Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

emtu
6. říj 2010

@niki31 Tak kde jsou ta fota?! Nebo je dravec vzhůru?

jasamin
6. říj 2010

@niki31 - ahoj Niki. Tak to je fajn, že už vás pustili domů. Takže asi žádná žloutenka, co? To je dobře. Určitě přilož fotečky, rádi kouknem na drobečka.
Jak dlouho jsi měla velké bolesti z těch 4,5hod? Ale i tak - super rychlovka. Paráda.

Holky od kdy mám začít pít ten maliníkový čaj?

georgine
6. říj 2010

Niki vítám Vás doma, to víš že jsem také zvědavá na Danečka 😵 mám bráchu Danka 😀
jinak uvidíme jestli se potvrdí teorie se špinění, sousedka zase špinila u kluka a u holčičky ne.. no tak si vyberte baby.. každopádně jsem na PN a už by se to snad nemuselo opakovat šetřím se kde se dá, páč doktor mi včera říkal že není možné abych měla krvácení(ve výtoku) z aktiviti miminka(to mě totiž říkali v nemocnici) že je to abnormální reakce a spíše podnětem zvenčí, a to moje námaha.. no halvní je že se to od té doby naštěstí neopakovalo mívám sice to špinění,ale už není čerstvá krev tak vidět, je spíše "stará" a hnědá 😉 ale malinko 🙂
jinak maliník i semínka se doporučují až od končeného 38týdne..

honzulka
6. říj 2010

@georgine já u kluků tak nee... 🙂 Tak budu držet palečky... 😉
@emtu máš to hezky naplánovaný... 😀 Aby jsi to fakt stihla... 😀 Já ten maliník pila už u Tomika a jediná změna proti porodu Jeníka byla,že jsem před plánopvaným vyvoláváním byla otevřená na dva prsty(to jsem byla u Jeníka po třech vyvolávacích tb.... 😎 )Ale což,za zkoušku nic nedám... 😉 Ale já mám před tím tedy naplánovaný ty okna a věšení záclon a předvánoční úklid... 😀 😀 tak taky uvidíme... 😉

@niki31 vítejte doma a těším se na foto a upřímně gratuluji k tak krásnýmu porodu... 😵 A tys taky pila sliz? 😀 😔

niki31
6. říj 2010

@jasamin bolesti začaly asi 15 min po zavedení tablety a hned po 5 minutách, asi za 2 hoďky už byly po 2 min, ale pořád to bylo v pohodě, daly se prodýchat. Tentokrát jsem neměla jen křížové, ale i do břicha, a ty jsou teda fakt lepší. 😉 To už mne brali na sál, protože počítali s tím, že rodím po třetí a může to být rychlovka. Přijel taťka čekatel, udělali mi přípravu, asi hodinu mne nechali lítat na wc, pak mi doktorka pustila vodu, no a začal tanec. 😀 Během další hoďky jsem byla otevřená z 5 na 10 a malý se chystal ven. A ty úplně největší bolesti jsem měla asi jen 15 min a pak na 3 zatlačení byl Daník venku. Ani jsem si nestihla zařvat, jaká to byla rychlovka 😵 .
@georgine já krvácela u holek a teď taky, předtím z námahy a teď asi jen tak, bez příčiny. Takže to si asi nevybereš, jestli kluk nebo holka. 😉 Každopádně se šetři, ať nezkončíš ve špitále, doma je to lepší 🙂
@emtu fotky jsou v albíčku, dravec je dnes nějak hodný 😉
@honzulka já pila jen maliník, ten sliz jsem nebyla schopná pozřít 😀. Okna a velký úklid jsem si před tím pro velký úspěch zopakovala dvakrát, zkoušela jsem masáže k vyvolání porodu, ricinový olej, kořeněný čaj a stejně mě ta indukce neminula.. Malý se držel jako klíště 🙂

honzulka
6. říj 2010

@niki31 teda fakt krásný porod... 🙂 Já tedy zažila jen chvilku normálního porodu,ale vím,že už tehdy jsem říkala,že vyvolávaný je lepší v tom,že ty bolesti jdou rychle za sebou a tím si na to líp zvyknu...Takhle jak se to ozvalo jen pa třeba půl hodině,mi přišlo,že to víc vnímám... 😕 A holčiny ti taky vyvolávali?Už se tady nějak v tom ztrácím... ☹

