Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

majatob
5. led 2011

@mirax ahaaa 🙂 hahaha, stejne jsme se tu pekne sesly, su zvedava, jestli se potkame aj ve ctvrtym mimi na ceste 😀

marmla
6. led 2011

Ahojky
@mlsdlisaci normálně je k nám pošli u nás by se po nich jen zaprášilo 😀 😝
@staninka77 Taky vítám
U nás sice malej ještě není venku a je plno lidí co se ptá jestli už končíme a manžel pohotově říká, že ne, že za tři roky ještě jedno, no co jim na to máte říct, že? Jen tchýně by to neustála, ještě neudejchala Gabrielka a ona si myslí, že jedno dítě bohatě stačí, hold neuznává ty samé hodnoty jako my 😅 Ještě, že manžel v tomhle není po ní
@mirax To zvládneš, každý začátek má své, ale pak ten dar zrození, na to zapomeneš jak to bylo náročné 😀 Fandím Ti

georgine
6. led 2011

ahojky holky...

čekatelky koukám že jste stále 2v1 😵 ale příjde to brzy klukům se holt nechce.. 😵
no jinak v neděli má náš Kubík 3 ročky taky to letí nedávno sem odstrojovala stromeček a pak jsem jěla do porodky 😀 ale tedka už jenom s malou 😉 chce si to náležitě užít.. u nás je to naposledy 🙂 ale já bych byla těhu furt 😀
krom kileček navíc a nemotorného pohybu sem štastná a raduju se.. 😵
včera kluci sledovali a šahali na břicho a dedukovali zda ségra kope 😵 super pocit, když se snima o tom dá mluvit

majatob
6. led 2011

@georgine je to krasny kdyz prcci chodi osahavat brisko, ze? 😵 Tobik snad denne zkousi jestli mimi nekope a vzdycky je tak nadsenej kdyz se zrovna trefi, ze neco uciti 😵 😵 😵

marmla
6. led 2011

Holky to u nás kluci na břicho nechtějí sahat, ale rádi koukaj co to brácha ve vnitř dělá a mámě se hýbe celý břicho. No už to není moc příjemné. Gabrielek má už dost sílu, tak kolikrát jsem radši když usne a je v klidu 😀
@georgine Popravdě, mně tohle těhu tak vyčerpává, že bych už těhotná být nechtěla, teda zatím, kdo ví za pár let, že? Pro mmně je to po fyzické a psychické stránce moc náročné

jasamin
6. led 2011

Ahoj holky.
@staninka77 - taky tě vítám.
@mlsdlisaci - ty mafiny bych si taky dala. Já se můžu po sladkém utlouct. Je to děs. Polovina mého jídelníčku je o sladkém 😀
@mirax - neboj. Já myslím, že to zvládneš. My ženské jsme stavěné na to abychom zvládly i nemožné 😀 Já při dvou dětech studovala vysokou a věř mi, že to byla síla. V prvním ročníku se mi narodilo druhé dítko a to první mělo teprv rok. Byl to záhul, ale zvládla jsem to.
@marmla @mlsdlisaci - to je stejně nejlepší. Zkuste si užívat poslední chvilky s bříškem a dobu kdy jste ještě s mimim jedno tělo. Je to sice na konci náročné, ale nezapomenutelné. Ale takové datum 11.01.2011 je u vás možné 🙂 To by se všem dobře pamatovalo, kdy se ti vaši drobci narodili.
@helabella - tak to je fajn, že jste to takhle zvládli. Byl to boj, co? Krásně přibiráte. My taky papáme a před vánoci jsme byli na převážení a měli jsme taky 5240g. Ale já mám děti vždycky takové hezky vypapané 😀 Maty už se taky krásně směje a reaguje, takže to začíná být čím dál tím lepší. Ale strašně to letí. Včera jsme měli 2 měsíce. Ach jo. Proč to tak utíká 😉 .

