Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

georgine
9. srp 2010

@maart je radost mít tak krásné děti jako máte vy.. fakt vaši partičku obdivuji, ráda bych se vám podobala,alespon s tou holčičkou na konec 😵 😵

maart
9. srp 2010

A no jo, Georgine, my se vlastne "zname"...tak ted teprve koukam, ze i u vas je Tretacek 😵 na ceste, tak to moooc gratuluju, to je krasa 🙂 . Klukanky mas vystavni panacky, hezounky moc jsou...holcicka na konec by byla fajn, ale ja byla pripravena i na dalsiho chlapika, i kdyz musim priznat, ze holcicka nas s manzelem moc potesila....ty ruzovy hadyrky.... 😵 😵 😵 😀 ...a hlavne jsou ty sily v rodine takovy vyrovnanejsi 😉 .
Tak si, devcatka, ta briska pekne uzivejte...jeste jednou hodne zdravi vsem!!!!

sara.max
9. srp 2010

@georgine a víš že bych to uvítala mít pár malých prcků kolem sebe! Ty moje děti už jsou fakt moc velké a samostatné, navíc mám dcerku celý srpen pryč. Jsem tak nějak pořád sama, nic moc nemůžu už dělat a děsně se to vleče. Měla bych si to užívat, ale asi je ta nuda horší než víc práce. Dokud jsem vše chystala, tak to bylo fajn, ale teď mi prostě chybí práce. Ještě že manžel je natolik solidární, že se semnou dělí o práci aspoň na PC. 😀 😀 😀 Chystám mu nějaké grafy a podobné blbinky do práce a tak je to lepší. Ale stejně je to pořád jen o sezení, hrůza!!!

niki31
9. srp 2010

@sara.max Tak to opožděně gratuluji a přeji všechno nej..nej oběma lvicím 🙂. Mi nezbývá nic jiného než ještě jezdit sama, MHD to už neumím a čekat do večera, než se drahý vrátí z práce, to bych nic nestihla. 🙂 Naštěstí nemám problém s couváním podle zrcátek, jinak bych byla v háji, taky už se neotočím dozadu 😀 . Rozhodit jsem tě nechtěla, já pořád doufám, že se tělo nebude chovat jako u prvorodiček, ale přesně naopak 😉 . Jeden můj známý léčitel tvrdí, že myšlení je hmotné, takže jsem se teď rozhodla, že rodit budu max 2 hoďky a hotovo. 😀 A samozřejmě to bude téměř bezbolestné, však už bolesti máme za ty roky dost, no né? 😀 😀
@georgine Děkuji za přání pro Adélku 🙂 Jméno ti schvaluju, je fakt hezké 😉

sara.max
9. srp 2010

@niki31 Tak to beru, já si tedy taky naordinuji maximálně 2 hodiny a dost. 😀 😀 😀

Mimochodem dnes jsem se dověděla, že manžel odjíždí příští týden na služebku, to by byla sranda, kdyby se malé chtělo ven, zrovna v tu dobu! 😀 😀 😀 Jo a ještě jedna chuťovka, naši sousedi se rozhodli rekonstuovat, takže na konci srpna a začátku září se bude barák otřásat v základech. Je mi jasné, že přijedeme z porodnice do toho nejlepšího, určitě se tak zrovna trefíme do nejblbějšího času! Chtěla jsem rodit o něco dřív než v půlce září, ale teď si říkám, ať ještě vydrží. Tak teď sama nevím, kdy by to bylo nejlepší.

niki31
9. srp 2010

@sara.max Tak to radši zkřížit nohy a nepustit ji ven, dokud neskončí bourání. 😀 U nás se teď mění nájemníci ve dvou bytech pod náma, tak jen doufám, že žádné rekonstrukce probíhat nebudou, protože barák je nový jen pár let. Protože kdyby jo, tak taky zkřížím nohy a rodím až do klidu, i kdyby to mělo být až říjnu a měl by to být malý sloník. 😀 😀 Mám ráda doma klid, a kdybych k pláči miminka měla poslouchat kladiva a vrtačky, tak by to asi někdo hodně odnesl 😀

sara.max
9. srp 2010

@niki31 My jsme rekonstruovali v lednu celý byt a ještě k tomu za běžného provozu. Kdo nezažil tu hrůzu nemůže pochopit. Byla jsem fakt ráda, že jsem chodila do práce, protože ti co byli doma (většina našich sousedů jsou důchodci), byli chudáci. Navíc se to protáhlo o celý týden, kvůli různým problémů, o kterých jsme předem neměli tušení. Když si představím, že bych to měla doma jen co se vrátím z porodnice, to je fakt na mašli. Jenže já ani nemám kam jet, kdyby se to náhodou stalo. Než být u tchýně, to raději bourání. U moji mamky to taky nejde. Navíc přece jen člověk potřebuje soukromí a klid, zvlášť ten první měsíc než se dá dohromady. No prostě bezvýchodná situace. Asi bych kroužila celý den s kočárkem kolem domu, i kdyby si sousedi mysleli, že s tím chlubením to přeháním 😀

