Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

majatob
28. zář 2010

dobre ranko 🙂
@marmla ja jsem to tak mela, furt jsem manzelovi rikala, ze proste jeste aspon jedno dite nam do uplne rodiny chybi 😵 ja si myslim, ze nas jeste za par let chytne touha po dalsim...ikdyz on se zatim brani, ze tri a dost...ale az uvidi jak nam deti odrustaji, urcite ho to jeste chytne taky 😵 nastesti si to muzem klido pido s nasim vekem dovolit treba jeste za deset, dvanact let 🙂

jasamin
28. zář 2010

Ahoj holky. Po pauzičce vás všechny zdravím.
@sara.max - a já myslela, že už to má Niki za sebou. Budu na ni moc myslet a držet pěstičky. Určitě pak napiš jak to dopadlo, ale určitě to bude dobrý - musí!
@marmla - ráda bych ti poradila, ale s tím nemám žádné zkušenosti (bohudík), moje děti zase neví kdy přestat, tak jim naopak musím odepírat. Samozřejmě ne drasticky 🙂 , ale když už se mi to zdá dost, tak musím říct i ne 😉 . Takže s nejezením fakt zkušenosti nemám. Naštěstí ta jejich chuť k jídlu není na nich vidět🙂) Ale neboj. Já si myslím, že až bude opravdu hladovej tak si něco dobrého dá. Možná je to jen období nebo na sebe chce nějakým způsobem upozornit. Těžko říct, ale rozumím tomu, že ti to jako mamince nedělá dobře. tak se držte a zkus mu vařit jen to co má rád a třeba to přejde.
@helabella - docela mě to pobavilo, jak píšeš ty reakce lidí venku na tvé bříško a děti atd. Úplně jako by jsi mi četla z hlavy 😀

helabella
28. zář 2010

@marmla -- mně je taky Kačenky líto, když pak večer říká, že má hlad, ale pořád doufám, že jí teda dojde, že je výhodnější se najíst. Ale obávám se, že je pro ní jídlo prostě zbytečný zdržování od života.

Já jsem vždycky chtěla mít 3 děti (jsem taky ze 3), manžel původně chtěl jen 2. Ale s postupem času sám začal mluvit o třetím (a to je naše druhorozená poměrně náročné dítě) a teď mě dostal tím, že vědomě 4.nechce, ale náhody se stávají a kdyby něco tak to nebude taková katastrofa 🙂 Kdybych začala s dětma jako mladší, tak by se mi hrozně líbil model 2 děti, pak delší pauza (třeba 10 let) a pak další 2.

sara.max
28. zář 2010

Ahoj holky, mám na vás jednu prosbu. Máte nějakou zkušennost s nosní odsávačkou Baby - vac, která se připojuje na vysavač? Zatím jsem četla samou chválu, ale nějak se toho bojím. Ikdyž pokud to funguje, asi to bude výborná věc. Jo a ještě nevíte jestli to funguje na každý vysavač nebo je nutné to nějak ověřit? Díky a krásný sváteční den.
@jasamin No bohužel to zatím Niki zasebou nemá, ale už jen dva dny. Určitě dám vědět. Jsem nervozní s ní. Nějak se mi po měsíci vracejí vzpomínky 🙂

jasamin
28. zář 2010

@sara.max - určitě písni. Taky mě to za chvilku čeká a vzpomínky se mi vracejí taky dost živé i po té době🙂 . S tou odsávačkoui nevím. Jen jsem slyšela, že to existuje, ale zkušenosti žádné. Já dětem odsávala klasickou odsávačkou a taky to docela šlo.

sara.max
28. zář 2010

@jasamin No jo, už to máš taky za pár 🙂 Já mám tu hadičkovou, ale moc to nejde, občas i přes odsátí ještě chroptí.

marmla
28. zář 2010

@helabella
@majatob To já ještě taky nemám třicet, takže klíďo rodit můžu 🙂 ale manželovi je 41 a tak jsem ráda, že se mnou drží krok a hlavně na rodinu máme stejný názor. Jsem taky ze třech dětí a tak mi to příjde normální. Já spíš koukám divně na ty maminy co maj jedno dítě a nezvládají to, tomu moc nerozumím. I když je pravda, že je rozdíl mít jedno nebo dvě děti, ale mít dvě nebo tři už takový rozdíl není. Ale víte co mně celkem v létě zarazilo? Že je opravdu velká hromada rodin co buď čekají a nebo mají tři děti. To si pak nepřipadám jak exot. A na svou tchýni kašlu, ta s náma co se dozvěděla, že čekáme Gabríska, tak se s náma nebaví a když už musí, tak se nikdy neptá na malého v bříšku. Ale asi je to tím, že ona zastává názor, že i jedno dítě je dost
@jasamin Já bych nejhorší změnu k jídlu v loňském roce, kdy jsme mu změnili školku a vařili tam jinak. My doma neříkáme fuj, když něco nejíme a učíme k tomu děti, ale loni ve školce jsme tohle hodně od dětí slyšela a to si myslím byl taky dost velkej problém 🙂

sara.max
28. zář 2010

Holky nemáte nějaký dobrý typ na stránky, kde se dá dobře nakoupit přes net dětské oblečení? Už bych chtěla řešit vánoce.

