Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

honzulka
3. únor 2011

@jasamin Malej je krásnej..je to už kus chlapa,co?To tak hrozně letí,až je mi z toho smutno... 😢

emtu
3. únor 2011

@teddynko Ale jó, to já vím, že to je nejlepší strava a hlavně, není s tím žádná práce (teda až na ty chvíle, kdy se obkládám tvarohem nebo zelím a rozháním záněty 😉 ). Jen s klukama dvojčatama to bylo praktičtější - kojila jsem je najednou, takže ty prsa byly celkem často a důkladně vysátý. Teď s tím střídáním, když J. má různě dlouhé pauzy mezi jednotlivými porcemi, mi to různě zatvrdává a nemůžu to dostat pod kontrolu 🙄 .
@jasamin Skvělé fotky! Matyáš je pane frajer a moclinky hezkej, budoucí lamač dívčích srdcí! 😀 Ach..
@honzulka Aha, tak třeba se to srovná kolem toho 3. měsíce. Myslím ty moje prsa, ne vaše uspávání. Jo, v tom je výhodné mít děti více od sebe, hoši se večer zavřou u sebe v pokoji a my tam nemáme už přístup. Ačkoliv když dojede babička, pořád si od ní rádi nechají před spaním číst pohádky. Jenže babička jich může číst třeba 10 a oni neusnou, kdežto babička ano. Mnohdy mi to přijde jako týrání babíčky - ona tam, chudinka, v prostřed věty usne a oni ji pořád netrpělivě budí 😠 . Jednou to už F. psychicky nevydržel, sebral spící babičce knihu a tu pohádku dočetl sobě a bráchovi sám. Terezka není žádný sumík, ale děvče s lepou postavou a bujnými tvary 😉 . Je moc hezká a ty vlásky mi úplně fascinují, obzvlášť, když se podívám na plešatící hlavu našeho tvora 🙄 .

jasamin
3. únor 2011

@emtu - děkuju. Úplně se dmu pýchou 😀 😀 😀 . Maty je fakt pohodář, úplné zlatíčko. S těma plinkama je to sranda. My vycpáváme taky, takže vypadáme opravdu velicí. Když ho položím na bříško, tak se mu ani pást koníčky nechcou skrz tu plínu, tak ho musím úplně odzbrojit a pak nám to jde jedna báseň.
S tím mlíčkemn se ti to srovná, uvidíš. Já měla taky prsa ze začátku nalitá a v noci jsem musela Matyho budit,protože jsem myslela, že už to nedám jak byly nalité. A te´d poslední asi 3 týdny mám mlíka tak akorát. Byla jsem zvyklá na nalitá prsa, tak jsem z toho nervozní, že mám málo, ale četla jsem, že se to srovná na potřeby dítěte, takže to čeká i tebe 🙂 . Je třeba jen vydržet.
@honzulka -děkuju. Terezka je úžasná a taky se mi hrozně líbí ty vlásky. Tak třeba to bude naše nevěsta. Syny mám 2 😀 😀 😀

helabella
3. únor 2011

Ahoj holky,
koukám, že nám přibyly nové maminky, tak všechny nově příchozí vítám 😉

Okoukla jsem fotky a mrňouskové jsou prostě krásní! A jak dobře prospívají 🙂 Fanoušek měl raketový start a teď už přibírá pomalu, ale já jsem zvyklá od holek, ty nepřibíraly vůbec 🙂 Ale i tak má nějaké faldíky, takže super.

Co se týče prsou, tak už je dávno taky nemám nalitý. Ale vypadá to, že Fanouškovi to stačí, vždycky je po jídle takový spokojený a usměvavý. Takže se tělo nejspíš přizpůsobilo a nevyrábí nadměrečně 🙂

honzulka
3. únor 2011

@emtu Já ji ještě vyfotím bez těch plen..Ona totiž nijak extra baculatá není,to dělají ty pleny,fakt... 😀 A příběh spící babičky mě fakt rozesmál... 😀 😀 U nás je to právě s tím spaním fakt náročný..Už aby Terka měla nějaký svůj režim i s usínáním... 😉

honzulka
3. únor 2011

@jasamin Ale máme ty ženichy trošku z ruky,co???Oni jí ty vlasy zase vypadají a bude plešatá jak já... 😀

