Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

niki31
23. srp 2010

Dobré ránko maminky 🙂 Já měla taky docela fajn víkend, sobotu jsem prolenošila a večer jsme byli u známých na grilovačce. To byla bašta... steaky, ražničí, spousta salátků a dobrotek..radši nelezu na váhu. A včera se mi vrátili holky z prázdnin, tak jsme s nimi strávili celé odpoledne na hřišti, ať si taky ještě užijou prý poslední hezký den. 🙂 Dneska večer jedeme na pouť do Kravař (pochází od tama Monika Žídková), tak se holky asi ukolotočují a přecpou dobrotkama. Já se těším na cukrovou vatu. 😅 Jinak mne čím dál víc bolí záda, hlavně kříže, nemáte nějaký fígl, jak se normálně vyspat s velkým břichem? Polštář mezi koleny už mi nějak nepomáhá ☹ . Zatím se mějte moc hezky 😉

sara.max
23. srp 2010

Dobré ráno maminky, jak jsem slibila přidávám fotečku mého pletacího výtvoru. Dnes utíkám do města pro další vlnu, protože se budu bez pletení asi hrozně nudit. 🙂

@niki31 mě bolely kyčle asi 3 týdny, každé ráno jsem vstávala hrozně rozlámaná a nemohla jsem v noci spát. Poslední týden je mi ale mnohem líp, dokonce i pár dní dobře spím. Doktor říkal, že se mi hlavička posadila pěkně do pánve, tak si myslím, že to bylo tím. TeĎ už je malá asi usazená a nachystaná, tak to přestalo bolet. Ale nemopáhalo mi taky nic, ani ten polštář, ikdyž bez něho to bylo ještě mnohem horší.

Holky já dnes skočila do 38 týdne, malá už je upečená 😉 a může kdykoliv vykouknout. Je to hrozně divný, ale nádherný pocit. Jsem zvědavá, kdy se tak stane. Může to být zítra ale i za měsíc. Jsem hrozně nervozní ...... 😵 Tak zatím pa a přeji krásný den.

sara.max
23. srp 2010
emtu
23. srp 2010

Ahoj holky, tak mám po dovolené, což je mrzuté, ponivadž do práce se mi nechcenechcenechce. Ale alespoň jsem opět napojená na síť, je to hrůza, jak se může člověk snadno uzávislit. Jsem ráda, že jste všechny v pořádku!

@sara.max Krindapána, ty už to máš za opravdu nadohled, já jsem snad nervózní za tebe. Nakoukla jsem ti do alba a vyděsila jsem se, jak máš malé bříško. Já mám totiž už teď zrovna takové a to jsem teprve 25. týden! Aby tam zas tak byli dvě, posledně mi taky jak dlouho tvrdili, že čekám jen jednoho. Jinak pletařka jsi tedy zdatná, já už jak dlouho motám svetr pro manžu, div se na vlně neuškrtím a výsledek stále nikde. Asi proto, že co upletu, vždycky vypářu, protože je to buď malé nebo přesně naopak.

@niki31 Dorty parádní. Fígly na spaní nemám. Břicho mám děsné, ale ono trčí hrozně dopředu, po straně nemám nic, takže se mi na boku naštěstí zatím spí dobře. Jen nesmím mít tvrdou matraci, z toho mi pak děsně bolí kyčel. Na chalupě jsem se z toho důvodu téměř nevyspala, takže jsem po dovolené celá rozlámaná a to mne teď doma čeká pěkný kolotoč, neboť jsme předělávali půl domu a všude je bordel, prach a hromady sestěhovaných věcí. tak si tu kyčel snad narovnám.

niki31
23. srp 2010

@sara.max já ti normálně závidím, že už to můžeš mít za sebou každou chvíli 🙂 . Já jdu za 9 dní na poradnu, tak se zase objednám ke svému doktorovi a povyptávám se, jak to je s těmi mými termíny. Představa, že se ještě měsíc nebo dva nevyspím mne docela děsí. Soupravičku máš krásnou, já se možná taky ještě pustím do něčeho malého, když jsi mne tak navnadila. 😉
@emtu Ahoj Martinko, tys tady ale dlouho nebyla, já už myslela, že tu se Sárou zůstanem jen my dvě ☹ . Já mám taky břicho jen dopředu, takže na boku spím pořád, ani kyčle už mne tak nebolí, jen ty kříže. Někdy ani vylézt z postele mi nejde. Ještě že už mám postýlku, tak se o ni přitahuju, ať se aspoň posadím. 😀 No s tou přestavbou ti nezávidím, hlavně dávej pozor, ať se ti nic nepřihodí. 😉 My za chvilku vyjíždíme na tu pouť, tak jdu holkám nachystat oblečení, ať jsme za kočky. 😀

