Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

emtu
11. říj 2010

Teda ne, že by se mi stýskalo po těch kilech navíc, po těhulovských kalhotech, bolavých kyčlích a nedostatku dechu 🤐 . Mně to bříško bude chybět proto, protože mi celkově přijde jako takový zázrak a hlavně děsně tajemný. Že si tam to tulíně žije a roste 9 měsíců a dělá si, co chce a nikdo na něj nevidí, a já si jen z těch seismických vln, co mi někdy třesou břichem, můžu představovat, jak tam řádí 😎 . A závidím mu (už je to tu slovo zas, ale asi fakt nejde jiným nahradit), že na něj nikdo nemůže a nikdo ho neotravuje. Teda krom mě, když se někdy povaluje už moc dlouho a já jsem nervní, co se děje, tak do něho žďuchám, to ho jistě musí štvát a já už se těším, jak mi to dá potom sežrat 😉 .

marmla
11. říj 2010

@sara.max Na mně jste zapomněli my máme termín 13.1 2011 ☹
Pár dní jsem tu nebyla, měla jsem nařízený naprostý klid, ale už je lépe
@helabella Moc moc moc gratulujem k chlapečkovi. je moc krásnej a po porodu nevypadáš unaveně, ale krásně šťastně. Tak ať jste oba v pořádku a holky ať si užívají brášku

marmla
11. říj 2010

@niki31 Já si myslim, že až porodím, že se mi po bříšku stýskat nebude a asi si budu malého užívat jak to jenom půjde. Už teď jsem do něj zamilovaná a to máme ještě tři měsíce před sebou. Každý kopaneček a škytnutí je pro mně úžasný zážitek. Asi je to tím, že je to pro nás bonus a myslím, že do dalšího dítka by jsme už asi nešli. I když člověk nikdy neví, že? Těším se na tu naši velkou rodinku 🙂 😀

helabella
11. říj 2010

@cabaretka -- naše holky jsou taky docela tým. Štěpánka opakuje úplně všechno, co dělá a říká Kačenka (včetně zážitků ze školky, kam sama nechodí 😀 ), nechá se Kačenkou při hrách dirigovat a když je Kačí ve školce, tak se pořád ptá, kdy už pro ní pojedeme. Ale pak jsou dny, kdy skoro nemůžou být v jedný místnosti, pořád se pošťuchují... prostě normální sourozenci 🙂 Ale jinak jsou obě docela dost fixovaný na mě, když jsem teď byla v porodnici, tak to pro ně bylo poměrně dost těžký.

@honzulka -- já taky nebrala to slovo "závidět" nijak špatně. Chápu, jak jsi to myslela, ono je "závidět" a "závidět". To, co prožíváš přece není ta klasická závist, jen spíš přání, aby byl porod v pohodě, asi každá jsme nervózní z té bolesti, z toho, aby se nic nepokazilo, atd. Tak doufám, že už se tím nijak netrápíš 🙂

Jinak mě pomalu dochází, že 3 děti budou asi docela náročný 😉 Fanoušek je moc hodný, hodně spí, ale nechce pít z prsu, takže ho přikládám, pak odsávám a krmím ho stříkačkou. Takže krmení je docela na dlouho. A holky chtějí taky jíst, hrát si se mnou, domácnost čeká... a to je s námi doma manžel 😀

helabella
11. říj 2010

@niki31 -- mám hodně podobný pocity ohledně té zamilovanosti. U holek jsem se hrozně trápila, že jsem necítila "gejzír" mateřské lásky hned v prvních hodinách, ale bylo to hlavně tím, že jsem ani jednu neměla u sebe. Teď s Fanouškem to bylo úplně jiné. Byl se mnou hned na pokoji, vůbec jsem se na něho nemohla vynadívat. Prostě tam bylo to okamžité propojení.

jindruna
11. říj 2010

Ahoj holky,

@helabella gratuluji ke krásnému chlepečkovi.
Mám za sebou kontrolu u svého dr.Na genetice jsme nemohli okouknout nosánek,protože človíček se pořád schovával a tak jsme si ho prohlédli dneska-máme krásnej pršáček se vším všudy.Šíjové projasnění 1,3mm jen to pohlaví zatím pořád nevíme.Dneska měl nožičky natažené a překřížené,tak se doktor smál,že je to pěkná potvora a dělá všechno proto,aby to nebylo vidět. 😀 Tak si počkáme až na tu plodovku.
Doufám,že se tady udrží trend rychlích porodů-taky bych ho brala 😉

sara.max
11. říj 2010

@marmla Moc se omlouvám a posílám znovu 🙂

maminky:
sara.max: Maruška 27.8.
niki.31: Danielek 30.9.
helabella: František 6.10.

