Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

honzulka
24. říj 2010

@marmla já taky nakonec skončila se dvěma transfůzema a kapačkama a Jeníka mi přinesli jen jednou v neděli a to díky tomu,že sloužila sestřička,která dělala u mého gyn. ☹ Tak jsem se na něj podívala,zkusila nakojit a zase mi ho odnesli(já tehdy ležela na gyn.jipu kvůli tomu,že bylo všude plno,tak jsem to trošku chápala,že mi ho tam nemůžou nechat.. 😒 )Ale bylo to hrozný čekání,kdy se uvolní nějaké místo a budu s ním... 😵 Dočkala jsem se až v pondělí po obědě... ☹
@niki31 teda ten je k nakousnuutí....úplně se mi tu zbíhají sliny a to jsem po obědě... 😔 Jsi fakt dobrá,klaním se... 😉
@sara.max dnes mě tak napadlo jak to zvládá zbytek rodiny,když malá takhle dlouho pláče? ☹ Já si to totiž nedokážu představit u nás(všechny děti vzhůru,MM nervozní z nevyspání... 😔 )

Jinak naší princezně asi vadí maliník... 😀 Vždycky když ho do sebe kopnu,tak začne řádit jak blázen,až to docela pěkně bolí... 😒 Docela mě to překvapuje,ale je to vážně vždycky po jeho vypití... 😕
A taky zase zjišťuji,jaká je psychika prevít... 😀 Doktor mi naposledy řekl,že mám hlídat aby mě nezačala bolet ta jizva a mě poslední dny docela při bolestech podbříšku docela bolí... 😝 Tak teď ale nevím,zda je to jen psychický nebo pravdivý... 😀 Tak uvidíme za 14 dní co nám řekne... 😉
Tak a jdu zase hajat s Jeníkem..Nějak se snažím co nejvíc odpočívat,dokud to jde... 😀 Tak všem hezkou neděli... 😉 😵

emtu
24. říj 2010

Čau báby 😉 !
Přestaňte se a mě děsit divými zážitky z porodů, nebo se šprajcnu a odmítnu porodit!
@honzulka A ten maliník se má pít od 36 tt? Mně se zdá, že jsem někde četla až od 38 tt, ale to je možná blbost, nějak se mi to v hlavě už míchá, ta záplava informací. Mně se tuleň mele v břiše poslední dobou taky strašně, hlavně večer, to je jeho oblíbený čas, a nemusím ho ani zalívat maliníkem. Zcela nesnáší, když si na noc chci podložit břicho polštářem. To dostanu takový nářez, že si svůj úmysl hnedle rozmyslím. Asi je to jogín a má rád nepohodlí ☹ , ovšem já už díky tomu mnoho nocí probděla. Abych řekla pravdu, když nastane doba jít do hajan, popadne mne žal a nejradši bych byla, aby už bylo ráno. Ačkoliv pak asi hodinu trvá, než rozchodím kyčel a narovnám záda.
@niki31 Prosím tebe, ty dorty si vymýšlíš? Nebo máš nějaké předlohy? Já z nich teda padám na zadek, jsou úžasný!!!
@sara.max A Maruška pláče jen v noci? A přes den ne?
A sláva slávoucí, příští týden dovybírám dovolenou a od 1.11. bych už měla nastoupit na mateřskou. Já se tak těším! Konečně začnu s nějakýma přípravama. Ačkoliv konečně jsme už alespoň pořídili kočárek, sice ojetý, ale takový, který jsem chtěla! Na nový bych totiž přes všechny své chutě ani neměla.

