Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

katka37
4. srp 2011

Ahoj holky ,taky čekáme třetí ,je mi sice 37 ale mimi bylo plánované a chtěné 🙂těhotenství zvládám zatím pohodově,musím říct ,že jsem se zatím s negativním ohlasem nesetkala ,spíš mi všichni drží palce a přejí nám to...taky nejsem zastánce značkových věcí ,luxusních aut a bydlení ,stačí mi vše obyčejné,mám dva zdravé ,krásné kluky 14 a 11 let,čekáme třetího ,tak co bych řešila?A když tak koukám nekdy tady do fotoblogu co všechno maminy nakupují a chystají ,jen aby se předvedly jedna před druhou ,tak se jen usměju 😀já vše sehnala z bazaru od kočárku po postýlku ,nějaké oblečky ,látkové pleny atd...nemusím mít nakoupenou kdejakou blbinu co se tady mihne...stačí jen uvažovat a mimi stojí hned o polovinu mín.....ale samozřejmě každá máme své priority a u mně to jsou štastné spokojené děti,ne byt a auto a jedináček k chlubení,pa a hezký den 🙂

janickabez
4. srp 2011

KAt já jsem měla taky na první mimi výbavu jak hrom, to potřebné si nechala a to nepotřebné prodala, je to asi taky trochu o zkušenosti, myslím, že je tolik věcí na trhu a reklama nás masíruje, co vše miminko potřebuje a nezkuše ná prvomamina chce pro dítě jen to nej 🙂 a pak zjistí že je to stejně k prdu 🙂protože miminko nepotřebuje mimo maminky nic

ludva
4. srp 2011

@lucisa
@janickabez

Taky bych klidně brala čtvrťátko, fakt 🙂

Ale s finanční zátěží na dítě s Vámi trošku nesouhlasím....Asi je to tím, že mám děti už velké a škola a vzdělání stojí opravdu hodně peněz. Samozřejmě, že nechodí ve značkovém oblečení, ani na tenis, ani na hokej, ani do soukromých škol, ale spoustu i normálních kroužků a mimoškolních aktivit něco stojí. Aspoň tady v Praze se na dětech vysloveně vydělává 😠
Nemyslím si, že děcka musí mít vše, na co si ukážou, nemají poslední modely telefonů, ani nemají kroužek 5x týdně, ale nějaké zájmy se podporovat musí a zase nedopřát jim vůbec nic..... aby se mi nepoflakovaly po ulici.

Hodně dotěrným lidem, kteří se podivují nad tolika dětmi říkám, že nás vyrábět děti prostě baví a máme se rádi
😀 😀 Spoustu lidí si myslí, že je Matýsek omyl po tolika letech, ale je plánované milované děťátko.
Asi kdybychom měli jiné příjmy, tak do čtvrtého jdu, i za cenu, že bude mít starou maminku a tatínka 😀 Právě proto, aby nebyl jednou sám. U nás je věkový rozdíl opravdu velký...

Paradoxně nejhorší reakce byla od lidí, kteří jsou finančně hodně za vodou. Ale ti zase mají i jiné výdaje, že?

Ale znám spoustu lidí se 3 a dokonce se 4 i 5 dětmi plánovanými. Asi máme nějakou kvalitní vodu, bo co
😀

janickabez
4. srp 2011

@ludva jj, souhlas, nelibé reakce od lidí, co jsou za vodou... ale co snad to taky zvládnem i se školou a kroužkama, ale jako vysokou bych zrovna nepředhazovala, tam už si ty lidi fakt mužou i nějakou kačku přivydělat

ludva
4. srp 2011

@janickabez Neboj, zvládnout se to dá 🙂

lucisa
4. srp 2011

@ludva máš pravdu v tom, že kroužky něco stojí, taky bych nechtěla, aby holky nemohly vůbec nikam chodit, ale prostě jsme si sedly, ony řekly svá přání a společně jsme vybrali u mladší byl letos jeden, u starší dva kroužky, což nás nezruinovalo, ale je taky pravdou, že u nás stojí kroužek (podle náročnosti samozřejmě, kreslení určitě míň než třeba hra na africké bubny, který si musí dítě zakoupit) kolem 800 kč na rok, což není taková hrůza, zvlášť když se dá platit za každé pololetí zvlášť. A my máme navíc výhodu bydlení na předměstí, prakticky na vesnici s velkou zahradou a dvorkem, takže holky se, i když nejsou kroužky, mají kde vylítat a poblbnout, podporovat sezení u DVD a PC taky nehodlám 😉

