Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

niki31
27. srp 2010

@sara.max no já se picnu 🙂 Ráno jsem se divila, že tu od tebe nic není..říkala jsem si, že by už? A ono taky že jo. 😉 Moc moc moc Ti gratuluji a oběma přeji strašně hodně štěstíčka a zdravíčka a všeho co si budete jen přát!! 😵 Taky se moc těším na fotečky a taky závidím ten krásný porod. 🙂 Jeje, já z toho snad dneska ani neusnu 😅 Tak se mějte holky krásně a ať jste brzy doma ve svých postýlkách 🙂
@emtu Tak a teď jsme zbyly 2v1 jen my a georgine, pokud se ještě ozve 😉. Já už se tak těším, až bude malý venku, že se snad ani nedočkám 😀. Jinak taky už si nic z toho jak byly holky malé nepamatuju, ale teď nás může Sára poučovat, pokud na to bude mít čas 😉

niki31
27. srp 2010

@sara.max a malá je NÁDHERNÁÁÁ...až mi hrkly slzy, jak jsem na ten uzlíček koukla. Nezapomeň napsat míry a tak 😉

majatob
27. srp 2010

ahoj holky, byla jsem bez pocitace, tak jsem tu pekne dlouho nebyla 🙂
sara.max moc a moc gratuluju, Maruska je nadherna 😵 😵 😵

georgine
29. srp 2010

@sara.max maličká je naprosto kouzelná, krásná..moooc gratuluji, vypadáte fakt spokojeně... 😵 užívejte si chvilky spolu.. 😵

honzulka
29. srp 2010

Ahoj holky..jdu na Vás po dlouhé době kouknout a ono už se nám tu rodí.... 😅 Jůůůů...ta je kouzelná!!!!Gratuluji a tiše závidím ten pohodový a rychlý porod... 😉
My máme doma veselo..Mamka je po operaci žlučníku,Jeníka si bere celý týden tchán a vrací ho ve stavu rozmazlence,je pak zlý na Toma,takže ho dávám zase do kupy a Tomikovi leze špičák,takže teploty,mrzutý a dne nemohl usnou a nevím co ho to napadlo,ale dloubnul se do nosánku a tekla mu krev,tak jsem se pěkně lekla... ☹
Mně malá v břiše rajtuje jak vetřelec ve dne v noci,takže fakt mazec... 😀 Ve středu mě čeká poradna a v pátek zase cukrovka,tak se móóóc těším... 😉
Takže na řadě je teď niki?Tak ať to máš taky takovou poho..pohodičku... 😉 😉 Papa a držte se..

sara.max
29. srp 2010

Ahoj holky, tak se zase hlásím. Začínáme rozjíždět kojení, ale nic moc. Málá má náběh na žloutenku a tak pořád spinká a nechce se budit sama. Musím ji násilně budit a nutit do papání. Stejně mi při tom pak usíná a stojí to za houby. Pořád ještě hubne. Mám strach, že si nás tu budou chtít ještě nechat. Já jsem v pohodě, nic mi není, nic mě nebolí, dokonce ani zavinování dělohy skoro necítím. Jen se mi nalévají prsa, tak to občas pobolívá. Dokonce jsem už dnes i trochu cvičila bříško 🙂 🙂

honzulka
29. srp 2010

@sara.max Holka,hlavně klid...Ona je chudinka malá unavená,ale nevzdávej to a zkus hlavně v noci přikládát,to prý je nejlepší.. 😉 Neboj,jak dostane hládek,tak bude baštit jak o život... 🙂

niki31
30. srp 2010

@honzulka ahojky, jojo, teď jsem na řadě já 🙂 . Už se na to těším, třeba budu mít taky tak hezký porod jako sara 😉 . Ty teda máš doma veselo. 😀 Mě malý taky pořád v břiše tancoval, ale teď už je tak klidný, až jsem z toho byla nervozní. 😕 .Ale asi mu jen došel volný prostor. 🙂
@sara.max moc ti přeju, ať vás tam nenechají dýl, ale jak píše honzulka, však princezna dostane hládeček a začne papat sama, uvidíš. 😉 Je fajn, že tě nic nebolí a jsi v pohodě.. 🙂

sara.max
30. srp 2010

Dobré ránko, tak máme po velké vizitě. Já jsem na propuštění, malá ještě pořád na hraně se žloutenkou. Mám ji zatím u sebe, ale pořád ji kontrolují. Dnes ji odřízli pupíček, odpoledne ještě ultrazvuk kyčlí. Ten ultrazvuk ještě čeká i mě. Už se hrozně těším domů. Doufám, že aspoň ve středu to klapne. Doma bude klid na všechno. Tady je to jak na nádraží. Jen malá usne, tak pořád někdo chodí a něco po nás chce a budí ji. ☹ Uf.

