Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

sara.max
11. srp 2010

tak našla jsem zatím jen tohle, ale je to jen to notoricky známé
:
Relaxační a úlevové techniky
Každé rodičce vyhovuje a je jí příjemné něco jiného. První doba porodní bývá zejména u prvorodiček dlouhá a proto je třeba relaxovat, abyste se nevyčerpala a měla dostatek sil k vytlačení miminka v druhé době porodní. Jaké úlevové techniky můžete využít:

* Pohyb - pomalá chůze, přecházení při stazích i mezi nimi-pomáhá k otevírání hrdla děložního, gravitace urychlí porod.
* Voda - můžete využít sprchu či vanu. Teplá voda také napomáhá k otevírání děložního hrdla
* Houpání na velkém míči - může být pro rodičku příjemné a ulevující
* Masáž v oblasti beder - uvolňuje, odvádí pozornost od bolestivých stahů
* relaxovat lze ale například i v kleče, ve stoje opřená o partnera atd.

sara.max
11. srp 2010

tohle taky není k zahození:

první doba porodní:
Během kontrakcí se soustřeďte na výdech, měl by být co nejdelší. Představte si vzduch, který vdechujete jako lék proti bolesti, v mysli je vneste do bolavé oblasti a veškerou nevolnost poté vydechněte. Soustřeďte se na výdech, který odnáší bolest. Když jsou kontrakce intenzivnější, představte si, že máte v ruce peříčko, které výdechem jemně odfoukáváte. Nebo si představte, že dech je lo´dka, kterou odfoukáváte na vlnách nevolnosti. Dech nezadržujte ani nedýchejte násilně.

niki31
11. srp 2010

@sara.max ve skutečnosti vypadá líp , má krásnou žlutou barvu, teplou sluníčkovou, na fotkách je takový vybledlý. 🙂 Ten co máš vybraný ke sportování je taky super, není moc kočárků s brzdou na rukojeti, taky jsem se dívala. Ale já zas moc zdatný bruslař nejsem, takže bych se s kočárkem bála. 🙂 S tou babičkou a čtyřlístkem, to je teda síla, to ti řeknu.. Já jsem docela hodně pověrčivá, takže bych ho taky usušila. 🙂 Ale víš co? Já bych byla po takovém zážitku určitě klidnější, že bude všechno v pořádku. 😉 Taky bych chtěla potkat takovou kouzelnou babi. 🙂 Jinak ty úlevové polohy jsem zatím na netu nepotkala, ale v noci určitě nebudu spát,tak se mrknu, a dám ti vědět, pokud něco najdu. 🙂 Ale to co jsi poslala, tak je dobrý, to si nastuduju. No, hlavně abych to nezapoměla, až to přijde 😀

sara.max
11. srp 2010

@niki31 tak to já určitě zapomenu, takže už mám seznam "před odjezdem". Takové ty věci jako oholit, umýt vlasy (bůhví kdy se k tomu dostanu v porodnici nebo až doma), přidat to tašky pár věcí, které pořád ještě používám. 😵

niki31
12. srp 2010

@sara.max dobré ránko, no vidíš, to mne vůbec nenapadlo 🙂 . Už jsem si taky začala psát papír, na co nezapomenout. 🙂 Dneska jsem po dlouhé době konečně v noci spala, jsem jako znovuzrozená. 😀 Holky šly ven, tak se asi pustím do úklidu, mám pocit, že ten náš byteček potřebuje vygruntovat. 🙂 Co máš dneska v plánu ty? Jdeš se vyhřívat na sluníčko? 😉

sara.max
12. srp 2010

@niki31 ahojky, to spaní ti závidím. Já už skoro 2 týdny hrozně špatně spím. Snažím se přes den trochu unavit, chodím ven, doma se snažím něco dělat a stejně každou noc mezi 1 a 2 vstávám. Usínám až k ránu. Myslela jsem, že to jen přechodné, ale už to trvá dost dlouho. Dokonce ani manžel a Terka nemůžou dobře spát. Asi nějaký blbý tlak či co. U nás dnes ráno byli řemeslníci, takže budu ještě uklízet a odpoledne jedeme na malou oslavu narozenin. Jen takové malé posezení, ale bude to prima. Na sluníčku jsem seděla ráno kolem deváté, to ještě ani tak moc nepálilo a bylo to děsně fajn. Teď už je tam na zdechnutí, ještěže fouká.
Koukám, že jsme tu na zůstaly samy 😢 , přece jen je asi rozdíl čekat třetí dítko, když ty první dvě už jsou samostatné. Mít doma 2 malé prcky a ještě těhulit znovu, to bych asi těžko zvládala, natož pokukovat po netu.

