Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

celebes
20. únor 2011

Ach jo, další probdělá noc - to svědění je šílené 😠 😠 😠 a k tomu pomalu co půl hodiny wc, no prostě paráda 😝 😝 😝

cabaretka
20. únor 2011

@celebes a odkud jsi?? Já přímo z Olomouce 🙂 je už tvá druhá dcerka bez plenek??? Míša je tak měsíc 🙂 teda na spaní plenu má, ale jinak už ne. máme fakt skoro stejně staré děti 🙂 🙂 akorád má starší bude mět ted v březnu už 5let.

honzulka
20. únor 2011

Ahoj holky...
@marmla to je mi tě líto... ☹Tak všechno nejlepší... 😉Ti chlapi jsou prostě opravdu z Marsu... 😉U nás taky nemáme nárok si jít vyvětrat hlavu a to tu mám ještě mojí mamku,který když jsem to řekla,tak mi jen předhodila.."to já bych od Vás nikdy nešla,když jste byli malý.." 😠Takže je to u všech asi stejný...Ale přesně jak říkáš,taky bych někdy na chvíli utekla...jen změnit prostředí..Jsme tu věčně zavřený a stereotip..Mně by stačilo,kdyby si vzal někdo na víkend kluky a mojí mamku... 😀

emtu
20. únor 2011

@celebes o svědění bych ti mohla hodiny vyprávět. Ale fakt - máš k tomu i vyrážku? Jestli ne, tak by to opravdu mohlo být od těch jater a to maž rychle k Mudrcovi 😖 !
@marmla To se nedivím, že je ti smutno. Já osobně svoje narozeniny slavit nemusím (jelikož jsem 1.1. tak se to ostatně vždycky schová v silvestrovské pijatice), ale je pravda, že mě nejvíc potěší to, když si na ty moje narozeniny lidi vzpomenou a popřejí mi. Člověk má pak tak trochu pocit, že těm ostatním není zas až tak šumák. Jak to s tím tvým manželem dopadlo? Vyčinila jsi mu? Nebo to napravil? 🙄 A dodatečně všechno nejlepčí!! 🙂 🙂
@honzulka Souhlasím, že větrání hlav je opravdu důležité. Já takhle byla doma s dvojčatama od rána do večera sama, v cizím městě, kde jsem měla minimum známých, a lezlo mi to na palici dost. Ale to bylo v dávných dobách nevybouřeného mládí. Tak uvidíme, jaké to bude teď v době nevybouřeného stáří 😉 .

honzulka
20. únor 2011

@emtu Já tu právě taky nikoho neznám,takže jsem celý dny jen s dětma a mojí mamkou... 🙄 A fakt už se mi stýská po nějkým tom pokecu... 😀

emtu
20. únor 2011

@honzulka My teď už v Plzni nebydlíme, ale jelikož v Plzni pracuju, tak teď už tam lidí znám celkem dost a neznám jich naopak moc zase tady, kde bydlíme, takže jsem na tom opět stejně 😠 . Mně se stýská po pokecu u vychlazenýho píva na zahrádce, kam jsme chodily s kámoškama. Naštěstí je pořád venku tak hnusně a zima, že to stýskání ještě nejni tak intenzívní, ale až udeří jaro, tak budu muset na naší zahradě uspořádat nějakou veselici, spojenou s Jáchymovou "vernisáží" 😉, abych uspokojila svoje tužby. Neříká se tomu závislost? 😝
A minulý týden nám byly 2 měsíce! Tak budu chlubná a vložím sem Jášovo foto!

ohenavoda
20. únor 2011

EMTU:
Já jsem úplně stejnej sociální maniak jako ty. Dneska jsem mýmu muži vysvětlovala, že zvažuju porodnici v Praze, protože jsem se během těch tří dnů cítila minule v Neratovicích trošku osamělá. A tak i když je to lepší porodnice, v Praze budu mít návštěvy a bude mi veselejš... Tak nechápal... Ale co nadělám, já to takhle mám - miluju lidi 😀 😀
On jako samotář neustále zabořenej do knih to nemůže prostě pochopit!

