Třetí mimi na cestě. Jste na tom podobně?

evuna
14. črc 2009

Ahoj,čekám už třtí mimi,ale po 7dmi letech,takže jsem jak prvnička,je tu někdo na tom podobně?

numerenka
5. lis 2010

Ahojky, všechny vás moc zdravím. Chtěla jsem se zeptat, jak zvládáte tři děti.Já mám dvě holčičky 2,5roku a 1rok. S manželem bysme chtěli ještě jedno miminko ( tak do dvou let), ale stále tápu 🙂

helabella
5. lis 2010

@niki31 -- teda ty dorty jsou parádní!!! Jak dlouho ti trvá něco takového vytvořit?

@honzulka -- na příval energie čekám i po porodu 😀

@numerenka -- ahoj 🙂 Mám pocit, že když zvládáš 2 děti rok a půl po sobě, tak tři zvládneš taky 🙂 Já se to zvládání teprve učím, ale zrovna dneska jsem nějak plná optimismu, že už začínám být zase trochu zorganizovaná. Ovšem zítra můžu mít zase depku, že nic nezvládám 😉 😀 Teď vážně -- u nás bylo komplikované kojení, teď jak malý začal konečně pít, tak mám pocit, že už všechno bude lepší.

numerenka
5. lis 2010

@helabella : moc děkuji za optimistickou zprávu. naše dvě holky zvládám celkem dobře, i když jsou dny, kdy nejsem zrovna v nejlepší pohodě, ale to mají i některé maminky s jedním děťátkem. Ještě jsem se chtěla zeptat, jak budete řešit spaní až děti vyrostou. my bydlíme v paneláku 3+1, dětský pokojík je dost velký, tak zvažuji jednu patrovou postel a k tomu ještě jednu, nebo patrovou a tu dolní širší pro dvě děti....

helabella
5. lis 2010

@numerenka -- s tím spaním je to u nás zatím otázka. Bydlíme v paneláku ve 4+1, ale bydlí s náma ještě moje mamka, takže máme vlastně 3+1. Pokoj holčiček sice na metry není úplně nejmenší, ale má hrozně hloupé rozvržení, je to totiž dlouhá nudle, která má na šířku snad jen 3,5 metru. Holky tam mají palandu, která je posuvná -- spodní postel je posunutá kousek dopředu a díky tomu pak vepředu mají i místo na hraní. Do budoucna plánujeme, že si asi s dětmi budeme muset prohodit pokoje. Naše ložnice má sice na metry zhruba stejně, ale je to čtverec. Tak by pak děti měly palandu a k tomu další postel. Ale je fakt, že v daleké budoucnosti počítáme i s tím pokojem po mojí mamce (i když je hnusný to takhle napsat).

numerenka
5. lis 2010

@helabella -- Chtěla jsem se ještě zeptat, jak miminko přijaly tvoje holky??? 🙂

honzulka
5. lis 2010

@helabella no po porodu se asi přívalu nedočkáme,co? 😅 Možná tak té radosti z prcka a že to máme za sebou,ale myslím,že tři dětičky nám moc energie nedodají... 😀
@numerenka vítej v klubu... 😀 Já mám kluky raubíře a často se těším,až večer zalehnou oni i já,ale myslím si taky ,že když se dají zvládnout takhle malý děti jako máš,tak za dva roky už bude zase líp... 😉
Holky,normálně si přijdu jak prvorodička(asi není divu,když pořádně nevím,co to je normální porod.. 😀 ),ale fakt mám teď stavy,které vůbec od kluků neznám... 😲 Jednak ty bolesti zad,teď tedy docela dost bolestivé pohyby a dnes jsem měla v jednu chvíli jakoby záchvat slabosti(z ničeho ni),že jsem myslela,že to neustojím... 😲 Dělala jsem si čaj a najednou hrozná slabost a únava..takový divný to bylo-nezažila jste to některá?Říkala jsem si,že to mohlo být třeba tlakem a počasím,ale začali mě nato bolet zase záda(nebo moje kostrč) a pak jsem se málem bolestí nezvedla ze židle... 😕 Tak tomu svýmu tělu moc už nerozumím... 😝 Jsem hrozná,co?Ale nemám se o tom komu svěřit a poradit... ☹ Tak se omlouvám... ☹

