Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

emtu
11. únor 2011

@honzulka
@helabella Moc hezky jste to holky napsaly o těch sourozencích. Cítím to stejně, my jsme byli také tři a díky bohu pořád jsme a ačkoliv bydlíme každý úplně jinde, je to pro mne takový pocit jistoty, že mám někoho, na koho se můžu spolehnout a kdo mi, když potřebuju, vždycky pomůže. Takže i já chtěla mít vždycky hodně dětí, protože mi to prostě přijde normálnější, než mít díťule jen jedno. A jestli vás to uklidní, tak já jsem někdy na procházce i ta šmudla. Když byli kluci v batolecím věku, chodila jsem domů mnohdy špinavější než oni, jak jsem je porůznu odchytávala v různých křoviskách a loužích. Zamyslela jsem se nad sebou až tehdy, když jsem potkala jinou matku s dvojčátky-holčičkama, děti bez poskvrnky, matka v kožichu a lodičkách s metrovými podpatky. Ta mi nasadila brouka do hlavy - dodneška nechápu, jak to ta superžena dokázala 😲 .

@helabella Už jste byli na tom plicním? A jak jste dopadli, jestli jo? Jináč fotky Fanouška se sestřičkama jsou moc moc povedené, dítka jsou supr!
@marmla
@honzulka Letí to jak blázen a mám pocit, že čím dál rychlejc - Jáchym se mění skoro před očima, protože každý den udělá nějaký pokrok. Zejména zdokonaluje své protikolikové cviky. Vždycyky po krmení (a když se probouzí) začne takovou sokolskou sestavu, zvedá nohy - jednu, obě, upažuje, vzpažuje, zapažuje, rozhazuje ruce a při tom všem kroucení ještě děsivě mručí jako umírající medvěd, je to legrační, ale zjevně mu to pomáhá - prdí a kadí ostošest a v bolibřich se to zvrtne, teď to zaklepávám, jen občas. Možná bych to měla nechat patentovat - jako se cvičí Vojtovka, tak by se mohla cvičit i Jáchymovka 😀. teď jen, jak to ta miminka naučit.

honzulka
11. únor 2011

@emtu teda ty mě vždycky pobavíš tvým příspěvkem... 😀 Docela bych Jáchymovku brala... 😀 Terinka mi někdy v noci tlačí tak snaživě,že si po půl hodině prdne,ale do toho tak třikrát poblinká... 😒

marmla
11. únor 2011

@honzulka Máš krásnou dcerku a je pěkně baculatá, že? 😀
@jasamin
@honzulka Máte ravdu tak rychle to všechno uteče. Taky si každičký den vychutnávám jen jsme pořád doma tak už mám trochu depky, ale to je normální asi to tak má být. Domča jde do školky v březnu takže pak budu mít na sebe a Gabrielka víc času a i ven se dostanu v klidu sama bez dalších ratolestí a na to se těšim, ještě jsem nebyla na procházce úplně sama, abych si pročistila hlavu.
Holky Já toho našeho drobečka tak moc Miluju, že to snad ani nemůže být normální, je to úplně jiné než s klukama.

marmla
11. únor 2011

@emtu Tak ta superžena s dvojčátky asi dětem nedopřeje co mi matky, šmudlinky. Znám plno matek co nedají dítěti ani sušenku, aby se nedejbože neumazalo, no my obyčejné matky použijeme ubrousek s dopřejeme dítku i zmrzlinu a s flíčku na triku se nepose.... 😀
Jáchymovka dobrej nápad 😉 . S tím medvědem si to živě představuju to mi doma máme taky. Holky sice Gabrimu dávám probiotika, ale bříško ho bolí stejně, ale ne aby brečel a nebo to prožíval nějak moc špatně. No každopádně má novo probiotika a dnes bral čtvrtou dávku, tak uvidíme za pár dní jak nám to pomohlo

helabella
11. únor 2011

@honzulka , @marmla -- broučkové jsou moc krásný. Gabík má teda spoustu vlásků 🙂 A přijde mi, že Terinka kouká tak rozumě 🙂