honzulka
24. říj 2010

@emtu Já někde zase četla,že od 36tý. 😀 No každopádně jelikož jsem neměla na poslední kontrole ani známku blížícího se porodu,myslím,že tím nic nezkazím... 😀 Pila jsem ho u Toma a taky žádný velký posun,takže se nebojím,že bych začala rodit dřív... 😀 Mně ten 38 už přijde zase pozdě... 😉 Jinajk se spanímmám taky docela problémy..nelíbí se jí už na žádným boku,na břiše mi to moc nejde a na zádech nic moc,za chvíli mě začne bolet kostrč... 😠 Takže se točím celou noc a jakmile usne,tak jsem šťastná a nechce se mi pak ani vstávat na záchod... 😝

jasamin
24. říj 2010

Ahoj holky.
@honzulka - já taky četla, že se může pít maliníkový čaj od 36 týdne, ale jen 1 šálek denně a to pokud nejsou nějaké komplikace (třeba předčasné otvírání atd.) a od 38 týdne už myslím 2 šálky denně a na konci snad i 3. Já ho piju od 37 týdne, tak uvidíme jestli to k něčemu bude.
Řeknu ti, že po přečtení tvých zážitků z porodu se mi do toho zrovna moc nechce 🙂 . Já taky neměla lehké porody, ale ty jsi mě překonala ☹ .
@niki31 - ten dort je naprosto úžasný. Jsi fakt šikovná. Já te´d hrozně ujíždím na sladkém, takže mlaskám už při pohledu na něj 😀
@sara.max - a co MIRA, už se znovu neozvala? Asi ten porod taky neměla jednoduchý, když nic bližšího nenapsala, tak si budeme muset počkat. Snad jsou obě s Pavlínkou ok a brzy se ozve.
A co Maruška? Už je to lepší?
Hezký zbytek neděle.

helabella
24. říj 2010

Ahoj holky,
koukám, že tady bude za chvíli přímo smršť miminek, nějak vám ty týdny hrozně naskakují 🙂

@niki31 -- dort je fakt krásný! Hned bych si dala 🙂

Jinak u nás kojení včera super -- celý den pil Fanoušek jen z prsa a vypadal spokojeně. Ale dneska zase dělá, že neví jak na to 😒 Je to docela na psycho -- včera jsem si troufla s ním jet ven i na delší dobu, byla jsem si jistá, že když bude mít hlad, tak ho prostě zvládnu nakojit. A dneska si zase říkám, že musím dál odsávat, abych měla zásobu na dokrm.

Ale konečně si snad Fanoušek srovnává den a noc -- už se budí hlady i přes den a v noci spal tentokrát krásně.

marmla
25. říj 2010

@niki31 Jejky ten je nádhernej, jsi mocinky šikovná. Bych si hned dala, takhle po ránu si dělat chutě hmmmm 😀

marmla
25. říj 2010

@honzulka Ale i přes tyhle zážitky, jsem ráda, že mám tu odvahu porodit další dítko.
Holky já se tak těším, až z nás za několik týdnů bude velká rodina 😉
@helabella Tak to je dobře, že se Fanoušek srovnává, alespoň se trošku vyspíte oba a kojení je taky na dobré cestě
@honzulka Tak jsem zvědavá jestli maliník pomůže, jsem to taky četla, že je dobrej, ale nějak si myslim, že když je čas tak se dítko samo přihlásí a nebo stávkuje a bez pomoci ven nechce ☹ Každopádně já si troufnu vyzkoušet ten ricinovej olej, pokud se nic nebude dít a ještě jsem četla, že i pupalkovej se používá a když ani to nepomůže tak si několikrát vyběhnu u nás na kopec

sara.max
25. říj 2010

Ahoj holky, tak Mira se neozvala, myslím, že se bude muset nějak vzpamatovat doma a pak o sobě dá vědět.
S tím dortem fakt už nemám co dodat. Niki jsi víc než jednička, mohla by ses tím živit. Jestli je i tak dobrý jak krásně vypadá, fakt boží 🙂
No jinak malá pořád stejné. Ve dne k zulíbání, chvíli je vzhůru, chvíli spinká a k večeru to začne. Od 18 do 23 hodin je to síla. Nic neudělám, jen se točím kolem Marušky. Vůbec nic ji nezajímá, někdy sabotuje i chování. Už jsme vyzkoušeli i nová probiotika jestli to fakt není bříškem a je to pořád stejné. Někdy ji uklidní jedna taková fajn deka do které ji zabalím, jindy pocucá dudlík (a to jsem řekla, že s dudlíkem nechci mít nic společného 🙂 ), ale spíš jen výjimečně. Většinou prostě brečí a před půlnocí usíná. Pak už to celkem jde. K ránu po krmení někdy ještě usne a někdy taky ne. Neumím si představit mít doma ještě malé děti, o které bych se musela starat. I tak je ten den docela náročný.