honzulka
12. srp 2010

Ahoj holky.. 😉 jdu na Vás kouknout a dočíst... 😉

honzulka
12. srp 2010

@niki31 dodatečně gratuluji k narozeninám... 😉 Nás čeká oslava Tomika v neděli a vybouchla mi paní na dorta...Tak budu plácat něco sama a ješět naháním nějaký dobrý krém-nemáslový..Takže to bude zajímavé.. 😉

honzulka
12. srp 2010

Normálně Vás nestíhám dočíst... 😅 To je pravda,že vy máte už ratolesti větší a tak máte víc času.. 😉 Někdy bych taky brala,kdyby byli kluci větší a já měla víc času na sebe.. 😉 Ale proto si to teď odbudu za sebou a pak bude pohoda a ten důchod si užiji.. 😀

niki31
12. srp 2010

@sara.max já taky spím špatně, jen včera se mi nějak podařilo se umrtvit a spát skoro celou noc. 😅 U nás je taky děsné vedro, chtěla jsem jít věšet prádlo ven, ale nakonec skončilo doma, protože bych asi venku na slunci sebou švihla. 🙂
@honzulka děkuji za gratulaci, já jsem tentokrát dort nepekla, ale teď jsem strávila dost času na netu a hledala inspiraci na dort pro malýho, až se narodí. 🙂 Našla jsem tak úžasné stránky, že už bych nejradší začala péct hned. Koukni na tyhle http://www.kosternovi.eu/dorty/dorty.asp?klic=200 a pak jsou super recepty na http://www.tortyodmamy.sk/?q=torty nebo na mimibazaru. Už jsem si objednala formičku na to spící miminko, to se těším jak malá holka, až to přijde 😀 😀 Jinak jestli máš ráda karamel, tak já dělám krém z karamelu uvařeného ze salka a místo másla ho vmíchám do vychladlého pudinku 😉 . Holky ho milují 🙂

niki31
12. srp 2010

@honzulka a tady jsou taky dobré krémy http://www.zorka.estranky.cz/clanky/recepty/kre... 😉

sara.max
12. srp 2010

Ježiš holky neblázněte! Já jsem pořád na sladkém jak moucha na hovně a vy tady začínáte řešit dorty a karamelové krémy 😀 😀 😀 Poslední dobou nejím nic jiného než nějaké ovoce (opět sladké), občas zeleninu a jinak sladké a sladké.
@honzulka Tak jsem si říkávala, že když jsem si děti pořídila docela brzo, tak až mi bude čtyřicet, tak si už budu dělat co chci. Na důchod nemyslím, to se mě netýká ☹ , s naší vládou. No a jak je vidět, asi budu mít velmi "veselé" stáří. Bude mi hodně přes 50 a budu mít doma maturanta. K tomu můžou přijít už docela brzy děti s tím, že budu babička. Synek je čilej až až, naštěstí se zatím zdá, že partnerky (tedy zatím jsem poznala 2), vybírá s rozvahou. No necháme se překvapit 😵

sara.max
12. srp 2010

tak jsem zkoukla ty stránky a až oči přechází a sliny jen tečou 😅 , hned jsem si je uložila a pořádně prozkoumám. Díky za typ!

