Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

georgine
13. říj 2010

@helabella držím pěsti at se Fanda chytí, a jak zvládáš s dětmi frmol, máš muže nebo pomocníka v domě..
@mira81 teda maličká se strojíííí mě by zajímalo jak budu vypadat já v 39tt to už raději ani nevstanu z lůžka, páč už ted jsem nepoužitelná

mira81
13. říj 2010

@georgine - no přsně, já si taky připadám od začátku nepoužitelná a je to čim dál horší 😅,a vstát z postele je pro mě taky docela problém kor, když je to několikrát za noc 🙂, to jsou ty radosti těhotenství 😎

sara.max
13. říj 2010

@helabella Tak to asi tak bude,ale pokud ti drží jen bradavku musíš mít bradavky popraskané, protože ti z nich tahá tlakem. Pokud nemáš bradavky bolavé a rozpraskané, tak to tak nebude. Je pravda, že dvorec musí být opravdu hodně narvaný do pusenky. Ta bradavka v pusence je až skoro v krku miminka, opírá se o patro. Spodní ret je jakoby vtažený dovnitř. Taky musí být taktvaně tělo na tělo. Položit miminko bríškem směrek ke tvému bříšku a nosánek a bradička se opírá o prs. Nemusíš se bát, že nemůže dýchat. Ono to tak nevypadá, ale může 🙂 . Pokud chceš napiš mi do IP adresu a já ti pošlu DVD o kojení. Je tam popsaná hlavně ta správná technika. Je to DVD od laktační ligy a myslím, že dobře udělané. Tak bojujte! 🙂

honzulka
13. říj 2010

Ahoj holky... 🙂
@sara.max jee to je dobře,že tu máme takovýho pomocníka jako jsi ty... 😉 tak to tu budu při kojení taky každou chvíli... 😉 Já tentokrát prostě chci za každou cenu kojit a už jsem MM řekla,že o Nutrilonu nechci slyšet... 😉 Mám špatný bradavky,tak už se připravuji teď formovačema,tak snad bude dobře.. 😉

@mira81 já mám tedy s pohybem taky docela problémy... 😀 z postele se vždycky převalím na bok a zvedám se jak nějaký stařeček... 😀 A dnes mě zase bral docela silně ten můj spodek,že když jsem se zvedala ze země,tak jsem trošku zasyčela a Jeník se na mě kouká a říka.."maminko a nechceš už jít do tý nemocnice,když už rodíš?" 😀 No pobavilo mě to a na druhou stranu už bych šla..Jsem taková nemotorná,nemůžu s nima pořádně blbnout,jelikož se bojím,že by mě kopli a tak... ☹ Takže v tomhle mi bříško fakt chybět nebude... 😉

Na dnešek jsem nemohla vůbec spát,pořád se převalovala,byla jsem ráno úplně mimo,tak se dnes ani snad netěším do postele... 😠

A pozor...konečně jsem začala dávat do kupy věci do porodnice a prát na malou... 😉 Takže už jen přestěhovat nábytek na domeček do pokojíčku(ten snad bude do konce měsíce 😉 )a můžeme jít rodit... 🙂

mira81
13. říj 2010

@honzulka 🙂 já taky vstávám přes bok, ale převalit se z jedno baku na ten druhej je taky docela malej porod 😉
@sara.max - neviš prosim čim to je, když mlíko slabý (nevím jak to jinak napsat), holky měli pořád hlad a kojila jsem snad každou hodinu a stejně nepřibíraly spíš naopak, tak jsem musela přejít na nutrilon. jde stim něco dělat? Tim, že bych nejedla to být nemohlo 🙂 , to ja totiž nevydržim 😅

georgine
13. říj 2010

@mira81 no podle mě když kojíš co hodinu tak to asi není dobře, je třeba prodlužovat intervaly, navíc se rozlišuje přední a zadní mlíko, to přední je více vodové a zadní je hutnější, tzn. že nesmíš moc brzo střídat prsa aby se prostě co nejvíce vypilo to přední a nebo odstříkat malinko a pak přiložit at si to miminko vypije hezky celé. 🙂 a další kojení druhé prso.. 🙂 musíš vypozorovat kdy se chce mimčo jen přitulit, kd ymá hlad a kdy naopak bolení.. Není nutné po hodině kojit, teda podle mě.. prostě to chce čas a musí si to "sednout" 🙂 🙂

