Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

jasamin
11. led 2011

@marmla - to je fakt zvláštní. Já se s tím ještě nesetkala. U nás vyvolávají porod po termínu. Víc jak týden tě přenášet nenechají. Pokud se jim ale cokoliv nezdá nebo když řekneš, že už ti není dobře, tak ti ho vyvolávají hned. Problémy nedělají vůbec. Já bych asi taky změnila doktora. Naštěstí žijeme v době kdy máme svobodnou volbu lékaře.

buclinka
11. led 2011

@marmla Ahoj! S tím vyvolávám je to tedy zvláštní. Mně zase pořád chtěli vyvolávat, i když jsem všude měla napsáno, že mě vyvolávat nesmí. Až pak jednomu osvícenci došlo doslova za vteřinu dvanáct, že by teda byl dobrý císař, když u mě na porod nic nenasvědčuje a vyvolávat nesmí. Pak mi všichni chodili s tím, že jestli JÁ si uvědomuju, že to bylo tak tak 😠

staninka77
11. led 2011

Ahojky děvčata 😉 .
Tak včera jsem byla na sociálce a bohužel od příštího měsíce budu mít jen 3800.Takže jsem docela naštvaná že to takhle dopadlo ale musím si něco sehnat nějakou tu brigádu abychom měli nějaké peníze navíc.
Tak těd mně volala tchyně a docela mně naštvala stím že mně malého nebudou hlídat takže musím sehnat jiné hlídání na příští týden prej jí ve čtvrtek vyběhl tlak já to jako chálu ale že se sebe dělá takovou chudinku to je prostě k smíchu moje máti má už 2.infarkty za sebou a hlídá je i přesto že ten tlak taky nemá dobrej prej se nemám zlobit tak je to na ho. ☹ všechno.

staninka77
11. led 2011

@marmla-To je teda někdy jednání z dr.To se ti ani nedivím že by jsi měnila do budouckńa jíného hned bych to udělala ají i já.
Budu ti na ten čtvrtek držet palečky aby jsi měla Gabrielka brzyčko v náruči ho i držela. 🙂 .
A jak to vubec vypadá už jsi alespon ve spod nějaká tendence že by to třeba bylo i dříve asi né podle něj že ano.

marmla
11. led 2011

@jasamin No to je zvláštní. Mně to vyvolání v termínu napadlo, protže jsem o tom někde četla a pak mi poradili tu jilemnickou porodnici, kde to pro ně není problém, což jsem zírala, ale pak mi došlo, proč bych si nemohla říct, kdy mám porodit, jsem přece svéprávná a ne nějaký dement.
@buclinka No někdy musíš čekat až bude nějaký chytrý rádce osvícen, ale naštěstí jste v pořádku a o to jde 😀
@staninka77 Doktor mi nejprv řekl, že mi vyrostlo hodně břicho, proč by ne, nebudu mít žádného prcka, nikdy jsem neměla, pak mi řekl, že břicho jak bláto, to už jsem na něj koukala jestli je pod vlivem alkoholu, hold jsem zovna neměla břicho jak kámen. Podle něj to k porodu nenasvědčuje. Podle mně se něco malinko děje, včera jsem poslíčkovala celé odpoledne a večer to mělo dost sílu, ale nakonec to přešlo. U mně je i tohle nějaký postup k porodu, u kluků jsem nikdy poslíčky neměla, tak třeba mi ta vyvolávačka zabere rychleji 😉 Když nemám uplně línou dělohu.
Holky děkuji za držení pěstiček na čtvrtek, hned jak bude malej venku pošlu zprávičku a fotečku. Já se tak moc těším. Ty z Vás co to v nedávné době zažili, tak vědí jak to ve mně hraje. Holky já to určo obulim až bude venku, samozřejmě štěstím 😀