emtu
20. únor 2011

@ohenavoda Zabořený do knih? Co mi to asi připomíná.. 😠 Že by taky vědec? Ta sociální tužba asi pramení z toho. MM taky pořád jen nad něčím hloubá, že mně někdy nezbývá než povídat si nahlas sama se sebou 😀 .

jasamin
21. únor 2011

Ahoj holky.
@helabella - no vybrala si to holčička moje pořádně ☹ . Nebylo ji fakt vůbec dobře. Po zápalu plic se ještě k tomu ozval močový měchýř, takže do školy půjde teprve zítra. Ale teď už bude snad dobře.
Prosímtě dáváš Fanouškovi už i příkrmy nebo stále jen kojíš. My budeme mít za chvíli 4 měsíce a tak nevím jestli už přikrmovat nebo to ještě nechat jen u kojení.
@celebes - taky neporadím, nemám s tímto žádné zkušenosti, ale jak píšou holky, prý za to může játra, tak asi raději zajít k lékaři
@marmla - tak jak to vypadá s aftíkama? Je to už lepší? Jinak dodatečně vše nej k narozeninám. Chápu tě. Já když měla narozeniny, tak měl manžel zrovna večírek z práce, takže rozumím ☹ A vyčinila jsi mu pořádně 😉
@cabaretka
@celebes - a co vy holky? Už se vám to blíží.
@emtu - krásná fotečka. A jak krásně pasete koníčky.

celebes
21. únor 2011

tak jsem dnes byla u mudrc - vzali mi krev kvůli tomu svědění, výsledky budou příští středu, jinak vše v pořádku a je to prý pořádný macek 😀 , ach jo. Já jsem se tak těšila na miminko standardní velikosti 3 - 3,5kg a bude to zřejmě něco kolem 4kil, co naděláme.

cabaretka
21. únor 2011

@jasamin já zatím vše fajn, akorád je to tak 3 dny co mě začaly otékat kotníky ☹ sleze mě to i na prsty a nárt. a mám to už od rána. ale do bot se vejdu tak je to zatím dobry. ve st. jdu k dr. a na první ozvy-tak jsem zvědavá 😉 věci už mám vyprané a připravené v komodě. věci do porodky taky nakoupené akorád to naházet do nějaké tašky.

helabella
21. únor 2011

@jasamin -- zatím pořád jen kojím, počítám s tím, že na příkrmy najedu až v tom půl roce. Ale je pravda, že když sedíme u stolu a mám Fanouška na klíně, tak se na jídlo tváří nadšeně 🙂 A jak jste na tom s přibíráním? Jestli přibírá v pohodě, tak asi kojení zatím stačí, ne?

@marmla - opožděně taky přeju všechno nejlepší k narozeninám 🙂 A teda, kdyby šel takhe manžel posedět, tak by mě taky pořádně naštval. Snad ti to manžel nějak pěkně vynahradí 🙂

@emtu -- Jáchym má na té fotce pěknou bradičku 🙂

@cabaretka
@celebes -- se vám to nějak přiblížilo... tak nám tady zase pomalu nastává očekávání, kdy se mimískové vykulí 🙂

ohenavoda
21. únor 2011

@emtu
Haha tak to jsme v jednom klubu 🙂 Buď si čte nebo poslouchá nějakou závažnou hudbu, proste miluje svoji vlastní společnost 😒 Naštěstí ho naši dva raubíři nenechaj jen tak v klidu 😀
Ale abych to uvedla na pravou míru - vůbec si nechci stěžovat! Je moc hodnej a spolehlivej a naslouchavej citlivej a umí bejt i vtipnej 😎

katka37
23. únor 2011

ahoj holky ,hlásím se k Vám ,čekám třetí mimi vříjnu,nebo začátkem listopadu,plánovali jsme ho ,chtěli a manžel ted dělá krky ,že prý je krize atd atd.......nemluví semnou,je vzteklý sprostý,ale k potratu mně nedonutí,asi od něj odejdu ☹

