Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

sisip
11. dub 2011

@mirax A jak to zvládáš s dětma? Jsou hodné? Máš ještě mladší dcerku než já, naše Juli ještě ani nechodí sama, s nočníkem taky bojujeme, ještě se mi do něj ani jednou nevyčůrala, je šílený mámin mazánek, do školky mi jí asi později nevemou , když budu mít další mimi a hlavně se na další moc necítím,má to hodně nevýhod .. no, taky uvažuju nad všemi možnostmi, mám toho plnou hlavu 😕 Na netu jsem ale četla, že některým maminkám se stalo, že byl test pozitivní a těhotné nebyli ale to se asi stává vyjímečně.

mirax
11. dub 2011

@sisip - těhot. test je spolehlivá věc - v moči máš HCG, tzn. těhotebství začalo a muselo začít i u ostatních // osob..., ale je možné, že časně potratily...pak to vypadá jako opožděná MS...
Naše Běta už teda lítá jako drak a nočník neřeším, to až uvidím, že ovládá svěrače...Tobík chodí na nočník od dvou let, naprosto spolehlivě. Na nočník v roce je to zbytečné a hrozně brzy 😉
Tobík chodí 3x týdně do soukr. školky, já už totiž i pracuju a navíc i podnikám, takže potřebuju trochu volna a nemám babičky a mnažel je každý den v práci do noci.
Od září mi Tobíka vzali do školky normální, tak mám radost. Děti jsou hodné, ale to víš, že někdy padám na hubu..S Tobíkem už není problém, spíš Bětuška ještě bývá občas náročná.
No, ale i tak, plánuju jít celkem brzy zpět do práce, začnu si hledat paní na hlídání - tak 2x-3x týdně.

sisip
12. dub 2011

@mirax Teda tak to jsi dobrá že to tak bereš 🙂 To já jsem ze všecho ve steru, bojím se toho jak to budem zvládat, dnes du na gyndu se ujistit tak pak se ozvu, nejhorší že manžel stále třetí mimi nechce 😒 Já bych se s tím už nějak smířila. Se Sofí taky už není problém, je hodně samosatatná, také spíš Juli. No a Tobíka ti vzali do školky normálně, když si na mateřské a ještě budeš? nebo si do papírů napsala , že pracuješ? Jo jinak taky mám hlídání minimální, všicni pracují a máš teda odvahu , že by sis najala chůvu, to já byc nemohla, měla bych šílené nervy...... no jo ta moje povaha 🙂

mirax
12. dub 2011

@sisip - dej vědět, jak jsi dopadla 😉 , ale tuším, jak to dopadne 😀
Teřba manžel časem změkne...přines mu obrázek 😉
Tobíka vzali normálně, na zaměstnání ani další děti se mě ve školce neptali. Bydlíme v HK, ale stěhujeme se v létě do vesnice kousíček od Hradce, kde je i moc hezká školka. Letos brali hodně dětí - 16 nových. Jediná kritéria pro přijetí byla - trvalé bydliště v místě školky a věk 3roky.
V Hk je siutace jiná, pochybuju, že by mi ho vzali..právě kvůli Bětce..
S paní na hlídání - já dal aTobíka do té soukr. školky dost brzo, už ve dvou letech, on to zvládá výbroně , má děti rád, ale ze začátku byl samá rýma a Bětuška pak od něj vše chytla a tohle už znova pro to malé nechci. Budu radši, když budou dva spolu a ve známem prostředí a ještě chvíli bez nemocí. Taky se bojím výběru,al eurčitě půjdu do nějaké agentury, chci nějakou prověřenou a kultivovanou osobu - doufám, že taková existuje 😕

sisip
12. dub 2011

Tak dr. ta nebyl bude až v pá , bože čekat až do patku já se zblázním:-úúú

cabaretka
13. dub 2011

@sisip tak přesně takle to bylo u nás. třetí mimi v plánu nebylo. Terči byly 4 roky a Míši 18měs. ale ted jsem tááák ráda že malého máme a po 2 holkách se nám podařil kluk takže super 🙂 Peťa má ted 6 týdnu a moooc si to užívám. zvládnout se to dá

