s pravdou ven. Proběhlo to celkem v klidu - akorát jsem čekala, kdy přijde na řadu otázka ohledně bydlení a byla hned druhá 😝 😝 😝 . Bydlíme v rodinném domku, kde v přízemí žije tchynin bratr s manželkou, dospělým synem a maminkou. My obýváme první patro, už teď je tam husto, žije s námi super tchýně takovou bych přála snad každé. Takže tchynina ložnice, koupelna, záchod, kuchyň, společný obývák a naše pracovno-ložnice-dětský pokoj. 🙂 Opravdu nevím, jak se tu v březnu směstnáme - ještě to bude zajímavé 🙂

helabella
17. lis 2010

@jindruna -- Jindříška jsem hrozně chtěla, ale nakonec neprošel u manžela. Neříkej, že se fakt všichni jmenujete stejně? To snad ani není možné, taková náhoda 🙂 😀

@emtu -- někde jsem četla, že prý dobře funguje, když se těsně před monitorem sní něco sladkého -- že to prckovi doleje energii a pak řádí 🙂 Tak to příště můžeš zkusit. A jinak souhlasím, že se jmény pro kluka je potíž. U holčiček mi přijde nějak větší výběr.

@jasamin -- no byl to boj -- hlavně psychicky... ve smyslu, že přeci musím umět nakojit vlastní dítě, co bych to jinak byla za matku 😝 Teď si hrozně užívám, že se Fanoušek u prsa občas zalyká jak hltá 🙂

helabella
17. lis 2010

@celebes -- to je fajn, že to u vašich proběhlo nakonec dobře. Určitě pak z mimča moc nadšení 🙂 S tím bydlením to musí být náročný... jestli to dobře chápu, tak máte vlastně jen jeden pokoj plus to společné? Aspoň, že tchýně je fajn, to nemůže říct každá 🙂

jindruna
17. lis 2010

@helabella noo jo samej Jindřich a Jindřiška 😀 😀 😀 ,ale když si uvědomím že to bude BERAN a k tomu ještě by to byl Jindřich-no nevím,nevím.Bude to asi oříšek vybrat jméno.

marmla
18. lis 2010

@jasamin No já mám nahoře osm kilo, což celkem jde a je fakt, že jediné co mi narostlo jsou boky a bříško. V týdnu dám nějaké fotečky. Ty to popisuješ tak krásně, že se opravdu o to víc těším na toho našeho drobečka. KLuci budou taky podle mně z miminečka vyprdnutý a budou mít doma neuvěřitelnou změnu, jen doufám, že se všichni tři nebudou navzájem překřikovat 😀

marmla
18. lis 2010

@jindruna Taky moc gratuluju k dobrým výsledkům. Nesouhlasím, že se jmény pro kluka je to těžké. My měli několik favoritů a nakonec jsme dali jméno nebo spíš dáme až se narodí jméno které se vůůůůbec nikomu nelíbí a proto víme, že je to to správné, takže Gabriel. U prvního syna mi všichni jméno vymlouvali a jsem ráda, že jsem poslechla svou intuici a jméno jsme dali správně První je Kristián. U Dominika jsme se moc netrefili, těch jje celkem hodně a to i vě školce
@helabella Super, že Vám jde kojení tak krásně. A Taky to píšeš moc krásně, jsi unavená, ale stojí to za to.
@emtu S těma schodama si to budu pamatovat, tak vyzkoušíme až bude čas, zatím ať si broučínek hoví u maminky