emtu
6. led 2011

Ahoj všem, to se nám to tu najednou pěkně rozjelo! Jen tak dál a houfy nových miminek!
@mlsdlisaci Sem žádná mafína nedolítla, zkus to ještě jednou, na sladký jsem nažhavená jako vosa 😀 ! Taky jsem ráda, že jsou dvojčáci ve škole, byl tady o vánocích s nima pěkný mumraj. Abychom je zabavili a nějak unavili, rozhodli jsme se je přihlásit od nového roku do nových sportovních kroužků, ale zdá se, že narozdíl od nás jsou oni naprosto neutahatelní 😠 . Schody u tebe nefungujou asi proto, že jsi na ně zvyklá, zkus schody jezdící 🙂 . To že budeš najednou v naprostém klidu třeba toho tvého fešáka úplně zmate a vyleze ven, aby se podíval, co se děje! 😉
@jasamin Koukala jsem, že už se zapojuješ do diškuze v oddělení: čekáme čtvrté mimi 😀 . Jdeš do toho? Jáchymovo fotky přidám, ale musím je nejdřív stáhnout z foťáku a upravit, aby mi sem šly vložit. Jináč tendle týden se ten náš "brouček" či spíše brouk, dle nejoblíbenější Jáchymovi činnosti by se dalo říci přímo brouk hovnivál, cpe jako zjednanej. Na nožičkách už má slušné faldíky, tváře jako sysel v době oběda, no, jsem zvědavá, jestli příští týden na kontrole Mudryni nestrhne váhu 🙄 .

jasamin
6. led 2011

@emtu - ale už ta možnost u nás doma padla 😀 Takže uvidíme. A ty se přidáš ke mě, že? Tak pak písni kolik vážíte?
@marmla - drž se. Už to bude za chvíli za tebou ☹

marmla
6. led 2011

@jasamin Děkuji, že na mně myslíš
Jinak super, pořídit si ještě jedno dítko, proč ne, je nádhera mít velkou rodinu 😀

staninka77
6. led 2011

Ahojky děvčata 😉 .
Tak před chvílou jsem dojela z Blanska byla jsem u kamarádky a pak pro Jiříka do školky a už dnes nikam nejdu jen ze psama a nikam mně nedostanou.
Je tu šílená zima.
@marmla-Taky by to moje máti neustála ani neustála Šimonka ale je z něj uplně udělaná má ho moc ráda více jak toho prostředního na něj si stále stěžuje. ☹ A někdy mně to trhá žíly že je na něho zlá ☹ ☹ .
Já bych klidně šla mně by to bylo jedno.
Jen teda těhu aby za mně donosil moc se bojím těhu tohle nebylo moc dobré prodělala jsem Toxoplasmozu a stále jí mám musím zase na nějaké odbery ☹ hodnota pomalu klesá.
malej jí nedostal.
Pak jsem měla těhu cukrovku musela si píchat inzulin a hodně vysokej tlak takže snad tohle už mně nepostihne.
A kdyby se nám podařila ta holka byla bych moc ráda.
Ale to už je ve hvězdách.

staninka77
6. led 2011

@helabella-Takže jsem ráda že nejsem sama kdo pujde do další a tím myslím do čtvrtého mimíska.
@mlsdlisaci-Tak podle mého je to dobrá volba Svitavi porodnice.
Kamarádka tam taky rodila teda spíše dvě.
Držím palečky aby jsi nemusela rodit císařem a užila si to normálně. 🙂

majatob
6. led 2011

jee holky, ja myslim, ze u nas tri deti taky nebudou konecna 😀 akorat ten rozestup ted bude urcite vetsi 😀 😀 😀

