Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

cabaretka
5. únor 2011

holky déle jsem tady nebyla-chodím ještě na jinou diskusi na jiném serveru 😎 a vidím, že všechny už jste tady snad porodily?? jinak mě je fajn, a vše je ok. přibrla jsem zatím nějak 9kg-tak uvidíme jak to pujde dál. chlapeček je už hlavičkou dolu. jméno zatím nemáme 😎

cabaretka
5. únor 2011

@akculina ahoj. taky čekáme třetí-po 2 holkách čekáme kluka 🙂 taky nebylo plánované, ale už se moooc těším. doma mám Terezku nec. 5let a Michalku čerstvě 2 roky.

akculina
5. únor 2011

@cabaretka Ahojky.Tak to je hezký,že to máme takhle hezky bráceně.My po dvou chlapech konečně holčičku.Už se nemůžu dočkat,až bude "venku".Kluci se už teď hádají,kdo bude ségru vozit v kočárku.My se zatím ještě pořád otočit nechcem,ale snad to Eliška stihne,dokud tam má dost místa.Ještě máme do porodu přeci jen čas.A jak se bude chlapeček jmenovat?

georgine
6. únor 2011

@cabaretka jé jak se tak koukám tak to máme s dětma malinko podobné jen o rok starší mám já.. Kubča 9.1.2008
a Ondra 31.3. ale 2005 to je sranda 🙂
a máme to na střídačky ty máš doma dvě holčiny, a bude bráška a u nás jsou dva kluci a bude ségra 😀 datum porodu třeťouška se pozná 😀

cabaretka
6. únor 2011

@akculina jméno zatím nemáme ☹ chlapovi se nic nelíbí, tak to asi bude po něm Petr. uvidíme, pořád říká, že je čas. mě se mimi otočilo až ted ve 32tt ve 29tt bylo ještě koncem pánevním. a vaše mimi taky nebylo plánované že??? jinak klidně tykat prosím 🙂

cabaretka
6. únor 2011

@georgine tak to je fakt super, že máme podobné datumy děti. a kdy máš termín ted???? já 25.3. 🙂

marmla
6. únor 2011

Ahojky
Tak oprava synflorix se neplatí a je mezi ním a Prevenarem 13 rozdíl v tom, že prevenar má protilátky proti 13 druhům pneumokoka a ten synflorix jen proti devíti. Tak my dáme ten prevenar. A u nás se platí 2100.- na rotarix nebo jak se to píše.
Přikládám pár foteček

marmla
6. únor 2011

Tak na fotečkách je Gabča v porodnici, naše první kojení na porodním sále a Gabča s Domískem

akculina
6. únor 2011

@cabaretka Tak to u nás bylo o jméně rozhodnuto hned.😀 Elišku jsme si vždycky psali už když jsem čekala kluky,takže to teď bylo rozhodnuté okamžitě🙂Jen kdyby to byl další kluk,tak to by jsme se asi jentak neshodli,to jsme chtěli každý jiné.Ale naštěstí bylo po problému.Jjj.Taky Eliška nebyla pláovaná.Už jsem se začala psychicky připravovat na to,že příští rok pomažu po 8 letech do práce a hups,zjistila jsemže jsem zase těhulka.Ale jsemza to moc ráda!!!😀 A kolkátého máš termín porodu? My máme 9.4. a to m zrovna náš taťka svátek,tak by bylo moc fajn,kdyby nám to vyšlo😀 By to pak mohli slavit s Eliškou společně😀

cabaretka
6. únor 2011

@akculina termín mám 25.3. my taky další neplánovaly. ale v listopadu jsem vysadila prášky, nějak jsem pak hned nešla k mudr a pak mě to i vyhovovalo nebrát nic a chlap si dával pozor ale pak to nějak párkrát mu ujelo a už to bylo. ale říkám si , že je to osud a taky se moooc těším. sice finanačně to bude náročné, ale snad se to zvládne 😎

akculina
6. únor 2011

Tak to nám se Elinka zadařila i s HA...Stačily jedny silnější antibiotika a už jsem v tom lítala😀Taky jsme si kvůli tomu užili snad všechna vyšetření,co se v těhu dají maminám udělat.Od odběrů krve až k plodový vodě🙂Ale stálo to za to,protože alespoň víme,že je Eliška 100% holka a že je zdravá😀 O finanční stránce mi ani nemluv.Jsem taky docela zvědavá,jak to budem zvládat!Zatím si to nějak nepřipouštím,ale v dnešní době to bude asi docela boj 😖

cabaretka
6. únor 2011

@akculina boj to asi bude. ale budeme mět krásné 3 děti a to je nejduležitější 🙂 🙂 ostatní se nějak zvládne.

