Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

marmla
19. říj 2010

Krásný den přeji, i když za oknem to dnes moc pěkně nevypadá ☹

sara.max
19. říj 2010

Čau holky, teda to zase byla noc 😉 . Usla jsem s Maruškou před druhou v noci a kolem čtvrté už zase kojila. Pak ráno kolem šesté zase usnula a o půl osmé už zase byla vzhůru. Už šílím! Včera dostala první dávku rotarixu, tak myslím, že byla neklidnější než jindy proto, ale i tak to je hrozné. Je to každý den horší a horší, já už lezu po zdi. Včera jsem si večer dala i kafe, abych vydržela, a chytla jsem po něm podrážděný žlučník, takže to fakt stálo za to. Myslela jsem,že se to zklidní po šestinedělí, ale bohužel ne. Včera jsme byli u doktrorky, takže prospívá dobře, už má 4880 g, pěkný cvalík na to že měla v porodnici 2700g 🙂 .
Tak já jdu zase něco dělat, mějte se moc a moc prima.

marmla
20. říj 2010

@sara.max Teda to je kojení ve spánku. Nám se to u syna srovnalo do třech měsíců, ale pil častěji přes den a celou noc mi spal. Tohle chce hodně sílu a vytrvalosti vydržet a nevyzdat to. Nejedná se o laktační krizi, ta bývá kolem šesti týdnů, pak kolem třech měsíců. To častěji dítka pijou a do třech dnů se sklidní

sara.max
20. říj 2010

Tak mi dnes psala mira81:

Hlásím, že se nám 20.10.2010 v 7.07 narodila holčička Pavla.

Víc zatím bohužel nevím. Tak doufám, že jsou holky OK.

sara.max
20. říj 2010

@marmla to by měla Maruška laktační krizi co se narodila 🙂 Snad se to časem srovná. 😵

honzulka
20. říj 2010

Jee..tak další miminko!!!Tak moc gratuluji!!! 😵

georgine
20. říj 2010

moooc gratulujeme k Pavlínce.. moc pěkné jméno. 🙂 ať jste všichni doma v pořádku a pohodě. 🙂

marmla
20. říj 2010

@sara.max aha, tak to jo, no přeji pevné nervy

Jééé k miminku gratulujeme a přejeme hodně zdravíčka pro obě 😀

sara.max
20. říj 2010

pozdravy vyřídím, zkusím zítra mira81 napsat a uvidíme, jestli bude mít čas a chuť přidat něco bližšího. Mějte se moc hezky, krásný večer. U nás opět nastává období večerního pláče, takže já pádím chovat ☹ Páček!

helabella
20. říj 2010

Tak máme další miminko, hurá 🙂 Posílám velikou gratulaci k narození Pavlínky 🙂

@sara.max -- taky přeju hodně síly! My jsme si "užili" podobné spaní-nespaní a je to fakt náročný. Snad se Maruška brzy naučí víc spinkat.

Dneska jsem byla s Fanouškem v poradně, za minulý týden přibral 140g, takže pohoda. S kojením víceméně pořád nastejno, i když teď večer se přisál krásně a snad se i dost najedl. Tak kéž by to bylo víc než jen 1x za den.

