Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

jasamin
26. říj 2010

@marmla - no já si taky myslím, že to bude jen po tu dobu než se zaběhnem a než si zvyknem. Pak už to budem dělat automaticky a když si to dobře zorganizujem, tak to půjde. Já po porodu dcery taky chvíli tápala, ale netrvalo to dlouho a bylo to zaběhnuté. Přece jen je mezi dětma rozdíl 18 měsíců, tak jsem měla doma 2 mimča 😀

honzulka
26. říj 2010

@cabaretka teda holky,buďte rady,že máte taková zlatíčka... 😀 Já jsem si vychovala z kluků raubíře,takže pomáhají jen když mají náladu a hlavně s usínáním není problém jen u Toma,toho položím a usne sám,ale Jeník chodí se mnou(tedy teď).Jak přejdem na barák,tak budou mít svoje postýlky a začnem trénovat společné spaní kluků... 😉 Jinak jako miminka byli docela hodní,ale byli na UM..Takže teď mám obavy jak to bude s kojením... 😉 Ale mám tu mamku(i když to je někdy jak kdybych měla dítě navíc),ale snad zvládne kluky zabavit třeba než nakojím nebo tak... 😕 Tom je na ní zvyklý dost,tak uvidíme..Nejhorší bude,když budou nemocní,páč to nikoho jinýho nechtějí.. 😔
JInak mě zrovan včera Jeník zase pobavil... 😀 Říká mi "maminko,já vím,že se mnou nemůžeš teď dělat blbiny,když máš tak velký bříško,ale až se miminko narodí,tak spolu budem moct dělat zase blbiny viď?" 😵 No a dnes pro změnu rodil medvídka... ☹ Ptala jsem se co to dělá a on "no medvídek rodí jako ty maminko..." 😕 Nevěděla jsem co na to říct... 😨

A musím Vás uklidnit,že moji tchánovci nám taky nepomáhají... 😉 Tchán si někdy vezme jen Jeníka a vrací ho vždy s nějakým komentářek-buď že nejí nebo je bledý nebo podobné komentáře... 😒 Takže někdy jsem raději když si ho nevezme a máme doma klid... 😉

A téma úklid... 😀 Moje sousedka je zastáncem hesla "bordel v bytě,zdravé dítě.." 😀 A já se k tomu přikláním..Proč se stresovat,že nemám vše jak ze škatulky?Určitě nejste ani jedna taková,že by Vám soc.chtěla dítko sebrat a přeci okolí musí pochopit,že mít tři děti není o tom stát od rána do večera s hadrem... 😉

honzulka
26. říj 2010

Ale musím říct,že mám taky trošku strach jak zvládnu stěhovaní,vánoční úklid,výzdobu a děti.... 😕 Alespoň že cukroví mi napeče tchýně a já si udělám jen pár vykrajovaných kousků s klukama... 😉

marmla
26. říj 2010

@honzulka Tak u nás to dovršil tchán o prázdninách, když o synovi, který ještě ani školu pořádně nevyděl prohlásil, že propadne, takže od té doby jsme tam nebyli a ani nebudem. manžel se s rodiči mooooc pohádal o přístupu k vnoučatům, pro ně existuje jen jedno vnouče... ☹
S cukrovým to řeším s manželem, něco upeču já a něco manžel, pro něj to bude relax a já si odfrknu... 🙂

@jasamin My máme mezi klukama 26 měsíců, takže taky nic moc, hlavně první syn byl šíleně aktivní a neustále měl nějaké úrazy a lítali jsme věčně po nemocnicích.
A určitě je to o té organizaci a nepřehánět to, nikdo není dokonalej a pokud někdo bude tvrdit, že mám doma bordel, tak vyfasuje službu na úklid a děti na hlídání, všechny 😀
No nic jdu odpočívat.
Krásný večer pa pa

mira81
26. říj 2010

ahoj, tak se sem pokusim dát foto. Jo a děkuju za gratulece 🙂
@honzulka - já doufám že to budeš mít šup, šup, když ty před tim nebyla procházka růžovim sadem. musí být snad nějaká spravedlnost ne 😉