honzulka
12. srp 2010

@niki31 moc děkuji..Já si z nouze koupila dva válečky marcipánu v Albertu,tak to nebude úplně ono,ale bude tomuset stačit,jelikož nemám doma mandlovou tresť a dočetla jsem se,že se sehnat dá jedině v drog.Teta,kterou tu po ruce nemám... ☹ Ty poslední stránky jsopu moc pěkné...dokonce tam je i nějaký recept na ten krém,co tak prasně sháním... 😅 Takže děkuji,děkuji... 😉

honzulka
12. srp 2010

@sara.max to jsou ty holčičky v bříšku... 😀 Taky mám tyhle úlety.. 😀 Proto chci udělat dortík,který mi bude chutnat.. 😀 A ty máslové krémy fakt nemusím ani teď.. 😔
@niki31 a není ten karamelový krém řidký?Já tu mám totiž salko uvařený už nějaký ten měsíc,tak ho chci zkusit otevřít a udělat z něj taky něco(pokud bude ještě použitelný.. 😀 )Nevím jak ho mám v tý lednici už dlouho... 😀

niki31
12. srp 2010

@honzulka ten karamel byl měl vydržet v konzervě hooodně dlouho, nemá se mu co stát, když je zavřený. 🙂 Já ten pudink dělám hustší, asi na 3/4 l mléka dám 2 pudinky, sice se to těžko míchá, ale jde to. A než vychladne, tak ho přikryju mokrou utěrkou, ať se neudělá tlustý škraloup. 🙂 A já mám v bříšku kluka, a taky ulítávám na sladkém 😉 😀

niki31
12. srp 2010

@honzulka jo a marcipán jsem už taky dělala bez mandlového aroma, a taky se dal sníst. 😉 Kápla jsem tam kapku rumu na ovonění a šlo to 🙂. Z toho kupovaného se docela špatně tvaruje, aspoň mi. Já bych to smíchala s tím domácím 🙂

honzulka
12. srp 2010

@niki31 Já našla nějaký recept-1salko+1,5másla+1/2l mléka+2pudinky..Tak přemýšlím,jestli nezkusit to,ale nechce se mi tam dávat tolik másla...A na t en pudink jsem četla,že je dobrá i potravinářská folie.. 😉
A já byla při Jeníkovi na pudinkách...ty jsem táák milovla,že jsem pak byla jak gula... 😀

honzulka
12. srp 2010

@niki31 No já ten kupovaný myslela jen na potažení...A jaký máš recept na marcipán,prosím prosím...Já tady mám pak takovou modelovací hmotu(vypadá to jak modelína.. 😀 )Dělala jsem z ní velikonoční dort a docela se figurky povedli.. 😉

niki31
12. srp 2010

@sara.max já už mám v sobě jeden větrník a kousek čokolády, tak v tom nejsi sama 😅 . A já asi budu mít taky veselé stáří.. Před chvílí mi Adélka přivedla představit "svého kluka, se kterým jde na hřiště". Málem mne omylo, no ale co nadělám, když už se zamilovává v 11-ti letech 😀 . Asi bude na místě přednáška o sexuální výchově 😀 😀

niki31
12. srp 2010

@honzulka Já dělám tenhle, taky jsem ho našla na netu a je super: 1 krabice suš. mléka ( plnotučné nebo polotučné - nepoužívat odtučněné nebo sójové!) - 400g , 1 plechovka hustého sladkého Salka - nezaměnit s řídkou Tatrou ( také 400g), 1 lžička oleje, pár kapek tresti a voda. Pr. cukr na event. zahuštění.

Vypracujeme marcipán, který se téměř nelepí, je tuhý jako modelína. Pokud je třeba zahušťovat, pak pr. cukrem.
Není tolik sladký jako mléč. marcipán I., je však ještě pružnější a tvárnější. Lze z něj vyrábět i velmi tenké lístečky a květiny.
Nápad vyrobit marcipán ze salka vznikl náhodou, když jsem měla doma plechovku salka, ale málo pr. cukru. Recept se povedl a rychle ujal. Protože je salko vláčné, nemusí se do marcipánu přidávat med.

Toto je množství na potažení patrového dortu i s růžičkama.