@jasamin -- držím palce, ať jsou děti brzo zdravý! Ono není o co stát být pořád zavření doma 😒

@emtu -- tak na plicním to dopadlo úplně jako naše 3 předchozí návštěvy -- boláček tam sice je, ale ještě není uzrálý, takže se nemůže propíchnout, protože by to k ničemu nepomohlo. Tak za týden zase znova....Takže se nás pořád netýká žádný očkování a do toho mě doktorka straší, že prý se zase objevil černý kašel...
Jáchymovka je super, hlavně, že to pomáhá 🙂

@marmla -- u nás by to sterilně ani nešlo, holky se dokážou mít nevypratelný flek na tričku snad i z pouhý vody 😀 Až si říkám, že jsem asi až moc benevolentní, protože když se ušpiní, tak mě uklidňují "Mami, to nic, to se přece vypere" 😀 😀

A milovat Fanouška je tááák snadný -- on se prostě pořád směje 🙂 Je to hrozně krásný, stačí se nad něho jen trošku naklonit a už má pusu od ucha k uchu...Dokonce i v poradně u doktorky se pořád řehtal.

celebes
11. únor 2011

ahoj, tak jsem se konečně dočkala spravení pc a jeho zprovoznění. Postupně si pročítám stránky a nestačím se divit, blahopřeju všem maminkám a jejich miminkům. U nás je to zatím v klidu, starší si přinesla ze školky nějakou virózu, mladší to chytila takže veselo. Fotečky miminek jsou úžasné, Lidu jak to viděla tak hned vytahovala foťák, že ji musím bleskjnout a dát do profilu 😀 😀 😀 . Docela mně teď nasrali drci, chci rodit ve Vsetínské porodnici, krásně to tam spravili takže už se těším, jenom mám strach jak to bude po tom prvním březnu, porodnické oddělení bude fungovat normálně, ale problémy jsou na dětském, protože pokud se nedohodnou tak tam zůstane jenom primář ☹ ☹ ☹ no jsem zvědavá, každopádně si mám 14dnů před termínem zavolat jaká je situace, ach jo.

celebes
11. únor 2011

To je krásné o té supermatce v kožichu a s dětma bez jediné skvrnky, u nás je to scien fiction, pračka jede pomalu nonstop, divím se chuděře že ještě nezačala stávkovat. U starší to ještě jde, i když se převléká několikrát denně, ale když jde Amálka ven, tak je mi jasné co bude po jejím příchodu následovat - ještě v předsíni půjde do bodýčka, protože zbytek bude totálně nepoužitelný, minule to schytal i tatínek. Chvilinku se nevěnoval miláčkovi a ta si sedla do hovínka, a protože ji bolely nožičky dal si ji tatínek za krk - hm ta vůně, která se z nich linula 😝 😝 😝 hned mi bylo líp. A tatínek si od té doby dobře Amálku prohlédne než si ji dá za krk 😀 😀 😀

ohenavoda
11. únor 2011

ahojte 🙂 já čekám třetí mimi taky, synkům jsou 4 roky a necelé dva. takhle rychle jsme to neplánovali - ale stalo se 😀 jen mě trápí kila, co jsem ještě po předchozích těhu neshodila - mám teď na začátku 105, nic moc ☹ budu se snažit se FAKT držet. minule jsem nabrala pokaždý 25, ale s prominutím jsem žrala jako nedovřená. teď už mám více rozumu.

marmla
13. únor 2011

@ohenavoda Vítám Tě a určo to zvládneš. S tím přibíráním to je peklo. Já se ke konci těhu teď tak rozežrala, že s tím nemůžu nějak přestat, tak si bdu muset psát co jím i drobečky, aby mně to do toho mozku došlo, že takhle to nejde. A neboj se že moc přibereš, máš dvě ještě vcelku malé dítka a ty Tě nenechají jen tak vydechnout 😀

ohenavoda
13. únor 2011

@marmla
Děkuju za podporu 🙂 No uvidíme, oni jsou sice živí ažaž ale mně jen tak něco nezhubne 😒
A jestli se můžu ptát - ty máš z těhu nahoře kolik kilo?