georgine
13. říj 2010

jé aby se co nejvíce dopilo to zadní jsem chtěla napsat.. ale snad si to pochopila.. těhu demence 😀

mira81
13. říj 2010

@georgine- díky, já když kojila tak se to asi takle ještě nerozlišovalo na přední a zadní mlíko to se začalo až potom, no ona už je to 10, 12 let. Tak to zkusim, když budou zase problémy, no bude to asi pěkná věda, teda 🙂

emtu
13. říj 2010

Tak to já budu z kojení úplně vedle. S dvojčatama to bylo tak jednoduchý, každý měl své prso a zcela příkladně se o jeho obsah postaral. O předním a zadním mlíku nevím nic, natožpak o střídání prsou. Jejda, @sara.max bude na roztrhání! 😲
@honzulka Jeník je správnej rozumbrada 🙂 🙂 🙂 . Jakou má o tebe péči, mohu jen závidět. To o mně se naši hoši vyjadřují jako o demoliční kouli. Prý jim ji připomínám 😖 .

sara.max
14. říj 2010

@mira81 Je to přesně tak jak píše georgina, pojem slabé mléko nená žádné opodstatnění. Sice se uvádí, že kojit se má kdykoliv si miminko řekne, ale spíš jde o vyjimečné připady, jako že se nemusejí striktně dodržovat x-hdinové intervaly. A s tím předním a zadním mlíkem je to pravda. Uvádí se, že zppočátku kojení z jednoho prsu jde tzv. mléko na žízeň, tedy slabší. Až po chvilce teče silnější. Proto je tedy důležité spíš nechávat miminko pít z jednoho prsu a třeba jen na docucání 🙂 přiložit k druhému, pokud máme dojem, že je prso prázdné. Ale pravdou taky je, že i v tom "prázdném prsu" zůstává ještě asi 70 % mléka. Takže já bych spíš nechala z počátku miminko vyplakat alespoň na interval 2 hodin, vytáhne si po tom více silnějšího mléka a bude přibírat. 😀
Jinak už to máš za pár 😀 . Má na tebe někdo telefon, abys nám dala vědět až příjde den D?

@emtu demoliční koule 😀 😀 😀 😀 😀 super přirovnání

mira81
14. říj 2010

@sara.max - díky moc, tak to tady snad s váma do třetice zvládnu. Na to že neexistuje jsem koukala asi taklhle 😲 protože i mudr říkala že jsem měla slabý mlíko. No ale to bylo za krále klacka že 🙂 . Teď už budu chytřejší díky vám 😵.
A čislo jsem ještě nikomu nedávala písnu ti ho do IP jestli neva. Tak mi pak prosim odepiš ať vim kam psát 🙂

sara.max
14. říj 2010

@mira81 Předpokládám, že doktorku máš taky už postarší, viď? Já ji mám tady, je hodná a chodím k ní i s těmi staršími dětmi. Když mi ale říkala, že malou NESMíM kojit dřív než po 3 hodinách, tak jsem z ní byla paf. Netvrdím, že všechno co vám říkám je 100% pravda, ale vyškolená na laktační poradkyni jsem byla dr. Mydlilovou, šéfkou laktační ligy, takže si troufám trvrdit, že o tom přece jen něco vím. Ikdyž každý člověk jiný názor a taky na každé miminko funguje něco jiného. Je třeba se ptát více lidí, když je problém a pak si nají svou cestu.

cabaretka
14. říj 2010

holky dneska jdu k mudr. tak se těším, že zase uvidím mimi na ultrazvuku 🙂 a třeba mě už mudr. řekne-co čekáme, mohla by dát aspoň odhad myslete na mě. pak pisnu jak jsem dopadla. zítra má Terezka svátek tak dneska přijednou moji rodiče popřát a Michalka má 19.10. tak jim popřejou oboum naráz. tak jsem koupila něco sladkého ke kávě 😉 a udělám pár jednohubek. a taky jsme se před 14 dny přestěhovaly, tak se i podívají jak bydlíme, ještě tady nebyly.

jasamin
14. říj 2010

Ahoj holky.

