Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

helabella
10. říj 2010

Ahoj holky,
konečně se hlásím!!! Neměla jsem na nikoho kontakt, takže jsem nemohla poslat zprávu dříve. Ve středu 6.10. ve 14:22 se nám narodil Fanoušek 🙂 Měl 3300g a 50cm. Porod byl nakonec teda vyvolávaný a sekec mazec -- kontrakce jsem měla 2,5 hodiny a byla to síla. Posledních 5cm otevírání a narození Fanouška se odehrálo během 30 minut a to jsem myslela, že to fakt nedám. Ale už je vše zapomenuto 🙂 🙂

Včera nás pustili domů, holčičky jsou nadšené, pořád chtějí všechno vidět -- kojení, přebalování... je to krásný. Fanoušek hodně spinká, bohužel i u kojení, takže docela bojujeme. Jak stáhnu fotky, tak je sem přidám.

emtu
10. říj 2010

Tak móóóóc veliká gratulace a ať se vám vše daří a Fanoušek jen vzkvétá a je zdravoučký! 🙂 🙂 🙂 Porod je porod, hlavně že všechno dobře dopadlo a jste oba v pořádku!!! Na fotky jsem už zvědavá.
@sara.max A taky dobře. Když je tak hezky, byla by snad i škoda courat po výstavišti. Tady je taky nádherně, jdu na zahradu sázet narcisy, než mi v pytli vypučí 😉 . Jsem taková zahradnice na baterky.

jasamin
10. říj 2010

@helabella - ahoj. Moc jsem na tebe myslela. Já si říkala, že asi na nikoho nemáš kontakt, když nikdo nic nepsal, tak jsme jen čekaly až tě propustí a ozveš se sama.
To je fajn, že ti napotřetí vyšel chlapeček, co? Ale porod jsi měla taky rychlý, že? V kolik ti dali první tabletku? Vnímáš to tak, že porod byl rychlý, ale zato dost bolel? No já jsem fakt zvědavá jak to bude napotřetí u mě?
Na fotečky se moc těšíme. Já vyždycky jak ty bobečky vidím, tak mě to chytá 🙂
Hlavně ať jste v pořádku. Určitě se zase ozvi.

sara.max
10. říj 2010

@helabella Velká gratulace, hlavně ať jste oba v pořádku. Jsem ráda, že ses ozvala a moc se těším na fotečky Fanouška. Pochopila jsem snad správně, že porod byl rychlý? Takže ty bacilíky rychlého porodu asi fakt fungují. Zatím tedy na všechny tady. 🙂 🙂 🙂

cabaretka
10. říj 2010

@helabella gratulace. a jaké to je mět 3 děti?? máš podobně staré jako já. když se nám mimi narodí Terča bude mět 5 let a Michalka 2 roky a 3měs.

honzulka
10. říj 2010

@helabella Taky veliká gartulace!!!!A taky jsem zvědavá,zda bacil rychlého porodu fungoval... 😉 Já tedy začínám mít takové zvláštní stavy,kdy si uvědomuji,že se mi to taky pěkně rychle blíží... 😔 taky mě poslední dny docela dost bolí břicho,tak jsem normálně měla včera pocit,že tentokrát snad budu rodit i před termínem... 😀 Tak přeji všem hezkou sluníčkovou neděli a zase jdu... 😉

helabella
10. říj 2010

Moc díky za gratulace 🙂

Porod byl fakt rychlý, tabletku mi zavedli v 11 dopoledne, pak se hodinu nic nedělo a kolem 12 se začaly objevovat první kontrakce. Pak jsem skoro do jedný seděla na monitoru, a to byly stahy tak po 3 minutách, ale dalo se to zvládat. Akorát Františkovi se ta rychlost nelíbila a při stazích mu padaly ozvy. Pak už mě převezli na sál a hned zase na monitor. Tak nebyla ani žádná příprava, klystýr, atd. Celou dobu jsem musela být na monitoru a ležet. Asi od půl druhý už byly kontrakce dost silný a rychle za sebou, ale ve dvě mi řekli, že jsem otevřená jen na 5 cm. To už jsem ale měla nucení na tlačení. A ve 14:22 byl Fanoušek na světě. Ten konec byl fakt rychlovka, kontrakce byly tak po 10 sekundách. Hráz vydržela, ale natrhla jsem si čípek, jak to šlo rychle, ale nebyla jsem ještě dost otevřená. Ale to snad do budoucna ničemu nevadí.