honzulka
20. říj 2010

Ahoj holky..jdu na chvíli mrknout.... 😉 Nějak to hrozně utíká a já začínám víc a víc nervoznět z porodu... ☹ Včera jsem si četla hodnocení zdejší porodnice a normálně jsem z toho chytla pěknou depku... ☹ 67%pozitivní hodnocení a 33%negativní... 😒 Když jsem to četla,tak mě to docela dost znervoznělo a rozhodilo... 😠 Takže budu doufakt,že budu jedna z těch,kdo bude moct napsat to pozitivní hodnocení... ☹ Jinak mi dnes doktor trošku zklamal..Přijde mi,že toho má už hodně a nějak nestíhá...Čekala jsem hodinu než přišla na řadu a pak jsem trošku vycítila,že tedy jsem v pořádku a na zbytečný otázky není čas... 😔 Takže mi muselo stačit,že průtok je v pohodě a srdíčko taky,bolesti na levé straně můžou být od ledviny(tedy že mi do ní malá kope),ale proč je mi kolikrát na zvracení už jsem řešit nestihla a dnes v noci jsem se vzbudila v 0:30 úplně spocená a bála se pohnout,že se snad pozvracím...Nevím vůbec co to bylo,snad mi jen malá tlačí na žaludek... 😒 Já tohle ookluků vůbec neznám,tak mě to docela zneklidňuje... ☹ Ale k porodu se vůbec moje tělo nechystá,takže zatím mohu být v klidu a začínám pít maliník... 😉
@sara.max Je mi líto,že malá takhle pláče... ☹ Já si teď jen ještě vzpomněla,že večerní pláč je někdy příznakem bolesti oušek... ☹ Ale to je asi u Vás ještě hloupost,viď? ☹ Jen mě to napadlo,že jsme to měli u Jeníka a pak mu píchali ouško,ale to mu byli už 3 roky... ☹

honzulka
20. říj 2010

@helabella tak gratulace ke krmení... 😉 Třeba je to na dobré cestě a rozbaští se... 😉

helabella
20. říj 2010

@honzulka -- nenech se znervóznit, je to vždycky o lidech na které zrovna narazíš. Já po minulých zkušenost chtěla ambulatní porod, a to ty zkušenosti nebyly nijak šílené. Jen mi vadilo, že jsem zdravé donošené miminko nemohla mít hned u sebe a nikdo nechápal proč s tím tolik nadělám 😒 Ale tentokrát nemůžu říct ani slovo -- Fanouška jsem měla okamžitě u sebe na pokoji a byla to pro mě strašně veliká a pozitivní změna. Poprvé jsem tak zažila ten okamžitý "výbuch" štěstí 🙂 U holek mi to pár dnů trvalo 😒
A s tím zvracením tě chci povzbudit -- měla jsem to úplně stejné jako ty -- zásadně se to objevovalo v noci (přes den jen takové nevolnosti) a kolikrát jsem fakt málem běžela zvracet. Asi to bylo opravdu jen tím, že se malý tlačil na žaludek, protože od porodu to úplně zmizelo. Tak snad je to u tebe taky jen z tohoto důvodu a není to nic vážného.

honzulka
20. říj 2010

@helabella Děkuji za povzbuzení... 😉 Mně se udělalo zle i dnes v čekárně,ale to jsem si říkala,že je z toho vydýchaného vzduchu.. 😉 Tak snad mi malá brzy sleze níž... 😉
Víš já měla nejhorší zkušenost s tou porodnicí při Jeníkovi,ale u Toma už to bylo mnohem lepší.Ale když jsem tam teď četla ty příběhy,tak mám větší strach z toho,abychom to obě přežily... 😢 Je to možná(a já v to doufám!!!)že přehnaný strach,ale fakt se bojím..U Jeníka mi porod dle mého doktora "podělali "doktorky,u Toma kdyby tam nebyl ten můj doktor,tak to možná nepřežil,tak se teď fakt bojím...Já vím,že jsem s tím musela počítat,že mě čeká porod a s ním možné komplikace,ale teď už ty hormony asi blázní... 😀

helabella
20. říj 2010

@honzulka -- to jsem nevěděla, že to u chlapečků bylo až tak vážný s tím porodem ☹ Tak snad to tentokrát bude zase naopak úplně v pohodě. Ale teda nedivím se ti, že z toho máš po těch zkušenostech strach.

jasamin
21. říj 2010

@sara.max - zdravím při čtvrtku. Určitě vyřiď novopečené mamince velké gratulace. Jestli písne ještě nějaké další bližší info, tak nám dej vědět. Pavlínka si vybrala krásné datum, co? 🙂
Je mi moc líto, že to máš s tím spaním takové krušné, ale snad to brzy přejde. Já když si vzpomenu jak jsem s děckama nespala a te´d mě to čeká za chvíli znova 😀 . Ale co by člověk pro ty děti nevydržel 🙂

@helabella - jen tě chci povzbudit. Musí to být náročné. Už tak máš 2malé děti, které tě potřebujou a do toho miminko. Takže ti věřím, že to musí být těžké. Fanoušek to zvládne, uvidíš. Jen mu to asi trošinku dýl potrvá.

