Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

majatob
30. zář 2010

jeee, Niki moc gratuluju k Daneckovi i super porodu 😵 😵 😵 😵

@helabella tak treba zafunguji nervy 😉 ja jsem s Tobikem se v utery dozvedela, ze pristi tyden vyvolani a o den pozdeji se narodil a s Bibi jsem v pondeli mela naplanovanyho cisare a narodila se uz v nedeli 😀

honzulka
30. zář 2010

@sara.max tak v tom případě prosím taky nakazit... 😵 Jestli počítám správně,tak jsem třtí v pořadí,takže bud sledovat a dělat vše,aby alespoň jeden porod byl pohodový... 😀 Já u Jeníka měla tbl.3 a otevřela se jen na dva prsty... 🤐 Holky ,naší budoucí sousedce se narodili trojčata...kluci a jsou tak nádherní,že se fakt už moc těším na tu naší princeznu... 😵 Jsou to pořádní kluci,na to že rodila o měsíc a kousek dřív,tak mají 3,5kg,2,5 a 2kg... 🙂

helabella
30. zář 2010

@majatob -- na nervy taky trochu spoléhám 🙂 U Štěpánky jsem to měla podobně -- ráno nástup, celý den se mnou teda nic nedělali a večer mi sama praskla voda 🙂

majatob
30. zář 2010

@helabella nooo, vidis, tak uz to mas nacviceny 😀

honzulka
30. zář 2010

@helabella teda to Vám závidím...já měla porody na prd a počítám,že ani tenhle nebude lepší... ☹ Ale třeba mě virus rychlého porodu taky postihne.. 😀

emtu
1. říj 2010

@honzulka Ha, není to překlep? 3,5 kg u trojčat? To sousedka jen ležela v nemocnici? Jsem v šoku, neb myslím, že 3,5 kg nedosáhnu ani u jednojčete! 😅 A buď optimista. Když to 2x stálo za prd, tak po třetí to bude jistojistě pohoda. Kouzlo pořekadla - do třetice všeho dobrého, musí být něčím přeci podloženo 😉 . Aspoň u holek to tak fungovalo. Ovšem já v tom případě asi utřu, protože o pořekadlu - na podruhé všeho dobrého, jsem zatím neslyšela 😔 .

honzulka
1. říj 2010

@emtu Já měla kluky taky pořádný..Oni jí právě rodili dříve kvůli tomu,že budou veliký... 😎 A s tou pohodou nevím,nevím..Pravda když mě sestřička připravovala na toho SC,tam mi říkala,"tak do třetice to bude holčička a bude to pohodový porod". 🙂 Tak holčička to asi bude,tak uvidíme,jestli i pohoda... 😀 Já pořád řeším,jestli zkusit to semínko alespoň jíst... 😲 Hele,ale tys měla zase dvě a teď tam je jen jedno.. 😉 tak to třeba taky bude jiný... 😉 A vzhledem k tomu,že to holky tak pěkně načaly,tak jsi přeci v partě... 😀 tak uvidíme ješět další holčiny,jak to bude u nich a pak se začneme těšit... 🙂 😉

honzulka
4. říj 2010

Ahoj holky..Koukám,že nikdo nikde... 😕 Ani novinky o Niky? ☹

jasamin
5. říj 2010

Ahoj holky. Všechny zdravím.

@helabella - chtěla jsem se zeptat zda jsi ještě 2v1 🙂 ? Psala jsi, že zítra nastupuješ do porodnice na vyvolání,pokud se to nerozjede samo. Tak v tom případě budu na tebe zítra moc myslet. Drž se a hlavně ti přeju co možná nejkratší, co možná nejméně bolestivý porod a hlavně zdravé miminečko. Nevím jestli máš na někoho kontakt, ale bude fajn, když dáš vědět jak ti to dopadlo atd. Budu na tebe myslet a drž se.

helabella
5. říj 2010

@jasamin -- jo, jo, pořád 2v1. Sice je stále naděje, že se to do rána rozjede, ale spíš jsem smířená s tím vyvoláváním. Už začínám být pomalu nervózní, teď jsem nakupovala rodině jak divá, aby tady všechno měli, manželovi chystám instrukce, holčičkám vysvětluju co a jak bude... Moc díky za přání "pohodového" porodu, hlavně doufám, že se to vyvolání podaří rychle, že se to nepotáhne několik dnů. Kontakt na nikoho nemám, jestli mi ho někdo písnete do IP, tak se určitě ozvu. Pořád mi ještě nějak nedochází, že zítra možná už budu zase chovat miminečko 🙂 Ale hrozně moc se na to těším!

emtu
5. říj 2010

@helabella Tý jo, tak držím palce, co to jde, ať to jde, jak po másle a rychle jako u Niky 🙂 . Přeci tady funguje ta nákaza rychlých porodů, alespoň mi s Honzulkou na to spoléháme 😉 . Hlavně ať je všechno v pořádku! Drž se!

