Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

emtu
9. lis 2010

@georgine Držím palce, ať je to v pořádku. To krvácení je asi opravdu od té placenty, jedna mamina to kdesi popisovala. Jak to uděláš, to sice nevím, ale zkus odpočívat 😉 . Aspoň, že ti prášky pomáhají. Já dostala na poslední KO železo a půl dne je mi teď z něho šoufl. To si ten poslední měsíc fakt užiju 😠 . Dneska u Mudrce se asi požívání železa oficiálně zřeknu!
@honzulka Já jdu taky dneska na KO do nemocnice, na 1. monitor. To zas bude. S klukama to většinou trvalo hodinu, než něco natočili a museli je nahánět po celé břišní dutině. Někdy jsem měla opravdu intenzivní pocit, že mi při té honičce vlezl některý, popřípadě oba, až do krku 😝 . Doufám, že tento tvor bude rozvážnější a klidnější a nebude dělat problémy 🙂 .
Taky jsem jinak zvědavá, co mi Mudrc sdělí. Poslední dobou mi strašně bolí stydké kosti, chodím jako Kačer Donald a stěží zaujímám sedací pozici. Není to nějak moc brzo? Co rekordmanka Jasamin? Nepsala, jak se jim daří a kdy je pustí domů?

emtu
9. lis 2010

@celebes To je jasný, že se můžeš přidat 🙂 . Jen houšť! To je hezký, že máš několik termínů, já mám od začátku jeden a na tom si Mudrc stojí 😉 .

marmla
9. lis 2010

Teda koukám, že ty zdravotní obtíže nás zasahujou skoro všechny 😒
My tu dnes máme bílo, v noci trošku sněžilo a vypadá to tu jak v pohádce 😀

@emtu Přeju super zprávy na monitoru
@honzulka A Tobě přeji také dobrý monitor a klid na přestěhování 😀

celebes
9. lis 2010

Tak konečně máme za sebou dnešní očkování proti chřipce, slzičky tekly proudem u obou, ale je to za námi, máme zase na měsíc pokoj (druhá várka splaniček u mladší a starší si půjde pro druhou dávku žloutenky) 😝 . Když nejsou u mudr děti tak prozměnu já, ve 14. týdnu jsme byli ve Zlíně kvůli podezření na Downův syndrom, jelikož byla vyšší hodnota NT museli jsme za měsíc znova, dvě hodiny čekání během kterých tam dvěma maminkám řekli, že jejich miminka jsou vážně nemocná a musejí podstoupit interupci - opravdu velmi příjemné. Downův syndrom vyloučili, ale zase našli na levé srdeční komoře nádor, který se musí sledovat takže 25.11. opět Zlín, mezitím návštěva u mojí mudr. děloha začala pracovat trochu dřív a víc takže léky a klid na lůžku - to se vždycky zasměju. Starší dcera je šikovná, přes týden bývá ve školce a někdy si ji tam nechají přes babička s dědou. Mladší je atomová myš, která nenechá člověka vydechnout - ležení sbohem, snad jedině večer. Takže si nějak nedovedu představit, jak to bude fungovat s třetím človíčkem 😀

georgine
9. lis 2010

@celebes koukám že si s broučkem užíváte, já byla tedka na KO u svého gyndaře no všechno se zdá být v pořádku 😉 ale ztvrdla jsem tam hodinu 😒 ono by to nevadilo, byla jsme bez dětí, ale Jirka potřeboval auto tak byl trochu nabroušený páč on nemá rád když něco nestíhá 😎 😉 ale jo je klídek, kluci koukají na bednu a já přemýšlím že bych udělala makové buchty 🙂

honzulka
9. lis 2010

Ahoj holky..skáču na chvíli... 😉 U nás nic nového,stále zavřeno,nic se nechystá... 😕 Ještě ke všemu mě ani nevyšetřoval ten můj doktor,že prý musel na sál... 😠 Když jsem odcházela,tak jsem ho potkala při odchodu z nemocnice,šel s nějakou pac.z rizikovýho odd.Hned se mě tedy ptal zda mě vyš.a jaké jsou výsledky,ale stejně mě to mrzelo... ☹ Ptal se měn,kdy jdu znovu a asi v útery nemá čas,tak mi sám řekl,ať přijdu v pondělí,tak snad budu mít štětsí a nebude zase na sále... ☹

honzulka
9. lis 2010

@emtu Já tyhle bolesti spodku mám už taky pěkně dlouho...Ale když jsem je měla u Jeníka,tak mi jeden kolega říkal,že prý to je z toho,jak se v těle zadržuje tekutina... 😕 Ale je to dost nepříjemný,taky kolikrát nemůžu ani chodit a vstát z postele... 😠
Jasamin jsem psala,tak dám vědět až se ozve... 😉
A normálně jsme dnes v tý poradně byli jen dvě... 🙂 Kéž by nás rodilo tak málo-třeba bych měla kliku a byla na pokoji sama... 😉 Moc se mi totiž nechce dát tolik peněz za nadstandart... ☹ (chtějí už 1.000,- 😠 ).