Jinak jsem si po porodu hlavně užívala, že jsem měla Fanouška hned u sebe na pokoji (u obou holek to tak nebylo), což byl teda nádherný pocit. A jaké to je mít 3 děti se zatím učím 🙂 Pár dnů s náma bude doma manžel, tak to bude v pohodě a pak se uvidí 🙂

helabella
10. říj 2010

Jo a tady první fotečky:

honzulka
10. říj 2010

@helabella No krásný drobeček a krásný porod!!!Teda fakt tiše závidím... 😉 Hlavně tedy taky že to máte už za sebou... 😉 Já jsem na ten můj tak zvědavá.... 😵 A kdo je tedy teď na řadě???? 🙂

emtu
10. říj 2010

@helabella Tý jo, nádhera! Krásňoučký miminko! 😵 A ty vypadáš, jak když ležíš někde na dovče na dece a ne zdrchaná po porodu na sále! 😉 Jsi šikula a Fandík taky! Tak hodně štěstí! 🙂

honzulka
10. říj 2010

A teď jsem si uvědomila,že máme stejně staré děti..Tak to taky budu sledovat zprávy,jak se to zvládá s takovýma prckama..Alespoň že máš holky,to budou určitě chůvy... 😉

honzulka
10. říj 2010

Tak jestli jsem někoho nevynechala,tak teď budem myslet na jasamin? 😵 Tak tfuj,tfuj,ať je to taky tak hezký porod... 😉

emtu
10. říj 2010

@honzulka Krindapána! Nezáviď, taky na tě dojde. Ale nejdřív Mira a Jasamin, zkus předbíhat! 😠

honzulka
10. říj 2010

@emtu Ono je to hrozně ošklivý slovo závidím... 😠 Ale jak jinak hezčím slovem to vyjádřit,že bych taky chtěla,tak hezký porod... 😢 Já se pořád bojím toho,že buď bude zase peklo jako u Jeníka a nebo zase ten SC... ☹ Tak proto... ☹ Ale jinak to moc upřímně všem vřeju takový krásný porody... 😉

honzulka
10. říj 2010

@emtu Jo a přrbíhat myslím nebudu... 😉 Chci vydržet do listopadu... 😉 Buď 17.11.to mám narozeniny já,nebo 21.11.to byl můj taťka... 😀 Ale běda taky tobě,jestli mě předběhneš... 😀 😀 😝

mira81
10. říj 2010

@helabella - moc gratuluju 🙂 , malej je krasnej, už abych to taky měla zasebou. A jsem teda zvědavá jestli mi to půjde taky tak rychle jako vám třem.
Ahoj a přeji hezkou neděli,
včera mi bylo nějak divně, tak už jsem myslela, že asi brzo pojedeme, ale naštěstí to přešlo. Dneska je totiž na porodnici pěknej nával, miminka asi chtějí mít dnešní datum 10.10.2010.

helabella
10. říj 2010

Moc díky za gratulace! Jsem sice moc ráda, že už to mám za sebou a mám u sebe malýho, ale na druhou stranu mi trošku chybí bříško. První noc po porodu jsem dokonce měla pořád pocit, že Fanouška cítím kopat 😀 A teď jsem vyřazovala všechny růžové věcičky a dostalo mě, že je nejspíš vyřazuju nadobro... ☹

Jinak v Motole byl šílený nával už včera, dokonce i vizita byla až odpoledne, protože jenom za dopoledne bylo 5 císařů -- všechny teda neplánovaně 😒 A samozřejmě k tomu normální porody. Takže mě dokonce vystěhovali z postele, i když jsem ještě neměla propouštěcí papíry 🙂

sara.max
10. říj 2010

@helabella tak to máš stejné pocity jako já s tím bříškem 😀 , mně hrozně chybělo ještě když už jsem byla z porodnice doma. Hlavně jsem se nemohla smířit s tím, že to už nikdy nezažiji. TeĎ už jsem si sice zvykla, ale kdych nebyla tak stará, asi bych přemýšlela někdy v budoucnu, že si to čtvrté ještě střihnem 😉

jasamin
10. říj 2010

@sara.max - no abych ti pravdu řekla tak se toho taky bojím. Na jednu stranu už bych ho/ji chtěla venku, ať je už s náma a na druhou stranu si říkám, je to naposled, tak ať tam ještě bobek je. Určitě mi to pak bude chybět. Kdybych byla bohatá, tak bych klidně šla i do čtvrtého, ale v dnešní době už ty 3 děti je dost. Už tak na mě lidi koukají, že nejsme normální 🙂
@helabella - fotečky jsou úžasné. Drobeček je nádherný a je fakt, že tam vypadáš dost dobře na to, že jsi právě porodila 😀 Ještě jednou obrovské gratulace.