@honzulka Prosím tebe, vracím se ještě k té tvé informaci, že ani z plodovky není určení pohlaví 100%. To mi boříš další mýtus (1. byl tříkilové trojče), jak je toto možné? Tedy u nás to je jistojistě kluk, protože na poslední kontrole se, necuda, pěkně vyšpuloval, ale jen tak pro zajímavost. A už se stěhujete? Už by bylo záhodno, naskočil ti 33. tt, hehe 😝 .

emtu
5. říj 2010

@sara.max Ahojahoj, jak se máte? Jak se daří Marušce, trápí ji pořád bříško? A Niky se neozvala s novinkama?

jasamin
5. říj 2010

@helabella - aspoň se už dozvíš co to bude. Vy jste si to fakt nenechali říct? My totiž taky ne. Takže se strašně těším až budu vědět co jsem celou dobu nosila pod srdcem. A jména vybraná máte?

helabella
5. říj 2010

Holky, moc díky za držení palců 🙂

@jasamin -- u holek jsme pohlaví nevěděli, tentokrát manžel chtěl, tak jsem podlehla. Ale mimi moc nespolupracovalo. Ve 20.týdnu mi dr.řekla, že by to teoreticky mohl být chlapeček, ale bylo to hodně nejisté a špatně vidět. A ve 30.týdnu už se mimi otočilo rovnou zády a nohy šouplo k sobě 🙂 Takže já mám jako překvapení a manžel jako ví a oba jsme spokojený 🙂

helabella
5. říj 2010

jo a jména máma Fanoušek a Bětuška 🙂

jasamin
5. říj 2010

@helabella - já to nevěděla u obou dětí i když jsem moc chtěla a tentokrát jsme se rozhodli, že to opravdu vědět nechceme. Doktor to ví a říkal, že je to vidět dobře, ale já nakonec nechtěla. Takže doktor ví víc než já 😀
Jména se vám pěkně hodí k sourozencům. Já jsem spíš na ty netradiční jména, ale stejně si myslím, že každé jméno je hezké, když se pěkně říká.
Tak se zítra drž a jsme s tebou. Určitě dej vědět. Stejně ti závidím, už bych taky chtěla drobka u sebe.

mira81
5. říj 2010

Ahoj všichni @helabella- taky na tebe budu zitra myslet, ať to jde co nejlíp a rychle. A chtěla jsem se tě zeptat jestli si pila ten maliníkový čaj

mira81
5. říj 2010

A Niky moc gratuluju k mimískovi

helabella
5. říj 2010

@jasamin -- my máme mezi známými docela dost netradiční jména a i když mi třeba na první poslech přišly hodně zvláštní, tak jakmile se mimi narodí a začne se mu tak říkat, tak už mi to vůbec nepřijde 🙂

@mira81 -- díky 🙂 Maliník jsem pila, jedla jsem i lněné semínko, tak uvidíme, jestli to bude mít nějaký efekt 🙂 Je srandovní, že jen v tomhle těhotenství jsem se takhle "pečlivě" připravovala. První porod mě překvapil předčasně, u druhého hrozilo, že to bude taky dřív, takže až teď to vlastně všechno zkouším prvně 🙂

honzulka
5. říj 2010

Ahoj holky... 🙂
@emtu S těma trojčatama jsi mě trošku znejistila,že je to fakt zvláštní váha... 😕 Tak uvidím,až s ní budu mluvit osobně,jestli to potvrdí a dám vědět... 😉 Ale zase k té délce vby ta váha seděla... 🙂 A ona právě rodila dříve kvůli tomu,že jsou veliká.. 😕 Fakt to tam píší... ☹ Jinak s tou plodovkou jsme měla nejspíš štěstí na sestru,co nemá moc ráda,když víme pohlaví a počítáme s tím..Na UZ máme všude kávové zrno,takže věříme v Terinku... 😀 A nestěhujem se ještě... 😀 MM lehl dnes s virozou... 😝 Ale já mám potřebu už něco balit,takže jsem začala chystat věci do porodnice a na cestu z,abych hlavně to měla připravené... 😉 A asi příští týden vyperu drobotinku a zavákuuji... 😉 Jsem zatím v klidu,páč tu chodí ten Jeník do tý školky,tak jsem ráda,páč ač se odstěhujem,tak už do školky nenastoupí,jelikož mi ho nevzali... ☹ Tak ať si to ještě užije... 😉
@emtu heč,a v pátek mi to skočí na 34... 😀 😀 Ale mám tě v zádech a vím o tobě... 😀