@sara.max ani nevím, jestli se fakt jmenuješ Sára,i když jsem tě tak před chvílí oslovila.. Pokud ne, tak se omlouvám 🙂
Přeji všem krásný večer a pohodlné spaní 🙂

sara.max
23. srp 2010

@emtu jsem ráda, že jsi tu zase s námi. Díky za pochvalu, ale moc šikovná nejsem, jen se hrozně nudím 🙂 . Já spíš závidím těm šikulkám v kuchyni, umím docela obstojně vařit, ale jako cukrářka stojím za prd a to mě štve.

@niki31 no já právě nevím jestli to mám za pár. Záčínám z toho být těžce na nervy, mám velké výkyvy nálady. Klidně můžu rodit až po vyvolávačce na konci září. Taky si neumím představit, že bych ještě měsíc fungovala 2v1. Ale co mi zbývá než vydržet a doufat, že to příjde brzo.Když tak pročítám webové diskuze mám pocit, že většina ženských rodí po termínu.

georgine
24. srp 2010

ahojky holky trápím se s nevolnostmi a bolestmi břicha,, je to hrůza navíc bych furt spala až bych brečela ☹ kluci jsou naštěstí moc hodní a tatka se stará, právě nakupuje, že super pomoc 🙂

niki31
24. srp 2010

@sara.max no mne to taky děsí, že bych zase přenášela. ☹ Nevím, jestli to je tím věkem, ale mám pocit, že to teď daleko hůř snáším, než předtím. Taky jsem náladová, ale nejen teď, vlastně celé těhu.. Až se někdy divím, jak to ten můj chlap chápe a v pohodě zvládá.
@georgine ještě že ty taťky máme tak hodné, co? 😉 Já jsem zvracela několikrát denně i v noci až do pátého měsíce, u holek dokonce celé těhotenství, tak ti to nezávidím. A přítel mi říkal Růženko, že jsem usnula, kdekoliv jsem si sedla nebo lehla 🙂 . Snad tě to brzy přejde 😵

sara.max
24. srp 2010

Ahoj holky, tady od rána jen prší. Na chvilku to přestalo kolem poledne, tak jsem se byla projít, ale nic moc. Já jsem sice nezvracela ani při jednom těhu, ale bylo mi tak špatně několik týdnů, že jsem i brečela, už jsem nevěděla co mám dělat. Pomáhala mi jen zázvorová lízátka. Ty jsem měla pořád po ruce. Snad tě to georgin brzo přejde, u mě to bylo někdy kolem 12 týdne. ☹

georgine
24. srp 2010

asi vyzkouším ty zázvorová lízátka.. sice jsem neslyšela vždy kladné ohlasy ale snad to pomůže 😉

emtu
24. srp 2010

@georgine 😔 Ajaj, ať tě to rychle přejde! Kamarádka prozvracela první 4 měsíce a říkala, že na živu zůstala jen díky vývarům. Ty jediné prý strávila bez problémů a ještě jí i na nějakou dobu uklidnily žaludek. Co takhle místo zázvorových lízátek zázvorový čaj?
@niki31 Jaká byla pouť? A na to, že budeš přenášet, raději moc nemysli, ať se z toho právě nezablokuješ. Když jsem čekala kluky, tak jsem se zase děsila toho, jak se já, osoba, která o miminech nemá ani páru, bude starat naráz hned o 2 tvory, že jsem si jsem si pravděpodobně z těch svých hrůzyplných představ v sobě udělala pěkný psychický blok, protože jsem kluky taky přenášela. Kdyby mi porod nakonec nevyvolávali, tak je snad nosím v břiše prakticky dodneška 😀 Což je ovšem taky pěkně děsivá představa 😎 . Tak radši myslet pozitivně.