@mira81 - budu na tebe moc myslet. Už to máš fakt za pár. Určitě na nás nezapomeń a písni až to budeš mít za sebou.
Holky to tak pěkně nastartovaly (ty rychlé porody), tak my se jen svezem s nima, ne? 😀 Musíme tomu věřit.
S tím kojením to bude asi ještě zajímavé. U dcery jsem problém neměla, tak snad ho mít nebudu ani tentokrát 😢

Jinak všem přeji krásný den. Za chvíli příjdou ti moji 2 ze školy a začne zase frmol 🙂

sara.max
14. říj 2010

@mira81 ještě mě tak napadlo, že můžeš vyzkoušet (na to "slabé mléko" 🙂 ) obilnou kávu Caro s mlékem. Perfektně to funguje na tvormu mléka i kvalitu. Z těch dalších nápojů vyzkoušej některý z těch uvedených na této stránce http://cojist.cz/ a to by bylo aby mlíčko nebylo kvalitní 🙂

emtu
14. říj 2010

@mira81 Mně někdo dal při klucích radu, že na tvorbu mléka je dobré černé pivo. 😉 Protože mám pivo ráda, tak jsem si samosebou vzala radu k srdci a občas si malou sklenku černého piva dala 😅 . Nevím, co je na tom pravdy, ale mlíka jsem měla na rozdávání, kojila jsem 18 měsíců a kluci ve 4 měsících vážili 7,8 kg každý. Tak to zadní mlíko bylo teda extra silné 😀 .

sara.max
14. říj 2010

@emtu je to pravda, ale efekt piva není v tom, že tvoří mléko, ale v uvolnění, které způsobuje 😀 . Někdy totiž maminka je ve stresu aniž si to uvědomuje, zvlášť pokud už má další děti o které se stará, navíc domácnost a nevyspání taky dělají své. To se odrazí i na tvorbě mlíčka. Takže nás učili, že pivo v malé míře je opravdu dobré, ale jen proto, že uvolňuje stres a tím se mlíčko zase dělá. 😀 😀 😀

sara.max
14. říj 2010

Dnes jsem fotila Marušku, tak posílám fotečku jak rosteme 😀

emtu
14. říj 2010

@sara.max Maruška je beruška 😵 . Moc krásnááá 🙂 .
Tak to jsem tedy byla příjemně uvolněná! 😀 Ještě lepší je na stres slivovička, ale do té nejdu, jsem přeci uvědomělá! A navíc jsme domácí zásoby stačili vypít před otěhotněním. 😉

jasamin
14. říj 2010

@sara.max - bože ta je tak hezoučká. Fakt. Takový bobeček. Určitě je i moc hodná. Povedla se 😀

marmla
14. říj 2010

@sara.max Mně u prvního syna tvrdila tchýně když jsem ho kojila po dvou hodinách a někdy dostal po hodince, že je to slabé mlíko. Tak jsem ho na šesti týdnech odstavila. U druhého jsem měla konečně net a hodně si zjišťovala před porodem a bylo tam psané, že slabé mléko není a pokud dítě přibírá, tak je potřeba vydržet. Vydrželi jsme od půl roku spal celou noc a krásně přibýval a rozhodně nestrádal, vydrželo nám to 13 měsíců, pak jsem ho odstavila. Tak snad u třetího nám to půjde taky pěkně. Jen mám dotaz, zajímalo by mně až bude dítko na světě a budu kojit jestli jde předejít popraskání bradavek. Četla jsem, že je dobré si bradavky masírovat měkkým kartáčkem na zuby měsíc před porodem, aby si zvykli na tlak???
U druhého syna jsem to tedy tak udělala a bradavky byli super, ale jen mně zajímá jestli je to spíše o té technice

marmla
14. říj 2010

@sara.max Krásná Beruška 😀

sara.max
14. říj 2010

Díky za pochvalu, dmu se píchou 😀 😀 😀

@marmla o tom kartáčku jsem tedy neslyšela, ale pokud to máš vyzkoušeném tak asi proč ne. Mně se to ale zdá dost drastické, když si to představím, joj! Na popraskané bradavky můžu doporučit Hemagel, měla jsem ho už v porodnici a dost mi pomohl. Je dobrý také na šitou hráz.Od té doby co jsme doma jsem už nic nepotřebovala. Popraskané bradavky bývají i "díky" špatné technice kojení, tak pozor na to.