mira81
26. říj 2010
emtu
26. říj 2010

S těma babičkama a dědečkama je potíž. Ti naši by nám sice rádi pomáhali, ale jak manželovo rodiče, tak moje máma bydlí od nás skoro 200 km daleko, takže si taky musíme pomoct sami. Navíc manželovo rodiče ještě pracují, takže na návštěvě u nás byli naposledy v roce 2009. Takže pokud chceme, aby děti věděli, jak děda s babičkou vypadají, musíme my za nima. No už se těším na ten stěhovací cirkus s třema dětma. A malým autem. 🙂
@honzulka no a už se budete teda stěhovat? Stihnete to ještě před dnem D? Nebo už to necháte na potom?
@marmla Tvůj manžel peče cukroví? Ty šťastná ženo! MM je vědec, což značí, že k praktickému životu téměř nepotřebný. A naši kluci jsou po něm. Jestli bude i ten třetí, můžou mi už rezervovat místo v dobřanském blázinci.
@mira81 Všechny tři slečny jsou fešandy a moc jim to sluší. A Pavlínka je pěkňoučký pořízek. Já jí úplně závidím, jak si tam tak spokojeně spinká v zavince a holky ji hýčkaj. Poslední dobou si připadám jako Maruška od Sary, celou noc provzdychám a probdím. 😝

jináč jsem se rozhodla, že se budu řídit heslem Honzulčiny sousedky (Honzulko, díky za něj). Zdravý bordel, tedy takový, který jeho tvůrci nepřeroste přes hlavu, mne nerozruší! No, teď už jen zbývá kluky tomu zdravému bordelu naučit. Zatím jim totiž jde jen ten nezdravý, z kterého mne pokaždé obestírají mrákoty. 😉

sara.max
26. říj 2010

@marmla myslíš, že kila půjdou dolů ? 😀 Upřímně ti to přeji, pokud to tak chceš. Já jsem si to taky myslela a nakonec to je tak, že ze stresu a únavy ujíždím na sladkém. Nepřibírám, ale držím si poporodní váhu ☹ Mám ale kamarádku, která z toho kolotoče skončila s 44 kily na psychiatrii. Nemůže nic jíst, všechno zvrací. Prý nějaká porucha, má to z toho, že se občas zapomněla najíst, tedy podle jejích slov ☹ ☹ ☹

sara.max
26. říj 2010

@mira81 krásný fotky 😉 😉 😉

emtu
26. říj 2010

@sara.max Ha, ha, ha. Já ujíždím na sladkém už teď, co teda potom? Když vymýšlím večeře, napadne mne první vždy nějaká sladká varianta - nákyp, palačinky, nudle s tvarohem.... Buchtu těm svým chlapům peču už 2x týdně, a pak ji spucnu téměř celou sama. A když sem Niki dá fotku nějakého proklatě chutně vypadajícího dortu, jsem ztracena a šmejdím po almaře, kde mají kluci ulitý svý sladkosti. 😀 Děs, naštěstí netrpím těhotenskou cukrovkou, ačkoliv bych spíš měla říct kupodivu. 😠 A sotva jsem toto napsala, popadla mne chuť po sladkým. Já se fakt picnu. Asi místo Jáchyma porodím kostku cukru.

helabella
27. říj 2010

@mira81 -- moc pěkné fotky! 🙂

Co se týče pomoci rodiny, tak z mojí strany není problém. Mamka sice ještě pracuje, ale už ne celý týden, takže třeba může právě vyzvedávat Kačí ze školky. A ségra je celkem ochotná hlídat občas o víkendu. Ne že bychom si udělali celý víkend volno, spíš když je potřeba něco nakoupit nebo zařídit.

Zato ze strany tchánovců to máme hodně podobný jako spousta z vás. Bydlí 300km daleko a když se narodila Kačenka, tak chtěli přijet okamžitě, co na tom, že byla na JIP v inkubátoru, kam smí jen rodiče. Prý to máme nějak "zařídit" (on je tchán zvyklý na to, že má všude známé a všechno dokáže "zařídit"). Když se narodila Štěpánka nebo teď Fanoušek, tak už mi neposlali ani blbou sms s gratulací. Sem přijedou tak maximálně 1x za rok, protože přeci mají moc práce. Takže jezdíme my tam, a to jsme bez auta, takže jezdíme 3 hodiny vlakem. Jsem zvědavá, jak to bude teď se třemi dětmi. Klidně bych se na tchánovce vykašlala, ale jezdíme tam i kvůli manželovým prarodičům a ti jsou zlatí, ale kvůli věku prostě už cestovat nemůžou. Hrozně mě to celý štve kvůli manželovi -- jsou to jeho rodiče, ale nijak velký zájem ho vidět, vědět jak žije teda neprojevují. Naštěstí švagrová je taky super, jezdí za holkama tak 1x za 2-3 měsíce.