sisip
13. dub 2011

Holky rozhodli jsme se ,že daší mimi prostě ted nechceme, takže uvidím co mi řekne na gyndě, fakt bych to nedávala a už chci mezi lidi, ikdyž doma je fajn ale už by mi s toho hráblo být další tři roky doma. Kdyby to bylo o pár let později tak by v tom nebyl problém ale takle, je to moc brzy. Snad mě chápete, ikdyž jsem nad tím fakt celé dva dny přemýšlela. ☹

jasamin
14. dub 2011

Ahoj holky.
@sisip - tak si čtu příspěvky a chtěla jsem ti pogratulovat k třetímu těhulkování a čtu dál, že jste se rozhodli do toho nejít. Tady tě nikdo soudit nebude, neboj. Je to rozhodnutí na každém z nás. Někdo se na to cítí, jiný zase ne. Jen si musíš být jistá, že jsi se rozhodla správně, aby jsi si to později třeba nevyčítala. Každopádně ať se rozhodneš nakonec jakkoliv, tak přeji jen to nejlepší a hlavně hodně zdravíčka.

norma
14. dub 2011

Dobrý den,omlouvám se že sem lezu,ale já Vám tak závidím co máte 3 děti nebo třetí čekáte.Já hrozně toužím po třetím miminku,nevím co se se mnou děje.Bohužel můj manžel třetí nechce.Není nějaká finta,jak chlapa ukecat?

jasamin
14. dub 2011

@norma -ahojky. No já ti asi neporadím. Já mám to štěstí, že můj manžel děti chce moc a to dokonce 4. Já ho přemlouvat tudíž nemusím 😵 . Za což jsem vděčná. Snad jen zkoušet o tom hodně mluvit, jak by to bylo fajn, kdyby byly děti 3, najít výhody a pěkně mu to podat. Ale nijak násilně ne, ať to nemá opačný efekt 😉 Já za sebe můžu říct, že mít 3 děti je naprosto úžasné, ale myslím, že všechny holky tady by se mnou asi souhlasily. Tak přeji hodně štěstí a ať to výjde.

katka37
15. dub 2011

@norma víš u nás to bylo podobný,já chtěla manžel ne,ale zkoušeli jsme to a když se pak zadařilo,přišla ledová sprcha ,manžel se semnou nebavil,byl protivný ,přemlouval mně na potrat ,bylo to hodně nepříjemné a hodně jsem se naplakala,ale pak se s tím smířil,začal se chovat normálně už zase mně objímá ,říká mi ,že mně miluje atd...mluvila jsem s psychologem,ten mi řekl ,že je takové chování normální,manžel je totiž takový ,že chce a dělá pro to vše at se děti a já máme dobře ,moc dobře ,dělá v zahraničí a tam dře od rána do večera a prostě měl jen strach ,že se nebude umět postarat o tři děti v téhle době,ale u tebe je to asi jiný ,manžel to asi nechce ani zkoušet,vid? ☹

norma
15. dub 2011

@katka37 no on mi řekl že nás živý už 7 let,že půjdu pěkně makat,což si myslím ze je od něj škaredý,neboť chtěl děti taky.Já se dopráce hrozně těším,ale jestli vůbec nějakou najdu.Manžel nechce to třetí kvůli financím,máme 2 hypotéky na barák,on je OSVČ takže platí soc. a zdrav.,daně,atd...........Hrozně moc chci ještě jednoho malého broučka,ale asi je to marný boj,nechci,,tlačit na pilu".Říkám si že třeba za pár let poleví,a nebo mě to přejde.