těhulky:
mira81: 25.10. děvčátko
marmla: 13.1 2011
jasamin: 6.11.
honzulka: 27.11. Terezka
emtu: 10.12. chlapeček
majatob: 10.3.11
cabaretka: 25.3.11
jindruna: 9.4.11
georgine: 15.4.11

georgine
11. říj 2010

@sara.max u nás můžeš napsat že se necháme překvapit... 😀 ještě se tady občas mihne majatob tak jestli ji chceš taky zahrnout. 🙂

georgine
11. říj 2010

jé já ostuda nepoblahopřála k nádhernému chlapečkovi, at dělá holkám doma jenom samou radost.. Bude pěkně obletovaný s 2 segrama..
já měla včera takovou chtu že jsem tady chroupala okurky, a mám šílenou chut na kvašáčky 😀
@jindruna prďolka malá Vás pěkně tahá za nos, a ne a ne kejtičky roztáhnout 😀

marmla
11. říj 2010

@sara.max teda je nás tady ale plno, že? Budem pomalinku přeplouvat z těhulek mezi maminky 🙂
To mi nejspíš budeme mít kluka, ale v pátek jdeme na 4D ultrazvuk a necháme si to tam potvrdit, bylo by hezké, kdyby to byla holčička 🙂

marmla
11. říj 2010

@jindruna Kamarádka to měla stejně, každý ultrazvuk se mimi schovávalo a museli si nechat překvapení na porodní sál, ačkoli i to má své kouzlo

georgine
11. říj 2010

@marmla a copak to pak bylo na sále? Jinak doufám že mi nehodláte frknout mezi maminkovské téma a těhulkovské bude pak opuštěné

marmla
11. říj 2010

@georgine Měli vytouženou holčičku, doma už měli kluka. Já si říkala, když nám řekli že čekáme kluka, že možná měl dělat trochu naschváli, i když asi bych byla smutná když bych se upnula na holčičku a měli by jsme kluka, takhle jsem na to připravená. Když bych měla doma kluka a holku tak by mi to bylo jedno, takhle jsme doufali, že se poštěstila holčička. Naprosto jiný průběh těhotenství

georgine
11. říj 2010

@marmla no abych řekla pravdu taky se docela upínám na to že maličké je holka, někdy bych se rozběhla do obchodu a koupila ten nejkrásnější růžový kompletek pro princeznu, ale pak se zastavím o svůj reálný přísup k věci.. mám strach nevědět co to bude v průběhu těhu a tak si říkám že když to zjistím až při porodu tak to prostě dám líp než když bych to věděla ted.. normálně se chvilkama za to fakt stydím, ale já bych táák strašně chtěla.. 😅 😔 😔

honzulka
11. říj 2010

@georgine plně tě chápu..My si to nechtěli nechat říct a nějak jsem byla smutná,ale upoutávala se na to,že to bude kluk a chtěla raději zažít radostné překvapení..Hodně mi lidi říkali,že to vypadá na holčičku(z výpočtu krve,najednou se tu přemnožili vrány a poprvé za těch 5 let co tu bydlím jsme je měli přímo před oknem,a chutě jen na sladký a ovoce... 😀 )Ale my se prostě upoutávali na klučinu... 😉 Ale na druhou stranu jsem si v koutku duše holčičku moc přála a asi jsem i ráda,že nám to ten můj doktor provalil dřív,jelikož bych asi to malinké zklamání po porodu nesla hůř..Měla jsem to takhle už s Tomikem a vlastně měla skoro celé těh.na to abych si zvykla,že holt budeme mít dalšího pimpáska... 😀 A teď jsem za něj i ráda-Jeník má parťáka na zlobení... 😀 Takže se vůbec nestd...Já myslím,že to má každá,která má už doma dva uličníky nebo uličnice,že si přeje do třetice změnu... 😉 Ale hlavně ať jsou zdraví... 😉

honzulka
11. říj 2010

@helabella taky děkuji za podporu...Už se trápím méně,ale pořád přemýšlím,jak by se o dalo vyjádřit hezčím slovem... 😉 A jinak chápu,že to je záhul..Taky se bojím,jak to kojení budem zvládat..Už s Tomikem to bylo náročný,taky pomalu jedl,pak než si odříhnul,pak chování,takže hodinujen pro něj a Jeník to docela těžce nesl... ☹ Tak přeji,ať se fanoušek brzy rozpije a máš čas i na princezny... 😉
tak a už zase mizím,manžel mě žene..Hledáme pro kluky velkou postel.... ☹ Nemáte někdo tip?Potřebujeme se třemi zábranami... 😉

cabaretka
11. říj 2010

@helabella tak přesně jak píšeš tak jsou holky u nás doma. pořád se Míša na Terču ptá a přesně 🙂 říká taky já ve školce...i když tam nechodí. a někdy prostě se taky poštuchují...jsou na sebe hodně závislé-hlavně Míša na Terču. a s tím kojením co ti nejde?? já kojila obě Terču 11měs. a Míšu 8měs.-ta se odstavila ze dne na den sama. neboj většinou po 6nedělí se vše zlepší a získáte režim.

