Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

niki31
14. srp 2010

@sara.max Dobré ránko 🙂 Tak to já bych byla ráda, kdyby mi to moje děti jednou vrátili za mne. 😉 Já jsem hrozně hodné miminko (to by mi mohl teď vrátit Dany, Vendulka byla uřvanec až do 3 let), a vlastně i potom jsem byla pohodové a bezproblémové dítě. Tak jsem zvědavá co mne čeká. 😉 😀 Ty už budeš chodit na poradny do nemocnice? Tak to já bych měla ke svému doktorovi jít asi naposledy ve středu, když jsem týden po tobě.. Asi se to fakt blíží 🙂 . Já jdu za chvíli vyjímečně pracovat, ukecala mne ségra, ať ji nalíčím nějaké zákaznice na svatbu, tak snad jsem to za tu dobu nemocenské nezapoměla. 😀 A ještě se k nim musím přes to břicho dostat, to asi taky bude mazec 😀 😀 . Až se vrátím, dám vědět, jak to dopadlo 😉 🙂

sara.max
14. srp 2010

@niki31 Ahojky, já od rána taky makám jak divá. Mám nějak moc energie 🙂 . Ráno jsem uvařila tvarohové knedlíky se švestkama a jahodama a zadělala na kváskový chléb. Ještě ho budu teď péct a pak vyrazím konečně ven. Ještě mám nějaké nakupování a chci vytáhnout manžela na delší procházku večer. Chtěla jsem jít do ZOO na celé odpoledne, ale hlásili pršení, tak jsem ráno zadělala na ten chleba no a pršet asi nebude. Ale v noci byla fajn bouřka.
Jinak do té nemocnice jdu asi i proto, že můj doktor má od konce příštího týdne už dovolenou, tak mě raději odvelel. Jinak bych asi ještě šla k němu. Ale jsem docela ráda, mám pár dotazů na sestřičky tak si to můžu hned vyřídit. 😀 Mrzí mě, že nemůžu darovat pupečníkovou krev. Začala jsem si to vyřizovat nedávno, protože ve Šternberku to prý dělají, ale bohužel to mají teď nějaké pozastavené a nikdo neví, kdy to zase začne fungovat. 😒
Taky jsem si dnes dala do pucu postýlku, tak posílám fotečku. Ještě ji přehodím igelitem ať se mi na ni nepráší, ale už jsem se hrozně těšila a musela jsem si to nachystat.
Niki ty jsi kosmetička?

niki31
14. srp 2010

@sara.max ahojky, já si dneska taky mákla. Místo 2 svatebčanek jsem jich nakonec líčila 5, a pak ještě kámošce jsem doma dělala manikůru, tak už necítím záda. ☹ Já jsem i kosmetička, ale moje hlavní obživa je účetnictví. Kosmetika i nehty spíš jako přivýdělěk a koníček. 🙂 Postýlku máš krásnou!! 😵 Mému nevlastnímu bráchovi se dnes narodila dcera Katka, tak jsem docela záviděla, že už to mají holky za sebou. 🙂 Já dneska asi brzy odpadnu, moc jsem toho nenaspala.. Vcera jsem byla docela dlouho u kámošky, udělaly jsme si dámskou jízdu, asi na delší dobu poslední, pak jsem nemohla spát kvůli té bouřky, no a ráno jsem vstávala v 5 hodin, a od šesti jsem byla u ségry v kadeřnictví. Ale ženský se mi povedly, byly moc hezké, tak mám z toho dobrý pocit. 😉 Tak ti přeji krásný večer a zítra se zase ozvu. Pááá 🙂

sara.max
15. srp 2010

Hezký večer 🙂 , dnes byl báječný den! Ráno jsem uvařila báječný oběd a celé odpoledne jsme strávili v zoologické na Svatém Kopečku.Zaparkovali jsme na parkovišti přes les, takže než jsme vůbec došli k ZOO byla jsem už příjemně uchozená 🙂 . Sice jsem téměř každou lavičku vyzkoušela, abych nabrala dech, ale byla to nádherná procházka. Ještě jsme si na cestě zpátky dali výborný zmrzlinový pohár a domů jsme dojeli až kolem sedmé. Cítím se hrozně dobře, mám spoustu elánu a jsem nějaká moc pohyblivá 😀 . Teď se cílím lépe než celý 8 měsíc. Asi mi i spadlo trošku bříško, tak jsem možná i více pohyblivější. No prostě jedním slovem ÚŽASNÉ! Ještě jsem večer zblajzla čtvrtku melouna, tak se ani moc nevyspím a budu pořád lítat na záchod. 😀 😀 😀

