Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

marmla
7. led 2011

@staninka77 Abych Ti řekla pravdu, já si tu holčičku tak přála. Když jsme šli na ultrazvuk a řekli že je to kluk, tak jsem to obrečela, nestydím se za to. Jsem ráda, že vím, že to holka není, byla bych u porodu hodně zklamaná, takhle jsem se s tím srovnala a miluju Gabrielka už teď. Máme to potvrzené ještě ze 4D ultrazvuku, tak si myslím, že se nespletli. Pokud se nedožiju dcerušky, tak se snad poštěstí mít jednou vnučku. 😀

marmla
7. led 2011

Dobrý den, dovolte abych se Vám představil. Jmenuji se Dominik Liskutin narodil jsem se 7.1.2011 ve 12:47 hod. Já i maminka jsme v pořádku. Dominik 😀

marmla
7. led 2011

Tak holky máme tu první mimi tohoto roku. Přepsala jsem celou sms, aby jste si to užili jako já 😀

jasamin
7. led 2011

mlslidlaci - obrovská gratulace. Bylo to sice dlouhé,ale už to máš za sebou. Hlavně přeji zdravíčko a spoustu krásných společných chvil. Nevím proč, ale vždycky jsem z toho naměkko. Je to nádhera.
@marmla - prosím vyřiď pozdrav a gratulaci i za mě. A teď ty brouku. Pak myslím dlouho nikdo termín nemá, co?

staninka77
7. led 2011

@marmla-Já když jsem šla na ULT v brněnské nemocnici na Obilnáku tak jsem jí říkala at mně to neříká že to vidím sama že je to klučina a taky z Amnia jsem věděla že je to kluk tohohle jsem neprobrečela toho druhého jsem maličko ořvala ale nikdy bych neměnila 😉 mám je moc ráda.
třeba se poštěstí mít vnučku jak píšeš.
@mlslidlaci-Velká Gratulace k miminku chlapečkovi po třech holách si ho moc zasloužíš. 🙂 😉 a Moc pěkné jméno jste pro něj vybrali. 😉
@marmla-Pozdravuj ji od nás a kolik vážil mrnousek. 🙂 😉

helabella
7. led 2011

@mlslidlaci -- velikánská gratulace!! Ať se vám oběma dobře daří a funguje kojení! Škoda, že to bylo tak dlouhý, ale hlavně, že jste oba v pohodě.

Já se přiznám, že jsem z kluka po dvou holkách měla trošku strach, ale teď jsem z něj úplně hotová 🙂 UVidíme až bude v pubertě 😀 😀

emtu
7. led 2011

@marmla Chudinka MLSDLISACI, doufám, že už se to někam hnulo a Dominik už je na světě! Nicméně musím si povzdechnout, kdeže nám zamrzl ten bacil rychlého porodu, který tady doposavad fungoval. Tak ti, Marmli, držím palce, ať alespoň zamrzl cestou za tebou a s nadcházející oblevou k tobě dorazí! 😉 🙂
Já o tom 4. dítku uvažuju čím dál častějc. Protože Jáchym bude téměř jedináček, kluci jsou od něho už moc let, tak si myslím, že by potřeboval parťáka. A pak, třeba by se ta holčička mohla konečně podařit 😵 . A protože dle lékařských příruček jsem už matka stařena, asi s tím nebudu čekat zas tak dlouho. Ostatně manželův táta je z 9 dětí, tak kam se na to hrabou 4 😎 .

georgine
7. led 2011

🙂 jé moc gratuluji m Dominičkovi.. 😵 super po dceruškách taky syneček 🙂
možná tedka skoro já na řadě, samo hned po Gabrielkovi, ale ještě se mi zdá že je tady někdo předemnou.. 🙂
jen si nevybavím nick ale má mylsím 2 holčičky a čeká klučíka 🙂

emtu
7. led 2011

no tak já, než naťukám zprávu, tak se tady úplně změní situace! Tak @mlslidlaci moc a moc gratuluju a hlavně ať jste oba zdraví a pustí vás co nejdřív domů!

staninka77
7. led 2011

@helabella-taky si myslím že je to najdenou takovej skok do neznáma po dvou holkách klučík podle mého je to jiné než klučík tam je to jednoduché stím vytíráním mezi nožkama a u holčiček je to o maličko těší.
Hlavně že ho máš moc ráda.
@emtu-třeba se poštěstí mít tu holku nebo možná taky dvě když už máš kluky.
Já taky mám velkej vškovej rozdíl od kluku. 🙂
@georgine-taky si myslím že to bude pro tebe nezvyk ze dvou kluku holka ale závidím ti až moc že jí budeš mít. 😉 🙂

emtu
7. led 2011

@staninka77 No a jak berou starší klucí Šimonka? Všímají si ho? Naši dvojčáci na Jáchyma celkem prdí, samosebou, je moc malinký a není pro ně žádný parťák, ale nedělám si iluze, že to bude kdy lepší. Mám 2 bráchy, je mezi nimi 8 let rozdíl (já jsem prostřední) a bylo to stejné, komunikovat spolu začli pořádně až když mladšímu bylo 18 let. Tak proto bych ráda, kdyby k sobě měl Jáša někoho věkově bližšího.