A kila dolů bych taky potřebovala. Měla jsem těhu cukrovku, takže někdy od dubna jsem byla úplně bez sladkýho. a díky přísné dietě jsem v těhotenství dokonce zhubla, celkem 7kg. Pořád si říkám, že bych ten styl stravování měla teď dodržet... ale přeci jen po půl roce už jsem byla docela natěšená na nějakou tu sladkost, taky často peču nějaké buchty...

marmla
27. říj 2010

@emtu No holky mně manžel hodně pomáhá a pro něj je vaření a pečení odreagování. Je mi jasné, že mám velké štěstí a moc si toho vážím 🙂
@mira81 Krásná, opravdu krásná, já když vidim ty miminečka, tak už chci taky

Koukám, že s rodinou nemám trápení jen já, je to hodně smutné. Spíš mně to mrzí u tchýně, když jsem čekala prvního syna tak to bylo jak bude chodit vozit kočárek, měla to k nám přes ulici asi tak jednu minutu a s Krisem nebyla ani jednou. manžela to moc mrzí je to jeho máma a naše děti ani nevědí taky jak vypadají pokud se nestane, že se staví, ale to jen mezi dveřma. Už sice nebydlíme přes ulici, ale jen dva km daleko.

Holky s těma kilama doufám, že to dolu půjde, mám doma osvědčené psát si to co sním a poctivě a pak vidím kde dělám chybky. naštěstí tohle těhu ulítávám na slaném, takže přibírám jen do bříška, ale za to je to mega břicho a všichni mně tipují, že mám těsně před porodem. U druhého syna jsem měla 30 kilo nahoře a dvacet mi zůstalo a 16 jsem shodila díky tomu psaní do notýsku, normálně jsem ho všude nosila sebou. Jsem asi cvok, že?

honzulka
27. říj 2010

@mira81 na spravedlnost moc nevěřím,ale zatím to nechávám být.. 😉 Malá jse kouzelná..A hoky jsou tedy pěkný chůvy..Já jsem zvědavá na ty moje kluky,jak budou chovat... 😀
@emtu chceme před porodem odstěhovat co nejvíc,abychom tady byli spíše jako na chalupě... 😀 A chtěla bych z porodnice rovnou na domeček... 😉 Což vlastně znamená,že budu ke konci bez PC,tak pokud mi někdo budete chtít svěřit svůj tel.,tak Vám dám snad vědět,až to bude za námi.. 😉
Holky,já taky ulítávám na té nezdarvé výživě..Nejradši bych večeřela pořád krupicovou kaši nebo dnes máme k obědu šišky s mákem... 😎 A večer ty brambůrky nebo křupky.... 😉 Takže to bude taky veselé shazovat... 😝 Ale zatím to neřeším..U kluků jsem nabrala 17kg,teď zatím jen 11,tak to třeba nebude tak hrozný... 😕 Tak a letím nějaký shodit-běžím proJeníka do školky... 😉 Tak se tu mnějte a hezké mrazivé úterý... 😉

niki31
27. říj 2010

Ahoj holky, nestíhám ani dočíst, mít nemocné všechny tři děti je masakr!! ☹ ☹ Normálně už padám na ..ústa 🙂. Mám pocit, že jen sedím u vysavače a odsávám malýmu hleny.. Sousedi mne asi zabijou, jestli ještě pár nocí budou poslouchat vysavač. 😠 Děkuju moc za vaše pochvaly, ale moje nápady to nejsou, jen kopíruju šikovné cukrářky z netu. 😉 Jinak se přidám do diskuze o shazování kil, já už mám 6 kg dole, a ještě pořád potřebuju shodit dalších 10, tak to je ještě na dlouho, ale je fakt, že se dost často zapomínám najíst. 🙂 Snažím se rychle uvařit, než se malý vzbudí, nebo dovařuju už s ním v náručí, a pak už se musím věnovat jemu, takže čas na moje jídlo je pryč a přihřívat si to pak pro sebe se mi už nechce, to si radši na chvilku lehnu. 🙂 Ale zase ty dorty, no neochutnejte, když jste u zdroje 😀
@mira81 moc gratukuju k Pavlínce, je kouzelná a starší sestřičky taky 🙂

mazouchovatereza
27. říj 2010

Ahoj holky,
Jsem Tereza.Taky teď čekám třetí mimčo.jedno mám už skoro dospělé,další v druhé třídě a třetí teprve příjde 😉

emtu
27. říj 2010

@mazouchovatereza Ahoj Tery, vítej hu nás. Jak koukám, máme skoro stejně termín, můžeme si navzájem držet palce! 😉

emtu
27. říj 2010

@honzulka Já ti svůj telefon klidně svěřím, ovšem musíš se pak opravdu ozvat, žádný snad. Mám ti ho poslat na IP?