A co vy holky, jaký byl víkend? Tak pište, pište, pište...

niki31
16. srp 2010

Ahoj holky 🙂 Já jsem po víkendu unavená jako pes, tak jsem si dneska naordinovala klidový režim. 🙂 Mamka se stěhuje do nového bytu, tak jsme celou neděli pomáhali. Já teda nic moc, otevírat dveře a sem tam něco přidržet, přinést a tak, ale stačilo. Bolí mne kyčle, ani chodit nemůžu. Děti mi zrovna odjely na prázdniny, takže si aspoň užiju pohodový týden bez vaření. 😅

sara.max
16. srp 2010

@niki31 Ahoj, tak si to pořádně užívej, bůhví, kdy zase budeš mít možnost být takhle sama pro sebe. Já jsem taky využila toho, že Terka je do konce srpna pryč a snažím se ji dát dohromady její pokoj. Trochu jsme se rozhodli ho přestavět, tak zatím jen uklízím a dávám dokupy věci, které musíme prodat, abychom tam dali nový nábytek. Asi to ale stejně nestihneme do konce prázdnin. Chtěla jsem pro ni překvapení a bohužel je to víc práce než jsem si myslela.

niki31
16. srp 2010

@sara.max no to já si zase užiju ten klídek 🙂, možná je to naposledy na několik příštích let, co jsem sama doma. 😉 Ty ještě zvládáš s tím bříškem i přestavbu pokojíku?? To teda smekám, já už jsem ráda, že nemusím skoro nic dělat.. Teď si jdu na chvilku lehnout, než se vrátí přítel z práce, a pak teprve budem vymýšlet, co podniknem. 😉 Koukala jsem, že se ještě neozvala Milunka, asi už to má za sebou a užívá si drobečka 🙂

sara.max
16. srp 2010

@niki31 vzpomenu si na ni skoro každý den, škoda, že tu byla jen párkrát a nemáme na ni jiný kontakt. Třeba se ozve sama. Já mám v posledních 2 týdnech hrozně moc energie. Asi mi sestouplo bříško, tak se mi líp chodí i dýchá. Zvládám úplně všechno a dokonce po několika měsících mě bříško už v ničem neomezuje. Kromě zavazování botasek 😀 . Asi jsem si už zvykla 😀 . S tím pokojíkem to vlastně ani jinak nešlo. V poslední době jsme tu kvůli miminku udělali pár reorganizací nábytku a vždycky co zůstalo skončilo u dcery. Už jsem se na to nemohla dívat a tak všechno zbytečné prodávám a uděláme ji z toho zase roztomilý dívčí pokojík. Už je to přece jen velká slečna a tak si to i zaslouží. Jen nevím, jak dlouho jí vydrží, protože je opravdu velká nepořádnice. Dokonce větší než brácha a to už je co říct. 🙂
Jo a mimochodem, já už se tak nudím, že jsem dnes po letech zase začala i plést. Zatím jen na maličkou, jak jinak 😵 , ale jde mi to dobře. Fakt jsem nějaká děsně hyperaktivní. Myslím, že se mě malá bude držet ještě hezky dlooooouuuuuuho!
Mili tak se měj hezky, zatím papa.
Zítra mám děsnou honičku tak se dostanu k PC asi zase až večer, ale čekám na nové zprávy, jak si užíváš lenošení 😉

niki31
17. srp 2010

@sara.max Ahojky, já už si klidu neužívám, protože mne to nebaví.. 😀 Dneska jsem upekla zkušební dort podle nového receptu, a nakládala utopence pro miláčka. 🙂 Určitě bude slavit celou dobu, co budu v porodnici, tak ať má něco na spravení po ránu. 😀 Za měsíc se aspoň krásně odleží. No a na sobotu jsem slíbila upéct dort ségře pro tchána na 60-sátku a kámošce na kolaudaci pergoly, tak už budu od zítra modelovat figurky a od čtvrtku péct jak divá. Ale těším se, mám ráda, když hned vidím výsledek práce. 😅 Já už jsem taky pletla, hned ze začátku, když mne pustili z nemocnice a musela jsem být v klidu a ležící. Ale udělala jsem malému jeden svetřík a skončila jsem. ☹ Asi to pomalu přibývalo. 😉 Tak já se jdu mrknout za mamkou, jak pokračuje na novém bytečku, a večer se sem zase kouknu. 🙂 Zatím papa 🙂

georgine
17. srp 2010

ahojky holky hlásím se z kontroly, doktro řekl ano jste těhotná, cca 6tý týden, plodový vak a "obsah" zjištěn jen nejde určit zda je miminko jedno a nebo ne..za 14 dní mám dojít... tak sem zvědavá

sara.max
17. srp 2010

@georgine supeeer!!! To jse skvělé. Gratuluji moc a moc. A jak se cítíš? už na tebe jdou nevolnosti nebo tak něco? A vy máte dvojčátka v rodině, že hned doktor plaší se dvěma?