marmla
23. únor 2011

Ahojky
@jasamin S aftíkama je to na h...o. Mažeme fialkou a příjde mi, že se už přestali zatahovat, ale aspoň se toil netrhá od prsu. Kdyby byl větší dám mu tee tree, ale je malinkej a bojim se aby to v pohodě ustál, přeci jen je to hnusný ☹
@helabella
@emtu Manžel mně dost naštval a nakonec z toho vyšli úplně jiné problémy co má manžel a bál se mi to říct. Nyní nás čeká velice složité období a pokud ho neustojíme, tak nevim jak to dopadne, ale věřím, že je dost chytrej a ví co chce. ☹ Takže se žádné pokárání nekonalo a mrzí mně, že jsem nebyla pro manžela oporou když to potřeboval, na nějaký čas zapomněl, že nás má.
Holky když dítku stačí mlíčko a nehubne tak se příkrmy dávají kolem půl roku, teda u Domči to tak bylo. Já jsem si říkala, že pokud mi malej bude pořád vstávat 5-6 za noc tak mu na 4 měsících budu dávat na noc kaši.
Holky co si myslíte o dovolený u moře se sedmi měsíčním dítkem? My pojedem na dovču do Itálie, tak pokud máte někdo zkušennosti s cestováním a dovolenkováním s mimčem budu ráda za rady a názory

majatob
23. únor 2011

ahoj holky 🙂

@katka37 drzim palce at to rychle prejde ☹ moc me mrzi kdyz ctu, ze se nekdo takhle chova, pro me je M. strasna podpora a vubec si to nedokazu predstavit ☹ ☹ ☹ tak snad je to jen ten prvni sok a vzpamatuje se 😉

@marmla my jsme loni byli na dovolene kdyz byly Bibi 4 mesice a zvladla to uplne bajecne, jak let, tak pobyt 🙂 akorat vy pojedete do teplicka, tak mu to budete muset trochu prizpusobit, ale urcite si to uzijete 🙂

helabella
23. únor 2011

@marmla -- to je dobře, že jste si o tom promluvili. Držím palce, ať se manželovi zadaří, co je potřeba a máte sílu k překonávání těžkých chvil.

@katka37 -- to je moc smutný, teď by ses měla radovat a ne prožívat takový zklamání. Ale třeba je to jen rozčarování a prvotní obavy a vše se zase uklidní a budete se na miminko těšit oba.

celebes
24. únor 2011

Ahoj ženy 🙂

opět probdělá noc, od rána je mi špatně, že bych se nejraději neviděla a ty dvě malé pinduliny dělají jako naschvál tak neskutečný bordel ☹ ☹ ☹ . Aspoň kdybych nebyla tak unavená, ale včera mi volala mudr výsledky té krve a moc mně nepotěšila. Takže za to svědění mohou opravdu játra, v pondělí půjdu na ozvy a zrovna vyfasuju léky a oproti minulému odběru mi klesla hladina hemoglobinu pod únosnou mez. Už aby tomu byl konec.

helabella
24. únor 2011

@celebes -- to mě mrzí, že je ti tak špatně 😒 Ty poslední týdny už není moc o co stát... Snad ti ty léky pomůžou na to svědění. Vydrž, za chvilku už budeš mít drobečka u sebe 🙂

emtu
25. únor 2011

@celebes Všechny pindulíny a pindulíni dělají jako napotvoru bordel, když je matičce ouvej. Alespoň já mám takovou zkušenost 🙄 . No a když už budeš mít brzo 38.tt, neříkali ti, že by porod popřípadě vyvolali dřív, když už ti není zas tak dobře? Každopádně doporučuju, abys podpírána starostou vyrazila na delší procházku. Kamarádka tvrdí, že kolem 38.tt je to nejlepší, neboť ona a ještě 2 další, kterým to doporučila, vskutku poté porodily. Ale musí být mimčo hlavičkou dole a naléhat. Toliko má kamarádka. 😉 Mně se potom alespoň spustily nemastné neslané kontrakce, ale já vyrazila až v 41.tt, tedy pozdě 😎 .