marmla
6. led 2011

@staninka77 Jejky, tak to sis to taky užívala. Já toxoplazmozu mám spoustu let přeléčenou, a mám poškozená játra, přišlo se na to moc pozdě, ale děti mám zdravé. Já úplně u prvního těhu měla pásový opar, nikdo to nevěděl, když mi dělali testy tak se zjistilo, že bych měla silně postižené děťátko a tak jsme ho po poradě na genetice ukončit těhu. Ale jsem ráda, jinak bych doma měla nemocné dítě a byla nešťastná. Takhle brzy budu mít tři děti a zdravé a to je ten největší dar. Jinak my by jsme také chtěli holčičku. Manžel má ještě dospělého syna, takže když se všichni sejdem, tak jsme pěkně velká rodinka 😀
@majatob Já si taky myslim, že jednou si třeba pořídíme ještě dítko, ale určitě bonus až budou kluci velcí 😀

helabella
6. led 2011

@staninka77 -- to je smutný, když vidíš, že jedno dítko není ve stejné pozici jako ostatní. U nás vidím něco podobnýho ve vztahu tchánovců ke Štěpánce -- už to není první vnouče, navíc zase holka... Když se narodila Kačenka, tak jí chtěli vidět hned v první minutě a nutili mě, ať nějak podplatím doktory (byla na JIP a mohli jsme tam jen já a manžel) a když se narodila Štěpi, tak mi ani nepopřáli. A Fanouška taky berou víc, protože jsem KONEČNĚ porodila kluka. Ale oni jsou celkově jiní. Ne zlí, ale prostě nejdřív je práce, peníze, prestiž a pak přijde na řadu rodina.
Těhu cukrovku jsem taky měla, u Štěpi jsem si píchala inzulín před každým jídlem a u Fanouška kupodivu jen na noc.

Já si ohledně čtvrtýho dítěte říkám, že se musím smířit s tím, že už třeba nebude, ale nějak pořád cítím, že to není uzavřená kapitola. Já bych chtěla, ale přeci se víc rozhoduju emocema 😀 Manžel je větší realista. Ale nicméně spoustu debat o čtvrtém dítěti začíná on 🙂

staninka77
6. led 2011

@marmla-A ještě ti dělají nějaké testy na tu toxopLAZMOZU NEBO UŽ NÉ.
jÁ JSEM PRODĚLALA JAK ODBĚR PUPEČNÍKOVÉ KRVE TAK I VODU TAKŽE ☹ JSEM SE HODNĚ BÁLA O MIMÍSKA PROTOŽE KAMARÁDKA MUSELA JÍT Z PLODOVÉ VODY NA PŘERUŠENÍ TĚHU KVULY TOMU ŽE JÍ TO BRALY TU VODU A Z NIČEHO NIC JÍ ODTÍKALA VODA A MAKEJ NEMĚL Z HOLA NIC TAK TO MUSELA UKONČIT TOHO JSEM SE ŠÍLENĚ BÁLA.
To je mně líto že jsi musela jedno těhu přerušit je to někdy i lepší pro vás a taky i pro miminko mělo by celej život zkaženej. ☹ .
Já jsem taky moc ráda že malej je naprosto zdravej a že mu nic nezchází.A taky i ostatní kluci že jsou zdraví na tom nejvíce záleží.
Jen by mně zajímalo zda tě nějak hlídají kvuly té toxoplazmoze zda jí ještě máš.
Ale nejvíce se baví poslední dobou o Listerioze ta je horší.
@helabella-To je někdy šílené když se i takhle tchánovci zachovají mají neraději prvorozené a ty ostatní moc né to je někdy i nefér.
Moje mátui není zlá ale někdy to moc přehání jak je zlá k Jirkovi on byl docela hopdné dítko měla ho moc ráda ale jak jen sedí snámy nehraje si a je stále z dospělejma tak jí to moc vadí a taky to když se ho na něco ptá tak neumí odpovědět takže to je další její rána co jí vadí.
Hlavně že k malé něco cítí určitě jí mají svím zpusobem rádi.Takže jsi si taky musela píchat inzulin já teda na noc nemusela jen ráno po obědě a večer pak mně to dělalo zle tak jsem musela jí říci aby mně zmenšila dávky a už to bylo o něco lepší.Tlak byl skoro celou dobu těhu v pohodě až ten konec se najednou změnil.A další dítko chvílema řešíme ale pak stejně padne to že už nechce.

helabella
6. led 2011

@marmla -- to sis teda prošla hodně smutnou zkušeností 😒 Souhlasím s tebou, že zdravé dítě je to nejdůležitější. Nám u obou holek vyšly dost špatně tripple testy, ale ty se naštěstí často pletou. U Fanouška jsem už na to radši ani nešla, protože jsem nechtěla zase prožívat ten stres.