@niki31 Já jsem si to hned myslela, že toho klidu si zrovna moc užívat nebudeš 🙂 . Koukám, že jsi taky pěkně akční. Já se dneska nezastavila skoro vůbec. V noci jsem nespala, usla jsem až kolem čtvrté ráno, od půlnoci jsem ze zoufalství i vařila oběd, pletla atdl. Ráno jsem vstávala kolem sedné a začal kolotoč nanovo. Odpoledne nám konečně dovezli sedačku po reklamaci, pak přijela nečekaná, ale milá návštěva a ještě jsme stihli otočit obchod, abych koupila cibuli, protože musím zítra zavařovat čalamádu z rajčat. Takže klasika psledních dní 😉 . Docela se těším do porodnice, že si konečně odpočinu 😵. Niki tys ležela ze začátku ve špitále? Já jsem musela taky ležet do 4 měsíce, pořád jsem krvácela a nevěděli proč. Ale naštěstí jsem byla doma ve svém.

niki31
18. srp 2010

@georgine Ahojky, zrovna včera jsem na tebe myslela, jestli už něco víš. 😉 A taky se přidávám ke gratulaci! 😵 Moc ti to přeju a hlavně, abys měla všechno v klidu a bez komplikací. 🙂
@sara.max Víš, že mne taky napadlo, že si odpočinu až porodnici? 😀 Vždycky se toho přes snažím stihnout co nejvíc, aby přítel nevěděl, protože jinak mne nenechá nic dělat. Má oblíbenou hlášku - "nezapoměla jsi, že jsi těhotná?" Pořád má strach, aby se něco nestalo. Já jsem byla v nemocnici taky s krvácením, ale měla jsem to samé i u Vendulky, dokonce ve stejném týdnu, a jak se potom držela. 😉 Pořád mi říkali, vy to nedonosíte, porodíte dřív, atd, a nakonec jsem přenášela a museli mi porod vyvolávat. Takže já ač po dvou dětech asi vůbec nepoznám, až to na mne přijde, pokud to bude přirozenou cestou. 😀

sara.max
18. srp 2010

@niki31 ahoj niki, koukám, že jsi ranní ptáče 🙂 ! a ještě k tomu už jsi hupla to 36 týdne. Přece jen už je to veselejší, když člověk ví, že i kdyby to přišlo teď, tak co se týká dýchání a vývoje miminka už to není tak nebezpečné. Já tedy jsem mnohem klidnější.Dnes ráno jsem se probudila s pěknou depkou. CHtělo se mi hned brečet a ještě k tomu moje aktuální váha mě uzemnila ještě víc. Hned jsem se raději pustila do práce, ušila jsem polštáře do obýváku a teď vařím a zavařuji čalamádu z rajčat. Odpoledne jedeme nakupovat nějaké školní věci a tak ten den snad uteče. Doufám, že se zítra probudím s lepší náladou.
... tak hezký den všem těhulkám a hlavně těm trojnásobným maminkám 😀 😀 😀

sara.max
18. srp 2010

... teda já mám děsnou depku, doufám, že se ráno probudím do lepšího dne.

honzulka
18. srp 2010

Ahoj hoky..jdu Vás pozdravit po víkendu... 😉 Asi nezvládnu dočítat,nějak mi od noci začíná tvrdnout břicho,tak si jdu lehnout...Ale hodím Vám se foto toho mýho výtvoru...Nedopadl zrovna moc dobře,protože cesta na domeček byla klikatá a dortík se nalepil na krabici,tak jsem ho záplatovala... ☹ Taky es mi nějak rozpouštěl ten marcipán,ale byl dobrý a Tomikovi se líbil..(co jinýho mu zbylo.. 😀 ).