honzulka
18. lis 2010

@helabella Moc gratuluji ke kojení...Tohle jsou přesně věci,které si myslím,že maminu nakopnou... 😵
@emtu děkuji za přání... 😵 Taky nevím,jak to víš,ale asi jsem to psala,co... 😀 No můžu Vám říct,že snad jen dvě přní nebyli s doptazem kdy budu rodit nebo zda už rodím... 😠 Začínám být nervozní a tyhle dotazy jsou v tuto chvílimoc příjemné... 😠 Ale zase na mě asi myslí... 😀 Jinak břicho moc malé nemám,to ty fotky zkreslují,ale pravda mi dost lidí řeklo,že tomám jen v břiše,což jsem u kluků neměla,u těch jsem byla kulatá všude... 😀
No a do nemocnice si mě zvou s taškou možná kvůli tomu,že jsem četla tady v jednom tématu,že po prodělaném SC nenechávají přenášet a já v pondělí budu už vlastně 39+4(pan doktor to měl napsaný o dva dny méně a proto mi to asi řekl,že mám přijít s věcma.. 😀 )...Jinak u nás právě normálně rodící nechávají max.10 dní přenášet.. 😎
A co se týká monitoru..Já chodím pěšky do třetího patra a většinou jdu na něj hned a jednouprcek spí,pak zase řádí,tak nevím,co na to má vliv... 😀
Jinak máme připravený pokojíky,už jen dostěhovat a můžeme bydlet... 😵 Tak jsem ráda a mažu pro Jeníka..
tak papa a všem hezký zamračený den.. 😉

jasamin
18. lis 2010

@marmla - tak to jsi taky přibrala málo. Já přibrala za celé těhu 7kg a když jsem přišla z porodnice tak jsem měla dole 8kg a za další 2 dny další kilo. Takže už mám o 2 kila míň než před těhu. Já myslím, že to spalujem tím kojením. Hlad mám furt velký a všechno co sním spálím a i něco navíc. Akorát, že já jsem hubená už tak , takže pro mě další hubnutí je blbé.
Jinak píšu co cítím, ale víš jak ty hormony dělají divy. Jsem te´d tak nějak víc naměko 😀 Kluci budou určitě nadšený.
S tím jménem s tebou souhlasím. Já jsem to samé. A just bych dala to co se druhým nelíbí. Takže ti fandím 🙂
@helabella - to je fajn, že jste to zvládli. My s tím naštěstí problém neměli, ale s tím zalykáním jsi mě pobavila, protože ten můj brouček někdy tak hltá, že se mi jednou málem udusil. To jsem s ním musela třepat vzhůru nohama ať se nadechne. Teď už se směju, ale v tu chvíli mi do smíchu fakt nebylo.

emtu
18. lis 2010

Ahoj holky!
@honzulka Já vím všechno, jak španělská inkvizice 😠 ! Tak pozor na mne! Můj Mudrc taky říkal, že bych po tom Sc neměla dlouho přenášet, ale co myslel tím dlouho, to teda netuším. Jak ale říkám, moje břicho už teď expandovalo do takových rozměrů, že nějaké dny navíc už to nemůžou vytrhnout 😉 . Každopádně od pondělka se nehnu od telefónu 😉 .
A gratuluju k pokojíkům!!!! Říká se tomu záchrana v poslední chvíli 😀 .

@marmla Myslím, že ani náš Jáchym příliš příbuzenstvo nenadchnul, prý kvůli tomu, že se to nedá moc zdrobňovat. Jako by se na miminko muselo nutně žvatlat a šišlat 😝 a stejně si pak něco člověk vymyslí. Ale jak píšeš, u Jáchyma rozhodně nehrozí, že se jich ve třídě pak sejde pět. Než se narodili naši kluci, znala jsem 1 Vojtu a žádnýho Filipa (krom jedné andulky 🙂 ), a pak se s nima roztrhl pytel. Takže jen vzhůru do Gabriela! Ať je to trochu rozmanitější!

emtu
18. lis 2010

@helabella Děkuju za radu 🙂 ! Takové rady mám já ráda! A hlavně mám ráda sladké 😉 ! Takže to nebude problém splnit. A když si tak vybavuju, tak před 1. CTG jsem byla s kamarádkou v naší oblíbené cukrárně a Jáchym pak šel natočit jedna báseň. Že by to teda mělo něco do sebe? 😵
@marmla Jo, ještě k těm schodům. Když jsem přenášela dvojčata, tak mi ani schody nepomohly 😠 , ale asi to bylo proto, že v porodnici měli jen 2 patra a ne 6, jak zdolala atletka jasamin. Sice jsem je dala několikrát, ale když jsem je funěla po 3, tak mne odchytla sestra a zakázala mi to 😠 . Protože to bylo na Silvestra a ona myslela, že chci rodit jako první v roce a zkazit jim večírek 😉 . No, stát se hlavní hvězdou večera a rodit mezi sklenicema šampusu jsem teda rozhodně netoužila, jen jsem myslela, že by kluci mohli být na 1.1., protože to jsem narozená i já 😵 .