jasamin
28. zář 2010

@sara.max - jo jo tak tu přesně mám. Bobeček malinký. Ta rýma zničí i dospěláka, natož takové malé drobečky, co? Tak třeba budou mít holky víc zkušeností a poradí co s tou odsávačkou na vysavač. Pokud je to fakt tak dobré, tak bych si to určitě taky pořídila.

jasamin
28. zář 2010

@marmla - tak to my taky tak máme. I když jídlo nechutná - na jídlo se fuj neříká. Ale je fakt, že to spousta dětí říká a tomu se nevyvarujem. A bohužel to slyšíš i u dospělých lidí a to je teprve děs. Já myslím, že to děláš správně, jen to budeš muset vydržet.

marmla
28. zář 2010

@jasamin No tak dospělí to je kolikrát ještě horší jak děti. tak doufejme, že se malej konečně trochu rozežere 🙂 Jestli ne, tak ho hold mladší bráška přeroste.
Manžel mi řekl, takovou věc, že třeba nemá tak rychlé spalování a že mu třeba ta trošička jídla stačí, tak nevim, ale je to zajmavá myšlenka

sara.max
28. zář 2010

Holky dám vám dobrý typ na stránky pro potřeby miminek. Udělala jsem objednávku a paní mi volala do 30 minut, že mají všechno skladem a hned odesílají. A to je dnes státní svátek. Mají tam spoustu hezkých věcí, objednala jsem i nějaké hračky od firmy Lamaze, to jsou ty hračky pro miminka k učení motoriky a oční kontakt. http://www.promladourodinu.cz/podle-znacek/

honzulka
28. zář 2010

@sara.max Já tu odsávačku na vysavač mám..nevím,zda je specielně na nějaký vysavač,ale my máme tsy ješět takový starý a jde to na něm a sousedka má novější a jde to taky...Asi je důležité aby šlo regulovat sílu..Jinak já ji mám raději než ty co se tahají pusou-jednak mi to přijde bezpečnější hlavně pro děti když už se hýbou,jelikož se to nestrká do nosánku,takže neublížím uvnitř nosánku a je to i rychlejší... 😉 Takže já taky doporučuji... 😉

honzulka
28. zář 2010

Tak už se tu Tomikovi zase nelíbím,tak Vás ani nestihnu dočíst..Tak snad večer..Papa a hezký deštivý den(

sara.max
28. zář 2010

@honzulka Když se to nestrká do nosánku tak jak to funguje? Já myslela, že se dá hadička do nosíku a vysavačem na nejnižší výkon se vysaje.

honzulka
28. zář 2010

@sara.max dává se to jen k nosní dírce je to poměrně veliké,takže by se to do nosánku ani nevešlo...Jedné známe to dokonce doporučil doktor na ORL,když její malý trpěl na zadní rýmu...

honzulka
28. zář 2010

Jinak jsem si dnes uvědomila při pohledu na kalendář,že už se mi to fakt blíží,a že bych asi měla začít něco pomalu chystat... 😕 60dní do porodu zase není tak daleko... 😝

sara.max
28. zář 2010

@honzulka tak to jo, to je fajn. Měla jsem strach,abych to zvládla 🙂

emtu
28. zář 2010

@sara.max Ahojky, díky za tip na ty stránky, vypadá to zajímavě. To dětské oblečení jsi myslela na mimča nebo na větší děti? O vysavačce nudlí s připojením na vysavač slyším prvně. To se tím opravdu nedá vysát i mozek? 😉 A Niki moc pozdravuj a vyřiď jí, že teda síla myšlenky je abstraktní pojem a nebudu se na to spoléhat. 😠
@honzulka No blíží, blíží. Abych pravdu řekla, začínám panikařit. A ještě navíc, sotva jsem si tu od tebe přečetla, že pokud se tuleň v břiše vrtí nějak moc živě, mám jet do porodnice, samosebou se mi hned celý jeden den vrtěl tak, že jsem myslela, že ze mne vyleze břichem jako Vetřelec. Druhý den zas nedělal téměř nic. Ten má teda podivný smysl pro humor. 😠

a jinak vítám všechny nové třetimamky.