staninka77
11. led 2011

Tak jsem došly ze školky ☹ hned mně učitelka sprdla kvuly Jirkovi že ubližuje a dnes to prej mělo zase grády že si bude jedna maminka stěžovat učitelce že muj syn škrábnul jednu holčičku do obličeje 😠 už ho mám chvílema plné zuby a před chvílou došel uplně celej promáčenej šinavou bundu boty mokré a to zítra jdem do té školy nevím včem vubec pujde má to mokré a špinavé od bláta tak hned dostal proč nešel semnou rovnou je to zlé sním. 😠
@marmla-Hned bych ho změnila takové hrubé chování ještě k tomu těhulce to nemá uroven.
taky jde o to že už jsi na uplném konci a on tohle ti říci že máš velké břicho to je normální že se zvětší a že máš břycho jak bláto a to bych se nedivila že jsi si myslela že není pod vlivem alkoholu to bych i já se tomu divila.
Je dobře že jsi si to vyřídila v té porodnici taky bych to nejpíše udělala abych to měla co nejdříve zasebou 😉 a né se plachtit znovu ke dr.kterej ani nestojí za to aby ti pomohl co nejdříve mimíska vyvolat.Myslím si že to budeš mít co nejdříve za sebou a budem na tebe myslet.
jsi statečná žena a bojuj za své právo ve všem máš pravdu jen tak dál. 🙂 🙂

emtu
11. led 2011

@marmla Marcel, těším se s tebou a doufám, že už ve čtvrtek bude vymalováno 🙂 🙂 🙂 !!! A klidně to obul, protože je to fakt nejkrásnější pocit v životě 😵 .
@buclinka Co to bylo za osvícence? A vzala jsi si jejich radu k srdci a uvědomila jsi si to? Někteří Mudrci jsou opravdu mudrci 😒 . Mně zase dostala doktorka, když se mne po 6 hodinách šílených kontrakcí přišla optat, jestli mne bolí jizva po sekci (kluci byli císařem), a když jsem jí řekla, že mne dole bolí úplně všechno, že těžko z toho poznat, jestli je to zrovna ta jizva, sprdla mne, že ona to ovšem potřebuje vědět, protože kdyby mne jizva bolela, tak vůbec nemůžu rodit normálně. Tak jsem jí řekla, že v tom případě mne teda asi nebolí, což ji uklidnilo, ale mne ani tak ne 😖 .

buclinka
12. led 2011

@emtu Osvícený byl Hudec - znáš ho? Mě právě ta jizva bolela jako čert už cca od 34.tt, ale Korečko se mi vysmál, že prý mi to nebolí, protože se usmívám... Tak jsem asi nesvéprávná 😀 Tak mi tedy zase dělali císaře a pak se divili, že stačilo už jen malinko a prasklo to. Ale už si to uvědomuju a slibuju, že už to příště neudělám 😀

emtu
12. led 2011

@buclinka Jojo, Hudec je známá firma. Toho ještě pamatuju ze Slovan, když jsem rodila kluky, to byl ještě mládenec jako lusk 🙂 . Ten mi teď u Jáchyma odebíral plodovou vodu a při tom ještě stihl vyřídit telefon s kolegou, což mne trochu rozhodilo, abych pravdu řekla. S Korečkem jsem naštěstí neměla tu čest. Ale hlavně, že jsi si z toho vzala ponaučení 😠, to je taky nerozum, usmívat se, když tě něco bolí 😲 . Ovšem zajímavé je, že když tě něco bolí a patřičně to dáváš najevo, tak jsi pro Mudrce zase hysterka 🙄 . Takže jak je nejlepší s doktory komunikovat? A lze s nimi nějakým způsobem komunikovat? Korečkův výšplecht mi připomněl jednu moudrost - když byli kluci ještě v kočáře, zastavila mne na ulici jedna cizí bába a ptala se, jestli jsou jednovaječný nebo dvoj. Tal jsem jí řekla, že doktoři říkají, že jedno a ona mi na to povídá: "A nejsou, jsou dvojvaječný, víte, jak se to pozná? Že totiž jeden spí a druhý je vzhůru!" Protože jednovaječný dvojčata totiž dělají všechno úplně stejně 😀 .