@staninka77 -- já si píchala jen pár jednotek (končila jsem na 5), takže to celkem šlo. Tvoje mamka mi trošku připomíná mého tátu. On to dobře umí s malýma dětma, ale jak trošku povyrostou, tak začne mít strašně velký nároky. Taky mu vadilo, když jsem neuměla na všechno hned odpovědět nebo odpovědět správně. Nikdy jsem se mu nemohla zavděčit.

marmla
6. led 2011

@staninka77 Mně už nehlídají, ale každý rok koukaj na játra jestli to není horší. Ale vždy když jsem chtěla miminko, tak jsem šla k doktorce na preventivní prohlídku a nikdy mi testy neodřekla, spíš uvítala, že jsem zodpovědná. Díky tomu se přišlo na to, že jsem měla ten herpes.
Každá i ta špatná zkušenost je vlastně dobrá, člověka to posílí a má srovnané priority
Holky u nás tchýně si nebere žádného kluka, má jen vnučku a pro tu žije, má jí denně. Mně to spíš mrzí, kvůli dětem, nikdy nezažijou jaký je to mít možnost kdykoliv zajít k babičce

staninka77
6. led 2011

@helabella-Taky si ze svojí máti nemohu o všem popovídat je hned uražená.
Ale za to vše dá jak peníze tak iděckám koupí co potřebují i Jirkovi tomu koupí taky nikdy na ně nezapomene ale nemohu se jí u ničím svěřit prostě ona je ta co vše ví a nikdo jí nemuže odporovat.
Jinak já jsem si musela píchat ráno 6-6-6. ☹ A z toho mně nebylo moc dobře hrozeně se mně chtěklo všude spát motala se mně hlava 😒 tak mně to znížila a pak najednou jsem měla vždi jen do 4.5.si naměřila cukru takže pak jen řestala píchat uplně a bylo mně perfektně.
@marmla-tak to je mně líto že takhle se ktobě otočila manželova rodina že si více váží vnučky jak kluku. ☹ .
Tak to já zase mám obráceně tchánovci jsou pohodoví pohlídají kluky bez problému 😉 jen když byl Šimon moc malinkej tak si ho nebraly vubec ale ted už hlídají když je o to požádám. 😉

staninka77
6. led 2011

@majatop-To je krásné takhle mít děti brzo od sebe ale asi bych se trochu bála když holčička nemá ani rok držím moc palečky.
A i když to nebude konečná zdraví je hodně duležité a to nevadí že bude větší odstup dětí mám je všechny o 5.a tři měsíce a někdy to nedělá dobrotu a někdy zase to má své pro a proti. 🙂
Právě bych chtěla příští rok otěhotnět aby malému bylo 3.roky. 🙂

staninka77
6. led 2011

Někdy je to nevědět nic a ty stresy si dokáži představit to je síla tohle prožívat ta uskost a ta nejistota že mimísek je hodně nemocnej.
Hlavně zdraví aby bylo. 🙂

zuzka84
6. led 2011

holky, tohle je spatna diskuse pro me , uz si rikam , ze by prece jen za 10let jeste ctvrte ... 😀 ? No manzel uz by na to asi vubec nepristoupil a ja bych se asi strasne bala ze by to byl zase kluk a to uz bych asi nedala, ale kdyby nekdy byli ty finance a bydleni atd. , tak moznaaaaa 😉 . No tak on to zivot nejak vyresi za nas 😀

Stani, jeste zkusite tu holcicku ? tobe by nevadil ani dalsi kluk ?