@niki31 Kdy máš další poradnu? Už chodíš na ozvy do porodky? No a jak se vůbec cítíš, když to už máš za pár? Předpokládám, že doma už je všechno připravené a nachystané v komínkách 😀 . Já to měla taky tak a dobře jsem udělala. Šlo to rychle a tak to asi má být. Žádné dlouhé trápení a čekání. Tak se drž!

@honzulka Takže vy budete mít Terinku? jé, taky mám jednu doma. Už velikou, ale hrozně hodnou 😀 To překvapení stejně budete mít. Já jsem se nemohla dočkat poslední dny před porodem jak bude malá vypadat. Pořád jsem si ji představovala a vzpomínala na děti jak vypadaly, když se narodily. Taky ti to utíká, už máš nejhorší za sebou. Držím pěstičky, ať jde všechno dál tak jak má.

niki31
30. srp 2010

@sara.max určitě ti to vyjde a ve středu budete obě doma. 😉 Já jdu na poradnu v pátek, doktoři teď mají nějaké volna, tak ten můj tam bude až v pátek. Zatím mi ozvy dělají na poradně, uvidíme co mi řekne teď, jestli už mne pošle do porodky. Ale můžu ti říct, že od té doby co se ti malá narodila, jsem už asi třikrát vysypala sbalenou tašku a pořád kontroluju, jestli mi nic nechybí. 😀 Jinak doma všechno v komínkách, přesně jak píšeš. 😀 Cítím se divně, chvilku se těším, chvilku mám strach, Takové divné pocity, pořád jako bych nevěděla, co mne čeká. A taky si představuju malého, jak bude vypadat, jestli bude hodný nebo uplakánek.. 😉 No však se taky dočkám. 😀 Zatím se snažím zabavit prací, včera jsem zavařovala lečo, dneska peču holkám perník, a jdu tapetovat okno v ložnici, máme ho velké francouzské a mám pocit, že nám tam kolemjdoucí čučí 😀 . Asi už mi hrabe 😀 😀

sara.max
30. srp 2010

@niki31 nic si z toho nedělej, mě taky hrabalo. A přesně jako tobě, chvilku jsem se hrozně těšila a chvilku jsem měla neskutečně děsný strach z toho co příjde. Kupodivu i z toho, a to po 2 dětech, že to nezvládnu, že jsem blázen a šla jsem do toho po hlavě a nemůžu to zvládnout, že už jsem stará a tak. No prostě když hrabe, tak pořádně 🙂 Vydrž holka, to jsou jen hormony a po porodu to bude ještě drsnější. Já brečím každou chvíli. Jendou štěstím, že tomu všemu ještě ani nemůžu věřit a nebo stačí aby malou zlobili doktoři a ona se rozpláče a já to hrozně špatně snáším. To k tomu ale patří. Snad se z toho brzo vyhrabu, až budeme doma ve svém. Jinak jsem neskutečně vděčná, že mám nadstandart a jsem tu sama pro sebe. Je to všechno mnohem snažší. Hlavně maličké v noci zpívám a to nevím jestli by někdo snášel 🙂

