Trpí některá z vás panickou poruchou?

veronikanel
1. čer 2013

Ahoj maminky,chci se zeptat,trpí některá z vás panickou poruchou? 😅

veru324
1. čer 2013

Ahoj, zatím nejsem maminka, snažím se, ale s panikou mám zkušenosti dlouholeté, bohužel ☹

veronikanel
autor
1. čer 2013

Málem jsem vyhrkla "To je super",není...Mělo to být myšleno spíš tak,že jsem ráda,že jsem našla někoho,kdo mi dokázal poradit 🙂 Nevím přesně co mi je,u lékaře jsem kvůli tomu nebyla,ale moje spolubydlící právě PP trpí....
Prvně jsem to zažila v 19ti letech.V noci jsem byla po pařbě v tescu,měli nonstop,stáli jsme hrozně dlouho na kase a když jsem přišla na řadu,náhle se mi začala motat hlava,ale tak silně,že jsem zahodila peníze a utíkala jsem na WC s pocitem na zvracení.Tam jsem seděla asi 20min,dýchala jsem jen proto,že jsem věděla,že musím,ale potřebu jsem neměla.Myslela jsem,že umřu...Byla mi zima.přisuzovala jsem to vypitému alkoholu.V roce 2011 jsem byla těhotná.Zhruba v 5měsíci jsem stála v metru a čekala.Bylo mi fajn,ale náhle se mi začala motat hlava.Mám od malička nízký tlak,znám ty tečky před očima,ale tohle bylo jiné,neviděla jsem nic a málem jsem spadla pod příjíždějící metro.Z posledních sil jsem si sedla do vagonu.Bylo mi strašně zle,potila jsem se,bylo mi neskutečné horko.Nemohla jsem dýchat,stále jsem neviděla.Při vystupování jsem se doslova plazila na lavičku (ano,nikdo mi nepomohl),kdybych tam neměla sraz s maminkou,volala jsem sanitu.V tu chvíli se teplota přetočila a já měla pocit,že umrznu.Nevěřila jsem,že tohle mohu přežít 😖
Od té doby jsem to už ale neměla.Po porodu se to ale vrátilo,ne až takhle silné,ale vždy,když jsem v obchodním centru,udělá se mi zle.Nevidím,motá se mi hlava,je mi na zvracení,...Pak je mi zima.Když jdu na vzduch a sednu si,do 5minut je mi dobře.Často se to vrací,když se najím.Doma mě to ale nepotkalo.Jenže se to poslední dobou stále vrací čím dál častěji.Průšvih je,že právě do OC mám v půlce měsíce nastoupit a já nevím,zda to zvládnu ☹ Poslední velký "záchvat" jsem měla v dubnu,rozešla jsem se s přítelem,opět...neviděla jsem,bylo mi zvláštně,nohy jak v ledu a záda jak v ohni.Cítila jsem se jak opilá a pro jistotu nevyndavala dcerku z postýlky ☹
Myslíte,že by to mohla být ona PP?

bajana
1. čer 2013

@veronikanel ano, mohlo by to byt ono....PP trpi (resp. trpel) MM...po asi rok a pol trvajucich zachvatoch (raz som mu dokonca volala sanitku) isiel k nejakej psychiatricke, ta mu dala zoznam priznakov, z 10 mal okrem jedneho vsetky....dala mu na to lieky, tie asi po roku vysadil a teraz sa mu to vracia len sporadicky...tak, ze o tom ani neviem (resp. nehovori o tom a ja to nepozorujem)....najlepsie ti pomoze odbornik...

pistalinda35
1. čer 2013

Ja trpela PP loni, zacalo to nahle kvuli stresu. Po vsech moznych vysetrenich (zejmena CT mozku), kdy mi nic nezjistili,jsem dosla k zaveru,ze je to jen v me hlave a ze se tomu musim postavit. Zatim vyhravam. Bez leku. Dokonce se mi podarilo otehotnet...

veronikanel
autor
1. čer 2013

Já se ve stresu doslova koupu už od dětství...Slyšela jsem ale,že aby vyloučili fyzické příčiny,udělají i mag. resonanci...Mohu to odmítnout?Mám klaustrofobii :(

veru324
1. čer 2013

@veronikanel Veru, nech nabrat krev, udělat třeba EKG, Echo, není podle mě bezpodmínečně nutné, aby ti někdo dělal magnet. resonanci. Mě jí nedělali a myslím, že ani hodně holkám, co jsme na diskusi na FB taky ne. Tímto tě a i ostatní zvu k nám, pokud máte Facebook, máme tam uzavřenou skupinu, už je nás asi 200 - Panická porucha a agorafobie.
Ale určitě to PP může být, zvláště, když se ti dělá blbě jen v konkrétních situacích a prostorách. Chce to odborníka a pak bojovat - přijmout, že tuhle nemoc máš, vzít na vědomí, že když půjdeš do OC, může tě to tam potkat a nebránit se té myšlence. Čím víc se jí bráníš, tím víc ten strach k sobě přitahuješ. Terapeut ti vysvětlí, co a jak se v tvém těle děje, proč máš ty pocity apod. Doporučuju http://www.lundbeck.com/upload/cz/files/pdf/Bro... - jako základní příručka velice dobré.

veronikanel
autor
1. čer 2013

Velmi ráda se připojím,děkuji 🙂 Koukám,že je tam i má spolubydlící 🙂 Ano,zatím se mi to stalo jen v MHD a v obchodních centrech.Nedělá mi problém to přijmout,vlastně se ani nebojím kvůli sobě.Chci jen,aby to nijak neovlivňovalo mojí dcerku ☹ Přesně jako naposledy... ☹
Bavila jsem se o tom s mojí mamkou,už tak od 3-4let jsem chodila k psycholožce,je dětská,takže mi asi nepomůže,ale zná mě odmalička,třeba si něčeho všimla a někoho mi doporučí 🙂 Moc děkuji 🙂