jasamin
14. únor 2011

Ahoj holky.
Tak já taky nepatřím mezi supermatky v kožichu. Když jdu s dětma ven a k tomu bereme kola apod. tak zůstat čistá mi příjde až nereálné. Ale když to vezmu kolem a kolem, tak vám by se líbilo kdyby si vaše dítko zašpinilo značkové tričko za 500,- třeba zmrzlinou? 😀 😀 😀 My normální matky dáme dětem ven na hraní tričko obyčejné, ale znám lidi co dětem dávají i na písek tričko NIKE. To bych neudělala ani v nejdivočejším snu a ani kdybych byla super bohatá.
@ohenavoda - vítám tě mezi náma. Těma kilama navíc se netrap. Teď si užij těhulkování a pak uvidíš. Třeba to potom půjde dolů samo. Je důležité být šťastná a né hubená 😉

jasamin
14. únor 2011

Úplně bych zapoměla. Krásného Valentýna přeji.

emtu
14. únor 2011

@jasamin Kdyby mu ta zmrzlina bryndla a zakryla tu značku, to by mi teda naprdlo nesmírně 😎 ! Takové vyhazování peněz. Ale fakt, jednou jsme potkali na vycházce vyžehlenou rodinu a to jejich dítko, nešťastník, nějak na nerovné cestě zakoplo a spadlo a tak nějak si trošku ušpinilo kalhoty a ta matka dostala opravdový hysterický záchvat a řvala na něho tak sprostá slova, že by i dlaždič zrudnul 😝 . A tobě také láskyplný den 😉 ! A už jste zdrávi?
@ohenavoda Ahojahoj, přeji krásné a klidné těhulení a žádné strasti s kily navíc. Teď je asi stejně nesetřeseš, tak se netrap.
@helabella Mor, cholera, svrab a černý kašel 😖 ! To jsou pořád nějaké choroby. Ti doktoři se ti tedy starají o zábavu. Ještě že je Fandík takový usměváček a má s nima trpělivost 🙂 . Tak držím palce, ať je to za týden lepší!
@celebes Tak příhoda s hovínkem za tatínkovým krkem nemá chybu, chachá, tatínci jsou, zdá se, všichni stejní 😀 😀 ! A vítej zpět, už jsem si tudle říkala, kam jsi zmizela. A hlavně, už to máš najednou skoro zapár! Piješ maliník, jíš lněné semínko 😉 ?

marmla
14. únor 2011

@ohenavoda Popravdě, mně se doma rozbila váha když jsem byla v sedmém měsíci, takže jen tak odhaduju, ale teď mám nejspíš kolem devadesáti kil, já se rozjedla poslední dva měsíce a pohybu jsem taky moc nedala. Nejsem a nikdy jsem nebyla hubeňour a tak vim, že nezhubnu jen tak, ale snažím se mít se ráda a a to je jak balzám na duši. Dala jsem život svému synovi a to je víc než cokoli jiného na světě 😀
Všem přeji krásného Valentýna. My máme dnes výročí svatby 7 let 😉

jasamin
14. únor 2011

@emtu - bohužel ještě ne. Tami měla zápal plic,tak to máme na dýl. Ale už naštěstí nemá horečky,tak je to lepší.
@marmla - obrovská gratulace k výročí. Hezky to oslavte.