akculina
6. únor 2011

@cabaretka Tak to jsou přesně moje slova!!!To jsem říkala hned od začátku,když pár lidí z rodiny bylo proti tomu,abych si třetího mimíska nechala!!!Dneska jsem šťastná a ostatní se začínají postupně přidávat,že jsem se nenechala zvyklat a prosadila si svojí a Elišku si nechala!!!U nás to je po hoooodně dlouhé době zase holka!jinak máme samý chlapáky😀

majatob
6. únor 2011

ahoj holky 🙂
co tady noveho? krom nove maminky? 🙂

lucisa
6. únor 2011

Omlouvám se za vpád, já už mám třetí mimčo na světě, jen mi nedá nereagovat @akculina na tvůj příspěvek. Jak si mohl někdo v rodině dovolit Vám vůbec říct, že jsou proti, abyste měli třetí dítě a chtěli po Vás potrat?
Pochopila bych nějakou úvahu a rozmluvu mezi tebou a manželem/partnerem, ale ostatním je po tom šumafuk, ne? Copak Vás někdo živí? Přece to je jen a jen Vaše věc, i kdyby se to stalo chtěně.

A doba byla a bude vždycky zlá, každá generace to tvrdí, a já osobně si myslím, že naši prapředkům bylo ještě hůř, válka, na chleba nebylo, chyběla spousta věcí a rodilo se o106, pět šest dětí v rodině bylo normální 😉

marmla
7. únor 2011

@lucisa Ahoj, no s tím, že spousta lidiček pořízení dalšího dítka odsuzuje, takže akculinu naprosto chápu a je mi jasné co prožívala. U nás to nechápala tchýně a můžu říct, že k nám ani nechodila a až když se před nedávnem malej narodil, tak přijela do porodnice a byla jsem překvapená jak se zachovala, ale ty měsíce před tím nevrátí. Ale podstatné je, že miminko si přejí ty kterých se to týká, ale mrzí to, když to lidé netolerují a odsuzují ☹
@majatob Tobě se to taky krátí, jak se cítíš?

akculina
7. únor 2011

@lucisa Ahoj.Bohužel to tak je a někteří lidé z rodiny byli bohužel proti.Ať už mi předhazovali finanční stránku nebo to,že budu na tři dětičky pořád sama,protože manžel jezdí kamionem...Ale i přes hádky a nešvary,které to všechno doprovázely jsem se nenechala umluvit do potratu a po rozhovoru s manželem jsme se vydali tou hezčí a příjemnější cestou a za nějakých cca 61 dní se nám narodí to naše malinký pískle😀 Přesně jak jsi napsala,živíme se sami,nejsme závislý na rodičích,takže je to čistě naše věc🙂A my se s tím nějak poperem.Zvládáme 2 dětičky,tak proč by jsme ten jeden krček navíc neuživili taky? Nebude to snadný,ale budem "bojovat"😀 Dneska už se naštěstí na mimčo všichni těší. A hlavně,když to bude po samých chlapácích první holčička v rodině...😀

lucisa
7. únor 2011

@akculina hele, tak to jsme na tom stejně, náš taťka taky jezdí kamionem, takže je pořád v luftě. Na rovinu přiznávám, že některé dny to je celkem záhul, hlavně nejstarší dcera je dost svérázná osobnost, takže bojujeme, ale neměnila bych.
A co se týče uživení dalšího krku, vždycky to jde.
Já prostě dětem nekupuju značkové oblečení, přijde mi to zbytečné vyhazování peněz, když z toho hned vyrostou. Neříkám, že kupuju u Vietnamců (i když občas se tam dá natrefit na nějakou slušnou věc, takže třeba holkám na lítačku na zahradu), koupím kvalitní věc, ale jen kvůli značce za ní nebudu dávat 3x tolik. A to říkám, i kdybych na to měla.
Oblečení holky po sobě dědí, snad kromě pár věcí bych nemusela pro malou kromě bot nic kupovat (jedině na botách nešetřím), ale stejně mi to nedá, když mají třeba v Tescu výprodeje.
A jestli krmíš nebo vaříš pro dvě nebo tři děti, to už opravdu rozdíl není 😉

majatob
7. únor 2011

@marmla me je celkem fajn, jen uz me zmaha jezdeni na kontroly, zas me to dnes ceka a vubec se teda netesim a to budu muset od pristiho tydne jezdit den predem,protoze mi zrusili ranni vlak do PV, to bude teprve zazitek 😒 ale nejak to tech par tydnu uz vydrzim, neda se nic delat 🙂 mam ted trochu nervy z nejstarsiho, pristi tyden jdem na operaci s kylou, tak snad to vsechno bobek zvladne ☹