No u nas manzelovy rodice me taky vytocili , ani nechteli vedet v kdy se nam ma trete narodit a co to bude, ale kdyz cekala svagrova treti , tak to mi vypravela tchyne o jejim tehotenstvi furt neco a strasne to prozivala. Nam uz ani nezavolali od te doby co to vi - no to jsou dva tydny jen , ale mam pocit ze jinak manzelovi volala pomalu obden 😝 . No mrzelo a mrzi me to ☹

marmla
6. led 2011

holky MLSDLISACI je v porodnici od rána bolesti, ale otevřená zatím jen na tři prsty a ještě jí neodtekla voda. Teď jí dávali nějakou injekci, až budu vědět více písnu

emtu
6. led 2011

@marmla Ajajaj, to bude jistě ta injekce, co to má buď rozjet nebo zastavit. Tak doufám, že u MLSDLISACI to zaúčinkuje zcela opačně než u mne, teda že se to rozjede 🙂 . Tak se, Marcel, hned ozvi s novinama, jsem z toho celá napnutá 😒 .

marmla
7. led 2011

@emtu No si představ, že to je snad nějaký vtip s těma injekcema, že? Mně doktor říkal, že když se mi to nebude zdát ať jedu a že by mi kdyžtak dali injekci a já mu jen řekla, fajn, aby to zastavili a já čekala pak nakonec o několik dlouhých dní déle. Co to maj za novinky, tohle nechápu.
Holky jsem ráda, že jsem se rozhodla pro jinou porodnici kde nebudu muset čekat do konce 42 tt než se mnou něco začnou dělat.
MLSDLISACI psala, že jí měli v jedenáct dát epidurál. Zatím ještě nic nepsala, tak je možné, že třeba je to už za ní a má prcka v náruči.

staninka77
7. led 2011

Ahojky děvčata 😉
Přeji vám pěknej den.
@mladlisaci-Moc ti držím palečky at už to máš co nejdříve za sebou a chlapečka co nejdříve usebe v náruči.
@marmla-Děkujem za Info budem čekat dále. 🙂

staninka77
7. led 2011

@zuzka84-Já abych pravdu řekla nevím zda mám zkoušet ještě štěstí a do 4.zkusit holku uvidíme zda přemluvím chlapa nebo né máme problémy finanční zda bychom to ještě zvládly a utáhly to.Jinak kdyby to byl další kluk byla bych i za něj moc ráda hlavně zdfravé aby bylo o to především jde. 😉 🙂

jasamin
7. led 2011

Ahoj všem.
@marmla - díky za info. To je fajn, že máš kontakt na MLSDLISACI. Určitě jak bude něco nového, tak nám písni. Možná už to má za sebou. Pokud ne, tak držím pěstičky.

marmla
7. led 2011

Holky tak zatím nic nového. MLSDLISACI je už přepadlá, porod jde velice pomalu, dali jí nálev a snad se to už pořádně rozjede. Škoda, že nezafungoval bacil rychlého porodu. Jinak dostala i čípek na otvírání. Vzkazy jsem vyřídila. Tak holky držte pěstičky, už je v porodnici víc jak 24 hodin ☹
@staninka77 Já bych si taky holčičku přála a manžel taky, co si budem povídat, ale pokud ještě jednou budeme mít potomka, tak hlavně zdravého ať je to holka nebo kluk 😀

staninka77
7. led 2011

@taky si myslím i chlap si teď přál holku bylo to na něm moc vidět ale zase se mu podařil kluk i kdyby se taky poštěstilo a byl to zase kluk nevadilo by mně to maličko by to zamrzelo ale když není přána nevadí.
Chudák Mlsdlisaci snad to bude co nevidět aby už to měla holka za sebou tak dlouhé trvání a hlavně pro ní to není jednoduchá se takhle trápit.
Snad brzo budou lepší zprávičky.
Držím i nadále palečky. 😉 🙂

staninka77
7. led 2011

@marmala-To mělo bíti na tebe ju ten odkaz 🙂 .