marmla
18. lis 2010

@jasamin Tak to jsi opravdu moc nepřibrala, já bych taky měla míň, ale začla jsem zadržovat vodu v nohách, takže to se taky počítá, ale kažopádně když shodím po porodu co jsem přibrala tak budu nadšená a spokojená, ale já zase takovej hubeňour nejsem.

@emtu Jo tak to s těma schodama je taky dobrý, takže si najdu nějaký panelách a nejlépe s dvanácti patry a uvidíme, jestli to k něčemu bude, ačkoli na mně tohle nikdy nefungovalo, ale teď by mohlo, když se čípek zkracuje a děloha je akčnější než u kluků. No a stěma jménama je to nejlepší vybrat, co nemá každé druhé dítě, naprosto se děsím, že budem na hřišti a já na děti zavolám a otočí se půlka hřiště. Hlavně nemám ráda, když se dávají jména po rodičích, myslím, že každé dítě by mělo mít své jméno a takové jak to cítíme, ale každopádně nikoho neodsuzuju, když si to tak udělá. Jo a moje babi říkala, ať dáme malímu třeba Jaroslav, Miloslav a tak, tak mně moc pobavila a poprosila jí, aby jméno nevymýšlela, že už ho Gabrielek má. A se zdrobňováním, to podle mně příjde samo. My říkáme Kristiánkovi, Krisi, Kristýno a Dominikovi, Domčo, Domísku... 😀

helabella
18. lis 2010

@marmla -- já taky nemusím jména po rodičích. Myslím, že je to škoda, když je tolik pěkných jmen 🙂 Nedávno v obchodě jedna paní obdivovala Františka a zeptala se na jméno. A když ho slyšela, tak se zeptala, jestli je to po tátovi nebo po dědovi... mě tím tak překvapila, že jsem jen vyhrkla, že po nikom, že jen tak 😀 V rodině trošku trvalo než si zvykli na Štěpánku a vlastně i teď Fanouška, protože není dost moderní 😀 😀

@honzulka -- gratuluju k pokojíkům, tak už může malá na svět 🙂

@emtu -- s těma schodama je to dobrý. A kdy se kluci nakonec narodili?

marmla
18. lis 2010

@helabella No to je ono, pokud nedáš jméno, Tomáš, Pavel nebo Jan tak lidi čuměj jak exoti. 😠

melivan
18. lis 2010

Ahojky
@helabella A to jako je špatné že nedáš jméno po někom v tvé nebo manželově rodině?To je snad tvoje věc.Mi máme sice cizí ale nám se to prostě líbí no a co?Myslím že je to každého věc

helabella
19. lis 2010

@melivan -- přesně tak, je to každého věc. Ale v manželově rodině to asi trochu berou tak, že je to chyba. Manžel se samozřejmě jmenuje po svém otci 😀 Navíc, když už jsme konečně zvládli toho kluka ... holky jsou přeci fajn, ale kluk je kluk, ne? 😝 😀 Jsem na ně docela nabroušená, protože se ani neobtěžovali mi poslat blbou sms k narození Fanouška a navíc se na něho ani nemůžou přijet podívat, protože mají přece moc práce 😠