georgine
10. srp 2010

dobré ráno ženský,
no ačkoli nemám ani potvrzeno že jsem těhu od doktora, tak mě vylízí břicho jak blbec 😀 , je to šílené, jakse říká u 1 dítěte si žena kupuje těhu oblečení kolem 6 měsíce, u 2.dítěte si kupuje kolem 2 měsíce a u 3. dítěte se těhotenské oblečení stalo jejím běžným 😀 😀 a jiné nenosí 😀
asi tak dopadnu, je mi totiž trochu trapné špulit břuch, resp. vydechnout 😅 ač jsem možná v 1.měsíci 😅 😀 ael jak to tak sleduju tak to na mě příští měsíc půjde vidět..jak jste na tom vy?? 😅

sara.max
10. srp 2010

@georgine ahojky, já jsem si myslela, že to na mě je vidět "už" ve čtvrtém měsíci, pyšně jsem se špulika kudy jsem chodila a když se na svoje fotky z toho období koukám dnes, tak se musím smát, protože tam není nic vidět. Mně vyskočilu pořádné těhu bříško až koncem pátého měsíce a to když jsem potkala kamaráda, tak mi říkal, že se bál zeptat, protože mu to připadalo, jako že jsem jen malinko přibrala. Prý by to ani nepoznal 🙂 Zato teď si to vynahrazuji. Schválně hodím do alba pár fotek a posuďte samy 😀

georgine
10. srp 2010

@sara.max pěkné banďerko...
no máš recht že jsi vypadala spíše obtloustle, ale já taky tak nějak, jo to je to období kdy je něco dole povolené ale zárověn mám větší nacpaný žaludek, tak to pak udělá jak bych byla tak v pátem měsíci 😀

sara.max
10. srp 2010

@georgine no břušo je pořádné, jen mě mrzí, že je tak popraskané. Ale to je bohužel pozůstatek z doby před 17 lety, kdy nám nikdo neříkal.... mažte si bříška !

georgine
10. srp 2010

ále to máš jedno já taky mazala jako divá a u 2. jsem taky rupla, spíše na bocí a u pupíku,ale to vybledne takže to neřeším, mě spíše více štve to poporodní poraňení to už je na plastiku, docal mám strach zda to vše klapne bez poraňení..ale co dali jsme se na boj a musíme vyhrát

niki31
10. srp 2010

ahoj holky, tak jsem taky mrkla na vaše fotky 🙂 Já teda popraskaná nejsem vůbec, a to jsem ani nemazala, snad 2x za celé těhu. A to jsem přibrala 10 kg ještě před tím, než se nám podařilo mimi. Takže teď jsem fakt jako velryba, a než porodím, určo se neodvalím od 90 kilo. ☹ Zkusím se nějak vyfotit a přidám do alba i moje břušo. 🙂
Jiřinko, o jakém poporodním poranění to píšeš? Já o žádném neslyšela, aspoň si neuvědomuju..

sara.max
10. srp 2010

Porodní poranění se říká šití ne? Možná se pletu. Já jsem byla šitá při každém porodu, takže mě to zase asi nemine ☹ Holky dnes ráno jsem se koukala na ty svoje připravené věcičky a měla jsem dojem, že je všechno hrozně malinké. Tak jsem ještě utíkala do města a koupila 5 dupaček vel 64 😀 . Jestli brzo neporodím, tak utratím všechny peníze za ty prťavé věcičky a to jsem si to už tisíckrát zakázala 😀

sara.max
10. srp 2010

@niki31 Hrozně ti závidím, že nejsi popraskaná. Já jsem s tím byla i na plastice,ale doktorka mi říkala, že mám bohužel velmi křehkou kůži a že kdyby mi to spravili, tak to nebude na dlouho. I když si kůži mažu není skoro vůbec elastická a tak by stačilo, abych jen trochu zase přibrala a i po plastice by to zase praskalo ☹ Jinak já mažu bříško každý den od 6 týdne a nemám zatím nic nového, ale ty pozůstatky jsou děsné.