jasamin
7. led 2011

Ahoj holky. Jen chci říct k té vaši debatě, že je opravdu rozdíl vychovávat holku a vychovávat kluka. Každé pohlaví je úplně jiné a vyžaduje to své. Takže s váma souhlasím, že po takových dvou, třech dětech jednoho pohlaví to musí být zajimavé mít to druhé 😀 . Já po prvním synovi taky toužila po holčičce a povedlo se, ale pokud by to byl chlapeček nezlobila bych se. Teď potřetí jsem si přála zase chlapečka. Takže mě to vlastně vyšlo 3x. Stejně i když to zní jako klišé, nejdůležitější je zdraví 😉 .

staninka77
7. led 2011

@emtu-Když byl maličkej tak jedinej kdo mně z nich pomáhal byl Jiřík ale pak se to najednou otočilo a Jirka ho začal zlobit jinak Marek ten na něj nedá dopustit od malička si ho brával k sobě na počítač prostě do dnes ho Marek Šimona má rád.A nědky ho nechce k sobě do pokoje takže si spolu rozmí více než Marek z Jirkou 😉
taky bych chtěla k Šimonkovi nějakého kamaráda nebo tu kamarádku. 🙂 .
Ale unás už je asi po všem. ☹ .
@jasamin-Já si přála taky páreček provní klkuk se mně vyplnil ale už ty ostatní ne Jirka měl bít fakt holka někdy šíleně řve jak ženská a to tu je stále. 🙂 Na dením pořádku jen někdy je to OK že si kluci hrají velmy v klidu.

marmla
7. led 2011

Holky od všech gratulace vyřídím. Tak pokud jsem dobře rozumněla, tak malej měl 3.40 kg a 48 cm. Porod byl náročnej, ale nejhorší snad byli ty poslední tři zatlačení, kdy jí napíchli oxytocin. Prý jí doktor říkal, že to nebude dřív jak za hodinu a nakonec to byla za deset minut. Malje jí prý hodně potrhal, ale je šťastná a děkuje, že jste jí drželi pěstičky. Však Lenka Vám to napíše sama. Přikládám fotečku Domči

marmla
7. led 2011

JInak určitě souhlasím, že bych se ještě tomu pokusu mít holčičku nebránila, ale až za nějakou dobu, to je jasný. Když mít velkou rodinu tak se vším všudy.
A aby jste věděli pěkně jsem oplakala, že je Domča na světě, ty hormony mi dávaj holky zabrat. tak nám držte pěstičky ať je brzy venku 😀

staninka77
7. led 2011

@marmala-Děkujem za INFO malej je boží a krásné miminko to. 😉
Váha míra taky boží.
Taky mně ukápla slzyčka štěstí že to má zasebou a je štastná.

Jsem šíleně naštvaná myslela jsem si že mně to netýká ale bohužel asi ano příští měsíc už budu mít jen 3800.+aloše 1500.
nevím proč to ta vláda dovolila a nenechala jak to má bít.
Jen teda když už nic to porodní taky vzaly je to kus hnusu. ☹
Ulně nad tím se mn chce řvát ☹ ☹

marmla
7. led 2011

@staninka77 Popravdě, co ta naše vláda vymyslela, je doopravdy hnus, ale už jsem slyšela, že by chtěli alespoň částečně vrátit porodný, ale jestli to projde, doufám, že ano. Stejně tím nahrávaj jen těm.... ☹ My normální lidi nedostanem ani halíř navíc, to mi nepříjde zrovna moc férové jednání

staninka77
7. led 2011

@marmla-To je síla co dokáže vláda je to vuči lidem nespravedlivé nejraději bych se vrátila do doby kdy jsem mlěa Marka na světě tam se mohlo vše dostala jsi více penez a teď jsem na tom hodně všeci bití.
I kdyby chtěly vrátit porodné tak nás se to už netýká třeba některým maminkám z dizkuze ano ale mně né.
Je to prostě v rytke. ☹

georgine
7. led 2011

@staninka77 no tak to je pech, nevím co bych poradila, ale oni jedou prostě po penězích a berou těm kteří je dokážou co nehůře vydělat a získat zpátky do rozpočtu rodiny..
nespravedlivé..
jenom jestli se můžu zeptat, to nemáš vážně jiný příjem než 3800 a alimenty? nemáš manžela, nebo partnera?

staninka77
7. led 2011

@georgine-Já chlapa mám ale ten stále jen lepí na dluhy spácíme hypotéku na barák vzal si uvěr na barák prostě toho má hodně i když si vydálává docela dobré peníze ale i tak nám to bude hodně chybět.
Zatím ještě těd v lednu je prej dostanu ale v unoru už jen 3800.
Fakt nevím musím se jít na to optat na sociálku v pondělí.
Je to prostě na prd oni berou a nám ubírají.