@helabella moc na tebe budem zítra všichni myslet a budem rodit s tebou... 😉 Věřím,že to bude taky rychlé... 😉 A prosím tě,tys to semínko jedla v jogurtu?Mám ho koupené,tak už jen zkusit(nějak na mě nezbývají ty jogurty... 😀 )

helabella
5. říj 2010

@honzulka --jj,jedla jsem to v jogurtu (měla jsem drcené) a chutnalo to docela dobře. Ale jinak se prý taky může udělat nějaký vývar, který se pije. Ale s tím nemám žádné zkušenosti.

honzulka
5. říj 2010

@helabella no já si koupila v Dm,ale nejsou tedy drcené... ☹ Já bych ten sliz právě asi nezvládla vypít,ze všeho co je slizké se mi zvedá žaludek,tak je chci zkusit právě jen jíst... 😉 No uvidíme,uvidíme.. 😉 Tak se drž holka a pořádně se vyspi... 😉 Mluvila jsem v sobotu s manželkou kolegy z práce a taky jí malýho vyvolávali a dostala jen jednu TBL a za 5 hodin byl malej na světě... 😵 Zní to pro mě až nepředstavitelně,ale i takové má někdo štestíčko... 😉 A to jí je prosím 40 a nepila ani maliník ani semínka... 😉 Jen chodila prý plavat a na procházky... 😉

georgine
5. říj 2010

ahojky holky. tak mám za sebou NT screening, a utz super. naš malinké má 6,7cm bez nožiček 😀 a riziko douvnova syndromu 1:10000
takže jsem ráda.
mám sice takové problémy s krvácení a špiněním, ale snad je to všechno Oká 😒 a jak u vás dlouho jsem tady nebyla a tak nemá moc představu jen koukám že tady půjdou za nedlouho holky rodit 😀

mira81
5. říj 2010

@helabella- tak to jsem teda zvědavá . Já teď taky piju maliník i odvar ze semínka a u minulích porodů jsem to taky nedělala, protože jsem o tom neměla ani tušení.

mira81
5. říj 2010

@georgine- tak to jsou super zprávy 🙂

honzulka
5. říj 2010

@georgine moc gratuluji!!!!!!Hele,tak to třeba bude holčička..Já teď taky ze začátku špinila... 😉

georgine
5. říj 2010

@honzulka mno já to u kluků fakt neznám.. tak třeba.-

emtu
5. říj 2010

@georgine Bezva! Tedy jako ten NT. Taky gratuluju!!! Špinění u mne ani jednou, a taky ani jednou holčička. Že by na to Honzulka kápla? Chtělo by to nějaká statistická data. Už je ti alespoň lepší od žaludku? 😉
@honzulka Tak jsem si všechny babské rady zapsala a už vím, co mi zaručí hladký průběh porodu - každé ráno v 5.00 ráno vyrazím pěšky směr bazén (cca 20 km, jako procházka snad dostačující), tam si dám 10 km kraul a 10 km znak, pak si zajdu na bar na maliníkový čaj a cestou zpátky pojím k sváče kilo nabobtnalého lněného semínka 😎 . Ovšem abych pak stihla vůbec do porodnice dojet 😅 .
Jsem ráda, že jsem do tvých řad zanesla ohledně trojčat pochybnosti. Jen se té matky přebornice zeptej! 😉 A mně tam zítra skočí 32. tt 😖 Já jsem sice soutěživý typ, ale teď jsem ráda, že tě v této věci nemůžu dohnat ani předehnat. Alespoň co se počtu týdnů týče.. 😝 Vůbec nevím, co je třeba do porodnice. Asi noční košile a bačkory, hádám 🙂 . Na mimča tam většinou mají nějaký erár, nee?
To s tím maliníkem a lněným semínkem je tedy vskutku legrační. Já o tom prvně slyšela až tady od Sary a koukám, že je to teď zaklínadlo téměř všech. Dokonce je maliníku věnované i jedno celé diskusní fórum, ale to jsem neměla ani odvahu zkoumat. Asi je to lepší ověřit v praxi, takže kočky, hurá do toho!

niki31
6. říj 2010

Ahoj holky 🙂 Tak už jsme od pondělí doma, ale nějak jsem nestihla zasednout k pc. 😉 Ani netuším, jestli vás stihnu dočíst.. Zkoukla jsem jen tuhle stránku, takže děkuji za gratulace k Daníkovi a fakt potvrzuji, že nákaza rychlého a krásného porodu od sary.max vážně funguje. V 7.15 mi zavedli tabletku a 11.59 byl malý na světě, bez nástřihu a jen se čtyřmi stehy, protože šel napřed ručičkou. 😵 Ale zase říkala PA, že je slušně vychovaný, nejdřív podá ruku a pozdraví a pak jde dál. 😀 Zkusím hodit do albíčka pár fotek, než se ten můj malý dravec probudí 😉