niki31
10. srp 2010

@sara.max no já jsem asi jediná z rodiny, kdo na strie netrpí, jinak je mají všichni včetně mé starší dcery, takže vůbec netuším, čím to je. Ale zase se celý život musím trápit s nadváhou☹ a ty jsi štíhlá. To jsem netušila, že šití se říká poporodní poranění.🙂 Tak to mne asi taky zase nemine, pro mne to bylo horší než porod, aspoň poprvé určitě.☹ Jo, a já zase dneska neodolala čepičkám🙂 Asi máme všechny podobnou úchylku na miminkovské věci, já bych to mohla nakupovat pořád😀😀

sara.max
10. srp 2010

@niki31 Tak nevím kde jsi přišla na to, že jsem štíhlá 🙂 . To jsem nikdy nebyla. Celý život bojuji s nadváhou. Je ale pravda, že jsem se jednoho dne na sebe hrozně naštvala, ale spíš i z psychických důvodů (nějak toho na mě v té době bylo moc) a začala jsem běhat. Pak se přidal i další sprot a díky problémům se žlučníkem jsem dnes více méně jen na stravě bez tuku a masa. Občas zhřeším, ale ne moc často. Tak se udržuji už pár let, ale je to těžký boj. Jsem ujetá na sladkém, za to bych vraždila 😒 😒 😒 ! Po dětech před lety jsem měla 90 kilo a umíš si představit při moji výšce 164 jak jsem vypadala. Naštěstí ty doby už sjou pryč, tedy doufám. Člověk ale nikdy neví, kdy k tomu znouvu sklouzne. V genech to mám, nikdo z moji rodiny není štíhlý, jen moje děti, naštěstí! Ale musím je hlídat.

sara.max
10. srp 2010

@niki31 zmizly ti fotky holčiček, doufám, že jen pracuješ na vylepšeném albíčku 😀 😀 😀

sara.max
10. srp 2010

@georgine máš v albíčku krásné sovičky 🙂 , klobouk dolů, na tohle já jsem děsný antitalent

niki31
10. srp 2010

@sara.max no přesně si umím představit, jak jsi vypadala... 🙂 Mám taky 164 cm a do 90kilo mi chybí jen 3 😲 Ale podle fotek jsi teď fakt štíhlá. To já mám oproti těm mým fotkám teď o 20 kilo navíc, to se bude blbě shazovat.. ☹ Holky, mne dneska tak šíleně bolí v kříži, že ani ležet nemůžu, natož spát.. Vás nikoho záda nebolí??? Jo, a už mám koupený čajík z maliníku i lněné semínko, tak na to ráno najedu. 🙂

sara.max
11. srp 2010

@niki31 tak dobrou chuť, hlavně k tomu lněnému semínku. Je to pěkný blivajs, ale už jsem si nějak zvykla 🙂

Jinak dobré ráno všem a pěkný den 😀 ! Mně bolí taky v kříži, ale jen občas a myslím, že je to spíš tím, jak už vystrkuji bříško a záda fakt trpí. Já mám větší problém s kyčlemi. Přes den dobré, ale v noci se můžu zbláznit. Spím už jen na boku a hrozně mě to bolí. Dnes jsme od 2 v noci nemohla spát. Usla jsem až k ránu. Asi budu muset vyzkoušet nějaký čajík z meduňky, abych to spaní trochu podpořila. CHtělo by to pivo nebo prcka, ale do toho já raději nejdu 😀 !

niki31
11. srp 2010

@sara.max Dobré ránko, tak jsem posnídala lněné semínko s džusem, a máš pravdu, je to blivajz 😒 S kyčlema mám taky problém, ale jen když delší dobu sedím, a pak se chci rozchodit. To bolí jako čert. ☹ S tím spaním už to asi lepší mít nebudem, musíme to nějak vydržet. 😉 Já spím taky už jen na boku, ale mezi koleny mám takový větší hodně tvrdý polštář, a kyčle mne v noci nebolí. Zkus to, poradila mi to známá, která taky konec těhu nemohla spát od bolesti. Jo, a meduňku jsem zkoušela, ta je na moje kříže moc slabá 🙂 . Až budou mimča venku, tak se uleví 😉 🙂

sara.max
11. srp 2010

@niki31 jojo, uleví, sice zase přistanou jiné starosti, ale na ty se už těšíme 🙂 ! Ten polštář mezi kolena používám už pár měsíců, je to sice mnohem lepší, už bych bez toho neusla, ale bez bolesti se neobejdu. Co máš dnes v plánu? Já jsem chtěla uklzet, ale včera mi chlapi doma natahali špagáty po bytě (zítra příjdou předělávat vnitřní sítě na internet a kabelovku) a prý budou dnes pokračovat 😒 . Takže nemůžu ani to. Sedla jsem si před chvilkou na balkon, ať trošku prohřeji své kostičky 😀 , ale už začíná být docela horko.