katka37
15. dub 2011

@norma manžel nechtěl mimi taky jen a jen kvůli financím,ikdyž ho nechápu,máme nový barák ,auto vše bez dluhů ,na účtech spoustu peněz,ale on má pocit ,že nic nemáme,ale ted opravdu změnil názor a i se snad těší,je to těžké ,musíš uznat ,že v něčem má manžel pravdu,hm?a taky máš děti ještě malý,ne?kdybys šla chvíli dělat a pak to zkusili?já mám kluky 14 a 11 a ted už jsem 6let pracovala ,byla jsem ráda ,že jsem se dostala z domu,víš?a namysli si taky mi manžel řekne ,že nás živí už 14 let ,ale oni to ti chlapi tak nemyslí,je toho na nich moc ,musí se postarat o celou rodinu a to je těžké ,zvlášt v dnešní době....ale já se uskrovním ,jen vždycky žasnu co tady holky píšou ,když zjistí ,že jsou těhotné,jak nakupujou někdy vysloveně blbosti ,nechápu to ,já si koupím oblečení na sebe tady v Bazaru ,na mimi mám a popůjčuju,kočárek taky z bazaru,ohřívačky láhví ,chůvičky aty různé prkotiny opravdu nepotřebuju,stačí jen trochu uvažovat a mimi stojí polovic 🙂

norma
15. dub 2011

@katka37 určitě má manžel pravdu.určitě chci jít pracovat.zrovna si dělám kurz na všeobecného sanitáře.rozjíždí se mi nějaká práce na čerpací stanici jako obsluha,uvidíme jak to dopadne.já taky patřím k maminkám co nekupují každou maličkost,obě děti vyrostli bez nějakých chůviček a monitorů dechů,atd.....Všechny věci po dětech mám schovaný v pytlech,a co měli moje děti,bylo jěště i po mě.

pepibubu
22. kvě 2011

ahoj, tak jsem si už pár dní i myslela, že je třetí brouček na cestě, nejdřív jsem se lekla, ale pak mi došlo že by mezi nimi byl stejný věkový rodíl jako už máme, a že tím pádem vím že se to zvládnout dá, i když je to občas fuška, a řeknu vám, že když jsem zjistila že jsem to dostala, tak jsem byla i smutná 🙂 No tak uvidíme, třeba nebude dlouho trvat 🙂

petja
1. srp 2011

Ahoj maminky,ráda bych oživila téma.Čekám třetí mimi a připadám si jak z jiné planety.Spousta lidí je v negativním šoku,štve mě to!!!

pepibubu
1. srp 2011

Petja, gratuluju

Nic si z toho nedělej, dneska starší lezl do kočárku, říkám Pepo vylez (nevozí se v něm už rok a půl, dělal jen kraviny,) a máma to já ho tam ještě vozím, je to legrace říkám co kdyby ho zničil, má omezenou nosnost," a máma "tak by zničil, Martin ho už skoro nepotřebuje. Na to jsem samozřejmě řekla, že kdo ví zda ho ještě nebudem potřebovat, a ona "no to bys ale byla blbá," tak mě to tak namíchlo. SIce třetí teď není v přímé debatě a kurzu, manžel mě trochu začal štvát (trochu hodně,) ale co mi má co říkat, kolik můžu mít dětí, ona mi to živit nebude!

nenech se otrávit a buď šťastná, že čekáš zdravé miminko.

petja
1. srp 2011

@pepibubu Děkuju moc za reakci!Tož zrovna dneska sis tohle vyslechla? Já šťastná jsem a přesně jak říkáš,komu do toho co je? To je věc čistě rodičů.Kdo jde na potrat je sviňě a kdo by tohle nikdy neudělal zase kráva

pepibubu
1. srp 2011

Zrovna dneska jsem to slyšela. myslím, že až budou Martinovi dva (květen 12) tak se pokusíme o třetí, ale do té doby si musím trochu jinak nastavit s manželem pravidla hry, drobet mu vlezlo na mozek a ego že jsem na něm vlastně závislá....

odkud jsi?

