Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

emtu
3. pro 2010

@jasamin Jojo, je to Jáchym, pracovní verze bude nakonec realizována 🙂 . Už si na to zvykly jak babičky, tak i Filip, kterému se to nějak nepozdávalo, tak je to OK 😎 . Nevím, jak bude silná moje myšlénka, nicméně myslím, že když tuleň někdy slyší, jak tu hulákám na kluky, tak se bude bát vylízt ven tak jako tak 🙂 .
A další zpráva od HONZULKY: Vypadá to, že je nakonec pustí už dneska, protože malá se pochlapila ( 🙂 ) a přibrala. Pojedou rovnou na ten opravený domek, což ovšem značí, že teď Honzulka bude pár dní (?) mimo internet a fotek se jen tak nedočkáme ☹ . Každopádně, jestli H. pošle nějaké novinky sms-kou, tak vám je tady ráda přežvýkám 😵 . budu si alespoň připadat důležitá 😅 .

helabella
3. pro 2010

@marmla -- koukám, že tentokrát přenášet nebudeš 🙂 Naše Kačka je narozená ve 34.týdnu a všechno v pohodě. Jen musela do inkubátoru kvůli teplu. Gabík má už pěknou váhu, tak mu snad nebude vadit, že vykoukne o trošku dřív. A vy budete mít fakt krásný vánoční dárek 🙂

@jasamin -- s tím výtahem je to hodně nešikovný. Nám zrovna dneska nefunguje, ale naštěstí děti pohlídala babička, tak jsem aspoň skočila na nákup. Ale už jsem pěkně zlenivělá, vůbec se mi k nám do 5.patra nechtělo 🙂 Jinak šátek používám hodně, už i párkrát na ven. Ale u nás jsou cesty pečlivě upravovaný (máme tady bezbariérové domy pro lidi na vozíku), takže se snad k zemi nezřítím 🙂

@emtu -- 14.12. je pěkné datum, snad se bude líbit i Jáchymovi 🙂 Jinak moc díky za předávání zpráv od Honzulky.

Já jsem zběžně vážila Fanouška -- na naší váze se mnou a pak já sama -- a vypadá to, že by mohl mít kolem 4,5kg. Docela zírám, holky nepřibíraly skoro vůbec (Štěpi měla v roce 6,5kg), dokonce má Fanoušek i faldíky 😀 😀

emtu
3. pro 2010

@helabella Heli, můžu se zeptat na ten šátek? Já bych ho dost chtěla, ale nemám s tím žádné zkušenosti a na internetu nabízí buď elastické nebo neelastické. Nevíš, jaký je v nich rozdíl (krom ceny 😉 ) a který by měl být lepší? Aby mi pak mimoň nevisel v elastickém šátku až někde u kolen! 😲

emtu
3. pro 2010

@helabella Jo a Fandík pěkně roste, tak že mu gratuluju! 🙂 A jen tak dál! Štěpánka musela být hrozně drobňoučká, až bych se na ni bála šáhnout. 😔 Naši kluci byli v roce jak panáčci Michelin, popřípadě bojovníci sumo 🙄 , zato teď jsou jak dvě anorektické žížaly 😖 .

marmla
3. pro 2010

@jasamin
@emtu Holky budu se snažit nepředbíhat. Snad ještě ten týden dáme, ale moc se na to necítím, břicho mně bolí skoro pořád a přidali se mi dnes i slabé kontrakce co jsem cítila v kříži, ale přešlo to, naštěstí. Manžel je pryč, tak bych to měla veselé. Číslo na nikoho nemám, tak mi písněte do Ip některá, aby jsem Vás mohla kontaktovat, dík. 😀
Holky s těma dárkama jste mi dodali lepší náladu, že nejsem jediná co to nestíhá. Ale to zvládneme, jsme šikulky všechny

marmla
3. pro 2010

@helabella Je pravda, že to je to jediné co letos pro mně bude tím nejkrásnějším dárkem a hlavně aby byl v pořádku. Gabrielek asi cítí že je toho na mně moc a asi se na nás těší tak jako mi na něj 😀
Honzulka musí být spokojená, že jdou domu, super 😀

helabella
3. pro 2010

@emtu --- já bohužel přesně nevím, který šátek mám 😅 Kupovala jsem ho už na Kačenku a tenkrát jsem to vůbec neřešila (nebo nebyla taková nabídka?). Vázat jsem se učila sama podle www.vbavlnce.cz. Tam bys taky mohla najít i ty rozdíly mezi šátky.