niki31
11. srp 2010

@sara.max Já jsem dneska nějaká chcíplá, nic se mi nechce.. Naštěstí uvařeno mám ze včera, a holky mi aspoň trochu uklidí, takže pracovat nemusím. Akorát musím skočit na poštu, přišla mi nemocenská, a odpoledne jedem ke tchyni pro kočárek. Dáme ho k přítelově babičce, ta bydlí kousek od nás, tak ho budeme mít blíž. 🙂 Aspoň se budu chodit kochat i něčím jiným než jen postýlkou. 😉 Možná bych se šla projít po obchodech, když mi dorazily penízky, ale už se docela bojím chodit delší dobu sama. Tak asi zůstanu doma. 🙂 Máš už koupenou kojící podprsenku? Já si už jednu koupila v akci, a když jsem si balila tašku do porodky, tak jsem zjistila, že ji mám úplně natěsno. Tak asi budu muset do sportovních potřeb a koupím si nějaké stany či co 😀 😀

sara.max
11. srp 2010

@niki31 já se nebojím chodit sama, mám pořád u sebe telefon, ale nebaví mě to. Navíc začíná být zase teplo a to mi moc dobře nedělá. Ty se máš, že ti chodí nemocenská tak brzo, mně až kolem 21 v měsíci. Včera jsem si zrovna uvědomila, že už jedu 2 týden mateřské 🙂 , toto utíká! Podprsenku jsem si už koupila, tedy mám 3! Ale jen proto, že jsem si koupila 2 stejné, hodila jsem je do pračky vyprat s bílým prádlem, ale nějak se mi tam dostala jedna plena s červeným tenkým proužkem. Ničemu se nic nestalo, jen ty podrdy jsou lehce narůžovělé. No jako naschvál. Tak jsem si koupila ještě jednu, ať nedělám ve špitále ostudu. 😅
Já jsem byla včera taky u tchýně a první jsem letěla kouknout na kočárek. Jaký máte? My jsme pořídili Jané Slalom 2009 (má lepší sporťák než 2010) v barvě červeno-černé. Hodím fotku do alba.

sara.max
11. srp 2010

To by mě zajímalo co je s milunkou? 😀 Asi už to mají za sebou. Jsem zvědavá, jestli se ještě ozve.

niki31
11. srp 2010

@sara.max No my máme jen jedno auto, a kdybych odjela na nákupy sama a něco se stalo, tak nevím čím by za mnou můj drahý přijel..přes celou Ostravu. 🙂 S nemocenskou jsem zjistila, že když podám lístek na peníze přesně 30. nebo 31. na sociálku, tak přijde okolo desátého. Když i o jeden den později, tak už mi přišla taky až 21. Kočárek máme Tako Jumper GT ve žluto-černé kombinaci s autosedačkou. Taky ho vyfotím a šoupnu do alba. 🙂 Jestli už to má Milunka za sebou, tak jí závidím.. To vedro mě ubíjí, nejradši bych posunula čas, ať je aspoň září. 🙂 Já jsem dneska ještě objednala monitor dechu Nanny, Vendulku mi zachránil, když zapoměla dýchat, takže bych bez něho asi vůbec nespala. Máš taky něco takového?

niki31
11. srp 2010

@sara.max už jsem mrkla na tvůj kočárek, je krásný 🙂 🙂 🙂 🙂 My jsme chtěli trošku mohutnější čtyřkolku, protože přítel je "turista", takže on bude malého v kočárku tahat určitě i po lese 😀

sara.max
11. srp 2010

@niki31 koukala jsem na ten váš kočárek a je moc hezký. Řekla bych, že i dost podobný tomu našemu. My taky předpokládáme, že s ním budeme hodně cestovat, ale na lítání po terenu a hlavně na běhání a brusle mám slíbený ještě jeden kočárek. Ještě nevím přesně který, ale bude to takový ten stabilní s rozčaplýma velkýma kolama. Možná takový, co jsem teď přidala ještě do alba.
Jinak představ si co se mi dnes stalo. Šla jsem se projít a naproti mě šla asi 80-ti letá paní o berlích. V tom se zastavila, berle položila a něco vzala z trávy. Zrovna jsem šla kolem ní a ona na mě volala... mladá paní tady máte, našla jsem čtyřlístek, tak si ho vemte a hlavně ať vám přinese zdraví. Byla jsem z toho hrozně uslzená. Ta paní už neměla ani zuby, ale oči tedy měla jako ostříž. Hned jsem si ho dala sušit a vezmu si ho sebou do porodnice. Doufám, že nám štěstí a zdarví přinese 🙂
Jinak ten monitor máme taky. Koupili jsme Nanny, u dětí jsem ho neměla, tak je to pro mě novinka, ale do takových věcí se určitě vyplatí investovat. Máme i chůvičku. Jen si tak říkám, že bych potřebovala další monitor dechu i do košíku. Ale to už asi přeháním. S tím už si netroufám na manžela vystartovat. 😀

sara.max
11. srp 2010

@niki31 neznáš nějaké stránky na netu, kde jsou vypsané a zobrazené úlevové polohy při porodu? Dnes jsem o tom četla, ale nic kloudného nemůžu najít.