@janickabez , @ludva a nejvíce blbých řečí fakt mají zazobanci, lidé s menšími příjmy dokáží spíš odělit důležité a nepotřebné věci, nemají potřebu se předvádět, takže dědění po sourozencích, omezení nákupů hloupostí a pod. zvládají v pohodě.

pimpa29
4. srp 2011

super volba 😉

ludva
4. srp 2011

@lucisa ale ano, samozřejmě, u nás stojí výtvarka v Lidušce 2500 na rok, ale zase máme v Praze vyšší příjmy, ale zase vyšší náklady na bydlení a tak... Moje děti taky mají 2 kroužky, osobně si myslím, že je to tak akorát, aby se stihly naučit do školy, ale taky aby mohly jen tak lítat venku 😉 Být otrokem kroužků není zrovna moje parketa 🙂 My máme ale veké štěstí, že bydlíme na malém sídlišti, kde se všichni známe a děti můžou lítat venku a jezdit na kole jako kdysi my. Jsme tady prakticky jako na vsi 🙂
Jen jsem chtěla říci, že malé miminko nestojí skoro nic, opravdu potřebuje jen milující maminku 🙂
Ale s věkem dětí náklady stoupají a s tím je třeba počítat 😉

pepibubu
4. srp 2011

@paajinka Hele, já už to nikomu neříkám, prostě až mrňousek bude, tak bude, oni nám to živit nebudou. Honza jen mimo řečí zmínil před svými rodiči, a maminka ne to "no, to byste měli záhul," ale byla to veskrze nejpozitivnější reakce, protože já mám osvícenou tchýni 🙂 ví, že to je naše věc, my to budem živit a vychovávat. Ale je mi jasný, že 90% dalších příbuzných nám budou "radit" UPT a když je pošlem do řiti, tak budou mít kecy že jsme blbý atd.

janickabez
4. srp 2011

@pepibubu u nás nejvíc kafraj babičky který nehlídají a lidi se kterýma se vidíme 1-2x za rok 😀 (to je totiž naše celá rodina 😀v kombinaci s tím že jsou movití)

Ludvi s tím počítám, že se náklady budou zvyšovat, ted to teda dřem jak se dá, ale trochu jsme zainvestovali do nemovitostí, tak se to snad v budoucnu zuročí. A děti se pak budou mít od čeho odpíchnout. Já doufám, že taky pujdu někdy zpět do práce😀

helabella
4. srp 2011

My právě začali finance docela řešit, protože teoreticky zvažujem i to čtvrťátko 🙂 Teda asi ne hned teď, ale pokud vůbec, tak třeba za rok. A právě se trošku bojím těch kroužků, škol v přírodě apod. Jinak u nás si už všichni na ty 3 zvykli, ale další dítě by už rozdýchávali fakt špatně... jenže by to byla jen a jen naše věc 😉

michaela_2
5. srp 2011

@katka37 Ahoj, tak já bych ale neřekla, že každá maminka která nakoupí víc věcí pro miminko se tím chce chlubit - nebo že jí záleží na spokojenosti jejího miminka méně než mamince, která má výbavičku z bazárku. Myslím si, že je to také o možnostech, každý chce pro svoje děti to nejlepší a pokud na to ty finance jsou, tak proč nenakoupit hezké a nové věci 🙂 samozřejmě zárukou štěstí to není, jde o jiné věci, které potom svým dětem musíme dát, ale rozhodně bych to takhle neodsuzovala a neházela všechny do jednoho pytle 🙂