Štěpi měla porodní váhu 3kg, takže pohoda. Už jsem se ani nebála na ni šáhnout, protože jsem byla zvyklá od Kačí -- ta měla porodní váhu 2,14kg. U ní jsem se fakt bála 😉 Fanoušek je naše maxi dítě 😀 😀

mlsdlisaci
5. pro 2010

emtu,marmla-kdepak se touláte?že by už v porodce 😲 ????

marmla
5. pro 2010

@helabella
@mlsdlisaci Holky díky za čísla, mám uloženo v telefonu. My včera měli perný den, byli jsme popřát babi k narozeninám a pak s dětmi na mikuláši, bylo to moc pěkný, jen jsem večer padla. Dneska jsem celý den v posteli, je mi lépe nemám takové bolesti. Konečně mám doma kočárek a postýlku přivezl pošťák včera a tak je sestaveno a už jsem v klidu, nic nám nechybí pro Gabríska, tak už klidně můžem rodit, jen do toho 36 tt by mohl malej vydržet, už by jsme rodili v porodnici kde chci. 😀

jasamin
6. pro 2010

@marmla
@emtu -kdepak jste děvčata? Snad už nerodíte?
@marmla - zrovna včera jsem slyšela rozhovor 2 bud. maminek a jedna z nich, že čeká chlapečka a říkala, že to bude Gabriel, tak jsem si na tebe vzpoměla. Byla tím jménem úplně nadšená. Ale co vím tak te´d vcelku frčí holčičí podoba -Gabriela. A jak se cítíš po včerejším malém lenošení v postýlce?

marmla
6. pro 2010

@jasamin Ahojky, jsem super odpočatá a bříško nebolí, což je super zpráva. Popravdě si myslím, že ještě chvíli vydržíme, manžel mně nutí ležet a nic nedělat. Každopádně mám raději zbalenou tašku a připravenou autosedačku s věcma až si pro nás tatínek pojede, nenechám to náhodě 😀
A jak se daří Vám?

emtu
6. pro 2010

Tak já se tedy hlásím, že zatím nerodím! 🙂 Zatím jedeme s Jášou podle plánu 😉 . Jen jsem se nějak vůbec nedostala přes víkend k počítači - jednak jsem tu zuřivě zápasila se štolou, která se mi tak, jako každý rok, opět nepovedla 🙄 (ale já ji mám natolik ráda, že si tu trosku klidně celou sama sežeru, až se tedy rozleží, pokud se ovšem rozleží, mrcha), jednak jsem zuřivě pletla, neb mám rozdělané svetry na všechny 4 svoje chlapy 😝 (tak aby se jich nedočkali na jaře) a nakonec jsem ještě zuřivěji šila, prostě víkend byl u nás ve znamení praktické moderní ženy 😀 . V pátek mi totiž bolelo a tvrdlo pěkně břicho, takže na mne padal panika, že už je to tady a zachvátila mě proto zoufalá snaha něco z milionu rozdělaných věcí dokončit 😖 . No a od soboty se zase všechno uklidnilo, i to moje pánevní dno, co mi poslední dobou tak trápilo, tak nevím - je to ten pověstný klid před bouří nebo jen tuleň vyslyšel moje prosby? 😲 No, uvidí se zítra, neb mi čeká KO 😕 . Jen je blbý, že je to poslední KO před termínem a ten můj Mudrc tam nebude, tak mi převelel k mně cizácké Mudryni a to si nejsem jistá, které postupy a habaďůry ona preferuje 🙄 .

emtu
6. pro 2010

@marmla To jsme se tu pěkně sešly. Jsem ráda, že je ti líp, tak když si Manža přeje, abys odpočívala, tak to dělej 😉 , neváhej!!! Zkus vydržet ještě týden, Gabrískovi to prospěje a ty si dosytosti užiješ grandlehára, které pak už nebude 🤐 .

emtu
6. pro 2010

@helabella Děkuji za ten odkaz na šátky! Sice jsem tam nenašla, to co jsem hledala, nicméně objevila jsem díky tomu jiné stránky a tam jsem nasála veškeré informace, co jsem chtěla! 😎 Tak už v tom mám jasno. V čem nemám jasno, je, který šátek si z širokánské nabídky vybrat. Ach jo, proč toho nabízí tolik? Kdo se tím má prokousávat? Ještě že je člověk alespoň omezen cenovou hranicí 😉 !