honzulka
30. srp 2010

Ahoj holky... 🙂
Já jsem taky asi blázen,ale taky už řeším tašku do porodnice... 😀 Sice mám ješět hodně času,ale jelikož nás čeká snad za měsíc to stěhování,říkala jsem si,že si to dám do kupy raději dřív,než pak v tom zmatku... 😒 Už se těším,až budu malé připravovat postýlku a pokojíček... 😵 Ještě aby MM stihl dodělat ty pokojíky... ☹ Mě nejvíc pořád trápí volba tý porodnice... ☹ Vůbec nevím,kam jít..Bojím se porodu,jak to nakonec dopadne a nevím tím pádem vůbec komu se svěřit do péče... ☹ Taky teď hrozně přibírám,tak se smiřuji s tím,že nakonec budu mít nahoře zase těch mých 17kg a z toho mám taky depku... 😠
Ale přesně jak vy pořád přemýšlím,jak asi bude malá vypadat... 😵 Měla jsem jen kluky a ti byli každý jiný,tak je to takový zajímavý... 😀
@sara.max mám taky dost často strach,jestli to všechno zvládnu-věnovat se klukům,abych je nezanedbávala,věnovat se MM a nezbláznit se z domácnosti... 😀 A naprosto tě chápu,že jsi spokojná na nadstandartu... 😉 Já bych hoprávě tentokrát taky ráda,abych byla sama a měla klid na kojení..Přeci jen,když je tam jen jedno miminko,je větší klid,můžeš si udělat svůj režim a odpočívat..Když tam jsi s někým,tak se moc nevyspíš,když se zásadně budí každý dítko jinak a ještě mít štěstí na dobrou maminku... 😝

niki31
31. srp 2010

@sara.max asi máš pravdu, že to jsou hormony, už se těším, až se to ustálí.. Nějak si nepamatuju, že by tak se mnou cvičily, když jsem čekala holky. Jsem i strašně podrážděná, lezu na nervy sama sobě natož ostatním. ☹ Chtěla jsem se tě zeptat, myslíš, že ti pomohlo to lněné semínko? Já to nějak nemůžu pozřít.. 😒 Jinak taky přemýšlím o nadstardantu, ale u nás se platí 650 za den a zdá se mi to dost. Na normálním pokoji jsou maminky po dvou, tak snad to těch pár dnů zvládnu i tam, ale ještě nejsem rozhodnutá. Uvidíme, jestli vůbec bude volný. 🙂
@honzulka jo kila, ty mi taky pořád letí nahoru. ☹ Už mám 16 a pořád přibírám, takže už se valím jako koule. Chytám depku, jen co jdu kolem váhy. ☹ Ale uklidňuju se tím, že pak to při tom maratonu doma nějak shodím. Malá jde zítra do první třídy, tak to bude s miminkem docela záhul. 😀 Asi si potřebujem obalit nervy 😉 😉

emtu
31. srp 2010

@honzulka Ahojky, to stěhování ti ale vůbec nezávidím. My doma kompletně předěláváme dva pokoje a já toho mám plný chrup a hlavně zádá zcela v trapu. Ráno vstávám jako stařenka, z auta vystupuju v předklonu a chvíli trvá než se narovnám a kluci ze mne mají bžundu, prďoši. Hlavně pak při stěhování tu připravenou tašku do porodnice neztrať! Jináč jsem se chtěla zeptat - koukala jsem, že jsi taky posledně rodila císařem, co ti řekl Mudrc teďka? Můžeš rodit normálně nebo tě čeká císař zase?

@niki31 Já byla v porodnici taky na pokoji s 1 maminou a byla jsem nakonec celkem ráda. Hlídaly jsme si děti navzájem, když třeba jedna byla v koupelně nebo někde na vyšetření. Na druhou stranu fakt nevíš, co to zrovna bude za "dobrou duši". Tady ta matka měla udělaný tzv. černý seznam (jak jsem to nazvala) doktorů a sester, které chtěla postupně zabít (jednoho za to, že jí udělal špatně císaře, druhého, že jí nechtěl propustit domů, sestra nebyla příjemná, atd...). Ventilovala svou nenávist celkem často a protože byla mohutné a zasmušilé postavy, vzbuzovala v tu chvíli dojem, že výhružky může lehce splnit. Ale aspoň byla sranda.

@sara.max Moc ti to na fotce s Maruškou sluší!!! Tak co, pustí vás už domů?