honzulka
14. únor 2011

Ahoj holky...
@helabella děkuji za rozumný pohled... 😀 Je to náš smíšek... 😀
Holky,já někdy koupím značkové věci,ale v sekáči... 😀 To mi totiž pak nění líto,když to kluci zničí.... 😀 jednou jsem Jeníkovi koupila ani ne kdoví jak značkové kalhoty a on hned první venční sedl v nich do barvy... 😠 No fakt jsem byla naštvaná a vynadala mu a od té doby kupuji opět jen nošené věci,které jsou taky většinou hezké,ale netrápí mě tolik,když si v nich někde sedne nebo upadne,páč je to s tím pocitem že jednak tolik nestáli a nebyli nové.... 😵 takže nové věci kupuji po málu a máme opravdu jen slavnostní a kluci nejsou nešťastní.Já moc nedokážu oblékat kluky do tepláků,když jdeme třeba do obchodu(ani na vesnici nechodí v teplákách),ale když jdeme na hřiště či tak,tak to jim dám něco takovýho,to jo...Ale bývalá sousedka měla děti stále v teplákách a to by mi nějak nesedlo.. 😉

celebes
14. únor 2011

ahojte
@emtu maliník ani lněné semínko zatím nějak neřeším, mám pocit že to bude i bez toho dřív 😀 😀 😀 do obchodu to mám zhruba nějakých 800m a dnes jsem myslela že nedojdu. Takové poslíčky jsem teda při těch dvou pindulinách (jednou se totiž liduška dívala na dokonalý svět a slyšela tento výraz, nějak jsme jí nedokázali vysvětlit jak to ta paní myslela) neměla, to jsem vůbec nevěděla co to je, ale teď je to teda síla. 😝 😝 😝 K mudr. jdu 21.2. tak jsem zvědavá co mi řekne.
Jinak tatínkové - někdy jsou tak naivní co se týče stavu oblečení po vycházce 😉 😉 . Taky nakupuju v sekáčích a jsem spokojená. Než abych pořád pinduliny okřikovala ať se nezašpiní, protože to stálo hodně peněž, dám raději přednost obnošeným ale pořád pěkným kouskům ze sekáče. To nedokáže pochopit moje babička, má mi to za zlé, že jim pořád kupuju nové oblečení, že to potom Lidušce holčičky ve školce závidí a je z toho peklo. Tohle mě dokáže vytočit, protože jí můžeš dokola opakovat, že je to ze sekáče, ale babička to nechce pochopit. To už moje mamka je v tom rozumnější a pochopila, že nemá smysl investovat drahé peníze za věci, které jsou hned zničené nebo z toho vyrostou a chodí taky nakupovat do sekáče. Manžel dělá u nás na Oznici starostu a když jsem jednou potkala takovou vystajlovanou matku, tak se mně ptala, kde nakupuju. Po mé odpovědi si konsternovaně ulevila, něco v tom smyslu, že si myslela že máme dost peněz, abych si mohla dovolit kupovat nové drahé věci.. Od té doby se se mnou nebaví 😀 😀 😀 což mi vůbec nevadí.

emtu
14. únor 2011

@celebes Tož koukla jsem se ti do albíčka a máš moc roztomilé, ty své pinduliny 🙂 . Nad některýma fotkama jsem se upřímně zasmála. Škoda, že ta vystajlovaná kočičanda nepotkala toho tvého starostu, když měl zrovna to hovínko za krkem. To by o vás potom jistě ještě navíc řekla, že smrdíte grošem! 😀 Tak když budeš rodit dřív, tím líp, ne? Měla bys to ostatně stihnout do konce února, než nastane exodus Mudrců! Ale aby s tím pak nesekli uprostřed porodu!

celebes
14. únor 2011

@emtu - no porodní bude fungovat na 100% to už jsem si zjišťovala, akorát na děckém zůstane, po 1.březnu pokud se nedohodnou, jenom primář 😝 😝 😝 z toho mám strach, protože obě pinduliny měly silnou žloutenku. Taky jsem na tu vystajlovanou matku myslela, smrádek to byl přímo tchoří, od té doby si manža bere ven vaťák 😀 😀 😀

ohenavoda
14. únor 2011

@celebes
Jojo opravdu, všichni tatínci jsou podobní. Ten náš s oblibou dává obráceně oblečení - jednomu synkovi jsou 4, druhému rok a 9 měsíců. Člověk by si myslel, že je poznat co je čí, že. Ne však tatínek! To jsou někdy modely. Mladší za sebou tahá pučošky půl metru, mladšímu lechtaj tepláky lýtka. Nu což hlavně že se maj rádi 😀 😀 😀