marmla
6. pro 2010

@emtu Tak to jsi šikula, jsi se taky nenudila. To je super, že se Ti to tak rychle krátí a dej vědět jak jsi dopadla na kontrole.
Nám tady zas pěkně sněží, přes noc nám tu napadlo někde před 20 cm a teď to pokračuje, fakt se děsím, jak se venku bude dát chodit 😒

marmla
7. pro 2010

Krásný zasněžený den všem
Tak jak se dnes daří miminkům doma a broučkům v bříšku? U nás dobrý, pořád se šetřím jak to jde a je dobře, že bolesti se nevrátili, teda ne úplně. Malého cítím čím dál tím více dole, tak jsem zvědavá v pátek na poradně co na to doktor.
@emtu Jak je při dnešku?

emtu
7. pro 2010

@marmla Ále, stojí to za starou belu. Na KO jsem nejela, protože nám auto uvízlo v závěji a v ledu, naštěstí teda hned u baráku. MM ten křáp skoro hodinu vyprošťoval a podařilo se mu to samosebou ve chvíli, kdy už jsem ovšem volala do porodnice a přeobjednala se na zítřek. Takže snad zítra. Teď řešíme, kam to auto dát, abysme zítra nedopadli stejně. Jáchym se z toho vzrušení úplně zapomněl mrcasit. Asi omdlel 😉 .

marmla
7. pro 2010

@emtu Tak to je slušný, tak zítra to dopadne na jedničku. Pokud bude pořád padat ten sníh, tak brzy už nikam chodit nebudu v tom sněhu je to dost náročný 😀

honzulka
8. pro 2010

Ahoj holky..jdu jen na skok,jelikož jsem musela do bytu a k zubaři,páč mi vypadla plomba,tak využiju PC... 😀 Děkuji emtu za předávání info... 😉 Každopádně přeji všem budoucím rodičkám taky tak rychlý porod,páč tohle jsem fakt nečekala... 😉 Když mi ta doktorka řekla,že jdu rodit,normálně jsem se rozbrečela... 😢 A to na mě do té doby koukala sestra,že si vymýšlím,že snad ani bolesti nemám...a jak pak se mnou hnala na sál a byla milá... 😠
Jinak nějak pořád bojujeme s kojením...malá nechce moc sát,usíná a vzteká se,tak jí dokrmuji OMM..Tak snad až se zbaví tý žloutenky,tak se snad rozjí...Říkala i naše nová a moc hodná paní doktorka,že se to může upravit i po šestinedlí,tak uvidíme...Přibrala nám hezky-od toho pátku měla včera o 150 víc,takže budeme asi buřtíci... 😀
Tak se tu mějte a snad bude brzy čas a PC..času tedy moc nemám,jelikož s Tomikem je to docela náročný...Alespoň jeník že je zlatý a docela hodný... 😉
A tady ji máme... 😵

emtu
8. pro 2010

@honzulka Vítej tnovu mezi námi 🙂 , ačkoliv jen na skok! Ta vaše Terezka je pořádná princeznička a nádhernáááá 😵 😵 😵 ! Tak ať je to hlavně zdravoučké a spokojené miminko!!!!!
O zubech mi raději ani nemluv, dneska mi taky jeden bolí jako čert, že jsem si musela jít vypláchnout pusu rumem 🤐!

JInáč dnešní kontrola nic moc, Jášula šášula se jako vždy nechtěl nechat natočit a honili ho zasejc po celém břiše. Tím se ovšem asi stalo, že se mi jaksi přetočil do šikmé polohy a Mudryně na mne vytáhla hrozbu sekce a od pátku mne touží zavřít do porodnice. Nejsem otevřená ani na špičičku prstu (další mínus), Jáchym je co do polohy labilní (během UTZ zvládl z polohy šikmé přejít zpět do polohy hlavou dolů) a navíc se jí po přeměření jevil přerostlý (nejdřív 3,9 kg, pak to teda milosrdně korigovala na 3,6 kg,). Nakonec jsem to uhrála na to, že v pátek pojedu jen na KO a uvidí se, kdyžtak nastoupím až v pondělí, když do té doby neporodím, což asi dle nálezu ne. Ale mezi námi, já vím, že se s Jášou jen držíme vytyčeného plánu, že 😀.