Mějte se holky moc prima, pozdravujte miminka (i ta v bříšku) a opatrujte se. Už se vám to zase kousek přiblížilo 😵

mira81
25. říj 2010

Ahoj holky, v sobotu nás pustili, ale dřiv sem se k PC nedostala.
A k porodu. Byl sice pro mně horší než ty předešlí , ale žadný komplikace nebo tak nebyly. tak že vlastně pohoda 😉 .
V úterý odpoledne jsem byla poprvý na ozvech a kontrole v porodnici a byla jsenm otevřená pro prst volně. Už když jsem šla na tu kontrolu a pak domu tak jsem měla takový jako tlaky dolů, ale nebolelo mě nic. Asi od pěti mě tak jako sem tam už něco bolelo, ale nevěděla jsem co to je 😅, protože obě holky mi před tim vyvolávali, tak že jsem to ještě nezažila. Po desátý večer jsem se šla osprchovat , jestli to přejde nebo zesílí, no a když jsem si lehla tak jsem do stala takovou první kontrakci o který jsem si myslela že je to už asi ono. 😅 Pochodovala jsem po bytě a nevěděla jsem jestli máme jet nebo ne. Konterakce byly pop 3. až 15 minutách a jednou byly slabý pak zase silný, a všude píšou jet do porodnice, když jsou pravidelný po 5.min. Ale v půl třetí ráno manža zavelel, že jedem a ve tři jsme byly v porodnici, byla jsem už otevřená na 4 cm mimi krásně sestupovalo a ty bolesti se dali v pohodě vydržet, PA si myslela , že to stihnem ještě než jí skončí služba.tak jsem byla natěšená jak to půjde krásně. Asi v pět jsem byla na 8 cm, ale na tom to skončilo a dál jsem se neotvírala a to už ty bolesti byly teda silný, ale pořád dobrý, když po mně teda nechtěli abych ležela na zádech a ještě mě vyšetřovat ☹ . A když se před sedmou pořád nic nedělo tak sem si nechala napíchnout kapačku a pak byl teda fofr, běhen pár vteřin bolesti jako blázen a tlak, teda spíš jedna velká s jednou malou přestávkou, ale do 20 minut bylo po všem a malá byla na světě 🙂 . Tak že asi každá z vás zažila horší porod než já teď, ale já ty druhý vyvolávaný měla do 6. hodin, a teď se mi to zdálo horší asi o to jak to bylo delší a ještě přes celou noc.

jasamin
25. říj 2010

@mira81 - ahoj. Vítejte doma 🙂 Tak to je fajn, že jste to všechno zvládli. Pavlínka se narodila 20.10, že? To je moc hezké datum. A kolik jste vážily, měřily atd? Je vidět, že i když do toho člověk jde potřetí, že to není záruka toho, že to půjde rychle, co? Já už mám poslíčky teda pořádné, tak jsem zvědavá, kdy to příjde na nás. Jo a určtě přidej nějakou fotečku. Já se při pohledu na ty mrňousky vždycky úplně rozplývám. Tak se holky držte.

mira81
25. říj 2010

Jinak se mějte hezky, večer nebo zítra sem dám fotky.