emtu
25. únor 2011

@marmla Mrzí mi, že máte nějaké problémy 😢 , tak taky držím palce, ať je ve zdraví překonáte. Co se týče té dovolené, já s tím osobně zkušenost nemám, ale známí byli u moře dokonce už s dítkem 2měsíčním, taky zdá se mi v Itálii, a bez problémů. A jiní jeli s 6měsíčním potomkem na dovču taktéž do Itálie a to dokonce zájezdovým autobusem. Což bych osobně já nedala a oni poté zkušenosti už taky ne, ale samotnou cestu přežili všichni ve zdraví.

marmla
25. únor 2011

@emtu Díky za názor na dovč, my byli s Krisem když mu byli 4 měsíce u babi v Polsku 600 km vlakem a dali jsme to, ale nějak jak jsem starší tak mám více obavy

Všem díky za podporu. S manželem to zvládnem, horší je moje psychika. Sice se jedná o něco jiného než o ženskou, ale o to je to horší. Koukněte ke mně na fotky, mám tam nové

jasamin
25. únor 2011

Ahoj holky.
@marmla - přidávám se k holkám. Držím pěstičky a´t to dopadne co možná nejlépe. Škoda, že v životě nejsou jen samé hezké věci a jen samé radosti, co? To by nám bylo všem hej 🙂
No já abych pravdu řekla, tak na cestování s miminkama mám odlišný názor. Dlouho jsem pracovala v cestovní kanceláři a o důvodech proč necestovat s miminkama bych vám mohla vykládat hodiny. Myslím ale cestovat letadlem za sluníčkem. Ale je to jen můj názor. Znám spoustu lidí, kteří vše zvládli bez problému a ani neví jaké měli štěstí 🙂

celebes
25. únor 2011

Ahoj holky, chcete se při pátku trochu zasmát 😀 😀 😀

Pan starosta si byl včera pro prášky na vysoký tlak, většinou mu pro ně chodím já, takže pan doktor ho viděl po velmi dlouhé době. Jak byl rozradostněn jeho návštěvou v rychlosti si prolétl jeho kartu a zjistil, že můj drahý má nárok na tetanovku. "Chudáček" ji dostal do ruky, to sice nechápu, většinou ti ji pichnou do zadku, ale změna je život. Jenomže ho tak ručička pořád bolí, představte si to - už druhý den 😀 😀 😀 . Když jsem mu řekla ať si na to dá slivovici, tak mi řekl, že na to se pít nesmí - nějak nepochopil, že jsem myslela namazat místo vpichu. Ach jo - ti tatínci. Včera jsme byli na poště pro kočárek a autosedačku pro Lidku, naše paní pošťačky totož ze zásady nevozí větší balíky domů, cestou jsem mu málem pozvracela interiér, ale jinak v pohodě. No pomohl mi dostat balíky do auta - málem se nám tam nevzlezly, Lidčinu starou sedačku jsem měla danou před sebou jako nějaký airbag. Dokonce mi je vynesl i domů, sice mrčel jako starý beran, balík s kočárem vážil skoro 25kg 😎 😎 😎, ale zvládl to. Jenom jsem čekala až večer přijede domů a uvidí ho složený, jelikož na náš původní kočár se dost těžko schází bazarový podvozek a za nový bych teda 6000,- kč nedala. Tak jsem si na aukru za 2500,- sehnala celý kočár i se sportovní sedačkou a čekala co večer bude, jenomže ho bolela ručička a tak si kočáru moc nevšímal, jenom něco zamrčel a šel spinkat - tomu říkám život.

@emtu - v pondělí to budeme řešit s mudrc. Procházka s panem starostou by nebyla špatná, akorát že domů chodí za tmy, za tmy bere děti ven, když zrovna hned po příchodu neusne a já jsme ráda když bez bolesti ujdu 100m.

staninka77
25. únor 2011

Ahojky děvčata 🙂 .
Dlouho jsem tu nebyla.
Moc se omlouvám.
@katka37-To mně moc mrzí já bych na potrat taky nešla aji i kdyby mně k tomu nutil je to moje velké rozhodnutí a prostě basta.
Držím ti palečky aby si manžel uklidnil a byl jako dříve i když bude kolem sebe plivat drž se svého.
😉 .
Jinak máme doma už přez týden štěně Jorkšírského Teriera jen mám trochu obavy co na to moje máti chlap to přežil ale ona bude nadávat a takové věci říkat a řekne abych ho dala pryč taky nechcu uvidíme z čím dojede zatím jsme jí o tom neřekly.
Máme dva psy jeden 10 a druhej 11.let zatím si na sbe zvykají ale jde to.