A co to dnešní naše miminko??? 😕

honzulka
6. říj 2010

@helabella se nehlásí nikomu? ☹

sara.max
6. říj 2010

Ahojky všem, předem se moc omlouvám, že vás tolik zanedbávám a ani se nesnažím dočítat. V posledních dvou týdnech nemám vůbec na nic čas, přes den ani v noci. Maruška mi zabírá opravdu celý čas. Sice občas spinká, ale to se snažím dodělat co nestihnu jinak. Taky jsme skoro pořád venku, chceme si užít pěkného počasí. Tak se prosím nezlobte. 🙂 🙂 🙂

@niki31 Ještě jednou velká gratulace. Daníček je už pořádný chlapák 🙂 . Dívala jsem se na ta homeopatila a jmenují se Chamomilla vulgaris. Brala jsem 5 kuliček (nechat rozpustit v ústech po 30 minutách bez jídla a pití) 3x denně. Po cca 5 dnech jsem přestala a to už se malá s bříškem stabilizovala. Jo a ta probiotika pro malou se jmenutí Laktobacílky baby a můžou se až od jednoho měsíce. Doktorka mi ale říkala, že je můžu už od 3 týdne obden. Taky já beru probiotika a Maruška má už většinou od bolení bříška pokoj. Jen občas to ještě bolí, ale už jen málo.

Tak všechny moc zdravím a posílám bacilky rychlého porodu po netu (poprskala jsem pořádně monitor) 😀 😀 😀 😀 Papapa

niki31
7. říj 2010

@honzulka holky mi vyvolávali taky, ale u nich to bylo daleko horší, bolesti hlavně křížové a k tomu jsem měla problémy s páteří, takže jsem bolestma omdlívala. ☹ Ale je fakt, že u všech třech jsem po píchnutí vody měla do hodiny po porodu. u holek to sice byly překotné porody, ale teď to fakt byla paráda. 😉
@sara.max děkuji moc, určitě si je pořídím. Ale my jsme dneska měli docela klidnou noc, malý se budil jen na jídlo a přesně co 3 hodiny, takže paráda, už jsem se i trošku vyspala. 🙂 Kdyby mu to tak chtělo vydržet 😵 😵 . Dneska jdeme poprvé na poradnu k dětské doktorce, tak jsem zvědavá, jak nám přibral. mám pocit, že roste před očima 🙂. Za jak dlouho po porodu jsi jela poprvé s Maruškou ven? Já už bych kočárkovala, ale moje mamka i babičky mi pořád nadávají, že je brzo ☹

emtu
7. říj 2010

Ahoj holky!
@niki31 Teda ať koukám, jak koukám, žádné album u tebe nevidím a tím pádem ani žádného Daníka. To je nečestné a nesportovní, řekl by Mirek Dušín. 🙂
@sara.max Tak já se odvážím monitor oblízat, snad se taky nakazím. 😉 A omlouvat se nemusíš, jen se občas tady stav a řekni, co je u vás nového 🙂 .
Holky, budete některá zkoušet látkové pleny? Nebo myslíte, že je to úplná blbost?

georgine
7. říj 2010

@emtu pro mě je to blbost, já mám vyzkoušené papírovky a není nad to . pohodlí kor při dětech. takže já to vidím s plínkama jenom na utírání, a tak běžně por miminko ale na kakání a čůrání ne..

