Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

honzulka
22. lis 2010

Ahoj holky...jsem zpět doma,žádná změna,i když říkal doktor,že se krásně připraviji... 😀 Stále jsem ale jen na prst,myslím,že mji dělal Hamiltona,páč to dost bolelo a i mi řekl,že mi trošku pomůže a že bude nepříjemný... ☹ Opět optimista,že do soboty porodím přirozeně a pokud ne,tak v sobotu v 9 ránonástup k indukci,prý mi dají jednu tbl.a pokud se to nerozjede,tak teprve SC.Sám viděl,že z toho nejsem nadšená a měl pravdu..nějak jsem počítala s tím,že už budu mít nejpozději zítra malou u sebe... 🙄 takže zase týden nervů,i když pozitivní je,že můžu ještě MM pomoct a hlavně oba kluci mají afty v puse a Tom kulhá a nemůžu přijít na důvod..Neztěžuje si,že ho nožička bolí,lítá jak splašený,jen občas prostě zakulhá...A do toho mu leze ještě stolička... 🙄 Takže u nás veselo... 😝
tak zase mizím a večer nakouknu..papa

emtu
22. lis 2010

@honzulka Třeba to do zítřka ještě stihneš 😉 , když ti to tam pan Mudrc pozlobil... Vzpomeň na Jasamin a bacil rychlého porodu a zachovej chladnou hlavu 🙂 !
Já teď jedu s klucíma na plavecký trénink a mám z toho děsnou radost, neb venku hnusně, že by psa nevyhnal, natož těhotnou bábu, co už má volant až na břiše 😝 . Tak jdu vzdorovat nepřízni živlů a těsnému prostoru, zdar!

helabella
22. lis 2010

@honzulka -- já už ti prorokovala porod a ty jsi zpátky doma 🙂 Třeba ti ten Hamilton fakt pomůže, když už se tělo připravuje...Ale chápu, že už ses těšila na malou a na to, že to budeš mít za sebou. Tak moc a moc držím palce, ať se to do soboty samo rozjede!

honzulka
22. lis 2010

@emtu Já myslím,že se nic do zítřka určitě dít nebude... 😅 Dopoledne mě bolel jen ten spodek,ale od ležení s klukama jsem zase bez bolestí či nějaké změny,jen unavená... 😲 Jinak afty má v puse už i Jeník,takže paráda... 😖 Doufám,že nechytím něco i já... 😠
@helabella Já tomu moc nevěřím....Ve mně už se u kluků hrabalo tolik doktorů a bolelo to mnohem víc a nic se nerozjelo... ☹ U Jeníka jsem měla tři ty vyvolávací tablety a nic se nedělo,až když mi píchli vodu a ten Oxy.,tak se to rozjelo...Takže nějak moc nevěřím,že do soboty porodím...a ani moc tý jedný tbl. 😔 Přiznávám se,mám strach jak blázen,bojím se víc jak prvorodička,jestli to zvládnu,jestli jí zvládnu vytlačit,páč u Jeníka jak mi řekli,že můžu začít tlačit,kdyby mě to nutilo,tak jsem přestala cítit kontrakce a tlačila blbě... 😠 Takže bych proto raději toho SC.. ☹
Hlavně děkuji,že na mě takhle myslíte... 😉

emtu
22. lis 2010

@honzulka Nezoufej! Mudrc do toho vidí přeci jen lépe a když je on optimista a ještě tě pochválil, jak se hezky připravuješ, tak to třeba opravdu vyjde. Že máš strach, to plně chápu, taky na mne už někdy sedá panika. Chtěla jsem cvičit Gravidjógu - necvičila jsem, chtěla jsem pít maliník - nepiju, nevím, jak vypadá normální porod, jak se vydýchávají kontrakce, kdy se má a nemá tlačit, jsem takové pole neorané. Ale říkám si - prdím na to, nějak to dopadne a spíš mne pak víc znervózní, že nemám ještě zabalenou tašku do porodnice 🙂 .
Jináč jsem dneska měla asi 10minutovou kontrakci a to od smíchu, smála jsem se tak, že jsem vážně jednu chvíli myslela, že budu rodit na místě. A to mi jen MM pouštěl z youtube staré dokumentární záběry letců amatérů z počátku 20. století. Takové ty šílence, co si přivázali na ruce desky, na zadek dali směrovku a snažili se vzlétnout 🙂 . Já si to snad vezmu sebou do porodnice, kdyby se nic nedělo, tak todle mi zaručeně porod nakopne, teda aspoň ty kontra určitě 😉 .