@honzulka - já se ti taky nedivím, že se bojíš. Abych ti pravdu řekla, tak čím je to blíž k termínu, tím víc jsem nervozní i já. Ono otázka je, co je lepší? Jít rodit poprvé a nevědět co tě čeká, nebo už jít a vědět. Kolikrát jsem nad tím přemýšlela a možná, že nevědět je lepší 😀 . Musíme věřit, že vše dobře dopadne. Budeme mít zdravá miminka a porod bude v rámci možností snesitelný.

sara.max
21. říj 2010

Ahojky, tak jsem psala mira81, nechala jsem ji od všech pozdravovat. Uvidíme, jestli se ozve.

Nevím jestli tyhle stránky znáte, ale třeba by vás něco mohlo zaujmout http://www.mamita.cz/clanky.php 🙂

@honzulka neměj strach, co se má stát se stane a nikdo to neovlivní. Aspoň si to tak myslím. Hlavně si vyčisti hlavu před porodem, mysli na pěkné věci a těš se na mimouška 🙂 , určitě bude všechno OK, uvidíš ! Jinak ta ouška to asi nebudou, pláče každý den ve stejnou dobu už 7 týdnů, to už by se projevilo ☹

@helabella Jak se máte s Fanouškem? Spinká dobře? Jestli se už pěkně chytří aspoň občas tak si myslím, že svítá na lepší časy, jen vydrž!!! 😵

sara.max
21. říj 2010

maminky:
sara.max: Maruška 27.8.
niki.31: Danielek 30.9.
helabella: František 6.10.
mira81: Pavlínka 20.10.

těhulky:
jasamin: 6.11.
honzulka: 27.11. Terezka
emtu: 10.12. chlapeček
marmla: 13.1 2011 chlapeček
majatob: 10.3.11
cabaretka: 25.3.11
jindruna: 9.4.11
georgine: 15.4.11

honzulka
21. říj 2010

Ahoj holky... 🙂
@helabella Ono to bylo takový zmatený..u jeníka jsem měla porod vyvolávaný,kvůli údajné cukrovce,ale měla jsem tam i doporučení zvážit CS kvůli velikosti plodu(měl 3900),ale to nikoho nezajímalo,já když měla po 8 hodinách kontrakcí talčit,tak jsem kontrakce necítila a bohužel jsem byla tak blbá,že jsem jim neřekla,ať mi tedy řeknou kdy mám tlačit,když nic necítím..No nechaly mě tlačit jak se mi chtělo,doktorka jen měla komentáře tipu no jo,to je na kleště,no z toho jsou pak jasný poporodní nádory apod...MM seřvala ať mě povzbuzuje,ten chudák nevěděl co dělat,tak na ní taky zvýšil hlas,co mám asi dělat,když dělám co můžu... 😠 No hrozný chování 😠 Nakonec jsem byla potrhaná tak,že jsem musela na sál pod narkozu a dost mě zaskočilo,že doktor,kterýho pak nakonec ještě přivolali a šil mě na tom sále,se na mě přišel druhý den podívat... 😉 No každopádně J.byl naštětstí v pohodě... 🙂 Já se sice ze zranění dostávala ještě tři měsíce,ale hlavně že už jsme to měli za sebou... 😉 A o pobytu a chování sester na šestinedělí ani mluvit nebudu... 😉
No a u Toma jsem byla ve čtvrtek na monitoru a doktorovi se to nelíbilo,tak mě poslal domů pro tašku a odpoledne s ní na nový monitor.Řekl mi,že bych musela mít joo hezký záznam,aby mě pustil domu,ale odpoledne pospíchal pro chlebíčky,a já šla domu... 😉 Chvílema mě bolelo břicho,ale ne nějak hrozně,večer jsem žehlila,začalo víc a v noci to bylo veselé... 😀 Jenže mi začalo být zle od žaludku a motala se mi hrozně hlava...Tak jsme ráno jeli,u vítahu naštěstí potkali mého doktora..Nahoře když jsem řekla,že kontrakce nemám pravidelně,ale je mi na zvracení a motá se mi hlava,tak se mi sestra vysmála do očí,že to mám z toho,že špatně dýchám.. 😉 No a když mě připojila na monitor,tak se trošku zklidnila-malej měl rychlé ozvy,a já nakonec 39 a jelo se fofrem na sál,který mi naštěstí naordinoval ten můj doktor...Když jsem pak viděla malýho,chtělo se mi brečet..byl celý modro fialový a prý kdyby to trvalo dýl,nemusel to přežít.Já měla v těle prý nějakou inf.a on s tím bojoval a mohlo mu selhat srdíčko... 😢
Takže toť mé krásné porody... 😒
Omlouvám se,že jsem se tak rozepsala,ale fakt mi z toho začíná hrabat.. 😉