Ještě jednou k té nezdravé výživě: křupky byl můj mor předtěhotenský, teď jsem objevila lepší zkázu - jmenuje se to wasabi a jsou to arašídy v cukrovokřenové polevě. Když to koupím, sežeru to v cukuletu. Jestli to neznáte, doporučuju! 😎 . Naštěstí mně přes všechno mé mlsání leze všechno jen do břicha, dá-li se ten těžký a tvrdý meloun ještě břichem nazývat. Dneska na KO i sám Mudrc přiznal, že jsem teda kus 😉 . Někdy mám pocit, že mám v břiše místo plodový vody armabeton 🙂 .
Jináč tuleň se konečně umoudřil a laskavě zaujal vyčkávací pozici hlavou dolů. Takže už jsem si jistá, že to, co na mně občas, hlavně když řídím auto, vystrkuje, je opravdu zadnice, jak jsem si myslela. 😎 Tak jen aby mu to nadšení vydrželo.

jasamin
27. říj 2010

Ahoj holky. Tak mě taky napadlo, že sebou v porodnici mít PC nebudu 🙂 , tak buďto vám dám vědět až se vrátím z porodnice domů nebo pokud chcete vědět dřív, tak mi budete muset taky někdo svěřit mobil 😉 , ať vím kam napsat. Termín se už blíží, ale já mám pocit, že to jen tak nebude. No necháme se překvapit.
@mazouchovatereza - taky tě vítám.

honzulka
27. říj 2010

@emtu Asi raději do IP...A ozvu se určitě,páč o tu radost až to budu mít za sebou a prdelku u sebe se podělím moc ráda... 😉
@jasamin a tobě pro z měnu nabízím svůj telefon-těch 14 dní tu budu ještě určitě... 😉
@mazouchovatereza Vítám tě....další jmenovkyně naší princezny... 😀
@emtu holka,mně taky dost často přijde,že tam ani žádnou vodu už nemám... 😀 Hlavně mě docela často bolí v kříži,dnes mě dokonce chytli v noci kyčle,tak si myslím,že tentokrát si vyžeru křížové bolesti,takže zase něco nového... 😠 Já jdu na KO ve středu,tak jsem taky zvědavá,co se dozvím... 😉 Hlavně je to poslední návštěva u mého doktora a asi se rozhodne kudy povede porod.... 😕 docela se těším až začnu chodit do nem.na srdíčko..to jsem vždycky byla natěšená na změny... 😀
A musím se s vámi podělit o mou radost... 😀 Podařilo se mi sehnat novou MUD.pro děti!!!Byla mi doporučená,ale brala jen mimi a nás vzala spíš hlavně že se tam budem stěhovat... 😉 Sestřička byla moc hodná,tak se na ní těšíme..Hlavně dělá i homeopatii,tak jsem ráda,že do nás nebude cpát jen chemii... 😉

mazouchovatereza
27. říj 2010

@honzulka Díky za přivítání

mazouchovatereza
27. říj 2010

@emtu Máš pravdu,já tobě držím palečky ať ti to výjde 😀

petluska
28. říj 2010

Ahoj holky, koukněte:

www.fler.cz/malinova

Jinak všem přeju ať se brzo dočkáte krásného zdravého miminka...

jasamin
28. říj 2010

@honzulka - ahoj. Tak já ti napíšu hned jak budu mít vše úspěšně za sebou. To číslo mi napiš do IP, ju? A tím pádem budeš mít na mě taky kontakt, tak zas napíšeš ty mě 🙂 No jen aby jsi nerodila ty dřív 😀

sara.max
28. říj 2010

Ahoj děvčátka 😉 Tak já zase jen v rychlosti nakukuji. Vůbec nestíhám. Dnes jsme byli něco málo koupit na vánoce, přece jen se to už blíží a musím po troškách. Byli jsme i v Takku a nestačila jsem se divit. Pak že lidi nemají peníze 😀 😀 😀 😀 Fronta byla až na konec obchodu, takových 30 metrů určitě. A kdyby aspoň něco měli, ale připadalo mi to, že nemají nic. Asi jsem moc náročná.
S maruškou bojujeme pořád stejně, nějak jsem si už zvykla.