honzulka
15. únor 2011

Ahoj holky..
tak jsem si po ránu hned zkazila náladu.... 😠 Ti barbaři nahoře nám chtějí zdražit i pitomý pleny a vstupenky do ZOO a pod.... 😠 😠 Jim nestačí,že zdražují jídlo a snížili nám rodičák,ale oni vymýšlí ještě toto... 😠 😠 Hlavně že oni si nasypou do kapes... 😠 Tohle mě fakt štve...Je fakt snad lepší nekoukat na zprávy a tohle nečíst... 😠 😠 Je mi z toho normálně zle... 🙄
@ohenavoda Našemu tatínkovi se taky daří takhle oblékat... 😀 Stále si ještě nepamatuje,která skřnka je koho a co mají na doma a co na ven????To je záhada hlavolamu... 😀

helabella
16. únor 2011

@celebes -- ta historka s tatínkem s hovínkem za krkem je super 😀 Úplně vidím, že by to u nás dopadlo naprosto stejně 😀 😀

@ohenavoda -- gratuluju k těhotenství. Kila nahoře jsem u posledního měla taky (teda už i u těch předtím, ale ne tolik) a až teď se pomaličku snažím s tím něco dělat. Užívej si těhotenství, hlavně ať jste oba v pořádku. Kila se časem nějak vyřeší 😉
A oblečení náš tatínek taky nezvládá -- už na to ale vyzrál a když děti oblíká nebo uklízí věci do skříně, tak se holčiček ptá čí co je 🙂 A minule se mu povedlo dát Štěpánce naopak botičky ... jsou jí trošku větší, tak ani neprotestovala a já si toho všimla, až když přišli domů 😀

@jasamin -- zápal plic? 😒 To mě mrzí. Snad bude brzy v pořádku.

@honzulka -- tak to se ke mně ještě ani nedoneslo...ty vstupenky mě štvou, už takhle je všechno hrozně drahý 😝 Já jsem teď docela zklamaná, že se mateřská bere jako příjem, tudíž si mě manžel nebude moct odečíst z daní...

celebes
16. únor 2011

dobré odpoledne ženy, Liduška po 14denní absenci ve školce toto pondělí nastoupila a zítra už zase zůstane doma, 😠 😠 😠 rýma, teplota - prostě paráda. Poslíčci jsou čím dál horší 😝 😝 😝 , už se chystám, že když to nepřestane tak jdu v pátek k mudrc. dneska jsem nebyla schopná ujít ani 500m. A může mi některá poradit co funguje na svědění, začne to v noci, trvá do rána, člověk si připradá jako by ležel v pytli blech, už týden pravidelně usínám kolem 4 ranní a v 7 budíček, jsem vyřízená. Dokonce jsem si začala chystat věci do porodnice 😀 😀 😀

honzulka
16. únor 2011

@helabella ale může si tě tam dát,pokud jsi nevydělala víc jak 68 tis. 😉

helabella
16. únor 2011

@honzulka -- no jo, když já si ještě přivydělávám. Sice je to celkem málo (kolem 2000,- měsíčně), ale když se k tomu připočte i mateřská, tak to těch 68 000 překročí. Sice ne o moc, ale překročí. Tak aspoň si teď "užívám" velkou mateřskou než bude zase "jen" rodičák 🙂

@celebes -- tak svědění v těhu neznám. Nepomůže třeba namazat krémem?