@jasamin - teď je řada na tobě viď ? tak ať jeto rychlí jako to měly holky předemnou, já to trošku přerušila, protože všechny super rychle porodit prostě nemůžem že 🙂 ! Tak ty se do toho zase můžeš položit a jít rodit na rychlovku 😉.

mira81
25. říj 2010

@jasamin- jé tak to jsem nenapsala, malá měla 3820g 51 cm , anarodila se 20.10. 2010 v 7.07 tak že moc pěkný datum

jasamin
25. říj 2010

@mira81 - kéž by, kéž by. Já ty předchozí porody měla dlouhé, tak bych si přála to mít rychle za sebou.
Určitě fotky přihoď. Budeme se těšit. Malá má krásné míry, úplně tak akorát a datum a čas narození taky. Jste šikulky.

honzulka
25. říj 2010

@mira81 gratuluji,že jste doma... 😉 Tak hlavně,že jste v pořádku a máte to za sebou... 😉 A neboj,já budu další,kdo to tak rychlý mít nebude... 😉
@jasamin a ty stále nevíš,co budete mít?Si tak říkám,jestli nebýt toho,že nám to ten můj doktor provalil,jestli bychom to opravdu vydrželi... 😀
@sara.max tak toho se přesně bojím.... ☹ Chci hodně moc kojit,ale pokud by naše malá měla takový večery,tak bych musela asi alespoň na ty večery dát příkrm a to se mi moc nechce... ☹ Ale nevím,jak dlouho bych to zvládala,nevyspalá,asi brzy nervozní a nepoužitelná pro ostatní... ☹ Jeník se těší ale Tom z toho rozumještě moc nemá,jen občas přijde a pohladí mě po břiše... 😵
@marmla já jsem taky ráda,že jsme tohodle třetího raráška splodili a i přes nesouhlas okolí si nechali... 🙂 Porodu se sice bojím,ale není to už tak intenzivní jako ten minulý týden.. 😉 Já ten maliník taky spíše piju pro dobrý pocit,že jsem něco dělala... 😀 Naordinovala jsem si ho týden 1xdenně,pak 2xdenně no a tedy od toho 38tý zkusím 3xdenně... 😀 Ale on má snad jen zesílit kontrakce,tak abych pak bolestma nelezla po stropě.... 😀 Já si taky myslím,že je to nejvíc v rukách přírody... 😉

jasamin
25. říj 2010

@honzulka - já to ale vědět nechtěla. A to jen proto, že mám kluka i holku, tak je mi to opravdu jedno. Asi kdybych měla 2 holčičky nebo 2 kluky, tak by mi to nedalo a chtěla bych to asi vědět. Zvědavost je ale silná 😀 Však za chvíli už budu vědět 🙂 Ale můj odhad je na kluka!

marmla
25. říj 2010

@mira81 Jééé tak to je kus miminka, je krásný jakou jste měli váhu, moc gratulujem a na fotečky se těšíme.

@honzulka U nás je nesouhlas pro třetí mimi taky a od tchýně, manžela to dost mrzí, ale co mi si miminko ještě přáli, chceme velkou rodinu. Kolikrát se směju když jdu s klukama a předemnou to super bříško, to si říkám že mi všichni můžou a kolikrát se i otáčejí, ale pro mně je to sranda. Já ten maliník taky zkusím a uvidíme, kéž by byl jeden jedinej recept, jak mít rychlej a dokonalej porod, že? 😀

cabaretka
25. říj 2010

@sara.max ježiš, nestraš že moc nestíháš a nedokážeš si představit mět malé děti ☹ já mám totiž holky ještě docela malé, teda Terča 4,5 roku je už moc šikovná ta si vše teda skoro vše udělá sama. no snad se to nějak zvládne 😲

sara.max
26. říj 2010

dobré ránko 🙂

@cabaretka já nechci strašit 😉 , je to jak kdy. Některé dny jsou trochu klidnější, ale ne moc. Ikdyž mám děti už starší, stejně je kolem nic práce. Žehlení je na denním pořádku ( když je doma pubertální holka, tak oblečení v koši stále roste, převléká se skoro co hodinu, když je doma 😀 ), vařeního je jak pro regiment, občas udělám nějakou práci na PC a hodně chodíme s Maruškou ven. Strašně to utíká a od koupání, tedy od těch 17 hodin se už točím jen kolem uplakané Marušky. Takže toho času je fakt málo. Chtěla jsem se vrátit k angličtině a po novém roce si chci udělat jeden kurz v Brně a vůbec nevím jak to budu stíhat. Ale snad to zvládneme.