honzulka
27. únor 2011

Ahoj holky..koukám,že to tu trošku usíná,co?
@katka37 držím palečky,aby to nějak přešlo a situace se uklidnila... ☹ MM taky nebyl nadšený,když jsem zjistila,že jsem těhotná,ale naštěstí mě na int.nenutil-řekl mi,že bych stejně určitě nešla..Musí to být pro tebe těžký a jsi odvážná,že bys od něj dokázala odejít a být sama se třemi dětmi...
Jinak u nás nic moc novýho,pokouší se o nás rýma a ve čtvrtek nás čeká ko na těch kyčlích,tak jsem zvědavá... ☹ Terce už to opravdu hodně vadí a koukejte co dělá,když je bez těch plen..

honzulka
27. únor 2011

Celá radostná se začala otáčet včera na bok a dokonce se jí někdy zadaří až na bříško... 😀
Večery v plenách propláče a pak usne takto u babičky,když já si jen odskočím..

katka37
27. únor 2011

ahoj holky ,dík za podporu,nebojte k potratu mně nedonutí,ví že bych nešla a už se začíná trošku umoudřovat 😉

teddynko
28. únor 2011

@celebes ahoj, vidím, že máme podobné problémy.. ja mám to svrbenie na tele už vyše mesiaca, bola som s tým samozrejme u kožnej, pečenové výsledky krvi sú v poriadku, povedala, že sa to stáva okolo ôsmeho mesiaca, je to niečo ako "alergia na tehotenstvo", dala mi nejakú mastičku a mydlo, vôbec nepomáha, mala som vyškrabané celé telo, hrôza, teraz sa veľmi snažím neškriabať sa, na nete som si prečítala, že to prejde až po pôrode, tak musíme vydržať, aj keď je to ťažké.... Pre kočík na pošte som si bola aj ja, našťastie mi ho naložili do auta, bol rozdelený na 3 kusy, poštárky sa zhodli, že má peknú farbu.. 😅 , aj mne sa páči a veľmi a dostala som ho za 153 eur - 3 kombináciu, fusák, je ako nový a tiež som ho kúpila tu na bazári v MK.. inak mňa to telo svrbí deň-noc..

celebes
28. únor 2011

ahoj, tak jsem dneska byla na kontrole, natáčeli jsme ozvy a na to svědění jsem vyfasovala léky a když to nepřestane, tak prcek půjde v 38týdnu ven, ale představa, že by to bylo vyvolávané se mi moc nelíbí, první porod mi taky vyvolávali a trval 17hodin, to raději ne. Musím věřit tomu, že prášky zaberou 😀 😀 😀
@teddynka - aspoň jsem si díky tomu svědění a následnému nočnímu bdění nachystala skoro celou velikonoční výzdobu. Manžel od kamarádky by zásadně nekupoval použitý kočář, prý všechno nové, nevím proč, ten co jsem si koupila vypadá úplně úžasně, nebýt trochu sjetých koleček tak by nikdo nepoznal že není nový. No jo ti chlapi 😉 😉 😉 S tím svěděním je to hrůza, taky se snažím neškrábat, ale někdy se tomu holt neubráním a potom vypadám jako kdyby se na mně vyřádil Freddy Kruger z Noční můry v Elm Street. Jo a když jsem studovala příbalové letáky, tak u těch prášků na játra se nedoporučuje řídit a u těch druhých zase budu chtít pořád jenom spát, no paráda
😝 😝 😝 takže jsem zvědavá, jak bude tatínek vozit Lidušku do školky.
Dnes jsem vezla Lidku do školky (po měsíci doma je relativně zdravá, jsem zvědavá jak dlouho jí to vydrží) a na dveřích bylo oznámení o zápisu do školky, paní ředitelka ho naplánovala na 31.3. - bude muset jít asi tatínek, to aby si vzal v práci volno, protože Amálku z tama hned tak nedostane 😎 😎 😎 .