emtu
11. říj 2010

@honzulka My máme obří postel a klidně ti ji nabídnu 🙂 . Původně to bylo naše lože lásky 😎 , pak nám ho ale zabrali kluci a už nás tam nepustili. Je tak obří, že v našem domě nelze najít pokoj, kam by se tohle monstrum vešlo a zároveň se tam vešlo ještě něco jiného. Krom člověka v té posteli 😵 . Až budeme mít krbová kamna, asi nám milá postel poslouží zcela jiným způsobem 😉. Jináč my klukům plánujeme koupit palandu, ale na tu jsou vaši raubíři asi ještě moc malí 😒 . S tou palandou je to vůbec legrace - kluci ji ještě nemají, ale už spolu uzavřeli dohodu, že až do 18 let bude spát na hoře F. a V. zato může hrát vždy první na počítači 😠 . A když se spolu rozhádají, tak se vzájemně vykořisťují výhružkami o zrušení těchto svých paktů.

emtu
11. říj 2010

@georgine No, taky jsem toužila po holčičce a abych se přiznala, jak jsem jako dítě a i pozdějc nesnášela růžovou barvu, tak jsem byla přímo nažhavená něco růžolínského opatřit. A teď jsem docela ráda, že přeci jen dopředu vím, že to bude kluk, a doufám jak buk. Tak jsem si koupila alespoň pro sebe 1. růžové triko v životě! 🙂 Samosebou chvilková deprese mne přepadla a ještě někdy přepadne (třeba když mi švagrová pro Jáchyma nabízí růžové oblečky po neteřince, grrr), ale koneckonců Járu Cimrmana taky rodiče oblékali do holčičích šatů a jaký z něj vyrostl genius! 😎 Já radši dopředu vím, na co se mám připravit, tudíž vás, holky, co to vydržíte a nenecháte si pohlaví říct, upřímně obdivuju. Já bych praskla od napětí. 😒
Teď ostatně asi stejně brzo prasknu. Alespoň mám poslední dny takový intenzívní pocit - kolem pupíka se mi všechno natahuje, až to pálí, no děs. Jako kdyby mi měl z břicha vylézt vetřelec! 😲 Máte to taky?

honzulka
12. říj 2010

@emtu já myslela,jestli máte někdo tip na kvalitní postel za rozumnou cenu..... 😀 My totiž včera byli kouknout v nábytku a v jendom stála 5tis.a s těma bočnicema a v JISKU pak bez postranic,jen mírně zvýšená čela a stála 800,-. 😀 Což je dost velký rozdíl cen... 😝 A ta hodně nízká se mi vůbec nezdá... 😖 Takže tak...Hlavně kluci budou v podkroví a spí hrozně neklidně,takže palanda u nás nehrozí... 😉

emtu
12. říj 2010

@honzulka Jojo, kvalitní, to těžko. Co IKEA? Netvrdím, že je to nějaká superkvalita, ale dětské postele (např. Gulliver má zábrany ze 3 stran) stojí kolem 3000,- Kč. Známí tam kupovali pro kluka takovou tu rostoucí postel a jsou s ní spokojení. Nebo Gazel nábytek (http://www.gazel.cz/index.asp?modul=katalog&sek...), tam jsme myslím kupovali kdysi tu naši óbrpostel, kvalitní je, přežila dvoje stěhování 😉 . Ale zase ceny jsou už vyšší a zábrany kolkolem postele nic moc. Naši hoši se taky ve spaní hrozně hemží, palanda má naštěstí plot! Jinak by byl u nás každonočně výcvik výsadkářů 😎 .

marmla
12. říj 2010

@emtu Já teda nevim, ale mně tak strašně poslední dny břicho šíleně vyrostlo a mám pocit, že se tam už nic nevejde. Stejně jak to popisuješ jako před prasknutím

helabella
12. říj 2010

@cabaretka -- Fanoušek se buď přisaje a okamžitě přestane sát a usne nebo častěji se vůbec nepřisaje. Jakmila ucítí u pusinky bradavku, tak začne plakat a otáčí se pryč. Takže to vždycky zkoušíme, pak odstříkám a dám mu to ze stříkačky. Štěpánka to měla taky tak, myslím, že jí trvalo asi 2 týdny než se konečně rozkojila. Tak doufám, že i Fanoušek se to naučí. A to mám mlíka dost, ani by skoro nemusel sát, teče to samo. Naháním jednu laktační poradkyni, doufám, že mi poradí v čem je problém.