georgine
26. říj 2010

@cabaretka no holka budeme to mít asi těžší, ale dali jsem se naboj tak musíme vyhrát.. já bych jen chtěla dítěnko jako byl KUbíček byl moc hodné a spací miminko, když už bděl tak jen koukal a občas heknul ale neměl trápení a neplakal, i dkyž měl zánět průduše kašlal až mu plíněčka skákala tka i v tu dobu nezaplakal-
prostě zlatíčko

helabella
26. říj 2010

Dobré ráno, koukám, že zrovna máte aktuální téma 🙂 Dneska jsem vstávala v 6:30 a pořád jsem v noční košili 🙂

@cabaretka, @georgine -- Nechci nikoho strašit, ale fakt je to občas s dětma docela dost náročný. Přijde mi, že jsem nějak líp zvládala ten minulý týden, tenhle mi zatím nějak protéká mezi prsty. A to začal teprve včera 😀 Ale u nás je to hodně daný tím dlouhým krmením. Mám půjčenou váhu, takže vím kolik případně František vypije a podle toho mu dám dokrm. Akorát, že on i chabých 20ml pije z prsa kldně 20 minut, protože u toho pospává 😒 Navíc se mi při odsávání nějak hůř spouští mléko, takže mi to teď trvá docela dlouho.

Každopádne se musím naučit si líp zorganizovat čas a dělat jen opravdu nutné věci (třeba uvařit dětem jídlo, atd). Sice mě trochu deptá, když vidím jak na celý byt pomalu sedá prach, ale nedá se nic dělat. Nechci být nervní matka, která má sice doma vzorný pořádek, ale pořád jen řve na děti. Už takhle holky občas okřiknu víc než by bylo potřeba 😒

@mira81 -- to jsem ráda, že porod byl bez komplikací. Ale chápu, že po rychlých porodech tohle byla ne zrovna příjemná změna. A Pavlínka je pořádný kus ženské 🙂

georgine
26. říj 2010

@helabella hmm no tak s úklidem domácnosti je to právě u nás malinko extrém furt se mi něco nelíbí vadí mi když přerustá !bordel" určitou mez a tak si připadám že neustále řvu,.. vždycky si říkám ne už nebudu ale jsem rpostě cholerik, no musím se krotit kvůli mimča.. ale jsem malinko perfekcionalista

georgine
26. říj 2010

@helabella jo a tobě nechodí dcera do školky, to je pro mě totiž docela velká pomoc.. od ledna začne chodit i Kubík tekže bych měla mít na prťátko taky docela dost času.. aspon do prázdnin..

helabella
26. říj 2010

@georgine -- já to taky nesu docela těžce, když je tady bordel. A taky jsem docela cholerik. Mám pocit, že uklízím pořád a stejně to nevydrží dýl jak půl hodiny. Občas mě to popadne, seřvu holky, vyházím půlku věcí, uklidím celý byt... a druhý den mám depresi, že to stejně není nikde vidět 😝 Ale na druhou stranu si říkám, že to fakt nesmí odnášet holky, nemůžou za to, že máme další dítě a já nestíhám. A navíc jsou docela naučené, že si uklízí svoje hračky... když jsou teda ochotné něco dělat 😉

Jinak Kačenka sice chodí do školky, ale jen středa až pátek a jen na dopoledne. Je fakt, že když jsem tady sama jen se Štěpánkou a Fanouškem, tak je větší klid, ale zase je vidět, že Štěpánce Kačenka chybí, takže je to můj ocásek a samozřejmě chce, abych se jí věnovala o to víc, že je na hraní sama. Navíc jsem pro Kačenku do školky od narození Františka ještě nejela (střídala se babička a teta), tak jsem zvědavá jak to budu zvládat. Autobus totiž jede jednou za půl hodiny, takže ho budu muset stíhat... A vůbec pak to cestování se třema dětma...