honzulka
31. srp 2010

Ahoj holky...
@niki31já lezu na váhu vždycky z hrůzou... ☹Holt jak jsem na začátku nepřibírala,tak to teď doháním... 😀Já se právě bojím,jestli to shodím... ☹Po Jeníkovi mi zbyli jen 3 kg,ale po Tomikovi nějakých 10 a šlo to pak dolů jen díky Herbalifu... 😝Tak uvidíme,no..Hlavně ať jsou prckové v pohodě... 😉
@emtu já se na to stěhování docela těším,hlavně že budu mít pohyb a třeba se dočkám pohodovýho rychlýho porodu... 😀 😀 Jinak Mudr.mi zatím řekl,že nic nenasvědčuje tomu,že bych nemohla rodit normálně,ale může se toklidně do porodu ješět změnit... 😒 Pak se mě ptal,co bych radši,tak jsem mu připomněla můj první porod a řekla,že bych raději CS.Prý se ještě domluvíme,ale nevím,nevím,co zvolit... ☹ U prvního bylo nejhorší zotavování a z CS mám spíš strach,aby nenastali komplikace třeba na sále a hlavně,že bych malou viděla pomalu jako poslední... ☹ A přišla bych o takovou tu púrvní chvilku,jak vyleze ven,a jsou ještě takový ušmudlinkovaný a ten první pláč... ☹ Takže uvidíme,co zvolí moje tělo.. 😉

georgine
31. srp 2010

ahój ahój mámje srdíčko, ručičky, nožičky a hlavičku a je jedno ale moc hezkéé 😀 mamina má techničák

niki31
1. zář 2010

@emtu no já minule měla docela fajn paní, tak doufám, že nechytnu taky nějakou "vražedkyni". 😀 I když za srandu by to možná stálo, pokud bych nebyla taky na seznamu. 😀 😀
@sara.max jak se máte holky? Už nám tady chybíte, jste už doma? 🙂 Doufám, že je všechno v pořádku..
@honzulka mi zůstalo po obou holkách okolo 10, tak si nedělám iluze, že teď to bude míň. ☹ Ale budu jezdit kočárkové maratony, tak snad po půjde po pár dekách dolů 😉
@georgine gratuluju k miminku, jsi ráda, že je jenom jedno, co? 😉 😀

sara.max
1. zář 2010

Ahoj maminky, tak se hlásím už konečně z domu. Dnes nás pustili. Jen jsem přijela domů, začal pěkný kolotoč. Sice se hodně snažili udělat pořádek, ale ..... není nad to, udělat si to po svém. Začínám mít problémy s prsama. Docela slušně se mi nalévají a dost bolí. Už jsem musela i párkrát odstříkávat. Koupila jsem si chladivé gelové vložky do podprdy a to je velká úleva. Jsou super. Jediné co mi tu chybí je druhý monitor dechu. Ráda bych si malou dala do košíku, ale pořád ještě spinká, nevydrží chvilku vzhůru, a tak mám strach, že když tam usne, aby se něco nestalo. Raději je v postýlce a hlídaná. Přece jen druhý monitor je zase spousta peněz. No uvidíme.
@niki31 S tím pokojem to bylo fajn. Já platila 500 na den a nemohla jsem si to vynachválit. Nakonec mě to stálo se vším všudy (poplatky a jídlo) 2800 Kč. To za to pohodlí stálo. Jo a k tomu lněnému semínku. Nevím jak moc mi to pomohlo, ale je pravda, že porod byl fakt děsně rychlý a všechno šlo hladce. Malá šla dokonce napřed ručičkou, i tak to bylo rychlé vyklouznutí. Myslím, že hodně pomohlo hlavně pití maliníku. Když jsem přijela do porodky po 1 hodině co mi rupla voda, tak jsem byla otevřená už na 5 cm. A to jsem neměla vůbec žádné stahy, aspoň jsem je vůbec necítila.

niki31
1. zář 2010

@sara.max ahojky, to jsem ráda, že už jste doma a v pořádku. 🙂 Já jsem měla u holek taky problémy s prsama, strašně moc mlíka, tak jsem to odstříkavala několikrát za den a dávala mrazit do vyvařeného tvořítka na led, a zmrzlé kostky pak do jedné zavíratelné krabičky. nakonec jsem za to byla hrozně ráda, protože jsem po třech měsících přišla o mlíko ze dne den a mohla jsem pak ještě "kojit" ze zmražených zásob. S tím monitorem ti to věřím, taky bych měla strach a radši si miminko nechala hlídat nanynkou pořád. My máme naštěstí malý byt, takže mi stačí jen postýlka s monitorem, košík už by se mi nikam nevešel. 😉 No já to s tím semínkem asi nezvládnu, tak radši zůstanu jen u maliníku. Třeba to pomůže aspoň trochu. 😉 Tak ti prozatím přeju rychlé zvládnutí kolotoče doma, a potom už jen samé radosti a pohodičku. 😵 🙂

emtu
1. zář 2010

@sara.max Já měla s klukama taky pěkně nalitý a bolavý prsa a moc mi na to pomohlo, když jsem si dávala zábaly z tvarohu. Pěkně napatlat tvaroh a zabalit se do ručníku. Pomáhalo mi to i při zánětech.