@honzulka - jo jo, teď už jen mira81 a pak já. Já už se tak těším. Někdy mi to příjde, že už je to za chvilku a někdy se mi zdá, že to ještě jen tak nebude. Tak uvidíme. A ty to už máš taky za pár.

sara.max
10. říj 2010

Holky je to tak správně?

maminky:
sara.max: Maruška 27.8.
niki.31: Danielek 30.9.
helabella: František 6.10.

těhulky:
mira81: 25.10. děvčátko
jasamin: 6.11.
honzulka: 27.11. Terezka
emtu: 10.12. chlapeček
majatob: 10.3.11
cabaretka: 25.3.11
jindruna: 9.4.11
georgine: 15.4.11

Jestli jsem se někde uklepla tak se omlouvám a prosím o opravu, případně se dopište na koho jsem zapomněla 😵

petka80
10. říj 2010

Ahoj holky, jenom ze zvědavosti jsem nakoukla a úplně jste mě dostaly, až mi slzy ukáply 😔 To jak tady popisujete vaše pocity, že je vám líto, že to už to nikdy nezažijete (těhotenství, malé miminko......), tak to mi úplně mluvíte z duše. Já mám teda zatím děti dvě, ale třetí bych si moc přála (výhledově za pár let, ty dvě mi teď dávají zabrat 😉 ) Protože se prostě nechci smířit s tím, že by to teď bylo naposledy ☹ Uvidíme, jak to nakonec dopadne, jestli se na to budu cítit, a taky bych musela přemluvit manžela, protože ten teď říká, že dvě mu stačí až až 😀
Ale když tady vidím, jaká je to krása, tak ho holt budu muset zpracovat 😉 😀

Helabelle moc gratuluju, máš nádherné děti a musí to být krása takhle v pěti 😵

helabella
10. říj 2010

@sara.max
@jasamin -- to jsem ráda, že nejsem jediná 🙂 Je to úplně praštěný, když mám doma novorozence, ale už teď mi přijde líto, že to nejspíš nikdy nezažiju. Říkala jsem si, že si musím všechno s Fanouškem teď opravdu užít a vychutnat. Jinak to mám úplně jako vy -- taky bych i čtvrté dítko časem možná dala, ale... věk, bydlení, peníze...i když až na ten věk se věci časem můžou změnit 😀

jasamin
10. říj 2010

@helabella - tak to máme fakt stejné. Asi jsme blázni 🙂 . Manžel mi taky říká (vlastně i ostatní), už by jsi to chtěla mít za sebou, co? Ale já vlastně ani nevím. Jen je mi líto, že už to nejspíš nezažiju a bude se mi po tom stýskat. I když nemám těhotenství úplně bezproblémové, tak stejně je to tak úžasné. A taky si říkám, že vlastně to jediné co má v životě opravdu smysl je mít děti. Nejsem karieristka, nejsem nějakým způsobem lidem zvlášť prospěšná (jako doktor apod.) tak toto má opravdu význam. Mám štěstí, že můj manžel chtěl vždycky více dětí, tak je to fajn. Mrzelo by mě, kdybych chtěla jen já a můj protějšek ne, ale i to se stává.

sara.max
10. říj 2010

Když tohle všechno čtu, tak jsme holky fakt praštěné, ale nááádherně.
@jasamin Souhlasím s každým slovem, nic v životě nemá větší smysl než mít a vychovávat děti. Tedy když to člověk opravdu chce 😵

honzulka
10. říj 2010

@emtu já musím ještě reagovat na tu mojí "závist". 😢 To je tak ošklivý slovo,že na to celý den myslím... ☹ Já vážně nikomu nezávidím takhle ošklivě,ale uvědomuji si,že to tu tak možná zní... 😠 Vážně přeji nám všem,aby bacil Sara fungoval dál a když holt nebude u mně,tak to taky přežiju... 😉 Já spíš teď fakt začínám být nějak víc nervozní z toho,že jednak nevím,jak vůbec rodit budu,kdy budu rodit,jestli se stihnem do té doby přestěhovat,jak to MM tady zvládne s klukama a mojí mamkou... ☹ Navíc se s nikým tady z okolí nemůžu o těchto pocitech bavit,většinou vedu monolog(a to i s mojí mamkou),tak jsem taková nějaká smutná z toho a nesvá... 😒 Možná i díky tomu mě teď víc zlobí to břicho,hlavně levá strana,kde dle posledního UZ mám tu mojí placentu,minulý týden jsem i trošku krvácela jasnou krví,bolí mě spodek(ale na to už bych si měla za ty roky taky zvyknout.. 😀 )No prostě je toho nějak moc a proto bych už tu naší princeznu chtěla mít u sebe... 😵 Tak to jen tak nějak na vysvětlenou,aby jste si nemysleli,že jsem mrcha závistivá...