cabaretka
26. říj 2010

@sara.max tak já naštěstí nežehlím 🙂 jen prádlo pěkně poskládám a při skládání přejedu rukou. takže ušetřím tímto dost času. a naštěstí obě holky mě pomáhají-i s vařením, skládáním prádla teda hlavně ta větší-Terča. 🙂 🙂

cabaretka
26. říj 2010

@georgine já právě měla obě holky zlatíčka. usínaly od mala samy a jak píšeš i když byly vzhuru jen dokázaly koukat a neplakat, plakaly snad jen hlady. tak uvidíme. ale zvládnout se to bude muset. a kdyžtak zapojím víc celou rodinu-babičky... 😉 😉

cabaretka
26. říj 2010

@helabella tak mě Terča chodí do školky každej den tak od po 8 co ji tam vodím až do 3 co jsi pro ni jdu. někdy jdeme i později když Míša třeba až ve 3 vstává. no uvidíme jak to budeme pak zvládat se 3 dětma, jsem na to zvědavá a už se i těším., možná budu padat na hubu vyčerpáním, ale i tak se na to těším-mimi bude naposled!! a kdyžtak zapojím více babičky, mám dobry že móji oba rodiče jsou v duchodu ale teda zase bydlí 20km od nás. ale máma řídí, tak dojede když je potřeba 🙂

marmla
26. říj 2010

Vy mně tu děsíte s tím nedostatkem času, teda je mi jasné, že to bude mazec, než se sehrajem. Naštěstí manžel bude vozit mladšího do školky a starší bude muset do školy dojít, jen odpoledne to bude mazec. Pro malého do školky, doma napsat úkoly, učit se, hrát si s nima a do toho opečovávat mimi. No rozhodně asi půjdou kila dolu, nevim jestli budu mít čas se najíst? Jak to máte Vy? Stíháte jídlo pro sebe?

marmla
26. říj 2010

A těm co máte babi závidím, u nás to nebude fungovat. tchýně se na miminko nezeptá a s klukama nepomáhá a rozhodně nejsem člověk co by se doprošoval pomoci. Ona si myslí, že i jedno dítě je hodně, takže naše nadšení pro velkou rodinu vůbec nechápe... ☹

jasamin
26. říj 2010

@marmla - ahoj. Mi to povídej. Já si to taky nedovedu představit. Já mám prv'náčka a druháka. Takže odpoledne je úplně zabité. Dopoledne nakoupit, uvařit, uklidit. Pak příjdou ze školy. Oběd, děláme úkoly, nějaké ty kroužky. Pak večeře, koupání a jde se spát. Tak si někdy říkám, kam vsunu tu péči o miminko nevím 😀 . Ale nějak to udělat budeme muset. Nejhorší je jak už tady psaly holky, že jsou na úklid atd. tak já bohužel taky, takže pokud budu mít doma binec, tak mi to dělat dobře nebude 🙂 , ale na druhou stranu zvládat všechno dokonale asi fakt nejde. A jak píšeš s těma babičkama, tak jsme na tom stejně. Já mám bohužel jen mou mamku a ta by i pomohla, ale je ještě mladá, takže pořád v práci a společensky život ještě vede 🙂 , takže hlídání je opravdu jen sporadicky. A o nějakém každodenním pomáhání atd není vůbec řeč.
Jo a tchýně si nevšímej. Chápu, že tě to mrzí, ale divná je ona a ne ty ☹. My taky narážíme dost často na nepochopení, ale nic si z toho neděláme. My to tak chtěli.

marmla
26. říj 2010

@jasamin No já mám prvňáčka a sama víš, že učit se prostě s klukama musíš. Taky si to neumim představit, ale zvládli to jiné maminy, tak my musíme taky. Ale víš co, já ten úklid tak hrotit nebudu, budu sice trochu uklízet co bude potřeba, ale nebudu lítat už z hadrem když někde uvidím nějaký flíček. Nejhorší bude asi těch prvních pár týdnů, a pak nám to asi ani nepříjde