honzulka
21. říj 2010

@jasamin Já si jak prvorodička přijdu... 😉 Vždyť jsem pořádně normální porod nezažila... 😀
@sara.max Děkuji..Já se snažím na to moc nemyslet,ale tím jak se mi to fakt krátí a ty vzpomínky nejsou ještě tak daleko,tak se to nějak vrací... 😠 Ale na druhou stranu pořád myslím na jednu PA,která mi při přípravě na ten CS říkala"tak do třetice tu holčičku a krásný rychlý porod,ne?" 🙂 No a s holčičkou to vyšlo,tak třeba i s porodem.. 😉
A s tím pláček tedy jinak nevím... ☹ To když to je tak dlouho,tak to ouška asi vážně nebudou.. ☹ Mně se u Tomika osvědčila peřová peřinka(tehdy jsem to vyčetla někde,že se tam cítí jak v bříšku a uklidňuje je to.. 😉 )A vážně mohu doporučit... 😉
A teď mi došlo,jak to letí...že už je Marušce tolik... 😲 Ach jo...já nechci aby to tak letělo... 😢

cabaretka
22. říj 2010

@sara.max mužeš ke mě dopsát že čekáme chlapečka 🙂 🙂

sara.max
22. říj 2010

@cabaretka OK 🙂

sara.max: Maruška 27.8.
niki.31: Danielek 30.9.
helabella: František 6.10.
mira81: Pavlínka 20.10.

těhulky:
jasamin: 6.11.
honzulka: 27.11. Terezka
emtu: 10.12. chlapeček
marmla: 13.1 2011 chlapeček
majatob: 10.3.11
cabaretka: 25.3.11 chlapeček
jindruna: 9.4.11
georgine: 15.4.11

@honzulka Před porodem hrabe asi všem ženským 😵 , já na tom byla stejně. Na jednu stranu jsem moc chtěla, aby se malá udržela až do termínu, aby byla dopečená 😀 a na druhou stranu jsem ji už chtěla mít venku, abych věděla, že je v pořádku. Máš ještě měsíc 😉 a co kluci, jak se připravují?

sara.max
22. říj 2010

Jo a včera mi psala mira81, že jsou v pořádku, že porod byl složitější ☹ ,a že jak se dostane k PC, tak se určitě ozve. Mám vás všechny pozdravovat.

cabaretka
22. říj 2010

@sara.max děkuju 🙂 🙂 🙂 jméno zatím nemáme.