romik123
28. zář 2010

Ahoj všem mamikám také se přidám čekám mimi v lednu 🙂

honzulka
28. zář 2010

@sara.max určitě to zvládneš..Je to vážně pohoda proti těm hadičkám do nosu a druhá do pusy... 😠 To je dobrý tak v noci,když nechcibudit celý barák vysavačem... 😀
@emtu to jsem tě nechtěla vůbec takhle rozrušit... ☹ Já to zítra zjistím od doktora a dám ti vědět... 😉 Ona říkala prudké pohyby,což já mám jen třeba někdy,že je to fakt jak kdyby chtěla vylítnout z břicha a snad i s vnitřnostma... 😀 Mě tedy i trošku zneklidnilo,jestli je tedy možné,že výsledky plodovky mohou být nakonec jiné než realita... ☹ Jenak tedy že mám nakoupeno růžové,ale hlavně taky aby to bylo tedy opravdu zdravé... 😢 Tak budu mít zítra hodně otázek... 😝
A taky pozdravuji Niky a ve čtvrtek budu držet palce ať je to rychlé a bez problémů.. 😉

honzulka
28. zář 2010

Tedy a koukám tak zběžně,že se vážně pěkně rozrůstáme... 😵 To je dobře... 😉 Alespoň nás na ty protivy,co se jim nezdá,že máme radost z více dětí je víc... 😉

helabella
28. zář 2010

@marmla -- já taky znám docela dost rodin kde mají 3 děti, dokonce i pár se 4. Takže vidím, že to může fungovat úplně normálně, že se ani ty mamky nehroutí 😉 Asi je fakt, že to první dítě je strašně veliká změna, ale já si najednou říkám, co jsem vlastně tenkrát dělala -- malá byla spavá, klidná... jak to, že jsem neměla nohy pořád nahoře? 😀

@sara.max -- já se těch odsávaček na vysavač taky trochu bojím, ale viděla jsem u kamarádky, že to fakt pěkně fungovalo. Ale naše holky na rýmy netrpěly, takže jsem to nakonec nepořizovala.

sara.max
28. zář 2010

Jé holky, Niki bude překvapená až se za námi přijde podívat 🙂 Fakt se pěkně rozrůstáme, jsem moc ráda.
@emtu Myslela jsem oblečení na mimísko. Nemám nic poděděné, přece jen jsem těch 14 let nic nepřechovávala 😵 , a tak kupuji každou věc novou. Ikdyž tu máme jeden super bazárek, kde už jsem nechala spoustu peněz. Dokonce víc než na aukru 😀 😀 😀 Počítám s tím, že budu kupovat věci na vánoce asi na dálku z netu a tak sháním nějaké spolehlivé stránky.

honzulka
28. zář 2010

@sara.max Já kupuji hodně věci přes MIMIBAZAR.Dají se tam sehnat hezké věcičky za dobré penízky..Já tam teď nakoupila vlastně vše,co mám pro malou(malýho???? 😀 ).Jinak já taky pořizuji co jde přes net..V pátek musím do města,tak tam chci něco nakoupit,páč za měsíc už se tam valit asi nebudu chtít.. 😉

marmla
28. zář 2010

@helabella Je fakt, taky jsem jako matka prvního dítěte vše extrémně řešila, s přícodem druhého vše bylo v pohodě a to mám kluky po dvou letech a první je extrémně živej. No a s třetím, to bude pohodička, jen aby mně nechal v noci trošičku vyspat. Zatím v bříšku přes den sebou mele jak o závod, ale celou noc mně spinká a budí se až semnou kolem půl sedmé. To jsem měla i u druhého syna a přes noc mi opravdu spinkal

mira81
29. zář 2010

Ahoj, můžu se k Vám taky přidat, čekám třetí mimi koncem října.

sara.max
29. zář 2010

Dobré ránko maminky, tak hlásím, že na Olomoucku se mraky protrhaly a snad bude lepší počasí. Už se nemůžu dočkat až vyrazíme ven.

@marmla Na malá byla v bříšku v noci hotové zlatíčko, vůbec jsem o ni nevěděla, ale jen co se narodila, spinká dopoledne a v noci řádí. 😀 😀 😀

@mira81 Vítej mezi námi střeštěnými ženskými, které nedaly na rady okolí a pustily se do třetího miminka 😵

helabella
29. zář 2010

@marmla -- u nás byla klidnější ta prvorozená, jediné s čím jsme fakt hodně bojovaly bylo kojení. Holky jsou od sebe 20 měsíců a druhá je úplně jiná -- nespavá, vztekací, neustále jsem ji musela nosit... nějak jsme na to nebyli vůbec připravení 😅 Do roka a čtvrt se v noci budila klidně po hodině, to už jsme byli docela na prášky. Takže si taky říkám, že teď už to bude pohoda 🙂
Ovšem mimi v bříšku je pěkně aktivní právě v noci (stejně jako byla Štěpánka), takže se pomalu připravuju na to, že ty noci asi zase budou náročný. Ale třeba budu příjemně překvapená 🙂

@mira81 -- ahoj, koukám, že už to máš taky za pár 🙂

mira81
29. zář 2010

@sara.max--No u nás to bylo naopak, protože jsem po druhé vdaná a MM děti nemá, tak jsem pořád poslouchala kdy bude to třetí.Tak, že u nás byly všichni nadšený a protože tady maji tři a více dětí docela dost lidí tak se tomu ani nikdo nediví.
@helabella-- jj taky za pár i když ty opravdu za pár, teď jedu na první ozvy a bude mi dělat váhový odhad miminka tak jsem zvědavá kolik bude mít ve 31.týdnu měla 2kg. Kolik máš odhad ty?