@mazouchovatereza Tak vítej do klubu 😵 😵 😵
@niki31 To tvé hubnutí ti závidím, já mám pořád stejně, držím si poporodní váhu. Taky tomu ale odpovídá můj jídelníček! Úplně se stydím. Pořád si říkám, že začnu konečně cvičit, běhat a plavat a urvu se tak jednou týdně. Vůbec nestíhám, prostě padám na hubu a nemám na nic kromě marušky (a jídla 😀) čas.
@helabella já to mám s hlídáním stejné. Ale taky jsem docela ráda. Než aby mi pořád odtravala tchýně, že chce k nám jezdit, tak raději ať to nechá na mně, kdy přijedu já za ní. Už jsem od ní zažila i přepadovky a moc příjemné to nebylo. ☹
@emtu my ženské to s tím sladkým máme prostě těžké. Chlap sní celou bábovku během dne a nepřibere ani deko. Já si dám dva kousky na snídani a už mám výčitky svědomí. Naštěstí kojením asi spaluji dost, protože nahoru s váhou nejdu. Zatím !!! Každý den ale sním kus čokády, koláčky, buchtu nebo cokoliv co "smrdí" cukrem. 😀

sara.max
28. říj 2010

jo a ještě, včera mi přišlo nové číslo časopisu MAMITA. Mně to chodí v elektronické podobě a tak pokud si někdo chce počíst o kojení a vším, co s tím souvisí, tak mi napište do IP mailovou adresu, na kterou vám to mám přeposlat. Je to 36 stránek všeho možného o miminkách, vydává to laktační liga.

marmla
29. říj 2010

@mazouchovatereza Také vítám mezi nás

@sara.max Já tohle ulítávání na sladkém měla po druhém synovi, teda v době kdy jsem ho čekala a pak mně to drželo asi rok, takže při kojení jsem shodila za rok pět kilo. No teď ulítávám na slaném a smaženém, takový smažený hermelín s tatarkou no to je luxus, klterý bych klidně každý den a samožřekmě klidně s hranolkama.
Když mám chuť na sladké tak si dávám rozinky, je to malinko zdravější, ale zase s nimi bojuju s dětma, když příjdou dřív, tak já mám smůlu 😠
A s tím cvičením to chápu, je to zápřah s dětma, myslím, že procházka je určitě každý den pokud netrpíte nemocí a určitě chvilku volna by jsi raději trávila odpočíváním a ne nějakým poskakováním v tělocvičně
Všem přeji krásný pátek

sara.max
29. říj 2010

@marmla ježiš nestraš, že mě to bude držet tak dlouho 😀 , já už teď z toho šílím

georgine
30. říj 2010

ahojky holky...
@mazouchovatereza ahojky vitám tě s náma...
holky a kdopak ujížděl na rybách.. mám ráda zavináh, pangasech a to hlavně filátka a jenom to bílé maso, rybina mi smrdí ale to masíčko je labůžo...no a pak jim hodně ovoce, pokud to jde, zeleninu salátky a tak a jo a jogurtové, mléčné výrobky a vánočky a rohlíčky.. sladkosti až tak moc nevyhledávám, ale oplatečkem nepohrdnu ale spíše buchetky, nějaké domácí koláčky.. to je mňamkače, koukám po lososec

sara.max
30. říj 2010

@georgine Tyjo, teda tebe to bere ty chutě 😉 , já jsem na tom byla stejně. Několik let se živím (ale dobrovolně a s chutí 😀 ) makrobiotikou a když jsem byla těhotná, tak jsem ze začátku ujížděla na fastfoodech a pak jsem přešla na sladké. Jen asi v období mezi 14 a 28 týdnem jsem byla poslušná svému životnímu stylu stravování. Teď jsem na tom tak na střídačku. Pomalu se k tomu vracím, ale občas ještě ujedu. Ale co se týká sladkého, to si dobřávám denně. 😵

helabella
30. říj 2010

@mazouchovatereza -- ahoj a vítám mezi námi 🙂

Musím vám to hned napsat -- Fanoušek je už 24 hodin jenom kojený!!!! Sice je pořád kojení boj, prvních 15 minut se u prsa vzteká, kroutí nebo rovnou usne a pak pije s přestávkama klidně další půl hodiny, ale hlavně že pije! Vždycky, když se konečně přisaje a začne pít, tak se bojím i nadechnout, aby si to zase nerozmyslel 😉 Hrozně moc doufám, že už mu to vydrží, když ví jak na to. A taky že bude pěkně přibírat.

Od čtvrtka tady byla švagrová, což bylo super -- hrála si s holkama a já si mohla představovat, že mám jen jedno dítě 😀 😀