marmla
9. pro 2010

@honzulka Tak je krásná, úžasná 😀 Taky Tě vítám zpět

@emtu Teda koukám, že se taky bude malej courat, že? Já tady našla diskuzy o ricinovým koktejlu, docela zajímavé a dost si to pochvalovali, takže pokud by se to u nás zbrzdilo, tak to prubnu.
Já jsem teď dost unavená a chození v tom sněhu je pro mně celkem utrpění, ihned jsem vyčerpaná a každý krok je náročný. Včera jsme byli s manžílkem na nákupu a já přišla domu a nebyla schopná vstát jak jsem byla vyřízená, ještě, že mám broučka, který se dokáže postarat 😉
Tak jdu žehlit. pa pa a pište je tu nějak mrtvo

mlsdlisaci
9. pro 2010

koukám koukám ještě všechny.My měly teď dost na kvap 😠 přepadl nás moribundus a nějak jsem se s toho nemohla dostat.Rýma kašel teploty a teď to chytla jedna z dvojčat tak než tím projdou všechny tak porodím 😀 a vrátím se ke zdrav 😀 ím dítkům 😀 jinak poslíčkuji o 106 až mě to nebaví 😒
marmla-ten ricinový nápoj je vynikající 😀 kamarádka ho zkusila ve 36t jen jak to chutná a neměla žádný nález žádné pocity atd dala si ho v 10hod dopo a ve tři odpo byl Matyáš na světě 😀 tak opatrně 😀

emtu
9. pro 2010

Jo, taky jsem narazila na nějaké stránky, kde to báby probíraly. Ale říkaly tam, že pokud zatím nejsi nachystaná, tak tě to jen prožene a nic z toho. Tak nevím ☹ .
Já měla dneska pekelnou noc. Do 3 hod. ráno mi bolel zub, že jsem brečela jako želva a nemohla jsem spát. Když se mi to konečně podařilo, probudila jsem se do půl hodiny opět děsnou bolestí, ale tentokrát ne zubu, ale v levém podbřišku, střílelo mi to do kyčle, stehna, no děsný. Myslela jsem, že Jáchym zpanikařil a dere se na svět, jenže ta bolest byla furt stejná, žádný pauzy. Takže jsem tu noc skoro celou probděla a nádavkem ani nevím, co si o tom mám myslet. Byl to jeden dlouhý posel, nebo mám artrózu kyčelního kloubu? 😠
Mám dojem, že se Jáchym zase zasunul hlavou zcela dolů, ale uvidíme, jak to uvidí 😒 zítra na KO Mudrcové. A to ještě musím stihnout zubaře, protože dopoledne mi z toho bolavého zuba vypadla plomba, opravdu lepší chvíli si už pro svou sebevraždu vybrat nemohla 😠 😠 .

mlsdlisaci
9. pro 2010

@emtu JEŽIŠI ZUBY to budu raději rodit než aby mě bolely 😀 😀 😀 astím bolením v levém podbříšku to znám a pak se mi přidá křeč do lítka a už nespím 😠 myslím že by jsme už měly porodit ale ty to musíš do 14tého vydržet jak jste se s Jášou dohodly a já ti Domču ukecávám na 27.12 tak uvidíme jak jsou myšlenky silné 😀 mě je teď nějak moooooooooooooooooc dobře až jsem 😀 toho vyděšená 😀 jestli to není pomyslný klid před bouří ale uvidíme a co Marmla ta je na tom jak???? 😲 😲 😲

marmla
10. pro 2010

Ahojky Holky
Já taky četla, že pokud není tělo připravené, tak ten nápoj jen prožene střeva, no každopádně mně se po těch bolestech jak jsme museli na pohotovost extrémně ulevilo, tak jsem zvědavá co dnes doktor, pak písnu.
@emtu Teda malej se drží zuby nehty, viď? Ještě pět dní ať to máš jak potřebuješ. Jéééé tiše závidím, že budeš mít broučka u sebe 😀 . Jinak u nás se kluci drží, ale uvidíme jak dlouho, od včera tu chumelí, takže to bude teď mazec venku a navíc fouká šílenej vítr, brrrr....

@mlsdlisaci Já bych malého měla ráda u sebe na Vánoce, teda doma, ale nechci to hnát do extrémů, já si říkám, že vše más svůj čas, o tom nápoji mi říkala jedna paní, jen mi říkala, že se dává ten ricinový nápoj samotnej, tak jsem pádila po netu a narazila že se to míchá s džusíkem a kapkou alkoholu. Včera večer jsem si dala vanu na ty poslíčky a čekala kdy to přejde a přešlo to až po dvou hodinách no slušnej mazec, měla jsem je v kříži jako porodní bolesti u kluků, tak říkám manželovi, ať je raději připravenej. Pak jsem to holka šikovná zaspala 😉
Tak pádím na poradnu.
Pa pa holky