cabaretka
10. říj 2010

@helabella krásné fotečky 🙂 🙂 a ještě se tě zeptám, jsou děti na sebe taky tak fixované jako u nás?, naše Míša (21měs) je na Terču (4,5 roku) hodně fixovaná, bez ni ani ránu, když jedou k babičce obě je to v pohodě, ale běda jak tam má zustat sama a to třeba jen na 2 hod. strašně pláče. doufám, že se to zlepší

emtu
10. říj 2010

@honzulka Nenenene, nikdo si o tobě takové věci nemyslí 😉 . Je nad slunce jasné, že i já holkám závidím, že už mají porod za sebou a že se jim nakonec vydařil k jejich spokojenosti 🙂 a hlavně že všechno dobře dopadlo. A taky bych ráda, kdyby to u nás proběhlo obdobně hezky. Na druhou stranu, jak píšou holky, mně se bude po bříšku určitě stýskat, a tak zas nechci, aby to nějak moc rychle utíkalo 😎 . A tak se to nějak ve mně sváří. To, že tě zlobí břicho, mne mrzí, to je jasný, že to na klidu nepřidá. Já jsem taky hned vyjančená, když se mi zdá, že se tuleň nějak líně převaluje. Třeba teď. Zajdi si radějc k Mudrovi, nebo jsi mu ty své potíže už říkala? Raději ze sebe udělat 5x blba, než něco zanedbat 😖 . A místo monologů veď raději dialogy tady 😉 . Nevím, jestli tě to tedy uklidní 😠 nebo uspokojí , ale já si popovídám ráda.

niki31
11. říj 2010

Ahoj holky
@helabella moc gratuluji k Fanouškovi i k rychlému porodu, máš nádherného chlapečka 😵 .

jinak se přidávám do diskuze o bříšku, asi tady budu vyjímka, ale bříško mi nechybí ani trošičku.. Ale hrozně si užívám drobečka, nemůžu se ho nabažit, mám pocit, že jsem do nikoho nebyla v životě tak zamilovaná jako do něho. 😵 Nevím, jestli to fakt není věkem, ale v noci se budím jen abych se na něj podívala a pokochala se, jak je krásný a musím se ho dotknout, pohladit, a nemůžu se dočkat, až se vzbudí a bude mít hlad, protože ho pak můžu přitulit a pomazlit se s ním.. 😵 😵 Asi mi trošku hráblo 😅
@honzulka já jsem taky hrozně záviděla, že už má sara.max po porodu, tak si z toho nic nedělej, my víme, jak to myslíš 😉 Tohle je takový hezký závidění, bezelstný 🙂

Jinak se omlouvám, že už tu nejsem tak často, já se kvůli té své závislosti na Daníkovi k pc ani nedostanu 🙂

mira81
11. říj 2010

Ahoj 🙂
@honzulka -mě taky nenapadlo že by si to myslela špatně, každá asi trochu závidíme těm, co to už maji za sebou i já. Dneska ráno jsem zase trochu záviděla známí co včera večer porodila 😅, že to maji za sebou a jsou v pořádku 🙂 . Okolo mě je teď tolik těhotných, že zavidim docela často 🙂 a když vim , že zrovna některá rodí, tak to docela prožívám a jsem nervozní jak pes 😅. A obavy mám přesně taky jako ty, ale všechno to určo zvládnem 😉

@niki31 - vyjimka asi nebudeš, mně asi taky bříško chybět nebude, už se těšim, až bude v postýlce a budu drandit s kočárkem, ani nikdy před tim mi nechybělo, jen mi to bylo chvilku divný, že je najednou prázdný 🙂 , no, ale já jsem asi vůbec taky praštěna a nevím pořád, jak je to možný že je ve mně další život 😵. A MM když poprvý citil jak kope, tak se lekl a ucukl rukou a říkal " Ty si spolka dítě" 😀

honzulka
11. říj 2010

@emtu
@niki31 přesně jak píšeš,tak je to naprosto bezelstný,ale to závidím nevím jak jinak pnazvat... 😒
@mira81 Holky moc Vám děkuji za podporu... 😵 Já na to vážně včera myslela celý den.. 😢
Jinak teď taky přemýším,jak tu píšete,že se Vám bude stýskat po bříšku... ☹ Já to zatím nijak moc neprožívám,teď se nejvíc fakt těším na tu naší princeznu,nemůžu se dočkat,jak bude vypadat(kluci byli každý jiný),jak si jí budu konečně vychutnávat,chovat,mazlit a s klukama o ni pečovat... 😵 Ale po pravdě teď si myslím,že mi bříško chybět nebude,spíš to,že už takovýho drobečka mít nikdy nebudu,že hrozně rychle vyroste a bude to uličnice jako ti moji kluci... 😀
Tak ješět jednou děkuji a letím pro Jeníka do školky..Tak hezký slunečný den všem... 😉