ludva
5. srp 2011

@michaela_2 Já myslím, že @katka37 tady nikoho neodsuzuje 😉
Já jí naopak plně rozumím 😉
Možná je to o zkušenostech, ale když tady někdy čtu, že má někdo 5 kočárků na jedno mimino... tak jen koulím očima 😕 😲 A není to o tom, že bych své dítě tolik nemilovala 🙂 Samozřejmě to nikomu nezávidím, to určitě ne!!!
Možná je to o možnostech, taky mám ráda hezké věci, ale batole se batolí stejně dobře v teplákách z bazaru, jako ve značkových 😀 Je mu to úplně šumák 😀 😀 Někdo si na to prostě potrpí, někdo ne....

michaela_2
5. srp 2011

@ludva Tak je pravda, že to už je potom extrém který uhodí do očí to ano 🙂. Ale jak píšeš, určitě je to také o zkušenostech, já třeba teď kdy čekám první miminko u spousty věcí prostě nevím - nakupovat zbytečnosti nechci, ale u něčeho se to pozná těžko, jedna maminka mi řekne, že to potřebovala, druhá ne..........nebo třeba množství, kolik čeho mít, aby něco nechybělo, ale zase ani neleželo ve skříni aniž by to prcek někdy vzal na sebe a vyrostl z toho.....

michaela_2
5. srp 2011

a to jsem tedy ještě s nákupy nebo sháněním věcí moc nezačala, spíš o tom už tak postupně přemýšlím 🙂

petja
5. srp 2011

Holky,jsem ráda,že se diskuze zase rozjela,během dne vás dočtu,teď mě prďolíci zaměstnávají a navíc velkej úklid.Ještě že manža je takové zlatíčko a vzal za mě celý první patro 😵

katka37
5. srp 2011

jejda já tady opravdu nikoho odsuzovat nehodlám ,ani nezávidím,to ne ,finance nejsou můj problém ,ani náhodou 🙂 jen se fakt nad tím pousměju a nechápu proč 3 měsíční mimi potřebuje botičky Adidas 😀 asi je to fakt tím ,že už jsem starší nežje tady průměr a že čekám třetí ,takže vím co opravdu mimi potřebuje.Já mám všechny věci po klukách a od kamarádek ,koupila jsem si jen soupravičku do porodnice asi je to itím ,že jsem prostě naučená žít skromě ,nikdy jsma si s bráchou nemohli vyskakovat,spíš jsme měli mín než ostatní,takže ted kdy mám manžela ,který vydělává nadstandartně,prostě rozhazovat za blbiny mi nějak nejde,ale třeba se to ještě naučím 😀 a ještě k tomu ,já bydlím na vesnici a tady se těma věcma opravdu maminy chlubí,tak to je má zkušenost,ale nikoho neodsuzuji,jen jsem napsala co si myslím,to snad tady můžu,ne? 🙂

michaela_2
5. srp 2011

@katka37 jo určitě 🙂 já to nemyslela nijak blbě a omlouvám se, jestli to tak vyznělo, spíš jenom podle sebe teď vím, že někdy je u prvního mimča těžký poznat co je zbytečnost a co ne....ale botičky adidas u takhle malýho miminka a podobné věci, to je úplně jiný případ 🙂

katka37
5. srp 2011

@michaela_2 nemusíš se omlouvat ,to vůbec ne...no koukala bys u nás tady jezdí miminka ve třech měsících v Adidasu celá.....ale je to fakt věc každýho,já fakt za to nemůžu ,ale fakt se tomu usmívám..... 🙂 a jasně , že když čekáš první mimi ,tak jsi bezradná ,když si vzpomenu na sebe ,tak se ti ani nedivím,ale opravdu méně je někdy více,tak ahoj a poho těhu 🙂

ludva
5. srp 2011

@michaela_2 ani se ti nedivím, že jsi trošku bezradná... Dneska je na trhu tolik věcí.... I já na první dítě kupovala někdy zbytečnosti. Ale i teď po letech jsem na každé své dítko využila něco jiného 😀 😀 😀 Jak píše Katka, je lepší mít věcí míň a postupně dokupovávat 😉