jasamin
10. pro 2010

@honzulka - krásná holčička. A kolik má vlásků 🙂 Tak a´t vám dělá jen samou radost a ať jste všichni zdraví.
@emtu - zuby ti fakt nezávidím, au au 😢 Ty se teda držíš toho vytyčeného plánu 🙂 Budu držet pěstičky ať to teda výjde.
@marmla - no u tebe to vypadá, že to bude asi každým dnem. Ale Gabri je určitě už připravenej přijít k vám. Po poradně určitě písni jak jsi na tom. Ale myslíím, že budeš mít rychlý porod. Uvidíš.
Zatím papa holky. Zbytek děvčat zdravím.

marmla
10. pro 2010

😀 Tak poradna v pohodě, pořád jsem otevřená na dva prsty, příští týden půjdu na monitor. Stěry s čípku mám udělané, tak už jen ten brouček musí chtít ven, ale po včerejšch poslíčcích myslím, že se tolik bránit nebude

emtu
10. pro 2010

@marmla Teda ty mne snad předběhneš, ale pozor, bacila si vyfouknout nedám! 😉 Jo a koukám, že máš splníno - 36. týden už nastal!
@jasamin zuby jsou smradi! dnešní noc byla zas peklo, ale už jsem aspoň zjistila, co na to zabírá. Vždycky, když jsem se bolestí vzbudila, potřela jsem zuba Herbadentem a v tu ránu to přestalo. Tak jsem zas na půl hodinku usnula, a takhle se to opakovalo celou noc. Boží! 🙂 No, dneska mi pan zubařskej vytáhl z té dentální trosky nervy, tak uvidíme, jestli to pomůže. Jen mi říkal, že jestli dneska i porodím, tak na něj z pojišťovny přijde kontrola, že vykazuje falešný výkony 😀 .
Zdá se, že Jášula se opravdu drží zuby nehty jak mého břicha, tak plánu. KO dneska v pohodě, monitor natočený za 20 min ( ! ) a J. vůbec nezlobil, nikam neprchal, nemlel se, až jsem myslela, že je v limbu, ale zjevně tam měl uvnitř něco důležitého na práci, jako cumlání palce, nebo hraní s pupeční šňůrou (nic jiného mi nenapadá), protože záznam byl zcela v pořádku. Byla tam jiná Mudryně a ta říkala, že už zase hlavičkou naléhá, otevřená jsem stěží na prst (Marmli, nesměj se!) a že mi to tam teda trochu pozlobí. Ale nijak moc se jí to nepodařilo, neb mé hrdlo je téměř nezkrácené 🙂 . Držím, jak helvétská víra! Nicméně Mudryně mne objednala na 14.12. ( ! ) na KO, a kdyby furt nic, tak mi už zavřou a nějak se domluvíme, co dál. Takže zatím to šlape jak má! O víkendu upeču nějaké cukroví, znásilním MM a vyrazím na předloouhou procházku, a ať mi husa kopne, jestli 14.12. Jášu nevyprdnu! 😝

mlsdlisaci
10. pro 2010

@marmla ahojky tak poslíci dnes asi všude až jsem myslela že pojedu za dr jak mě bolely záda.A nakonec zabrala vana.Také začínam být z toho unavená ☹ a měla jsem spací den ☹ Byla u mě navečer kamarádka PA a ta mě tak okemzkoumala a říkala že to bude brzo brzíčko 😲 a já ještě Domču přemlouvám ať tam vydrží ještě přes svátky no uvidíme.Ale myslím že ty to budeš mít hodně rychlé 😉
@emtu 14.12 si myslím že už na ko nedojdeš teda dojdeš a už porodíš 😀 dej vědět

emtu
10. pro 2010

@mlsdlisaci Koukám, že se tady nakonec servem o toho 14.12. všechny! 😎
No, bylo by to pěkné - dorazit na KO a ve dveřích porodit. Dneska se tam po chodbách valila nějaká paní, která teda vypadala, že to dítě upustí před branama příjmové kanceláře. Manžel ji podpíral, ovíval čelo, ona si držela břicho, jako by jí mělo upadnout a šourali se tam z ordinace do ordinace. Dramatický výjev! Nicméně abych potom ale nevypadala stejně 🙄 . No, mám pocit, že se J. pustil konečně trochu do práce - chvílema ho cítím dole usilovně tlačit a už se nám občas vyskytnou i celkem bolestivé stahy 😲 . Tak jen tak dál, drahý synu! 😉