emtu
9. lis 2010

@honzulka Nápodobně, taky jsem škrkavka a nechci platit navíc 😉 . Ale ponivadž chci rodit ve fakultní nemocnici, kam se bábY sjíždí ze všech světových stran, obávám se, že na pokoji sama nebudu v žádném případě ☹ . Ale království za dvoulůžák!! Bolest mého spodku mého Mudrce nijak nevzrušila, tak je to snad normální. Železa jsem se oficiálně zřekla a bylo mi opět oficiálně přiděleno. Jsem prý anemická améba 😎 .

@marmla Děkuji za přání, vše OK, náš tuleň příkladně aktivní, tak jsem nestačila přečíst ani 1 stránku v knížce. Teda 1 jsem stačila, ale vůbec nevím, co jsem četla. Vedle totiž měřili paní, které mimčo spalo, tak do něj furt šťouchali a to na tom přístroji vyvolávalo neuvěřitelné zvukové efekty. Nechápu, jak to mimčo mohlo spát, mně to málem prorvalo ušní bubínky.
@celebes No páne jo, to máte s tím vaším človíčkem taky pěkný vzrůšo. Tak držím palce, ať je v pořádku!

honzulka
9. lis 2010

@emtu no já se taky modlím,abych chytla dvoulůžák a s vlastním soc.... ☹ Zatím jsem u kluků štěstí měla,tak kéž by to vyšlo i teď... 😉
Jasamin se ozvala,zítra je pouští domůůůůů 😵 Tak se těšíme na popis rychlovky... 😉
Jo jsi mi připomněla-když jsem byla na mon.minulý týden,tak tam jedno mim.taky spalo,nic nezabíralo,tak na něj normálně zatroubili takovou trubkou... 😀 Zabralo to,ale moje dítko mi málem prorvalo břicho-vůbec se jí to nelíbilo... 😀 Dnes nám stačilo stát... 😉

emtu
9. lis 2010

@honzulka 😀 😀 😀 Polnice zve k poslednímu soudu.. A to mimčo to probudilo? To by mohl být dobrý způsob, jak vypudit mimino v případě přenášení - troubit na něho tak dlouho, až vyleze a dá ti jednu do nosu! 😉

honzulka
9. lis 2010

@emtu 😀 😀 😀

marmla
10. lis 2010

Holky myslíte, že je v mém týdnu normální, že mi Gabrísek tlačí šíleně na močák? Je teda hlavičkou dolu, ale já po opuštění wc můžu jít do pěti minut znova. Normálně po pár minutách chůze hledám venku záchod, teda u kluků si tohle nepamatuju, možná těsně před porodem, ale ještě máme čas. Fakt mně to celkem otravuje.
Zítra jedu sepisovat porodopis a pak už jen čekat na porod, doma je skoro vše připravené, nějak začínám cítit, že mi ubyla síla ☹

honzulka
10. lis 2010

@marmla já to měla docela brzy taky,hlavně nejvíc během dopoledne,i mě kvůli tomu můj gyn.poslal na vyš.moče..Ale nic tam nenašli,takže je to asi normální..Já vždycky koukám na netu na zmněny v tom urč.týdnu a to jsem tehdy četla,že to být může,ale nevím přesně ve kterém týdnu...Vlastně jo,nějak kolem 32 tý.páč mě poslal i na velký UZ... 😉

emtu
10. lis 2010

@marmla Já mám pocit, že po 30.tt je normální snad všechno. U mně je todle nutkání na záchod nejhorší po jízdě autem. To se vždycky vysoukám zpoza volantu a musím překřížit nohy a chvíli počkat. Pět minut si myslím, že neudělám ani krok, dalších deset minut se zoufale rozhlížím po nejbližším WC, a pak to najednou přejde. Takhle se mnou Jáchym špásuje už dosti dlouho, provokatér. 😉

celebes
10. lis 2010

Já už mám občíhlé všechny wc po městě, kam nejčastěji jezdíme nakupovat 😀 😀 😀 . Dnes jsem měla na návštěvě známou, která porodila před měsícem své první dítě a hororově mi vyprávěla o 5 hodin trvajícím porodu, 😉 musely jsme se tomu s tchýní smát - první dítě jsem rodila 17hodin, nakonec šla ven kleštěma, dva měsíce jsem se nemohla normálně posadit, seděla jsem na plavacím kole(zlikvidovala jsem jich několik) 😀 😀 😀 a proto jsem se zařekla, že pokud i druhý porod bude probíhat stejně, tak ať mně raději něčím klepnou po hlavě, že u toho nechci být. No dopadlo to dobře, akorát mi v sedmém měsíci vyoperovali slepák, měsíc jsem si poležela v nemocnici, měsíc byla doma a potom to přišlo, v devět jsem vyjeli, o půl desáté jsem byli v nemocnici, v deset jsem se dostala na sál a 22:12 byla malá na světě - nádhera a fungovala jsem hned ani plavačák jsem nepotřebovala. Takže jsem teď zvědavá jaké to bude, doufám že opět rychlovka 😀 😀 😀 😀 😀