honzulka
18. srp 2010

@georgine Velikánská gartulace a oficiálně vítej v klubu... 😉

sara.max
18. srp 2010

@honzulka super dortík, mně by se taky líbil, kdyby mi ho někdo udělal. Ale u mě je to spíš o tom, že co si sama neudělám, to nemám 😀

georgine
18. srp 2010

@honzulka díky díky, jsem ráda že je tady spřízněná dušička, která má malé mrnousky a navíc kluky.. jako já.. jak se vám podařila holčička..?

georgine
18. srp 2010

jo a jináč dortík je superní, na to že domácí výroba, je to moc hezké.. holky já dnesk anějak po kontrole špiním, no nedělám z toho vědu páč je to jen zabarvený výtok, ale malinko tak to přisuzuji podráždění ze stěru a tak..

niki31
19. srp 2010

@sara.max Dobré ránko, já se včera neozvala, protože jsem taky měla depku ☹ . Byla jsem na poradně a byl tam zrovna primář z porodnice a vůbec mne nepotěšil.Druhý termín (co mi tehdy vyšel podle UTZ) mám až 8.10., a i když na posledním UTZ už mi vycházel 10.9., tak pokud neporodím normálně, porod by mi vyvolávali až v říjnu. A já už se tak těšila, že to mám za pár.. Už teď jsem jak slon, a při představě dalších 6-ti týdnů s bříškem mne omejvá. ☹
@honzulka Dortík se ti povedl, je moc hezký 🙂 . Marcipán se rád rozpouští, když je vlhko nebo zase moc horko.. ☹ Ale jíst ho můžu vždycky. 🙂 Já peču na sobotu dva dorty, tak když teď nemůžu spát, tak si po nocích aspoň modeluju ozdůbky a růže z marcipánu, u toho ujídám, tak mne asi další kila navíc neminou. 😀
@georgine nedělej si z toho moc těžkou hlavu, já jsem taky špinila skoro po každé kontrole, a malý se drží jako klíště. 😉

georgine
19. srp 2010

@niki31 to je opruz s termínem, snad ti nebudou vyvolávat, to by bylo na pytel.. já taky nemůžu nějak spát, odpoledne mám krizovku a večer mi nejde spát... což je úžasné.. no už se těším až půjdou klukani do školky, ondra to má jisté ten už do školky chodí a Kubík by mohl začít na zkoušku a od vánoc bych ho tam dala a stálo... jé to by pak měla maminka klídeček..

honzulka
19. srp 2010

Ahojky,jdu na vás na chvíli mrknout..
@niki31 To je mi tě líto s tím termínem... ☹ Věřím,že už ses těšila na konec... 🙄 Víš co je mi divný?Že jestli správně počítám,tak pokud by ti to tedy vyvolávali,tak až někdy ve 34 tý? 😲 U nás totiž nechávají přenášet max.10 dní...Tak snad se bude chtít danečkovi ven co nejdřív... ☹ Já si teď nemohu vzpomenout od kdy že se počítá dítko jako už donošené,tak bych asi od té doby dělala vážně vše proto aby šel ven(u nás tedy nic nezabíralo.. 😀 )Hlavně se nestresuj,já myslím,že se může každým dnem tvůj nález měnit 😉
@georgine to krvácní bych taky asi nehrotila... 😉 Já špinila první tři měsíce.. 😉 A je dost možné,že je to z toho vyš. 😉
Jinak se přidávám do klubu nespavců... 😔 Tomikovi leze dole trojka zub,takže v noci pořád kňourá,do toho ten náš Jeník a pak mi tvrdne břicho,takže jsem pořád vzhůru a ráno hotová... ☹ To je takový trénink asi na nespaní s malou.. 😀 😝 To je jediné,na co se netěšim,ale kojit musím,tak se musím objetovat... 😵

sara.max
19. srp 2010

Ahoj maminky 🙂 , od rána mi nešel internet, konečně už to jede, tak honem koukám, co nového. Niki to mě mrzí, že tě tak trápí doktoři. Ale stejně tomu moc nerozumím. Jak ti můžou jen tak z ničeho nic posunout termín? Je to kvůli velikosti miminka nebo proč? Mám dojem, že jsi psala, že je drobek větší než by měl být, tak tomu moc nerozumím. Já jedu na kontrolu zítra, poprvé do nemocnice, tak jsem zvědavá s jakými zprávami příjdu já. Dnes mě potěšily výsledky na streptokoka, které mám negativní, takže se nemusím bát kapačky s antibiotikama. Mám z toho fakt radost.
@georgine já měla krvavý výtok až do konce 4 měsíce a nejen po vyšetření. Někdy docela hodně, dokonce jsem byla i 3x na pohotovosti a už jsem si myslela, že to dobře nedopadne. Musela jsem hodně ležet, ale nakonec to prý byl jen hodně překrvený čípek kvůli hormonům. Jsem ráda, že to nikdo nepodceňoval a raději mě nechali ležet. Ikdyž to byly nervy! ☹
@honzulka trénink na spaní - nespaní mám taky. Zoubky u nás sice nikomu nerostou 😀 , ale v posledních několika týdnech spím asi 3 hodiny denně. Dokonce ani přes den neusnu. Jen jednou jsem se dobře vyspala za tu dobu, ale to už asi fakt nadlouho naposledy.