petja
1. srp 2011

@pepibubu kousek od Olomuce

pepibubu
1. srp 2011

škoda, byla bych tě vytáhla na kafe, ale to máš do Prahy daleko ☹

petja
1. srp 2011

@pepibubu to jsi milá 😵

paajinka
2. srp 2011

@pepibubu - taky bych chtěla ještě jedno, ale všichni na mě koukají jako na blázna, včetně manžela... Jediný, u koho mám zastání je moje máma... A můj táta mi dokonce řekl, že bysme byli jako cikáni 😝 Ale mně prostě přijde, že jsme tak nějak neúplní 😉

janickabez
3. srp 2011

@paajinka je to hrozné jaké v naší republice panují předsudky :-X , z prvního se všichni mohli pos... (hlavně babičky).... pak se furt vyptávali, kdy bude mít první sourozence a ted furt říkají, no dva už stačí, ne??? oni o tom třetím ještě neví a asi tak do vánoc ani vědět nebudou s jejich přístupem 😝 😝
Další co mě vždycky pobaví, jak dostanu nálepku vyžíračky soc. dávek, škoda jen že jsme nikdy na žádný nedosáhli a ani nedosáhnem 😝

paajinka
3. srp 2011

@janickabez - jj, je to příšerné... koukám, že máte dětičky taky brzy po sobě... Já si teda zatím to třetí neumím představit (občas mi přijde že i ti dva poděsové jsou moc), ale vím, že to třetí chci... Jen mě štve, že z něho už nikdo nebude mít takovou radost jako z prvního dítěte.. To se všichni mohli poprdět, už to druhý jim přišlo moc brzo a bla bla... Njn., ale jsou to moje děti a já je všechny hrozně chtěla (to třetí tedy zatím jen v hlavě, ale chtěla bych ho v létě 2013 (mám to hezky naplánované 😝 😀))

petja
3. srp 2011

Ano maminky,souhlasím beze zbytku,nejdřív se všichni ptají,kdy bude svatba a pak kdy bude dítě a pak kdy bude druhé a když čekáte třetí,tak to ste se zbláznili,včetně vlastní rodiny!!! Jako že,do dnešní doby,jak to uživíte apod.Jako by šlo jen o peníze.Vždyť dítě je přece dar,ne?Obzvlášť,když přijde nečekaně,neplánovaně,tak je to nějaké znamení!

ludva
3. srp 2011

Ahoj,
sice už nepatřím do této diskuse, ale jen nakukuju, doufám, že se nezlobíte 🙂 ..

@petja sice už jsou malému 2 roky, ale taky si připadám stále jako z jiné planety...
Nic si z toho nedělej. Jsem šťastná, že mám 3 děti, konečně mám pocit, že jsme jako rodina kompletní. Vždy jsme s manželem chtěli 3 děcka a tak je máme.

Tchánovci nás málem vydědili a teď? Jsou z malého vyprděný 😀 I když mají stále narážky, že jsem se zbláznili, v dnešní době? Nejste trošku starý? Chudák, takhle starý rodiče bude mít.. atd atd....

A děti? Malého milují. Je to miláček nás všech. Dcera si vodí domů kamarádky a ty s ním drandí po bytě na odstrkávadlech 😀 Syn loví na bráchu slečny z atletiky ....

A sousedi? Ty se ptají, jestli bude ještě další kousek. A to jim pak s úsměvem odpovídám, že jim pošlu číslo účtu a můžou nám další dítko sponzorovat a pak klíďo prďo budeme mít další 😀