Mám dvě kamarádky, které daly dětem hodně neobvyklá jména (asi jsou s těmi jmény jediné v ČR) a přijde mi, že člověk si na to prostě zvykne, jen co mimčo uvidí. Prostě je to ta a ta a už tě pak nenapadne, že by se bývala mohla jmenovat úplně jinak. Mně se strašně líbí taková ta stará jména -- Antonie, Josefínka a u kluka byl můj favorit Jeroným. Ale to už je na manžela moc 🙂

honzulka
19. lis 2010

Ahoj holky...jdu na Vás zase na chvíli mrknout,než budu bez PC,musím toho využít... 😅 Vůbec nevím,co pak budem dělat,páč v tý vesnici UPC není,tak to budem muset řešit nějak jinak a já nevím zatím jak... 😔 A jak to vydržím bez PC,to už vůbec nevím... ☹
@emtu já četla v jednom tématu tady příběh jedný holčiny po dvou SC a právě psala,že měla vzhledem ke kompl.při prvním SC rodit ve 39 tý...To už nestihnu,ale myslím,že mě do soboty nenechá...Já bych snad i raději aby mě už v pondělí odrodili...Je to dlouhý a hlavně už se ani nemůžu hýbat,spát,berou mě záda,dnes mě v noci chytlo břicho,ale jen levá strana,takže žádný poslíci asi... ☹
Hlavně mám pro kluky navaříno,zase kus bytu vystěhovanýho,tak jsem ráda..O víkendu budeme zase vybalovat a snad to do pondělka uteče... 😝 Dnes asi jak jsem druhý den balila a trošku stěhovala,mě brala jakoby kostrč nebo levá kyčel a tak jsem si říkala,že bych mohla třeba v noci porodit a MM jen napsat ráno zprávu,že je malá venku a že jsme v pořádku... 😵 Myslím si,že by brečel štěstím a pak teprve byl naštvaný,že mě nevezl do porodnice on... 😀

honzulka
19. lis 2010

Jinak k jménům.... 😀 Já myslím,že si lidi můžou trhnout nohou... 😉 My jsme paradox,páč na nás zase teď všichni skoro koukají skrz prsty,že budeme dávat Terinku... 😨 Mně se to jméno prostě líbilo už když jsem čekala Jeníka a nemůžu za to,že ho dává skoro každý... 😉 Chtěla jsem ještě Verunku,ale to se MM nelíbilo,takže rozhodl takto a holt budeme doufat,že nebude mít štěstí na jmenovkyně... 😀 Hlavně tím,že máme Jeníka,tak jsme hledali taková ty klasická jména... 😉

honzulka
19. lis 2010

@helabella MM se zase jmenuje po své matce a jsem ráda,že budeme mít holčičku a nebudeme muset řešit dědění jména... 🙂 Jinak já jsem taky zvědavá,jestli se tchán se svojí matkou přijedou na malou podívat... 🙂 Moc tomu nevěřím...a je mi to asi jedno..Tchýně tam bude pečená vařená,páč měla jen dva syny a holčičku si moc přála a tchán holt nadšený není od začátku,tak jsem se s tím nějka zžila..A slyšet,no to jsem zvědavý jak to budete zvládat???To mi fakt nechybí... 😒

honzulka
19. lis 2010

Tak jsem si tu popovídala a jdu se svalit k TV na pohádky s Jeníkem... 🙂

emtu
21. lis 2010

Koukám, že je tady ticho po pěšině, tak snad se nedějí nějaké nepravosti!
@honzulka Na zítřejší výpravu do nemocnice ti držím palce a doufám, že nezapomeneš tu tašku 😀 ! Telefon budu mít ve střehu a uši na šťopkách 😉 . A pokud budeš zítra rodit, tak je to hezké datum - 22.11., skoro škoda toho nevyužít, ne 😉 😉 ?

marmla
22. lis 2010

Ahojky Holky
Tak koukám, že se tu nic neděje.
Nevim kolikrát za den mi tvrdne bříško, ale cítím, že se něco děje, ale jako vždy mi v pátek oznámí doktor, že je vše ok, 😀

@honzulka Držím dnes pěstičky

helabella
22. lis 2010

Ahoj holky,
tak jsem zvědavá, jak dopadla dneska honzulka. Třeba už bude mít za chvilku berušku u sebe 🙂