jasamin
23. lis 2010

Ahoj holky.
Jen v rychlosti vás chci pozdravit.
@honzulka - jsem na telefonu a čekám 😀 Určitě kdyby cokoliv, tak písni. Jinak tedy v sobotu.? Držím pěstičky.
Já se taky bála 3 porodu, myslím, že to tak máme asi všechny.

marmla
23. lis 2010

@honzulka Tak držím pěstičky, aby se to rozhjelo samo. A na afty dej klukům jogurt z borůvkama a prostě vše s borůvkama. Mně to poradili doktorka, když mi Kris na afty trpěl se 40 teplotama a to je měl i pět dní, ty borůvky nám opravdu zabrali a pak je hoooodně dobrej tee tree olejíček, ale je to pěkně hnusný, ale na druhou stranu výborně rychle to pomáhá 😉

marmla
23. lis 2010

Jinak u nás dneska sněží a je bílo, tak maj kluci šílenou radost

emtu
23. lis 2010

@marmla U nás taky chumelí, ale je to děsná cachtanice a na zahradě je kluzko, tak už jsem si málem zkusila prvně v životě provaz 😝 . Marmli, ten tee tree olejíček se může mazat přímo na aft v puse? Já jsem to jednou zkusila dát na opar a ona ta pachuť toho oleje pronikla až dovnitř pusy a to byl teda nářez, tfuj hnůj, prskala jsem půl dne 😝 😝 🙄 .

marmla
23. lis 2010

@emtu Já ten olejíček normálně kápla na aftík a dala jsem klukům sladší čaj na zapití, je pravda, že je dost hnusnej, ale pomáhá. Kris hodně na afty trpěl, takže aby předešel těm komplikacím, tak dobrovolně olejíček si na aft nechá kápnout. Já ho třeba používám i na bolení v krku, pár kapek do vody a kloktat

marmla
23. lis 2010

@emtu a opatrně, žádný padání.
Kamarádka mi doporučila odvar ze lněného semínka, prý se může 6-8 týdnů před termínem porodu. Musím říct, že je to pěknej hnus, ale když by to malinko pomohlo, proč ne.
Zkoušela jste ho některá?

majatob
23. lis 2010

ahoj hoky, jdu se na vas po dlouhe dobe mrknout co je noveho 🙂 propasla jsem neci porod? 🙂

@marmla ja jsem sliz pila a taky malinikovej caj (a homeopatika atd.) a porod byl jedna basen 😉 urcite to zkusim zas 🙂

marmla
23. lis 2010

@majatob Děkuji tak ten hnus nějak přežiju, ale kdybych měla porod v pohodě, tak to za to stojí.

majatob
23. lis 2010

@marmla ja jsem to pila naraz s tim malinikem, v deci vody uvarila lzici seminek, nechala vychladnout a pak to precedila do maliniku a osladila medem, sice ten sliz citit byl, ale nebylo to tak hrozny jak to tlacit samotny 🙂

majatob
23. lis 2010

@marmla no a pak muzu doporucit jeste epi-no, bez toho uz taky ani ranu, to podle me pomohlo uplne nejvic 🙂