majatob
7. říj 2010

ahoj holky, zase po dobe nakukuju 😉

@emtu ja latkuju s Bibi a budu urcite aj s miminkem 😉 ze zacatku jsme jeli jen v latkovkach, po jednorazovce byla okamzite osypana, ted tak napul...jako prace navic mi to neprijde a fakt se mi osvedcily 🙂

majatob
7. říj 2010

@niki31 jeee, ja to zjistila az ted, tak dodatecne gratuluju k Daneckovi, at roste a dela vam jen a jen radost 😵 😵 😵

mira81
7. říj 2010

@emtu - jestli myslíš ty látkové kalhotkové pleny , tak je používá známá a je s nima spokojená. Já teda budu používat papírové taky kvůli pohodlí a pak mám honičku usušit v zimě v bytě normalní prádlo, natož aby mi tu ještě překáželi pleny

mira81
7. říj 2010

holky balíte mimi do tří měsíců do toho širokého balení? Ortopedi u nás to ještě chtějí , ale jinde prý už ne. V Praze kamarádce dokonce řekli, že je to to samí jako by jí dala ty pleny na hlavu 🙂

majatob
7. říj 2010

@mira81 my jsme to meli vyreseny tou latkovkou, tak je vzdycky jak na siroko 😀

georgine
7. říj 2010

@mira81 u nás se nosí široké balení jen v závislosti na ortopedovi, pokud doporučí tak je doporučí, jinak ne,, Kluci nemeli široké..

mira81
7. říj 2010

@majatob - tak to jo , to máš vyřešený dobře 😉. Já právě nevím, jestli mám dávat přes tu jednurázovku ještě ty 2 obyč. látový. U vás ortopedi chtěji široký balení?

majatob
7. říj 2010

@mira81 Tobik mel doporuceny z porodnice 2 pliny, Bibi byla jakz takz dobra uz od zacatku, ale co jsem videla pak na kontrole v Ostrave tak melo siroky baleni dost miminek..

mira81
7. říj 2010

@georgine - no tady to právě chtěji ještě u všech, jinak jak říkaš jen když je to třeba. já to u holek dávala, ale teď teda asi ne, když bude mít kyčle dobrý

emtu
7. říj 2010

@mira81 U kluků jsem dávala taky široký, myslím, že mi to říkal buď pediatr nebo hned v porodnici, ačkoliv potíže s kyčlema neměli. Ale to už je dávno. 😉
@majatob Myslíš, že se těma látkovkama dá ušetřit? Já to chtěla vyzkoušet jednak kvůli svému svéráznému tudíž pochybnému ekologickému entuziasmu a jednak kvůli penězům. A taky proto, že jednou jsem udělala nechtěnou pitvu jednorázové plínky a to, co jsem našla uvnitř, mně silně připomínalo materiál, který se povaloval na cvičáku po vojenském cvičení 🙂 .

majatob
7. říj 2010

@emtu neco urcite, pokud nepropadnes manii na nakupovani plinek 😀 ja jsem si zatim vystacila se ctvercovkama (hromada starych podedenych a 20 ks novych = 600Kc), separackama ( = kolem 150Kc) a svrchnakama z druhe ruky (celkem asi 1000Kc za vsechny velikosti po 3 kusech)...takze mi to vychazi na necely dva tisice a vydrzela bych s nema asi cely plinkovy obdobi kdybych chtela 🙂

sara.max
7. říj 2010

@niki31 my jsme přijely domů ve středu a hned druhý den jsme šly ven, ale jen proto, že jsme musely k doktorce. Chtěla nás vidět hned druhý den co přijedeme domů. PRavidelně jsme začaly chodit od neděle, takže 10 den po porodu. Jsem ráda, že už ses konečně vyspala. Nám to trvalo několik týdnů než se malá srovnala a bylo to fakt na mašli. Teď už je to fajn, jen ať to nezakřiknu ! 😵