marmla
3. únor 2011

ahojky
Nějak nestíhám tu být, tak zátra Vás dočtu. Přikládám fotečku Gabrielka 😀

marmla
4. únor 2011

Ahojky¨Holky
Nově příchozí maminky velice vítám 😀
No u nás je to v pohodě, zbavili jsme se prdíků, ale zase prozměnu nedokážem usnout přes den, už jsem z toho vyřízená. Malejk usne jen v mé náručí nebo když spolu ležíme v posteli. Popravdě, je to šílenej mamánek. Manžel už hodruje, ale můžou za to právě manžel a kluci, dělám to proto aby je malej v noci nebudil pláčem a on na to reaguje právě tak, že chce být pořád u mně ☹
Takže celkem silně uvažuji o koupi šátku a začnem nejspíš šátkovat, alespoň něco udělám.
Gabrielek měl ve středu 4,43 kg takže je to malej obřík.
Ricinový olej nefunguje pokud ženská přenáší, prý si to děloha pamatuje a je málo pravděpodobné že by to vedlo k porodu, alew před plánovaným nástupem do nemocnice na pročištění to musí být super
Všechny máte moc krásný dětičky.
Tak já jdu opět uspávat jinak se uřve 😠

emtu
4. únor 2011

@marmla Ahoj, ahoj, taky máš nádherný miminko 🙂 , vždycky, když vidím ty naducaný tvářičky a knoflíčkový nosíky, rozslintám se něhou 😵 . Obřík to tedy Gabri je, gratuluju a jen tak dál!

@honzulka
@jasamin
@helabella Díky za povzbuzení ohledně těch prsou, tak snad se období splasknutí dostaví i u mne 😉 . Holky, Terku a Matyho vycpáváte kvůlivá kyčlím? A to jen preventivně nebo musíte? My jsme na první ko na ortopedii dopadli dobře a prý Jáchovi nic dávat nemusím, ale když byli kluci malí, tak taky měli všechno v pořádku, ale trojobal jsem jim stejně měla dávat. Tak nevím, jestli z vlastní iniciativy nemám postupovat teďka stejně. A nebo to s náma doktoři myslí dobře? 🙄

jasamin
4. únor 2011

@emtu - tak u nás to je čistě preventivní opatření 🙂 . Já balila všechny 3 děti preventivně. Na kontrole mi vždycky řekla je to naprosto v pořádku, ale určitě balte. Nevím teď přesně jak dlouho jsme balili, ale já myslím, že tím se nic nezkazí. U holčiček je to prý ještě mnohem důležitější.

marmla
4. únor 2011

@emtu Děkuju.
Holky k těm prsům, já je nalité měla jen jednou doma a to jsme měli vyjímečně delší pauzu, jinak mám pocit, že tam nic moc nemám, ale malej krásně poliká a mlíko mu utíká z pusinky, takže tam něco mám. Někdy bych ty nalitá prsa brala, abych vděla, že tam je toho požehnaně.

honzulka
4. únor 2011

@emtu My musíme balit,protože má Terinka nějaký ztuhlý svalek na jednom stehýnku..Ale kyčle má dobrý..No a právě nevím,páč on mi ukazoval doktor jak mám skládat ty pleny a jak jí je dát a právě řekl,že tam nebude ta pamprska,tak že to pak půjde líp,tak já dávám čistě látkovky,le malá je cíťa a jak se počůrá,tak je rachot,takže jen přebaluji a jak dojdou pleny,tak jde do jednorázovky... 😉
@jasamin Jak ty to malýmu dáváš?Jednorázovku a na ní tři pleny?

jasamin
4. únor 2011

@honzulka - jo jo. Já dávám pampersku, pak 2 látkovky a pak kalhotky. A ty máš nějaké speciální balení a skládání? Já nijak zvláštně plíny neskládám....

jasamin
4. únor 2011

@marmla - úplně jsem zapoměla. Gabri je úžasnej. Ještě takovej malinkej a rozkošnej. Proč to tak strašně rychle utíká? Zítra máme přesně 3 měsíce. Ach jo.