Holky a jak je to s tím maliníkem? Kolegyně slibovala nějaké babské recepisy, ale neposlala vůbec nic, tak nevím nic o lněném semínku, ani o maliníku 😖 Pro rychlý a hladký porod jsem ochotná podstoupit i torturu s lněným semínkem, ačkoliv mu tady Niki dělá antireklamu 😉 .

@georgine Gratuluji, gratuluji! Že je teď jedno, neznamená, že jedno bude třeba za měsíc. Mně kluky zjistili až v 15. týdnu. Ještě ve 12. týdnu mi Mudrc tvrdil, že vidí jen jedno, a to jsem se ještě odvážila zeptat, jestli nejsou náhodou 2 (předtucha).

sara.max
1. zář 2010

díky holky, s tím lněným semínkem to není tak zlé. Já jsem si vždycky ráno uvařila ten sliz, semínka jsem vyhodila, protože mi to způsobovalo děsnou zácpu a ten přeceděný sliz jsem zamíchala do jogurtu, džusu nebo kefíru. Třeba jsem si to i přisladila. Vypít se to dá bez problémů. Ten maliník fakt doporučuji. Já jsem si kupovala normálně sušený sypaný (ne čaj) a od ukončeného 34 týdne jsem si vařila denně z 1apůl lžičky čaj. Každý týden to bylo o jeden hrnek denně víc. Minulý týden už jsem dávala 5xdenně silný čaj. Mně dost chutnají bylinky a jsem zvyklá hodně pít, takže jsem s tím fakt neměla problém. Asi to pomohlo, rozhodně to otevírání se bylo jak na povel.
@georgine gratulace 🙂 , jen tak dále!
@emtu o tvarohu jsem už taky četla, jen při dnešních cenách se vyplatí ty chladivé gelové vložky asi víc 😵 😵 😵

georgine
1. zář 2010

@sara.max DĚKUJI ZA GRATULACE KOČK.Y jen jsem chtěla napsat to stím tvarohem není žádná fáma, je to fakt ověřené a když ti řeknu že jeden tvaroh v alobalu výjde na 15Kč a postačí ti klidně na týden tak nebudeš věřit, dáš si z něho tuhší kašičku a oplácáš si sní cecík , připlácneš igelitovým pytlíkem a pak plínku(látkovou) na to a klid, klidně stím chod já to měla pod trikem drželo to a kupodivu se to dá pak zase seškrábnout zpátky a dáš do ledničky a máš proceduru zase na víckrát... FAKT vyzkoušej... 🙂

@emtu neblbni 😅 😀 😀 😀 kam by sme ty děti dali 😀

jinak maliník sem taky pila, těžko říct zda dělá zázraky, ale porod byl snažší a rychlejší, ale poranění taky něhaké bylo.. jinak jo klidně bych měla takový porod znovu 😵 fuj mě ti je vám furt tak blbě 😝

emtu
2. zář 2010

@sara.max Tak maliník teda vyzkouším, a jak se to dělá s tím lněným semínkem? A ty vyzkoušej ten tvaroh, to je síla přírody, což se o gelových vložkách říct nedá 😎 .
@georgine Jo to já nevím, kam byste ty děti dali, ale to víš, děti se neptají, a dělají si co chtějí 😵 .
Jo, to já mám taky dost intenzívní pocit, že mám v břiše tvory dva. Mé břicho je vskutku monstrózní, větší než s klukama v tu samou dobu. Mnozí myslí, že termín už máme v září a někteří lidé si dokonce myslí, že se nám už mimino narodilo (a to mně viděli v červenci). Od té doby, co jsem si přečetla příběh paní, které dvojčata na UTZ viděli až v 31. týdnu, jsem nějak neklidná.
@honzulka Jojo, Mudrc mi taky řekl, že rodit budu moct normálně, jen prý nesmím dlouho přenášet, což nevím, jak se dá zařídit (Niki by to jistě taky zajímalo). 🙄 Tak když to půjde, jdu do normálního porodu, ačkoliv některé zkazky z porodních sálů jsou vskutku děsivé. Ale CS už nechci, 😝. Takže maliník a lněné semínko.