Máme zasebou další kontrolu kyčlí a další kontrola za 2 měsíce, zatím normální balení, nemusíme přidávat další. Jo a mám novinku. Dnes se Maruška poprvé přetočila z koníka na záda. Dokonce několikrát, takže to mám i natočené na videu. Už se i otáčí za hlasem a každého si hrozně upřeně prohlíží. Je hrozně šikovná 😵

Holky obdivuji vás, že chcete používat látkové pleny. Já jsem tedy všemi deseti pro ekologii, doma nutím všechny třídit odpad a jíme docela dost zdravě (hodně soji, celozrnná mouka a tak 😀), ale pohodlí je pohodlí. Když si představím jak by to tady v bytě bylo se sušením, tak mě bere hrůza! Stačí si vzpomenout na to, jak suším obyčejné prádlo v zimě! No a taky jsem si toho praní a žehlení plínek užila před lety až až! To se ještě plínky žehlily z obou stran a vyvyřovalo se každý den. Takže já říkám zaplať pánbůh za papírovky 😅 😅 😅

niki31
7. říj 2010

@emtu tak nevím, jak je to možné, ale ve fotoblogu mám nové album s 12 fotkama.Nechápu, proč se ti to nechce ukázat 😉
@sara.max já jsem dneska jela k doktorce autem, ale bylo tak krásně, že jsem litovala, že jsem nevzala kočárek. Já taky klepu na dřevo, ať to nezakřiknu a Dany nepropláče další noc.. Jinak je zdravý, ale prý má hrozně krátkou uzdičku pod jazykem, tak mu ji asi budou stříhat. ☹
@majatob děkuju moc 🙂
Jinak já si neumím představit, že bych ještě prala a žehlila plíny.. A taky to sušení prádla už mám komplikované i bez plínek, takže u nás vedou papírovky 🙂

majatob
7. říj 2010

@niki31 jdu se kouknout na fotky 😵
ja pliny nezehlim, je to zbytecna prace navic 😉

majatob
7. říj 2010

aha tak me se taky nic v tvym albu neobjevuje ☹

honzulka
7. říj 2010

Ahoj holky...
@emtujá látkovky budu asi dávat na střídačku,ale co si pamatuji u Jeníka jsem měla věčně pokaděný ty kalhotky a nestíhala je prát,takže jsme nakonec látkovky dávali až když byl o něco větší a pak už jen na spaní...
A co se týká širokého balení..Já dávala u Tomika od narození,jelikož jsem nechtěla zase skončit na dečce jako s Jeníkem... ☹Takže budu dávat určitě i teď..Hlavně si i myslím,že jsou fakt lepší ty pleny(Hapy,Tesco),které jsou dost široké a přijdou mi i tvrdší než jsou třeba Pampers... 😔
@niki31 Mě se taky fotečky neukázali... ☹

jasamin
7. říj 2010

Ahoj holky.
@niki31 - přidávám se k holkám. Mě se taky žádné fotečky neukázaly. Škoda. Určitě jsou moc krásné.

Já jsem taky pro papírové plenky. Jednu dobu jsem to zkoušela s látkovýma, ale nebylo to dobrý 🙂 . Takže pohodlí jak mé, tak mých dětí zvítězilo 😀
Holky nevíte něco o Helabell a jejím včerejším vyvolávání? Neozvala se někomu?

niki31
7. říj 2010

holky, já jsem z toho úplně vedle, když se kouknu a jsem přihlášená, tak se mi normálně ukazují, ale jako nepřihlášené taky ne. Vůbec nevím, kde je zakopaný pes.. Nejsem zrovna technický talent, tak to asi všechno vymažu a zkusím to dát znova. Ale aspoň vám přiložím něco k příspěvku, ať se pochlubím tou svojí novou láskou 😉 😵

georgine
7. říj 2010

jé niki to je ale šikovný chlapeček 😵 je moc krásný
jinak asi máš neveřejný album, změníš si ho v nastavení fotoalba. jě to vpravo nahoře, neboj an to příjdeš. 🙂