niki31
20. srp 2010

Dobré ráno holky 🙂 já už jsem opět v plné polní, tak se chystám dodělávat dortíky.
@sara.max oni mi termín neposunuli, já mám v průkazce termín podle PM 21.9. a podle UTZ 8.10. Asi byl malý ze začátku maličký, nebo nevím proč mám takový rozdíl.A ten primář mi říkal, že termín podle UTZ je přesnější než podle menses. Ale při posledním měření na UTZ v 31tt malý vážil 1950 g a vyskakoval mi tam termín porodu 10.9. (podle velikosti plodu). Jenže podle toho druhého termínu bych tehdy byla v 28tt, takže malý by byl asi o 950g větší než děti v tomto týdnu obvykle jsou. I můj dr říkal, že to vypadá spíš na ten první termín, a i tak bude malý větší. Tak jsem z toho docela rozhozená a vůbec nevím, co si mám myslet. Já jsem si totiž jistá, že se nám podařilo zadělat na mimi přesně na Vánoce, protože my jsme chtěli začít pracovat na miminku až na jaře po stěhování, no a na ty vánoce se to prostě jednou "stalo jinak než jsme stihli uhlídat". 😉 Jsem zvědavá, jak to dopadne, já přenášela obě holky o 10 dní a oba porody mi museli vyvolávat, tak proto si myslím, že mne to nemine ani teď. ☹ Ale zase jsem se nemusela doma stresovat, jestli mám jen poslíčky nebo už porodní bolesti, takže něco pozitivního to mělo. 😀 Tak já jdu na ty dorty, a pokud se mi povedou, hodím sem foto. 🙂 Zatím se mějte a přeji všem krásný sluníčkový den 🙂

sara.max
20. srp 2010

@niki31 Tak to jo, já jsem tomu tvému termínování vůbec nerozumněla. Já už teď odjíždím do špitálu, tak si nech dařit a na fotečky se těším. Ozvu se odpoledne.

Všem krásný den. 🙂 🙂 🙂

sara.max
20. srp 2010

Čau holky, tak poslušně hlásím, že jsem už doma od doktora. Zatím všechno OK, příští týden si to zopakujeme 🙂 Dobře jsem poobědvala, dám si kafe a nožky na stůl. Venku už je zase pěkné vedro. Užívejte si!

niki31
20. srp 2010

Ahoj holky, tak jsem dodělala dortíky, a jdu odpadnout do postele. Vložím fotečky, ale jsou jen z mobilu, takže nic moc.. ☹ Tak dobrou a hezký večer 🙂

niki31
20. srp 2010
sara.max
20. srp 2010

@niki31 tak se dobře vyspi. Jinak jsi jednička. Já se na něco takového nezmůžu ani omylem. Fakt se ti povedly, to si zaslouží příjemný odpočinek. 🙂

sara.max
22. srp 2010

čau hoky, tak jak po víkendu? Já jsem si ho zase super užila. Včera jsme byli na Flóře celé odpoledne, byla to krásná procházka, jen ty skleníky jsem už nedala. Bylo mi to líto, ale byl tam hrozný vzduch a dělalo se mi špatně. Za to jsem opakovaně navštěvovala stánky s ledovou tříští, cukrovinkami a slanými oříšky 😀 . Byla jsem jak v nebi, všude samé dobroty. Dnes jsme si udělali výlet na maminčinu zahradu a otrhali celý košík rynglí, které děsně miluji a pak jsme jeli na kyselku pro nějakou tu lahvinku stočenou u pramene. Večer jsme ještě obešli procházkou celé sídliště kolem vody. Jo a abych nezapomněla, stihla jsem uplést kabátek s čepičkou, rukavicemi a botičkami. Zítra to vyfotím a hodím sem fotečku. Doufám, že jste měli taky hezký víkend, prý těch sluníčkových už moc nebude. Mějte se hezky a krásnou dobrou noc 😵