marmla
12. říj 2010

@helabella Teda to je smutný, že malej stávkuje. Nemáš něčím namazaný bradavky a nebo nemažeš se nějakým mlékem u kterého by mu vadila vůně? Přeju Vám oběma aby se to vyřešilo a krásně jste haminkali a je krásné, že chceš kojit, jiná by to už zabalila.
Koukni kojeni.net pokud už informace nečerpáš tam. Mně to u druhého syna moc pomohlo

cabaretka
12. říj 2010

@helabella a piješ ty kojící čaje?? dávají mlíčku lepší vuni a chut. a taky já musela holkám někdy bradavku narvat 😉 do pusinky, aby začly pít.

marmla
13. říj 2010

Ahojky Všem, jak se dnes máte? Užívejte si krásného slunečného dne

sara.max
13. říj 2010

@helabella Ahojky, jestli ti můžu poradit (jsem laktační poradkyně), tak myslím, že problém může být v technice kojení.Někdy je to větší problém než by se mohlo zdát a maminky si myslí, že přikládájí správně, ale ono to tak není. Takže moje rada je nech si zkontrolovat techniku kojení laktační poradkyní, která bydlí blízko (seznam je na www.kojení.cz - jsou to stránky laktační ligy) a nebo dětskou lékřkou. Pokud je přikládání správné a Fanoušek pořád bradavku odmítá, tak zkus do jídla víc zařazovat banány nebo kompotovaný ananas. Ale to je spíš taková babská rada. Pokud by ani to nepomohlo, tak se spoj se sestřikama z laktační ligy, telefony jsou také na tom webu, který jsem uvedla, a ony ti určitě rády poradí.
Ještě mě napadlo jestli nemůže být překážka v pusince Fanouška, třeba afty, krátká uzdička, malá bradička.

jasamin
13. říj 2010

Ahoj holky. Tak po pár dnech jsem zase na příjmu.
Koukám, že se tady konverzace pěkně rozjela.
@marmla - to máte fajn, že je u vás hezky, tady v Ostravě je děsně. Raději nevycházet ven. Což je škoda 🙂
@helabella - já ti asi moc neporadím. Snad jen zkoušet a čekat, ale to co píše sara.max bude asi to co potřebuješ vědět.
Mě se první dítko rozkojit nepodařilo. Bohužel jsem neměla vůbec mlíčko. Ať jsem dělala co jsem dělala, vyzkoušela všechno, tak byl chudák hladem, tak mi pak řekli ať mu dám Nutrilon nebo něco - jinak chudák umře hlady. A podruhé jsem kojila úplně bez problémů celých 8 měsíců. Mlíka jsem měla dost, i když mi příroda nahoře moc nenadělila 😀
Takže babo ra´d 🙂

Holky a co MÍRA81? Už má brzy termín a dlouho nic nepsala, tak bůhví jestli už nemá drobečka u sebe.

helabella
13. říj 2010

Holky, moc a moc díky za rady.
@sara.max -- to je super, že je mezi námi přímo laktační poradkyně 🙂 Já právě jednu naháním, aby se přišla mrknout, kde dělám chybu. Souhlasím s tebou, že je nejspíš chyba v technice. Přijde mi, že ať Fanouškovi narvu prso (bradavku i s dvorcem) jak nejdál do pusinky to jde, tak stejně nakonec drží jen bradavku. Takže mu asi nic moc neteče a to ho vzteká. Problém je i v tom, že mi přijde, že neotvírá pořádně pusinku, jak by měl. Vždycky jen tak napůl, takže se mi špatně do pusinky trefuje.

A taky je to u mě asi hodně o psychice -- Kačenka byla nedonošená, nikdy se nepřisála, takže jsem odstříkávala a krmila jí z láhve. Hrozně těžce jsem to tenkrát nesla, že nejsem schopná nakojit svoje dítě, že jsem špatná matka, a tak. Když se narodila Štěpánka, už dopředu jsem měla z kojení hrůzu. Na začátku dělala přesně to co Fanoušek, ale asi po 2 týdnech se chytla a kojila jsem ji 23 měsíců. A teď jsem si myslela, že už nebude žádný problém, že aspoň jedno dítě jsem kojila, tak snad vím jak na to. Ale asi ne ☹

Moc všem díky za podporu. Jsem rozhodnutá bojovat jak to půjde.

mira81
13. říj 2010

Ahoj, hlasim, že u nás je taky krásně.

@jasamin - bohužel ještě nemám. Dneska jsem byla na kontrole a ani to zatim nevvypadá, že by se něco chystalo 🙂