sara.max
24. srp 2010

Já jsem zkoušela i ten zázvorový čaj, ale vůbec mi nechutnal. Zázvoj je hodně ostrý a aromatický, kdežto lízátko je sladké a opravdu mi zklidňoval žaludek. No ale je to na vyzkošení, každému funguje něco jiného. Tak já už konečně valím do postele. Dobrou 😉

sara.max
25. srp 2010

Dobré ráno, tak hlásím, že dnes byla rušná noc. Ale kvůli jinému dítěti než tomu v bříšku 🙂 . Synek se předevčírem při bouřce vymlátil na kole a včera v noci ho šíleně chytly záda. Měla jsem strach, že to je následek té jeho bouračky, ale vypadá to, že "jen" skřípnutý nebo nachlazený nerv. V noci se nemohl vůbec hnout, musela jsem mu to rozmasírovávat a zahřívat. No jako malé dítě. Nakonec jsem unula u dcery v pokojíčku, abych nerušila manžela a synkovi byla blíž, kdyby něco potřeboval. Uvědomila jsem si, že ikdyž jsou děti už téměř dospělé, stejně se o ně pořád hrozně bojím, jako když jsem sedávala u jejich postýlky když byly nemocné a měly horečky.
Já mám dnes v plánu ještě čalamády, nějakou PC - práci a když se mi podaří, tak zase sednu k pletení. Včera jsem u něj tvrdla skoro do půlnoci. Tak večer maminky a hezký den!

niki31
25. srp 2010

@emtu Ahojky, pouť by byla asi super, bylo tam spoustu atrakcí, jenže když jsme tam konečně po půlhodinové cestě z parkoviště došli, začalo lít jako z konve, takže jsme se otočili a šli zpátky. Stihli jsme jen koupit cukrovou vatu do sáčku a přítele jsme poslali na jednu adrenalinovou atrakci. 🙂 S tím psychickým blokem máš asi pravdu.. První porod byl děsný, a druhého jsem se tak bála, že jsem se asi zablokovala taky. Všichni říkali, že druhý bude lepší, ale bylo to naopak, dokonce jsem u něj řvala jak pardál, a to jsem u prvního ani nepípla. ☹ Takže jak se bojím toho třetího, to nemusím říkat. Jenže pomoct si nemůžu.. Na jedné straně se těším, až to budu mít za sebou a na druhé panická hrůza. ☹
@sara.max S těmi dětmi máš pravdu. Já měla divokou noc včera, malé se asi zdálo o tom kolotoči, protože ze spaní křičela "tati drž se!!" a byla vzhůru několikrát za noc a úplně zpocená. Nakonec mu vlezla do postele, chytla se ho jako klíště a konečně usnula v klidu. 🙂 Já dneska taky plánuju naložit okurkový salát do skleniček, tak máme podobnou práci. 🙂 Přeji všem krásný den 🙂

sara.max
26. srp 2010

čau holky, tak jsem si myslela, že už se něco děje. Probudily mě bolesti v podbřišku a kříže. Vstala jsem, zblajzla koláč s kakakem a půl čokolády (nemohla jsem odolat, měla jsem strašnou chuť) a teď už vím, že je to pryč. No jestli mě to bude takto držet ještě pár dní a vždycky pomůže tenhle noční lednicový rej, tak se nechci vidět za pár dní na váze. Takže jdu zase do hajan, třeba se mi ještě něco hezkého bude zdát. Pěkný den 😉 😉 😉

holesov
26. srp 2010

niki31 -- tak to vám závydím máte dvě dcerky a čekáte kluka to bych si taky přála,,,máme dvě dcery katka 7 let a nikolka 22 měs.přála bych si třetí kluka ale nevím co by mi nato řekl manžel ten o tom asi tedka nechce ještě nic slyšet,,, 🙂

sara.max
26. srp 2010

@holesov dej manželovi čas a postupně ho zpracovávej. Oni ti chlani občas změknou 😀 . Ikdyž co kdyby to byla i dotřetice holka?