pepibubu
5. lis 2010

Numer, jsem na tom stejně jak ty, teď mám mezi kluky rok a třičtvrtě a musím říct, že si krásně rozumějí, starší Pepa bere Martina naprosto skvěle, Martin "zamňouká" a Pepča "mamí Mati páče," a vede mě k němu... Do třetího chci jít určitě, rozum říká počkej aspoň pět let, srdíčku je pět let moc, tak uvidíme, jak to dopadne, ale myslím že jsem s množením ještě neskončila 🙂

helabella
5. lis 2010

@numerenka -- zatím je to bez problémů. Ale asi je to hlavně tím, že si holky dost vyhrají spolu. Fanouškovi nosí hračky, hladí ho a jsou strašně nadšené, když na ně Fanoušek otevře aspoň jedno oko 🙂 Myslím, že se teprve uvidí, jak to bude, až bude Fanoušek vyžadovat víc pozornosti, bude komunkovat...

cabaretka
5. lis 2010

řeším skejt. Míša bude 2 roky a 3měs. a někdy když spěcháme ráno do školky tak je potřeba jít rychle a skejt prostě budu potřebovat. ale na kočár co ted mám atlantik espiro mě to prostě nesedí,je tam málo místa mezi rukojetí a korbou ☹ tak ho budu muset prodat a koupit jinej-mám zálusk na x lander 09 🙂 nebo myslíte že zvládnu bejt bez skejtu??? jsem ale na děti často sama, takže i třeba venku Míšu nest a vést kočár nehrozí. i když sice Míša už ted ráda chodí, ale přeci jen si i ráda sedne na kočrá 😉

marinka
5. lis 2010

Ahojte holky, tak my to nedá a nakukuju k vám 😀 Máme dvě berušky, 3 roky a roček a poslední dobou mě hrozně chytají touhy po třetím prckovi, snad každou noc se mi zdá, že testuju, jsem těhotná, nebo rodím 😀 🙂 A vždycky čekám chlapečka..
Třetího prcka si umím představit naprosto v pohodě, malá Leontýnka je totiž dokonalé miminko, první tři měsíce vůbec neplakala a pořád je to naprosto pohodové dítko, pořád vysmátá, spokojená, takže mi vůbec nepřijde, že bych měla dvě děti..Sice jsou dny, kdy se těším, až budou holky větší a budu mít víc času na sebe, na své koníčky, na manžu apod., ale strašně bych ještě chtěla zažít těhotenství, porod, malé miminko..Určitě ne teď, jsem ještě mlaďučká, takže klidně za pět let, pitomé je ovšem to, že manža už třetího prcka nechce ☹ Holky miluje maximálně, ale dvě děti mu připadají tak akorát, jako každý chlap uvažuje hodně prakticky, tři děti už mu přijdou finančně hodně náročné, taky bydlíme v 3+1, muselo by se koupit jiné auto apod. Uvažujeme sice o domečku, až půjdu za dva, tři roky do práce, ale pak bychom zase spláceli hypotéku a to by manža už vůbec nechtěl, abych byla zase tři roky doma za 7 600 Kč ☹ I když je fakt, že by ho lákalo mít chlapečka, pokračovatele rodu, ale to by musel mít dopředu jistotu, že to ten kluk fakt bude.. 😅 Tak nevím, myslím, že už svůj názor nezmění a já zase nejsem taková, že bych tajně vysazovala antiko apod. 😅 Neměla jste to taky některá podobně? Že chlap nechtěl a nakonec změnil názor? 😉

marinka
5. lis 2010

@cabaretka My jsme to zvládly bez skejtu a Anička měla dva roky a měsíc, když se malá narodila 😉 Ale je fakt,že ona chodila už od 10 měsíců a po roce do kočáru skoro nechtěla, od roku a půl v něm nejezdila vůbec..Bála jsem se ale, jak zvládne delší štreky a bylo to v pohodě, když byla hodně unavená, sedla si vepředu na kočárek (na kolo, máme Cortinu a na té se dá takto jezdit)..