@akculina u nas taky nikdo zrovna nejasal, kdyz jsme treti oznamili 😀 ale my je na to nastesti pripravovali uz od zacatku, ze minimalne tri budou, tak uz to ani nejak extra neprozivali, spis bylo jen prekvapeni, ze az tak brzo, mladsi bylo teprve neco malo pres ctvrt roku 🙂 hodne proti byla jen moje babicka a ta mi vylozene rekla at nejsu blba a necham si to vzit 😠 tak to jsem byla asi dost neprijemna 😝

akculina
7. únor 2011

@lucisa Tak to jsme na tom úplně stejně.Co se týká oblečení,tak kluci po sobě spoustu věcí taky podědili.Dokonce to mám schované i pro Elišku a nějak moc neřeším to,že bude chodit i v modrém.Samozřejmě jsme jí nakoupili pár růžových a červených věciček,aby byla krásná😀,ale jinak vesměs bude zase dědit po brášcích.Značkové oblečení je pro nás také tabu.Na těch pár měsíců,co jim to oblečení je jim opravdu stačí levnější kousky a nebo opravdu od vietnamců.Stejně to hned zlikvidujou.Alespoň naši kluci ano😀 Takže takový věci opravdu neřeším a řešit nebudu.
Jsem docela zvědavá,jak budem zvládat 3 dětičky bez taťky,ale myslím si,že když se zvládnou naši dva neposedové,tak to třetí se už mezi nima "ztratí"😀 Jen mám strach ze začátku,než vychytáme nějakej rytmus a zaběhnem si to tak,aby nám to všem vyhovovalo.Sice nám taťka slíbil,že si na pár dní po porodu vezme dovlenou,ale pak stejně budu muset začít fungovat sama.No,bude to asi zajímavé,ale nějak to zpytlíkujem😀

@majatob My jsme se 3 mimískem už nepočítali,ale osud tomu chtěl jinak😀 Všechny tři děti máme vždycky po 3 letech po sobě,takže by to taky mohlo být už o něčem trošku jiném.Jen ten nejstarší nám v září nastupuje do školy,tak zase přibudou starosti,ale to se taky nějak zvládne.Alespoň doufám.U nás,když jsme oznámili,že čekáme třetí,tak byl strašnej "rachot".Trvalo to asi 4 měsíce,co jsme se hádali.Ještě že jsme to s manželem ustáli.Bylo to dost nepříjemné období,ale teď už je to zaplaťpánbůh zdárně za náma!😀

helabella
7. únor 2011

@akculina
@majatob -- to je smutný, že vám okoli doporučovalo potrat ☹ U nás sice taky z třetího nebyli nijak nadšený, ale možnost potratu naštěstí nikdo nenavrhl. Taky možná proto, že jsme od začátku říkali, že chceme 3 děti 🙂
A bereme to přesně jako vy -- nikdo jiný nám děti živit nebude, takže je naše věc, kolik dětí budeme mít a jak je uživíme.

Ovšem, když jsem čekala druhé mimčo, tak jsme to říkali manželově babičce a ta se na chvíli zamyslela a pak řekla ať si z toho nic neděláme... nějak měla pocit, že to byla nehoda 😀 😀

jasamin
7. únor 2011

@helabella
@akculina
@majatob
@lucisa - naprosto s váma souhlasím. My dopředu neříkali, že budeme chtít 3 děti, takže na nás koukali. Ale naštěstí si nikdo nedovolil nic říct. Jen někteří kroutili hlavou, jak to chceme dělat a v dnešní těžké době atd. Však to znáte. Někdy mi příjde, že lidi všechno přepočítavají na peníze. Já jsem nikdy nepřemýšlela příliš nad tím jestli to zvládnem atd. Podle mě kdyby člověk moc přemýšlel a počítal, tak by možná neměl ani jedno ☹ . A že pár takových lidí znám, kteří počítali příliš až to přehnali a nemají děti, protože by je prý neuživili. A to podotýkám, že z mého pohledu se mají víc než královsky. Někteří lidě se hold neumějí ani trochu omezit. A nejen finančně, ale i časem, pohodlím atd.
@cabaretka - jsem zvědavá co nakonec vyberete za jméno. Možností tam máš hodně 🙂

jasamin
7. únor 2011

@marmla - to je fajn, že už to máte s tchýní lepší. Asi tě to trápilo, co? A teď už za Gabriskem a klukama jezdí?

helabella
7. únor 2011

@majatob -- už to máš fakt za pár 🙂
S tou operací to asi bude náročný, když musí na operaci takhle malý dítě ☹ Držím palce, ať to v pohodě zvládne!