ludva
5. srp 2011

@katka37 průměr neprůměr - jsme přece mladý holky, ne? 😀

jancule79
5. srp 2011

@michaela_2 Ahoj, já s Tebou naprosto souhlasím. U toho prvního člověk fakt někdy neví třeba co a kolik toho pořídit. A přesně jak píšeš - co mamina, to názor a zkušenost. Jako kupovat pro 1 dítě 5 kočárků, to je teda fakt úlet. Ale na druhou stranu, ať si každý dělá co chce a když za to ti lidé chtějí vyhodit peníze, tak proč ne. 🙂 Ale nemyslím si, že třeba koupě chůviček, monitoru dechu apod. jsou blbosti. S monitorem dechu jsem měla klidný spaní, chůvičky mi hodně usnadňují práci, protože v domě máme 3 patra a nedovedu si představit, jak bych slyšela mimino ob 2 patra.
Ještě mě tady zaujalo tvrzení jedné maminky, že mimino nic nestojí. 🙂) O tom by mohly vyprávět maminky, které třeba svoje miminko nemohly kojit, za jaké "nic" kupují ty Sunary, Nutrilony apod.

katka37
6. srp 2011

@ludva jo jasně ,já se tak cítím 🙂

janickabez
6. srp 2011

@jancule79 je to je trochu slovíčkaření 🙂 jj, měla jsem první dítko na nutrilonu od 2 měsícu, ale tak nějak mám pocit, že člověk normal vyhodí měsícně tu tisícovku klidně i za něco jiného, takže prostě není to taková pálka, aby to nad nemohla rodina přežít, i když zrovna to kojo moc nejde, plenky za každou cenu kupovat člověk nemusí pokud má látkové a pak fakt už nevím, co tak duležitého finančně náročného miminko potřebuje....
A zrovna u prvního jsme vyzkoušeli asi 4 kočárky (golfáče) než jsme našli nějakej opitmální co vyhovoval všem

jancule79
6. srp 2011

@janickabez nevím jestli slovíčkaření, ale jen jsem konstatovala, že ne zcela souhlasím s tvrzením, že mimčo nic nestojí. Ale v pohodě. 🙂 Jasně, že ty náklady jdou u mimča taky docela ořezat. Holt člověk nekupuje všechno nové a taky se vyhne takovým těm různým sarapatičkám jako koš na pleny za 1000 Kč apod. A jak píšeš, pleny jsou používat i látkové. Naše generace na nich taky vyrostla a žije. 🙂)

janickabez
7. srp 2011

no každopádně jsou rodiny co vyžijou i s málem a jsou rodiny co to nezvládají, pro někoho je holt symbolem štěstí 2x ročně k moři a v zimě do alp, někonu stačí výlet po čechách a pod stan 🙂,@jancule79 nemyslela jsem to nějak zle 😉 jestli to tak vyznělo tak se omlouvám 🙂

slunickomaja
1. říj 2011

Ahoj mamulky 🙂 taky se k vám ráda přidávám. Čekáme třetí sluníčko 🙂 Jen koukám, že tu delší dobu nic nepřibylo..Je tu tedy někdo? 🙂

lucisa
1. říj 2011

@janickabez Všechno nejlepší prckovi k narozeninkám 😉

@slunickomaja ono se to zase rozjede, já tady občas taky nakukuju, akorát já už mám třetí venku, není už na cestě 🙂

janickabez
1. říj 2011

@lucisa 🙂 děkuji 🙂 dnes je to bez oslavy, děláme ji pro obě děti na přelomu říjen listopad 🙂, ten koník to ukazuje tak směšně, protože malá bude mít ted za měsíc 4r 😀

lucisa
1. říj 2011

@janickabez njn, ono to počítá nejdřív po týdnech, pak měsících a pak už jen roky, moje nejstarší má narozeniny 26.11. a prostřední 2.11., takže taky většinou slavíme společně uprostřed listopadu, akorát poslední dobou chtějí holky oslavu zvlášť, ať má každá svou. 😉