helabella
22. říj 2010

Ahoj holky,
tak situace u nás s kojenín je o chlup lepší 🙂 Fanoušek se občas i napije z prsa, včera za celý den 3x a dneska už 2x. Vůbec nechápu, proč mu to ale jde jen někdy, snažím se všechno vždycky dělat úplně stejně. Každopádně jsem teď plná naděje, že to ještě dotáhneme na plné kojení. Akorát si asi budu muset někde půjčit váhu, protože netuším, jestli mu to napití z prsa fakt stačí nebo jestli ještě potřebuje dokrm. Jak je totiž spavý, tak se moc nedá spoléhat na jeho reakce, zatím usne kdykoliv 🙂

@honzulka -- to jsou teda zážitky ☹ Moc držím palce, aby to tenokrát byl porod, na který budeš mít dobré vzpomínky!

sara.max
22. říj 2010

@helabella Pokud se ti nikde nepodaří sehnat váhu domů, tak by možná stačilo domluvit se s tvojí lékařkou, že si tam skočíte na vážení třeba co tři dny a uvidíš jestli váha roste. Mně to nabízela doktorka když jsme přišli z porodnice. Jsem moc ráda, že se Fanoušek tak snaží 🙂 , jste moc velké šikulky.

katka432
23. říj 2010

ahojte,babule..pridavam sa k vam..teda,ak mozem.tiez cakame tretie,teda uz dlho cakat nebudeme,som v 36t..velmi sa uz na drobca tesime.

sara.max
24. říj 2010

@katka432 ahojky 😀 a budete mít chlapečka nebo holčičku? Ikdyž vám to je asi jedno, že? Máte krásná netradiční jména, jaké bude mít třetí miminko?

marmla
24. říj 2010

@honzulka Teda to jsou zážitky s porodů, hlavně, že vše dobře dopadlo 😉 . Tentokrát přeju krásný a rychlý porod. S tím, že jsi necítila bolesti jsem měla u prvního syna také, ale naštěstí PA mi radila kdy mám tlačit a do toho mi Krise vytlačovali dvě PA celou hodinu. Já z toho měla úplně bolavý břicho a velikou strátu krve a zkončila na kapačkách. Malého mi vzali a druhý den jsem ho chtěla k sobě a oni mně přesvědčovali, že to není dobrý nápad, tak jsem jim řekla, že ho chci mít ihned u sebe a opravdu mi ho donesli 😀 U druhého jsem měla porod pěkný i když se opět táhnul, nechci opět zažít vyvolávaný porod, nějak z toho mám obavy. Oba mi museli vyvolávat a kluci měli shodně 4 kg a 54 cm, takže asi ani teď nebudeme mít prtě 😅

@helabella To je moc dobře, že malej začíná pít, je to na dobré cestě, tak jen tak dál...
@katka432 Moc gratulujem a užívej si poslední týdny

@sara.max Tak jsme se definitivně rozhodli, že budeme mít Gabriela, všichni jméno odsuzují, takže je to to pravé. Vždy dáváme jména co se rodině nelíbí.

Všem přeji krásnou neděli

niki31
24. říj 2010

ahoj holky, já se nějakou dobu neozvala, řádí u nás nějaká viróza. Nejdřív s ní přišla Vendulka, pak já a nakonec ji má i Adélka a Daník. ☹ Takže odsáváme a chováme na rukách, je to hrozný, jak se drobek trápí. ☹ Ale pokud ještě některá nemáte, pořiďte si odsávačku hlenů na vysavač. Je to fakt bomba, vysaje bez bolesti a za pár sekund i zadní rýmu. Malý se doslova zklidní, když slyší vysavač, nechá se v klidu odsát a okamžitě usíná. 🙂 Jinak jsem dva dny ztrávila výrobou dalšího dortíku, tentokrát pro celou rodinu, takže byl trochu větší (asi 7kg). Ale povedl se, tak přidám fotku pro inspiraci 🙂. Přeji všem maminkám i těhulkám krásný a pohodový zbytek víkendu 😵