honzulka
4. únor 2011

@jasamin No já klukům dávala normálně prostě plenu na pů a zase na půl...A on mi teď ukázal na třetiny..Nevím jak to víc vysvětlit...No já jí dávam právě Pamprs. a ještě ty pleny tři... ☹ Tak nevím..Hlavně jsem taky nervozní z toho,že když jí nechám rozbalenou,tak je trošku jako ke straně..neleží rovně,ale trošku do rohlíku..No a koně pást nechcfe stejně jako bráchové..tak jsem zvědavá,co nám ve středu p.doktorka řekne..Holky a necháváte očkovat Synflorix nebo ten Prevenar 13?Já se mám rozhodnout a nevím..kluci nemají ani jedno,ale teď toho řádí nějak moc..Teď mám hrůzu i z t ý chřipky..☹

honzulka
4. únor 2011

@marmla Ten je tak krásnej....
@jasamin Mně se chce taky úplně brečet,když vidím,jak terinka vyrostla a jak to hrozně utíká..Nedávno jsem se koukla na jeníka a úplně jsem zesmutněla,že už je tak velikej.. 😢

jasamin
4. únor 2011

@honzulka - jo tak Maty taky upřednostňuje jednu stranu, tak zas musíme masírovat levou půlku zad. Když pase koníky, tak balancuje pořád do prava. Já myslím, že to balíš dobře. To musí stačit. Já bych do látkovek nešla a už vůbec ne, když to Terezce vadí. Na to se vyprdni a dávej ji to na pamersku.
S tím očkováním těžko říct, ale já jdu určitě do Prevenaru 13. Už máme za sebou rotaviry a ten Prevenar nevím kdy budem očkovat, ale v úterý jdem na 3 měsíční, tak budu chytřejší.

honzulka
4. únor 2011

@jasamin No ona kkyž pase-tedy když leží na tom břiše a snaží se zobat pod sebou,tak to není tak vidět,ale právě když leží na zádech,tak jí jdou nožičky jako by se chtěla obrátit,ale vždy jen k jedný starně...Tak mě to trošku děsí,aby nebyla nějaká křivá...Já jí často nosím na toho tygříka či jak se to jmenuje,páč to jí jediný uklidní,když jí bere to bříško a nevím jestli jí třeba nenosím špatně a neubližuji jí tím..No uvidím co doktorka na to..Já se mám právě rozhodnout do středy,to snad dostanem první očkovaní tu Hexu a co k tomu...Toho rotavira zatím nějak vypouští,tak snad se s ním nesetkáme... ☹

honzulka
4. únor 2011

Jo a musím se podělit-takhle se dnes terinka smála po ránu na svět.. 😵

helabella
4. únor 2011

@honzulka -- vysmátá Terinka je super 🙂
My to očkování zatím vypouštíme. Holky to taky neměly a celkově nejsou na nemoci moc náchylný. JInak Fanoušek ještě pořád žádné očkování nemá, protože se mu ještě stále nezahojila jizva po TBC. V pondělí jdeme zase na plicní (už potřetí) a uvidí se.

jasamin
4. únor 2011

@honzulka - tak to my když ležíme na zádech, tak jediné co je vidět, tak to, že otáčí hlavu nejčastěji do prava, takže musím jak já tomu říkám válcovat (mám doma válečky a polohuju mu hlavu ať ji má buď rovně nebo doleva). Když je na bříšku a pase, tak tu hlavu taky nakláněl do prava a tím masírováním posilujeme levou část těla a to ho nutí otáčet hlavu i na druhou stranu. Mě doktorka řekla, že by měl v budocnu nejspíš skoliozu páteře, tak ať masírujem. Ale je fakt, že pokud se na to vyloženě nesoustředím, tak už to vůbec není vidět. Možná, že když se ti kroutí taky na jednu stranu, tak zkus masírovat třeba při mazání tu druhou půlku těla. Ale tím nošením to nebude, to si nemyslím.
Terinka se krásně směje. Nádhera, takové rozesmáté sluníčko.
@helabella - vidíš to a to my zas to TBC nemáme, protože nejsme v rizikové skupině. Mě se zdá, že to dělali do 31.10 v nemocnici a nám to ušlo o 5 dnů. A pročpak chodíte na plícní, pokud se můžu zeptat...