sara.max
3. zář 2010

@emtu Tak lněné semínko si někdo přidává do jídla, ale důležité je aby to bylo moc dobře rozkousané a zapité hodně tekutinami. Mně to ale i tak způsobovalo ještě silnější zácpu, takže jsem si dělala jen odvar. O něco víc jak polévkovou lžíci semínek do cca 2 dcl vody, přivézt k varu a vařit asi 15 minut. Po té zcedit. Ten sliz jsem ihned naředila studeným džusem nebo kefírem (to je lepší ale nechat vychladit než se to smíchá) a celé vypít. Není to tak zlé. Hlavně ten džus je sladký, takže mi to ani nepřišlo.

@niki31 Copak je s tebou? Už jste taky spolu 🙂 nebo jen nemáš čas na koníka?

Jinak hlásím, že máme za sebou první poradnu, malá začala už zase přibívat na váze a vyfasovali jsme hodně vytamínů a příruček. Taky hned domů přišla sestřička všechno zkontrolovat. V noci malá spí, ale hlásí se docela často na kojení (což je moc dobře "díky" naši žloutence), ale v jednu chvíli si vypije "všechno" a nemám ji co dát. Takže jednou za noc chodíme po bytě a konejšíme houpáním než usne. Když se probují, tak už je zase vyrobeno 🙂 a je dobře. Dudlíka jsem už vytáhla, ale stačila jsem ho jen vyvařit. Naštěstí jsme ho ještě nepoužili a doufám, že u toho zůstane! Tak hezký den!

honzulka
3. zář 2010

@emtu Maliník já taky pila u Toma a nějak mi to nepomohlo... ☹ Přemýšlím o tom semínku,ale nevím,nevím...Oni nenechávají po CS přenášet,protože nemůžou pak porod vyvolávat.Takže si myslím,že pokud budeme přenášet,tak je jasný CS.Prý se nesmí po CS vyvolávat porod kvůli té jizvě-asi by to byl veliký nápor na ní a mohla prasknout.. ☹
Já po poradně nic moc,malá je hlavičkou dolů,ale placenta stále na zadní stěně a nic moc vysoko..Tak uvidíme co bude dál...
Tak a zase mizím,kluci jsou s tatínkem na výletě,tak já jdu pracovat.. 😉

@sara.max Toho se právě taky bojím,že nebudem v noci spát a vzbudíme celou rodinu a pak mě MM bude zase nutit do Nutrilonu... 😠 tak uvidíme,uvidíme...Chci se snažit co nejvíc přikládat přes den,aby v noci byla najedená-myslíte,že je to blbost? 😕

sara.max
3. zář 2010

@honzulka no já nevím, ony si ty děti řeknou sami kdy chtějí. Já se taky snažím dávat kdykoliv si řekne, a kolikrát je to i po hodině, je to důležité kvůli té naši žloutence. Když ale nechce a já bych to potřebovala už kvůli nalitým prsům, tak sevře rty jak kačer Tačvůd 🙂 a nepustí a nepustí. Každopádně dokrmovat jen proto, aby se manžel vyspal se mi zdá blbost. Ale záleží jak komu to vyhovuje.

niki31
3. zář 2010

@sara.max ahojky, já jsem ještě pořád 2v1. 😀 Jen mi včera nejel internet a dneska jsem byla ráno na poradně a prošla jsem se po obchodech.. 🙂 Jinak na kontrole všechno v pořádku, srdíčko taky, a za týden na další ještě k mému doktorovi. Zatím to nevypadá, že by se porod blížil, malý je sice už usazený hlavičkou dole dost nízko, ale čípek pořád dlouhý. Říkal doktor, že to vypadá, že se mu nebude chtít ven stejně jako holkám. ☹ Tak mne moc nepotěšil. Přenášet se mi fakt nechce, no však uvidíme, jestli se malý nerozhodne jít se na nás kouknout v termínu. 😉 Každopádně ten ultrazvukový termín mi posunul, už mám oba do týdne od sebe, takže platí 21.9. 🙂 Jinak jsem ráda, že jste v pohodě a malá ti pěkně přibírá. 🙂 Jinak nevím, jestli to je fakt, ale někde jsem četla, že děti s dudlíkem mají menší pravděpodobnost syndromu náhl.úmrtí, takže já určitě dudlík dávat budu. 😉
@honzulka s tou placentou se neboj, já ji měla tak nízko, že mi dokonce zasahovala do vnější branky, a nakonec se to samo spravilo a je tam kde má být. 😉 S tím přikládáním více přes den ...fakt nevím, ale nemyslím si, že se to mimi napapá do zásoby a v noci bude spát. Asi to bude muset manža vydržet 😉 😀