honzulka
14. říj 2010

Ahoj holky..Jdu na vás kouknout... 😉

honzulka
14. říj 2010

@sara.max jee..Maruška už je veliká...Tak je krásná... 😵 😵 A fakt vypadá,že je moc hodná... 😵
@marmla já o tom kartáčku taky slyšela,že je to dobré u citlivých bradavek..Jedna holčina tady v jiné diskusi to dělala,protože je prý měla hrozně citlivé,tak aby jí to pak nebolelo... 😕 Ale spíš si myslím,že má pravdu sara.max,že popraskají hlavně při špatné technice... ☹ Já měla tuhle blbou zkušenost u Jeníka,kdy jsem nic nevěděla,v porodnici nic neukázali a pak mě jen ukazovali jako následek špatného kojení...To už jsem je ale měla do krve...Pomohlo mi na hojení řepíkové obklady a Bepanten,ale bylo už pozdě,mlíčko nebylo... ☹
@sara.max koukala jsem myslím u tebe na těch stránkách,že je hloupost pít před porodem koj.čaj? 😕 Mně to kamarádka právě doporučila,že to někde četla,že je dobré ten poslední měsíc těh.ho pít... 😕
@emtu takže ke koj.čajům a fenyklovým ještě koupit černé pivo??? 😀 Píši si do seznamu.... 😀 😀

marmla
14. říj 2010

@sara.max Děkuji za odpověď. Já si myslím, že mně taky nevěnovali tolik času s nácvikem kojení a proto ty bradavky mohli popraskat. Tak snad nám to tentokrát výjde lépe. ale každopádně vím, že se mám na koho obrátit. Dík
Já na hráz používala odvar z dubové kůry a taky byl docela dobrej a pomohl.
Posílám fotečku dnešního bříška

cabaretka
14. říj 2010

holky tak u mudr. vše ok!! a krásná zprava-čekáme kluka !!!!!!!!!!!!!!! jsem nemohla uvěřit 😎 . máme doma 2 holky a nějak jsem měla pocit, že je to zase holka. jsem byla tak nějak štastná aniž bych chtěla, šlo to ze mě samo. Přítel je rád, říkal totiž 3 holky už by bylo moooc mudr. říkala, že to jde tak pěkně vidět, že za to vsadí i svou ordinaci, že je to kluk 🙂 akorád mě někdy bolí nad pupkem a mudr. říkala, že je to asi kýla nemáte s tím někdo zkušenost??? měla jsem to už i u Míši ale až na konci těhu-takže jsem se ani mudr neptala a pak to zmyzelo. snad se to nebude zhoršovat ☹

sara.max
15. říj 2010

@honzulka kojící čaj klidně můžeš pít i v těhu. Jsou tam samé dobré bylinky, je chutný a rozhodně neublíží miminku. Jen bych moc nedoporučovala pít ho ve velkém. Znám holky co ze strachu, že budou bez mlíčka tak ho pijí před porodem skoro na litry. To už nedoporučuji, přece jen jde o bylinky, které mají dobré, ale i méně vhodné projevy. Klidně ho můžeš pít, ale třeba jen jeden hrneček denně. Po porodu klidně i 3 denně do doby než se ti upraví laktace (tak týden až 14 dní). Pak už bych ho pila jen třeba 2-3x týdně maximálně nebo v případě potřeby intenzivně a krátkodobě.

@cabaretka moc gratuluji k chlapečkovi, musíš být šťastná jako blecha 🙂 A už víš jak se bude jmenovat?

Holky ještě jednou připomínám, pokud máte strach, že budete mít problémy s kojením nebo máte špatnou zkušenost s technikou kojení, můžu vám poslat tohle DVD. Stačí mi napsat do pošty vaši poštovní adresu. Nebo se můžete obrátit přímo na laktační ligu, jsou to materiály právě od LL.

sara.max
15. říj 2010

@marmla Tyjo to je bříško, tak jsem vypadala před porodem a myslela jsem si, že už nemůže být větší 😵

georgine
15. říj 2010

@cabaretka jééé gratulka ke chalpečkovi ve vašem případě právem chtěném...
já jdu až 2.11 na KO tak si počkám, ale na pohlaví ne, nýbržna dobré zprávičky..
nějak mi poskočilo bříško, už si připadám fakt těhotně,..
@marmla bříšenko je teda pěkný, já ho mívám pak taky tak..
jednou jsem se dozvěděla, v porodnici od mamky která chodila na monitor jako já, že si myslela že čekám dvojčata 😅 😅 no fakt jsem měla radost... 😅 😀 ale stejně ten růst nikdo nedokáže ovlivnit 😀