jasamin
12. led 2011

Ahoj holky.
@marmla - tak už jsi se dočkala. Už jen jediná noc a budeš mít miminko v náručí. Dneska v noci se zkus aspoň trochu prospat a pokochej se ještě bříškem a zítra hurá na věc. Budu na tebe moc myslet a těšit se na nejkrásnější zprávu. Posílám ti bacil, ketrý napadl i mě 😀

buclinka
12. led 2011

@emtu 😀 😀 😀 Jo, tak přesně takovou definici vaječnosti jsem taky slyšela snad 100x 😀 Až na to, že já sama nevím, kolika vaječní jsou 😖 😀 V prukazce mám mono-mono, později mono-bi, ale v porodopisu bi-bi. Kluci jsou si podobní dost, moc lidí je nerozeznám, ale mně přijdou každý jiný.
A ke Korečkovi - on mi řekl, že nebude brát ohled na to, co mi řekl jiný doktor, protože jediný odborník v kraji je on a Hudec. Takže vlastně hromadná výpověď na KPG je celkem logická, ne? 😀 Jen nevím, co budou dělat na neonatologii - tam zůstal Dort a tři doktoři 😒

honzulka
12. led 2011

Ahoj holky..
Tak my dneska byli na kontrole a malá má už 4.700g,takže jsem šťastná jak blázen,že se daří kojení... 😵 Tak snad to vydrží co nejdéle.. 😉
@marmla přidávám se a posílám taky kus rychlého bacilu-já se z něj stále ještě nevzpamatovala.. 😀
Vůbec nějak nestíhám sem v klidu sednou a pokecat-Tomik mi dává docela zabrat.. ☹ Tak snad se brzy uklidní...Tak se tu zatím mějte a snad zase brzy kouknu.. 😉

emtu
12. led 2011

@buclinka Člověče, myslím, že jsme stihly porodit ještě včas. Bude to tam, v té obří porodnici, teď dost pusté, co? Jen dva odborníci budou bloudit sami po chodbách... 😕 . Já taky nevím jistě, jsou-li kluci jednovajky. V propouštěcí zprávě mají bi-bi, ale placentu jsme měli jednu. Ze strany jsou k nerozeznání, zepředu se rozlišit dají, zato povahově jsou úplně stejní a to je někdy k zešílení 😠 .

My jsme taky dneska byli na kontrole. Tak Jáchym má 5,3 kg, čili kojení se nám taky daří, ale dnešního večera je ten Gigantopithékus pořád hladový, tak nevím, jak dlouho budou na jeho apetýt moje vnady stačit 😖 . Jáchym je výkonnější než nejlepší odsávačka na trhu.

staninka77
14. led 2011

Ahojky děvčata 🙂 .
Všem přeji krásnej den.
Jsem moc zvědavá na marmlu zda už si užívá Gabrielka moc jí držím palečky aby měla dobrej porod a vše šlo jak na drátku.
Pomaličku jí Gratuluji k alému chlapečkovi. 🙂 🙂
brzo se ozvi. 🙂

mlsdlisaci
14. led 2011

😀 AHOJ HOLKÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝ 😀 😀 😀 😀 nejprve MARMA MÁ GABIŠKA včera večer 3620g a 50cm porod velmi dlouhý ale ona vám to vechno poví a všechny vás tu zdraví 😀 😀 😀 a já se omlouvám že píšu až dnes ale nějak nám blbla wifi a když jsem to dala na kabel tak to nešlo vůbec.
Všem děkuji za podporu a přání malej je úžasnej jen jí a spí je to hotovej pokládek dnes to pokoušet nebudu protože to jde půl hodiny ale zítra bych sem dala fotečky.Holky taky super o těch věčích ani moc nevím ty příjdou kouknou a zalezou se učit nebo si hrát až mě to mrzí ale o té malé wopici vím víc než kdy předtím 😀 😀 😀 😀 ale už se to srovnává.Je pravda že jsem dost unavená porod stál za to a být to první tak máme jedináčka už bych do toho nešla.
Ve čt 6.1 v 10hod jsem zjistila že krvácím a začalo mě bolet v podbříšku tak jsem jela a pan primář mi oznámil že se chystám k porodu.Ale tak rychle to nebude. už si mě nechaly v porodce. \Během dne se ukázaly kontrakce ale byly víc v zádech než v bříšku a nález stále na prst. Tak mi primář na noc zavedl do hrdla nejaké tyčinky Dilaplanty které mají nabobtnat a tak nenásilně otevřít hrdlo a dostala jsem injekci abych se prý vyspala.Ale prdlačky ko po 7min celou noc a ráno nález na 2prsty ☹ tak mi zavedly čípek a hod ležet,ale po 10min už kont po3min a vůl desáté mi luply vodu daly nálev a o půl jedné otevřená na 3 prsty.Tak mi píchly oxitocín s tím že za hodinu mám zavolat manžela.A najednou fofr jak blázen moc si toho nepamatuji ale vím že se na mě ve 12.40 přišel podívat ještě primář a že jde na oběd a to už jsem jen prohlásila že už nikam nejde 😀 že jdeme rodit 😀 manžel to bohužel nestihl. No a ve 12.47 jsem měla Domíška už v náručí 😀 bylo to velmi náročné malej byl omotaný šňůrou tak se tak rychle dral ven byla jsem dost roztrhaná ale vnitřně no mazec a do teď mě zlobí tlak mám ho od porodu vysoký.Takže takto jsme rodily 😀 ještě že je to už za mnou.
ještě jednou všem děkuji za podporu a přání 😀