honzulka
23. lis 2010

Ahoj holky..zase skáču před odchodem pro Jeníka... 😉
@marmla borůvky mi bohužel sní max.Tomik.... ☹ Jeník jí z jogurtů pouze bílou activii a pak jen Paulu a Actimel..Jiný mléko do něj nedostanu... 😠 Tomikovi docela pomohla ta fialka a sousedka mi dala nějakou vodičku,ale ta asi žádný zázrak,J.měl do rána další na druhé straně jazyka... ☹ Ale zatím jsou bez teploty,dokonce na dnešek i Tom po dlouhé dopbě od půlnoci spal nerušeně.... 😵 A ten olejíček nevím,páč jsem mu ho kdysi dala na štípanec a on se mi po něm nějak víc osypkal....
@marmla jinak já pila maliník i u Toma a žádný zázrak se nekonal a teď jsem ho taky pila,ale teď už se mi do něj moc nechce,respektive mám problém si ho vůbec udělat a vypít.... 🙄 Ale určitě s ním nic nezkazíš..Semínko bych jako sliz nezvládla,dávám si ho jen do jogurtu... 😉
@jasamin @emtu dám určitě vědět kdyby něco,ale zatím se vůbec nic neděje...MM mi jen řekl,že mám břicho nějak níž,ale nepřijde mi to a bolí mě občas spodek,toť vše... 😉

@emtu já bych mu věřila,ale u jeníka mi taky řekl,že ho nedonosím a přenášela jsem a u Toma taky... 😀 Ale teď to moc neřeším,prostě čekám a pokračuji v balení... 😀 Já si totiž taky přijdu jak střívko-budu rodit po třetí,tak si myslím,že tak na mě budou i koukat a čekat zkušenou rodičku a já vlastně taky nevím,co je normální přirozený porod.... 😠 Přemýšlím o tom,že jim tam hned nahlásim,že jsem jak prvorodička a po své zkušenosti s koncem porodu ať počítají s tím,že možná nebudu zase cíti kontrakce,tak ať velí kdy tlačit... 😀

marmla
23. lis 2010

@majatob Tak bez epi se ani rodit nechystám pokud se opět bude táhnout, to je taky jediný co mi pomáhalo se otevřít, ach ty vyvolávaný porody, holky já chci taky rodit přirozeně z ničeho nic

@honzulka Tak to je blbí, tak držím pěsti s aftíkama, aby byl pokoj. Mamka mi říkala, že je i nějaký sprej a že prý perfektně funguje, ale nemám s tím zkušenosti
@honzulka Jakým způsobem Tě prosimtě bolí spodek? Já když chodím a nebo v noci mně bolí jakoby spodní část dělohy, je to dost nepříjemný, tak čekám jewstli se něco děje a doktor mně bude zase hnát do postele

majatob
23. lis 2010

@marmla akorat ja mluvila o epi-no (balonek na pripravu hraze pred porodem) ne o epiduralu 😉

marmla
23. lis 2010

@majatob aha, tak mi to prosím vysvětli, o tom jsem nikdy neslyšela, děkuji

majatob
23. lis 2010
marmla
23. lis 2010

@majatob děkuji kouknu na to

honzulka
23. lis 2010

@marmla spodek mě bolel už dříve,hlavně když jsem třeba chodil nebo se zvedla,ale včera mě bolel jak kdyby mě někdo snad znásilnil či co... ☹ No a dnes se asi něco děje,páč mě bolí podbřišek...jen vůbec nevím,podle čeho soudit,jestli je to i jizva,páč ji mám dost nízko... 😕 Tak uvidíme,jaká bude noc... 😀

emtu
23. lis 2010

@honzulka Všecko jim to řekni, já budu taky křičet a škemrat o nápovědu 😉 !
Dneska ctg šílené. Tuleň byl vzhůru, dostatečně povzbuzen tvarohovým zákuskem a turistickým výšlapem po městě, ovšem jeho chování se neslučovalo s dobrým vychováním. Nešel vůbec nalézt, když už ho sestra chytila, chvíli počkal, až nasadí sondu, pak udělal manévr a zmizel v břišních hlubinách 😝 . A tak pořád dokola, je to naschválníček a zkejsla jsem na tom loži skoro 1 hodinu. Jináč máme odhad 3200g a tak to na počítači házelo TP na 14.12. Tuleň se zdá dobře uveleben a nikam se nechystá. Toť mé veškeré noviny.
@majatob Já jsem o tom Epi-no četla prvně až předevčírem a musím říct, že jsem jen valila zraky. Myslíš, že to opravdu má nějaký fyzický účinek? používala jsi to už u Tobíka Tudlíka nebo až při Pucce Bibince? Jako kvůli srovnání... 🙂