Marcipán se nemůže nepovést.
Pokud je tuhý - přidat vodu.
Pokud je řídký - přidat pr. cukr.

překopírovala jsem ti to z mých receptů, ale dělám to i z poloviční dávky, je toho zbytečně moc, a já to pak všechno sežeru, páč ho miluju 😀

niki31
12. srp 2010

@honzulka jo a ty modelovací hmoty jsou taky super, já si teď objednala White icing, tak jsem zvědavá, jaké to bude 🙂

emtu
12. srp 2010

Ahóóój, já mám tehhle a příští týden dovolenou, tak se ozývám jen sporadicky, dle toho, jak se dostanu k internetu. Teď jsem ještě v civilizaci, ale příští týden budeme na chalupě a tam po signálu ani vidu ani slechu. Tak jsem vás horkotěžko dočítala, k sladkostem mám jen jednu poznámku, taky čekám kluka a taky se po sladkým můžu utlouct. Asi je to pudový chování a předstihové obalování nervů, které se zajisté bude hodit. Z dovolené si odnáším jeden zajímavý postřeh - rodinné vstupné je dopřáno často jen rodinám se 2 dětma. Rodiny s 3 a více dětma jsou zřejmě příliš výstřední.

sara.max
12. srp 2010

@niki31 tak to máš doma taky veselé 😀 K sexuální výchově jsem se tak dlouho dokopávala u syna, až mi taky jednou přivedl "kamarádku" představit. Když jsem později chtěla navodit správnou atmosféru a zeptala jsem se, jestli má kondomy, tak mi odvětil, že ještě 2. 😀 😀 😀 Tím skončila moje výchova, úplně mi vyrazil dech. Později jsme to samozřejmě probrali, hlavně možné následky a nemoci, ale prošlo to docela hladnce. U dcery jsem s tím raději začala hned 😵
@emtu más pravdu, dnes už i rodiny se 2 dětmi mi připadají výstřední, natož 3 a více dětí. Ale mně to nějak nevadí, jsem ráda středem pozornosti 😀 😀 😀

Jinak dnes jsem byla celý den jen na zelenině a večer na oslavě jsem to pěkně dohnala! Sladké jsem si podávala pravou i levou rukou. Bylo to moc fajn, hrozně jsem si tu oslavu užila. 😀 ... a nejen přes to jídlo.
Tak dobrou noc maminy 😉 a pěkné sny.

honzulka
13. srp 2010

@niki31 dobré ráno...mám na tebe dotaz..když bych si ten marcipán udělala dnes a dala do pytlíku,půjde s ním pracovat zítra?

niki31
13. srp 2010

ahojky holky 🙂
@sara.max teda odpověď tvého syna mne dostala, já bych asi sedla na zadek, kdyby tak odpověděl mi 😀 😀 Dětičky nám umí udělat překvapení, co? 😉
@honzulka určitě i za tři dny 🙂 ,pořádně zabalit do igelitu nebo folie, ať neoschne, ale nedávám ho do ledničky, protože pak hodně ztuhne a nadřeš se, než ho znovu rozpracuješ.

honzulka
13. srp 2010

@niki31 Jee,tak tos mě potěšila..Já ho tedy zkusím udělat dnes a potáhnu až zítra.Chceme jet totiž zase na domeček a já se bojím,že když bych si ho udělala,tak při mé smůle by se porouchal... 😢 Je pátek 13.a já jsem stará pověrka... 😀
@sara.max teda..tak to jsem zvědavá,co čeká mě... 😀 Jeník už mě dostává teď...Právě vedle mně řešili s babičkou,že půjde do školy za chvíli a on jí odpověděl"no na to pěkně zapomeň,že půjdu do školy..." 😉 Neřekl to nějak hnusně,tak jsem mu nic neřekla,ale někdy mě fakt dostane... 😉
Jinak já dneska dost blbě spala,takže jdu na chvíli lehnout a pak se dám do toho dortíka... 😉 udělám krém ala niky 😉 A pak musím pobalit,co vše sebou na víkend..Docela se těším..Bydlíme už půl roku ve 2+1 s mojí mamkou a mám docela ponorku,tak jsem ráda,že alespoň na víkend můžem odjet jen s MM a klukama.. 😉 Dnes mi hned po ránu zkazila náladu,když řekla Tomikovi-nech maminku,maminka je zase načuřená... 😠 A ví prd,co mi je a ani se na to nezeptá... 😠 A já jsem "jen "unavená,jelikož se mi v noci udělalo najednou zle-nevím z čeho-vzbudila jsem se opocená jak blázen,udělalo se mi zle od žaludku a pak mě chytli křeče do břicha..Přes hodinu jsem nemohla usnout a čekala,co z toho bude..Nakonec jsem šla jen třikrát čůrat.. 😵 Do toho se v šest hodin vzbudil Tom-respektive začal kňourat,takže jsem toho už taky moc nenaspala..Pořád jsem hlídala,jestli se mi prcek v břiše hýbe a není něco s ní...No prostě strach a noc na prd... 😎
Takže jdu hajat..Tak se tu mějte krásně,ještě nakouknu a pokud se dosrtík povede,tak dám foto.. 😉