marmla
4. únor 2011

Holky já nechám malého očkovat tím prevenarem 13 u nás doplatím na jedné dávce 130Kč, takže super. Ten synflorix je přes dva tisíce na dávce a to je pro mně už moc, navíc se to dává tři po sobě jdoucí měsíce.
@honzulka To je úžasnej úsměv, malá je moc krásná
Holky nás na TBC neočkovali, dělá se to už jen u rizikových skupin, dobrý ne?
Tak u nás je křik, tak zas jdu

honzulka
4. únor 2011

@marmla u nás se zase na ten Synfl.nedoplácí nic a na Prevenar 300 za jednu... 😉 Jinak tbc taky nemáme a děkuji..ona se dnes culí celý den.. 😵

emtu
4. únor 2011

@honzulka Já budu nechávat očkovat Synflorix, Mudryně mi nabídla jen ten a doplácet taky nebudeme nic. Tak tu "křivici" má Jáchi taky. Už nad tím pár dní špekuluju, proč se mi, když leží na zádech, kroutí jako luk doleva. Někdy mu ani pořádně nemůžu nandat plínu. 😖
Teri-úsměv je nádherný. Jášovi to řehnění zatím moc nejde, tak už aby začal, sákryš.
Jo a ty plínky já u kluků taky skládala nejdřív na třetiny, na čtvrtiny až pozdějc.
@jasamin Jak je to s tím TBC? Bude se dávat všem později nebo jen těm rizikovým? S rotavirem mám pěknou zkušenost - když měl F. ani ne 4 roky, skončil v nemocnici s podezřením na rotavir. Umístili nás na izolaci s jinými rotavirovci, kde jsme pobyli asi 5 dnů, aby se pak ukázalo, že F. rotavira neměl. Tak nás pustili domů a já si úspěšně toho rotavira domů odnesla. Bylo z toho příjemné odpoledne strávené se záchodovou mísou 🙂 .

jasamin
4. únor 2011

@emtu - no pokud jsem to dobře pochopila, tak my očkování na TBC nebudeme mít vůbec. Pokud budeš chtít, tak si o to musíš zažádat a samozřejmě i zaplatit.
S tím rotavirem to není sranda. Já nechala M. raději naočkovat. Sice je to vcelku drahé, ale co by člověk pro ty své dítka neudělal 😀
U nás se taky doplácí na Prevenar 13 a Synflorix ne.
@marmla -držím palečky ať to Gabriho brzy přejde, ale on asi chce být hold s tebou....

helabella
4. únor 2011

@jasamin -- máš pravdu, dělalo se to jen do konce října. Na plicní chodíme kvůli tomu, že to Fanoušek pořád nemá v pořádku, tak se čeká, jestli mu to samo praskne nebo jestli mu to budou propichovat. Už mu to prasklo (někdy kolem dvou a půl měsíců) a bylo to fakt hodně hnusný. Měl tam boláček tak 1,5 cm na výšku ☹ Teď to má sice o hodně lepší, ale ještě to není v pořádku a samo se to prý nevstřebá. Prý se to může klidně táhnout i půl roku ... docela lituju, že jsem to v porodnici rovnou neodmítla, tím spíš, že teď už se neočkuje 😖

jasamin
4. únor 2011

@helabella - bobeček malý. Takové problémy s tím máte. Tak to je mi líto. To je nešťastné. Tak to nám dej určitě vědět jak vám ta kontrola dopadla. Musím se přiznat, že jsem si hned nespojila s tím plícním to očkování, ale už je to ok 😀 😀 😀 😀 . Hold na té mateřské člověk asi trochu blbne.

honzulka
4. únor 2011

@emtu ta tos mě trošku uklidnila s tím kroucením..tak ti dám vědět,co nám doktora řekla...třeba to je normální... 😉

emtu
4. únor 2011

@helabella Chudinka Fanoušek, to je vážně pech, že se mu ten píchanec tak pokazil 😨 A proč mu to raději nepropíchnou rovnou? A z čeho se ten píchanec takhle podebral? Tak ať vám to v po dobře dopadne!!

helabella
5. únor 2011

@jasamin
@emtu -- je to reakce kvůli tomu očkování. Asi jak se vytváří ta imunitní reakce a bojuje s tou nemocí... Píchnout to nechtějí hned, protože to není ještě uzrálé. Prý by se mu to pak mohlo udělat znovu. Kamarádky chlapeček s tím měl problém taky a nakonec mu to prasklo celkem 3x než se to konečně spravilo. Kačenka na to kdysi taky měla podobnou reakci, ale ne tak silnou. Jediné plus je v tom, že vypadá, že to Fanouška vůbec nebolí.

A s tím plicním se vůbec nedivím, taky mi některé věci docházejí pomaleji 😀 😀