emtu
23. lis 2010

@honzulka Ha, je to tu! jdu si nabít mobil 😎 .
@marmla Mně už spodek bolí víc než měsíc, ale myslím tím úplný spodek, ty stydký kosti. je to čím dál tím horší a mám dojem, že se celá rozestupuju, jak ta jeskyně Sezame, Sezame otevři se 😲 ! A dneska po tom nepodařeném provaze na mokré trávě obzvláště! 😒

honzulka
23. lis 2010

@emtu člověče,nemělá já to taky tak v tomhle termínu... 😀 A týden na to otevřená na prst,takže nezoufej... 😉 Jinak myslím,že to jsou jen poslíci... 😉 Hlavně se mi to dnes vůbec nehodí-jsem doma bez MM a Jeník k těm aftům začíná mít trošku teplotu,takže bude muset zítra být doma... 😉 Mně hlavně trošku děsí,že takové bolesti jsem měla u Tomika-jen podbřišek a nevolnosti...byla jsem s klukama ve vaně a nějak žádná změna nenastala,takže uvidíme... 😉Najedla jsem se a půjdu lehnout k ordinaci a v noci uvidíme... Ale mám taky čerstvě nabito... 😀 Normálně furt přemýšlím,kde budu funět,když tady mám tu mamku a děti.... 🙄 Před mamkou to fakt nedám-ona je schopná stát za mnou a koukat na mě a to by mi hráblo... 😠

majatob
23. lis 2010

@emtu az u Bibi, protoze u Tobika jsem se natrhla a chtela se tomu podruhe vyhnout 🙂 a vyplatilo se, takze ted uz na me epino ceka ve skrini nez se dohrabu k tomu 36tt 😀

honzulka
24. lis 2010

Ahoj holky..jen hlásím,že jsme stále 2v1... 😀 Sice mě ten podbřišek občas chytne,ale nic víc se nerozjelo... 😒 jen se malá moc nehýbe,tak uvidím asi do večera,snad se umoudří... 😉 Tak zase kouknu nějak po obědě...

marmla
24. lis 2010

Holky díky moc
Koukla jsem na to epi-no je to zajímavé, já jsem se u Dominika měl 4 kila jen natrhla na jeden steh, takže to bylo v pohodě a hned jsem fungovala, takže teď tohle snad zvládnem taky, jen nenarazit na doktora co nastřihuje jen pro zábavu, že?
Holky moc se opatrujte. Mně se ty bolesti dost zhoršili od včera, takže se domnívám, že bych mohla mít nějaký zánět, takže v pátek na poradně to doktoru hned řeknu, je zbytečné rodit tak moc brzy.
Holky vyhrála jsem poukaz na 1500kč v betynce, tak tohle mi přišlo, to jsem si vybrala za tu cenu 😀

emtu
24. lis 2010

@majatob No tak jsem zvědavá, jak to dopadne u druhého pokusu 😉 . Já už stihnu jen několik maliníkových utrejchů 🙂.
@honzulka Tak třeba je to ticho před bouří 😉 . Zato mně v břiše právě proběhla Spartakiáda 🙂 .

emtu
24. lis 2010

@marmla Tak gratuluju k výhře, oblečky jsou moc hezké 😵 ! Ty bolesti mne mrzí, je fakt, že by to mohl být zánět močáku, tak nevím, jestli bys neměla jít k Mudrci hnedle 😒 ?! Do pátku ještě dlouhá doba.