niki31
13. srp 2010

@honzulka až budeš dělat ten krém, klidně dej jen 1/2 l mléka, je dost vedro, tak ať je tužší. Možná bych nejdřív do karamelu zašlehala aspoň půlku másla a pak po lžičkách pomalu ten pudink, aby se to nesrazilo. Tohle počasí je fakt blbé na dorty. 😒 No bydlení s mamkou ti nezávidím, já moji mamku miluju, ale bydlet bych s ní nevydržela. 😀 Tak si užij krásný víkend a klidné noci. 🙂 Těším se na foto dortíku 🙂

honzulka
13. srp 2010

@niki31 Tak jsem se právě vzbudila... 🙂 Sice mi je zase nějak divně,ale nejsme tak unavená...Tady vedro vůvec není..Mají přijít zase povodně,takže je tu docela chládek... ☹ Ale to máslo tam asi trošku dám i tak.. 😉
Mamku mám taky ráda,ale vzala jsem si asi větší sousto než jsem myslela... ☹ Hlavně ji asi teď teprve víc poznávám.. ☹ Ona mi moc pomáhá-nevím od té doby co tu je co je žehlení,mytí nádobí,věnuje se klukům od rána do večera si s nima povídá a dle svých možností i hraje,ale pro mě moc oporou není(tedy ne psychickou ☹ )Takže jsem více méně na vše sama a moc si s ním o ničem nepopovídám.. 😉 Naštěstí budeme přistavovat k domečku a tam bude mít svoje působiště.. 😉 Abych nevypadala jak nevděčný hajzl...když pominu už témata na začátku mého těhu,tak příklad nynější situace.kdy mi vybouchli paní na dort..Já hlavu v pejru,protože chci pro svoje děti hezký narozeniny a k nim mi patří i hezký dort a ona mi na to řekne docela ošklivým tonem-"no tak nebude mít dort,no".No uznejte sami-druhý narozeniny bez dorta? 😔 A teď budou ještě řeči kvůli dárku... 😉 Tak a už mizím,jdu vařit alespoň ten pudink a musím ještě uvařit ptáčky na zítra,abych měla klid.. 😎 Tak papa,hezký víkend a ať se vám povodně vyhnou a nás nesemelou... ☹

sara.max
13. srp 2010

Ahoj holky, já jsem na dnešek poprvé po dlouhé době dobře spala. Tohle si už asi hned tak nezopakuji. Dnes jsem byla u doktora a už naposledy ☹ . Je hrozně super, bude se mi po něm stýzkat. Od příštího týdne mě odvelel do špitálu, takže jsem objednaná na pátek. Už se to nějak víc blíží, na jednu stranu jsem děsně natěšená, ale i se hrozně bojím, aby bylo všechno v pořádku. Tak jsem ten strach opět zajedla několika koláčky, hrůza! A to mám za sebou včerejší oslavy a hlavně výborný dort. Za poslední týden mi naskočilo kilo. Začínám z toho mít depku, uf. Ale když já si fakt nemůžu pomoc.

@honzulka Držím pěstičky ať se dortík povede. Já jsem taková divná pekařka. Někdy se mi povede dort a buchty jako od cukráře a někdy se skoro stydím, co jsem to vytvořila. Hlavně nemám žádnou fantazii na zdobení, takže jsou to většinou jen dorty polité čokoládou, buchty na plech nebo rolády.

@niki31 S naším mladým si asi fakt ještě užiji. Ale když se tak ohlížím na sebe v tom věku, tak naši to se mnou neměli taky jednoduché. Docela si myslím, že se mi v mnoha věcech i podobá. Hold ony nám to děti jednou vrátí, tak to říkávaly naše mámy, nebo ne? 😀 😀 😀