Prostě, nakonec to moje milované děťátko všichni rozdýchali a my si s manželem každý večer říkáme, že to bylo naše nejlepší rozhodnutí 🙂 I když, co si budeme povídat, někdy je to na palici 🙂

lucisa
3. srp 2011

@paajinka , @janickabez , @petja , @ludva
naprostý souhlas, já už mám taky třetí dítko na světě, ale stejně jako u vás, byla stejná reakce, první je samozřejmost, druhé taky skoro povinnost a u třetího oči navrh hlavy, i když jsem vždycky ještě za svobodna a pak i s s manželem tvrdila, že chceme mít min. 3 děti.
Možná to bylo i tím, že po dvou byla plánovaná pauza a pak jsme chtěli dalšího mazlíka, holky už trochu odrostly a stejně jako jiné z vás si s manželem libujeme, že jsem udělali dobře, malá je miláček, zlatíčko, bojovnice odmala.
My dokonce čím dál častěji vážně uvažujeme ještě o čtvrtém, aby třetí prďolka měla parťáka a měla si s kým hrát, holky si spolu vyhrály a vyhrají, ale ona bude za chvilku jako jedináček, babky zdrhnou za klukama.....

A stejně jako třeba @janickabez - kromě porodného (což už se nás teď vůbec netýká), jsme snad jen u první dcery brali krátce nějaký příspěvek, pak stále přitvrzovali koeficienty na dávky a my na nic nedosáhli.

A dítě neberu jako finanční zátěž, ale dar, který se mi v budoucnu vrátí, už jsem to říkala okolí mockrát, já si nepotrpím na značkové věci a nevidím jediný důvod, abych 8leté nebo 6leté dceři, nebo té nejmenší musela kupovat boty adidas, teplákovky nike apod. Boty koupím kvalitní s žirafkou v obchodě, ale i tak za min. poloviční ceny jako značkové a okopou a vyrostou z nich stejně rychle. A tepláčky nebo trička na lítačku klidně vyřeším tržnicí nebo nějakým bazárkem, to mě žíly netrhá.

Ano, jsou argumenty, co stojí škola, zvláště pak třeba vysoká, ale mám 1 sestřenku a 3 bratrance na výšce, kteří přesto, že by nemuseli, protože je rodiče na výšce sponzorovali, všichni do jednoho si našli při škole práci či brigády a ještě si vydělávali, většinou ve svém oboru, takže to měli jako praxi, což si mysím, je daleko výchovnější a výhodnější pro budoucnost, než jen doma natáhnout ruku.

petja
3. srp 2011

Holky,moc děkuju za podporu a že se diskuze zase pohla.Kdybych měla řešit,co život všecko sežere peněz,tak bych byla pořád svobodná,bezdětná a žila někde po pronájmu.
Mě nejvíc štve,že nejdřív budou kecat,pomalu pomlouvat,jak @ludva zmínila,pomalu tě vydědí,vykládají co to bude za chudáky,jak budou mít nedostatek a pak si přijdou a jakoby nic se jede dál,nejradši bych v tuhle chvíli zpřetrhala vztahy s nima,ale kvůli dětem to neudělám.

janickabez
3. srp 2011

@lucisa jj, souhlasím, já okolí říkám že jich chceme 5, oni pak už aspoň drží zobáčky 😀 a neprndají.

S oblečením to mám nastejno, ba naopak musím odmítat už dary, pže to nemám ani kam dávat, lidé co mají nejvíc řečí mě pak sponzorují právě těma značkovýma hrdříkama po svých jedináčcích (asi mají pocit, že na to nemáme, když je nás tolik, nějak nedokážou pochopit, že po tom netoužíme) a já jim je zase s usěvem vracím po letech zpět nepoužité, protože jsme se rozhodli s dětma přestěhovat z velkoměsta blíž do přírody a tam vážně beneton rifle nevím jak využít 😀

tež neberu dítě jako finanční zátěž, nevím jestli jako dar, naše děti jsou plánované a poctivě vyrobené s láskou a péčí (i když tomu málokdo z mého okolí věří, pořád mají pocit, že děti míň jak po 3 letech musí být omyl 😀 ) a VŠ jsem vystudovala při zaměstnání, takže vím, že když se chce všechno jde.

Lusica a uplně chápu, že myslíš na čtvrťátko , pže jsme si s manžele taky říkali, že jestli to nevyjde ted tak později, ale 2 aby byli do party 😀