georgine
7. led 2011

@staninka77 no to znám každá koruna k dobru. Navíc když máš hypošku a plno výdajů a kdo nemá , že? Leda na sociálce zda něco nepřidají, když už teda snižují rodičák. Snad pořídíš, ale asi vás tam bude více tak se obrň trpělivostí.

emtu
7. led 2011

@marmla Neplakej, pěsti ti určitě držíme všechny 😉, tak snad to má nějakou váhu a taky už se brzo dočkáš! Půjdeš k té doktorce do Jilemnice, či kam?
@georgine Ha, to jsem zvědavá, jak vy to nakonec rozetnete s tím holčičím jménem! máte nějak moc variant! Ale k Ondrulínovi a Kubulínovi se nejlépe rýmuje Mišulín.

zuzka84
8. led 2011

mno , holky, tak to zavidim , ja mam jedno nemocny dite , tak vim jake to je, presto to takhle videt nedokazu , ja si spis rikala ze jednoho nemocnyho kluka mame a kez by nam teda osud nadelil tu holcicku uz . Samozrejme ze to zdravi je nejdulezitejsi a pro cloveka to ziska uplne novy rozmer , kdyz je jeho dite vazne nemocne. Ale stejne to nedokazu brat takhle jako vy
Muj chlap si pral kluka 😲 😝

Na porod tu drzim palce moc moc (bohuzel ten nick pri tenhle hodine nedam 😅 )

zuzka84
8. led 2011

aha, tak miminko uz je na svete, krasny, moc gratuluju!

Stani, taky uz budu mit jen 3800 , pro nas docela hruza , mame pujcky , chteli jsme je splatit , aby jsme si uz letos mohli vzit hypo a asi to je v prdeli ☹ . no uvidime
ale zakonodarci z toho vyjdou dobre , ty nakonec budou mit vic nez loni ... jooo, jde jim jen o sebe a dovedou to tady jen do sr...k 😒

marmla
8. led 2011

@emtu Ano v pondělí se objednám k té doktorce na vyvolání, tak uvidíme jaký den nám dají. Prý se ten porod bude táhnout, protože nepříjde sám, ale to neřeším, Zažila jsem jen vyvolávaný porod, tak to pro mně zas takový šok nebude. Hlavně teď se na ten den dokážu psychicky připravit a to by mohlo taky pomoct, dost jsem o tom četla a vim, že je to správné rozhodnutí ať si každý myslí co chce. 🙂
Holky Lenka Vám moc děkuje za gratulace a všechny Vás pozdravuje
@georgine Souhlasím, berou tam kde by měli naopak pomáhat a přidaj tam kde to není potřeba. Je to nespravedlivé a ubohé, ale oni to poznají sami, protože rodina, která by měla jedno dítě a neměla šanci žít normálně a strádala by, si už další dítě nepořídí a to, že to je hodně lidí. Hlavně zapomněli, že rodina je základ státu. No třeba jistá část populace peníze určitě dostane. Tak ať mažou do práce a makaj a pak to bude spravedlivé, že? 😠

buclinka
8. led 2011

Ahoj holky, mohla bych se k vám přidat? Také mám tři děti 😉 dvojčata a malou princeznu. Klidně bych šla ještě do čtvrtého, ale páni doktorři mi to velmi nedoporučují ☹

marmla
9. led 2011

@buclinka Vítám Tě, určitě se přidej. Koukám, že to máš jako my ostatní, taky se tu nikdo nebrání do budoucna čtvrtému dítku 😀

staninka77
9. led 2011

Ahojky děvčata 😉
@buclinka-Vítej mezi nímy a gratuluji k dětičkám. 😉 🙂
Jak to že ti to dr.nedoporučují jít do 4.mimíska co máte za problém.
Jinak všem přeji krásnou nedělu ale tu je dnes ošklivo nic moc za počasí tu není. 😒 .
Zítra valím do města optat se na ten rodičák jak to vypadá zda se mně to tíká nebo né.
Ale stejně si myslím že už i mně se to tíká a budem mít od unora mín penez. ☹ Stím už počítám ale štve mně až moc oni si nakradou budou jezdit zadarmo v autobusech a tranvají. ☹ .
Tak to je prostě síla co dokáže naše vláda abychom tu šetřily musí se na rodinách takhle snižovat. 😠

staninka77
9. led 2011

@zuzka84-To je síla že budem mít tak málo penez že ale ty jsi na tom ještě dobře pak budeš mít novej rodičák a budeš mít zase 7600.alespon na chvílu když už nic. 🙂
Ale je toho škoda že oni se napaplí spouty penez a my obyčejní lidé budem mít jen tak na že nám vyjde na chleba. 😢

buclinka
9. led 2011

Děkuju za přijetí 😉
Doktoři mi další těhotenství nedoporučili kvůli tomu, že mám narušenou děložní stěnu (jsem po císaři a operaci). Už tohle těhotenství bylo rizikové. A ke všemu mám poruchu krevní srážlivosti.

Jen tak v rychlosti jsem prolítla několik stránešk tématu a koukám, že je tu dvojčátek víc 😉 To je fajn 😵