@jasamin -- máš pravdu, že kdyby člověk počítal, tak kdo ví, jak by to dopadlo. Já si pořád nějak říkám, že to zvládneme. Možná je to nezodpovědný... Ale od naší svatby (2005) jsme měli dva platy asi jen 2 měsíce, nejdřív jsem pracovala já a manžel studoval a teď jsem už 4 a půl roku na mateřský a zvládáme to. Sice si peníze musíme hlídat a větší výdaje zvažujeme, ale můžu dětem koupit kvalitní jídlo, máme kde bydlet....prostě bychom na tom mohli být 100x hůř. Tak věřím, že s penězma umíme hospodařit a snad to předáme i dětem s tím, že peníze nejsou všechno a nerostou na stromě 🙂

jasamin
7. únor 2011

@helabella - tak to jsi napsala hezky a naprosto přesně. Líp bych to nenapsala ani já 😀 😀 😀
@majatob - vidíš to, úplně jsem ti zapoměla popřát hodně štěstí a ať vám to dobře dopadne. Pfuj pfu pfuj

marmla
7. únor 2011

@jasamin No občas zejede, lae aspoň se na něj zeptá, ale není to takový ten krásný vztah babička vnouče. Ona je už taková, ale jsem ráda, že si na malého zvykají a začli ho brát jako naši součást. Hold patří k nám ať se jim to líbí nebo ne.

lucisa
7. únor 2011

@jasamin jéé, ty máš děti rozhozené podobně jako my.
my sice už od začátku hlásili, že chceme aspoň tři děti, ale všichni se jen tak usmívali, jako že jasně, však počkejte, ještě nemáte ani jedno, až uvidíte, co je to za dřinu a kolik to stojí, tak budete rádi, jestli si pořídít ještě druhé atd. atd.
A tím, že jsem si schválně nechali mezi holkama a třetím větší rozdíl, mysleli si, že jsem už skončili.
Já bych brala i další mimčo, ale vzhledem k věku a nějakým zdravotním problémům v třetím těhu mám strach, ale uvidíme, třeba mě to ještě tak za rok chytne a risknu to. 😅

A rovnou říkám, že já děti vždy chtěla i brzy, sice mi to nevyšlo až tak brzy, ale pořád v pohodě na to, abychom měli dětí víc.
Docela obdivuju někoho, kdo si nechává první mimčo až po třicítce. Někdo to má v pohodě, ale většinou vídávám samé problémy a rizika, a navíc někdo zpohodlní a zvykne si na svůj standard natolik, žemu tam to dítě nepasuje. A to já bych nikdy nechtěla, pak zůstat na stará kolena sama, bez dětí, ani náhodou a čím víc, tím líp.
My jsem velká rodina a když se sejdeme na oslavách, je aspoň sranda, všichni se překřikují, smějeme se ani pořádně nevíme čemu, bo každý mele svou, ale je to bomba. 😀 😀

cabaretka
7. únor 2011

@jasamin jméno asi bude po chlapovi Petr. mu se totiž jiné nelíbí ☹ mě se jich líbí hodně a ona na všechny řekne v žádném případě. ted je na 10 dnu pryč a jak dojede, chci na něho přitlačit-ať si konečně vybere už chci mět jasno. a taky Terča a Míša ať už oslovují mimčo jménem. Míša (2roky) pořád pak všem miminkum říká jen miminko a nechce říct jménem.

staninka77
8. únor 2011

Ahojky děvčata. 🙂 .
tak my jsme stále nemocní hlavně Šimonek je nemocnej od včerejška má antibiotika chudák stále plače a dnes je to o něco lepší ale i tak pláče když mně nevidí.
@cabaretka-Petr je moc pěkné jméno. 🙂

helabella
8. únor 2011

@lucisa -- já taky vždycky chtěla víc dětí a bylo by lepší začít dřív, ale jaksi chyběl vhodný tatínek 😉 Takže jsem začala až po třicítce. Ale kdybych to bývala stihla dřív, tak by se mi líbilo mít 2 děti hned u sebe, pak delší pauzu a zase 2 u sebe.

@cabaretka -- Petr je hezký jméno a hodí se k holčičkám.

@staninka77 -- tak to moc držím palce, ať je Šimonek co nejdřív v pořádku a vy ostatní taky!

My byli dneska v poradně, tak Fanoušek má ve 4 měsících 5,63kg. Je spíš drobnější, ale pro nás je to obřík (ve srorvnání s holkama v jeho věku 😀 )