sara.max
3. zář 2010

@niki31 máš pravdu, taky jsem to četla, ale jen jako jeden asi z 15 dalších upozornění co a jak dělat. Já dudlík nechci, protože je pro mě opravdu moc důležité, abych ji nenarušila kojení. Chci kojit tak dlouho jak to jen budu zvládat, prošla jsem si i školením Laktační ligy a MUDr. Mydlilové u nás v Olomouci. Navíc máme chuvičku, takže se snažím to riziko eliminovat fakt na minimum. A jak jste na tom s váhou, říkal ti doktor? Mně říkal ve čtvrtek ráno 3400 a v noci měla 2990g. Viděla jsem v pododce miminko, které muselo mít aspoň o kilo víc než malá. Možná i ještě víc. Byl to hrozný rozdíl vidět tu nasi maličkou holčičku a takovýho velkýho kulihráška, která byl ještě o pár hodin mladší. 🙂

niki31
3. zář 2010

@sara.max jj, bylo to jedno z mnoha upozornění, ale já s dudlíkem u holek problémy neměla, ani kojení mi nijak nenarušil, tak spíš doufám, že teď to bude stejné. 🙂 Jinak nanynku mám taky, asi bych bez ní nespala od strachu ani minutu 😉 . No s váhou nevím, naposledy mi malého měřili u ultrazvuku někdy v červenci, takže teď vůbec netuším, jak je velký. Já jsem teď sice nepřibrala, jen 40 dkg za 14 dnů, ale břícho se mi zvětšuje pořád, takže jen předpokládám, že pořád roste.. 🙂

honzulka
3. zář 2010

@sara.max s MM je to těžký..Nemá rád,když děti pláčou.ne že by byl pak agresivní či tak,ale spíš bezmocný,že je nejde utišit..Hlavně jsme ve 2+1zatím a to když plakal Tom,tak jsem neměla kam jinam utéct..Ale teď jsem mu řekla,že o Nutrilonu nechci slyšet,že prostě chci a musím kojit!!!Tak snad to půjde..navíc budem snad už v domečku,tak s malou půjdu spát dolů do obýváku a bude...😉Jinak s tím,že si dítě samo řekne souhlasím,ale právě na tom stroskotalo moje kojení Tomika,protože jsem měla ze začátku problémy a večer měla málo mlíčka,tak jsme dokrmovali..Pak mi sestřička řekla,že je to divný a že to buď je kvůli ATB které jsem brala a nebo mu už zachutnal Nutrilon..No a měli jsme zkusit přes víkend dokrmovat po každým kojení a pak zavolat... ☹ Bohužel to zvedla doktorka a řekla,že kojit jen po třech hodinách a že "nemám vyměknout a mám ho nechat ty tři hodiny řvát!.No to bylo na mě moc...Začala jsem brečet,jak mi doktorka může říct,že mám malinký miminko nechat tři hodiny brečet a nedat mu najíst a "nevyměknout" a bylo po mlíce.... 😠 Takže teď jsem i ráda,že se budem stěhovat snad ještě letos a budu mít jinou doktorku... 😠
Jinak co vím,že dudlík je lepší i pro děti,když nemophou dýchat nosánkem(např.při rýmě,že pak mají automaticky pootevřenou pusinku... 🙂 Já se taky moc do dudlíka nehrnu,ale jen z důvodu toho,že mám problémové bradavky a při nich ho nedoporučují... 😉 A kluci dudlíka moc nechtěli,Tomik ho furt plival a teď ho stále ješět máme na spaní... 😠 A pořád nevím,jak na něj,aby ho už nechtěl... 😠