emtu
14. led 2011

@mlsdlisaci Tak sláva nazdar výletu, Gabča už je tu! Marcelu moc pozdravuj a že to skvěle zvládla! A Gabískovi do života jen to nej a nej a nejlepší! 🙂 🙂 🙂
Ty jsi si pěkně užila, ženská. Tak hlavně, že už to máte za sebou a jste v pořádku, teda až na ten tvůj tlak. Já měla hned po porodu zase strašně nízkej, teda já ho mám i normálně, ale těch 65/50 bylo trochu nižší než obvykle. Ale kupodivu se mi ani nemotala hlava. Tak hezky srůstej (bolí to ještě moc?) a Domík ať pěkně roste a je pořád takový pohodář. A že se dvojky o něj moc nezajímaj neřeš. Naše strašidla taky ne 😉 . A už jsem zvědavá na fotky!

mlsdlisaci
14. led 2011

@emtu no já mám tlak 125/70 a než malej vykoukl ven tak 198/95 😲 a to mě jen hučelo v polici teď to je 150/85 ale prý se to během šestinedělí srovná uvidíme.4lověče šití ani nebolí pan primář se s tím pěkně vyhrál.Marci budu pozdravovat hnedka ráno a fotky dodám během kojení 😀 😀 😀

jasamin
15. led 2011

Ahoj holky.
@marmla - Tak konečně dobrá zprávička. Moc gratuluji k chlapečkovi. Hlavně hodně zdravíčka, štěstíčka a mlíčka 🙂 Moc jsem na tebe myslela, tak je fajn, že Gabri vykoukl už v ten den, kdy ti začali vyvolávat porod. Někomu se to bohužel táhne i několik dní. Určitě nám potom napiš bližší info a těšíme se na fotečky.
@mlsdlisaci - myslím, že už jsem ti gratulovala k Dominičkovi, ale nejsem si jistá. Tak pro jistotu ještě jednou. Taky hodně zdravíčka, štěstíčka atd. atd. atd. Určitě přidej fotečky, já se ráda pokochám miminečkem. To moje tak roste, až hrůza.
Holky byli jsme na očkování a na převážení, tak jsme zjistili že už máme 5640g. Prý mám místo mlíka smetanu ; 😀 . Tak uvidíme jak dlouho mi ta smetana zůstane 😀
Jinak přeji hezký víkend.

teddynko
15. led 2011

Ahoj dievčatá, aj keď trocha neskoro, tiež sa pridávam k téme. Mám 14 ročného syna , 13ročnú dcéru a teraz čakáme tretie - chlapca, bude to v marci. Čítam, že je nás dosť, čo ma len teší, občas mávam obavy, že dnes sa to už nenosí.. 😲 Ale tešíme sa veľmi..

staninka77
16. led 2011

Ahojky děvčata 🙂 ..