georgine
10. lis 2010

@celebes taky sis užívala , můj první porod byl taky klešťový, tak vím o čem je řeč. modlím se aby mě něco podbného zase nepotkalo.. .
5hodin je super čas na prvorodičku..stejně člověk se nad to musí povznést,myslím si že jsme byli taky takové 😀

marmla
10. lis 2010

@honzulka Díky za info. tak to hold budeme muset pár týdnů muset vydržet 😀
@celebes Kolikrát jsem slyšela ženský jak mluví o krátkém porodu jako by to byl horor, co maj říkat ty co maj bolesti spoustu hodin. Nejvíc se litujou ty co mají jedno dítě a na druhý nemaj odvahu. Teda alespoň v mém okolí. Bych je něčím praštila po hlavě 😠
Všechny moje švagrový měli po porodu jako prvorodičky do třech hodin po všem, to by byl zážitek něco takového zažít.

Holky porod kleštěma asi nic moc co? Já myslela, že už se to tolik nedělá.

jasamin
10. lis 2010

Ahoj holky.
Tak už jsme doma. Vůbec vás nestíhám přečíst. Jen zběžně vím, že jste mi psaly nějaké gratulace. Takže moc moc všem děkuju. Holky co se týče porodu. Jak víte ráno jsem byla v té porodnici a běhala po schodech do 6 patra abych mrňouse probudila. Vyběhla jsem je celkem 2x, nahoře si ještě párkrát poskočila a běžela zase dolů. Záznam byl nakonec dobrý tak mě pustili domů. To víte z toho jak jsem vám psala ještě před obědem myslím. No a pak jsem měla frmol, vařit, úklid a já ani nevím co jsem všechno vlastně dělala. Myslím, že jsem i žehlila atd. No a ve 14hod. mě začaly bolet strašně kříže. A proč jsem měla tak rychlý porod? No já vlstně rodila od těch 14hod. jen jsem tomu vůbec nevěnovala pozornost. Furt jsem si říkala, že je to z těch schodů. Nakonec přijel manžel domů a já si uvědomila, že už se kroutím co 3 minuty. Ale stejně jsem furt fungovala normálně. Načež mi manžel řekl, že se mu to nezdá jestli raději nepojedem. Tak jsem ještě pobalila děcka a odvezli je k babičce na hlídání. No a do porodnice jsem přijela s kontrakcema co 2 minuty a už mě to i fest tlačilo, což jsem manželovi v autě raději ani neříkala. Na příjmu mi bylo řečeno, okamžitě na sál. Otevřená na 9cm, zašlá branka a kdyby mi prý praskla voda jinde než v porodnici, tak bych asi manželovi porodila doma nebo v autě. Takže asi takhle. Byla jsem z toho úplně v šoku. Seběhlo se to pak tak rychle, že jsem nevěřila. Hlavně, že to všechno dobře dopadlo a jsme ok. Takže holky do porodky jeďte včas 😀 .
Fotečky přidám později. Nějak teď nestíhám, ale určitě přidám.
Mějte se moc krásně.

helabella
10. lis 2010

@jasamin -- vítej doma 🙂 Teda to jsi to fakt stihla jen o fous 🙂 A jsi dobrá, že jsi v kontrakcích co 3 minuty doma normálně fungovala. Přeju ať se teď doma dobře sžíváte 🙂

@celebes -- teda kleště asi nic moc, co? Já měla všechny porody rychlý (ale 2 byly vyvolávaný) a obdivuju ženský, který rodily 10-12 i více hodin.

mazouchovatereza
10. lis 2010

@sara.max Laurinka je v deváté třídě.Je z ní taky puberťačka ale s Claudinkou hezky vychází a jsem si jistá že s malou taky bude.Je to puberťačka ale hodná. 😀

marmla
10. lis 2010

@jasamin Tak to moc gratulujem a pěkně si užívejte miminko doma a v klídku.
Jinak další recept jak donutit tělo k porodu běhat do šestého patra a ještě si poskočit, teda to musel být mazec, ale zase to celkem šlo rychle a ještě, že jste stihli do porodnice dojet 😀