Tak jsem dnes po kontrole, vše OK, začínám se otevírat, odhad váhy 3400g, 38+2 a po vydatném odpoledním úklidu mi odešla zátka! 😵 Teď nevím jestli mám počítat hodiny nebo dny, snad to nebudou týdny. Takže prosím myslete na mě, budu se pravidelně hlásit. 😀

niki31
26. srp 2010

@holesov Kluka chce snad každý chlap, on nakonec povolí, neboj 😉 Jak psala Sára, zpracovávej a on změkne 🙂
@sara.max Jéje, tak to už nebudu spát vůbec, páč budu furt myslet na tebe, jestli jsi pořád 2v1 nebo už jedeš 😀. Musíš se fakt pravidelně hlásit, ať víme co se děje 😉. Normálně ti závidím, já jsem prochodila celou noc, bolelo mne břicho i záda, od rána makám a nic.. 😉 Ale já mám ještě čas,tak se budu jenom těšit 😉

sara.max
26. srp 2010

@niki31 víš jak to je, může to být i třeba za 14 dní a když tebe bolí záda a ostatní, kliďánko můžeš být i první na řadě 😵 . Je to ale hrozně zvláštní pocit. Najednou vím, že se to blíží a už to není jen něco vymyšleného. Občas jsem měla pocit, že to všechno není pravda, že si to jen namlouvám, že se nám to povedlo a budeme mít vytoužené miminko. Teď už je to ale takové blízké, připadám si plná endorfínů jako když jsem uběhla půlmaraton. 😀

holesov
26. srp 2010

i do třetice holka by nevadila hlavně že je to zdravé ne?

sara.max
26. srp 2010

@holesov no to je jasné 🙂 , jen aby manžel nebyl trochu rozladěný, kdybys ho ukecala na kluka a pak to nevyšlo. Všichni to bereme, hlavně že je prcek zdravý, ale ti chlapi to prostě občas snáší hůř, když to pak není podle jejich představ. 😀

holesov
26. srp 2010

Ale tak on zase takoví není,on si přál holky a máme dvě tak mu to vyšlo no byl štěstím bez sebe,,,pokaždé chtěl holku,,, když jsem otěhotněla poprvé tak chtěl holku a po druhé také,,,takže v tomto se nebojím on by raděj mylím zase holku ale je mu to jedno si myslím,,,bral by i kluka ale kdyby to byla holka tak by mu to určitě nevadilo 🙂

sara.max
26. srp 2010

@holesov tak to máš fakt super chlapa! Většinou se říká, že když si muž přeje hlavně děvčátko, tak je bezhlavě zamilovaný do své ženy a proto chce holčičku. Chlapi, kteří si přejí kluka jsou víc zahledění do sebe a chtějí z ješitnosti pokračovatele rodu. Tím nechci říct, že by málo milovali svoji ženu. Jen ze zkušenosi a prexe po okolí vím, že na tom něco je. 😵

holesov
26. srp 2010

že by 🙂 🙂 🙂

emtu
26. srp 2010

@sara.max a @holesov. 😲 Jejda, tak to je můj M. velký hleďsebe. On chtěl i do třetice radějc kluka než-li holku. Zeptám se ho na to, až se uklidní po celodenním malování pokojů.

@sara.max Tedy v tvém případě to vypadá, že si třetí mimi balí ranec a je už vskutku na cestě. Tak bájo a držím palce a myslím na tě, ať už to netrvá dlouho. Jsem dychtivá po novinkách, tak se opravdu HLAŠ!!! 🙂

@niki31 😎 Nezáviď, nezáviď, to je nepěkná vlastnost. Přece mě tu nenecháte 2v1 samotnou!
Dneska mám nějaký divno den. Ráno jsem brala benzín a zakopla jsem a natáhla se tam na chodníku. Teda spíš jsem se tam koulela po zemi jako kobliha. Výsledek - odřené koleno a komický výstup. Odpledne doma zalívám kytky venku na verandě a málem jsem se zřítila jako další kobliha ze schodů, seběhla jsem tři, a pak jsem to naštěstí vyrovnala. Asi se přihlásím do nějakého zábavného TV programu. Teď jdu dělat buchtu, tak mi držte palce, ať neskončím hlavou v troubě.