@marmla-Gratuluji ke Gabrielkovi přeji vám oběma hodně zdraví at máš pro malého klučíka hodně mlíčka 🙂
Moc se budem těšit na fotečky malého 🙂 .
@mlsdlisaci-Gratuluji že už jste doma.
To jsi si užila u toho porodu hlavně že už to máš za sebou 😉 a jen se těšíš z malého 🙂 🙂 těšíme se na fotečky. 😉

staninka77
16. led 2011

@teddynko-Gratulujem k těřetímu těhu.
😉
A taky tu tě vítám 🙂 🙂

helabella
16. led 2011

@marmla -- to je krásný, že už ses dočkala a máš Gabrielka u sebe. Moc gratluju!!!! 🙂

@mlsdlisaci -- to sis teda užila 😒 Ale ten konec byl fakt rychlovka 🙂 Přeju, ať si s Dominičkem užíváte ty první chvíle 🙂 A na foky se taky těším.

@jasamin -- teda malý přibírá parádně! Smetana je smetana 😀 😀

@teddynko -- ahoj a vítej 🙂 Máte už vybrané jméno? A jak se těší velcí sourozenci?

marmla
18. led 2011

Ahojky Všem
Moc děkuji za gratulace.
Tak ve čtvrtek jsme nastoupili do nemocnice, ihned mně odvedli na porodní box, dosepsali příjmací papíry, doktorka zavedla čípek a já si šla lehnout. Dostala jsem slabší kontrakce, po dvou hodinách jsem se otevřela na tři centimetry, místo dalšího čípku zvolili jiný postup a napíchli mi vodu, kontrakce zesílili ale dalo se to, měla jsem je po dvou minutách, po druhé odpoledne žádná změna vetři už byli kontrakce silné a v půl sedmý jsem byla otevřená na šest, poslali mně klečet na žíněnku a měnila jsem to klečením ve sprše, ale malý nechtěl vůbec sestupovat, v osm mně dali na monitor a už jsem byla na osm a mohla trošičku tlačit, do toho jsem začla dostávat křeče do kříže a do kyčlí, takže jsem neměla snahu tlačit, mezi kontrakcema jsem usínala. V půl devátý jsem se trochu probrala a začla jsem tlačit na dvě kontrakce malej byl venku a úleva od bolestí zad a kyčlí byla dokonalá. Samozřejmně jsem holky brečela jak želva, ale jsem šťastná, že jsme to nakonec zvládli.
Všem Vám děkuji, že jste na mně mysleli 😀

marmla
18. led 2011

Gabrielek fotečky

jasamin
18. led 2011

@marmla - tak ten je úžasnej. Strašně slaďoučkej. Moc moc gratuluju.
Tak koukám, že moc rychlé to nebylo. A v kolik teda přesně vykouknul na svět? A napiš nám prosím ještě ty míry? Myslím, že už to tu bylo, ale pro mě prosím ještě jednou 😀 . Obrovská gratulace. Teď už si to jen užívat.

marmla
18. led 2011

@jasamin venku byl ve 20:40 s 50 cm a 3620 g
Moc děkuju, dali jsme si na něm záležet. Je úplně jinej než kluci takovej pohodář a sluníčko, ale jinak než byli kluci. Pořád se na něj musím koukat a kluci jsou z něj nadšený, hlavně Dominik, to je super chůva, ani si nechce hrát aby mu něco neuniklo, je to krásný 😀

jasamin
18. led 2011

@marmla - tak přesně tohle jsem včera říkala moji mamce, když se ptala na Matyho. Tak jí říkám, je to takové sluníčko a strašný pohodář 😀 😀 😀 - Je to krásné jak jsou ti sourozenci spolu.

marmla
18. led 2011

@jasamin dala jsem si ještě další fotečky do alba tak koukni.
Přesně já to každýmu říkám taky. Já jsem do něj vážně úplně zamilovaná 🙂

jasamin
18. led 2011

@marmla - tak to cítíme stejně. Zamilovanost největší. A když to tak vezmeš, tak jediným chlapům, kterým opravdu v životě odpustíš úplně všechno jsou tví synové 😀 .

marmla
18. led 2011

@jasamin No tak to souhlasím 😀