ohenavoda
16. únor 2011

@celebes
Celebes na to svědění bych se zeptala. Dělají to játra. Moje dvě kamarádky tohle měly a byly to problémy s játry, které už ke konci těhotenství přestávaly stíhat. Svědila je celá kůže po těle, jak se toxiny už začínaly vylučovat kůží, protože játra byla unavená.
Nebyl to žádnej zásadní problém, ale braly nějaké léky a byly pod dozorem. Porodily obě přirozeně a v termínu 🙂

honzulka
17. únor 2011

@helabella tak to jo...Já pořád přemýšlím,co bych taky mohla dělat doma,abych nějakou korunu vydělala,ale vůbec nevím...Na nějakou dealeřinu nejsem,účetnictví neumím a co jiného by se dalo dělat?Ty asi děláš taky účetnictví,co?Musím holt dva roky vydržet a pak budu muset nějak do práce alespoň nějaké dny a Terinka holt bude doma...jen nevím,jak to bude zvládat naše babička... ☹ Bohužel jí kluci vůbec neposlechnou,takže nevím,jak to tub ude vypadat,až budu chodit do práce a ona tu bude s nima sama... ☹ Bohužel je nedůsledná,neprosadí si svou a já neustále musím stát za ní a kluky řídit...Už jsem jí to říkala,že nebudu pořád za ní,že si tu autoritu musí taky trochu budovat ona,ale bohužel jí to vydrželo jen jeden den.. ☹ No tak uvidíme,co bude za dva roky... 😉 No a toho bídnýho rodičáku se tedy docela bojím..bude to teprve mazec... 😉

marmla
19. únor 2011

Ahojky Všem
Teda koukám tatínkové to popletou asi v každé rodině, no snad nebude našeho školáka cpát do dupaček hihihihi... 😀
Malej má aftíky v pusince, takže jsme celkem uplakaný, ale dá se to. Naprosto nevim kde to pochytil ☹
Holky dneska mám narozeniny a můj muž se je rozhodl trávit raději v hodspodě a ještě se divil proč jsem naštvaná když šel pryč hmmm, nevíte nějaká proč asi? Tak se mu to chystám vpálit až to bude nejmíň čekat. Holky já nepochopim proč musej Ti mužský jít občas vydechnout a my musíme, vlastně nám ani nic jiného nezbývá, být doma s dětmi, všechny je obstarat a na odpočinek nemáme prakticky nárok. Která z nás by si nechtěla jít provětrat hlavu, že? Jenže my jsme ještě takové, že nám děti po pár minutách chybí. Je mi smutno ☹

cabaretka
19. únor 2011

@celebes jééé máme podobnej termín. já mám 25.3. cítím se fajn akorád včera mě začly otékat nohy ☹ tak doufám, že to nebude nic strašného

celebes
19. únor 2011

ahoj, u nás snad funguje zákon schválonosti na 100% - když už se konečně dostanu na WC bez asistenční služby, tak během dvou minut mi za dveřmi už někdo stepuje, většinou tchyně 😀 😀 😀 Dneska jsem si začala pomalu připravovat velikonoční výzdobu, pro případ že bych nestíhala, tatínek si usnul v pohodě v obýváku a mně nechal obě pinduliny v pokoji, ta starší usnula a Amálce jsem pustila "endžus" (pro nechápající - příběh hraček) a jelikož je nachlazená a nechala mně pátku na sobotu vyspat jenom čtyři hodiny, tak jsem taky usnula, probudila jsem po půl dvanácté a kalamita, Amálka se k výtvarným potřebám a trochu už mi ty hotové velikonoční obrázky upravila 😠 😠 😠
@cabaretka - no máme toho stejného jak tak koukám mnohem víc, zhruba stejné stáří obou holek, to že teoreticky čekáme kluky (uvěřím až uvidím) a ani to nemáme k sobě tak daleko 😀 😀 😀
Jsem zvědavá na reakci manžela 😉 - pořád jsem hledala na netu podvozek k našemu kočárku (máme bebécar) , protože ten náš už není v optimálním stavu a nový se mi nechce kupovat, když nám sebrali ti debili nahoře porodné. Tak jsem koukala po ojetých a našla jsem si roan marita. V pondělí mi přijde, akorát ho budu muset nějak schovat a ty dva staré, které mám na půdě dát rychle na internet 😀 😀 😀