sara.max
26. srp 2010

@emtu teda holka ty dnes řádíš 😀 , ale já mám poslední dny stejné. Sice nepadám, ale všechno mi padá z rukou. Naštěstí ne nádobí, ale stejně to zvedání ze země je čím dál komplikovanější.
To přirovnání, že si mimi balí ranec je super! Jen by mě zajímalo, jak dlouho mu to bude trvat. Jestli má geny své sestry, tak si ještě počkám. Terka jezdí hodně na závody a bágl si už balí sama, ale je to vždycky před a po jak po výbuchu a dlouuuuho to trvá. Všechno musí vyzkoušet před zrcadlem, aby náhodou neměla na teplácích flíček nebo dírku 😀 . No prostě holka. 😀 😀 😀

niki31
27. srp 2010

@sara.max dobré ránko, doufám, že ještě držíš pohromadě 🙂 . Máš pravdu, že to může být i za 14 dní, ale aspoň už víš, že se to blíží. Holkám to trvá, protože se chystají, aby vylezly ven krásné a dokonalé 😉 , já to tak měla u obou. 🙂 To s tím balením rance je fakt super hláška 😀 . Jo a na tom, jestli chtějí tátové kluka nebo holku asi fakt něco bude.. Můj si nedovedl představit, že budeme mít doma třetí holku z jediného důvodu. Hraje fotbal a hokej, a nikde tady blízko není dívčí sportovní klub ani na fotbal ani na hokej. A on už má koupený mini brusle a shání kopačky. 😀 Aspoň vím, že se malýmu bude věnovat, aby neseděl doma u pc, jako to dneska kluci dělají. 😉
@emtu jj, závidím, závidím, hrozně se za to stydím, ale nemůžu si pomoct. 😲 Počkej, jak budeš závidět v listopadu těm, co to budou mít za pár. 😝 Co buchta, povedla se nebo jsi skončila v troubě místo ní? 😀 U nás dneska strašně lije, mám pocit že mám i vlhko v celém bytě, ale zase by se dobře spalo.Kdybych nemusela s malou k zubaři, tak asi nevylezu z postele 🙂

emtu
27. srp 2010

Dobré ráno ženy! Nemyslete si, že jsem tak blbá, leč tímto strašlivým psychadelickým pozdravem nás ráno v 6 hod. budila v porodnici jedna sestřička a od té doby mi to vězí v mozku. 😖
@sara.max To je naprosto výstižné. Až si mimčo ranec dobalí, tak to skutečně bude asi vypadat jako po výbuchu. 😀 Ale třeba je to malá pečlivka a svůj první výlet v životě zvládne zcela v klidu a pohodě. Ostatně kéž by, že? 😉
@niki31 To můj M. je bohužel antisportovec, protože vědec, takže o sportovní život našich kluků se musím starat sama a k jejich nezměrné lítosti je nutím od malička chodit na plavání. Ačkoli abych nekecala, tuhle jim manža sám od sebe koupil nový kopačák a občas si s nima dá na zahradě fotbal. Výsledkem toho je opadaná omítka a povalený plot. Sportem k trvalé devastaci nemovitosti!
Buchta se povedla, už se jí tady láduju a jediné, čím jsem ještě utrpěla, je naražené koleno. 😎 Až na mne přijde listopad, obávám se, že mne neposedne závist, ale spíše opět boží bázeň z narození miminka, protože z péče o něj si už nepamatuju ale lautr vůbec nic. A budu zuřivě hledat nějaké informace a doufat, že v tom břiše mimčo ještě nějaký čas zůstane. Prostě tak, jak to bylo s klukama. 😠
Holky, vy si něco z toho, když děti byly malinké, pamatujete? Jak se balí do klasický plíny, kde všude se maže, jak se správně kojí, proč brečí, atd... ? Já jsem úplně vymazaná.

sara.max
27. srp 2010

@emtu Ahoj holky, tak malá se narodila v 3:28 dnes ráno po rychlém a krásném porodu. Fotečku za chvilku přidám do albíčka, PC mám v nemocnici, tak se asi zítra ozvu. Dnes toho mám plné kecky, protože jsem ospalá, v jednáct v noci mi praskla voda a od té doby už to jelo. Ale bylo to super jízda, takový krásný porod bych vám moc přála. Tak se mějte prima, určitě se ozvu. Papa 🙂

emtu
27. srp 2010

@sara.max Tak teď sem náhodou kliknu a taková bomba! Tak MOC a MOC gratuluji a přeji, ať jste obě co nejdříve a v pořádku doma! A niki31 měla pravdu. Teď opravdu závidím. Ten rychlý a krásný porod. Tak jsem hrozlivě zvědavá na fotky a další info! Mějte se nádherně!!!!