@helabella Jedna známá rodila dceru 36 hodin, naprosto nechápu jak jí mohli nechat celou dobu v bolestech, posledních 12 hodin měla epidurál, aby si odpočinula a to jsou to tři roky zpět, to já bych se dožadovala císaře než takhle trpět. 😠

honzulka
10. lis 2010

@marmla Taky znám jdnu holčinu odtud,co rodila takhle dlopuho a císaře jí neudělali..Občas si tady přečtu někoho popis porodu a fakt se klaním.. ☹ Oni totiž málo kdy přistoupí hned k SC... 😠 😢 Pokud prostě není ohrožený dítko nebo ženská,tak jen kvůli bolestem prostě neříznou.. 😒
@jasamin vítejte doma... 😵 Tak já tedy zkusím běhat po schodech... 😀 Ale to si mě pak asi nechají na ARU,páč to nerozdýchám... 😀 Mně stačí když jdu na monitor,tak jdu tři patra a funím... 😀
@celebes Tak kleštěma mi vyhrožovali u Jeníkak,nakonec ho ven nějak dostali,ale byla jsem tak potrhaná,že jsem taky sedět nemohla a ani ten ktuh mi nějak nepomohl.. 😠 Tři měsíce jsem nemohla pořádně chodit,přišlo mi jak kdyby mi tam dole nechali alespoň kilový závaží,který mě táhlo dolů... 😠 A podobné bolesti jsem měla při každé MS a dokonce i při druhým těhu a teď taky.. 😠 Proto říkám zlatyý SC-potom jsem po vyndání drénu nevěděla,že jsem rodila... 😉

melivan
10. lis 2010

Ahojte maminy můžu se přidat?

emtu
10. lis 2010

@jasamin Ty jsi fakt borka! 2x do 6. patra a ještě nějaké skoky, já padám na zadek! Tak to už mne ta porodní superrychlovka nepřekvapuje! Ovšem nejvíc mne pobavilo, jak s kontrakcema co 3 minuty ještě doma žehlíš prádlo. Paráda! Připomíná mi to studentský film Tomáše Vorla, kde Evu Holubovou honí po ulici nějaký úchyl, či co, a ona před ním prchá, za sebou tahá takovou tu nákupní tašku na kolečkách plnou nákupu a v duchu si říká: pusť ten vozíček , pusť ten vozíček. A hned si odpovídá: a nepustím, nepustím, mám v něm vajíčka! 😀 Jasamin, moc gratuluju a už se moc a moc těším na fotky Matyáška!
@celebes Tak třeba ti tam v břiše při tom prvním porodu ten slepák překážel 😉 . V tom případě jsem klidná, už ho taky nemám, cha 🙂 . To ti řeknu, ty máš teda zážitky! Z pouhé představy operace slepáku v 7. měsíci mne oblilo horko. Jináč za tip na plovací kruh díky, jen nevím, estli se dá taková věc sehnat vprostřed zimy, kdyby bylo teda třeba 😒 .

emtu
10. lis 2010

@honzulka Ber to tak, že když si tě nechají na ARU, tak už tě nemusí zas až tak pálit rychlost porodu 😉 . Jináč já bych po 12 patrech skončila leda na pitevně, neb mne spolehlivě odrovná pouhých 20 schodů 😖 .
@melivan Že se ptáš, tak vítej!

celebes
10. lis 2010

@emtu rodila jsem v polovině října a na manžela se dívali pravda trochu divně, když to kolo sháněl a říkal přitom, že je to pro manželku do porodnice. Až když už jsem si mohla sednout tak jsme zjistili, že v lékárně se prodává polštářek pro lidi s hemeroidy a ten prý něco vydrží 😀 😀 😀

honzulka
10. lis 2010

@emtu No to už by mi rovnou udělali možná i toho SC... 😀 😝
Hele,ten kruh se dá i snad ve zdrav.potřebách... 😉 Švagrová na něm taky vegetila... 😉Já možná měla špatnou velikost..ono se přeci jen moc kruhů na takové pozadí jako mám já nedělá... 😀
@melivan vítej mezi námi... 😉

emtu
10. lis 2010

@honzulka A když ne ve zdrav.potřebách, tak potom možná v pneuservisu 😀 .

No, každopádně vám, děvčátka, děkuji, to zas mám nových podnětů pro chmurné představy a sny o hemeroidech, plovacích kolech, kleštích a porodech trvajících týdny a měsíce.. 😎

honzulka
10. lis 2010

@emtu Ale tam pozor..tam mají teď asi jen zimáky... 😀 Jo hemeroidy..taky takovýho kamaráda od svého prvního porodu mám... 😉 Ale naštěstí se moc často nehlásí... 😉 Víc se hlásí ty srůsty mrchy... 😠 Hlavně buď v klidu,ať z těch představ nezačneš rodit... 😉 Tak klidný večer... 😉

celebes
10. lis 2010

Stejně na tu bolest ženská zapomene 😝 teda aspoň trochu a potom si pořídí druhé a některá i třetí dítko 😉 že