cabaretka
5. lis 2010

@marinka ale zase já mám ještě Terču a musím ráno do školky to někdy spěcháme a odpo. taky. a Míša taky od 10,5měs. chodí sama, ale ted je ji 21měs. a pořád v pohodě se i veze na kočáru-mám ted golfky chicco. takže skejt asi bude nutnost

marinka
5. lis 2010

@cabaretka Tak to asi jo, určitě ho využijete 😉 Radši ho pořiď a kdyby byl nevyužitý, tak se dá vždycky prodat..

cabaretka
5. lis 2010

@marinka přesně tak vždy se dá prodat. právě už skejt mám od kamošky ale nesedí mě na kočár tak musím asi koupit novej kočár 🙂

marinka
5. lis 2010

@cabaretka To vyjde levněji koupit nový skejt, ne? 😀

cabaretka
5. lis 2010

@marinka ale mě tam nebude pasovat žádnej skejt. je tam málo místa mrkni http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=324... a http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=324...

marinka
5. lis 2010

@cabaretka Aha, tak to bude chtít asi fakt nový kočárek 😅

cabaretka
5. lis 2010

@marinka a nebo sourozeneckej?? nevím jsem bez radná. asi zatím skejt a pak se uvidí 😉

marinka
5. lis 2010

@cabaretka Sourozenecký bych asi kupovala, kdyby byl mezi prckama ještě menší věkový rozdíl..Zkus ten skejt, určitě to bude fajn 🙂

cabaretka
5. lis 2010

@marinka tak ted prodat kočár, koupit novej-teda budu shánět jetej x lander 09 a skejt mám od kamošky za 700kč je jako novej.

honzulka
6. lis 2010

Dobré ráno všem.... 😉 Nesu zprávu od Jasamin...

"Tak už to mám za sebou.Byl to fičák,pak napíšu.Mámá chlapečka,narodil se 5.11.v 18:47,měří 51cm a váha 3600g.A jmenuje se Matyášek.... "😵 😵

Kdo by to řekl,že to bude takový rychlý,co? 😎Jak budu vědět víc,hodím info...Zatím hezký den.. 😉

georgine
6. lis 2010

jéé tak to bylo ale rychlé snad stihal všechno co chtěla udělat doma, 🙂
moc gratulujeme ke chlapákovi. AŤ se daří. 🙂

cabaretka
6. lis 2010

@honzulka gratulace!! včera se i mé kamošce narodil Tomášek 4100 g a 53 cm byl to cvalík.

sara.max
6. lis 2010

Velké gratulace jasamin, hlavně ať jsou oba vpořádku 😵

honzulka
6. lis 2010

Tak jasamin asi vede v rychlosti porodu... 😀 Psala,že to málem ani nestihla do porodnice... 😀 V 18:15 tam dorazili a za půl hodiny byl malý na světě... 😝 Tak jupí..bacil se nám udržel... 😀 Všem děkuje a pozrdavuje a jsou v pořádku... 😉

sara.max
6. lis 2010

to jsem moc ráda za ten bacil , hlavně že to funguje 😉

mira81
6. lis 2010

Jujky to byl fofr 😵 , jak kdybych to včera nepsala, že už třeba ani na kontrolu ráno nedojde 🙂, moc gratuluju , Matyášek je krásný jméno, taky jsem ho chtěla pro kluka, ale u manži neprošlo 😎

honzulka
6. lis 2010

@sara.max no to já ani nemluvím... 😀 Tak doufám,že i u nás to bude rychlé a konečně poznám,co je rodit přirozeně... 😉

honzulka
6. lis 2010

@mira81 no to byl fakt fofr jako blázen... 😕 Když si vezmu,že nám tu psala ve 12:40 příspěvek a za 6 hodin byl malý venku.... 😵 Já chci taky... 😵 Hlavně že nakonec nebyl drobek tak veliký a vešel se do těch 4 kg... 😉

marinka
6. lis 2010

@honzulka Ty jo, tak to já nechci vidět sebe při třetím porodu, když druhá cácorka byla venku hodinu po příjezdu do porodnice 😀 V deset večer jsem mluvila s mím taťkou a říkala jsem mu, ať se nebojí, že ještě nerodím a o půl 3 v noci jsem mu psala zprávu, že je jeho druhá vnučka na světě 😀